Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
MHAB
Posts: 449
Joined: 14/11/2010 11:05

#801 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by MHAB »

Kusturica Nemanja (Emir) je slojevita ličnost kao i mnoge druge javne ličnosti koje svojim radom ili političkim djelovanjem dođu u žižu javnosti. Iako je Kusturica Nemanja (Emir) zaista neko ko je odrastajući na Gorici pokupio sve dobro i loše što takvo odrastanje nosi sa sobom, to je samo jedna strana medalje. Taj dio njegovog karaktera u kojem je on jalijaš i ponaša se po jalijaškom kodeksu ponašanja je jedna od njegovih dominantnih karakternih crta, ali nije jedina. Ko je dovoljno star pamti njegov incident prije rata kada je sa Čukom izmlatio pjesnika rahmetli Admirala Mahića, jer ga je Admiral u nekoj verbalnoj kafanskoj diskusiji nadmašio i provalio pred rajom u Domu pisaca. Iako je bio neki zvanični događaj koji je čak zabilježilja i TV, jalijaš u Kusturica Nemanja (Emiru) nije mogao podnijeti da je neko verbalno nadmoćan i on je onda po osnovnom jalijaškom konceptu ponašanja zvao svoju raju (u ovom slučaju Čuku havera iz djetinjstva) da šakama poravna verbalni poraz koji je doživio od rahmetli Admirala Mahića. Drugi slučaj koji mi pada na pamet je njegova svađa na nastavnom vijeću ASU kada je zbog neslaganja oko rada na akademiji htio da tuče Nenada Dizdarevića. U toj fazi je očigledno uživao u toj svojoj ulozi umjetnika - jalijaša kratkog fitilja koji sa drugim intelektualcima svoja neslaganja riješava na jalijaški način šakama. Do rata mu je to prolazilo u Sarajevu, jer je ostvarivao međunarodne uspjehe kojih je sredina poput Sarajeva i BiH realno bila gladna. Sa druge strane Sarajevo kao grad je uvijek imalo neku vrstu "strahopoštovanja" prema siledžijama i kavgadžijama koji su moćni još od doba Morića pa do današnjih dana. Kusturica Nemanja (Emir) takav kakav jeste je to obilato koristio.

I danas se u nekim njegovim postupcima i svađama sa različitim ljudima u Srbiji i okruženju lako iščitava ta njegova jalijaška strana karaktera, samo što je sada ostario i "omudrao" pa ne kreće odmah šakama kao nekada u mladosti. U suštini od kada je uspio napraviti sa Doly Bell i Ocem na službenom putu međunarodni uspjeh (zaista vanserijski filmovi) on se u ekonomskom dijelu svoje karijere ponaša po jednostavnom obrascu po kome šibicari uzimaju papke na "šibicu". On konstantno iskorištava ljudsku taštinu i pohlepu za različitim stvarima kao što su popularnost, slava, priznanja itd, kako bi došao do svog cilja koji je uvijek nešto materijalno. Prvi plijen mu je bio stan u centru Sarajeva, a zadnji Andrićgrad. Gdje god namiriše pare on je tu sa nekon svojom novom "ublehom" koju mediokriteti poput Dodika rado kupuju. On je to doveo do savršenstva i to mu odlično ide do današnjeg dana. To što u tome nema granica niti skrupula je druga važna strana njegovog karaktera. Jednostavno nije gadljiv na pare i ništa mu nije sveto kada treba uzeti pare. Opet jalijaški kodeks po kome je najveći onaj mangup koji "na priču" uzima papke i koji ne mora koristiti silu nego "pričom" dolazi do cilja. Ipak i jalijaši imaju neku granicu, ali Kusturica Nemanja (Emir) jednostavno previše voli pare da mu bilo šta bude sveto, pa je tako bio spreman prodati Sarajevo za Beograd radi para. Sve što on priča o svom sukobu sa Sarajevom je u suštini jalijaška "šuplja" kojom zamagljuje suštinu stvari. Kada se sve razobliči do krajnjih granica ostaju samo proklete pare kojima je prodao dušu.

