ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Hydrangea
Posts: 2
Joined: 16/01/2017 15:02

#26 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Hydrangea »

Pasiflora wrote:Upravo zbog sr*nja sa terminima ne idem više kod Zelije! Na preporuku nekoga sa kliničkog centra, idem u Tuzlu kod dr. Amre Jakubović Čičkušić (privatna ordinacija). Žena je super, ima odlične reference i zaista se bavi pacijentom.

Pozdrav,
mozete li mi reci gdje se nalazi ta doktorica? I ja trazim endokrinologa koji radi u privatnoj praksi u Tuzli, jer mi se na da vise po klinickom centru zezati...
Hvala
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#27 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Mentha_Piperita »

Hydrangea wrote:
Pasiflora wrote:Upravo zbog sr*nja sa terminima ne idem više kod Zelije! Na preporuku nekoga sa kliničkog centra, idem u Tuzlu kod dr. Amre Jakubović Čičkušić (privatna ordinacija). Žena je super, ima odlične reference i zaista se bavi pacijentom.

Pozdrav,
mozete li mi reci gdje se nalazi ta doktorica? I ja trazim endokrinologa koji radi u privatnoj praksi u Tuzli, jer mi se na da vise po klinickom centru zezati...
Hvala
Dr. Zelija Velija je u Sarajevu, radi kod Al Tawil-a privatno (imas njihovu web stranicu)... Mozda kod nekog privatno ima termine i u Tuzli, ne znam. Doktorica se ne javlja na pozive, posalji poruku pa ces mozda jednom dobiti odgovor i prijedlog termina. Kazu da je odlicna, i stalno na nekim usavrsavanjima, ko ima zivaca...neka pokusa.
Hydrangea
Posts: 2
Joined: 16/01/2017 15:02

#28 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Hydrangea »

Dr. Zelija Velija je u Sarajevu, radi kod Al Tawil-a privatno (imas njihovu web stranicu)... Mozda kod nekog privatno ima termine i u Tuzli, ne znam. Doktorica se ne javlja na pozive, posalji poruku pa ces mozda jednom dobiti odgovor i prijedlog termina. Kazu da je odlicna, i stalno na nekim usavrsavanjima, ko ima zivaca...neka pokusa.[/quote]

Znam da je dr. Zelija Velija odlicna doktorica, nekad mi je bila i profesorica, ali nazalost nisam vise u Sarajevu, a nisam cula da dolazi u Tuzlu. Da bar...
Zato sam mislila da pokusam kod spomenute dr. Jakubovic Cickusic, jer ne mogu da nadjem nikakvu informaciju o endokrinolozima u privatnim tuzlanskim ordinacijama.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#29 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Pasiflora »

Hydrangea wrote:.
Zato sam mislila da pokusam kod spomenute dr. Jakubovic Cickusic, jer ne mogu da nadjem nikakvu informaciju o endokrinolozima u privatnim tuzlanskim ordinacijama.
imate pp
Oboa
Posts: 14
Joined: 17/05/2016 09:01

#30 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Oboa »

Ako imate problema sa štitnom žlijezdom, ovi naši nešto možda i znaju, a ako imate neki drugi endokrinološki problem, preporučujem Bg ili Zg. Nije daleko.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#31 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Mentha_Piperita »

Oboa wrote:Ako imate problema sa štitnom žlijezdom, ovi naši nešto možda i znaju, a ako imate neki drugi endokrinološki problem, preporučujem Bg ili Zg. Nije daleko.
Isti dojam stekoh, stitna i nekako "znaju", ostalo...tanko, imas li nekog doktora ili polikliniku preporuciti? Moze i u pp. Hvala unaprijed. :thumbup:
Oboa
Posts: 14
Joined: 17/05/2016 09:01

#32 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Oboa »

Mentha_Piperita wrote:
Oboa wrote:Ako imate problema sa štitnom žlijezdom, ovi naši nešto možda i znaju, a ako imate neki drugi endokrinološki problem, preporučujem Bg ili Zg. Nije daleko.
Isti dojam stekoh, stitna i nekako "znaju", ostalo...tanko, imas li nekog doktora ili polikliniku preporuciti? Moze i u pp. Hvala unaprijed. :thumbup:
Imam naravno - Poliklinika Polimedic, Beograd. Ako treba nekih detalja, pisaću pp. :)
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#33 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by kredenac-ac »

