ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#76 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Area_51 »

Ljudi kako nam svima nije jasna jedna stvar. Politika stoji u cijelosti iz ovoga. U 2009. Elektrodistribucija je prijavila enorman profit od vise desetina miliona KM, onda pade Haris Silajdzic i njegova SBiH, pa sad vracaju ljudima prema prici da je bilo stranih investicija ne bi bilo poskupljenja struje. Odjednom, naredne 2010. ista firma Elektrodistribucija prijavljuje GUBITAK od 14 miliona KM, kojeg treba mi gradjani da saniramo, na nacin da poskupi struja i da se ukinu tarife, jer je to najbrzi nacin saniranja gubitka. Razlika je u poslovanju samo nekih 50 miliona KM, svaka cast upravi Eletrodistribucije.

Pitanje za novu, najnoviju vlast: Jeli jestinije gradjanima nametnuti vece tarife da se nadoknadi gubitak Elektrodistribucije ili je jeftinije smijeniti nesposobnog direktora Amera Jerlagica.

Zboravih, negdje sam procitao, mislim Oslobodjenje, izvinjavam se sto nemam link, ali mi se cini da je neko rekao da ti Isktrini uklopnici nemaju nastiman SAT i DATUM kako treba, pa se jeftina i skupa struja mijenjaju onako ofrlje. Nisam za ovo skroz siguran, pa ako neko vise zna nek kaze.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#77 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Asana »

Ukratko, sve ovo znaci da je EP u neka doba prestala prebacivati na jeftinu struju. Kada ljudi primijete, saopste im da je to zbog starog preklopnika... koji je eto iznenada prestao prebacivati.

Idem reklamirati racun, bas me zanima sta ce reci.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#78 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kone »

@mahalas,ne znam stvarno cega je skracenica MTU(cini mi se da si tako napisao)...Ljudi dragi gdje ce oni ukinuti jeftinu tarifu???To mozda moze proci u par kuca,ali da prodje samo u jednoj zgradi ili cijelim naseljima,smijesno zaista..I u ovih par kuca je vejrovatno neki tehnicki problem,a ne da je neko nesto nastimao(znaci neki kvar).
A svaki normalan gradjanin kad dobije racun,pogleda ga.KAd vidi koliku je cifru dobio :D ,odmah gleda i kilovate.Ne moze da ne vidi VT i MT.Pa hajde da ne vidi ni to,ali da recimo niko u cijeloj zgradi to ne vidi,pa nisu svi tokmaci :D .O naseljima da i ne govorimo.Mislim to su sve suplje price,price koje narod prica i trazi bilo kakav izgovor da ne plati racun ili da popljuje tu ili neku drugu firmu..
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#79 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mahalas505 »

kone wrote:@mahalas,ne znam stvarno cega je skracenica MTU(cini mi se da si tako napisao)...Ljudi dragi gdje ce oni ukinuti jeftinu tarifu???To mozda moze proci u par kuca,ali da prodje samo u jednoj zgradi ili cijelim naseljima,smijesno zaista..I u ovih par kuca je vejrovatno neki tehnicki problem,a ne da je neko nesto nastimao(znaci neki kvar).
A svaki normalan gradjanin kad dobije racun,pogleda ga.KAd vidi koliku je cifru dobio :D ,odmah gleda i kilovate.Ne moze da ne vidi VT i MT.Pa hajde da ne vidi ni to,ali da recimo niko u cijeloj zgradi to ne vidi,pa nisu svi tokmaci :D .O naseljima da i ne govorimo.Mislim to su sve suplje price,price koje narod prica i trazi bilo kakav izgovor da ne plati racun ili da popljuje tu ili neku drugu firmu..
Mislio da cemo ipak nastaviti diskusiju u drugacijem kontekstu, vise se bazirati na cinjenicama.
Posto si krenuo sa tehnickim objasnjenjima kako rade sistemi za prebacivanje tarifa trebao bi znati sta znaci MTU. MTU je skrecenica od Mrezno Tonfrenkvetno Upravljanje, ili takodjer se spominje i kao MTK, tj.sistem Mrezno Tonfrekvetne Komande.
Ovaj sistem omugacava da Dzo(operater u centru za distribucije ele. energije) moze koristeci SCADA sistem ili neki jednostavniji, prebaciti sa jedne na drugu tarifu na ele. satu.
Znaci jednim klikom misa moze promijeniti tarifu na hiljade brojila. Sada ona prica oko baterija na uklopnim prijemnicima i slanja ljudi da rucno to iskopcavaju nije bas toliko realisticna, zar ne? Koliko vidim na site eletroprivrede se spominju ovi MTK prijemnici.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#80 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kone »