Kusturica Nemanja (Emir) je poslan u Prag na studij režije između ostalog i da ga se skloni od lošeg društva i vrlo vjerovatnog završavanja na margini, poput mnogih propalih života sličnih likova kakvih se Sarajevo nagledao. Matrica vrlo jednostavna i viđena mnogo puta. Roditelji obrazovani i od sina jedinca očekuju puno, a on se uhvatio jalije pa propao i završio u "nižerazrednom FK Vratniku". Koliko znam njegov tetak ili neki rođak je bio rahmetli Šiba Krvavac koji mu je pomogao da ode u Prag na studije režije. U Prag je otišao što bi se narodski reklo preko štele, jer je Kusturica Nemanja (Emir) bio loš đak tokom srednje škole i samo je preko štele mogao otići u Prag na studij. U njegovom slučaju se radilo o protekciji koju mu je omogućio veliki režiser rahmetli Šiba Krvavac. Tamo je pronašao smisao svog života i profesionalnog postojanja te vrlo uspješno završio studij režije. Realno u Pragu mu se desilo "prosvijetljenje" i Kusturica Nemanja (Emir) je otkrio svoj do tada sputani talent za filmsku režiju. Sve poslije toga je manje više poznato što se Kusturica Nemanja (Emira) tiče kao umjetnika.

Samo mala digrasija o drugom Emiru H. koji se u ovoj diskusiji spominje. Emir H. je bio jedan od studenata iz generacije koju je vodio kao svoju generaciju upravo Kusturica Nemanja (Emir). Dakle, većinu stvari koji je ovaj drugi Emir H. naučio na akademiji kao i za neku vrstu profilacije Emira H. kao glumca je zaslužan (kriv) Kusturica Nemanja (Emir). Sam Kusturica Nemanja (Emir) je drugog Emira H. smatrao najtalentovanijim glumcem te generacije koju je vodio. NIje teško vidjeti ko su ostali glumci te generacije. Čak je tim svojim studentima Kusturica Nemanja (Emir) poklonio i neke satove kada su diplomirali, jer su mu valjda bili prva generacija koju je on izveo.

Kada se piše o Kusturica Nemanja ( Emiru) zaboravlja se, iz nekog razloga, uloga njegove supruge Maje djevojački Mandić. Po meni je ona "karika" koja nedostaje kada se objašnjava put Kusturica Nemanja (Emira) od jalijaša sa Gorice do salonskog četnika koji se odrekao Sarajeva i prigrlio onaj dio Beograda i Srbije koji patološki mrzi Sarajevo, BiH i Bošnjake. Dakle, Kusturica Nemanja (Emir) se odrekao svega što je do tada činilo njegovu esenciju i njegovo životno iskustvo koje ga je formiralo kao čovjeka. Gospođa Maja djevojački Mandić je dominantna ličnost i koliko god Kusturica Nemanja (Emir) glumio mangupa u javnom predstavljanju u kući je Maja gazda. On to i ne krije i u mnogo njegovih intervjua se može pročitati da je Maja " i temelj i krov" njihove kuće. E ta njegova gospođa Maja je u suštini srpski nacionalista koij nastupa sa četničkih pozicija. Ona je ta koja je njega uvukla u te nacionalističke (četničke) krugove, jer se u takve krugove ne ulazi bez preporuke, a Kusturica Nemanja (Emiru) nije trebala bolja preporuka od Maje i njegove tazbine Mandića. Ovim ga ne amnestiram, jer je očigledno da i njemu to nije bilo mrsko, pogotovo kada je počeo uzimati ozbiljnu lovu postajući četnik, ali nije on toliko pametan da sve to sam osmisli bez Majinog vodstva. Kusturica Nemanja (Emir), odnosno njegovo političko djelovanje (ne njegova umjetnost) je posljedica dugogodišnjeg rada Maje Kusturica djevojački Mandić. Koštunicina DSS je projekt srpskih tajnih službi i to je po Bošnjake i BiH najgora politička opcija u Srbiji, jer ona kontinuirano negira BiH kao državu i Bošnjake kao narod. I gle čuda Kusturica Nemanja (Emir) je najbliže toj struji od svih opcija u Srbiji. Jedini pandan njemu je Ljiljana Smajlović.

