ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#1 ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by shlauf »

Lopovluk sa njihove strane (Elektroprivrede). Ko ima dvotarifno električno brojilo a uklopni sat je od pleksiglasa NE RADI mu jeftinija struja. Uvijek kazaljka stoji na skupoj iako je predvidjeni termin za jeftinu. Ovaj uklopni sat koji je od pleksiglasa providnog već izvjesno vrijeme ne prima signal iz centrale da prebaci tarifu na nižu. Ja slučajno vidio i zvao ih da mi otklone kvar ili zamjene sat. Nakon 2 dana zvanja došli i zamjenili mi sat. Pitao ih (montere) zašto nigdje u bilo kojim medijima to nije objavljeno a oni kažu da je do direkcije. E sad vi skontajte koliko su oni nas zavrnuli a manijaci traže poskupčjenje struje i da bude jedna tarifa. Novi uklopni sat koji su postavili je digitalav i veoma malih dimenzija je. Zadržali su se cca 10 minuta. Danas vidim u 13:oo prebaci na jeftinu tarifu.

Zato prekontrolišite svoje satove da ne bude suviše kasno i da ne udaraju po džepu koji je ionako plitak. :x

Prijava kvarova: 033/751-555
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#2 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by samo malo »

Meni su neki dan poslali analiticku knjizicu gdje priznaju da su mi sa starim satom maznuli 30 i nesto km ove zime.

Kao, mijenjali su sat nedavno, i skuzili su da onaj stari nije dobro preklapao sa skupe na jeftinu i obratno.

Nasa posla, sad cemo vidjeti hoce li mi sljedeci racun umanjiti za 30 km ili ce biti po onoj staroj narodnoj, burek pita zeljanica, elektrodistribucija ima dva lica.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by shlauf »

Sad vidio kod sestre i zvao kumu. Ni kod njih nema jeftine tarife. Isti uklopni satovi - prozirni pleksiglas. Kuma odmah zvala i rekli joj da će joj doći da zamjene u ponedeljak.

Yah
User avatar
Filter
Posts: 8013
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Filter »

meni zamijenili satove u septembru, u novembru skontam da mi cijelo vrijeme ocitavaju obje tarife ali naplacuju po srednjoj tarifi.
lijepo se naklatio na telefon i udri. na kraju su mi priznali razliku za ta 3 mjeseca i umanjili u decembru. nakupila se cvaja za 3 mjeseca. zasto su ocitavali jedno a naplacivali drugo, to je vec :-)
nego, evo ako kome treba direktni za stari grad (Sarajevo) 033 581 131/132/133 ili 033 580 121
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50401
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Bloo »

:roll:

ja zivim sama i ne razumijem se bas u te satove

samo mi je cudno sto mi je prosli racun za skoro tacno 2 puta veci od pretproslog

cak mi i teta i direkciiji stari grad pitala jel imam pekaru kuci...doslo mi 217 KM

jest da se grijem na struju, al grijem se od novembra...nikad preko 150 km nije doslo

a ja piljim u onaj sat ko tele u sarena vrata :D

ima li ko kakvu šemu sa objasnjenjima sahata :D
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#6 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by poznanik »

shlauf wrote:... Ko ima dvotarifno električno brojilo a uklopni sat je od pleksiglasa NE RADI mu jeftinija struja. Uvijek kazaljka stoji na skupoj iako je predvidjeni termin za jeftinu. Ovaj uklopni sat koji je od pleksiglasa providnog već izvjesno vrijeme ne prima signal iz centrale da prebaci tarifu na nižu.

Kako prepoznati ispravno od neispravnog mjerila, po čemu se još razlikuju osim pleksiglasa?
Daado_Sa
Posts: 50
Joined: 17/11/2010 11:53

#7 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Daado_Sa »

