ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

sencolino
Posts: 3
Joined: 21/05/2009 22:01

#1 ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by sencolino »

ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA KOJI NEMAJU GRADJEVINSKU DOZVOLU U KANTONU SARAJEVO.
JUCE POLA MOJE ULICE OSTALO BEZ STRUJE.
STARCI, DJECA BOLESNICI, IZNEMOGLI, I OSTALI ... PROVELI NOC SA SVIJECAMA.
LJUDI UREDNO PLACALI RACUNE VEC 5 GODINA, PLATILI STUBOVE I LINIJU I SADA BEZ IKAKVE NAJAVE ISKLJUCENJA SA MREZE.
BRUKA U KAKVOJ DRZAVI ZIVIMO.
NEKA SE STIDI AKTUELNA VLAST.
STICICI CE IH DOVA I PROKLINJANJE ONIH KOJIMA SU NEPRAVDU UCINILI.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#2 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by vox-populi »

Moze ovo sve i malim slovima, procitace se i tako.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by chuchumbamayumbe »

Tako i treba kada se gradi bez gradjevinske dozvole i mimo zakona.
Treba sve srušiti.
O posljedicama ste trebali ranije razmisljati.
Izgradio i kunto i panto u Krteljima, na vodozaštitnoj zoni, i sada još da ga i žalim?!
FUJ
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by Maraschino »

@sencolino ,

1. u pravu si...malo

2. nisi u pravu...puno
Last edited by Maraschino on 21/05/2009 22:43, edited 1 time in total.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#5 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by vox-populi »

Meni isto nije jasno sta ocekuju ljudi koji bespravno grade. Ono prekrsio sam zakon, potpuno bespravno izgradio objekat i sad ganjam neka svoja prava. Rusit sve i jos naplatit troskove rusenja i kazne za bespravnu gradnju.
sencolino
Posts: 3
Joined: 21/05/2009 22:01

#6 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by sencolino »

ko ima novac da podmiti gradjevinsku dozvolu on je i dobije a bijeda neka i ovaj put puni pokradene budjete.
nekada su to radili mjenjanjem licnih karti, pasosa, tablica na vozilima a sada im je ova caka.
ovaj sto se slaze sa njihovom akcijom neka ne bude sguran da ce i on sutra biti zrtva kriminalnih vlasti ali na drugi nacin
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by Maraschino »

chuchumbamayumbe wrote:Tako i treba kada se gradi bez gradjevinske dozvole i mimo zakona.
Treba sve srušiti.
O posljedicama ste trebali ranije razmisljati.
Izgradio i kunto i panto u Krteljima, na vodozaštitnoj zoni, i sada još da ga i žalim?!
FUJ

da, to je to, samo sto se ne slazem da elektrodistribucija treba biti egzekuter...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#8 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by chuchumbamayumbe »

sencolino wrote:ko ima novac da podmiti gradjevinsku dozvolu on je i dobije a bijeda neka i ovaj put puni pokradene budjete.
nekada su to radili mjenjanjem licnih karti, pasosa, tablica na vozilima a sada im je ova caka.
ovaj sto se slaze sa njihovom akcijom neka ne bude sguran da ce i on sutra biti zrtva kriminalnih vlasti ali na drugi nacin
Nije isto svjesno kršiti zakon i biti žrtva kriminalnih vlasti.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#9 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by chuchumbamayumbe »

Maraschino wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Tako i treba kada se gradi bez gradjevinske dozvole i mimo zakona.
Treba sve srušiti.
O posljedicama ste trebali ranije razmisljati.
Izgradio i kunto i panto u Krteljima, na vodozaštitnoj zoni, i sada još da ga i žalim?!
FUJ

da, to je to, samo sto se ne slazem da elektrodistribucija treba biti egzekuter...
Mora se neko popeti na banderu i iskopčati kablove.
Nema od ovogo aništa, ne može se 18200 korisnika ostaviti bez napajanja el.energijom tek tako i preko noći.
Ovdje mi nešto plaho smrdi.
Da su ranije najavili da će ovo uraditi - OK (mada bi bila žestoka polemika i odustalo bi se od toga), ali nije bilo nikakve zvanične najave (koliko je meni poznato) u vezi akcije ovog opsega.
sencolino
Posts: 3
Joined: 21/05/2009 22:01

