ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kakabanja213
Posts: 2116
Joined: 10/12/2012 22:16

#1626 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by kakabanja213 »

Treba Musku javiti da prvo pokusa sa dizanjem cijena, a ne sa otpustanjem radnika.
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1627 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

zippoo87 wrote: 16/04/2024 19:25
zigzag wrote: 16/04/2024 08:04
zippoo87 wrote: 15/04/2024 22:22

Niti je 5 KM,niti ce se na "5 KM" zaustaviti,niti je kuknjava.
Kome nista ne znaci "5 KM",neka prebaci penzioneru u komsiluku svaki mjesec. Njemu nista,penzioneru puno.

Nađi mi penzionera ja ću mu davati. Vjerujem da ima milion onih koji voze terence, koji dundule po par kutija cigara, koji imaju par stanova, i oni od kojih ne možeš uđi u tržne centre, će uraditi isto.

Reko bi čovjek, sve gola fukara u BIH.

kae, svako malo saobraćajni kolaps u Sarajevu, ili bilo gdje na prometnijoj cesti u BIH. Radi koga, možda radi fukare koja nema šta jesti ili radi milion onih koji voze auta. I to ne auta stara 20 godina.
Nemas/ne znas nijednog penzionera u okolini ? Gdje ti to zivis...po ovom sto pises,meni djelujes kao dijasporska brigada.
Ti o kojima pises u Sarajevu su radni ljudi koji idu sa posla kuci,kada je spica...od 16-17h. TI sto voze bijesna auta,to su tenderlije,droga,krimosi,neki sitni biznis lelemudi...ali niti je Sarajevo=FBiH,niti i u Sarajevu takvih 90%,sto ih ti spominjes...nego 5%.
A ako nemas nijednog penzionera,posaljem ti ja od svoje mame racun,pa uplacuj njoj...biti ce ti zahvalna,moze?
Može vala. Kad glumite fukaru evo ja ću plaćati. I ako ima još par ugroženih penzionera.

Reko bi čovjek pola bosne nema hljeba da jede. Toliko se kuka, al se auto mijenja u 5 godina.
A da ne kažem da se dvije milijarde KM sprca na cigare.
Šta kažu pušiću dok ne crknem i ne pitaj me odakle mi pare.
zippoo87
Posts: 15710
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1628 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

zigzag wrote: 16/04/2024 22:29
zippoo87 wrote: 16/04/2024 19:25
zigzag wrote: 16/04/2024 08:04


Nađi mi penzionera ja ću mu davati. Vjerujem da ima milion onih koji voze terence, koji dundule po par kutija cigara, koji imaju par stanova, i oni od kojih ne možeš uđi u tržne centre, će uraditi isto.

Reko bi čovjek, sve gola fukara u BIH.

kae, svako malo saobraćajni kolaps u Sarajevu, ili bilo gdje na prometnijoj cesti u BIH. Radi koga, možda radi fukare koja nema šta jesti ili radi milion onih koji voze auta. I to ne auta stara 20 godina.
Nemas/ne znas nijednog penzionera u okolini ? Gdje ti to zivis...po ovom sto pises,meni djelujes kao dijasporska brigada.
Ti o kojima pises u Sarajevu su radni ljudi koji idu sa posla kuci,kada je spica...od 16-17h. TI sto voze bijesna auta,to su tenderlije,droga,krimosi,neki sitni biznis lelemudi...ali niti je Sarajevo=FBiH,niti i u Sarajevu takvih 90%,sto ih ti spominjes...nego 5%.
A ako nemas nijednog penzionera,posaljem ti ja od svoje mame racun,pa uplacuj njoj...biti ce ti zahvalna,moze?
Može vala. Kad glumite fukaru evo ja ću plaćati. I ako ima još par ugroženih penzionera.

Reko bi čovjek pola bosne nema hljeba da jede. Toliko se kuka, al se auto mijenja u 5 godina.
A da ne kažem da se dvije milijarde KM sprca na cigare.
Šta kažu pušiću dok ne crknem i ne pitaj me odakle mi pare.
Ti samo trolas bezveze. Evo ja auto nisam promjenio od 2011. ,nit pusim,nit kockam.nit pijem.
Bezveze supljiras i nigdje nista realno da napises.