Prvo iskustvo je bilo na DIP-u Amela Dizdarevic - Bostandzic, jako ljubazna, prijatna osoba, ali nisam ni usla na vrata zena mi je prepisala lijekove, pregled je trajao cca 5 minuta, na sva pitanja mi je dala povrsno odgovore i to tipa: pa da, imaju zene koje to piju i bude im to i to, postoje i one koje ne piju pa im bude to i to, kao i one kojima se desi to... Ok, super, to i dr Google moze reci, ali daj mi ti kao doktor daj nesto za sta da se drzim, da ti povjerujem i da se prepustim tebi u ruke, daj mi savjet a ne genericke cinjenice... Vrlo nesigurno mi je djelovala, dala mi je ultra jaku dozu od koje mi nije bilo dobro dok nisam uspjela doci do Zelije Velije koja mi je reducirala dozu bez imalo :roll: ili bilo kakvog vrijedjanja kolegice, vec samo kao to vam je bas prejako, molim vas da upola smanjite.


Drugo iskustvo: Dr Zelija Velija (Al Tawil) +387 61 206 476 Prvi put poslala sms i nije bilo odgovora - bas sam se shokirala, nakon toga poslala i viber poruku, dobila odgovor i na sms i na viber u roku od 4 dana od moje poruke i odmah dobila termin. Cudan mi je taj koncept narucivanja, ali dobro... Prvi pregled trajao sat vremena, jako jako jako detaljna, trazi historiju bolesti vas, vasih roditelja i njihovih roditelja, sve hronicne i nasljedne bolesti za koje znate, detaljno gleda sve nalaze koje imate, bas se posveti, ispita vas sve zivo, sta jedete, kako jedete, kad spavate, ma kako disete hahaha sve kako bi odredila tacnu terapiju, ali i jacinu iste... generalno prvi put ne daje nikakve strasne dijagnoze, vec samo da preporuku za lijekove (ako ih vec pijete mozda redukuje dozu - sto je meni uradila jer je Bostandzic dala prejaku terapiju), te je meni trazila neke dodatne nalaze da upotpuni klinicku sliku. Prvi pregled 49.90KM.

Za kontrolu sam se narucila viberom i to odmah po primanju prvih nalaza, jer sam pretpostavila da cu na drugi pregled duze cekati, tako je bilo cca 10dana sam cekala odgovor, ali odmah dobila termin. Drugi pregled takodje detaljan, ali ne toliko dug kao prvi, sa svim savjetima, briznim pristupom, cak mi je i neke knjige pokazivala i govorila sta sve mogu procitati na tu temu... Drugi pregled, kao i svaki naredni (kontrole) su 39.90KM.

Preporucila mi je jos neke nalaze i par puta sam joj bez termina i icega poslala viberom sliku nalaza da je pitam da li da do kontrole nesto pijem, medjutim zena odgovorila i sve mi dala preporuke bez da je spomenula da trebam odmah doci, nego ono pijte jos to i to, pa se vidimo za 3mj. Zato joj zaista dizem kapu, mogla mi je svaki put za te viber slike nalaza zakazati termin i uzeti po 40KM... a nije... vec se i tu maksimalno potrudila i posvetila kao na pregledu.

Strucnost neupitna, detaljna zena, blaga, strucnjak za pozeljeti! Samo jesu pegla ti termini, ali ko unaprijed planira posjete i salje poruke na vrijeme, za taj kvalitet te se peripetije oko zakazivanja mogu zanemariti...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#34 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by dobar osjecaj »

kredenac-ac wrote:Drugo iskustvo: Dr Zelija Velija (Al Tawil) +387 61 206 476 Prvi put poslala sms i nije bilo odgovora - bas sam se shokirala, nakon toga poslala i viber poruku, dobila odgovor i na sms i na viber u roku od 4 dana od moje poruke i odmah dobila termin. Cudan mi je taj koncept narucivanja, ali dobro... Prvi pregled trajao sat vremena, jako jako jako detaljna, trazi historiju bolesti vas, vasih roditelja i njihovih roditelja, sve hronicne i nasljedne bolesti za koje znate, detaljno gleda sve nalaze koje imate, bas se posveti, ispita vas sve zivo, sta jedete, kako jedete, kad spavate, ma kako disete hahaha sve kako bi odredila tacnu terapiju, ali i jacinu iste... generalno prvi put ne daje nikakve strasne dijagnoze, vec samo da preporuku za lijekove (ako ih vec pijete mozda redukuje dozu - sto je meni uradila jer je Bostandzic dala prejaku terapiju), te je meni trazila neke dodatne nalaze da upotpuni klinicku sliku. Prvi pregled 49.90KM.