#10 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by sencolino »

to rade polako i ispituju puls naroda
juce su iskljucili oko trecine ulice a danas ih nem nikako
prije nekoliko dana su iskljucivali Poljine
koristenje su dozvoljavali citavih 5 godina
jednostavna racunica HITNO SE MORA NACI NOVAC ZA KRPLJENJE BUDJETA
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#11 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by maki_celo »

e,nas'o si gdje ces se zaliti...tctcttctctctc

Bezze si se registrovao da bi pokrenuo ovu temu na kojoj ces dobiti more komentara kako si ti kriminalac jer si napravio kucu bespravno i tako *ostetio* drzavu i kako treba da zivis negdje pod satorom (pretpostavljam da si doselio u Sarajevo u ili poslije rata) odakle si protjeran i gdje su ti srusili kucu,mozda i pobili pola familije i kako treba da zivis sa agresorima koji vrebaju da te bilo kako ostete u svakom momentu.No,to forumasi ovog foruma ne kontaju jer su im ocevi *malo* prije rata doselili u Sarajevo i uletili u neke stanove od firmi i sad se busaju kako su oni Sarajlije i kako treba sve dosljake protjerati iz Sarajeva.
Neopravdavam bespravnu gradnju ali ljudi su se morali snalaziti a i mnogima je obecano da ce dobiti dozvole (doduse pred izbore) i cak je tim ljudima stizala pomoc od stranaka i borackih organizacija...sve u cilju pobjede na izborima ,jbg
Nego ti,ako si izgradio bespravno kucu,budi spreman na snosenje posledica ili spremi dobru cifru pa odradi dozvolu (ako nema nacionalizacije na lokaciji) a ovi sto palamude kako treba sve dosle protjerati i bespravno izgradjene kuce srusiti nek' tipkaju kao i do sad sto su tipkali,svakako neznaju sta ce od sebe pa samo traze zrtvu da se iskale na njoj jer ne smiju nista poduzeti kad treba ustati od racunara i podici guzicu,odraditi nesto za kolektivno dobro,ne,tu njih nema jer nemaju *kokosije proizvode medju nogama* a prvi su kad treba popljuvati borca,invalida,izbjeglicu,prognanika...novog clana foruma :D ....ali kakvi su takvi su,nasi su :P
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#12 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by njonjica »

Maraschino wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Tako i treba kada se gradi bez gradjevinske dozvole i mimo zakona.
Treba sve srušiti.
O posljedicama ste trebali ranije razmisljati.
Izgradio i kunto i panto u Krteljima, na vodozaštitnoj zoni, i sada još da ga i žalim?!
FUJ

da, to je to, samo sto se ne slazem da elektrodistribucija treba biti egzekuter...
:thumbup: :sax:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#13 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by Maraschino »

Prolazio sam kroz par naselja u Sarajevu gdje su krovovi na cesti, gdje nemas auto gdje parkirati jer su ulazna vrata na trotoaru, gdje nema prilaza objektima koji su tu davno izgradjeni, gdje nema nista osim haosa u gradnji. Ne kazem da tako nije i u drugim gradovima ali Sarajevo prednjaci po tome. Nije mi jasno kako se elektrodistribucija upustila u sve te poslove prikljucenja ili su im bile bitne pare a mi vam ne garantujemo nista. :shock: Imam dva objekta i dok nisam prikupio i zadnji papir nisu htjeli da izvrse prikljucenje na moje veliko iznenadjenje. Zar je bitno ko placa utrosenu el.energiju, bitno je da je racun podmiren. Ici u prikljucenja a zatim zbog nedostatka odredjene dokumentacije, iskljucivati, nije bas logican potez.

Inspekcijske sluzbe trebaju da odrade svoj dio posla a elektrodistribucija zatim svoj.
*mima*

#14 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by *mima* »

sencolino wrote:ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA KOJI NEMAJU GRADJEVINSKU DOZVOLU U KANTONU SARAJEVO.
JUCE POLA MOJE ULICE OSTALO BEZ STRUJE.
STARCI, DJECA BOLESNICI, IZNEMOGLI, I OSTALI ... PROVELI NOC SA SVIJECAMA.
LJUDI UREDNO PLACALI RACUNE VEC 5 GODINA, PLATILI STUBOVE I LINIJU I SADA BEZ IKAKVE NAJAVE ISKLJUCENJA SA MREZE.
BRUKA U KAKVOJ DRZAVI ZIVIMO.
NEKA SE STIDI AKTUELNA VLAST.
STICICI CE IH DOVA I PROKLINJANJE ONIH KOJIMA SU NEPRAVDU UCINILI.

