ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#76 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by van Basten »

i ja sam to neki dan promijenio i "oduševio se"... guljenje kože dovedeno do savrpšenstva... znači bukvalno delete jedno ime, ukucati drugo i 23,40KM :-) i onda kažu posluju pozitivno... pa i moja nana bi poslovala pozitivno da ima takav sistem haračenja
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#77 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ultima_palabra »

Evo sad pričam ovo jaranu i on kaže da su njemu uzeli 2 puta po 23,40 KM: kao jednom za odjavu starog imena, jedno za prijavu novog :shock: Pa koji su to lopovi ne mogu da vjerujem
sarajevo1992
Posts: 4
Joined: 20/03/2010 22:54

#78 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by sarajevo1992 »

Omco wrote:Mislim da je Elektroprivreda tipičan primjer socijalističke zaostavštine. Ta monopolska organizacija uzima milione za koje niko ne zna ni gdje završe. Mislim da je jedino rješenje privatizacija elektroenergetskih potencijala i dopuštanje tržišnog poslovanja u oblasti energetike. Zašto ne bi običan građanin mogao birati od koga da kupi energiju i po kojoj cijeni. Trenutno jedino što mu se nudi je Elektroprivreda BiH koja očigledno kreira cijene po svom nahođenju i ima potpuni monopol.

http://www.slobodaiprosperitet.tv/
U Svedskoj El.privrede pljackaju vise nego u BiH. Sada su podigli cjenu kilovata vise od 20 feningli.
A jedan direktor od tih mnogobrojnih El.privreda ima platu preko 200.000 Km mjesecno :-)
Barem u BiH imas mogucnost da sam ocitas sat i izracunas sam a u svedskoj sat je zakljucan nevidis jesili trosijo ili nisi a ona tarifa skupa jeftina o tom mozes samo sanjati.
A kad vam dodju kapitalisti sa zapada e ondacete tek zazaliti za socijalizmom :D
ritam
Posts: 49
Joined: 17/03/2010 15:41

#79 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ritam »

sarajevo1992 wrote:
Omco wrote:Mislim da je Elektroprivreda tipičan primjer socijalističke zaostavštine. Ta monopolska organizacija uzima milione za koje niko ne zna ni gdje završe. Mislim da je jedino rješenje privatizacija elektroenergetskih potencijala i dopuštanje tržišnog poslovanja u oblasti energetike. Zašto ne bi običan građanin mogao birati od koga da kupi energiju i po kojoj cijeni. Trenutno jedino što mu se nudi je Elektroprivreda BiH koja očigledno kreira cijene po svom nahođenju i ima potpuni monopol.

http://www.slobodaiprosperitet.tv/
U Svedskoj El.privrede pljackaju vise nego u BiH. Sada su podigli cjenu kilovata vise od 20 feningli.
A jedan direktor od tih mnogobrojnih El.privreda ima platu preko 200.000 Km mjesecno :-)
Barem u BiH imas mogucnost da sam ocitas sat i izracunas sam a u svedskoj sat je zakljucan nevidis jesili trosijo ili nisi a ona tarifa skupa jeftina o tom mozes samo sanjati.
A kad vam dodju kapitalisti sa zapada e ondacete tek zazaliti za socijalizmom :D
:thumbup:
Ali ne možeš usporediti Švedsku, u kojoj je socijalna pomoć useljenicima, nekoliko puta veća od naše prosječne plate.
Naravno, treba priznati nepobitnu činjenicu da su naše komunalije najjeftinije u Evropi.
Elektroprivredu BiH ne možeš usporediti sa privatnim kompanijama u Evropi, jer smo u tranziciji, a i ne postoji više konkurentnih firmi.
No mene u čitavoj ovoj priči interesira (kao uostalom i za politiku, i ostalo, jer sam tek promatrač, i kako god da ishodište bude, bit će mi zanimljivo) kako će to sve završiti.
Je li BH Telecom danas manje na prodaju, nego što je bio prije nekoliko godinâ!?
BiH je imala u pretprošloj godini čak porast od 1 % u sektoru potrošnje fiksne telefonije, dok su evropski parametri, pokazivali, pad ulaganja u fiksnu telefoniju, i zauzvrat, ulaganje tih istih evropskih kompanija u mobilnu telefoniju: ne samo putem poklanjanja mobitelskih aparata, nego i nekim drugim paketima...
Koliko mi zapravo idemo u korak sa ostatkom svijeta?!
Amerikanci imaju barem 5 puta bržu internetsku vezu; u svijetu postoje posebni popusti za one energetske korisnike koji su na izvoru raznih energenata koje koriste; za korištenje alternativnih energetskih izvora (ovdje se vraćamo na teren priče o potrošnji i električne energije, a što se tiče ove teme) postoje posebni popusti...

