English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#57851 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Pa ako Doku ne vidi McAllistera, a McAllister vidi Dokua, ko tu kontroliše situaciju?

Igrati nogom na bilo kojoj visini nije zabranjeno u fudbalu.

Jbg, u svakoj sličnoj situaciji, igrač B (McAllister) se može zaletjeti, inscenirati kontakt, pasti, i gledati da izvuče korist.
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57852 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Osmi Socrates wrote: 21/03/2024 08:33 Pa ako Doku ne vidi McAllistera, a McAllister vidi Dokua, ko tu kontroliše situaciju?
Igrati nogom na bilo kojoj visini nije zabranjeno u fudbalu.
Jbg, u svakoj sličnoj situaciji, igrač B (McAllister) se može zaletjeti, inscenirati kontakt, pasti, i gledati da izvuče korist.
Jeli itko sporio da oba igrača mogu ići na loptu? Problem, što bi ti trebao znati, je da je Doku krenuo na loptu visoko bez da je znao ima li prostora da to sigurno uradi (nema). To je panična odluka u zadnjim sekundama utakmice kad se bacaš na glavu da sačuvaš rezultat. Sto i jedan penal i crveni smo vidjeli gdje igrač igra nesmotreno iako nije vidio suparnika - nikakvo opravdanje.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#57853 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

Pa ima jedino kontekst ovaj koji Vaucer spominje, a to je opasna i neoprezna igra.

Jebi ga ne mozes ni makazicama uvijek dati gol, je li tako? Ako si ih napravio i time direktno ugrozio igraca pored sebe, svirat ce se faul/opasna igra, je li tako?
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#57854 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Sve ja vas razumijem. Međutim, u ovoj situaciji, McAllister je kontrolor događaja, ako on, po vašoj tvrdnji, vidi i Dokua i loptu, a Doku samo vidi loptu. Ja čak nisam siguran ni u to.

Ni prvi ni zadnji put da igrač u McAllisterovoj poziciji koristi takvu situaciju. Ne kažem da je McAllister to radio.

Samo znam da Doku ne može dopustiti da lopta siđe na "dozvoljenu" visinu, jer nije naivna situacija, a i on nije prirodni obrambeni igrač. Jeste, panika je.

I opet kažem, moj kriterij, kao i kod mnogih drugih situacija, bi bile stvarne posljedice. Da ga je zvekn'o toliko u grudi da izdiše u šesnaestercu, penal je. Ako je samo slučaj gdje mi na snimku ne možemo ni ocjeniti intenzitet kontakta, onda nije penal. Sudija je bio blizu, vjerovatno nije čuo udarac koji bi ga ubjedio da je kontakt za penal.

Ili sviraj svaki postojeći kontakt, pa pretvori fudbal u katastrofu od sporta.

Anyway, samo moje mišljenje.
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57855 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Pogledaj GIF na prijašnjoj stranici i reci mi jeli McAlister 'kontrolor'. McAlister je krenuo na loptu prije Dokua, već je debelo do lopte kad Doku, koji dotad samo gleda zbunjeno loptu kako pepa ispred njega, odjednom diže nogu. U tom trenutku McAlister koči i pokušava izbjeći najgore. Razlog što Doku nije u kontroli situacije nije jer mu ovaj dolazi iza leđa i iz mrtvog kuta, nego samo i isključivo jer ne gleda ili točnije ne misli glavom. A to nije opravdanje za ništa. Da, Doku ne vidi McAlistera do zadnje sekunda - ali ne jer ga ne može vidjeti, nego jer se pogubio.

I usput molim te nek mi netko objasni kako je sudija ovo opisao kao 'both coming in high'. :-)
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#57856 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Well, to jeste glupost, što jest jest.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4349
Joined: 02/10/2013 18:36

#57857 Re: English Premier League

Post by no_sekirli »

Ovo je apsolutno opasna igra, i ovdje Doku rahat diže nogu da Maca pošalje na hitnu, dok je mogao brže, jednostavnije i lakše loptu očistiti glavom da je htio. I da je postojao sudar u toj hipotetičkoj situaciji, nitko ne bi mogao riječi reći. Ovako, noga u prsa, šta reći...

Penal čisti, i to uz karton igraču u plavom. Bilo koje boje.

Pojašnjenja sudačke organizacije se mogu objesiti mačku o rep, a da je tako, najbolje pokazuje činjenica da su pustili snimku 10 dana nakon incidenta. Veoma je moguće i da je editirana, ništa me ne bi začudilo u namjeri da guraju City, jer se vidi da po 115 tačaka optužnice još ništa nisu uradili, dok se na Evertonu, Forestu i sličnima trenira strogoća za 100 puta manje cifre. Sama konverzacija koja je puštena je smiješna, jer pričaju o stvarima koje uopće nisu istinite.