Izvinjavam se na dugom postu, jer nisam sve gore napisano znao napisati kraće. Takođe nije mi bila namjera vrijeđati nikoga pa ni Kusturica Nemanja (Emira) niti njegovu suprugu Maju djevojački Mandić, ali sam smatrao da je potrebno napisati i nešto o ovom dijelu njegovg života, ako se već analizira njegov život. Bez ove strane njegovog života i uticaja supruge Maje djevojački Mandić slika nije potpuna o političkim i javnim istupima Kusturica Nemanja (Emira), kao ni o njegovom karakteru te o ljudima koji ga okružuju. Sve u životu je lični izbor, a u ovom slučaju radi se o ličnom izboru Kusturica Nemanja (Emira) i on živi sa tim svojim izborom kao i svi mi što živimo sa svojim odlukama koje određuju naše živote.

Obzirom na sve ranije napisano mislim da se Kusturica Nemanja (Emir) stidi svog porijekla i da je on bez obzira na sve u dubini duše nestretan čovjek. Bošnjake i BiH ne želi niti doživljqva kao svoje, a Srbi i Srbija ga ne prihvataju na način kako bi to on želio. On bi želio da ga prihvate kao svog rođenog, ali većina ga doživljava kao baliju. To najbolje pokazuje sukob sa seljacima na Mokroj Gori koji mu poručiše da ide u svoju Tursku i tamo otima zemlju, a ne da otima zemlju koju su oni naslijedili od svojih pradjedova za svoj park prirode ili šta je već Mokra gora. E to prihvatanje i ljubav koju želi mu ne može osigurati ni njegova Maja, ni Koštunica, ni nacionalistički pop vladika Anfilohije Radović, ni sve filmske nagrade ovog svijeta. Zato putuj igumane i mani se Sarajeva i svih nas, jer ti je bilo kakva vrsta makar i virtualnog povratka u Sarajevo zaludan posao. Gledaj ga sa brda kao i tvoj jaran Dabić Rašo....
Last edited by MHAB on 05/12/2015 18:17, edited 3 times in total.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#802 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by svi u napad »

MHAB-e hvala na divnom komentaru i kratkoj analizi zasto je Kusta postao takav kakav je danas. Hvala ti i sto si nas vratio temi. Ja sam upravo htio zamoliti raju da se vrate temi (koju sam licno ja pokrenuo) jer su se neki poceli baviti analizama TLN, Novog primitivizma pa cak i analizirati glumu pojedinih glumaca a svom zivotu vidjeli karikiram 20 filmova i 2 pozorisne predstave. Osporavanje glumackih kvaliteta Emira H. i Rade S. (slabi mu filmovi) ili Kuste kao rezisera su bogu plakati i vise govore o ljudima koji to pisu nego o umjetnicima. Evo i ja sam moram malo skrenuti sa teme jer elementarno nepoznavanje stvari iritira covjeka (pogotovo malo starije ljude kao ja). Draga omladino postoje filmski i pozorisni glumci. Za vas postoje samo filmski a ako upitate nekog glumca o tome on/a ce vam reci da je puno teze biti pozorisni/kazalisni glumac nego filmski. Posto je ovdje postavljeno i pitanje o Radi i njegovim filmskim ulogama navest cu samo tri extra glumca bivse Yu koji su bili nikakvi filmski glumci (snimili jako malo filmova) ali samih vrh Yu glumista. Nadam se da je omladina cula za Peru Kvrgica, Ljubu Tadica i Zorana Radmilovica. I sta cemo sad reci o njima. Slabi (ha ha ha ili plakati) jer nemaju dobrog filma. Smijesno zar ne. Pokoj im dusi i hvala za divne predstave koje su nam podarili. Danasnje filmske i pozorisne zvijezde bi se usrale od srece da su mogle kafu popiti sa navedenima.
No da se vratimo temi. Da se radi o pripremanom povratku supka (tu mislim na karakter rezisera) u BiH je i novi intervju u novinama koji govori zasto se Nemanja hoce kandidovati za gradonacelnika Trebinja. Imam utisak da se studiozno prislo poslu oko povratka istog u BiH i Sa. Nadam se samo da Sarajlije, kao i ostale Bosance i Hercegovce, nije spopao demens pa zaboravile sta je doticni izjavljivao. Na kraju se nadam da ce se forumasi vratiti temi a ne TLN-u. Hvala.
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#803 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by beniciodeltoro »