Takvih brojila u ovoj drzavi nema ili ih ima jako malo...Takva su brojila bila u jednom naselju u Zenici i sva su zamijenjena,tako da ih nema vise.Ne znam koliko ih ima u Sarajevu...Sad sam vidio da su u zgradi do moje postavili neka nova brojila koja se trebaju ocitavati daljinski,ali vidim da ih opet ljudi ocitavaju na licu mjesta.O tome sam govorio na ovoj temi.Sumnjam da ih ima u Zenici u vise od nekih 10-ak zgrada.Ko zna koliko ih ima u Sarajevu ,ali mislim da nije ni tamo puno vise...Tako da to o cmeu ti govoris ipak spada u teoriju zavjere.Kazem ti opet da moze proci kod par ljudi taj obracun samo vise tarife po cijeni iste,ali da prodje kako ti kazes u cijelom naselju,e jbg onda...Nisu svi nepismeni u ovoj drzavi.Ipak je puno vise pismenih ljudi,a pogotovo medju tim pismenim ima veliki broj penzionera kojima malo sta uspije promaci :D ,tako da ta prica o namjernom gasenju nize tarife od strane EP ipak ne stoji....
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#81 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mahalas505 »

kone wrote:Takvih brojila u ovoj drzavi nema ili ih ima jako malo...Takva su brojila bila u jednom naselju u Zenici i sva su zamijenjena,tako da ih nema vise.Ne znam koliko ih ima u Sarajevu...Sad sam vidio da su u zgradi do moje postavili neka nova brojila koja se trebaju ocitavati daljinski,ali vidim da ih opet ljudi ocitavaju na licu mjesta.O tome sam govorio na ovoj temi.Sumnjam da ih ima u Zenici u vise od nekih 10-ak zgrada.Ko zna koliko ih ima u Sarajevu ,ali mislim da nije ni tamo puno vise...Tako da to o cmeu ti govoris ipak spada u teoriju zavjere.Kazem ti opet da moze proci kod par ljudi taj obracun samo vise tarife po cijeni iste,ali da prodje kako ti kazes u cijelom naselju,e jbg onda...Nisu svi nepismeni u ovoj drzavi.Ipak je puno vise pismenih ljudi,a pogotovo medju tim pismenim ima veliki broj penzionera kojima malo sta uspije promaci :D ,tako da ta prica o namjernom gasenju nize tarife od strane EP ipak ne stoji....
Opet ti ne citas moje postove. Pa fino sam naglasio da je mozda i bio kvar, ccc...,ti opet teorije zavjere. I jeste tesko otkriti da nije bilo jeftine tarife na nekoliko dana, posebno u toku dana, kada vecina ljudi radi.
Takodjer, daljinjsko ocitavanje nije isto sto i daljinsko upravljanje.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#82 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kone »

Hajde dobro necemo vise o teoriji zavjere :) ,a i o ovome se vise nema sta reci osim ovog sto cu ja sad reci :D .

Daljinsko ocitavanje i daljinsko upravljanje naravno nije isto,ali ima jednu zajednicku stvar.A to je da treba imati tehnicku mogucnost za to.A rekao sam ti u koliko zgrada ima tih novih brojila koji jedini imaju tehnicke mogucnosti da se njima manipulise,a medju tome i da se daljinski ocitavaju.Znaci mozda samo na tim brojilima imaju takvu mogucnost i to je mozda(a ona se na prste mogu prebrojati).A ova stara brojila sto ih svi imamo,pa sa njima ne mogu upravljati ni na licu mjesta,a kamoli daljinski :D .
A da ne govorimo o strucnosti lica koja bi trebala upravljati sa tim novim brojilima.Pa vidis da ih ne znaju ni daljinski ocitati :D,a sve imaju,nego salju ljude da ih na licu mjesta ocitavaju :lol: To samo u Bosni ima,da kupis brojilo za daljinsko ocitanje,postavis ga,a ne ocitavas ga daljinski :D
Mi smo tehnicki zaostali za jednom Hrvatskom,a da ne spominjemo Evropu..
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#83 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by MeanMachine »

