energoinvest!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#501 Re: energoinvest!!!

Post by nosara »

mesihtrko wrote:My opinion:
S obzirom na broj garancija i broj trenutačnih poslova kao i ugleda firme u svijetu,cijena po dionici će biti daleko veća od sadašnje .
Na kraju krajeva Imovina Energoinvesta je daleko veća nego što neki misle .Procjena na nekih 200 miliona urađena je kako bi neko pojeftino došao do firme a poslije istu preprodao za daleko veću cijenu.
Zapitajte se zašto su pumpe izuzete iz imovine prilikom procjene......
Macku o rep... :D

Ode gigant za zvaku i lizalo, ako uposlenici budu sutili i klimali glavama... :-)

Ko moze u recesiji odvojit 200 milja za kupovinu firme koja se moze isplatit samo u normalna vremena, uz povoljnu investicionu klimu...? :?

ZAPAMTITE, PRODACE VAS ZA SICU, NE DOZVOLITE IM... :bih:
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#502 Re: energoinvest!!!

Post by zlatiborka »

nosara wrote:
mesihtrko wrote:My opinion:
S obzirom na broj garancija i broj trenutačnih poslova kao i ugleda firme u svijetu,cijena po dionici će biti daleko veća od sadašnje .
Na kraju krajeva Imovina Energoinvesta je daleko veća nego što neki misle .Procjena na nekih 200 miliona urađena je kako bi neko pojeftino došao do firme a poslije istu preprodao za daleko veću cijenu.
Zapitajte se zašto su pumpe izuzete iz imovine prilikom procjene......
Macku o rep... :D

Ode gigant za zvaku i lizalo, ako uposlenici budu sutili i klimali glavama... :-)

Ko moze u recesiji odvojit 200 milja za kupovinu firme koja se moze isplatit samo u normalna vremena, uz povoljnu investicionu klimu...? :?

ZAPAMTITE, PRODACE VAS ZA SICU, NE DOZVOLITE IM... :bih:
Posto je drzava vecinski vlasnik od 67% kapitala, pitanje je koliko uposlenici i sindikat mogu sprijeciti prodaju Energoinvesta za sitne pare. Izgleda da se nekome jako zuri da poklopi Energoinvest a ovaj Mujezinovic je jedna polda lisica, odvratni smrad, koji je bio (a mozda je i sada) savjetnik Ramizu Dzaferovicu u Razvojnoj banci.

Evo iz danasnjeg AVAZA sta kazu........
Vlada FBiH prodaje "Energoinvest"!

Mujezinović insistira na privatizaciji • Prodaja putem tendera u velikoj privatizaciji...
31.07.2009. 07:53

Agencija za privatizaciju u FBiH (APF) objavit će krajem septembra javni poziv za privatizaciju 67 posto državnog kapitala u kompaniji "Energoinvest", vrijednosti od 147.897.502 KM, saznaje "Dnevni avaz".

Prodaja "Energoinvesta", kako doznajemo, predstavlja prioritet Vlade Mustafe Mujezinovića. Federalni premijer navodno insistira da, uprkos negodovanjima pojedinih ministara, privatizacija te kompanije "prođe" po svaku cijenu i da to bude prva od ukupno 12 najvećih državnih kompanija koje se trebaju privatizirati.

S tim u vezi, Upravni odbor APF-a donio je na posljednjoj sjednici, 29. jula, odluku o odobravanju korigiranog početnog bilansa i programa privatizacije "Energoinvesta" na dan 31. decembra 2008. godine. Ova odluka je temelj za pripremu objave javnog poziva za prodaju državnog kapitala ovog sarajevskog giganta.

Ministarstvo energije, industrije i rudarstva i Vlada FBiH uskoro bi trebalo dati saglasnost za prodaju "Energoinvesta" te utvrditi metod njegove prodaje. Kako saznajemo, APF će predložiti da se "Energoinvest" privatizira putem tendera u velikoj privatizaciji.

Premijer Mujezinović traži da bude utvrđena i minimalna cijena 67 posto kapitala te firme ispod koje se ne bi išlo.

Poništenje prošlogodišnje odluke

Vlada FBiH prije početka procesa privatizacije "Energoinvesta" mora staviti van snage svoj zaključak od prošle godine. Prema tom zaključku, radi općeg interesa odustalo se od privatizacije "Energoinvesta" i "Hidrogradnje".

Autor: F. VELE
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#503 Re: energoinvest!!!

