ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bebeSa
Posts: 340
Joined: 21/11/2009 20:10

#126 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by bebeSa »

Pozdrav,
forumašima svih zanimanja a posebno pravnicima
pitanje:
Kako i kome se žaliti ili tužiti Elektrodistribuciju Sarajevo?
Problem: Prilikom redovnog mjenjanja brojila el.en. po sluzbenoj duznosti zamjenili šifre tj. brojeve satova! Kona plaćala moju potrošnju, ja njenu, uglavnom potrošeno plaćeno! Od kako je struja poskupila kona se zali na velike račune, niko ne reaguje.Plati zena kontrolu i oni ustanove grešku Elektrodistribucije.Nije neka prevelika razlika u potrošenim kilovatima ali njoj priznaju predplatu a meni došli isključiti struju jer imam dug !!!Kad sam došla u poslovnicu da se žalim odgovor je: "Jeste naša greška, ali vi to morate platiti.Jedino što vam možemo izaći u susret je da vam dozvolimo plaćanje u dvije rate!" Bjesna naravno podnesem pismeno "osporavanje duga" i odem na razgovor kod direktora...fin neki ... dao mi da plaćam na 10 rata!!! Sad ja kao trebam biti sretna????
Ne zelim da platim ništa! Svi normalni plaćaju svoje greške, kako natjerati njih da plate svoju!?
:sax:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#127 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mahalas505 »

bebeSa wrote:Pozdrav,
forumašima svih zanimanja a posebno pravnicima
pitanje:
Kako i kome se žaliti ili tužiti Elektrodistribuciju Sarajevo?
Problem: Prilikom redovnog mjenjanja brojila el.en. po sluzbenoj duznosti zamjenili šifre tj. brojeve satova! Kona plaćala moju potrošnju, ja njenu, uglavnom potrošeno plaćeno! Od kako je struja poskupila kona se zali na velike račune, niko ne reaguje.Plati zena kontrolu i oni ustanove grešku Elektrodistribucije.Nije neka prevelika razlika u potrošenim kilovatima ali njoj priznaju predplatu a meni došli isključiti struju jer imam dug !!!Kad sam došla u poslovnicu da se žalim odgovor je: "Jeste naša greška, ali vi to morate platiti.Jedino što vam možemo izaći u susret je da vam dozvolimo plaćanje u dvije rate!" Bjesna naravno podnesem pismeno "osporavanje duga" i odem na razgovor kod direktora...fin neki ... dao mi da plaćam na 10 rata!!! Sad ja kao trebam biti sretna????
Ne zelim da platim ništa! Svi normalni plaćaju svoje greške, kako natjerati njih da plate svoju!?
:sax:
Tesko ces napraviti ista ako ne angazujes advokata. Medjutim tuzakanje s njima je skup sport, pa vidi da li ti se isplati iako si 100% upravu. :bih:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#128 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by sheilak »

Opet struja nestaje skoro svakodnevno oko ponoci. :-)
eeeeeee
Posts: 747
Joined: 02/01/2006 00:06

#129 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by eeeeeee »

da ne otvaram novu temu uglavnom:

Samo da vas upozorim na zatezne kamate koje jedino elektroprivreda primjenjuje ukoliko ne platite racun u roku od 15 dana...

bez obzira sto vam je:
ocitanje npr 1.8
stampa racuna 2.8
racun morate platiti do 16.8


ne znam samo koja je ovo logika ili su ovi iz EP ubjedjeni da njihovi kuriri dostavljaju racun u isti dan kad ga i odstampaju tj 2.8 ili gdje su subote i nedjelje kada oni ne rade (a hocu bas da platim u njihovoj poslovnici) itd itd

takodjer bez obzira dali je sezona godisnjih odmora i niste u mogucnosti da platite racun ili vam je plata npr 20 u mjesecu ili ili, to njih ne interesuje samo im je bitno ovih 15 dana koje i prema njihovim kriterijima opet nisu ok...


kamata nije velika, al je bezozrazluk bezobrazluk... nemaju ljudi pa ih treba pogurati...
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#130 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mirnisan »

eeeeeee wrote:da ne otvaram novu temu uglavnom:

Samo da vas upozorim na zatezne kamate koje jedino elektroprivreda primjenjuje ukoliko ne platite racun u roku od 15 dana...