Svako dobro...
;-)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#80 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zonbirile »

idemo dobro u trendu latinskoameričkih banana država.Uzeli smo kredit od MMF za plaće administracije i tako zavalili Telecom,struju,vodu,šume,sada se čeka par godina i onda dođu gazde po naplatu,jer je lova uludo spiskana.
sarajevo1992
Posts: 4
Joined: 20/03/2010 22:54

#81 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by sarajevo1992 »

ritam wrote:
sarajevo1992 wrote:
Omco wrote:Mislim da je Elektroprivreda tipičan primjer socijalističke zaostavštine. Ta monopolska organizacija uzima milione za koje niko ne zna ni gdje završe. Mislim da je jedino rješenje privatizacija elektroenergetskih potencijala i dopuštanje tržišnog poslovanja u oblasti energetike. Zašto ne bi običan građanin mogao birati od koga da kupi energiju i po kojoj cijeni. Trenutno jedino što mu se nudi je Elektroprivreda BiH koja očigledno kreira cijene po svom nahođenju i ima potpuni monopol.

http://www.slobodaiprosperitet.tv/
U Svedskoj El.privrede pljackaju vise nego u BiH. Sada su podigli cjenu kilovata vise od 20 feningli.
A jedan direktor od tih mnogobrojnih El.privreda ima platu preko 200.000 Km mjesecno :-)
Barem u BiH imas mogucnost da sam ocitas sat i izracunas sam a u svedskoj sat je zakljucan nevidis jesili trosijo ili nisi a ona tarifa skupa jeftina o tom mozes samo sanjati.
A kad vam dodju kapitalisti sa zapada e ondacete tek zazaliti za socijalizmom :D
:thumbup:
Ali ne možeš usporediti Švedsku, u kojoj je socijalna pomoć useljenicima, nekoliko puta veća od naše prosječne plate.
Naravno, treba priznati nepobitnu činjenicu da su naše komunalije najjeftinije u Evropi.
Elektroprivredu BiH ne možeš usporediti sa privatnim kompanijama u Evropi, jer smo u tranziciji, a i ne postoji više konkurentnih firmi.
No mene u čitavoj ovoj priči interesira (kao uostalom i za politiku, i ostalo, jer sam tek promatrač, i kako god da ishodište bude, bit će mi zanimljivo) kako će to sve završiti.
Je li BH Telecom danas manje na prodaju, nego što je bio prije nekoliko godinâ!?
BiH je imala u pretprošloj godini čak porast od 1 % u sektoru potrošnje fiksne telefonije, dok su evropski parametri, pokazivali, pad ulaganja u fiksnu telefoniju, i zauzvrat, ulaganje tih istih evropskih kompanija u mobilnu telefoniju: ne samo putem poklanjanja mobitelskih aparata, nego i nekim drugim paketima...
Koliko mi zapravo idemo u korak sa ostatkom svijeta?!
Amerikanci imaju barem 5 puta bržu internetsku vezu; u svijetu postoje posebni popusti za one energetske korisnike koji su na izvoru raznih energenata koje koriste; za korištenje alternativnih energetskih izvora (ovdje se vraćamo na teren priče o potrošnji i električne energije, a što se tiče ove teme) postoje posebni popusti...

Svako dobro...
;-)
Jeste bolje nego u BiH ali je sve skupo. Sa 1000 Km jedna osoba jedva moze sastaviti kraj s krajem.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#82 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by W0rM »

Imam jedno pitanjce,a evo i bump teme da uradim. Zadnja dva/tri mjeseca mi dolaze smijesni racuni za struju, od 6-14 KM sto je i razumljivo, bilo se na godišnjem, kuca vecinom prazna bila, nista sepšl nije radilo sem svjetla i računara. Uglavnom sad je dosao abnormalan račun u vrijednosti 160 KMova. Interesuje me ima li iko da me uputi kako igdje da se žalim, jer je nemoguće da sam toliko potrošio, jer u prosjeku trošim 40-50 KMova el. energije.

LP
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#83 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Truba »

vjerojatno je neko samo prepisivao prošli račun a nije očitavao
tako je kod nas isti račun bio ne bio na godišnjem jer NEMA niko da otvori vrata da se očita onda lupe isti broj kao prošli mjesec

samo usporedi cifre na satu sa onim na računu prije žalbe
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#84 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Haris.ba »

http://www.elektroprivreda.ba/stranica/ ... ve-kvarova

Upiti, reklamacije i prijave kvarova
Rješavanje reklamacija se vrši u skladu sa Općim uvjetima, zaključenim ugovorom o korištenju distributivne mreže / snabdijevanju električnom energijom, zaključenim drugim ugovorima i aktima Društva.