Bloo wrote::roll:

ja zivim sama i ne razumijem se bas u te satove

samo mi je cudno sto mi je prosli racun za skoro tacno 2 puta veci od pretproslog

cak mi i teta i direkciiji stari grad pitala jel imam pekaru kuci...doslo mi 217 KM

jest da se grijem na struju, al grijem se od novembra...nikad preko 150 km nije doslo

a ja piljim u onaj sat ko tele u sarena vrata :D

ima li ko kakvu šemu sa objasnjenjima sahata :D
Nesto slicno se je i meni desilo prosli mjesec. Naime, pošto živim u stanu moja neka prosječna potrošnja struje je do 40 KM. Međutim, prošli mjesec mi je dosao racun 190 KM i kada sma otisao do elektrodistribucije da vidim sta je u pitanju jer je nemoguće da sam potrošio toliko struje jer grijanje i sve ostalo mi je na plin, njihovo objašnjenje je bilo da su VRŠILI DALJINSKO OČITAVANJE SATOVA I TO IZ VISOKOG. Prvo što sam uradio jeste to da sam se nasmijao do suza jer čuj daljinsko očitavanje struje i to još iz Visokog. Nakon toga sam trazio da mi izdaju novi račun i izasli su na lice mjesta i očitali mi brojilo i ispostavili račun u onoj vrijednosti koliko prosejčno i potrošim. Zato ljudi čuvajte se ovih mahera iz elektrodistribucije jer u stanju su ispostaviti račune koje očitavaju daljinskim putem iz Visokog.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#8 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by shlauf »

poznanik wrote:
shlauf wrote:... Ko ima dvotarifno električno brojilo a uklopni sat je od pleksiglasa NE RADI mu jeftinija struja. Uvijek kazaljka stoji na skupoj iako je predvidjeni termin za jeftinu. Ovaj uklopni sat koji je od pleksiglasa providnog već izvjesno vrijeme ne prima signal iz centrale da prebaci tarifu na nižu.

Kako prepoznati ispravno od neispravnog mjerila, po čemu se još razlikuju osim pleksiglasa?
Pa vidi sutra u 13:oo sati hoće li ti na brojilu biti strelica na gornjem ili donjem brojčaniku. Ako je na gornjem onda ti obračunava samo skupu struju i to 24 sata dnevno. Ako radi onda bi se donje cifre trebale okretati. Zapiši stanje u 13:oo sati obadvije tarife pa za sat provjeri. Ako radi samo će doći do povećanja u nižoj ratifi tj. donji red brojeva.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50401
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Bloo »

Daado_Sa wrote:
Nesto slicno se je i meni desilo prosli mjesec. Naime, pošto živim u stanu moja neka prosječna potrošnja struje je do 40 KM. Međutim, prošli mjesec mi je dosao racun 190 KM i kada sma otisao do elektrodistribucije da vidim sta je u pitanju jer je nemoguće da sam potrošio toliko struje jer grijanje i sve ostalo mi je na plin, njihovo objašnjenje je bilo da su VRŠILI DALJINSKO OČITAVANJE SATOVA I TO IZ VISOKOG. Prvo što sam uradio jeste to da sam se nasmijao do suza jer čuj daljinsko očitavanje struje i to još iz Visokog. Nakon toga sam trazio da mi izdaju novi račun i izasli su na lice mjesta i očitali mi brojilo i ispostavili račun u onoj vrijednosti koliko prosejčno i potrošim. Zato ljudi čuvajte se ovih mahera iz elektrodistribucije jer u stanju su ispostaviti račune koje očitavaju daljinskim putem iz Visokog.

hebiga vec platila...ako i ovaj dodi ko za omanju pekaru, hocu da opet dodu i ocitaju :twisted:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#10 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Cholina_Lokica »

A ne daj boze da su se sami sjetili i da idu i otklanjaju taj kvar.... Vjerujem da vrlo dobro znaju sta su uradili
User avatar
Filter
Posts: 8013
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#11 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Filter »

Bloo wrote:
Daado_Sa wrote:
Nesto slicno se je i meni desilo prosli mjesec. Naime, pošto živim u stanu moja neka prosječna potrošnja struje je do 40 KM. Međutim, prošli mjesec mi je dosao racun 190 KM i kada sma otisao do elektrodistribucije da vidim sta je u pitanju jer je nemoguće da sam potrošio toliko struje jer grijanje i sve ostalo mi je na plin, njihovo objašnjenje je bilo da su VRŠILI DALJINSKO OČITAVANJE SATOVA I TO IZ VISOKOG. Prvo što sam uradio jeste to da sam se nasmijao do suza jer čuj daljinsko očitavanje struje i to još iz Visokog. Nakon toga sam trazio da mi izdaju novi račun i izasli su na lice mjesta i očitali mi brojilo i ispostavili račun u onoj vrijednosti koliko prosejčno i potrošim. Zato ljudi čuvajte se ovih mahera iz elektrodistribucije jer u stanju su ispostaviti račune koje očitavaju daljinskim putem iz Visokog.

