Engleski koker spaniel

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1 Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

Da li neko zna gdje se moze nabaviti engleski koker spaniel i kolika mu je cijena. Da li postoje uzgajivaci u BiH ili se mora kupiti od komsija? Kako ide procedura oko prelaska preko granice i sl.

Image


Molim sve one koji ce mi pricati o rasizmu i o psima lutalicama da se suzdrze od takvih komentara, jer zaista ne mogu u stanu drzati velikog psa, da patim i njega i sebe. Dvoumila sam se oko postavljanja teme zbog vasih reakcija na temi maltezer, ali ipak mi trebaju info i savjeti pa stoga mi nemojte otezavati da ostvarim zivotni san a to je da imam psa u kuci.

Hvala :)
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#2 Re: Engleski koker spaniel

Post by Baby »

Meni su Španijeli i Seteri najdivniji psi!!
Neki dan sam gledala i tražila uzgajivačnicu Irskih Setera,i naletila sam na par njih sa Kokerima..
Ajde kad ponovo nađem javim ti :)
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#3 Re: Engleski koker spaniel

Post by anjusha »

Koliko se ja sjecam, moji su prijatelji nabavili svog preko ovog Zoo centra na Grbavici. Mislim da ga ovi opet dovukli iz Srbije negdje. Sad, koliko je to čistokrvan pas, da li ima papire ili ne- to je već diskutabilno. Ali Cord je definitivno najveći koker kojeg sam j au zivotu vidjela :D
Hmm, mozda imam negdje i sliku. Ako nadjem postavicu je da ga vidis :)
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#4 Re: Engleski koker spaniel

Post by anjusha »

Image
evo gaaaaaaaaaa :)
To smo Cord i ja na Boračkom dok nas njegovi vlasnici slikaju :) Niti se vidim ja, niti Boračko, niti vlasnici, ali eto, pokusaj da zamislis :D
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#5 Re: Engleski koker spaniel

Post by melb26sa »

Amazonka,

ovo su ti divni psi! Ja se jos sjecam naseg Bilija uz kojeg smo sestra i ja odrasle.

Kad ga nabavis, samo pripazi na usi jer znaju imati problema sa njima.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#6 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

@anjusha Cord je presladak :D jel ti tesko da pitas prijatelje koliko je kostao?

@melb26sa dosta sam citala o njima. Bolne tacke su im usi i sape (obavezno posushivanje sapa poslije pranja inace prijeti infekcija). Jako mi je vazno da je dobar sa djecom (za ubuduce ako Bog da :D ) Kada sam citala o ovim manjim rasama...njega su uvijek ocjenjivali kao veseo i druzeljubljiv, za razliku od pekinezera.

Nadam se da ce sve biti kako treba :)
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#7 Re: Engleski koker spaniel

Post by saga »

Cord je lijep i Cord je lud :D ne znam jel to zato sto je muzjak... ili sta mu je, al moja preporuka je zenka :p
ja imam kokericu... kupili je prije 10god... al bih mamu trebala za cijenu pitat

za djecu ih valjda treba navici od malena... ova moja ih bas i ne voli, vjerovatno sto joj je jedna mala krala hranu, ko ce ih znat :D
inace iz mog iskustva mnogo prozdrljivi psi... pojest ce sve sta im se da, cak i ako ne mogu naci ce nacina
veeeeelika maza (svi jesu za koje znam... hah, osim corda)
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#8 Re: Engleski koker spaniel

Post by The Nightwatchman »

anjusha wrote:Image
evo gaaaaaaaaaa :)
To smo Cord i ja na Boračkom dok nas njegovi vlasnici slikaju :) Niti se vidim ja, niti Boračko, niti vlasnici, ali eto, pokusaj da zamislis :D
bas si seksi :D

vide ti se dva prsta :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#9 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

@saga daj sliku pls :)

Imala sam ja retriverku i imala je dva okota. Zenke su stvarno specificne :) Ali vise vole muske domacine :-) (a ja cu biti ljubomorna ako bude vise voljela ovog mog nego mene) :D Nije bitno koji ce spol biti, samo kako cu kasnije sa njom za parenje...nebih je osudjivala na neke operacije ni kastracije :sad: Nek priroda radi svoje. Kako se uopste snalaze vlasnici kokera u sa?
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#10 Re: Engleski koker spaniel

Post by Asana »

A kako bi bilo da kontaktiraš Kinološke saveze u BiH? Možda nisu priznati više kao članovi medjunarodnih tijela, ali postoje udruženja, organizirali su izložbe... Nakon svake izložbe organizator štampa katalog učesnika. U tim katalozima, koje sigurno imaju, nalaze se imena i adrese vlasnika svih pasa koji su sudjelovali na izložbi, mogu ti u Savezu potrežiti određenu vrstu. Iz tog kataloga možeš saznati i koju su ocjenu ti psi dobili (jesu li u standardu ili ne), a onda kontaktirati vlasnike da vidiš planiraju li legla.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#11 Re: Engleski koker spaniel

Post by saga »

...

evo... ovo je moje zlato... baba nasa :)
inace, ni mama se ne sjeca cijene... il 150 il 300km...ccc

mi smo svoju nazalost morali kastrirat :/ a znam da cord sad trazi zenku... pa eto, ako ko ovdje ima koju dostupnu mladu, nek se javi :p
Last edited by saga on 10/05/2009 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#12 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

@Asana hvala ti na savjetu. pokusacu i do njih doci

@saga...i dalje je lijepa :) ima li rep? Meni nekako i to zao sjeci...jel se rep sjece samo zbog nekog takmicarskog standarda ili? Nemam namjeru ici na izlozbe.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#13 Re: Engleski koker spaniel

Post by saga »

nema rep...
ne znam zasto se sijece inace... takva nam je dosla :p
mada mi i drago sta nema... garant bi sve rusila s njim koliko mase
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#14 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

hahah :) citala sam da neprestano masu sa njim :)
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#15 Re: Engleski koker spaniel

Post by melb26sa »

Amazonka27 wrote:@anjusha Cord je presladak :D jel ti tesko da pitas prijatelje koliko je kostao?