Ovdje se ne radi o tome treba li struja poskupiti i je li proizvodna cijena ispod prodajne...nego je pitanje "gdje su pare legendo???"
Dakle moja mati penzionerka i ja trebamo da Bicakcicu i bicakcicinjima,hecama,grabovicama,jerlagicima,itd itd donosim nove milione u dzep,dok se ovamo kuburi svaki dan sa cijenama. I uvijek ista prica...unisti,pokradi,rasprodaj a onda od naroda otimaj.
I dodje neko i onda mi prica,kako neko glasa za ove krimose...ja ne glasam ni za njih ni za stranke im. Oni neka kradu a mi cemo svake godine placati vecu cijenu...dobra ti je logika.

A svaki njihov kriminal me pogadja po dzepu.
Hoce li ko odgovarati za skrsenih 400 miliona KM za propali blok 7 i HE Vranduk ?
Last edited by zippoo87 on 16/04/2024 22:49, edited 1 time in total.
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1629 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

Poskupi ti nekidan gorivo. Jesi li primjetio?
zippoo87
Posts: 15710
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1630 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

zigzag wrote: 16/04/2024 22:45 Poskupi ti nekidan gorivo. Jesi li primjetio?
I opet kada opadne cijena na berzi,ce da padne.
Kada ce da opadne cijena struje ?
Mogu li se ikada zacepiti "crne rupe" koje prave krimosi ?
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1631 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

Kad bude tržišna cijena ko i svemu ostalom.

Vrlo jednostavno.
acuupo
Posts: 215
Joined: 12/02/2014 15:39

#1632 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by acuupo »

zippoo87 wrote: 16/04/2024 22:41
zigzag wrote: 16/04/2024 22:29
zippoo87 wrote: 16/04/2024 19:25
Nemas/ne znas nijednog penzionera u okolini ? Gdje ti to zivis...po ovom sto pises,meni djelujes kao dijasporska brigada.
Ti o kojima pises u Sarajevu su radni ljudi koji idu sa posla kuci,kada je spica...od 16-17h. TI sto voze bijesna auta,to su tenderlije,droga,krimosi,neki sitni biznis lelemudi...ali niti je Sarajevo=FBiH,niti i u Sarajevu takvih 90%,sto ih ti spominjes...nego 5%.
A ako nemas nijednog penzionera,posaljem ti ja od svoje mame racun,pa uplacuj njoj...biti ce ti zahvalna,moze?
Može vala. Kad glumite fukaru evo ja ću plaćati. I ako ima još par ugroženih penzionera.

Reko bi čovjek pola bosne nema hljeba da jede. Toliko se kuka, al se auto mijenja u 5 godina.
A da ne kažem da se dvije milijarde KM sprca na cigare.
Šta kažu pušiću dok ne crknem i ne pitaj me odakle mi pare.
Ti samo trolas bezveze. Evo ja auto nisam promjenio od 2011. ,nit pusim,nit kockam.nit pijem.
Bezveze supljiras i nigdje nista realno da napises.

Ovdje se ne radi o tome treba li struja poskupiti i je li proizvodna cijena ispod prodajne...nego je pitanje "gdje su pare legendo???"
Dakle moja mati penzionerka i ja trebamo da Bicakcicu i bicakcicinjima,hecama,grabovicama,jerlagicima,itd itd donosim nove milione u dzep,dok se ovamo kuburi svaki dan sa cijenama. I uvijek ista prica...unisti,pokradi,rasprodaj a onda od naroda otimaj.
I dodje neko i onda mi prica,kako neko glasa za ove krimose...ja ne glasam ni za njih ni za stranke im. Oni neka kradu a mi cemo svake godine placati vecu cijenu...dobra ti je logika.