Post by mesihtrko »

Ako energoinvest nije firma za resppect kako onda objasniti promet ovim dionicama zadnjih dana a pogotovo danas cirka 5.400 diuonica(41kupac)
rast u zadnih par dana 0d oko25% .....
Pogledajte raspon između prodajni naloga poa donesite zaključak.
Uglavnom neću žuriti sa prodajom
DJ Babo
Posts: 281
Joined: 22/02/2004 00:00

#504 Re: energoinvest!!!

Post by DJ Babo »

mesihtrko wrote:Ako energoinvest nije firma za resppect kako onda objasniti promet ovim dionicama zadnjih dana a pogotovo danas cirka 5.400 diuonica(41kupac)
rast u zadnih par dana 0d oko25% .....
Pogledajte raspon između prodajni naloga poa donesite zaključak.
Uglavnom neću žuriti sa prodajom
djesi mesihe, zulfo, mdasrim, cisumaisa, ili kako se vec vabis :D opet ofirno pokusavac navuc raju...

tebi odavno gori pod nogama i ocigledno te je stislo da moras prodavati dionice energoinvesta jer raju navlacis vec duze vrijeme...

kako ti je legao polugodisnji izvjestaj u kome pise da je energoinvest napravio -16.016.169 KM gubitaka (16 miliona) za prvih sest mjeseci ove godine?
kako ti uspijevas biti "optimistican" pored takvih vijesti? osim ako ne pokusavas nekog zahebati :D ...

PS da se razumijemo, meni je zao energoinvesta kao firme, ali mi nije zao njegovih (malih) dionicara tipa mesihtrko (alias zulfo, mdasrim, cisumaisa)
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#505 Re: energoinvest!!!

Post by mesihtrko »

Nažalost ja nemam taj podatak o gubitku.Znam da je za 2008 ostvarena dobit od oko 2,5 miliona.
Imam još podataka Kao što su aktiva društva oko 360 milona čine je materijalna i nematerijalna sredstva
Materijalna sredstva:zemljište cirka 7miliona,građ. objekti cirka 94 miliona,oprema cirka 11 miliona,ulaganja u nekretnine cirka 13 miliona....itd
Društvo jer zabilježilo rastrprihoda od cirka 90-setak miliuona u odnosu na 2007 godinu.....

Ali je očito da ovaj DJ Babo možda i zna ove podatke ali hoće da što jeftinije kupi ove dionice , jer ne vidim čemu ovakva replika.
Ja ne pišem ovo da bi me neko poslušao ja samo iznosim činjenice .Nemam namjeru nagovarat bilo koga na što.
Oni koji imaju podatke zaju o čemu govorim.
Prije nekoliko dana dionica je bila 5KM i nije se trgovala ili se trgovalo po 100-tinjak dionica.Sad je 7,80 a promet je kud i kamo povećan po skupljoj cijeni .
Imaš li objašnjenje za ovo DJ Babo.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#506 Re: energoinvest!!!

Post by nosara »

mesihtrko wrote:Nažalost ja nemam taj podatak o gubitku.Znam da je za 2008 ostvarena dobit od oko 2,5 miliona.
Imam još podataka Kao što su aktiva društva oko 360 milona čine je materijalna i nematerijalna sredstva
Materijalna sredstva:zemljište cirka 7miliona,građ. objekti cirka 94 miliona,oprema cirka 11 miliona,ulaganja u nekretnine cirka 13 miliona....itd
Društvo jer zabilježilo rastrprihoda od cirka 90-setak miliuona u odnosu na 2007 godinu.....

Ali je očito da ovaj DJ Babo možda i zna ove podatke ali hoće da što jeftinije kupi ove dionice , jer ne vidim čemu ovakva replika.
Ja ne pišem ovo da bi me neko poslušao ja samo iznosim činjenice .Nemam namjeru nagovarat bilo koga na što.
Oni koji imaju podatke zaju o čemu govorim.
Prije nekoliko dana dionica je bila 5KM i nije se trgovala ili se trgovalo po 100-tinjak dionica.Sad je 7,80 a promet je kud i kamo povećan po skupljoj cijeni .
Imaš li objašnjenje za ovo DJ Babo.
Ma, sve pet...! :lol: Samo, smaras sa ovim ciframa... :-)

Osima toga, tema je opcenito o energoinvestu, a ne o tim "brokerskim" pizdarijama... :D Odmori malo... 8-)
DJ Babo
Posts: 281
Joined: 22/02/2004 00:00

#507 Re: energoinvest!!!

