Enigma

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#26 Re: Enigma

Post by dezurni_ucenik »

Eto zanimljivo je da Michael Cretu nikad nije uzivo nastupao bez obzira sto je imao svjetske hitove sa Enigmom.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#27 Re: Enigma

Post by Russki »

dezurni_ucenik wrote:Eto zanimljivo je da Michael Cretu nikad nije uzivo nastupao bez obzira sto je imao svjetske hitove sa Enigmom.
A jbt. Ovo nisam znao. Kakav lik. Dobro je Vinnie rekao, da nastupaju uživo, sve bi rasprodato bilo. Vole ih ljudi, što jest jest.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#28 Re: Enigma

Post by dezurni_ucenik »

Russki wrote:
dezurni_ucenik wrote:Eto zanimljivo je da Michael Cretu nikad nije uzivo nastupao bez obzira sto je imao svjetske hitove sa Enigmom.
A jbt. Ovo nisam znao. Kakav lik. Dobro je Vinnie rekao, da nastupaju uživo, sve bi rasprodato bilo. Vole ih ljudi, što jest jest.
Michael Cretu himslef said in on of his rarest interviews that he doesn’t like the idea of a musical group band to be linked to a face/singer/act. He also stated that Enigma is about the musical journey,feelings,emotions each song and album bring and not the people behind the creations.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#29 Re: Enigma

Post by So What! »

S tim da je meni presmiješan ovaj jedan od njegovih rijetkih nastupa, baš onako silly europska pjesmica:



A šta ja znam, slagao bih kad bi rekao da sebi ne odvrnem Enigmu, nekako mi najiskrenije zvuči od svih tih muzičkih projekata koji su imam osjećaj stvoreni od muzičke industrije da prave pare. Globus, Era, Industrial Monk, a pogotovo Gregorian koji se razdvojio od Enigme i radi covere popularnih hitova u originalnom maniru crkvenog hora.

I to zna zvučati zanimljivo, ali eto Enigma zaista od svih njih ima nekako nešto svoje. Uvijek me znaimalo ko je jaki crnački vokal iz većeg dijela kompozicija. Baš sam se iznenadio da je pjesma koju sam godinama slušao u reklami za neki šampon, upravo Return to Innocence od Engime.

Ono što je najveća poveznica Enigme i nas Bosanaca jeste činjenica da je Enigma radila oficijelnu muziku za Adnan Ćatića a.k.a. Felix Sturma, a pjesma Hello and Welcome je jedna od rokerskijih koje su napravili, a i spot je zanimljiv, Adnan baš profesionalno odradio spot. Ne razumijem zašto još uvijek kao uvodnu muziku koristi Bleed It Out od Linkin Parka, kada je ovo barem meni, mnogo bolja muzička podloga.

User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#30 Re: Enigma

Post by Russki »

User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#31 Re: Enigma

Post by Russki »

Nostalgija.

Pali Enigmu!
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#32 Re: Enigma

Post by dezurni_ucenik »

Russki wrote:
dezurni_ucenik wrote:Citam nedavno koji su omiljeni albumi Vinnija iz Pantere - kad rece ENIGMA - LOVE SENSUALITY DEVOTION: THE GREATEST HITS (Virgin, 2001)
“I love Enigma, man. Everything they’ve ever put out is just the most soothing and mind-relieving music I’ve ever listened to. After listening to Slayer and being part of Pantera and Hellyeah, when you get in your bunk at night you don’t wanna put on Reign In Blood and try to go to sleep. If they toured, they’d probably be sold out everywhere.

Bio metalac, reper, rejver, ovaj onaj Enigmu svi gotivimo.
Što jest jest. U potpunosti se slažem.

Evo i Ice T gotivi Enigmu :D

No One Would believe I Own A Copy Of… Enigma, The Cross Of Changes [VIRGIN, 1993]

“Oh, I don’t think people would be that surprised by my record collection… hmm… maybe Enigma? It’s that whale noise, ‘WHAAAA WHAAA’ kind of shit that you listen to when you’re getting a massage.”
Post Reply