elektrotehnicka srednja buca potok- help

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#26 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by Mišo_Kovač »

pogresan smjer wrote:fizika ti nije bitna za ETF
Elektrotehnika nije ništa drugo nego primjenjena matematika i fizika... ne znati fizikalnosti koje stoje iza jednacina je čisti užas i sušta suprotnost od poente inženjeringa :D

Apropo Treće gimnazije, najbolja škola ever :D Sad ozbiljno, Treća je dobra škola i sa njom, ukoliko budeš redovno radila, nećeš imati problema ni na jednom fakultetu... Mišljenje izvedeno iz iskustva :evil:
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#27 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by cici17 »

Mišo_Kovač wrote:
pogresan smjer wrote:fizika ti nije bitna za ETF
Elektrotehnika nije ništa drugo nego primjenjena matematika i fizika... ne znati fizikalnosti koje stoje iza jednacina je čisti užas i sušta suprotnost od poente inženjeringa :D

Apropo Treće gimnazije, najbolja škola ever :D Sad ozbiljno, Treća je dobra škola i sa njom, ukoliko budeš redovno radila, nećeš imati problema ni na jednom fakultetu... Mišljenje izvedeno iz iskustva :evil:
Al kazu da se treca pokvarila da su otisli zeznuti profesori kao sto je sadik iz mat a kazu I da je ovaj novi direktor nesposoban. A kad si ti zavrsio trecu?
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#28 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by Mišo_Kovač »

cici17 wrote: Al kazu da se treca pokvarila da su otisli zeznuti profesori kao sto je sadik iz mat a kazu I da je ovaj novi direktor nesposoban. A kad si ti zavrsio trecu?
2008. sam završio, upisao ETF redovno. Sadik ne znam jel otišao, al on odavno nije držao matematiku na matematičko-informatičkom odjeljenju, obično je tamo Javorka ili Ankica, i sasvim solidno odrade predmet. Ako je Hajdo još uvijek direktor, onda je vjerovatno što se za njega priča. Medjutim, ne moze on sam ništa razvalit i raštimat, tako da te to ne treba sikirati :P
Da ne bude da sam ja neki hardcore fan Treće vazda bio, realno, upisao sam je jer mi je bila bliža od Druge, i ni zbog čeg drugo (Iz Hrasnog sam xD), i ispostavilo se da su to bile 4 najljepše godine mog života :D Tako da i dalje stojim uz svoje preporuke :D
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#29 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by cici17 »

Mišo_Kovač wrote:
cici17 wrote: Al kazu da se treca pokvarila da su otisli zeznuti profesori kao sto je sadik iz mat a kazu I da je ovaj novi direktor nesposoban. A kad si ti zavrsio trecu?
2008. sam završio, upisao ETF redovno. Sadik ne znam jel otišao, al on odavno nije držao matematiku na matematičko-informatičkom odjeljenju, obično je tamo Javorka ili Ankica, i sasvim solidno odrade predmet. Ako je Hajdo još uvijek direktor, onda je vjerovatno što se za njega priča. Medjutim, ne moze on sam ništa razvalit i raštimat, tako da te to ne treba sikirati :P
Da ne bude da sam ja neki hardcore fan Treće vazda bio, realno, upisao sam je jer mi je bila bliža od Druge, i ni zbog čeg drugo (Iz Hrasnog sam xD), i ispostavilo se da su to bile 4 najljepše godine mog života :D Tako da i dalje stojim uz svoje preporuke :D
Pa et I ja sam iz hrasnog al realno nije ni druga toliko daleko a ako sam negdje nap da sam s grbavice halalite :-D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#30 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by Mišo_Kovač »

Meni je bilo daleko :D Treba svako jutro, 4 godine, po gužvi u tramvajima se valjati - a zbog čega? Sve je to u 5 deka, i na kraju krajeva, sve ovisi o tebi - ako te nešto zanima i ako si vrijedna i hoćeš da učiš, nećeš imati nikakvih problema, ma gdje god da se upišeš :-D
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#31 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by cici17 »

Mišo_Kovač wrote:Meni je bilo daleko :D Treba svako jutro, 4 godine, po gužvi u tramvajima se valjati - a zbog čega? Sve je to u 5 deka, i na kraju krajeva, sve ovisi o tebi - ako te nešto zanima i ako si vrijedna i hoćeš da učiš, nećeš imati nikakvih problema, ma gdje god da se upišeš :-D
To mi isto al bukvalno isto tata kaze.. da ti nije platio il nesto hahahaha.. ma vidjecu.. uvijek postoji opcija da zeznem testove hahaha
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#32 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by Naslovnica »