I što kaže Vaučer, VAR ekipa je tu samo da zaštiti suca, a ne nogometnu igru, a za Olivera se dobro zna da u slobodno vrijeme radi u rent-a-ref kompaniji u Arabiji. Webb je već dobro poznati manipulator.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#57858 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Što se tiče kazne Forestu, oni su priznali da su krivi. Vađenje im je bilo da su mislili prodati Johnsona prije, pa ne bi prekršili pravila, ali su sačekali da ga prodaju (na kraju Tottenhamu) za veće pare, što, po njima, indicira da su bili financijski odgovorni. Nije im to upalilo jer se radi o jednostavnoj stvari da su u tri godine prešli granicu trošenja.

Citijev slučaj, kao što sam napisao i prije, je kompliciraniji. Oni ne priznaju da su išta griješili, a onda im moraš materijalno dokazati da su varali. Ako to nisi u stanju, rizikuješ. Zato duži proces.

Ove dvije stvari nemaju dodirnih tačaka.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4349
Joined: 02/10/2013 18:36

#57859 Re: English Premier League

Post by no_sekirli »

Koliko se ja sjećam i da su novinari našli jednog od "sponzora" sa debelim ugovorom za City. Neki provider ili nešto tako, firma sponzorirala milionima, nema ni web site, kad su otišli na adresu našli ured od 20 kvadrata u koji nitko nije ušao od stoljeća sedmog. Uostalom na slučaju Mancini se sve može dokazati za 3 dana. Ali, arapski novac se ne smije dirati, OK, to nam je jasno svima.

Novac nije ni sporan, briga me za tim, svakako ga krkani imaju i previše, a mi ostali premalo.

Samo ne volim da nas prave budalama za ono što je vidljivo golim okom.
challmander
Posts: 352
Joined: 09/01/2022 11:42

#57860 Re: English Premier League

Post by challmander »

Jedino ostaje da cekamo i da vidimo kakav ce biti epilog tog postupka. Ne mislim da ce biti ista od neke vece kazne, cisto jer im Arapi upumpavaju ciste pare u drzavu a pri tome City polahko postaje svjetski brend.
convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#57861 Re: English Premier League

Post by convict »

Osmi Socrates wrote: 21/03/2024 11:25 Što se tiče kazne Forestu, oni su priznali da su krivi. Vađenje im je bilo da su mislili prodati Johnsona prije, pa ne bi prekršili pravila, ali su sačekali da ga prodaju (na kraju Tottenhamu) za veće pare, što, po njima, indicira da su bili financijski odgovorni. Nije im to upalilo jer se radi o jednostavnoj stvari da su u tri godine prešli granicu trošenja.

Citijev slučaj, kao što sam napisao i prije, je kompliciraniji. Oni ne priznaju da su išta griješili, a onda im moraš materijalno dokazati da su varali. Ako to nisi u stanju, rizikuješ. Zato duži proces.

Ove dvije stvari nemaju dodirnih tačaka.
Da, ovo je nazalost tako, priznas gresku i najebes. Opstruiras istragu, sve OK, jer ti ne mogu dokazati.

Podsjeca me na jednog naseg sanera sto je godinama ordinirao po Njemackoj i Holandiji. Kaze ni slucajno nemoj nikad nista da priznas. Uhvate me s robom, snimljeno kamerom, ja i dalje govorim nisam ja 😆
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#57862 Re: English Premier League

Post by JohnnyS »

Kako ofirno nogometaši Cityja glume ozljede pred susret s Realom kako bi se sačuvali. Lijepo, znači da se boje.
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57863 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Igraju tri utakmice prije Reala, prvu s direktnim rivalom za naslov. Guardiola uvijek mulja s tim kvazi-ozljedama, ali sumnjam da ikakve veze ima s Realom. Arsenal im je važnija utakmica sad.
liyf
Posts: 1222
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#57864 Re: English Premier League

Post by liyf »

merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#57865 Re: English Premier League

Post by merk030 »

Ja sam mislio da je on glavni, a drugi da su manjinski vlasnici. Dobro je, čovjek ne zna ni šta hoće ni šta radi.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#57866 Re: English Premier League

Post by Logovan »

Neka ga, možda ga krene.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#57867 Re: English Premier League

Post by jeza u ledja »

Nista od Alonsa u Liverpoolu. :(
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#57868 Re: English Premier League

Post by JohnnyS »

Pa nije lud nakon Kloppa koji ima svoju "eru". Bolje da se netko drugi izlevati pa da on uđe kao spasitelj
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57869 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Gledajući njegovu sveukupnu karijeru, kako igračku tako i trenersku, sumnjam da mu je problem izazov rada nakon Kloppa. Čovjek jednostavno ima svoj plan i radi po njemu. Ako je njegov plan da skupi više iskustva s Leverkusenom, posebno u Ligi Prvaka - šta se tu može. Alonso je pametan tip i radi na sebi dugoročno, nema tu srljanja.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57871 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

Onaj Tonali je stvarno idiot.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#57872 Re: English Premier League

Post by JohnnyS »



Kakvo glupo pravilo
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57873 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

Chelsea :lol:

Da im nije Palmera bili bi dole gdje je Luton
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#57874 Re: English Premier League

Post by Velkoski »

kakva krađa tri boda je l' realno ovo :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#57875 Re: English Premier League

Post by Velkoski »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


dajte mu otkaz više
Post Reply