Čisto radi pojašnjenja nekih stvari: MTU ili MTK koje je @mahalas505 pomenuo nemaju baš puno veze sa starošću brojila koja su kod nas u upotrebi jer upravljački signal "upravlja" radom uklopnih satova, a ne direktno brojila. Druga je stvar kada se govori o daljinskom očitavanju, daljinskom uključivanju/isključivanju potrošača sa mreže, limitiranjem potrošnje itd., tu je već potreban novi tip brojila, tzv. smart meter.
Kada je riječ o ranije pomenutim problemima sa uklapanjem tarifa nezvanična informacija je da je problem sa uklopnim satovima, tačnije baterijama u novim satovima, ali to je opet neprovjerena informacija.
Kakva god odluka da se donese u vezi poskupljenja struje nama potrošačima je u interesu da to bude minimalno (najbolje bi bilo da ga nikako ne bude, ali mislim da je vrlo izvjesno da će u ovoj godini doći do određenog poskupljenja struje).
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#84 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mahalas505 »

MeanMachine wrote:Čisto radi pojašnjenja nekih stvari: MTU ili MTK koje je @mahalas505 pomenuo nemaju baš puno veze sa starošću brojila koja su kod nas u upotrebi jer upravljački signal "upravlja" radom uklopnih satova, a ne direktno brojila. Druga je stvar kada se govori o daljinskom očitavanju, daljinskom uključivanju/isključivanju potrošača sa mreže, limitiranjem potrošnje itd., tu je već potreban novi tip brojila, tzv. smart meter.
Kada je riječ o ranije pomenutim problemima sa uklapanjem tarifa nezvanična informacija je da je problem sa uklopnim satovima, tačnije baterijama u novim satovima, ali to je opet neprovjerena informacija.
Kakva god odluka da se donese u vezi poskupljenja struje nama potrošačima je u interesu da to bude minimalno (najbolje bi bilo da ga nikako ne bude, ali mislim da je vrlo izvjesno da će u ovoj godini doći do određenog poskupljenja struje).
Upravo mi je i bio cilj da ukazem da je bilo problema sa uklapanjem tarifa, i da li je to uradjeno namjerno od strane Eletroprivrede ili je bio kvar, to je tesko skontati, i to nema veze sa nikakvim teorijama zavjere, posto je to bilo moguce uraditi s tehnickog aspekta.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#85 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by privremeni »

mahalas505 wrote:
MeanMachine wrote:Čisto radi pojašnjenja nekih stvari: MTU ili MTK koje je @mahalas505 pomenuo nemaju baš puno veze sa starošću brojila koja su kod nas u upotrebi jer upravljački signal "upravlja" radom uklopnih satova, a ne direktno brojila. Druga je stvar kada se govori o daljinskom očitavanju, daljinskom uključivanju/isključivanju potrošača sa mreže, limitiranjem potrošnje itd., tu je već potreban novi tip brojila, tzv. smart meter.
Kada je riječ o ranije pomenutim problemima sa uklapanjem tarifa nezvanična informacija je da je problem sa uklopnim satovima, tačnije baterijama u novim satovima, ali to je opet neprovjerena informacija.
Kakva god odluka da se donese u vezi poskupljenja struje nama potrošačima je u interesu da to bude minimalno (najbolje bi bilo da ga nikako ne bude, ali mislim da je vrlo izvjesno da će u ovoj godini doći do određenog poskupljenja struje).
Upravo mi je i bio cilj da ukazem da je bilo problema sa uklapanjem tarifa, i da li je to uradjeno namjerno od strane Eletroprivrede ili je bio kvar, to je tesko skontati, i to nema veze sa nikakvim teorijama zavjere, posto je to bilo moguce uraditi s tehnickog aspekta.
Da osvjezim temu :x
Rekao sam da mi je prosli racun bio ogroman, ali blago lijenosti, platio pa tek onda zavirio detaljnije u racun. Po prvi put u zivotu mi je omjer skupe i jeftine struje bio obrnut, naime skupe puno vise. Pomislih da je ipak do nas.
Jucer stize novi racun, dvije tarife ,ljetna i zimska rasporedjene srazmjerno broju dana ,ali sve skupi kilovati. Nigdje one jeftine tarife u toku dana i noci. Shvatio da jeftina tarifa ne funkcionira jos iz jednog dijela proslog obracunskog perioda.
Ono sto mi je diglo zivac je pomisao o nasem utrosenom vremenu i trudu da, koliko je to moguce, ekonomisemo i da se uklopimo barem nocu u tu jeftiniju tarifu, a ono nas papci maksimalno podcenjuju.
Odoh im sve na kamaru, ali necu stati samo na ispravci racuna, koja moze biti samo djelimicna,znaci oni opet na dobitku nizasta, vec cu im se zakaciti gore nego krpelj. 8-)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#86 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by perfect_guy »