anonimni clan wrote:
beniciodeltoro wrote: Emir nije učestvovao u nikakvom projektu ili pokretu, zašto bi mi smetao ili bio gori? Ili ga volim ili ne, prebacim kanal i ne gledam ga.
Šta hoćeš reći sa tim pasošom? Čovjek gleda gdje mu je bolje i svi bi mi tako postupili, šta sad hoćeš li ti svim patriotama koji su otišli poslije rata u inostranstvo, traže azil i državljanstvo zabraniti da se osjećaju Bosancem, da mašu BH zastavom i idu na utakmice? Što bi kod Emira bilo drugačije? Ko da ti ne bi tražio EU pasoš da imaš priliku? Malo licemjerno od tebe
Kad se intelektualci odnosno akademska inteligencija jednog naroda-nacije usuti ...kada se intelektualci zabave sami sobom umjesto da budu nezavisni i politicki i religijski pa kao takvi nosioci moralnog znanstvenog i svakog drugog pozitivnog stremljenja jednog drustva .....kada izostane njihova kritika negativnih drustvenih pojava ...kad nestane moralnih velicina u jednom drustvu ....tada se pojave misevi koji misle da su bogom dati da tom istom drustvu otvore oci i serviraju istinu onako kako je samo oni vide. Ja i narod ......bio jednom jedan lik u jednoj seriji ....koji je isao i vikao :ja i narod !!!!!! E upravo tako.....
Ti se na ovom Forumu se satra da pucas kontru svakom onome ko ne misli kao ti a diskutujes o stvarima koje apsolutno ne razumijes.
Tebe fascinira kako jedan glumac moze da tumaci razlicite likove. Pa sasvim jednostavno on to radi jer je glumac i jer mu je to posao.
Kakav je kao glumac ....pogledaj mu nagrade .......kakav je kao covjek ....pa procitaj sta vecina o tome misli i samo ti se kaze .........
Kakav je Kusturica reziser pogledaj njegova nagrade a kakav je kao covjek......poslusaj sta vecina kaze ....
Ne moras se plaho razumiti u glumu pa diskutovati o njoj ili reziju pa sta taj rezira sto je bas tako zamislio bas taj kadar...sto bas taj kadar traje bas tako dugo ili kratko .....pogledas nagrade pa ce ti one reci pa taj covjek zna nesto oko te rezije ....(a nije struja,voda)....razumije se u nju.....
Taj glumac zna da glumi .....kad su bas njemu dali te tolike nagrade......
A da su obojica supci jesu ......evo vecina tako misli. I jedan i drugi gledaju svoj interes a sve to u ime mene ...tebe i slicnih nama.
Isto kao sto to rade i politicari.......uzimaju lopatom a sve u moje i tvoje ime.......

Ne dotici se teme dijaspore i nemoj tako olako opisivati patriotizam i ljubav prema Bosni jer ocito ne pripadas tom sloju i jer ocito ni o toj temi ne znas puno jer pises gluposti.
Ima u toj dijaspori patriota koji se ne busaju u prsa ali isto tako nema tih para zbog kojih bih promijenili drzavljanstvo i pasos svoje zemlje....obicnih malih ljudi. Ne glumaca ili pjevaca koji glume velike Muslimane ili pjevaju o svojoj Bosni nego obicnih malih ljudi koji se ne stide ni u sred Minhena,Frankfurta Beca,Pariza i inih gradova razgrnuti "svoju" zastavu preko citavog prozora.

