Elektrodistribucija

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
steeL'

#1 Elektrodistribucija

Post by steeL' » 15/03/2011 22:02

ee vakooo, imam mali problemcicc, ko moze nekk odgovori, a spameri zaobidjite temu ha ya

Znaci radi se o racun za struju, trenutno mi je doslo 70 Km za struju i tako mi const. dolazi, sto je malo previse koliko sam ja upucen, znaci u stanu zivim, od "mašinerije" koristim: bojler (nije upaljen 24 h, skoro svaki dan po nekoliko sati), 2 tv-a odnosno jedan jer drugi skoro pa i ne palim, el. šporet ne koristim jel lozim vatru na drva, sijalice ove štedne, frizder jedini radi 24h i jos po koji kucanski aparat,al sabo sta :D dokk npr kod moje komsinice na 1 kucu od 2 sprata dodje struje oko 50 km, sto znaci da tu ima duplo vise ovih aparata, pa jel sve ok s ovim???

btw. do prije godinu mi je dolazilo i vode po 40-50 km, nakon kratkog razgovora sa ovim iz vodovoda sad dolazi po 15-20 km !

Pa dali neko zna sta trebam da uradim da smanjim ove troskove, jel treba da idem kod njih na razgovor ill sta?
Last edited by steeL' on 15/03/2011 23:17, edited 2 times in total.

vjesticanametli
Has thanked: 198 times
Been thanked: 263 times

#2 Re: Elektroditribucija

Post by vjesticanametli » 15/03/2011 22:09

de ti vidi malo da se komso nije nakacio

Kristijana

#3 Re: Elektroditribucija

Post by Kristijana » 15/03/2011 22:47

I meni dolazi minimum toliko a ubih se od štednje, mašinu i bojler uključujem samo po jeftinoj struji, ali džaba. Doduše, dosta uključujem veš mašinu i komp, ali opet je skupo. Struja je preskupa za naš standard, u tom grmu leži zec. Ako ti je za utjehu, od 1. 4. će ti dolaziti koju marku ili oko 10 - 15 KM manje, jer tad počinje jeftinija ljetna tarifa. Zimi je struja skuplja.

Pazi na jeftinu struju ( 13 - 16 h, 22 - 07h je trenutno, a kad se pomakne sat naprijed 27. marta bit će 14 - 17h i 23 - 08h ). Isto tako, navodno stariji aparati vuku više struje.

Možeš paziti i kad dođe čiko/teta da očita struju, pa k'o penzioneri što su vazda pisali zapišeš i ti, da otkloniš mogućnost prevare. Nikad se ne zna, možda i tu mažnjavaju.

Drugi dobar savjet: uvijek isključuj sve iz utičnice kad ne koristiš, tv, komp, itd. isključi glavni dotok struje, jer i to pomalo vuče pa se nakupi. Stand by vuče struju, ako je recimo TV uključen u utičnicu, a ugašen na daljinskom, ti misliš da je ugašen, a on ti ladno vuče struju jer je na stand - by aranžmanu. Tu bi trebao uštedjeti koju marku mjesečno.

Od jula najavili veliko poskupljenje struje i ukidanje jeftine struje. :cry: :twisted:
Još par mjeseci, i svi ćemo plaćati 100 KM a s nostalgijom ćemo se sjećati kad smo plaćali ''samo'' 70... :roll:

I da, de ti vidi da se komšo nije malo nakačio... :D
To se nekima fakat dešava. :dance:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#4 Re: Elektrodistribucija

Post by PipiDugaDevetka » 16/03/2011 12:23

I meni je račun za Januar bio skoro duplo veći nego što je uobičajeno, pa kontam da direktor EDP za opštinu na kojoj ja stanujem mora napisati Finansijski izvještaj.

Komšija, penzioner EDP nekadašnji njen direktor KRADE STRUJU (Provukao žicu od strujomjera do stana još prije rata). Ne pomažu prijavljivanja u EDP. Štite ga uposlenici jer ih je skoro sve on primio, obučio.

Pošto sam ja penzioner iz policije, mogli bi oni meni dati uniformu+znak STOP,pa da malo zaustavljam vozila i vozače koji se ne vežu, ne drže upaljena svjetla po danu,...

Bloo
Globalna šefica
Has thanked: 121 times
Been thanked: 267 times

#5 Re: Elektrodistribucija

Post by Bloo » 16/03/2011 14:14

PipiDugaDevetka wrote:I meni je račun za Januar bio skoro duplo veći nego što je uobičajeno, pa kontam da direktor EDP za opštinu na kojoj ja stanujem mora napisati Finansijski izvještaj.

Komšija, penzioner EDP nekadašnji njen direktor KRADE STRUJU (Provukao žicu od strujomjera do stana još prije rata). Ne pomažu prijavljivanja u EDP. Štite ga uposlenici jer ih je skoro sve on primio, obučio.

Pošto sam ja penzioner iz policije, mogli bi oni meni dati uniformu+znak STOP,pa da malo zaustavljam vozila i vozače koji se ne vežu, ne drže upaljena svjetla po danu,...

i moj racun isto :roll: a ja sama...a trosim ko 5toclana famalija koja se grije na struju i pece tonu pereca u rerni svaki dan

AS_sa

#6 Re: Elektrodistribucija

Post by AS_sa » 17/03/2011 22:06

PipiDugaDevetka wrote:I meni je račun za Januar bio skoro duplo veći nego što je uobičajeno, pa kontam da direktor EDP za opštinu na kojoj ja stanujem mora napisati Finansijski izvještaj.

mozda sto se za januar vrsi popis od 28 decembra do 1 februara ... pa tu ima podosta dana ... mada ... duplo je previse ... zalit se treba

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: Elektrodistribucija

Post by PipiDugaDevetka » 17/03/2011 23:13

AS_sa wrote:

mozda sto se za januar vrsi popis od 28 decembra do 1 februara ... pa tu ima podosta dana ... mada ... duplo je previse ... zalit se treba
Skoro duplo veći, nisam rekao da jeste duplo veći,...

MeanMachine

#8 Re: Elektrodistribucija

Post by MeanMachine » 18/03/2011 20:28

link wrote:vjerovali ili ne, neispravni osiguraci mogu trositi struju. ponasaju se kao grijaci koji griju 24 sata i potrose plaho struje. laicka inspekcija je da prekontrolisete temperaturu osiguraca, nekih vaznih spojeva isl. ako su vruci, u tom grmu lezi zec. Takodjer, ugasite sve u stanu i provjerite da li se okrece sat.

druga solucija je ona dobro poznata, nakacio se komsija. Kontrolu vrsite tako sto ugasite sve u stanu, i provjerite da li se okrece sat.
Zamolio bih za pojašnjenje (stručno) boldiranog dijela tvog posta, naravno samo ako ne predstavlja suviše veliki posao tipkanja :?:

EDIT: Interesantno je da ja ne dobih traženo pojašnjenje, možda zato što boldirana tvrdnja iz tvog posta neodoljivo podsjeća na Science Fiction, ali hajd' nema veze, nije to toliko ni bitno :-) :-D

Post Reply