privremeni wrote:
mahalas505 wrote:
MeanMachine wrote:Čisto radi pojašnjenja nekih stvari: MTU ili MTK koje je @mahalas505 pomenuo nemaju baš puno veze sa starošću brojila koja su kod nas u upotrebi jer upravljački signal "upravlja" radom uklopnih satova, a ne direktno brojila. Druga je stvar kada se govori o daljinskom očitavanju, daljinskom uključivanju/isključivanju potrošača sa mreže, limitiranjem potrošnje itd., tu je već potreban novi tip brojila, tzv. smart meter.
Kada je riječ o ranije pomenutim problemima sa uklapanjem tarifa nezvanična informacija je da je problem sa uklopnim satovima, tačnije baterijama u novim satovima, ali to je opet neprovjerena informacija.
Kakva god odluka da se donese u vezi poskupljenja struje nama potrošačima je u interesu da to bude minimalno (najbolje bi bilo da ga nikako ne bude, ali mislim da je vrlo izvjesno da će u ovoj godini doći do određenog poskupljenja struje).
Upravo mi je i bio cilj da ukazem da je bilo problema sa uklapanjem tarifa, i da li je to uradjeno namjerno od strane Eletroprivrede ili je bio kvar, to je tesko skontati, i to nema veze sa nikakvim teorijama zavjere, posto je to bilo moguce uraditi s tehnickog aspekta.
Da osvjezim temu :x
Rekao sam da mi je prosli racun bio ogroman, ali blago lijenosti, platio pa tek onda zavirio detaljnije u racun. Po prvi put u zivotu mi je omjer skupe i jeftine struje bio obrnut, naime skupe puno vise. Pomislih da je ipak do nas.
Jucer stize novi racun, dvije tarife ,ljetna i zimska rasporedjene srazmjerno broju dana ,ali sve skupi kilovati. Nigdje one jeftine tarife u toku dana i noci. Shvatio da jeftina tarifa ne funkcionira jos iz jednog dijela proslog obracunskog perioda.
Ono sto mi je diglo zivac je pomisao o nasem utrosenom vremenu i trudu da, koliko je to moguce, ekonomisemo i da se uklopimo barem nocu u tu jeftiniju tarifu, a ono nas papci maksimalno podcenjuju.
Odoh im sve na kamaru, ali necu stati samo na ispravci racuna, koja moze biti samo djelimicna,znaci oni opet na dobitku nizasta, vec cu im se zakaciti gore nego krpelj. 8-)
nek provjere uklopni sat, ista stvar (odnos kilovata skupe i jeftine) se desila u čitavom mom neboderu (naravno računi bar 10-20 kaemčića veći), ljudi došli i skontali da uklopni sat ne valja)
amla
Posts: 17
Joined: 02/12/2008 17:26

#87 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by amla »

nek provjere uklopni sat, ista stvar (odnos kilovata skupe i jeftine) se desila u čitavom mom neboderu (naravno računi bar 10-20 kaemčića veći), ljudi došli i skontali da uklopni sat ne valja)