hebiga vec platila...ako i ovaj dodi ko za omanju pekaru, hocu da opet dodu i ocitaju :twisted:
nema veze sto si platila, ako hepek ne fercera trazi da ti umanje zadnji racun.... ali prvo provjeri da li vrti donji brojcanik ili gornji, ili se po strelici orjentisi ...
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#12 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by MAN-lion's coach »

Nama kada su mijenjali brojilo,vrtila je samo skupa struja.Sasvim slucajno smo to primjetili,hvala Bogu na vrijeme pa nismo platili glomazan racun.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50401
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Bloo »

Filter wrote:
Bloo wrote:
Daado_Sa wrote:
Nesto slicno se je i meni desilo prosli mjesec. Naime, pošto živim u stanu moja neka prosječna potrošnja struje je do 40 KM. Međutim, prošli mjesec mi je dosao racun 190 KM i kada sma otisao do elektrodistribucije da vidim sta je u pitanju jer je nemoguće da sam potrošio toliko struje jer grijanje i sve ostalo mi je na plin, njihovo objašnjenje je bilo da su VRŠILI DALJINSKO OČITAVANJE SATOVA I TO IZ VISOKOG. Prvo što sam uradio jeste to da sam se nasmijao do suza jer čuj daljinsko očitavanje struje i to još iz Visokog. Nakon toga sam trazio da mi izdaju novi račun i izasli su na lice mjesta i očitali mi brojilo i ispostavili račun u onoj vrijednosti koliko prosejčno i potrošim. Zato ljudi čuvajte se ovih mahera iz elektrodistribucije jer u stanju su ispostaviti račune koje očitavaju daljinskim putem iz Visokog.

hebiga vec platila...ako i ovaj dodi ko za omanju pekaru, hocu da opet dodu i ocitaju :twisted:
nema veze sto si platila, ako hepek ne fercera trazi da ti umanje zadnji racun.... ali prvo provjeri da li vrti donji brojcanik ili gornji, ili se po strelici orjentisi ...

sinoc ja oko pola 11 da pogledam sva 3 brojila (samo 3 stanara u zgradi)..njima strelica gore meni dole pokazuje 2 :shock:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#14 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by PipiDugaDevetka »

shlauf wrote:Lopovluk sa njihove strane (Elektroprivrede). Ko ima dvotarifno električno brojilo a uklopni sat je od pleksiglasa NE RADI mu jeftinija struja. Uvijek kazaljka stoji na skupoj iako je predvidjeni termin za jeftinu. Ovaj uklopni sat koji je od pleksiglasa providnog već izvjesno vrijeme ne prima signal iz centrale da prebaci tarifu na nižu. Ja slučajno vidio i zvao ih da mi otklone kvar ili zamjene sat. Nakon 2 dana zvanja došli i zamjenili mi sat. Pitao ih (montere) zašto nigdje u bilo kojim medijima to nije objavljeno a oni kažu da je do direkcije. E sad vi skontajte koliko su oni nas zavrnuli a manijaci traže poskupčjenje struje i da bude jedna tarifa. Novi uklopni sat koji su postavili je digitalav i veoma malih dimenzija je. Zadržali su se cca 10 minuta. Danas vidim u 13:oo prebaci na jeftinu tarifu.

Zato prekontrolišite svoje satove da ne bude suviše kasno i da ne udaraju po džepu koji je ionako plitak. :x

Prijava kvarova: 033/751-555
To su samozapaljivi strujomjeri Iskra-Emeco, pa se jedan od njih što je mjerio struju kod mog nadogradjenog komšije samozapalio.

Prilikom samozapaljenja komšija mi se čudno ponašao. Zvao tamo nekog svog zemljaka, a nije zvao dežurnog u EDP, niti vatrogasce.
Sumnjam da je preko tog fabrički neispravnog brojila krao struju, ali eto, nisam siguran.