A svaki njihov kriminal me pogadja po dzepu.
Hoce li ko odgovarati za skrsenih 400 miliona KM za propali blok 7 i HE Vranduk ?
Sve receno !👍👍
Kljucno i kljucno je to da nema odgovornosti,sta god i gdje god i kome god i kako god ista garnitura''podobnih'' ostaje tu gdje jesu po istom sistemu regresa,bonusa i td .
zippoo87
Posts: 15710
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1633 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

zigzag wrote: 16/04/2024 22:51 Kad bude tržišna cijena ko i svemu ostalom.

Vrlo jednostavno.
Jesi li siguran da ce struja i da pojeftini,ako bude trzisna cijena i ako EP opet bude u plusu ?
Daj mi neki hint na osnovu cega gajis takve iluzije ?
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1634 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

Tržišna cijena bi bila bar 90% skuplja od trenutne.
A onda bi se korigovala na godišnjem nivou. Bilo rasla, bilo padala.

Samo što, dok je u rukama politike, nikad neće biti tržišna. Neće čak ni izaći u minimalni plus. Tako da je otvoren put za uništenje državne firme i dolazak privatne.
Ci-Nick
Posts: 5201
Joined: 15/03/2015 17:38

#1635 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Ci-Nick »

zippoo87 wrote: 16/04/2024 23:02
zigzag wrote: 16/04/2024 22:51 Kad bude tržišna cijena ko i svemu ostalom.

Vrlo jednostavno.
Jesi li siguran da ce struja i da pojeftini,ako bude trzisna cijena i ako EP opet bude u plusu ?
Daj mi neki hint na osnovu cega gajis takve iluzije ?
Ili bi smanjila ili bi ti neko drugi ponudio jeftinije.
Da se može konkurisati Elektroprivredama kao da ne bi bilo drugih prodavaca.
Tržište je otvoreno za svakog kupca ali nema prodavaca. Ima na papiru, registrovani su, ali nisu konkurentni.
zippoo87
Posts: 15710
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1636 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

Ci-Nick wrote: 16/04/2024 23:13
zippoo87 wrote: 16/04/2024 23:02
zigzag wrote: 16/04/2024 22:51 Kad bude tržišna cijena ko i svemu ostalom.

Vrlo jednostavno.
Jesi li siguran da ce struja i da pojeftini,ako bude trzisna cijena i ako EP opet bude u plusu ?
Daj mi neki hint na osnovu cega gajis takve iluzije ?
Ili bi smanjila ili bi ti neko drugi ponudio jeftinije.
Da se može konkurisati Elektroprivredama kao da ne bi bilo drugih prodavaca.
Tržište je otvoreno za svakog kupca ali nema prodavaca. Ima na papiru, registrovani su, ali nisu konkurentni.
Nije istina...ubleha.
Evo ti primjer telekomi...ima konkurencija,imaju trzisnu cijenu i NIKADA se nije cijena usluge smanjila,samo se povecava a i konkurencija drzi istu cijenu i samo ubiru dodatni ekstra profit. Identicno bi bilo i sa strujom.
Dakle snizenje cijena necega u BiH je utopija,nesto nepoznato BH drustvu i ovoj nasoj nazovi ekonomiji.
Ci-Nick
Posts: 5201
Joined: 15/03/2015 17:38

#1637 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Ci-Nick »

zippoo87 wrote: 16/04/2024 23:35
Ci-Nick wrote: 16/04/2024 23:13
zippoo87 wrote: 16/04/2024 23:02
Jesi li siguran da ce struja i da pojeftini,ako bude trzisna cijena i ako EP opet bude u plusu ?
Daj mi neki hint na osnovu cega gajis takve iluzije ?
Ili bi smanjila ili bi ti neko drugi ponudio jeftinije.
Da se može konkurisati Elektroprivredama kao da ne bi bilo drugih prodavaca.
Tržište je otvoreno za svakog kupca ali nema prodavaca. Ima na papiru, registrovani su, ali nisu konkurentni.
Nije istina...ubleha.
Evo ti primjer telekomi...ima konkurencija,imaju trzisnu cijenu i NIKADA se nije cijena usluge smanjila,samo se povecava a i konkurencija drzi istu cijenu i samo ubiru dodatni ekstra profit. Identicno bi bilo i sa strujom.
Dakle snizenje cijena necega u BiH je utopija,nesto nepoznato BH drustvu i ovoj nasoj nazovi ekonomiji.
To nije uporedivo.
Telekom usluge mozeš ponuditi ako imaš infrastrukturu, struju mozeš ponuditi kao robu, distributer će naplatiti svojih 6 feninga a kwh su cista roba. Ako je bude na berzi po 30 eura misliš da će privreda plaćati 90, e sad tesko da će je biti na berzi i po 50 sa terminskim ugovorima.
zippoo87
Posts: 15710
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1638 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