O Novom promitivizmu posebno nemas pojma jer da imas ne bi pisao to sto pises. Novi primitivizam trpas u TLN i par muzickih grupa iz tog vremena sa par likova koji su ti ostali u ovom ili onom sjecanju. Citam kako ti raja pokusava objasniti da NP nema veze sa nacionalizmom o kojem pises i naravno da ti to ne mozes skontati. Razlog tome je sto smo svi mi taj Novi primitivizam zivili jer je to bio nacin zivljenja a ne gledali na televiziji i na Yutube kao sto si ga ti vjerovatno gledao.
Novi primitivizam je bio nacin zivljenja..razmisljanja...komuniciranja....koji je jedna generacija iznjedrila kao produkt urbanog zivljenja..... kao produkt urbanog i onog drugog sloja stanovnistva koji se sudario u jednom gradu u vrijema njegovog najveceg duhovnog zamaha....grada kojeg smo neizmjerno voljeli i po kojem su nas prepoznavali bilo gdje da se pojavimo.
Naravno bilo je i VAS koji to niste mogli i ne mozete ni dan danas skontati. lakse vam je da stvari koje ne razumite objasnjavate na vama jedini moguci nacin a to je onako kako je uvijek neko drugi kriv za ono sto sami ne mozete skontati.
Zdrrrrravvvvvoooo sto bi rek'o Djuro.
Ovdje ima svega i svačega nabacanog u revoltu sa tvoje strane. Kada se nema argumenata onda se kreće na taktiku diskreditiranja sagovornika, ali ne u smislu diskreditiranje onoga šta je napisao nego forumaša lično, ili je on papak o kojem su se pravili vicevi pa mu je zato krivo na skečeve, ili je neki balo rođen poslije 1995. koji zna Nadrealiste samo preko YouTube, ili je neki paranoični vehabija koji smatra i reklamu za cipiripi anti-bošnjačkom. To što su na ovoj temi i drugi, mnogo stariji i iskusniji forumaši izrazili negativno mišljenje o NP i izjavili koliko je štetno to si jednostavno ignorisao jer ne paše uz tvoju priču sa veoma slabim argumentima.
Prvo ti nemaš pojma šta je forum jer to mjesto gdje se ljudi satraše da iznesu svoja mišljenja.
Krećeš sa nekim pseudo pametovanjem da mi očitaš neku lekciju tako što izmišljaš mnogo stvari koje ja nisam ni rekao niti počeo sa tim gdje sam sebe diskredituješ kao npr. postavljanje slike hrvatskog pasoša od strane druge osobe na temi da li je Hadžihafizbegović dobar ili loš glumac gdje sam samo pričao o njegovoj glumi a ne kakav je patriota ili da li je dvoličan.
Fino ti napisa dug tekst kako ja ne kontam NP iako su neki Primitivci sami priznali da je taj pokret bio ruganje Bošnjacima ali to ćemo ignorisati jer ti su ljudi sigurno u međuvremenu pukli, su ogorčeni ili su jednostavno bili papci mazohisti koji su voljeli praviti emisije o ruganju papcima kao što su oni pa zato stvari koje odlaze iz njihovih usta ne trebamo uzeti za ozbiljno zar ne? :wink:
To bi bilo sve od mene što se tiče NP i smatram isto da se trebamo vratiti temi o Kusturici jer moj stav stoji i možemo samo vrtiti u krug i ponavljati šta smo napisali. Naravno ti možeš i dalje skrećati sa teme i pisati romane u nadi da te ko citira sa "e nek si mu se nagovorio :thumbup: ".
To je sve od mene što se tiče NP jer pametniji popušta.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#804 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by uglavnomja »

moze li izvor, link ...neki dokaz ove tvrdnje:

"...iako su neki Primitivci sami priznali da je taj pokret bio ruganje Bošnjacima..."

