ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1901 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

Pa moze vise nacina...mozes prvo ukinuti kriminal i tendere privatnicima...recimo Junuzovic Kopexu...koji godisnje od rudnika uzme desetine miliona KM.
Pa mozes onda otpustiti visak radnika i uhljeba...ne radnika u proizvodnji a i tu ako ih ima,a realnost je da nema.
Pa onda u EP isto to uraditi...otpustiti visak.
Pa jedan Apple,Microsoft,Google...firme koje imaju 100 000 zaposlenih,ako je losa godina otpuste 10000-15000 ljudi i opet ako bude potrebe ,zaposli.
To je normalno svugdje u svijetu,samo kod nasih jafnih preduzeca nije.

Pa onda mozes povecati proizvodnju u rudnicima,pa ako treba zaposliti jos proizvodnih radnika,koji ce kopati vise uglja,pa onda mozes viskove struje prodavati na berzi.
Znaci,ima jedno 10-20 nacina koje treba prije rijesiti,pa tek onda poskupiti struju gradjanima...i ja ti garantujem,da 90% ljudi nece imati problem da placa skuplje struju,ako se uradi prethodno ovih 10 stavki ili problema.

A da neko uzima sebi desetine miliona KM godisnje,da se prave dubioze,da se zaposljava 30% nepotrebnih sa platama od 2000-3000 neto,da radne masine prodaju u zeljezo,da se krade na svakom cosku...e to 90% gradjana ne podrzava.
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1902 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

drug_profi wrote: 29/04/2024 23:54
zippoo87 wrote: 29/04/2024 23:38 gdje ima tog uglja po 110 eura ,da narucim 5 tona ?
Meni "penzioneri" prodaju po 280 KM tonu i to onog najgoreg,sa povrsinskog kopa...ima kalorija kao pamucne gace
Koliko kWh ima u tom uglju što ga plaćaš 280?
Jel realno da onda struja bude u prosjeku 15 feninga za kilovatsat? Bez PDV.
Ma dobijes elaborat i uzorak uglja,sa svim sastavom rude,energetski certifikat,kalorije...sve dobijes...na paragon bloku,gdje ti pise ime,prezime i adresa :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#1903 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drug_profi »

sime_cipol wrote: 29/04/2024 23:34 Koliko je proizvodna cijena struje iz HE, Vjetra ili solara? Da ne sirimo sad da je ta struja Zelenija od TE
Planske cijene (kpf/kWh):
HE: 5,76
MHE: 10,59
VE: 9,54
TE: 14,3
OIE: 12,6
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#1904 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drug_profi »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 23:58 Pa moze vise nacina...mozes prvo ukinuti kriminal i tendere privatnicima...recimo Junuzovic Kopexu...koji godisnje od rudnika uzme desetine miliona KM.
Pa mozes onda otpustiti visak radnika i uhljeba...ne radnika u proizvodnji a i tu ako ih ima,a realnost je da nema.
Pa onda u EP isto to uraditi...otpustiti visak.
Pa jedan Apple,Microsoft,Google...firme koje imaju 100 000 zaposlenih,ako je losa godina otpuste 10000-15000 ljudi i opet ako bude potrebe ,zaposli.
To je normalno svugdje u svijetu,samo kod nasih jafnih preduzeca nije.

Pa onda mozes povecati proizvodnju u rudnicima,pa ako treba zaposliti jos proizvodnih radnika,koji ce kopati vise uglja,pa onda mozes viskove struje prodavati na berzi.
Znaci,ima jedno 10-20 nacina koje treba prije rijesiti,pa tek onda poskupiti struju gradjanima...i ja ti garantujem,da 90% ljudi nece imati problem da placa skuplje struju,ako se uradi prethodno ovih 10 stavki ili problema.

A da neko uzima sebi desetine miliona KM godisnje,da se prave dubioze,da se zaposljava 30% nepotrebnih sa platama od 2000-3000 neto,da radne masine prodaju u zeljezo,da se krade na svakom cosku...e to 90% gradjana ne podrzava.
Ti opet ne kontaš da suština nije u tome da ima previše zaposlenih koji pojedu zaradu, nego NEMA zarade nikako. Dakle cijena ne pokriva trošak sirovine i transporta. Sve da robovi rade besplatno.

