ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#151 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Wind »

aa....ne..nema više zimske i ljetnje tarife. Sada je samo jedna tarifa, naravno zimska, tokom cijele godine....

VT 0.16 KM/kW
MT 0.08 KM/kW
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#152 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Comrad »

Ako vam je ovaj dvotarifni sistem, a ne bude vam obracunata niza tarifa slobodno napisite zalbu i predajte je. Umanjit ce vam naredni racun. Jest mala peglancija, ali ja da je marka u pitanju ja cu se zalit.

I kod mene se to desilo, ne bi ni skonto, pa ni po iznosu racuna iako je bio malo veci. Kontam trosio sam vise taj mjesec. Kad slucajno pogledam racun, vidim na nizoj tarifi stoji nula, hadze sve po visoj obracunali. Odem u elektrodistribuciju, pitam, kaze pa to je nekakva sklopka kad se prebacivala ostala na visoj tarifi. Pa jebem vam sve, sto li nikome ne ostane na nizoj, jer koji god sam slucaj cuo bilo je da im je obracunato po visoj.

Lopovluk cisti, namjeste tako pa gdje prodje prodje. Pola ljudi nece ni skontati, dosta ce im biti mrsko da se peglaju i zale itd. A ovima hadaljima iz ED nece pasti napamet da vas nazovu i kazu imamo gresku kod vaseg racuna, ili da vam umanje naredni racun na svoju incijativu.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11507
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#153 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by japin_mutapi »

meni redovno šalju nekakve opomene i uplatnice sve nešto 35,56 ili 32,62KM i slično a niđe veze sa računima ne slaže se cifra niti piše za koji je mjesec
User avatar
Gradski
Posts: 274
Joined: 05/12/2012 18:41
Location: NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

#154 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Gradski »

Preskupa struja meni račun 79 maraka kao da imam mašine i postrojenja bog te, pa ovo nije normalno mi proizvodimo struju treba da nam je kud ikamo jeftinija, to je isto u zemljama koje imaju naftu pa je kod njih nafta bagatela, kako to kod nas nije primjenjivo samo se otima novac od građana radi upumpavanja u svoje i stranačke đepove.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#155 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by travar »

Comrad wrote:Ako vam je ovaj dvotarifni sistem, a ne bude vam obracunata niza tarifa slobodno napisite zalbu i predajte je. Umanjit ce vam naredni racun. Jest mala peglancija, ali ja da je marka u pitanju ja cu se zalit.

I kod mene se to desilo, ne bi ni skonto, pa ni po iznosu racuna iako je bio malo veci. Kontam trosio sam vise taj mjesec. Kad slucajno pogledam racun, vidim na nizoj tarifi stoji nula, hadze sve po visoj obracunali. Odem u elektrodistribuciju, pitam, kaze pa to je nekakva sklopka kad se prebacivala ostala na visoj tarifi. Pa jebem vam sve, sto li nikome ne ostane na nizoj, jer koji god sam slucaj cuo bilo je da im je obracunato po visoj.

Lopovluk cisti, namjeste tako pa gdje prodje prodje. Pola ljudi nece ni skontati, dosta ce im biti mrsko da se peglaju i zale itd. A ovima hadaljima iz ED nece pasti napamet da vas nazovu i kazu imamo gresku kod vaseg racuna, ili da vam umanje naredni racun na svoju incijativu.
Uspostavilo se da je sat zakazao, pa moraju doći da to provjere.
Uglavnom, meni su normalno računali potrošnju za višu tarifu, tako da je račun došao oko 30KM, odnosno nisu sve računali po većoj tarifi.

Što se tiče većih računa, to je tačno, prošli mjesec nam je došlo 70+KM, što se nikada do sad nije desilo, bez obzira što ložimo drva i što se bojler/mašina pale samo kad je jeftina tarifa :roll:

Pregledah neki dan i par računa, i na skoro svakom je potrošnja tokom manje tarife haman pa tačno 2x veća od potrošnje po većoj tarifi, tako da ti ga isti đavo dođe kad treba platiti.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#156 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by karanana »

i meni zadnja 2 mjeseca dolazi veci racun za nekih 15% od onoga sto obicno placam. a nemam nikakve dodatne ni vanredne potrosnje.
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#157 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by nikimostar »

karanana wrote:i meni zadnja 2 mjeseca dolazi veci racun za nekih 15% od onoga sto obicno placam. a nemam nikakve dodatne ni vanredne potrosnje.