hvala
maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#805 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by maher »

svi u napad wrote:MHAB-e hvala na divnom komentaru i kratkoj analizi zasto je Kusta postao takav kakav je danas. Hvala ti i sto si nas vratio temi. Ja sam upravo htio zamoliti raju da se vrate temi (koju sam licno ja pokrenuo) jer su se neki poceli baviti analizama TLN, Novog primitivizma pa cak i analizirati glumu pojedinih glumaca a svom zivotu vidjeli karikiram 20 filmova i 2 pozorisne predstave. Osporavanje glumackih kvaliteta Emira H. i Rade S. (slabi mu filmovi) ili Kuste kao rezisera su bogu plakati i vise govore o ljudima koji to pisu nego o umjetnicima. Evo i ja sam moram malo skrenuti sa teme jer elementarno nepoznavanje stvari iritira covjeka (pogotovo malo starije ljude kao ja). Draga omladino postoje filmski i pozorisni glumci. Za vas postoje samo filmski a ako upitate nekog glumca o tome on/a ce vam reci da je puno teze biti pozorisni/kazalisni glumac nego filmski. Posto je ovdje postavljeno i pitanje o Radi i njegovim filmskim ulogama navest cu samo tri extra glumca bivse Yu koji su bili nikakvi filmski glumci (snimili jako malo filmova) ali samih vrh Yu glumista. Nadam se da je omladina cula za Peru Kvrgica, Ljubu Tadica i Zorana Radmilovica. I sta cemo sad reci o njima. Slabi (ha ha ha ili plakati) jer nemaju dobrog filma. Smijesno zar ne. Pokoj im dusi i hvala za divne predstave koje su nam podarili. Danasnje filmske i pozorisne zvijezde bi se usrale od srece da su mogle kafu popiti sa navedenima.
No da se vratimo temi. Da se radi o pripremanom povratku supka (tu mislim na karakter rezisera) u BiH je i novi intervju u novinama koji govori zasto se Nemanja hoce kandidovati za gradonacelnika Trebinja. Imam utisak da se studiozno prislo poslu oko povratka istog u BiH i Sa. Nadam se samo da Sarajlije, kao i ostale Bosance i Hercegovce, nije spopao demens pa zaboravile sta je doticni izjavljivao. Na kraju se nadam da ce se forumasi vratiti temi a ne TLN-u. Hvala.
hvala na informaciji da postoje pozorišni i filmski glumci, mada koliko ja znam istu vrstu škole su završili svi navedeni,
ljuba tadić je snimio preko 100 filmova, među 20 filmova koje sam gledao je i miris poljskog cvijeća srdjana karanovica nagradjen u kanu gdje je ljuba glavna uloga, glumio je u većini filmova purise djordjevica, zike mitrovica, pa sjajne uloge doktora mladena (zlatna arena u puli) i save kovačevića, i to uglavnom glavne uloge...pa uloga vekovica u pesmi zike pavlovića i dan danas se smatra jednom od najboljih uloga u yu kinematografiji...
pero kvrgic ima puno filmskih uloga i to odličnih, ali filmovi nisu bili zapaženi...
ne vidim ko osporava šerbedžiju i ko je rekao da loš glumac, nije mi jasno zašto nekoga možemo izvrnuti naglavačke, a da je šerbedžija neupitan iako se i on petljao u politiku, izjašnjava se kao holivudski glumac, teatrom se bavi kad je na odmoru na brijunima, a najveću popularnost je stekao recitovanjem poezije, ne daj se ines i tako to... ali to ne znači da nije veliki glumac, ja ne odvajam film, pozorište, radio, tv, večeri poezije
Ferid Avdic
Posts: 244
Joined: 11/09/2014 20:23

#806 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Ferid Avdic »