Nema gradjevinske dozvole....nema struje. Dobro su se sjetili.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#15 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by travar »

Znači još uvijek važi: "Nek je meni dobro, a drugome kako god" :-?
hadzofield
Posts: 1411
Joined: 07/12/2008 19:27

#16 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by hadzofield »

mima wrote:
sencolino wrote:ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA KOJI NEMAJU GRADJEVINSKU DOZVOLU U KANTONU SARAJEVO.
JUCE POLA MOJE ULICE OSTALO BEZ STRUJE.
STARCI, DJECA BOLESNICI, IZNEMOGLI, I OSTALI ... PROVELI NOC SA SVIJECAMA.
LJUDI UREDNO PLACALI RACUNE VEC 5 GODINA, PLATILI STUBOVE I LINIJU I SADA BEZ IKAKVE NAJAVE ISKLJUCENJA SA MREZE.
BRUKA U KAKVOJ DRZAVI ZIVIMO.
NEKA SE STIDI AKTUELNA VLAST.
STICICI CE IH DOVA I PROKLINJANJE ONIH KOJIMA SU NEPRAVDU UCINILI.

Nema gradjevinske dozvole....nema struje. Dobro su se sjetili.
Jos da pocnu oduzimati te objekte i dijeliti nekome kome je zaista potreban prostor za zivljenje a posten covjek :)
ili nesto slicno ...
steta bi bilo da ostane kod tog ili da se rusi
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#17 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by chuchumbamayumbe »

maki_celo wrote:e,nas'o si gdje ces se zaliti...tctcttctctctc

Bezze si se registrovao da bi pokrenuo ovu temu na kojoj ces dobiti more komentara kako si ti kriminalac jer si napravio kucu bespravno i tako *ostetio* drzavu i kako treba da zivis negdje pod satorom (pretpostavljam da si doselio u Sarajevo u ili poslije rata) odakle si protjeran i gdje su ti srusili kucu,mozda i pobili pola familije i kako treba da zivis sa agresorima koji vrebaju da te bilo kako ostete u svakom momentu.No,to forumasi ovog foruma ne kontaju jer su im ocevi *malo* prije rata doselili u Sarajevo i uletili u neke stanove od firmi i sad se busaju kako su oni Sarajlije i kako treba sve dosljake protjerati iz Sarajeva.
Neopravdavam bespravnu gradnju ali ljudi su se morali snalaziti a i mnogima je obecano da ce dobiti dozvole (doduse pred izbore) i cak je tim ljudima stizala pomoc od stranaka i borackih organizacija...sve u cilju pobjede na izborima ,jbg
Nego ti,ako si izgradio bespravno kucu,budi spreman na snosenje posledica ili spremi dobru cifru pa odradi dozvolu (ako nema nacionalizacije na lokaciji) a ovi sto palamude kako treba sve dosle protjerati i bespravno izgradjene kuce srusiti nek' tipkaju kao i do sad sto su tipkali,svakako neznaju sta ce od sebe pa samo traze zrtvu da se iskale na njoj jer ne smiju nista poduzeti kad treba ustati od racunara i podici guzicu,odraditi nesto za kolektivno dobro,ne,tu njih nema jer nemaju *kokosije proizvode medju nogama* a prvi su kad treba popljuvati borca,invalida,izbjeglicu,prognanika...novog clana foruma :D ....ali kakvi su takvi su,nasi su :P
Neka "došlja" u Sarajevu, ovdje ima mjesta za sve ali treba da važi i isti zakon za sve.
Ovo nema veze sa prijeratnim sarajlijama i onima koji su došli poslije rata, niti sa četnicima, sa stanovima firmi niti sa bilo čime što si nabrojao. Niko nije rekao da te ljude treba protjerati, ali se ne može ni graditi kako je kome ćeif i gdje god ti padne na pamet.
Svako normalan ne bi trebao ići protiv zakona. To je pod broj jedan. Kao drugo, zbog čega se bespravno grade objekti, ako već postoji zakonska procedura?! Nije valjda da se nema para za dozvole, a ima se para sa trospratnice?!
Nikada mi niti ćemo biti zapad, niti reba da budemo i da ga prljamo. Dovoljno vam je otići do Slovenije i vidjeti sta znači planska gradnja, a onda vidjeti kako izgledaju naša čunga-lunga naselja, gdje svako gradi bez dozvole, koliko hoće i kako hoće. I onda dođe zakon na svoje i svi krivi, a ne ovi što grade.
A ova šuplja tipa mi-vi-oni, agresori, stranke, borci, pljuvanje raznoraznih kategorija, to niti mi je palo na pamet niti sam takav.
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#18 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by maki_celo »