I maloprije smo se složili da takvi zahvati u otpuštanjima i tektonski poremećaji na tržištu rada i politike nisu realni. Šta je sad? Opet iznova?
kakabanja213
Posts: 2124
Joined: 10/12/2012 22:16

#1905 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by kakabanja213 »

Ci-Nick wrote: 29/04/2024 21:59
ado_n wrote: 29/04/2024 21:40
gidra wrote: 29/04/2024 16:59
Zato sto prodaju proizvod ispod proizvodne cijene.
Plate i uhljebi nisu problem, da otpustis 100% ljudi i da roboti rade opet bi minus bio.
Pa da, moja baba je kriva što npr.rudari iskopaju 5 kila uglja po danu..
Griješite u vezi uhljeba u EP i rudnicima...
EP snadbjeva oko 800000 hiljada kupaca,a broj zaposlenih je oko 4000..rudnike nisam gledao ali kako možete provjeriti...eh sad kad bi im npr.struja bila skuplja po 15 km,pa izračunajte dobit..
Sa druge strane,kad bi samo njih 2000 otpustili iz ep i rudnika..
uzmite njihove bruto plaće,pa plus 12 mjeseci
Bingo ima 8000 radnika, zamisli koliku bi dobit imao da otpusti 4000 ljudi.
Ti si sracunao da je 2000 ljudi dovoljno da od 0 do 24, 365 dana brine da 800.000 potrošača ima struju, kad pozeli i koliko poželi.
Dobro ikako imamo berzu, ako su nam ovo "investitori". Bingo da posluje poput elektroprivrede BIH imao bi najmanje 77.000 zaposlenih.
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#1906 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drug_profi »

drug_profi wrote: 30/04/2024 00:01
sime_cipol wrote: 29/04/2024 23:34 Koliko je proizvodna cijena struje iz HE, Vjetra ili solara? Da ne sirimo sad da je ta struja Zelenija od TE
Planske cijene (kpf/kWh):
HE: 5,76
MHE: 10,59
VE: 9,54
TE: 14,3
OIE: 12,6
I samo da kažem da si samo na HE jedva u plusu i to ako se prodaje po skupljij dnevnoj tarifi jer na ovu cijenu ide i mrežarina, dakle x2.
Struje iz HE po planu ima za oko 45% potreba potrošača EPBiH.
Sva ostala struja je daleko skuplja od maloprodajne cijene.
Uzmimo da su ovo fakti.
Na trenutak samo prihvatite da vam govorim istinu.
Eto samo trenutak.

I kuda nas to vodi?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41147
Joined: 29/06/2011 23:39

#1907 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by dječak sa šibicama »

Ako nema zarade NIKAKO, odakle onda isplacuju uhljebima plate, odakle se isplacuju milionski iznosi Edi Bicakcicu i ahbabima, bas me zanima ta matematika.

Neko bi rekao da tamo u staklenoj zgradi EP rade za minimalac.
ado_n
Posts: 90
Joined: 15/10/2021 13:24

#1908 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ado_n »