Ferid Avdic wrote:Nisam gledao emisiju,ako ima neki link da pogledam snimak...Covjek koji je odrastao sa mojim starim,covjek koji mi je trebao biti kum kad sam se rodio,covjek po kojem sam dobio ime,imam negdje u kuci lancic i posvetu od istog...supak je ispao jer je kao jedan od najboljih havera izradio mog starog ispalio se u Francusku 1989.godine i ostavio nesto para i poklon za mene,ne znam tacno u kojoj kafani je stari preuzeo to,Setaliste cini mi se...Volio bi ga upoznat da cujem da li se sjeca starog mog i dali se sjeca djeteta kojem je trebao biti kum...
Pitao sam starog za kafanu,kaze Šetalište ,pa ako ikad doticni gospodin procita ovaj post ili ako neko sa foruma ima njegovu mail adresu,volio bi da stupim u kontakt sa njim,tacnije da ga pitam,sto mu je trebalo da "izradi" druga sa kojom je odrastao,i dali se sjeca poklona koji je ostavio....
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#807 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Ommadawn »

Ferid Avdic wrote:
Ferid Avdic wrote:Nisam gledao emisiju,ako ima neki link da pogledam snimak...Covjek koji je odrastao sa mojim starim,covjek koji mi je trebao biti kum kad sam se rodio,covjek po kojem sam dobio ime,imam negdje u kuci lancic i posvetu od istog...supak je ispao jer je kao jedan od najboljih havera izradio mog starog ispalio se u Francusku 1989.godine i ostavio nesto para i poklon za mene,ne znam tacno u kojoj kafani je stari preuzeo to,Setaliste cini mi se...Volio bi ga upoznat da cujem da li se sjeca starog mog i dali se sjeca djeteta kojem je trebao biti kum...
Pitao sam starog za kafanu,kaze Šetalište ,pa ako ikad doticni gospodin procita ovaj post ili ako neko sa foruma ima njegovu mail adresu,volio bi da stupim u kontakt sa njim,tacnije da ga pitam,sto mu je trebalo da "izradi" druga sa kojom je odrastao,i dali se sjeca poklona koji je ostavio....
Odes u Drvengrad na Mokru Goru, sretnes ga licno i upitas, onako oci u oci. Tesko da ces naci njegov e-mail.
User avatar
zarko.filip
Posts: 1621
Joined: 26/02/2010 21:44

#808 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by zarko.filip »

goodbar wrote:Ali,opet,daj da se vratimo temi,a tema je KUSTA.Govorio za BHRT,gdje je direktor Abdicev junosa.Elem,Ko god iz Bosne,a Bosnjak je,zaputi se u Beograd,ili,sjevernu Srbiju,a misli da ce ostvariti neku karijeru,nek' zaboravi na islam i na bosnjastvo.Mora biti veci pravoslavac od Irineja i veci Srbin od Kostunice.Eno primera Emira Bekrica,koji se ne odvaja od krsta(a i od stana na N.BGD).(SE)Nade Topcagic,pa neki ekonomski analiticar,Mahmut(prde Mahmut,nemere se dahnut),koji uze neko staro srpsko ime.Dakle,Bosnjaci,koji idu u Hrvatsku,ne moraju mjenjati ime,ni prezime,niti vjeru,ali,ako idu u Srbiju,moraju biti veci Srbi od Srba.Primer,Merima Njegomir,dosla iz Bosne,udala se sa Srbina i postala VELIKA Srpkinja,obilazi crkve,a nikada dzamije.Dakle,ako hocete uspjeti u Srbiji,promjenite vjeru,postanite veci Srbi od Srba.
Merima nije dosla iz Bosne nego je rodjena u Zemunu.Otac joj je Adem Kurtis poreklom iz Ohrida a majka Fatima rodom iz Bijeljine.Prezime Njegomir nosi od 1979 kada se udala.
Emir Bekric je rodjen u Beogradu od oca Atifa i majke Mirjane.
Vera je licni izbor pojedinca.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#809 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by arzuhal »

Koji je to kralj, nakon što je izraubovao ove lokalne, balkanske vlastodršce, sada ide na najveće :lol:

Image

Slijedi neki Tolstojgrad :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#811 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by ultima_palabra »

http://www.nezavisne.com/kultura/pozorn ... evo/358066
Jebo te on, a ti njega... i tako sve dok se ne zalijepite jedan za drugoga :!:

Mrš stoko, 20 godina huškate narode jedne na druge, a onda se zagrlite i zapjevate... crkni, marvo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58679
Joined: 03/08/2010 19:04