Maraschino wrote:Prolazio sam kroz par naselja u Sarajevu gdje su krovovi na cesti, gdje nemas auto gdje parkirati jer su ulazna vrata na trotoaru, gdje nema prilaza objektima koji su tu davno izgradjeni, gdje nema nista osim haosa u gradnji. Ne kazem da tako nije i u drugim gradovima ali Sarajevo prednjaci po tome. Nije mi jasno kako se elektrodistribucija upustila u sve te poslove prikljucenja ili su im bile bitne pare a mi vam ne garantujemo nista. :shock: Imam dva objekta i dok nisam prikupio i zadnji papir nisu htjeli da izvrse prikljucenje na moje veliko iznenadjenje. Zar je bitno ko placa utrosenu el.energiju, bitno je da je racun podmiren. Ici u prikljucenja a zatim zbog nedostatka odredjene dokumentacije, iskljucivati, nije bas logican potez.

Inspekcijske sluzbe trebaju da odrade svoj dio posla a elektrodistribucija zatim svoj.

potpuno se slazem sa tvojim postom.Cesto sam po *takvim* mahalama,nemas kuda pjeske prici nekim objektima a kamo li autom.Ali postoje i mahale gdje ima neki red,gdje ima neki redoslijed i gdje su inspekcije *odradile* svoje i sad se ceka *neko* rijesenje.Ljudi su bili primorani praviti kuce jer nisu imali gdje nakon delozacija a opcine su jos uvijek imale stare zakone o nacionalizaciji...zelenim povrsinama.... pa nisu mogli izdavati urbanisticke saglasnosti ili gradjevinske dozvole.Donosenjem regulacionog plana izasli su nekim mahalama u susret i uplanili postojece objekte.Zato su ljudi gradili bespravno ali su pazili na to da ce kad tad biti urbanizovano i drzali se nekog reda.Upravo ovih dana ti isti objekti su legalizovani upravo iz tog razloga jer se objekti uklapaju u urbanisticki plan (malo je takvih mahala ali eto,postoje)
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#19 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by maki_celo »

chuchumbamayumbe wrote:
maki_celo wrote:e,nas'o si gdje ces se zaliti...tctcttctctctc

Bezze si se registrovao da bi pokrenuo ovu temu na kojoj ces dobiti more komentara kako si ti kriminalac jer si napravio kucu bespravno i tako *ostetio* drzavu i kako treba da zivis negdje pod satorom (pretpostavljam da si doselio u Sarajevo u ili poslije rata) odakle si protjeran i gdje su ti srusili kucu,mozda i pobili pola familije i kako treba da zivis sa agresorima koji vrebaju da te bilo kako ostete u svakom momentu.No,to forumasi ovog foruma ne kontaju jer su im ocevi *malo* prije rata doselili u Sarajevo i uletili u neke stanove od firmi i sad se busaju kako su oni Sarajlije i kako treba sve dosljake protjerati iz Sarajeva.
Neopravdavam bespravnu gradnju ali ljudi su se morali snalaziti a i mnogima je obecano da ce dobiti dozvole (doduse pred izbore) i cak je tim ljudima stizala pomoc od stranaka i borackih organizacija...sve u cilju pobjede na izborima ,jbg
Nego ti,ako si izgradio bespravno kucu,budi spreman na snosenje posledica ili spremi dobru cifru pa odradi dozvolu (ako nema nacionalizacije na lokaciji) a ovi sto palamude kako treba sve dosle protjerati i bespravno izgradjene kuce srusiti nek' tipkaju kao i do sad sto su tipkali,svakako neznaju sta ce od sebe pa samo traze zrtvu da se iskale na njoj jer ne smiju nista poduzeti kad treba ustati od racunara i podici guzicu,odraditi nesto za kolektivno dobro,ne,tu njih nema jer nemaju *kokosije proizvode medju nogama* a prvi su kad treba popljuvati borca,invalida,izbjeglicu,prognanika...novog clana foruma :D ....ali kakvi su takvi su,nasi su :P
Neka "došlja" u Sarajevu, ovdje ima mjesta za sve ali treba da važi i isti zakon za sve.
Ovo nema veze sa prijeratnim sarajlijama i onima koji su došli poslije rata, niti sa četnicima, sa stanovima firmi niti sa bilo čime što si nabrojao. Niko nije rekao da te ljude treba protjerati, ali se ne može ni graditi kako je kome ćeif i gdje god ti padne na pamet.
Svako normalan ne bi trebao ići protiv zakona. To je pod broj jedan. Kao drugo, zbog čega se bespravno grade objekti, ako već postoji zakonska procedura?! Nije valjda da se nema para za dozvole, a ima se para sa trospratnice?!
Nikada mi niti ćemo biti zapad, niti reba da budemo i da ga prljamo. Dovoljno vam je otići do Slovenije i vidjeti sta znači planska gradnja, a onda vidjeti kako izgledaju naša čunga-lunga naselja, gdje svako gradi bez dozvole, koliko hoće i kako hoće. I onda dođe zakon na svoje i svi krivi, a ne ovi što grade.
A ova šuplja tipa mi-vi-oni, agresori, stranke, borci, pljuvanje raznoraznih kategorija, to niti mi je palo na pamet niti sam takav.