Post by DJ Babo »

mesihtrko wrote:Nažalost ja nemam taj podatak o gubitku.Znam da je za 2008 ostvarena dobit od oko 2,5 miliona.
Imam još podataka Kao što su aktiva društva oko 360 milona čine je materijalna i nematerijalna sredstva
Materijalna sredstva:zemljište cirka 7miliona,građ. objekti cirka 94 miliona,oprema cirka 11 miliona,ulaganja u nekretnine cirka 13 miliona....itd
Društvo jer zabilježilo rastrprihoda od cirka 90-setak miliuona u odnosu na 2007 godinu.....

Ali je očito da ovaj DJ Babo možda i zna ove podatke ali hoće da što jeftinije kupi ove dionice , jer ne vidim čemu ovakva replika.
Ja ne pišem ovo da bi me neko poslušao ja samo iznosim činjenice .Nemam namjeru nagovarat bilo koga na što.
Oni koji imaju podatke zaju o čemu govorim.
Prije nekoliko dana dionica je bila 5KM i nije se trgovala ili se trgovalo po 100-tinjak dionica.Sad je 7,80 a promet je kud i kamo povećan po skupljoj cijeni .
Imaš li objašnjenje za ovo DJ Babo.
mene ti prijatelju sa svim svojim nickovima koje si otvorio savrseno ne interesujes... ono sto me interesuje je tvoje ponasanje jer ti je krajnja namjera da prevaris naivne ljude...

dionice energoinvesta nemam, niti ih imam namjeru kupiti. i opet ponavljam, zao mi je energoinvesta, ali mi nije zao ljudi poput tebe...

Image
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#508 Re: energoinvest!!!

Post by zonbirile »

obadvojica ste u pravu samo postate različite podatke i gledišta.Jedno je knjigovostvena vrijednost,bilans i ostalo,a drugo špekulativna oče4kivanju na Sase-u.Da nije tako ne bi bilo ortačke grupe od kojih je jedan tajni član,predpostavlja se Branković.Evo za ogled neka je tačan revizorski izvještaj i gubitak 16 miliona,koliko vrijedi samo upravna zgrada?
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#509 Re: energoinvest!!!

Post by mesihtrko »

Sama vrijednost zemljišta 7(sedam) miliona,Građevine oko 93 miliona,10 miliona potraživnja od posla iz Alžira.
A da ne govorimo o prihodu od prodaje cirka 340 miliona.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#510 Re: energoinvest!!!

Post by zlatiborka »

Opet se mutlja i ponavlja pokusaj otimacine. Kako ce se to zavrsiti i sta ce biti sa Energoinvestom niko ne zna, ustvari zna ovaj uhljup Mujezinovic koji forsira hitnu privatizaciju firme.

Korigovani program privatizacije sa stanjem od 31.12.2008. godine je uradjen na-vrat-na-nos, nije cestito ni pregledan, u roku od 10-tak dana je poslat u Agenciju za privatizaciju. Ovo nikako ne mirise na dobro, ne znam sta radi menadzment, sindikat i uposlenici, radni narod je po godisnjim odmorima......

A lesinari vrebaju i cekaju da maznu firmu za bagatelu..... :evil:
Hoće li Vojin Lazarević preuzeti Energoinvest

Samo što je Vlada Federacije BiH saopćila da je spremna prodati 67 odsto državnog kapitala u Energoinvestu, na relaciji Sarajevo-Beograd ponovo su se počeli krojiti planovi za preuzimanje ove najuglednije bh. kompanije. Vlada nudi Energoinvest za 70 miliona maraka i na sljedećoj sjednici mogla bi donijeti odluku o metodu prodaje, najvjerovatnije raspisivanju tendera.