Pa nece je biti jeftinije,jer ce svi ici na max marzu,tj. zaradu. Kod nas u tim velikim firmama/sistemima konkurencije nema nigdje,nego je podijeljeno po nacionalnom kljucu i to je to a sto se cijena tice,cijene ne idu dole nikada.
Evo zasto pekari ne spuste cijene hljeba...realno je sada da hljeb kosta 60-70 kf a mi ga placamo minimalno 1.20 KM ?
Brasno jeftino,ulje jeftino,struja jeftina...zasto je hljeb 1.2 KM a nije 0.7 KM ?
A konkurencije ima kao u prici,pekara na pekari na svakih 100m .
aston_martin
Posts: 457
Joined: 26/09/2020 18:41

#1639 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by aston_martin »

zigzag wrote: 16/04/2024 08:04
zippoo87 wrote: 15/04/2024 22:22
zigzag wrote: 15/04/2024 22:08 A heblo ga više 5 KM i kukanje tri mjeseca.

Milion stvari poskupljuje na dnevnoj bazi i niko ne pizdi toliko za 5 KM mjesečno.

Ovo gore od harisa džinovića postalo.
Niti je 5 KM,niti ce se na "5 KM" zaustaviti,niti je kuknjava.
Kome nista ne znaci "5 KM",neka prebaci penzioneru u komsiluku svaki mjesec. Njemu nista,penzioneru puno.

Nađi mi penzionera ja ću mu davati. Vjerujem da ima milion onih koji voze terence, koji dundule po par kutija cigara, koji imaju par stanova, i oni od kojih ne možeš uđi u tržne centre, će uraditi isto.

Reko bi čovjek, sve gola fukara u BIH.

kae, svako malo saobraćajni kolaps u Sarajevu, ili bilo gdje na prometnijoj cesti u BIH. Radi koga, možda radi fukare koja nema šta jesti ili radi milion onih koji voze auta. I to ne auta stara 20 godina.
Misliš da ti nađu one koji su pomrli od nemaštine? Kako to misliš da izvede?
Penzioneri nemaju. Više puta me pitaju na ulici da im dam za lijekova.
Ci-Nick
Posts: 5201
Joined: 15/03/2015 17:38

#1640 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by Ci-Nick »

zippoo87 wrote: 17/04/2024 01:35 Pa nece je biti jeftinije,jer ce svi ici na max marzu,tj. zaradu. Kod nas u tim velikim firmama/sistemima konkurencije nema nigdje,nego je podijeljeno po nacionalnom kljucu i to je to a sto se cijena tice,cijene ne idu dole nikada.
Evo zasto pekari ne spuste cijene hljeba...realno je sada da hljeb kosta 60-70 kf a mi ga placamo minimalno 1.20 KM ?
Brasno jeftino,ulje jeftino,struja jeftina...zasto je hljeb 1.2 KM a nije 0.7 KM ?
A konkurencije ima kao u prici,pekara na pekari na svakih 100m .
Tesko je tebi sta objasniti kad gledaš samo apsolutne brojeve.
Kazeš telekomi nisu pojeftinili a da pogledaš finansijske izvjestaje i da vidiš pad prihoda u zadnjih dvanaest godina i pad dobiti za 100 miliona, tebi zo opet nije pojeftinjenje.
Za 22 marke dobijes 800 minuta razgovora, 800 poruka, 7 GB mobilnog interneta, toliko bi platio samo 40 minuta razgovora prije 12 godina. Al ne to je tebi skupo i nema pojeftinjenja.
Hljeb bi za 70 feninga, kao da marka vrijedi isto danas i prije deset godina.
To sto ti je plata duplo veća to ne uzimaš u obzir i sto realno možeš kupiti vise roba za svoju platu.
Nadi neki snimak Sarajeva od prije 15 godina i uporedi ga sa danas, da vidis saobraćaj, tad i sad, vozni park tada i sada.
Ljudi zive sve bolje ali kukaju sve vise.
Moj otac i mati su sedamdesetih pravili spisak, sta će kupiti u trgovini a onda kad dođe plata, križali sta ne mogu kupiti.
Davalo se za hranu manje novca nego sad za mobitele, telemahe, i gorivo za auta,.. al nije bilo kukanja.
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1641 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