Kakva je sada situacija u školi, da li je za perspektivnog mladog informatičara koji grize najbolje upisati RI u ovoj školi ili postoje bolje alternative?
daario naharis
Posts: 617
Joined: 17/06/2015 19:42

#33 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by daario naharis »

Upisi energetsku, sto da ne? Ja zavrsio energetsku, pa etf... Sve 5.
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#34 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by Naslovnica »

daario naharis wrote: 26/05/2023 10:02 Upisi energetsku, sto da ne? Ja zavrsio energetsku, pa etf... Sve 5.
Ovo mi je za malca, ja sam davno završio svoje.
Nije nužno da će upisati (i završiti) ETF, sada prvenstveno mislim na kvalitet srednjoškolskog obrazovanja za jednog potencijalno dobrog informatičara.
Da li škola u Buća potoku ima kvalitet na RI, ili da ide u neku od gimnazija, na informatički smjer?
daario naharis
Posts: 617
Joined: 17/06/2015 19:42

#35 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by daario naharis »

Naslovnica wrote: 26/05/2023 14:51
daario naharis wrote: 26/05/2023 10:02 Upisi energetsku, sto da ne? Ja zavrsio energetsku, pa etf... Sve 5.
Ovo mi je za malca, ja sam davno završio svoje.
Nije nužno da će upisati (i završiti) ETF, sada prvenstveno mislim na kvalitet srednjoškolskog obrazovanja za jednog potencijalno dobrog informatičara.
Da li škola u Buća potoku ima kvalitet na RI, ili da ide u neku od gimnazija, na informatički smjer?
Ne bi ti znao reci konkretno za to, ja sam ispao iz fazona ima 6 godina, posebno oko srednje skole. Ono sto ti mogu reci, gledajuci moje jarane programere, svi su zavrsili neku gimnazija u SA.

Generalno, u mojoj generaciji najjaci su bili studenti koji su zavrsili Bosnjacku i 2. gimnaziju. Poslije slijedi 3. gimnazija, 1. te Dobrinjska. To je neki moj utisan na prvoj godini bio.

Vecina iz elektrotehnicke i energetske su zavrsavali na automatici, energetici i TK.
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#36 Re: elektrotehnicka srednja buca potok- help

Post by triple mama »

daario naharis wrote: 26/05/2023 14:58
Naslovnica wrote: 26/05/2023 14:51
daario naharis wrote: 26/05/2023 10:02 Upisi energetsku, sto da ne? Ja zavrsio energetsku, pa etf... Sve 5.
Ovo mi je za malca, ja sam davno završio svoje.
Nije nužno da će upisati (i završiti) ETF, sada prvenstveno mislim na kvalitet srednjoškolskog obrazovanja za jednog potencijalno dobrog informatičara.
Da li škola u Buća potoku ima kvalitet na RI, ili da ide u neku od gimnazija, na informatički smjer?
Ne bi ti znao reci konkretno za to, ja sam ispao iz fazona ima 6 godina, posebno oko srednje skole. Ono sto ti mogu reci, gledajuci moje jarane programere, svi su zavrsili neku gimnazija u SA.

Generalno, u mojoj generaciji najjaci su bili studenti koji su zavrsili Bosnjacku i 2. gimnaziju. Poslije slijedi 3. gimnazija, 1. te Dobrinjska. To je neki moj utisan na prvoj godini bio.

Vecina iz elektrotehnicke i energetske su zavrsavali na automatici, energetici i TK.
Ja sam zavrsila El. Buća Potok. Meni tada najbolja škola u Sarajevu bila. Sada kakav je tamo nastavni kadar ne znam.
Sin završio Petu gimnaziju pa FIT Mostar prije par godina. Od tada radi kao programer. Iako je iz matematiek uvijek bio dobar (na faxu 9) niej htio ići na ETF. Uziva u svom poslu jer voli ono što radi.
Eh sad, on često kuka kao da mi je sad ova pamet....Kaze da svoju djecu nece upisivati u srednju skolu vec ce vanredno zavrsavati. Iam skroz drugi pristup (da ne kazem suprotan od ruske škole :o ) cjeloživotnom učenju i odgoju djece... Prije bi mi rogovi od muke narasli čim bi počeo o tome, ali sad vec uvidjam da ne mora biti apriori da sam uvijek ja u pravu :lol:
Post Reply