Emir Suljagic rodoljub sa politickim i vizionarskim gardom

User avatar
Skijaš
Posts: 12527
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#26 Re: Emir Suljagic rodoljub sa politickim i vizionarskim gardom

Post by Skijaš »

Suljagić :thumbup:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#27 Re: Emir Suljagic rodoljub sa politickim i vizionarskim gardom

Post by nosara »

Bosnolog wrote: Pitanje vjeronauke u skolama je mnogo manji prioritet u rijesavanju nagomilanog politicko zivotnog smeca u drustvu i drzavi a koje treba cistiti po prioritetu s ciljem prevencije siranja zaraze bolesti uzrokovane dvodecenijskim talozenjem istog,...Vjeronauka u skolama ce se morati rijesavati na drzavnom niovou a entitetski je minimum na kome se moglo razmisljati ali nikakao na kantonalnom i to u pocetnoj fazi preuzimanja vlasti,.MIslim da je odluka bila ishitrena i nepotrebno istrcavanje u nesto gdje se ne obave gotovo nikakve pripreme niti izvrse konsutacije sa onima kojih se ta odluka ticala,....Suljagic je imao dobru namjeru ali je tajming i procjena kao i priprema terena te ospte stanje u drustvu i drzavi totalno u diskursu sa zamisljenom idejom sekularizacije drustva,sto treba ici od vrha,....

Suljagic je posten,iskren i dobronamjeran, ali i emotivan u nastupima,.Najvise bih ga savjetovao da svoje impulsivne emocije kontorlise razumom i mudroscu,...To nije mahana vec samo dokaz da je mlad i da treba da vrijeme nacini od njega ono sto mu ga dode kao nadgradnja a sto ce doci samo po sebi,....


Najbitnije je da je pokazao svoju iskrenu i ljudsku stranu licnosti,Svakako nije tesko shvatiti da je Suljagic neko ko ima iskrene i dobronamjerne nakane u svojim nastupima i onog sto radi,...

Nakon ove emisije Suljagic je u mojim ocima i pored sitnih emotivnih ispada porastao i izrastao u nekoga koga vrijedi podrzati,...

Takode se slazem da je njegov prioritetan posao Ministarstvo obrazovanja KS,stoga ce se mjeriti njegov uspjeh u tom segmentu ukupne slike platformaske vlasti ciji je kormilara i kapetan SDP sa koalicionim strankama,...

Suljagic ovo, Suljagic ono, Emir ovakav, Emir onakav...

Tema jeste Emir Suljagic, ali ja nisam kritikovao njega, vec sdp... Vjeronauka je, realno, nepostojeci problem, ali situacija koja je nastala benignom odlukom Emira Suljagica i stav sdp-a da treba klepit usima kad ti reis to kaze, e to pokazuje gdje je sdp, a ko je stvarni sef u Sarajevu... A to je katastrofa... I "budilica", takodje...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#28 Re: Emir Suljagic rodoljub sa politickim i vizionarskim gardom

Post by nosara »

ultima_palabra wrote: A možda bi bolje bilo da "neformalne grupe" roditelja tužile Kanton zbog mijenjanja pravila igre pred kraj školske godine, uz besplatnu pravnu pomoć advokata IZ koji su ajkule samo takve? Hajde ba @nosara, znaš da sam u pravu... odluka je trebala da se donese prije nove školske godine, a da se dotad javnost priprema za to. Ono što je vrh SDP-a uradio je bilo damage limitation.
Ako ikada vise ova tema bude na dnevnom redu, ja povlacim sve sto sam rekao... A nece... Sve ce se rijesiti uvodjenjem jos jednog nepotrebnog predmeta, a to nije bio cilj...

Dakako, to ce bit predstavljeno kompromisom u kojem svi dobijamo, uz slikovanje i himber... :D

Drzava za vjernika, ostali su ionako u manjini... :wink:
User avatar
Skijaš
Posts: 12527
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#29 Re: Emir Suljagic rodoljub sa politickim i vizionarskim gardom

Post by Skijaš »

nosara wrote:
ultima_palabra wrote: A možda bi bolje bilo da "neformalne grupe" roditelja tužile Kanton zbog mijenjanja pravila igre pred kraj školske godine, uz besplatnu pravnu pomoć advokata IZ koji su ajkule samo takve? Hajde ba @nosara, znaš da sam u pravu... odluka je trebala da se donese prije nove školske godine, a da se dotad javnost priprema za to. Ono što je vrh SDP-a uradio je bilo damage limitation.
Ako ikada vise ova tema bude na dnevnom redu, ja povlacim sve sto sam rekao... A nece... Sve ce se rijesiti uvodjenjem jos jednog nepotrebnog predmeta, a to nije bio cilj...
Cilj je bio eliminacija diskriminacije a ne ukidanje vjeronauke.
User avatar
sinuhe
Posts: 11475
Joined: 03/06/2011 11:33

#30 Re: Emir Suljagic rodoljub sa politickim i vizionarskim gardom

Post by sinuhe »

Meni je najbolji primjer njegove galame kad je nedavno rekao da velika odjeljenja nisu problem u skolstvu. :mrgreen:
Video prilog nisam pogledao.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#31 Re: Emir Suljagic rodoljub sa politickim i vizionarskim gardom

Post by nosara »

Skijaš wrote:
nosara wrote:
ultima_palabra wrote: A možda bi bolje bilo da "neformalne grupe" roditelja tužile Kanton zbog mijenjanja pravila igre pred kraj školske godine, uz besplatnu pravnu pomoć advokata IZ koji su ajkule samo takve? Hajde ba @nosara, znaš da sam u pravu... odluka je trebala da se donese prije nove školske godine, a da se dotad javnost priprema za to. Ono što je vrh SDP-a uradio je bilo damage limitation.
Ako ikada vise ova tema bude na dnevnom redu, ja povlacim sve sto sam rekao... A nece... Sve ce se rijesiti uvodjenjem jos jednog nepotrebnog predmeta, a to nije bio cilj...
Cilj je bio eliminacija diskriminacije a ne ukidanje vjeronauke.
Pa jel' pogodio vazduh...? :D

Ubijedjen sam da je Emir imao namjeru lagano, malo po malo, zapocet eliminaciju vjeronauke iz drzavnih skola... Sto je u redu, to je SDP... Bio... :zzzz:
Locked