bez obzira sto vam je:
ocitanje npr 1.8
stampa racuna 2.8
racun morate platiti do 16.8


ne znam samo koja je ovo logika ili su ovi iz EP ubjedjeni da njihovi kuriri dostavljaju racun u isti dan kad ga i odstampaju tj 2.8 ili gdje su subote i nedjelje kada oni ne rade (a hocu bas da platim u njihovoj poslovnici) itd itd

takodjer bez obzira dali je sezona godisnjih odmora i niste u mogucnosti da platite racun ili vam je plata npr 20 u mjesecu ili ili, to njih ne interesuje samo im je bitno ovih 15 dana koje i prema njihovim kriterijima opet nisu ok...


kamata nije velika, al je bezozrazluk bezobrazluk... nemaju ljudi pa ih treba pogurati...
A TI SE PITAS ODAKLE PARE NASIM STRANKAMA,RAZMISLI MALO. :roll:
eeeeeee
Posts: 747
Joined: 02/01/2006 00:06

#131 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by eeeeeee »

mirnisan wrote:
eeeeeee wrote:da ne otvaram novu temu uglavnom:

Samo da vas upozorim na zatezne kamate koje jedino elektroprivreda primjenjuje ukoliko ne platite racun u roku od 15 dana...

bez obzira sto vam je:
ocitanje npr 1.8
stampa racuna 2.8
racun morate platiti do 16.8


ne znam samo koja je ovo logika ili su ovi iz EP ubjedjeni da njihovi kuriri dostavljaju racun u isti dan kad ga i odstampaju tj 2.8 ili gdje su subote i nedjelje kada oni ne rade (a hocu bas da platim u njihovoj poslovnici) itd itd

takodjer bez obzira dali je sezona godisnjih odmora i niste u mogucnosti da platite racun ili vam je plata npr 20 u mjesecu ili ili, to njih ne interesuje samo im je bitno ovih 15 dana koje i prema njihovim kriterijima opet nisu ok...


kamata nije velika, al je bezozrazluk bezobrazluk... nemaju ljudi pa ih treba pogurati...
A TI SE PITAS ODAKLE PARE NASIM STRANKAMA,RAZMISLI MALO. :roll:
da ali ovo niko ne praktikuje (od drzavnih firmi) svi ovo pisu na racunima, ali nisu toliko bezobrazni ko ovi iz EP i hajd da ti ostavi stvarno 15 dana, ali ti ostavi kad oduzmes subote i nedjelje 4 dana + dok ti dostavi racun 3 to je 7 dana, znaci da tebi za placanje ostane 7...
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#132 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kockica_kockica »

bebeSa wrote:Pozdrav,
forumašima svih zanimanja a posebno pravnicima
pitanje:
Kako i kome se žaliti ili tužiti Elektrodistribuciju Sarajevo?
Problem: Prilikom redovnog mjenjanja brojila el.en. po sluzbenoj duznosti zamjenili šifre tj. brojeve satova! Kona plaćala moju potrošnju, ja njenu, uglavnom potrošeno plaćeno! Od kako je struja poskupila kona se zali na velike račune, niko ne reaguje.Plati zena kontrolu i oni ustanove grešku Elektrodistribucije.Nije neka prevelika razlika u potrošenim kilovatima ali njoj priznaju predplatu a meni došli isključiti struju jer imam dug !!!Kad sam došla u poslovnicu da se žalim odgovor je: "Jeste naša greška, ali vi to morate platiti.Jedino što vam možemo izaći u susret je da vam dozvolimo plaćanje u dvije rate!" Bjesna naravno podnesem pismeno "osporavanje duga" i odem na razgovor kod direktora...fin neki ... dao mi da plaćam na 10 rata!!! Sad ja kao trebam biti sretna????
Ne zelim da platim ništa! Svi normalni plaćaju svoje greške, kako natjerati njih da plate svoju!?
:sax:
Pa za r nije kona placala racune za struju? I kako se mogao skupiti tako veliki dug ???
Dogovori sa konom kako cete to platiti. Odnosno novac koji si ti dala za njene racune dugovanje sa tvog brojila itd. PA to nekako kompnezujte.
Ne razumijem kako imas dug, pa jeli ta kona placala tvoju struju kao ti njenu????
Iskreno mislim da ces ti ili kona morati platiti potrosenu struju. Elektrodistribuciju ne zanima mnogo to sto ti to fizicki nisi potrosila.