I meni prije 55-60,sada 71 KM :x
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#158 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Aham, znaci nisam jedini! Pleme li im seljacko!!! :x :x :x

Iz cista mira mi dodje racun veci za 10KM, a znam 100% da nikakve vece potresenje nije bilo nego li proslih mjeseci! U cemu je ba fazon ,jel to neko nenajavljeno poskupljenje ili?! :x :x
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#159 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Verocious »

Ista situacija, nicim izazvan racun je veci za oko 10KM, gledao sam tarife izgleda sve ok :-?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#160 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by karanana »

jebem im majku lopovsku. mogu ja il se preracunati ili lud biti, ali da se ovo desava kod vise ljudi...to je onda neki lopovluk.
cini mi se da je ovako jos jednom bilo, da su jedan period svima dolazili veci racuni bez nekog razloga.
lajkujMe
Posts: 12115
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#161 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by lajkujMe »

:D to tek sad primjetili? inace tokom zadnjih godina sam primjetio da ED poveca racun za 10 km tokom zimske sezone negdje od Decembra do Februara.

Ne pitajte me zasto i kako ja samo znam da struju koristim uvijek isto, racun mi vazda izmedju 36-39 km da odjednom skoci na 46-49 :-) necu da vjerujem da koristenje svijetla 3 sata duze nego ljeti poveca racun za 10 km
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#162 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

karanana wrote:jebem im majku lopovsku. mogu ja il se preracunati ili lud biti, ali da se ovo desava kod vise ljudi...to je onda neki lopovluk.
cini mi se da je ovako jos jednom bilo, da su jedan period svima dolazili veci racuni bez nekog razloga.
Apoteka im menza bila!!! :x :x :x

Hajd ovo mi je prvi mjesec da mi je dosao skupllji racun, vidjet cu sljedeci koliko ce biti pa da haos pravim! :x

Inace mi proslih godina nije se to desavalo kako LajkujMe spominje tj zimi nisam osjetio razliku, racun mi je uvijek u rasponu od 35 do 40, a sad 46KM! :?

Prosle godine sam imao problem sa satom sto prethodnici spominju, kad sam vidio 85KM racun kad nisam u nesvjest pao! Vidim nije mi obracunata jeftina struja, odem zelim se i fakat sljedeca dva mi umanje, kao do njih je... Kontam jok eto do mene je, sta ti ja moram prijavljivat gresku, valjda vidite i sami, ali jok, moras im na noge ici! :x
I sto neko rece, pa jebo majku sto ga nikad ne presalta na jeftinu tarifu pa da mi dodje 20KM racuna, ali jok, samo na skupu presaltaju kad se taj "problem" pojavi. To je po devizi uzmi levata lopatom, pa ako prodje prodje!
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#163 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mali_balon »

Sto ovo niko ne prijeti da nece vise struju placati ccccccc :evil:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#164 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Troll_Happens »

Struja od iduce god skuplja od 20-30%. Nije samo ona nego i plin sretno svima :evil:
lajkujMe
Posts: 12115
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#165 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by lajkujMe »

mali_balon wrote:Sto ovo niko ne prijeti da nece vise struju placati ccccccc :evil:

Zato sto je struja jedina stvar za koju nema alternative, za koju nema drugi "provider", koju nemozes pokupiti iz prirode kao npr vodu (mozes ali da pogines dok skupljas munje :lol: ).

I zato sto svakome je moguce zavrnuti struju za razliku od vode, grijanja itd :D
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#166 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by starii »

Troll_Happens wrote:Struja od iduce god skuplja od 20-30%. Nije samo ona nego i plin sretno svima :evil:
i da poskupi opet ce biti jeftinije grijati se na struju nego na plin...
vecina vas moze pratiti stanje brojila pa fino sracunas koliko dnevno, mjesecno trosis...
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#167 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mali_balon »

lajkujMe wrote:
mali_balon wrote:Sto ovo niko ne prijeti da nece vise struju placati ccccccc :evil:

Zato sto je struja jedina stvar za koju nema alternative, za koju nema drugi "provider", koju nemozes pokupiti iz prirode kao npr vodu (mozes ali da pogines dok skupljas munje :lol: ).