Ako su i ostala brojila sa pvc kučištem, sa sklopkama, to ti je onda tempirana bomba u zgradi koja nije programirana, nego se samo ne zna kada će se zapaliti.

Majstori koji su mijenjali ormar sa strujomjerima za cijelu zgradu, a na moje tromjesečno traženje u direkciji EDP rekoše da znaju za slučaj kada se domaćinu zapalilo ovakvo brojilo, izgorjela kuća i dijete u njoj.
:(
Za: [email protected]
kp:
Zadeva: pitanje u vezi sa brojilima


U nashoj maloj zgradi Elektrodistiribucija Sarajevo je prije nekoliko godina ugradila 3 strujomjera firme Iskra-emeco BiH, TIP: T31CD-74-A1.
U septembru 2006.g. je jedno od tih brojila izazvalo manji pozar. Elektrodistribucija je zamijenila izgorjelo brojilo, a tehnicari su, nama vlasnicima stanova, rekli da bi trebalo zamijeniti i preostala 2 brojila istog tipa, ALI DA NE GOVORIMO NJIHOVIM SHEFOVIMA DA SU NAM TO ONI REKLI.
Molim, Vas da mi odgovorite o cemu se radi jer sam davno, chitao u novinama da su neka brojila firme Iskra-emeco-BiH SA NEKOM FABRICKOM PROJEKTANTSKOM GRESHKOM.
Da li imam razloga da se brinem za svoju obitelj?
Molim Vas da budete iskreni. Vec sam se putem telefona obracao Iskra-emecoBiH, Elektrodistribuciji Sarajevo i Kantonalnoj energetskoj inspekciji Sarajevo.

Pozdrav,
PD9
Ekspresni današnji odgovor iz Slovenije wrote:
Kako je nama poznat taj problem izgorjelog brojila, možemo reći samo to, da problem nije uzrokovan zbog bilo kakve FABRIČKE PROJEKTANTSKE GREŠKE na samom brojilu. Brojila T31CD-74-A1 su OK! Problem izgorjelog brojila je bio izkljuČito u naČinu prikljuČenja.
U nekim slučajevima se sa elkaleksom 16 mm2 ulazilo direktno na stezaljku od mesinga bez ugradnje svornjaka Al/Cu 16/6 mm2. Vremenom je zbog lošeg spoja to mjesto pregrijavalo i dolazilo je do zapaljenja ploče i brojila.
Vjerovatno je kod priključenja el. monter zaboravio ugraditi Al/Cu svornjak 16/6 mm2, što je najverovatnije prouzrokovalo loš spoj.
Rješenje, da ne bi do toga dolazilo je jedino, da el. monteri elektrodistribucije urade priključak onako kako moraju to uraditi po propisima za ugradnju brojila, sa ugradnju svornjaka za bolji spoj. Da se posle priključenja još jednom kvalitetno i dobro provjeri spojeve izvan brojila, da se nebi desio bilo kakav kvar, da se zbog toga nepotrebno okrivljivalo samo brojilo.

Sa pozdravima,
Iskraemeco, Slovenia
S. Vrhovnik
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#15 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by dottore »

i meni je izgorilo brojilo prije 4 godine, dosli ljudi za 5 minuta(u nedjelju) i skopcali mi struju direkt... :D
imao sam dz struju 7 dana... :mrgreen: :mrgreen:
stavili novo Iskrino, radi super :thumbup:

EP ne pravi brojila, tako da se mogu ograditi od svake gluposti, pa i te greske da sat ne prebaca na jeftinu struju...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#16 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by PipiDugaDevetka »

dottore wrote:i meni je izgorilo brojilo prije 4 godine, dosli ljudi za 5 minuta(u nedjelju) i skopcali mi struju direkt... :D
imao sam dz struju 7 dana... :mrgreen: :mrgreen:
stavili novo Iskrino, radi super :thumbup:

EP ne pravi brojila, tako da se mogu ograditi od svake gluposti, pa i te greske da sat ne prebaca na jeftinu struju...
''Iskra-Emeco'' je firma osnovana neposredno prije rata po nekim Markovićevim zakonima i vlasnik te firme je u početku bila EP BiH, čini mi se 49%, a 51% vlasnik bijaše ''Iskra''.
Sjećam se da je bila vijest u tadašnjem Oslobođenju da ta nova fabrika strujomjera pravi iste sa projektantskom greškom. Međutim, ja sam mislio da samo pogrešno mjeri potrošnju energije. Tek kada se u mojoj zgradi desila drama sa plamenom koji vidiš i koji ''ide dalje'', PP aparati ne rade zastarjeli, neodržavani, a ne smiješ vodom gasiti, povezao sam ovu davnašnju vijest iz Oslobodjenja i požar.