Milionski posao

Kako je „San" u prošli petak objavio, premijeru Mustafi Mujezinoviću već je stiglo pismo namjere za kupovinu Energoinvesta od jedne firme iz Turske, ali se detalji u Vladi još uvijek ne otkrivaju. Prema onome što smo jučer poslije podne saznali, Vojin Lazarević, vlasnik srbijanske firme „Rudnap" podigao je svoje sarajevske veze, prije svih Fahrudina Radončića, vlasnika „Avaza", kako bi mu on isposlovao da postane većinski vlasnik Energoinvesta. Lazarević je i prije dvije godine htio kupiti tu sarajevsku kompaniju i Hidrogradnju, ali je to u posljednji trenutak spriječio federalni ministar energetike, rudarstva i industrije Vahid Hećo. Naime, Lazarević je preko Radončića koji je u „Avazu" organizovao večeru, taj posao dogovorio sa bivšim federalnim premijerom Nedžadom Brankovićem. Zahvaljujući Heći, poništen je tender i njega je odmah Radončić, preko „Avaza", prozvao kriminalcem i pokrenuo medijski linč protiv Heće. Razlog je jasan - pokvario je milionski posao Radončiću, Lazareviću i njihovom ortaku Damiru Fazliću. Nešto kasnije i sam generalni direktor Energoinvesta Džemail Vlahovljak javno je priznao da je bilo žestokih pritisaka da Lazarević preuzme kompaniju.

Fiktivna firma

Kako saznajemo, sada se kroji plan druge vrste, pa Lazerevićev „Rudnap" neće ni poslati ponudu za kupovinu 67 odsto državnog kapitala u Energoinvestu, nego on, Radončić i Fazlić sa grupom političkih moćnika iz Sarajeva, to namjeravaju izvesti preko - treće firme registrovane izvan Srbije i BiH s imenom tek formalnog vlasnika. Navodno, već je Radončić o tome razgovarao s nekim čelnim ljudima SDA i dobio njihov pristanak. Vojin Lazarević, njegov beogradski ortak i partner, desetak godina je važio za švercera nafte, a tokom rata direktno je finansirao ratnog zločinca Vojislava Šešelja i njegove horde. Tijesno je sarađivao i sa ratnim zločincem Radovanom Karadžićem. Poslove koje ima u BiH finansirao je preko Euroaksis banke iz Moskve koju je 1994. godine, preko svojih ljudi, osnovao Slobodan Milošević kojem je Lazarević bio jako blizak. Prije nekoliko godina, Lazarević je preuzeo potpuno vlasništvo nad tom bankom, a ruski istražni organi potvrdili su da je njene poslovanje mutno.

S.N.

SAN, 11.08.2009.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#511 Re: energoinvest!!!

Post by nosara »

To bi bilo idealno rjesenje... ali je 70 miliona puno... tipujem na 15 miliona i vrecu obecanja o ulaganjima i zadrzavanjima uposlenih iz serijala "obecanje ludom radovanje"... :-)

Ma vazno je da se "opare" i "nasi prvaci"... Jebo Energoinvest... Nisu ga oni ni stvarali ni "ljuljali"... :roll:

Samo sabur... :lol:
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#512 Re: energoinvest!!!

Post by gold'n'brown »

zlatiborka wrote:Opet se mutlja i ponavlja pokusaj otimacine. Kako ce se to zavrsiti i sta ce biti sa Energoinvestom niko ne zna, ustvari zna ovaj uhljup Mujezinovic koji forsira hitnu privatizaciju firme.

Korigovani program privatizacije sa stanjem od 31.12.2008. godine je uradjen na-vrat-na-nos, nije cestito ni pregledan, u roku od 10-tak dana je poslat u Agenciju za privatizaciju. Ovo nikako ne mirise na dobro, ne znam sta radi menadzment, sindikat i uposlenici, radni narod je po godisnjim odmorima......

A lesinari vrebaju i cekaju da maznu firmu za bagatelu..... :evil:
Hoće li Vojin Lazarević preuzeti Energoinvest

Samo što je Vlada Federacije BiH saopćila da je spremna prodati 67 odsto državnog kapitala u Energoinvestu, na relaciji Sarajevo-Beograd ponovo su se počeli krojiti planovi za preuzimanje ove najuglednije bh. kompanije. Vlada nudi Energoinvest za 70 miliona maraka i na sljedećoj sjednici mogla bi donijeti odluku o metodu prodaje, najvjerovatnije raspisivanju tendera.