Sto se tice tuzbe tesko bez advokata i to dobrog koji ce akcenat dati vise na to da su oni zabrljali u smislu zamjene brojila.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#133 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by stochar »

- dobar dan, je li Vodovod?
- pogrijesili ste broj, ovo je Elektrodistribucija...
- e jbm i vama mater!
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#134 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mirnisan »

stochar wrote:- dobar dan, je li Vodovod?
- pogrijesili ste broj, ovo je Elektrodistribucija...
- e jbm i vama mater!
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#135 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mirnisan »

eeeeeee wrote:
da ali ovo niko ne praktikuje (od drzavnih firmi) svi ovo pisu na racunima, ali nisu toliko bezobrazni ko ovi iz EP i hajd da ti ostavi stvarno 15 dana, ali ti ostavi kad oduzmes subote i nedjelje 4 dana + dok ti dostavi racun 3 to je 7 dana, znaci da tebi za placanje ostane 7...
slazem se ponekad ostave i manje dana,ali redovno uzmu kamatu.mozda jesu iznosi mali ali kad pomnozis sa brojem korisnika,ima da podjele i regres,13-tu platu i bajramluk.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25625
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#136 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Ja im levatske strancice, ne mozes naci sta ti treba da si tito!

Moze li mi neko reci od kojeg datuma pocinje kdo njih zimsko racunanje tarife, ponajvise mi treba radi "skupe i jeftine" struje. :roll:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25625
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#138 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Izvini ali na postavljenom linku apsolutno nema odgovora na moje pitanje.
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#139 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by astrid »

BHF_Manijak wrote:Izvini ali na postavljenom linku apsolutno nema odgovora na moje pitanje.
Je li ovo :roll:

SARAJEVO - Prelaskom na zimsko računanje vremena, u noći sa 27. na 28. listopada ove godine, dolazi i do promjene u primjeni viših i nižih dnevnih tarifnih stavova (period kada je tzv. jeftinija i skuplja električna energija), podsjećaju iz JP Elektroprivreda BiH.






Cijena električne energije za domaćinstva koja imaju jednotarifna brojila, iznosi 12,82 pfeninga/kWh. Za dvotarifna brojila cijena više tarife iznosi 16,02 pfeninga/kWh, a cijena niže tarife 8,01 pfeninga/kWh.


Za domaćinstva koja posjeduju dvotarifna brojila, električna energija utrošena radnim danima i subotom u periodima od 13.00 do 16.00 i od 22.00 do 07.00 sati obračunavat će se prema nižoj tarifi (NT).


Nedjeljom se za ovu kategoriju potrošnje, niža tarifa primjenjuje cijeli dan.


JAVNO.ba
User avatar
sakupljac_kostiju
Posts: 14
Joined: 10/06/2012 01:25

#140 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by sakupljac_kostiju »

http://www.elektroprivreda.ba/np/ep/epp?bp=12

oj nebesa...look koliko direktora imaju
a opet u gubitku, kamate pucaju, zice sijeku zbog duga od 0.30 KM...

:run:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25625
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#141 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

astrid wrote:
BHF_Manijak wrote:Izvini ali na postavljenom linku apsolutno nema odgovora na moje pitanje.
Je li ovo :roll:

SARAJEVO - Prelaskom na zimsko računanje vremena, u noći sa 27. na 28. listopada ove godine, dolazi i do promjene u primjeni viših i nižih dnevnih tarifnih stavova (period kada je tzv. jeftinija i skuplja električna energija), podsjećaju iz JP Elektroprivreda BiH.

Cijena električne energije za domaćinstva koja imaju jednotarifna brojila, iznosi 12,82 pfeninga/kWh. Za dvotarifna brojila cijena više tarife iznosi 16,02 pfeninga/kWh, a cijena niže tarife 8,01 pfeninga/kWh.

Za domaćinstva koja posjeduju dvotarifna brojila, električna energija utrošena radnim danima i subotom u periodima od 13.00 do 16.00 i od 22.00 do 07.00 sati obračunavat će se prema nižoj tarifi (NT).
Nedjeljom se za ovu kategoriju potrošnje, niža tarifa primjenjuje cijeli dan.

JAVNO.ba

Jeste, hvala! Dakle sad se nekad preslo sa jedne tarife na drugu, posto sam nasao neki clanak od ranijih godina gdje pise da je prelazaka nekad u septembru, pa kontam nisam valjda cijeli mjesec konto da je jeftina struja do 17 umjesto do 16h. :mrgreen:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6502
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#142 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by perfect_guy »