Za kontrolu sam se narucila viberom i to odmah po primanju prvih nalaza, jer sam pretpostavila da cu na drugi pregled duze cekati, tako je bilo cca 10dana sam cekala odgovor, ali odmah dobila termin. Drugi pregled takodje detaljan, ali ne toliko dug kao prvi, sa svim savjetima, briznim pristupom, cak mi je i neke knjige pokazivala i govorila sta sve mogu procitati na tu temu... Drugi pregled, kao i svaki naredni (kontrole) su 39.90KM.

Preporucila mi je jos neke nalaze i par puta sam joj bez termina i icega poslala viberom sliku nalaza da je pitam da li da do kontrole nesto pijem, medjutim zena odgovorila i sve mi dala preporuke bez da je spomenula da trebam odmah doci, nego ono pijte jos to i to, pa se vidimo za 3mj. Zato joj zaista dizem kapu, mogla mi je svaki put za te viber slike nalaza zakazati termin i uzeti po 40KM... a nije... vec se i tu maksimalno potrudila i posvetila kao na pregledu.

Strucnost neupitna, detaljna zena, blaga, strucnjak za pozeljeti! Samo jesu pegla ti termini, ali ko unaprijed planira posjete i salje poruke na vrijeme, za taj kvalitet te se peripetije oko zakazivanja mogu zanemariti...
Ja nisam nikada stigla da se lično naručim kod doktorice i nisam stigla ni odgovoriti smisleno dobronamjernom čovjeku koji mi je pisao neko mišljenje o njenom istraživanju koje sam jedanput spomenula u postu. Izvinjavam mu se ovom prilikom ako ikada naiđe na ovaj post.

Na temu ovoga što ste pisali, želim iskazati da iz svega što ste naveli u postu iznad o svom iskustvu s doktoricom, uzimajući u obzir vrijeme u kojem živimo, meni je potpuno jasno zašto je teško doći do doktorice i zašto je svoju dostupnost morala organizovati na taj način.
Vrijeme je pretrpanosti informacijama u kojima se svi gušimo.
Istinskih stručnjaka i pojedinaca koji se imaju vremena, snage i odlučnosti posvetiti bilo kojem poslu je izuzetno malo. Kvalitet i istinsko odgovorno posvećivanje bilo čemu u životu - pa i pacijentima, iziskuje vrijeme.
U konktekstu vremena u kojem živimo i hroničnog manjka stručnih ljekara svih profila, teško je očekivati da ijedan pojedinac može istovremeno i raditi kvalitetno i biti dostupan za kvalitetan rad u uslovima hiperbrzina i hiperpotražnje.
Javih se jer želim reći da, nakon različitih iskustava s različitim zdravstvenim ustanovama u BiH i inostranstvu, poštujem i razumijem svakog ljekara koji još uvijek ima snage i integriteta da se detaljno i odgovorno posveti pacijentima.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#35 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by funeral blues »

Velija je, koliko skontah, napustila UKC i prešla Al Tawilu na puno radno vrijeme. Čak i da nije, ovo razvlačenje sa sms-ovima i viber porukama, na koje dobiješ samo ''seen'' je krajne neprofesionalno i bahato.
Otišla sam joj, jer je, navodno, najbolja u svom poslu.
Prvi pregled je standardan: anamneza i nalazi koje je ''najbolje uraditi baš ovdje kod nas, u Al Tawilu''.
U zadnje vrijeme je postala biznismen, a ne ljekar. Sve se svodi na to da te što prije otperja iz ordinacije, uz brdo skupih analiza koje trebaš napraviti kod njih. Svaki sljedeći pregled je trajao max 10ak minuta, od čega većinu vremena potroši na kucanje nalaza. Preporuči operaciju, uz napomenu kako je ''najbolje da to uradite ovdje, kod nas, imamo odličnog hirurga, nigdje drugo vam ne bih preporučila da idete...a vi kako hoćete''.
Osjećate se loše, ali ona ne vidi u čemu je problem, jer je TSH u granicama. (još analiza i još čekanja i još termina za plaćanje)
Kad više ni on nije u granicama, nego se drastično poremeti, vi se osjećate još lošije, dobijete preporuku njene nadređene da joj se javite viberom (opet!) da vam koriguje terapiju, dok vas ne mogne primiti regularno, na što opet dobijete ''seen''.