@melb26sa dosta sam citala o njima. Bolne tacke su im usi i sape (obavezno posushivanje sapa poslije pranja inace prijeti infekcija). Jako mi je vazno da je dobar sa djecom (za ubuduce ako Bog da :D ) Kada sam citala o ovim manjim rasama...njega su uvijek ocjenjivali kao veseo i druzeljubljiv, za razliku od pekinezera.

Nadam se da ce sve biti kako treba :)

@Amazonka,

Bili je bio tu i prije nego smo se mi rodile - znaci mi smo sa njim bile od rodjenja do 6-7 godine kad je umro od starosti. Divan je sa djecom, navlacile ga za usi, gnjavile, bile macke pored i on nista.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#16 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

:-) :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#17 Re: Engleski koker spaniel

Post by Pasiflora »

anjusha wrote:Image
evo gaaaaaaaaaa : Cord
Pozz komsiji ;-)
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#18 Re: Engleski koker spaniel

Post by anjusha »

Vidi ovo! Haman svi znaju Corda ovdje na forumu :) Popularan neki pas... :D A jeste lud, sto je- je! Obozava macke npr :)
Malo bi mi bilo tesko pitati te prijatelje- njegove originalne vlasnike koliko je kostao jer su malo podaleko, ali ako vidim njenu sestru ili roditelje, pitam. Koliko se sjecam, bio je oko 300 km, ali nemoj me hvatati za rijec :)
Sretno sa kupovinom!
Last edited by anjusha on 23/03/2009 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#19 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

HvALA :D
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#20 Re: Engleski koker spaniel

Post by Asana »

Kupiranje repa i usiju za izlozbe nije vise "obavezno" ni kod dobermana.... svrha kupiranja repa kod kokera, obzirom da je pticar, mozda je bila - da mu se dugodlaki rep ne zapetljava u grmlje :) ...koliko ja znam nema nikakvih "medicinskih" razloga, a ostali nisu dovoljno jaki da bi se zivotinji amputirao dio dijela :cry:
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#21 Re: Engleski koker spaniel

Post by Phia »

http://en.wikipedia.org/wiki/English_Cocker_Spaniel
Cocker spaniels and "Rage Syndrome"

Rage Syndrome is described as when a dog attacks suddenly and savagely, without any warning and during the attack the dog often has a glazed look and appears to be unaware of its surroundings. Studies have found it is more common in solid colored Cockers than in particolors and also more common in darker colored Cockers than lighter colored Cockers, being most common in solid black colored spaniels. Rage syndrome is most often associated with the Cocker Spaniel breed, although cases have been found in other breeds and cases are relatively rare even within the Cocker Spaniel breed. Rage syndrome cannot be accurately predicted and can only be diagnosed by EEG or genetic testing and these tests are not conclusive.[3][4]
Nadam se da se Amazonka ne ljuti. :-)
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#22 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

@Phia nemam razloga da se ljutim na dobronamjerne savjete :)

Upoznata sam i sa tim. Mislim da ima cak i tema ovdje na sa-x o tome. Radi se o tome da sredinom proslog svijeka, narocito zlatne i crne, manijakalno stancali, tj. krizali s prebliskim srodnicima. Na prostoru ex yu, pojavili su se ti bolesni psi, sebicnoshcu jednog sudca sa izlozbi. Naime, kupio je negdje od madzara bolesnog kokera i kao sudac, dao mu najbolje ocjene, pa su vecina uzgajivaca svoje zenkice nosili na parenje kod njega. tako da se to prosirilo :-? Uglavnom, nije toliko cesta pojava.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#23 Re: Engleski koker spaniel

Post by Amazonka27 »

UP
Da li neko zna gdje se moze nabaviti engleski koker spaniel i kolika mu je cijena. Da li postoje uzgajivaci u BiH ili se mora kupiti od komsija? Kako ide procedura oko prelaska preko granice i sl.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#24 Re: Engleski koker spaniel

Post by The Nightwatchman »

ja 'ocu basseta

Image

Image

ima li ovo u bosni za nabavit?


Amazonka izvini ako sam ti sta poremetio, nego kontam vec je otvorena tema gdje neko trazi psa, pa si mi odradila marketing :D

anyway, ti ces kokera sigurno puno lakse naci nego ja basseta :roll:

al sam se zakleo da cu ga naci
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#25 Re: Engleski koker spaniel

Post by Baby »

Amazonka27 wrote:UP
Da li neko zna gdje se moze nabaviti engleski koker spaniel i kolika mu je cijena. Da li postoje uzgajivaci u BiH ili se mora kupiti od komsija? Kako ide procedura oko prelaska preko granice i sl.
Evo Srpske uzgajviačnice kokera :)
http://www.ksrs.org.yu/display/odgajiva ... &offset=40
Post Reply