drug_profi wrote: 29/04/2024 23:51
zippoo87 wrote: 29/04/2024 23:30
drug_profi wrote: 29/04/2024 23:23 Majke mi zipo, previše si nečega pušio. Pa sve ti moram crtat jebemu.
Ono drag si mi ali brate ko djetetu...
Raskid ugovora u stečaju ne nosi nikakvu obavezu prema radniku.
Nema otpremnina i sl.
Može se raditi u stečaju (kao Zrak npr), a može se formirati novo preduzeće koje će imati koncesiju na rudnik i koje će aspisati konkurs za kopače i sve ostalo.
Ko će se javiti?
Nezaposleni rudari, ili misliš da je potražnja tolika da će ih švabe uzeti sve?
Znači idu novi ugovori, sa drugačijom postavkom.
Ili imaš normu ili nemaš. Plata je spram norme.
Ako nemaš normu (lupam) 3 mjeseca u godini, ideš u rang niže. U grupu kojoj slijedi otkaz ako ne bude imala normu npr dva mjeseca u godini.
Legendo,to je u praksi neizvodivo.
Pa sto GRAS ne ugasise i ne napravise novi GRAS ?
Ima tu puno faktora zbog kojih se to nece nikada uraditi...ali ja isto kao i ti navijam da se to uradi.
Ovu drzavu i jesu unistile stele,nepotizam i zaposljavanje neradnika...i to je u svakoj firmi doslo na naplatu i na kraju su popusili i radnici.
Isti je princip i sada...zbog 20-30% neradnika,ce da ispusi cijela firma,zajedno sa radnicima a i gradjanima...svi smo mi kolateral necijeg igranja moci i bogova.
Pa Banovici recimo kao grad ne postoje bez rudnika...jos oni i nisu u Koncernu. Zna se ko drzi poluge moci u tim krugovima.
Sve je to uvezano i svako nekog stiti...i upravo to i jeste problem,sto ti i jos neki mislite da je jedini nacin da se svaki problem rijesi,da se narodu zavuce ruka jos dublje u dzep.
Pa na svijetu nema drzave koja ima 1000+ nekih parafiskalnih poreza i nameta,na jebena tri miliona stanovnika.
Eto tu se sve mogu sa tobom složiti i gdje smo?
Nema od te lijepe priče ništa. Možemo samo sanirati posljedice, a za rješavanje uzroka nismo sposobni.
Dakle šta je zaključak, šta mora biti sa strujom?
Riješenje je ne poskupljivati... gubitak (ako uopšte i postoji) nek namire iz budžeta a ubuduće nek paze šta rade da ne stvaraju nove..
Ako su glupani baš zapeli za poskupljenjem,jer glupani ništa drugo i ne znaju,niti žele da znaju,onda blok tarifa ali zelenu granicu podići na npr.500 kW/h,isto kao što su mislili u rs..
Od 500 do 900 plavu tarifu koja bi bila skuplja 7 posto..
Crvena nek ide do 15..
To je nekakva realna potrošnja,zelena za bijedu koja štedi i koja ne može niže potrošiti...plava za one koji se npr.griju na struju ...crvenu bih pidjelio na dvije kategorije gdje bi jednima ostala ista cijena ( škole,obdaništa i slične ustanove) a u drugu skupinu u koju spadaju hoteli i slično bih "počastio" sa 15 posto povećanjrm
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#1909 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drug_profi »

dječak sa šibicama wrote: 30/04/2024 00:11 Ako nema zarade NIKAKO, odakle onda isplacuju uhljebima plate, odakle se isplacuju milionski iznosi Edi Bicakcicu i ahbabima, bas me zanima ta matematika.

Neko bi rekao da tamo u staklenoj zgradi EP rade za minimalac.
Tako što jedu zadržanu dobit iz ranijih godina i obavezne rezerve.
A može se mnogo postići i računovodstvenom gimnastikom.
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#1910 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drug_profi »