I zato sto svakome je moguce zavrnuti struju za razliku od vode, grijanja itd :D
Mislis rec da za struju kao i za vodu, plin i grijanje nemas zdrave trzisne konkurencije tj., postoji monopol. samo razlika je u tome, kao sto rece, struju nam mogu pojedinacno iskljuciti a ostalo ne.

Pa sta cemo, sutit i trpit eto sta cemo...placati dok imamo para kad nestane para dodje ciko i iskljuci struju
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#168 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by sheilak »

eh, draga raja, šta su oni nama uradili i koliko su nam novca uzeli zbog ogromnog iznosa racuna kojeg smo mi navodno napravili. reci cu samo da nam je mjesecno dolazio racun u visini od 150-160 KM (i tako 5-6 mjesci u kojima niko skoro nije bio u kuci), a kako neko rece, niti imamo masine, niti kuhamo niti se grijemo na struju. vec kod prvog takvog racuna smo intervenirali, ali po njima, naravno, problem je u nama, visoj zimskoj tarifi, nepostojecim grijalicama, koje navodno skrivamo, itd. na kraju smo taj racun morali platiti + kamate, a 5 godina su nas ostavili bez struje. više puta sam pisala i govorila o tome i zauzvrat dobijala komentare poput "ko vam je kriv, kad niste placali struju" ili "trošili bi, a ne bi platili", uz obavezan cinican osmijeh u maniru carsijskih mahaluša (i muških i ženskih).

ali nije problem u Elektrodistribuciji i njihovom ponasanju, vec u nasim zakonima koji ima takvo bahato ponasanje dopustaju. zapravo ne dopustaju, vec ih aktivno podrzavaju i stite, kako smo se, na zalost, mi mogli uvjeriti tokom visegodisnje pravne borbe sa njima po nasim lijepim sudovima.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#169 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Logovan »

Troll_Happens wrote:Struja od iduce god skuplja od 20-30%. Nije samo ona nego i plin sretno svima :evil:
Sjajno.... :roll:
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#170 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Neradnik »

BHF_Manijak wrote:Aham, znaci nisam jedini! Pleme li im seljacko!!! :x :x :x

Iz cista mira mi dodje racun veci za 10KM, a znam 100% da nikakve vece potresenje nije bilo nego li proslih mjeseci! U cemu je ba fazon ,jel to neko nenajavljeno poskupljenje ili?! :x :x
i kod mene ista prica zadnja 2-3 mjeseca kontam sta vuce tolko :-)
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#171 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by nikimostar »

nikimostar wrote:
karanana wrote:i meni zadnja 2 mjeseca dolazi veci racun za nekih 15% od onoga sto obicno placam. a nemam nikakve dodatne ni vanredne potrosnje.

I meni prije 55-60,sada 71 KM :x

Novi racun 81 KM,e sada tek nista ne kontam :cry:
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#172 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Neradnik »

jedino da smradovi nisu povecali na zimskoj tarifi pa se usutili samo bi se vise ljudi zalilo nebi par nas ja mislim. :roll:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#173 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by The Realist »

Ja grijem na struju, pa ne mogu procijeniti.

Ali za one koji imaju bojler, može biti da se duže grije voda u bojleru, te češće (ipak hladnija dolazi iz cijevi), te da je to jedan od razloga povećavanja računa :?
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#174 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Verocious »

Kod mene je bojler spojen na centralno, sto znaci da preko zime ne palimo bojler uopste ali opet je racun dosao veci nego inace :-?
lajkujMe
Posts: 12115
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#175 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by lajkujMe »

Ni kod mene nemoze da je do bojlera. Ja mislim da jednostavno furaju na to da narod misli kako je dosla zima pa se i vise trosi sto u nekim slucajevima jeste tacno ali kod mene sigurno ne.
Post Reply