Masno plaćene analize i termini + izlasci s posla, a dobijete pijačno cimanje i neodgovorene poruke.

Tako da od mene je veliko NE za Veliju, naći će se već neko drugi, nije jedina koja nešto zna.

Za polikliniku Al Tawil još veće NE!

UZ traje 10 sekundi (jer je sestra napomenula da se radi samo o ''malom paketu'', od 120 KM, mada ne vidim šta je tu malo) i samo se prepiše stari nalaz, iako su promjene vidljive izvana, pa na vašu reakciju se malo postidi i dobijete poluprepravljen nalaz.
Naručite se za gastroskopiju npr, koja košta 120 KM, sve dogovorite, odradite i na izlazu vam kažu da je ipak 270 KM (!?). Zašto? Kako? Pa, eto, uzeli smo vam šest uzoraka tkiva, da se uradi ph analiza i to košta toliko. Indikacija, naravno, nema, to svima urade, pa ko plati-plati.

Nalaze koje donesete redovno zagube, pa napravite kopije, a velike su šanse da kući ponesete tuđe. Pa ih ganjajte da isprave. I spremite se za čekanje, čak i kad imate termin, jer, kao što vidite, organizacija im je zaista na vrhunskom nivou.
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#36 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by MrsJ »

Išla sam kod dr Zelije dok nije radila u Al Tawilu i tada sam čekala dugo na odgovor i zakazivanje termina. Nakon nekog vremena sam odustala, jer za svoj novac ne želim čekati po mjesec dana. Činjenica jeste da je ona veliki stručnjak i iz tog razloga sam je svima preporučivala ali kao što je već napisano izgleda da je to sada postao čisti biznis i uzimanje love. Za svoj novac ipak treba tražiti profesionalniji pristup.
laplusbele
Posts: 11
Joined: 29/06/2011 13:49

#37 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by laplusbele »

Ja sam tek treci put bila kod dr. Zelije. Tacno je da trazi puno nalaza, al mi nikad nije rekla gdje da ih radim. Tako da ih radim u Prolab-u ( puno povoljnije od Al-Tawila) ili u domu zdravlja, ako mi se da peglati sa uputnicama. Za termin zakazivanja, uvijek nazovem polikliniku i dobijem termin u okviru narednih 10-tak dana. Nije mi svrha da za svoj novac dobijem samo ljubaznost i termin odmah. Ali ako neko ima boljeg strucnjaka iz te oblasti da li u BiH ili regionu, nek preporuci. Voljela bih cuti jos koje strucno misljenje.
Oboa
Posts: 14
Joined: 17/05/2016 09:01

#38 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Oboa »

Nije tesko o regionu naci boljeg strucnjaja od ovih neznaica u BiH, koji sebe nazivaju endokrinolozima.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#39 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Brus Lee »

Oboa wrote:Nije tesko o regionu naci boljeg strucnjaja od ovih neznaica u BiH, koji sebe nazivaju endokrinolozima.
Da bi nekoga nazvao neznalicom, onda moras bolje od njega da znas materiju. Vjerovatno mislis da je dr House stvarni lik.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#40 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by BJB »

Ljudi nije vam Mostar preko svijeta..Dr Loncar radi u poliklinici Arbor Vitae drSarica..
Inace mi je totalna glupost kad nekog doktora najure u penziju od 65..Ostavi ga brate nek poducava mladje, taman covjek nauci nesto i ti ga sutnes u staro gvozde a on zapravo suho zlato..
Oboa
Posts: 14
Joined: 17/05/2016 09:01

#41 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Oboa »

Brus Lee wrote:
Oboa wrote:Nije tesko o regionu naci boljeg strucnjaja od ovih neznaica u BiH, koji sebe nazivaju endokrinolozima.
Da bi nekoga nazvao neznalicom, onda moras bolje od njega da znas materiju. Vjerovatno mislis da je dr House stvarni lik.