Putem telefona
Pisanim putem
Elektronskom poštom
Online formularom
Ličnom posjetom
Putem telefona

Podnošenje upita, reklamacije ili prijavu kvara putem telefonskog poziva možete vršiti na brojeve telefona navedene u Servisnim informacijama.
U upitu, reklamaciji ili prijavi kvara obavezno navesti sljedeće podatke: ime i prezime / naziv pravnog lica, adresa i općina.
Poželjno je navesti dodatne podatke koji se odnose na upit, reklamaciju ili prijavu kvara kao što su: broj telefona, broj faxa, šifra mjernog mjesta (za postojeće kupce).

Pisanim putem
Podnošenje upita, reklamacije ili prijavu kvara možete vršiti pismenim putem.
U pismu obavezno navesti sljedeće podatke: ime i prezime / naziv pravnog lica, adresu i općinu.
Poželjno je navesti dodatne podatke koji se odnose na upit, reklamaciju ili prijavu kvara kao što su: broj telefona, broj fax-a, šifra mjernog mjesta (za postojeće kupce).
Adrese organizacionih jedinica na koje možete uputiti upit, reklamaciju ili prijavu kvara navedene su na stranici Naše lokaciije.

Elektronskom poštom
Podnošenje upita, reklamacije ili prijavu kvara možete vršiti putem elektronske pošte (e-mail).
U e-mailu obavezno navesti sljedeće podatke: ime i prezime / naziv pravnog lica, adresa i općina.
Poželjno je navesti dodatne podatke koji se odnose na upit, reklamaciju ili prijavu kvara kao što su: broj telefona, broj faxa, šifra mjernog mjesta (za postojeće kupce).
E-mail adrese organizacionih jedinica na koje možete uputiti upit, reklamaciju ili prijavu kvara navedene su u Servisnim informacijama.

Online formularom
Web portal je jedan od komunikacionih kanala putem kojeg možete izvršiti podnošenje upita, reklamacije i prijavu kvara.
Operater šalje odgovor na postavljeni upit putem e-mail komunikacionog kanala (e-mail adresa je obavezan atribut upita).
Da bi ste poslali zahtjev/reklamaciju putem online formulara morate se najprije prijaviti ovdje. Ukoliko još niste registrovali svoj EPBiH korisnički račun, to možete uraditi ovdje.

Ličnom posjetom
Podnošenje upita, reklamacije ili prijavu kvara možete vršiti ličnom posjetom na šalterima poslovnih jedinica ili odjeljenja obračuna i naplate.
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#85 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by SimkeA »

Postovani forumasi, danas su skoro svi portali objavili vijest da je EpBiH za prvih 6 mjeseci ostvaila gubitak od 22 miöiona KM. Ovo vjerovatno znaci da uskoro slijedi ponovo poskupljenje struje. Medjutim ono sto je meni cudno je obrazlozenje kakoje na gubitak najvise uticao "porast nabavne cijene prodate robe". Ja nikakone znam sta ovo znaci. Koju to robu prodaje EPBiH? Da li je struja roba? Akoje, da li to znaci da je i Ep BIH pocela trgovati umjesto proizvoditi? Da li ima neko ko ovo moze bolke pojasniti? Ova vijest uz onu o zatvaranju Tmd Cimos u Zenici, znaci da je privreda ipak u daljem sunovratu. Tuzno, tuzno!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#86 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ultima_palabra »

SimkeA wrote:Postovani forumasi, danas su skoro svi portali objavili vijest da je EpBiH za prvih 6 mjeseci ostvaila gubitak od 22 miöiona KM. Ovo vjerovatno znaci da uskoro slijedi ponovo poskupljenje struje. Medjutim ono sto je meni cudno je obrazlozenje kakoje na gubitak najvise uticao "porast nabavne cijene prodate robe". Ja nikakone znam sta ovo znaci. Koju to robu prodaje EPBiH? Da li je struja roba? Akoje, da li to znaci da je i Ep BIH pocela trgovati umjesto proizvoditi? Da li ima neko ko ovo moze bolke pojasniti? Ova vijest uz onu o zatvaranju Tmd Cimos u Zenici, znaci da je privreda ipak u daljem sunovratu. Tuzno, tuzno!
Kupovali struju kad su bile hladnoce, nisu njihovi kapaciteti bili dovoljni. Kasnije se pokusali vaditi sa onim praznjenjem Jablanickog, ali nije izgleda bilo dovoljno.