A da li ste platili te racune i jesu li vam mozda na sljedecem smanjili ? Meni 'teta' rece danas da platim racun i da ce mi sljedeci biti umanjen ali ni ona ne zna po kojoj racunici i koliko ...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#88 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by perfect_guy »

amla wrote:
nek provjere uklopni sat, ista stvar (odnos kilovata skupe i jeftine) se desila u čitavom mom neboderu (naravno računi bar 10-20 kaemčića veći), ljudi došli i skontali da uklopni sat ne valja)

A da li ste platili te racune i jesu li vam mozda na sljedecem smanjili ? Meni 'teta' rece danas da platim racun i da ce mi sljedeci biti umanjen ali ni ona ne zna po kojoj racunici i koliko ...
da li će biti korekcije, to ću tek vidjeti za nekih 10-15 dana kad se pojavi novi račun, ali je ženska rekla da je reklamacija evidentirana i da će vjerovatno biti neka korekcija
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#89 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by van Basten »

pa vjerovatno će vam dati da 30 dana koristite samo jeftinu struju da se to kompenzuje :oops:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#90 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by privremeni »

van Basten wrote:pa vjerovatno će vam dati da 30 dana koristite samo jeftinu struju da se to kompenzuje :oops:
Ja jutros utvrdio da i moje komsije imaju isti problem. Danas ce doci majstori da otklone "problem", a novi obracun, ali samo za ovaj zadnji racun bi trebao doci naknadno. Izvuci ce neki prosjek vjerojatno. U svakom slucaju, Elektrodistribucija nece biti na gubitku. :oops:
Ne pada mi napamet nista placati do tada, vec dapace ispostaviti njima racun za moje izgubljeno radno vrijeme. ;-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#91 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

I meni je danas dosao racun, NI TRAGA NI GLASA OD JEFTINE tarife, samo mi obracunata skupa struja! :x :x :x Kako ih ba nije stid, uzimaju i sakom i kapom i jos ljude levate! Prosli mjesec kad mi je bojler bukvalno bio upaljen 24/7 i to cijeli mjesec mi je manje struje doslo nego sad! :x Hajd reko ovaj mjesec da malo ustedim, kad jutros imam sta vidjet, za 5KM veci racun nego proslog mjeseca, sram vas bilo! I sta sad, kakva su iskustva ostalih, kao ovaj racun moram platiti jel zbog njhiove greske jer su debili???
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#92 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Wind »

Evo citam ove postove i kontam kako se meni to desilo prije par mjeseci. Mislim nije bilo prebacivanja sa VT na NT.
Onda sam uzeo racun, reklamirao i naredni racun mi je umanjen za mislim 5-6 KM, na konto toga.

Rekoh, sto ste ga zabaksuzirali, odoh da provjerim kako sat, kad ono OPET ne radi niza tarifa....ahhh 8-)
moram opet reklamirat....

bice da ovako navikavaju raju na vece cijene.... pa ce reci "pa mi to za vase dobro....." :lol:
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#93 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Area_51 »

Nek nama ovdje fino neko iz te Elektrodistribucije pojasni kako to jedne godine zabiljezis poslovni rezultat od plus 15 miliona, a odmah naredne gubitak od minus 40 miliona. Razlika u poslovanju 54 miliona KM. Onda pljackasi Elektrodistribucije to NAMJERNO kompenziraju kroz brojila. Ljudi otvorite oci.