Milionski posao

Kako je „San" u prošli petak objavio, premijeru Mustafi Mujezinoviću već je stiglo pismo namjere za kupovinu Energoinvesta od jedne firme iz Turske, ali se detalji u Vladi još uvijek ne otkrivaju. Prema onome što smo jučer poslije podne saznali, Vojin Lazarević, vlasnik srbijanske firme „Rudnap" podigao je svoje sarajevske veze, prije svih Fahrudina Radončića, vlasnika „Avaza", kako bi mu on isposlovao da postane većinski vlasnik Energoinvesta. Lazarević je i prije dvije godine htio kupiti tu sarajevsku kompaniju i Hidrogradnju, ali je to u posljednji trenutak spriječio federalni ministar energetike, rudarstva i industrije Vahid Hećo. Naime, Lazarević je preko Radončića koji je u „Avazu" organizovao večeru, taj posao dogovorio sa bivšim federalnim premijerom Nedžadom Brankovićem. Zahvaljujući Heći, poništen je tender i njega je odmah Radončić, preko „Avaza", prozvao kriminalcem i pokrenuo medijski linč protiv Heće. Razlog je jasan - pokvario je milionski posao Radončiću, Lazareviću i njihovom ortaku Damiru Fazliću. Nešto kasnije i sam generalni direktor Energoinvesta Džemail Vlahovljak javno je priznao da je bilo žestokih pritisaka da Lazarević preuzme kompaniju.

Fiktivna firma

Kako saznajemo, sada se kroji plan druge vrste, pa Lazerevićev „Rudnap" neće ni poslati ponudu za kupovinu 67 odsto državnog kapitala u Energoinvestu, nego on, Radončić i Fazlić sa grupom političkih moćnika iz Sarajeva, to namjeravaju izvesti preko - treće firme registrovane izvan Srbije i BiH s imenom tek formalnog vlasnika. Navodno, već je Radončić o tome razgovarao s nekim čelnim ljudima SDA i dobio njihov pristanak. Vojin Lazarević, njegov beogradski ortak i partner, desetak godina je važio za švercera nafte, a tokom rata direktno je finansirao ratnog zločinca Vojislava Šešelja i njegove horde. Tijesno je sarađivao i sa ratnim zločincem Radovanom Karadžićem. Poslove koje ima u BiH finansirao je preko Euroaksis banke iz Moskve koju je 1994. godine, preko svojih ljudi, osnovao Slobodan Milošević kojem je Lazarević bio jako blizak. Prije nekoliko godina, Lazarević je preuzeo potpuno vlasništvo nad tom bankom, a ruski istražni organi potvrdili su da je njene poslovanje mutno.

S.N.

SAN, 11.08.2009.
Ovome vjerujem u istoj mjeri kao i Avazu kad pise o Selimovicima.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#513 Re: energoinvest!!!

Post by nosara »

Samo tiho... :D Ne budite sindikat Energoinvesta... :-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#514 Re: energoinvest!!!

Post by nosara »

SDP BiH pro­ti­vi se na­jav­lje­noj pri­va­ti­za­ci­ji kom­pa­ni­je Ener­go­in­vest, ko­ju pre­mi­jer Fe­de­ra­ci­je BiH Mus­ta­fa Mu­je­zi­no­vić pla­ni­ra pro­ves­ti po is­tom mo­de­lu po ko­jem je Va­hid He­ćo po­ku­šao ras­pro­da­ti elek­tro­ener­get­ski se­ktor ove ze­mlje. Ener­go­in­vest je na­ci­onal­no bla­go Bo­sne i Her­ce­go­vi­ne i naj­sna­žni­ji mo­tor ra­zvo­ja ko­ji je ova ze­mlja ikad ima­la - sao­pće­no je ju­čer iz SDP-a.

Ras­pro­da­ja na­ro­dnog bla­ga

- Umjes­to da ras­pro­da­je po­ro­di­čno sre­bro, Mu­je­zi­no­vi­će­va Vla­da bi tre­ba­la ko­na­čno ut­vrdi­ti imo­vi­nu Ener­go­in­ves­ta i za­šti­ti i drža­vnu imo­vi­nu i ra­dni­ke. SDP že­li upo­zna­ti ja­vnost ka­ko će is­ko­ris­ti­ti sva de­mo­krat­ska sred­stva da spri­je­či ova­kve ra­dnje vlas­ti, te uko­li­ko to ne bu­de do­vo­ljno, na­kon izbo­ra i for­mi­ra­nja no­ve vla­de sa SDP-om na če­lu, si­gur­no će iz­vrši­ti nji­ho­vu re­vi­zi­ju - ka­že se u sao­pće­nju i is­ti­če:

- Odlu­ka o pro­da­ji klju­čnih bh. pre­du­ze­ća kao što su Ener­go­in­vest i Bo­sna­li­jek, u tre­nut­ku naj­ve­će svjet­ske eko­nom­ske kri­ze, na­kon što su za krplje­nje admi­nis­tra­ti­vnih ru­pa na ne­pri­hva­tljiv na­čin do­bi­li kre­dit od MMF-a, naj­bo­lji je po­ka­za­telj odno­sa vla­da­ju­će ko­ali­ci­je pre­ma imo­vi­ni ko­ju su sti­ca­le ge­ne­ra­ci­je Bo­sa­na­ca i Her­ce­go­va­ca. Umjes­to nas­tav­ka po­li­ti­ke po­kri­va­nja bu­džet­skog de­fi­ci­ta ras­pro­da­jom na­ro­dnog bla­ga, Vla­da Mus­ta­fe Mu­je­zi­no­vi­ća je oči­gle­dno iza­bra­la put nje­go­vog pret­ho­dni­ka na tom mjes­tu ko­ji je ze­mlju po­veo u du­žni­čko rop­stvo.

Li­ci­ta­ci­ja pred TV ka­me­ra­ma

- Pri­je bi­lo ka­kve dis­ku­si­je o bu­du­ćnos­ti Ener­go­in­ves­ta, Vla­da Fe­de­ra­ci­je BiH tre­ba­la bi ra­di­ti svoj po­sao i ut­vrdi­ti šta je bi­lo sa Ener­go­in­ves­to­vim udje­lom u JA­NAF-u, pum­pa­ma i ter­mi­na­li­ma u Hrvat­skoj, po­tra­ži­va­nji­ma u inos­tran­stvu, is­tra­ži­va­nji­ma o naf­tnim za­li­ha­ma u BiH i uku­pnoj pa­si­vnoj po­dbi­lan­si. Ova vlast mo­ra bh. ja­vnost pre­do­či­ti či­nje­ni­ce o Ener­go­in­ves­tu i nje­go­vom po­slo­va­nju. Tek na­kon to­ga bit će mo­gu­će pro­ves­ti pri­va­ti­za­ci­ju, u skla­du sa po­li­ti­kom pri­va­ti­za­ci­je ko­ju je usvo­jio Par­la­ment Fe­de­ra­ci­je BiH 2008. go­di­ne, uz me­đu­na­ro­dnu ja­vnu li­ci­ta­ci­ju pred te­le­vi­zij­skim ka­me­ra­ma. Na kra­ju, pri­va­ti­za­ci­ju Ener­go­in­ves­ta će, u skla­du sa do­ne­se­nom po­li­ti­kom, mo­ra­ti odo­bri­ti Par­la­ment Fe­de­ra­ci­je BiH, jer je ri­ječ o stra­te­škom re­sur­su ove ze­mlje. SDP-ovi po­sla­ni­ci u Par­la­men­tu FBiH će in­sis­ti­ra­ti na tran­spa­ren­tnoj pro­ce­du­ri ko­ja će ga­ran­to­va­ti za­ko­ni­tost i za­šti­tu drža­vne imo­vi­ne i pra­va ra­dni­ka - stav je SDP-a BiH.
A biber i kompanija ni mukajet... :-)
Sharam
Posts: 49
Joined: 09/05/2007 16:49

#515 Re: energoinvest!!!

Post by Sharam »

Emerik Blum, Hakija Turajlic..............gdje su ti ljudi(okrecu se u grobu), znam da ih nema medju nama al imal neko od tih radnika, tog sindikata koji treba sad da se digne a ne kad se proda Energoinvest pa onda ce kukati nemamo placa propalo sad treba da dignu svoj glas i jasno kazu sta hoce, a sta nece!!!!
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#516 Re: energoinvest!!!

Post by zonbirile »

prodaja haman preko Bičakčića ugovorena,nije red prevariti ljude i to bratske Turke.Čalik kompanija inače pravi najbolje pamućno vlakno i muške gaće na cijelom dunjaluku,sada će se baviti i energetikom.Za M.Mujkezinovića se zna,onako ekspresno izbacio MUP,za Lejlinu gimnaziju,a da neće prodat Energoinvset,kadar je on-kažu pola munđosa AA porijekla na dokumentima imalo njegovu adresu.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#517 Re: energoinvest!!!

Post by pape »

Eeeee, .... kako je to nekad dobra firma bila.
Al`, dodjose ovi k`o lafo demokrati, sve seoska varalica do varalice, probisvijeti i kriminalci, dzukele sto prodashe sve sto za nebo nije svezano i od svjetski ugledne firme, napravishe sprdacinu i prciju.
A ovim slijepcima, sto na temi pisu hvalospjeve sad vec polumrtvoj, pokradenoj i upropastenoj firmi, .... bolje bi bilo da poloze cvijece na Blumov i Turajlicev grob.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#518 Re: energoinvest!!!