Nije ovo biafra da 80 % građana umire od neimaštine.
A vi cijelo vrijeme tako predstavljate.

Siromašnih ima i uvijek će ih biti. Ali to je zanemariv procenat u odnosu prosjek.
Ovdje svakako siromašnim struja neće poskupiti a do sada su imali direktnu pomoć na računima za struju.

Ja jedino ne znam što je ovdje tradicija da se vlastiti komfor krije iza primjera siromašne osobe. Sam kukaš kao da nemaš šta jesti.
AdzijaFace
Posts: 147
Joined: 13/06/2021 12:42

#1642 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by AdzijaFace »

zigzag wrote: 16/04/2024 22:45 Poskupi ti nekidan gorivo. Jesi li primjetio?
Jest, ali tu nemam uticaja. Privatnik radi sta hoce, upravlja kompanijom kako hoce.

EP JE DRZAVNA, NASA,NAS RESURS, koji su krpelji izjeli i sada im treba svjeza arterija na koju ce se nakaciti. Daj ba sjasite vise s opravdanjem poskupljenja za uhljebe koji nemaju odgovornosti.

Da se uradila rekonstrukcija kompanije, napravljen plan za rast i sta vec ne, pa hajde. Ovako, napravili smo minus, neka gradjani nadonkade. Neki m matere nadoknade.
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1643 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

vidi se da razumiješ poslovnu situaciju :mrgreen:
AdzijaFace
Posts: 147
Joined: 13/06/2021 12:42

#1644 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by AdzijaFace »

Ma da, kako da ne. Svi koji imaju neku korist od EP istu brane.

Kako neko moze braniti milione koji su propali na projektima i raznim penalima, te potencijalnoj zaradi koja je mogla da pokrije sve? I onda niko ne odgovara, ne naravi se nikakav plan.

Mislim svejedno mi je, ionako ce se privatizirati na kraju krajeva kao i sve u ovoj tvorevini.
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1645 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

Da imalo razmišljaš, i ti bi branio.
Jer elektroprivreda je i tvoja i moja, a svih ostalih građana BIH.

A privatnik će nam doći. I onda će postavljati cijenu struje prema svojim željama.
AdzijaFace
Posts: 147
Joined: 13/06/2021 12:42

#1646 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by AdzijaFace »

zigzag wrote: 17/04/2024 12:28 Jer elektroprivreda je i tvoja i moja, a svih ostalih građana BIH.

A privatnik će nam doći. I onda će postavljati cijenu struje prema svojim željama.
Moja, tvoja i nasa je SAMO kada treba popunjavati minuse. Nikada, ali nikada vise!

Bolje da dodje privatnik i neka digne cijenu, barem necu imati iluziju da je to MOJE I NASE dobro, koje je tu radi nas, a ne obrnuto. Gdje ce se domacinski voditi kompanija, jer je NASA!