Posebno sam ogorcen na medije, koji o ovome ni slova.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#94 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Evo danas sam toiso do ovih delegata da prijavim problem, svratim u Starom gradu jer mi je usput bilo, kaze ma vjerovatno vam je otislo mjerilo pa prijavite u Novom gradu kvar i bice t rijeseno, pa sta cu reko sa racuna, necu valja platit ovih 75, kaze pa ja ovaj ce te platiti bice vam uradjena kompenzacija na sljedecem! :x :x :x Mater im bezobraznu, lafo kompenzacija a neki dan neko rece da ti skinu max 5-6 KM na iducem racuna, dok bi sigurno sa normalnim mjerilom ustedio 15-20KM, od raje nasli krast, gamad bezobrazna! I ne radila mjerila kad im ima 200 godina, al' valja dat pare da se nova urade, kako ce, valja sebi vikendice radit... :roll: :x
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#95 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Usput, gdje je naplatno mjesto EP za Novi grad?! Posoto sam dosad sve u SG-u placo, usput mi bude tako da nisam nikad u svojoj opstini, li sad zbog reklamacije moram do njih dole otici...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#96 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Cholina_Lokica »

BHF_Manijak wrote:Usput, gdje je naplatno mjesto EP za Novi grad?! Posoto sam dosad sve u SG-u placo, usput mi bude tako da nisam nikad u svojoj opstini, li sad zbog reklamacije moram do njih dole otici...
B faza, na trgu, preko puta cipsa
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#97 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mahalas505 »

Area_51 wrote:Nek nama ovdje fino neko iz te Elektrodistribucije pojasni kako to jedne godine zabiljezis poslovni rezultat od plus 15 miliona, a odmah naredne gubitak od minus 40 miliona. Razlika u poslovanju 54 miliona KM. Onda pljackasi Elektrodistribucije to NAMJERNO kompenziraju kroz brojila. Ljudi otvorite oci.

Posebno sam ogorcen na medije, koji o ovome ni slova.
Ne radim u Elektrodistibuciji, niti u bilo kakvoj drzavnoj firmi, ali moguce je vrlo lako prikazati, da imas jedne dobitak a jedne gubitak. Jednostavno mozes jedne godine investirati novu elektranu, i to je kratkorocno gledano gubitak, i to se tako i prikazuje u knjigama. Ovo je samo jedan primjer, kako je to moguce uraditi.
BHF_Manijak wrote:Evo danas sam toiso do ovih delegata da prijavim problem, svratim u Starom gradu jer mi je usput bilo, kaze ma vjerovatno vam je otislo mjerilo pa prijavite u Novom gradu kvar i bice t rijeseno, pa sta cu reko sa racuna, necu valja platit ovih 75, kaze pa ja ovaj ce te platiti bice vam uradjena kompenzacija na sljedecem! :x :x :x Mater im bezobraznu, lafo kompenzacija a neki dan neko rece da ti skinu max 5-6 KM na iducem racuna, dok bi sigurno sa normalnim mjerilom ustedio 15-20KM, od raje nasli krast, gamad bezobrazna! I ne radila mjerila kad im ima 200 godina, al' valja dat pare da se nova urade, kako ce, valja sebi vikendice radit... :roll: :x
Naravno da Elektroprivreda nece izgubiti i to je tako. A da je Elektroprivreda normalna kompanija, fino bi se izvinuli zato sto je doslo do kvara,i umanjili racun za realan iznos.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#98 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Upravo tako @Mahalas, sta sad kao ja kriv zato sto im je "otislo" mjerilo i zato sto nije racunalo jeftinu struju?! Pa tom logikom i ja treba da platim puni iznos racuna za koji su ONI KRIVI?! To na zapadu normalno funkcionise, ili umanje iznos, ili ti se 2 sata izvinjavaju i jos te oslobode racuna, ali to je konkurencija i to je kultura, ali nas papamti hladno kaze ako ti se ne svidja iskljuci/promjeni operatoera i slicne stvari, ali o kojem ba zapadu da pricamo kad mi odavno hrvatsku mozemo smjestiti u taj kontekst zapada tj razvijenosti naspram nama... :roll:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#99 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mrtva kokoš »

danas mi je lego digitalni sat pa da se pohvalim :-) :-)

ne bez zeze jel ko ima ovaj sat sa high tech tehnologijom valja li ovo cemu :-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#100 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Splinter wrote:danas mi je lego digitalni sat pa da se pohvalim :-) :-)

ne bez zeze jel ko ima ovaj sat sa high tech tehnologijom valja li ovo cemu :-)
Kad dobijes racun javi se pa cemo onda procjeniti... :mrgreen: Kod mene su oni starinski zato im i jesu malo malo pa batal... :roll:
Post Reply