BHF_Manijak wrote:
Jeste, hvala! Dakle sad se nekad preslo sa jedne tarife na drugu, posto sam nasao neki clanak od ranijih godina gdje pise da je prelazaka nekad u septembru, pa kontam nisam valjda cijeli mjesec konto da je jeftina struja do 17 umjesto do 16h. :mrgreen:
termini se mjenjaju sa pomjeranjem sata
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25625
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#143 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

perfect_guy wrote:
BHF_Manijak wrote:
Jeste, hvala! Dakle sad se nekad preslo sa jedne tarife na drugu, posto sam nasao neki clanak od ranijih godina gdje pise da je prelazaka nekad u septembru, pa kontam nisam valjda cijeli mjesec konto da je jeftina struja do 17 umjesto do 16h. :mrgreen:
termini se mjenjaju sa pomjeranjem sata
:thumbup: ;-)
habe973
Posts: 1
Joined: 11/12/2012 16:28

#144 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by habe973 »

Kuća mi je uništena u ratu, imam sve papire, građevinsku i sve ostale dozvole, uredno priključenu struju. Kuću sam rekonstruisao 2002 i tom prilikom je izvršeno i priključivanje struje. Struju je priključila Elektroprivreda. Juče mi dolazi papir iz Elektrodistribucije u kom se kaže da u roku od 10 dana moram podnijeti zahtjev za izvođenje radova jer su oni kontrolom ustanovili da sat nije uredno postavljen i da kao takav predstavlja opasnost po život. Cijena obrade zahtjeva je 65 KM, a cijenu radova će oni ustanoviti nakon zahtjeva. Ukoliko ne podnesem zahtjev isključit će mi struju i pokrenuti sve ostale procedure.

Da rezimiram: Elektrodistribucija mi postavlja sat i nakon nekoliko godina ga kontrolišu i kažu kako nije dobro postavljen i da ja sada trebam platiti sve troškove tog postavljanja. Napominjem da niko osim njih taj sat niti oko tog sata nije ništa radio.

Ako se neko razumije u ovo molim vas da mi date neki savjet, šta da radim?
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#145 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Better Man »

habe973 wrote:Kuća mi je uništena u ratu, imam sve papire, građevinsku i sve ostale dozvole, uredno priključenu struju. Kuću sam rekonstruisao 2002 i tom prilikom je izvršeno i priključivanje struje. Struju je priključila Elektroprivreda. Juče mi dolazi papir iz Elektrodistribucije u kom se kaže da u roku od 10 dana moram podnijeti zahtjev za izvođenje radova jer su oni kontrolom ustanovili da sat nije uredno postavljen i da kao takav predstavlja opasnost po život. Cijena obrade zahtjeva je 65 KM, a cijenu radova će oni ustanoviti nakon zahtjeva. Ukoliko ne podnesem zahtjev isključit će mi struju i pokrenuti sve ostale procedure.

Da rezimiram: Elektrodistribucija mi postavlja sat i nakon nekoliko godina ga kontrolišu i kažu kako nije dobro postavljen i da ja sada trebam platiti sve troškove tog postavljanja. Napominjem da niko osim njih taj sat niti oko tog sata nije ništa radio.

Ako se neko razumije u ovo molim vas da mi date neki savjet, šta da radim?
Ne zmam šta bih ti rekao, osim da im lijepo zaprijetiš tužbom, jer ti prvo nisu dobro postavili sat, jer ti žele uzeti novce za svoj loš rad i još ti prijete isključivanjem struje, a opet sve je to njihov nerad! Dobrog advokata i nepopuštaj im i još traži da oni tebi namire štetu zbog loše urađenog posla i ugrožavanja života!
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#146 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Hemera »

ako imas dokaze da su ti postavili i papirologiju tuzi ih
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#147 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by travar »

Kvešćn:
Je li još nekome došao račun bez obračunate manje tarife?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#148 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by un1ted »

:-)
granita
Posts: 207
Joined: 31/08/2012 21:30

#149 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by granita »

travar wrote:Kvešćn:
Je li još nekome došao račun bez obračunate manje tarife?
Jeste. Odjednom pocese dolaziti racuni od 60 i vise KM, za 10-20 KM vise nego obicno, a nista se nije promijenilo. Koja ja ovo lopovska drzava :x :x :x
User avatar
Filter
Posts: 7931
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#150 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Filter »

granita wrote:
travar wrote:Kvešćn:
Je li još nekome došao račun bez obračunate manje tarife?
Jeste. Odjednom pocese dolaziti racuni od 60 i vise KM, za 10-20 KM vise nego obicno, a nista se nije promijenilo. Koja ja ovo lopovska drzava :x :x :x
kad krene zimsko racunanje vremena, krene i zimska tarifa koja je veca...

ja imam drugi "problem". umjesto da ocitaju sat, ofrlje napisu brojeve :-)
jest da se sve to na kraju izbalansira, al mi sega :D
Post Reply