Obicno se nadoveze na ovakve teme pitanje *dosljaka* tako da sam naseg novog forumasa samo upoznao sa situacijom na forumu :lol:

Poslije rata je bila potpuno drugacija zakonska procedura (iskusio licno i prije i sad) a sad drugacija.Poslije rata su ljudi morali da se negdje smjeste ....procitaj moj prethodni post.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by chuchumbamayumbe »

Nisu imali gdje graditi pa baš morali da grade na vodozaštitnim zonama, sa sve septičkim jamama?!
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#21 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by ibizza »

za ove postovaoce zakona jedno pitanje...
zasto ja cekam na tu istu gradjevinsku dozvolu 3 godine(opstina Vogosca)??
znaci,aja trebam cekai vise od 3 godine da bi se poni smilovali i uradili moj predmet,a onda ja fino da pocenm sa gradnjom...e Bgm su se zahebali...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#22 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by chuchumbamayumbe »

bermiin wrote:za ove postovaoce zakona jedno pitanje...
zasto ja cekam na tu istu gradjevinsku dozvolu 3 godine(opstina Vogosca)??
znaci,aja trebam cekai vise od 3 godine da bi se poni smilovali i uradili moj predmet,a onda ja fino da pocenm sa gradnjom...e Bgm su se zahebali...
Šta ti oni kažu, zašto čekaš 3 godine?!
Da li si njih pitao?
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#23 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by ibizza »

chuchumbamayumbe wrote:
bermiin wrote:za ove postovaoce zakona jedno pitanje...
zasto ja cekam na tu istu gradjevinsku dozvolu 3 godine(opstina Vogosca)??
znaci,aja trebam cekai vise od 3 godine da bi se poni smilovali i uradili moj predmet,a onda ja fino da pocenm sa gradnjom...e Bgm su se zahebali...
Šta ti oni kažu, zašto čekaš 3 godine?!
Da li si njih pitao?
jesam,kazu, ima puno predmeta,da cekam dok dodjem na red... :-)
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#24 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by maki_celo »

chuchumbamayumbe wrote:Nisu imali gdje graditi pa baš morali da grade na vodozaštitnim zonama, sa sve septičkim jamama?!

Ma,razumijemo se mi dobro,ne podrzavam niti branim graditelje bespravnih objekata u vodozastitnim zonama,na zelenim povrsinama,planiranim cestama... ali nesto nisam siguran da su Poljine vodozastitna zona ili da vec nije promijenjena namjena koristenja zemljista (bilo zelena povrsina a sad gradjevinsko zemljiste)
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#25 Re: ELEKTROPRIVREDA ISKLJUCUJE STRUJU ZA 18200 KORISNIKA

Post by maki_celo »

bermiin wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
bermiin wrote:za ove postovaoce zakona jedno pitanje...
zasto ja cekam na tu istu gradjevinsku dozvolu 3 godine(opstina Vogosca)??
znaci,aja trebam cekai vise od 3 godine da bi se poni smilovali i uradili moj predmet,a onda ja fino da pocenm sa gradnjom...e Bgm su se zahebali...
Šta ti oni kažu, zašto čekaš 3 godine?!
Da li si njih pitao?
jesam,kazu, ima puno predmeta,da cekam dok dodjem na red... :-)

ti si dobar,ja sam cekao 4 godine i 3 mjeseca,konacno sam dobio dozvolu za gradnju (ruralno podrucje Sarajeva gdje nekadasnji gradonacelnik ima kucu BEZ GRADJEVINSKE DOZVOLE vec 30 godina)
Post Reply