I kod mene u zgradi je komšija imao besplatnu struju nekoliko dana.
Došli majstori to veče kada se zapalilo i pitam majstora šta će biti sa preostala dva strujomjera istog tipa i marke kod nadograđenih. Kaže majstor, morate i njih zamijeniti, ali NE GOVORITE NIKOME DA SMO VAM TO MI REKLI.
:x
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by PipiDugaDevetka »

Bloo wrote: sinoc ja oko pola 11 da pogledam sva 3 brojila (samo 3 stanara u zgradi)..njima strelica gore meni dole pokazuje 2 :shock:
Ako strujomjeri nisu sa daljinskim prebacivanjem na mjerenje jeftinije/skuplje struje, onda mora biti i uklopni sat blizu strujomjera. EDP ekipa može doći da konstatuje kvar na uklopnom satu, ali ga neće zamijeniti jer je to dužnost vlasnika zgrade, odnosno, to je dužnost upraviteljske firme koja održava zgradu da popravi.
Doduše, upraviteljska firma može angažovati podizvođača, a to može biti baš EDP.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#18 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by PipiDugaDevetka »

dottore wrote:i meni je izgorilo brojilo prije 4 godine, dosli ljudi za 5 minuta(u nedjelju) i skopcali mi struju direkt... :D
imao sam dz struju 7 dana... :mrgreen: :mrgreen:
stavili novo Iskrino, radi super :thumbup:

EP ne pravi brojila, tako da se mogu ograditi od svake gluposti, pa i te greske da sat ne prebaca na jeftinu struju...
Je li to izgorjelo i zamijenjeno brojilo bilo u pvc kučištu sa pvc sklopkama, strujomjer
ISKRA EMECO TIP: T31CD-74-A1?
Last edited by PipiDugaDevetka on 13/03/2011 12:22, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by PipiDugaDevetka »

poznanik wrote:
shlauf wrote:... Ko ima dvotarifno električno brojilo a uklopni sat je od pleksiglasa NE RADI mu jeftinija struja. Uvijek kazaljka stoji na skupoj iako je predvidjeni termin za jeftinu. Ovaj uklopni sat koji je od pleksiglasa providnog već izvjesno vrijeme ne prima signal iz centrale da prebaci tarifu na nižu.

Kako prepoznati ispravno od neispravnog mjerila, po čemu se još razlikuju osim pleksiglasa?
Uklopni sat, a ne strujomjer. Prepoznaćeš ''grešku'' tako što u 13:00 sati neće prebaciti na jeftiniju tarifu broj 2 na strujomjeru. Na računu će ti cifra pod MT (Manja Tarifa) biti uvijek ista, a u novčaniku manje novca.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#20 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kurty »

Meni nikad nisu piznali gresku sa strujemjerom...
Od kako ga zamjenise, meni racuni mnogo manji...prosjek prije zamjene je bio oko 85km...poslije zamjene 50km...
Jos mi i policiju doveli na vrata da mi iskljuce struju, jer nisam platio dva racuna, a kad sam prijavio kvar direktor ED mi rekao da ne placam racune dok se sve ne ispita...
Na kraju sam platio i evo vec vise od godinu cekam bilo kakav odgovor, dopis ili sta vec
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#21 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by PipiDugaDevetka »

kurty wrote:Meni nikad nisu piznali gresku sa strujemjerom...
Od kako ga zamjenise, meni racuni mnogo manji...prosjek prije zamjene je bio oko 85km...poslije zamjene 50km...
Jos mi i policiju doveli na vrata da mi iskljuce struju, jer nisam platio dva racuna, a kad sam prijavio kvar direktor ED mi rekao da ne placam racune dok se sve ne ispita...
Na kraju sam platio i evo vec vise od godinu cekam bilo kakav odgovor, dopis ili sta vec
Stavi se u položaj direktora EDP Novi grad ako si na tom području. ON MORA SVAKE GODINE PODNIJETI NEKAKAV IZVJEŠTAJ, a glavna stavka tog izvještaja je o POZITIVNOM FINANSIJSKOM poslovanju.