Post by zonbirile »

Turajlić je posebna priča,odrađen je iz Sarajeva,jer je puno radio i vidio vani,kako se krade Energoinvest,Šipad ,Unis,Tas.Čovjek patriota pošao ganjati vani pare ovih firmi i naletio na četnika Vasića na punktu-jest al u qurcu.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#519 Re: energoinvest!!!

Post by latinalover »

stoka lopovska ..samo bi nesto prodavali...da se para scepaju..st ace od tih 70 miliona?
zar nije bolje u firmu jak menadzment postaviti..pustit ih da napreduju da budu lideri na trzistu zajedno sa ASA Preventom...a kad prodaju i lovu spiskaju, podijele za kampanje..sta su dobili?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#520 Re: energoinvest!!!

Post by zonbirile »

latinalover wrote:stoka lopovska ..samo bi nesto prodavali...da se para scepaju..st ace od tih 70 miliona?
zar nije bolje u firmu jak menadzment postaviti..pustit ih da napreduju da budu lideri na trzistu zajedno sa ASA Preventom...a kad prodaju i lovu spiskaju, podijele za kampanje..sta su dobili?
------------------------------------------------------------------------
pa imali su super jak menađment,prvo Bukvić,pa Branković,a ASA Prevent ti je iz priče o Turajliću i Tas-u u Njemačkoj sa mnooogo naše robe u vrijeme početka rata i Hastor kao predstavnikom.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#521 Re: energoinvest!!!

Post by latinalover »

da,da jak je brankovic pravo..kazu zeljeznice unistio ..sve unistio..al se nakrao za dva zivota... :D


uglavnom sustina je da hoce sve da rasprodaju ,sto znaci da kad prodaju, nece odakle imati ubirati profit, pa ce morati cijene osnovnih potrepstina dizati da bi zadovoljili svoje potrebe zanovcem koji im ovih nekoilko firmi moze obezbijediti
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#522 Re: energoinvest!!!

Post by zonbirile »

latinalover wrote:da,da jak je brankovic pravo..kazu zeljeznice unistio ..sve unistio..al se nakrao za dva zivota... :D


uglavnom sustina je da hoce sve da rasprodaju ,sto znaci da kad prodaju, nece odakle imati ubirati profit, pa ce morati cijene osnovnih potrepstina dizati da bi zadovoljili svoje potrebe zanovcem koji im ovih nekoilko firmi moze obezbijediti
----------------------------
ne shvataš srž,jebe ih se za profit i usmjerenje tih novaca,tu nije lova,lova je pri prodaji,kontaš-mislim lova za njih.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#523 Re: energoinvest!!!

Post by latinalover »

zonbirile wrote:
latinalover wrote:da,da jak je brankovic pravo..kazu zeljeznice unistio ..sve unistio..al se nakrao za dva zivota... :D


uglavnom sustina je da hoce sve da rasprodaju ,sto znaci da kad prodaju, nece odakle imati ubirati profit, pa ce morati cijene osnovnih potrepstina dizati da bi zadovoljili svoje potrebe zanovcem koji im ovih nekoilko firmi moze obezbijediti
----------------------------
ne shvataš srž,jebe ih se za profit i usmjerenje tih novaca,tu nije lova,lova je pri prodaji,kontaš-mislim lova za njih.
ma upravo na to i mislim..briga ih za dugorocni rok, samo hoce pare sad u kratkom roku, da imaju oda cega finansirati izbornu kampanju..a to sto bi se mogao veliki profit ostvariti, to im ne dopire do mozgova..sve su to prigradske i seoske varalice...dosli u glavni grad, sjeli u fotelju.i to je kraj price!Amerika!
Last edited by latinalover on 14/08/2009 23:16, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#524 Re: energoinvest!!!

Post by zonbirile »

joj sve si pobrkala,kavu kampanju,lovu za sebe i unučad.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#525 Re: energoinvest!!!

Post by latinalover »

zonbirile wrote:joj sve si pobrkala,kavu kampanju,lovu za sebe i unučad.
pobrkao! :-D

lovu za sebe i unucad, i dio za finansiranje kampanje zya predstojece izbore :-D
Post Reply