ado_n wrote: 30/04/2024 00:12
drug_profi wrote: 29/04/2024 23:51
zippoo87 wrote: 29/04/2024 23:30
Legendo,to je u praksi neizvodivo.
Pa sto GRAS ne ugasise i ne napravise novi GRAS ?
Ima tu puno faktora zbog kojih se to nece nikada uraditi...ali ja isto kao i ti navijam da se to uradi.
Ovu drzavu i jesu unistile stele,nepotizam i zaposljavanje neradnika...i to je u svakoj firmi doslo na naplatu i na kraju su popusili i radnici.
Isti je princip i sada...zbog 20-30% neradnika,ce da ispusi cijela firma,zajedno sa radnicima a i gradjanima...svi smo mi kolateral necijeg igranja moci i bogova.
Pa Banovici recimo kao grad ne postoje bez rudnika...jos oni i nisu u Koncernu. Zna se ko drzi poluge moci u tim krugovima.
Sve je to uvezano i svako nekog stiti...i upravo to i jeste problem,sto ti i jos neki mislite da je jedini nacin da se svaki problem rijesi,da se narodu zavuce ruka jos dublje u dzep.
Pa na svijetu nema drzave koja ima 1000+ nekih parafiskalnih poreza i nameta,na jebena tri miliona stanovnika.
Eto tu se sve mogu sa tobom složiti i gdje smo?
Nema od te lijepe priče ništa. Možemo samo sanirati posljedice, a za rješavanje uzroka nismo sposobni.
Dakle šta je zaključak, šta mora biti sa strujom?
Riješenje je ne poskupljivati... gubitak (ako uopšte i postoji) nek namire iz budžeta a ubuduće nek paze šta rade da ne stvaraju nove..
Ako su glupani baš zapeli za poskupljenjem,jer glupani ništa drugo i ne znaju,niti žele da znaju,onda blok tarifa ali zelenu granicu podići na npr.500 kW/h,isto kao što su mislili u rs..
Od 500 do 900 plavu tarifu koja bi bila skuplja 7 posto..
Crvena nek ide do 15..
To je nekakva realna potrošnja,zelena za bijedu koja štedi i koja ne može niže potrošiti...plava za one koji se npr.griju na struju ...crvenu bih pidjelio na dvije kategorije gdje bi jednima ostala ista cijena ( škole,obdaništa i slične ustanove) a u drugu skupinu u koju spadaju hoteli i slično bih "počastio" sa 15 posto povećanjrm
Niko ne smije dobivati struju ispod prosječne roizvodne cijene. To je jedino održivo rješenje.
Ja bih rekao i niko ne smije dobivati struju ispod cijene proizvodnje u TE.
Last edited by drug_profi on 30/04/2024 00:16, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41147
Joined: 29/06/2011 23:39

#1911 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by dječak sa šibicama »

Kakva dobit iz prethodnih godina, kako je to EP imala dobit do prije godinu dana, a sada odjednom 140 miliona u minusu.

Matematika za budale.
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#1912 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drug_profi »

dječak sa šibicama wrote: 30/04/2024 00:16 Kakva dobit iz prethodnih godina, kako je to EP imala dobit do prije godinu dana, a sada odjednom 140 miliona u minusu.

Matematika za budale.
Gubljnje vremena je tebi nešto objašnjavati.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41147
Joined: 29/06/2011 23:39

#1913 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by dječak sa šibicama »

Meni ne trebas "objasnjavati", ja zelim prave odgovore koje to tebe i ostalih dionicara necu dobiti.

Kako je to cijena struje godinama unazad donosila dobit, i odjednom zadnju godinu, nema nikakve dobiti i firma u minusu nevjerovatnih 140 miliona.

I na sve to, na takve minuse, niko nece odgovarati niko nece izgubiti posao ili dobiti manju platu, nego su krivi gradjani i "niske cijene".

Plus, FERK ne dopusta trazeno poskupljenje koje je Elektroprivreda zatrazila, a ovdje se pricaju bajke o "preniskoj cijeni". Sta, ovi odbili dati odobrenje na poskupljenje od 25% i trebalo bi sad predloziti 50%.

Smijesni ste.
ado_n
Posts: 90
Joined: 15/10/2021 13:24

#1914 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ado_n »

drug_profi wrote: 30/04/2024 00:16
ado_n wrote: 30/04/2024 00:12
drug_profi wrote: 29/04/2024 23:51

Eto tu se sve mogu sa tobom složiti i gdje smo?
Nema od te lijepe priče ništa. Možemo samo sanirati posljedice, a za rješavanje uzroka nismo sposobni.
Dakle šta je zaključak, šta mora biti sa strujom?
Riješenje je ne poskupljivati... gubitak (ako uopšte i postoji) nek namire iz budžeta a ubuduće nek paze šta rade da ne stvaraju nove..
Ako su glupani baš zapeli za poskupljenjem,jer glupani ništa drugo i ne znaju,niti žele da znaju,onda blok tarifa ali zelenu granicu podići na npr.500 kW/h,isto kao što su mislili u rs..
Od 500 do 900 plavu tarifu koja bi bila skuplja 7 posto..
Crvena nek ide do 15..
To je nekakva realna potrošnja,zelena za bijedu koja štedi i koja ne može niže potrošiti...plava za one koji se npr.griju na struju ...crvenu bih pidjelio na dvije kategorije gdje bi jednima ostala ista cijena ( škole,obdaništa i slične ustanove) a u drugu skupinu u koju spadaju hoteli i slično bih "počastio" sa 15 posto povećanjrm
Niko ne smije dobivati struju ispod prosječne roizvodne cijene. To je jedino održivo rješenje.
Ja bih rekao i niko ne smije dobivati struju ispod cijene proizvodnje u TE.
A ta cijena je?... vidim da uvijek spominjete tu nekakvu proizvodnu struju (taman ispada da je vi pravite) a nikada da napišete koliko ona iznosi...I po vama je izgleda u redu da istu cijenu plaća neko govedo od političara sa plaćom od 6-7 milja i neki jado bez pare i dinara ili sa nekim minimalnim primanjima
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41147
Joined: 29/06/2011 23:39