Ovako kako se vodi apsolutno je svejedno je li drzavna, ili privatna. Svodi se na isto, samo se produzava maskiranje stanja.
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1647 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

E moj ti...
Ti misliš privatnik nema zajeba ili grešaka ili želje za luksuzom.
A privatnik i kad napravi poslovni zajeb on će to prefakturisati dalje i još zaraditi na tome.
zippoo87
Posts: 15710
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1648 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

Ci-Nick wrote: 17/04/2024 06:56
zippoo87 wrote: 17/04/2024 01:35 Pa nece je biti jeftinije,jer ce svi ici na max marzu,tj. zaradu. Kod nas u tim velikim firmama/sistemima konkurencije nema nigdje,nego je podijeljeno po nacionalnom kljucu i to je to a sto se cijena tice,cijene ne idu dole nikada.
Evo zasto pekari ne spuste cijene hljeba...realno je sada da hljeb kosta 60-70 kf a mi ga placamo minimalno 1.20 KM ?
Brasno jeftino,ulje jeftino,struja jeftina...zasto je hljeb 1.2 KM a nije 0.7 KM ?
A konkurencije ima kao u prici,pekara na pekari na svakih 100m .
Tesko je tebi sta objasniti kad gledaš samo apsolutne brojeve.
Kazeš telekomi nisu pojeftinili a da pogledaš finansijske izvjestaje i da vidiš pad prihoda u zadnjih dvanaest godina i pad dobiti za 100 miliona, tebi zo opet nije pojeftinjenje.
Za 22 marke dobijes 800 minuta razgovora, 800 poruka, 7 GB mobilnog interneta, toliko bi platio samo 40 minuta razgovora prije 12 godina. Al ne to je tebi skupo i nema pojeftinjenja.
Hljeb bi za 70 feninga, kao da marka vrijedi isto danas i prije deset godina.
To sto ti je plata duplo veća to ne uzimaš u obzir i sto realno možeš kupiti vise roba za svoju platu.
Nadi neki snimak Sarajeva od prije 15 godina i uporedi ga sa danas, da vidis saobraćaj, tad i sad, vozni park tada i sada.
Ljudi zive sve bolje ali kukaju sve vise.
Moj otac i mati su sedamdesetih pravili spisak, sta će kupiti u trgovini a onda kad dođe plata, križali sta ne mogu kupiti.
Davalo se za hranu manje novca nego sad za mobitele, telemahe, i gorivo za auta,.. al nije bilo kukanja.
Ne trebas ti meni nista objasnjavati,ja dobro vidim i rezonujem.
Ti sebi objasni/pojasni kako ce to struja pojeftiniti ako se privatizuje ili udje i privatni kapital u tu arenu? Ovim postom nisi objasnio nista.
Ja sam ti objasnio da je to u BiH nemoguce a isto tako bi rekli i za struju,kao da marka vrijedi isto sada i prije 10 godina i to je razlog zasto uvijek drzimo maksimalnu marzu 🤣
Tako isto i pekar,trgovac maloprodajnom robom itd itd.
Niko nije gadljiv na ekstra profit
Ti opet spominjes samo Sarajevo...j ti opet govorm da Sarajevo NIJE cijela BiH i u sarajevu i jeste najveci standard i plate a struja ce isto poskupiti i u Sarajevu i u D.Vakufu...a ti otidji u d. Vakuf,pa se provozaj da vidis kakav je D.Vakuf i kolike su tamo plate i je li se plata i tamo uduplala.
kakabanja213
Posts: 2116
Joined: 10/12/2012 22:16

#1649 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by kakabanja213 »

zigzag wrote: 17/04/2024 12:35 E moj ti...
Ti misliš privatnik nema zajeba ili grešaka ili želje za luksuzom.
A privatnik i kad napravi poslovni zajeb on će to prefakturisati dalje i još zaraditi na tome.
Objasni Elonu kako da prefakturise. Da bzvz ne otpusta radnike.
zigzag
Posts: 5781
Joined: 18/04/2014 11:26

#1650 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zigzag »

ti pored ovoliko domaćih biznismena koji su preuzeli "državne poslove " i postavljaju cijenu kako tržište diktira jedino znaš nekakvog elona? čim se bavi taj elon.
Post Reply