Bez investiranja u ovaj sektor, te stvari ce se redovno desavati.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#87 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ado_sar »

pocetkom godine sam trosio 250 kilovata. Sada mi racuni dolaze izmedju 450 i 500 kilovata, a zivim kao sto sam zivio i prije. Sta se dogadja? Sta mogu uciniti, da li mi je neispravno brojilo?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#88 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by vješalica »

meni su shajcali pretprošli račun pa su ga onda raspolovili na slijedeći mjesec jer sam reklamirala
brojilo je novo stavljeno ali očito izbija i svijet se masovno žali
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#89 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Del_Boy1 »

ado_sar wrote:pocetkom godine sam trosio 250 kilovata. Sada mi racuni dolaze izmedju 450 i 500 kilovata, a zivim kao sto sam zivio i prije. Sta se dogadja? Sta mogu uciniti, da li mi je neispravno brojilo?
Pokušaj sve što imaš od električnih uređaja odspojiti sa napajanja, pa provjeri da li brojilo i dalje vrti, ako vrti znači da ne valja brojilo, kod mog punca je bila takva situacija, posle prijavio problem i zamijenili mu brojilo.
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#90 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Ci-Nick »

ado_sar wrote:pocetkom godine sam trosio 250 kilovata. Sada mi racuni dolaze izmedju 450 i 500 kilovata, a zivim kao sto sam zivio i prije. Sta se dogadja? Sta mogu uciniti, da li mi je neispravno brojilo?
Prijavi da izvrše mjerenje.
Kod mene u ulazu neki idiot ukrao osigurač sa nekog uklopnog sata koji prebacuje sa jeftine na skupu, i brojilo ostalo na skupoj, nije prebacivalo na jeftinu struju.
Kad sam primjetio na računu da je skoro sve skupa struja prijavio sam i oni su priznali čak i više nego što sam očekivao.
Mislim da su po tom pitanju fer.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#91 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by supercali »

Ci-Nick wrote:
ado_sar wrote:pocetkom godine sam trosio 250 kilovata. Sada mi racuni dolaze izmedju 450 i 500 kilovata, a zivim kao sto sam zivio i prije. Sta se dogadja? Sta mogu uciniti, da li mi je neispravno brojilo?
Prijavi da izvrše mjerenje.
Kod mene u ulazu neki idiot ukrao osigurač sa nekog uklopnog sata koji prebacuje sa jeftine na skupu, i brojilo ostalo na skupoj, nije prebacivalo na jeftinu struju.
Kad sam primjetio na računu da je skoro sve skupa struja prijavio sam i oni su priznali čak i više nego što sam očekivao.
Mislim da su po tom pitanju fer.
Je li moguce da to iz ep urade?
Ono izvadio to i od 10 stanova samo ti reklamirao
Tebi oprostio 20 maraka a ostalih 9 stanova platilo vise po 10 maraka
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#92 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Ci-Nick »

supercali wrote:
Ci-Nick wrote:
ado_sar wrote:pocetkom godine sam trosio 250 kilovata. Sada mi racuni dolaze izmedju 450 i 500 kilovata, a zivim kao sto sam zivio i prije. Sta se dogadja? Sta mogu uciniti, da li mi je neispravno brojilo?
Prijavi da izvrše mjerenje.
Kod mene u ulazu neki idiot ukrao osigurač sa nekog uklopnog sata koji prebacuje sa jeftine na skupu, i brojilo ostalo na skupoj, nije prebacivalo na jeftinu struju.
Kad sam primjetio na računu da je skoro sve skupa struja prijavio sam i oni su priznali čak i više nego što sam očekivao.
Mislim da su po tom pitanju fer.
Je li moguce da to iz ep urade?
Ono izvadio to i od 10 stanova samo ti reklamirao
Tebi oprostio 20 maraka a ostalih 9 stanova platilo vise po 10 maraka
Ne znam da li su ostali primjetili i da li im je račun umanjen ali meni jeste.
Iako čisto sumnjam da je kome umanjeno ukoliko se nije žalio, ja sam morao potpisati knjižno umanjenje u EP.
Ja doduše nisam nikad ispod 600 kwh, dobra sam im "mušterija".
A stanova je u ulazu 44 komada.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#93 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by supercali »