#1915 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by dječak sa šibicama »

Evo ja se slazem, poskupiti cijenu struje 10%, ili odobriti im ove blokove, nemam nista protiv.

Ali zanima me, ko ce odgovarati za 140 miliona minusa, eto bas me zanima kako to posluje ta kompanija. Kao i sve normalne gradjane, zanima me ko je kriv i ko ce konacno snositi odgovornost za malverzacije koje se u EPBiH dogadjaju od devedeset i neke, da se ne lazemo i nismo mi svi budale da ne znamo neke stvari.
Idemo podijeliti odgovornost "da bi imali struju", gradjanima vece cijene, a uhljebima noga u guzicu. Ne moze uvijek preko ledja gradjana, a uhljebi i nesposobni "strucnjaci" i menadzeri u sigurnu hladovinu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#1916 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by drug_profi »

dječak sa šibicama wrote: 30/04/2024 00:20 Meni ne trebas "objasnjavati", ja zelim prave odgovore koje to tebe i ostalih dionicara necu dobiti.

Kako je to cijena struje godinama unazad donosila dobit, i odjednom zadnju godinu, nema nikakve dobiti i firma u minusu nevjerovatnih 140 miliona.

I na sve to, na takve minuse, niko nece odgovarati niko nece izgubiti posao ili dobiti manju platu, nego su krivi gradjani i "niske cijene".

Plus, FERK ne dopusta trazeno poskupljenje koje je Elektroprivreda zatrazila, a ovdje se pricaju bajke o "preniskoj cijeni". Sta, ovi odbili dati odobrenje na poskupljenje od 25% i trebalo bi sad predloziti 50%.

Smijesni ste.
Objašnjeno ti je kladim se više puta, samo ti trolaš i ne jebeš šta ti neko dobronamjerno pokušava pojansiti.
Zato, idi guglaj...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41147
Joined: 29/06/2011 23:39

#1917 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by dječak sa šibicama »

Ne moras meni objasnjavati, objasni ovima iz FERK-a, koja je to "proizvodna cijena" i kako ti to mislis dici cijenu u nebo, a ovi vec odbili 25% poskupljenje i traze nizi procenat ocigledno.

Prvo se islo sa pricom "nece gradjani osjetiti poskupljenje" a sad kad je ta ubleha pala na FERK-u, e sad idemo prepadati gradjane da nece biti struje nikako, ako ne poskupi valjda 130%.

Pratite li vi sta pisete, uopce, hronoloski.
ado_n
Posts: 90
Joined: 15/10/2021 13:24

#1918 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ado_n »

drug_profi wrote: 30/04/2024 00:17
dječak sa šibicama wrote: 30/04/2024 00:16 Kakva dobit iz prethodnih godina, kako je to EP imala dobit do prije godinu dana, a sada odjednom 140 miliona u minusu.