#812 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by kakavdanakneiskustvu »

ultima_palabra wrote:http://www.nezavisne.com/kultura/pozorn ... evo/358066
Jebo te on, a ti njega... i tako sve dok se ne zalijepite jedan za drugoga :!:

Mrš stoko, 20 godina huškate narode jedne na druge, a onda se zagrlite i zapjevate... crkni, marvo.
:thumbup:
User avatar
leffe
Posts: 247
Joined: 10/09/2009 15:44

#813 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by leffe »

ultima_palabra wrote:http://www.nezavisne.com/kultura/pozorn ... evo/358066
Jebo te on, a ti njega... i tako sve dok se ne zalijepite jedan za drugoga :!:

Mrš stoko, 20 godina huškate narode jedne na druge, a onda se zagrlite i zapjevate... crkni, marvo.
Win-win situacija bi bila kada bi se emir preselio u beograd, kod nemanje. Ili neka ode barem u tuzlu, da mu bude blize. Oni zasluzuju jedan drugog.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#814 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by -LIBERO- »

A mozda na ovaj nacin, Emir, pokusava jos vise otvoriti trziste za uloge u filmovima sa druge strane Drine. Mozda :zzzz:

A generalno, slazem se s Ultimom. Degutantno, narocito od Hadzihafizbehovica.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#815 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Banksy »

Zovi ga sebi, u Tuzlu, stoko profiterska, i jedan i drugi, FUJ!

edit: FUJ!!!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#816 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by JThomas »

prelivodbegović.

ali dobro mu prezime i dobra mu stranka, pa nema ništa sporno za militantne dijasporske bošnjake. da je sve ovo isto rekao neko srpskog, hrvatskog, ili najgore od svega, miješanog porijekla, bilo bi već 20 stranica o ovome do sad.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#817 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Banksy »

a najbolji mu opus ... od Tarika koji nije dio tala (čuj, nije dio tala) do danas ..
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#818 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Danguba »

Kusta je za jednu malu nijansu ljigaviji od Vahe.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58679
Joined: 03/08/2010 19:04

#819 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by kakavdanakneiskustvu »

Danguba wrote:Kusta je za jednu malu nijansu ljigaviji od Vahe.


halilhodžića?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#820 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Danguba »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:Kusta je za jednu malu nijansu ljigaviji od Vahe.


halilhodžića?
hadzihodzihafizbeg...ma zavrsi sam. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58679
Joined: 03/08/2010 19:04

#821 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by kakavdanakneiskustvu »

Danguba wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:Kusta je za jednu malu nijansu ljigaviji od Vahe.


halilhodžića?
hadzihodzihafizbeg...ma zavrsi sam. :D


sto li je on vaha?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#822 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Danguba »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:


halilhodžića?
hadzihodzihafizbeg...ma zavrsi sam. :D


sto li je on vaha?
ejbg sad.
sta ja znam sto ga zovu vaha. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58679
Joined: 03/08/2010 19:04

#823 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by kakavdanakneiskustvu »

Danguba wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:


halilhodžića?
hadzihodzihafizbeg...ma zavrsi sam. :D


sto li je on vaha?
ejbg sad.
sta ja znam sto ga zovu vaha. :D[/quote]


ajd sta se ljutis,ko da svi moramo znati kako ga njegova raja zove
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#824 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Bodkin »

ultima_palabra wrote:http://www.nezavisne.com/kultura/pozorn ... evo/358066
Jebo te on, a ti njega... i tako sve dok se ne zalijepite jedan za drugoga :!:

Mrš stoko, 20 godina huškate narode jedne na druge, a onda se zagrlite i zapjevate... crkni, marvo.
Sta ti bi bolan :D
A emir se uvlaci kusti da dobije da radi nesto i na istoku
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#825 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Tomahawk11 »

Ma svi se oni uvlace jedni drugima. On se uvlaci Kusturici, Kusturica raznim politicarima i mocnicima, i tako ukrug.
Post Reply