Jos bolja situacija za njih
Znaci 44 stana nek se 10 zali 34 su zakinuta za jeftinu
Mozda grijesim sa ovim pitanjem al ne bi me cudilo s obzirom gdje zivimo i ko sve radi po firmama ne samo ep

Znaci vrlo moguce da oni skinu ili posalju nekoga da ukrade i hop veci prihodi
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#94 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Quaresma »

ljudi jel mi moze ko objasniti ovo za mrezarinu

prethodni racun koji sam imao za platiti ukupno iznosio je 25.49 KM ukljucujuci ovo za Taksu o JS.
Na tom racunu Mrezarina sto mi je najvise zapalo za oko, iznosila 5.61KM

Sada novi racun za period od 20.10. pa do 18.11 iznosi 46.16KM i Mrezarina 14.54 KM
Kako se obracunava ta mrezarina? da li je neka greska u pitanju ili je sve normala? ili se cijena mrezarine dize u zavisnosti od koliko sam struje potrosio?


Inace sam student, pazim na potrosnju, bojler palim obicno kad je jeftina, i ovo mi je najveci racun dosad u 3 godine minimalno stanovanja u Sarajevu.

Prethodno sam zivio u dosta vecem stanu, i maximalna cijena za struju mi je iznosila do 26KM, sad sam u dva puta manjem stanu, i onda dobijem ovakav racun. Ako velicina stana igra neku ulogu. Ne znam na koji nacin sam uspio nabrati ovoliki trosak.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#95 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drndalo »

Bilo je hladnjikasto, da nisi palio grijalicu? Rernu?

Kolika ti je potrosnja u kWh ( i jeftina i skupa) u odnosu na inace...?
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#96 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Quaresma »

ma nemam brate pojma, ne koristim grijalicu imam grijanje od toplana, rernu ne palim nikako

sad bih ti uslikao oba racuna, al nosam sasvim obican telefon, jer mi je drugi na servisu

sutra cu uslikati oba racuna pa cu postaviti ovde
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#97 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drndalo »

Ne moras slikati, imas broj kWh vise i nize tarife... pa uporedi...

Kako si se grijao dok nisu toplane pustile grijanje? Ja jesam u tom prelazu palio grijalicu...
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#98 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Stihy »

I meni su pretprošli mjesec preskočili očitanje i sada mi poslali 160% veći račun.
Može im se :bih:.
Ide reklamacija al će opet "sve biti u redu" sa njihove strane.
A e račun je klasična pljačka. Uštede na svakom računu 1.5km koliko im pošta naplaćuje isporuku računa a korisnik dobije šta?
BTW uzeli su 60 miliona maraka eu fondova za uvođenje daljinskih brojila a o dalje hodaju sa sveskama i teftere. I dalje svakih par mjeseci preskoče očitanje brojila.
Prošle godine su "čitači" bili na godišnjem, a ovaj koji je mjenjao standardnog nije znao naći brojilo.
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#99 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Quaresma »

drndalo wrote:Ne moras slikati, imas broj kWh vise i nize tarife... pa uporedi...

Kako si se grijao dok nisu toplane pustile grijanje? Ja jesam u tom prelazu palio grijalicu...
evo

kod prethodnog mjeseca

Elektricna energija
Obračunata energija VT kWh 18,933 / 1,57KM
Obračunata energija MT kWh 52,467/ 2,18KM
Mrežarina 5,61 KM

kod trenutnog

Elektricna energija
Obračunata energija VT kWh 81 / 6,71KM
Obračunata energija MT kWh 138 / 5,73KM
Mrežarina 14,54KM


A što se tiče toplana, čim je počelo zahlađenje, oni su pomalo puštali grijanje, preko ljeta plaćam oko 25KM, a u ovom periodu, počev od prošlog mjeseca oko 80KM.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#100 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by nineinchnails »

Da ne postavljam novu temu, ovakva je situacija kod mene.
Računi za struju su bili oko 60 KM mjesečno, pa nakon poskupljenja od prije nekoliko godina, to je izašlo na 80 KM mjesečno. Jbg, moraju se političke stranke finansirati (ili možda ne znate da plaćanjem struje, finansirate političke stranke?)

Od marta ove godine, računi su oko 150 KM.

Reklamirao, zvao, reklamirao, zvao. Poslali majstora.

Kažu da su postavili novo brojilo (I zato dolaze veći računi), da je ispravno, ali obračunava oko 25% više struje i to je sasvim normalno, jer stara brojila nisu bila ispravna (???)

Eto kako nas EP krade, a mi ništa!!! Kome da se obratim? Postoji li neka viša instanca u ovoj mafijaškoj državi koja ovo može riješiti?
Post Reply