Matematika za budale.
Gubljnje vremena je tebi nešto objašnjavati.
Ma ja,to su oni iz sdooo krivi..sad došli"spasioci" iz ove smješne skupine zvana trojka i odmah iste sekunde ,ops,fali 140 miliončića...ma daj,u tu priču ne vjerujete ni vi sami
User avatar
sime_cipol
Posts: 16558
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1919 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by sime_cipol »

drug_profi wrote: 30/04/2024 00:01
sime_cipol wrote: 29/04/2024 23:34 Koliko je proizvodna cijena struje iz HE, Vjetra ili solara? Da ne sirimo sad da je ta struja Zelenija od TE
Planske cijene (kpf/kWh):
HE: 5,76
MHE: 10,59
VE: 9,54
TE: 14,3
OIE: 12,6
Da je to privatna firma i da se domacinski prema njoj ophodi sve sto proizvodi minus bi se ugasilo, a ono sto daje zaradu pojacalo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41147
Joined: 29/06/2011 23:39

#1920 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by dječak sa šibicama »

Jos je jasno receno da po zakonu, nisu dopustene "velike cjenovne promjene".

Uz sve izreceno, a sukladno zakonu, mi uskoro necemo imati struje jer "proizvodna cijena". Koja je do 2022. godine bila sasvim pokrivena prodajnom, a sad odjednom preniska.

Ovi kazu da ne mogu poslovati ako cijena ne ode gore drasticno, po zakonu to se ne smije uraditi, a oni ovako "ne mogu dalje". I niko nece dobiti otkaz zbog toga.

Sjajno.
zippoo87
Posts: 15839
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1921 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zippoo87 »

Ali ce trubaci i dalje trubiti da "treba poskupiti" 🤣🤣
ado_n
Posts: 90
Joined: 15/10/2021 13:24

#1922 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ado_n »

drug_profi wrote: 30/04/2024 00:15
dječak sa šibicama wrote: 30/04/2024 00:11 Ako nema zarade NIKAKO, odakle onda isplacuju uhljebima plate, odakle se isplacuju milionski iznosi Edi Bicakcicu i ahbabima, bas me zanima ta matematika.

Neko bi rekao da tamo u staklenoj zgradi EP rade za minimalac.
Tako što jedu zadržanu dobit iz ranijih godina i obavezne rezerve.
A može se mnogo postići i računovodstvenom gimnastikom.
Aha, znači da je dobit uvijek postojala dok nisu došli "spasioci" i svima nam otvorili oči da te dobiti uopšte nije bilo (iako ste napisali da su od nje to sve finansirali) i da je to sve bila šarena laža i da se u stvari radilo o gubicima...
U tim vašim kvazi objašnjenjima se sve više gubite i lupate nebuloze a valjda vam je jasno da EP nije profitna organizacija .. gledao sam te vaše "proizvodne cijene" i gdje vi tu vidite ono što kao papagaj ponavljate da proizvodna cijena ne može biti veća od prodajne... nemojte mi sad o isplati plaća za te silne uhljebe.. već smo zaključili odakle se to finansira
ado_n
Posts: 90
Joined: 15/10/2021 13:24

#1923 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ado_n »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 00:34 Ali ce trubaci i dalje trubiti da "treba poskupiti" 🤣🤣
Tipični bošnjo,daj ti meni,nek se hebu ostali..
saimidin
Posts: 2808
Joined: 20/05/2011 17:53

#1924 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by saimidin »

Ma kakvo poskupljenje struje, ni govora, jadni narod bla bla bla :lol:

Samo pustiti da propadne, a onda spektakl :izet:

Ps
Kaže ako fali ep :bih: nek namire iz budžeta :-) :lol:
Bog te :izet: jel ovde ima iko pismen
ado_n
Posts: 90
Joined: 15/10/2021 13:24

#1925 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ado_n »

saimidin wrote: 30/04/2024 00:50 Ma kakvo poskupljenje struje, ni govora, jadni narod bla bla bla :lol:

Samo pustiti da propadne, a onda spektakl :izet:

Ps
Kaže ako fali ep :bih: nek namire iz budžeta :-) :lol:
Bog te :izet: jel ovde ima iko pismen
Ne znam šta je tu smiješno.. pošto svakako u ovom k od države niko i ne odgovara za kriminal ( uh, moja greška,za metar drva se ide ekspresno u zatvor) onda nek to namire iz budžeta,tog istog budžeta kojeg građani pune..
A o kakvom spektaklu govorite..ako mislite na ono što i ja onda dabogda se sve raspalo... bolje i tako nego unedogled da plaćamo nečije lopovluke
Post Reply