Tretman istog problema u Sarajevu i Beigradu i usporedba mi daju pravo da ih tako nazovem, a i endokrinolozi iz Bg su potvrdili da je sve rađeno pogrešno.
Srdačano vas pozdravljam, iako mi nije jasno zašto uopšte ulazim u konverzaciju sa osobom koja misli da zna šta neko drugi misli.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#42 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Brus Lee »

Oboa wrote:
Brus Lee wrote:
Oboa wrote:Nije tesko o regionu naci boljeg strucnjaja od ovih neznaica u BiH, koji sebe nazivaju endokrinolozima.
Da bi nekoga nazvao neznalicom, onda moras bolje od njega da znas materiju. Vjerovatno mislis da je dr House stvarni lik.

Tretman istog problema u Sarajevu i Beigradu i usporedba mi daju pravo da ih tako nazovem, a i endokrinolozi iz Bg su potvrdili da je sve rađeno pogrešno.
Srdačano vas pozdravljam, iako mi nije jasno zašto uopšte ulazim u konverzaciju sa osobom koja misli da zna šta neko drugi misli.
Hajd' misli kako hoces. Sigurno je da ima odlicnih endokrinologa u Bg, pa i u Srbiji. Mogli ste barem navesti ime tog endokrinologa postavljacu teme.
Oboa
Posts: 14
Joined: 17/05/2016 09:01

#43 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by Oboa »

Ja sam generalno protiv pisanja imena, jer nije fer da anonimno hvalimo, reklamiramo, a niti da blatimo doktore. Gore sam navela naziv ustanove u koju idem u Bg - "Polimedic". Ako nekome treba detalja, pisacu pp. Necu navesti ni ime endokrinologa u Sa, doktorice koja mi je mnogo stete nanijela pogresnim tretmanom. Nije Zelijavelija :P
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#44 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by aldm »

Zna li neko kakva je sad situacija za narucivanje kod dr Zelije Velije? Jel se jos uvijek ceka na odgovor sedmicama?

:sax:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#45 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by channel10 »

aldm wrote:Zna li neko kakva je sad situacija za narucivanje kod dr Zelije Velije? Jel se jos uvijek ceka na odgovor sedmicama?

:sax:
Nazoves telefonom i kazu ti koji ces dan nazvati da ti zakazu termin. Termini popunjen po mjesec dva unaprijed.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#46 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by simbabimba »

Sad se u poliklinici Al-Tawil narucuje za termin kod dr Zelije-Velije jedno mjesecno, znaci nazovete kliniku, kazu vam kad je datum za zakazivanje, nazovete taj dan i dobijete termin.

Prvi pregled je 100KM, kontrola 50KM.

Meni je otisla na zivce :cry: :roll:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#47 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by channel10 »

simbabimba wrote:Sad se u poliklinici Al-Tawil narucuje za termin kod dr Zelije-Velije jedno mjesecno, znaci nazovete kliniku, kazu vam kad je datum za zakazivanje, nazovete taj dan i dobijete termin.

Prvi pregled je 100KM, kontrola 50KM.

Meni je otisla na zivce :cry: :roll:
Javim vam da li je ovo tacno u vezi cijene. Prvi pregled je bio 100, a drugi je za nekih 15-ak dana.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#48 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by simbabimba »

Nemas sta da javljas, evo je javljeno.

Ne vjerujes jel? Pa jos je najjednostavnije nazvati i provjeriti.


:-) :-) :-) :-) :-) :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#49 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by channel10 »

simbabimba wrote:Nemas sta da javljas, evo je javljeno.

Ne vjerujes jel? Pa jos je najjednostavnije nazvati i provjeriti.


:-) :-) :-) :-) :-) :lol:
Nema potrebe za zvanjem. Ici ce neko koga poznajem i potvrdim NAmah da li je tako ili ne :thumbup:
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#50 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by aldm »

Meni je Zelija Velija rekla da pijem Thyromax i D vitamin, pa me zanima kakva su iskustva sa Thyromaxom? Je li iko uzimao to i kako se pokazalo? Ne bi trebalo da ima vjestacke hormone po deklaraciji, pa je samim tim i bolje...

:sax:
Post Reply