Prema tome, načekaćeš se da ti išta isplate ili makar kompenziraju umanjenjem računa.
Preostaje ti sud, ali i tu se plaćaju advokati, tužbene takse,...sudski vještaci,...
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#22 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kurty »

PipiDugaDevetka wrote:
kurty wrote:Meni nikad nisu piznali gresku sa strujemjerom...
Od kako ga zamjenise, meni racuni mnogo manji...prosjek prije zamjene je bio oko 85km...poslije zamjene 50km...
Jos mi i policiju doveli na vrata da mi iskljuce struju, jer nisam platio dva racuna, a kad sam prijavio kvar direktor ED mi rekao da ne placam racune dok se sve ne ispita...
Na kraju sam platio i evo vec vise od godinu cekam bilo kakav odgovor, dopis ili sta vec
Stavi se u položaj direktora EDP Novi grad ako si na tom području. ON MORA SVAKE GODINE PODNIJETI NEKAKAV IZVJEŠTAJ, a glavna stavka tog izvještaja je o POZITIVNOM FINANSIJSKOM poslovanju.

Prema tome, načekaćeš se da ti išta isplate ili makar kompenziraju umanjenjem računa.
Preostaje ti sud, ali i tu se plaćaju advokati, tužbene takse,...sudski vještaci,...
Ma ja sam iz Breze...i kad sam otvorio temu po ovom pitanju, Vi ste mi najvise savjeta davali...
Elem, ja sam presretan jer sad imam normalan racun...nije vise preveliki kako je bio...
Mene je najvise policija ponizila...Dosla dva radnika i dva policajca... Sta, sto, kako??? Kaze jedan policajac "pozvali nas da budemo tu dok vam iskljucimo struju"... Pa majka mu stara, k'o da sam kriminalac neki... nikakvog posla sa policijom nisam imao, nikad problemi sa njima i sad dodju da budu "osiguranje"..
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#23 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kone »

PipiDugaDevetka wrote:
Bloo wrote: sinoc ja oko pola 11 da pogledam sva 3 brojila (samo 3 stanara u zgradi)..njima strelica gore meni dole pokazuje 2 :shock:
Ako strujomjeri nisu sa daljinskim prebacivanjem na mjerenje jeftinije/skuplje struje, onda mora biti i uklopni sat blizu strujomjera. EDP ekipa može doći da konstatuje kvar na uklopnom satu, ali ga neće zamijeniti jer je to dužnost vlasnika zgrade, odnosno, to je dužnost upraviteljske firme koja održava zgradu da popravi.
Doduše, upraviteljska firma može angažovati podizvođača, a to može biti baš EDP.
Upravitelji zgrada nemaju nikakve veze sa uklopnim satom...Vlasnik uklopnog sata je ED i ona je duzna da ga servisira i po potrebi mijenja...Upravitelji su duzni instalaciju u zgradi da odrzavaju(medju njima i glavne osigurace u zgradi)....A sve sto se tice brojila,za to je duzna ED...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by PipiDugaDevetka »

[quote="http://msp.ks.gov.ba/sites/msp.ks.gov.b ... st__0.pdf""]Član 4.
U zajedničke dijelove zgrade spadaju:
· Konstruktivni elementi zgrade;
· Zajedničke prostorije zgrade;
· Instalacije zgrade;
· Uređaji u zgradi;
· Ostali zajednički dijelovi zgrade.
...
...
...

3. instalacije elektrike jaka struja - svi vodovi i uređaji od brojila (isključujući brojilo), odlazni
osigurači, odlazni napojni vod s razvodima do sporedne ploče etažnih vlasnika (isključujući sporednu
ploču),[/quote]
Ne piše ''isključujući brojilo i uklopni sat'', nego samo ''brojilo''.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#25 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by kone »

Pisalo ne pisalo,ED je duzna servisirati sve do brojila(ukljucujuci i uklopni sat)...Znaci ako ne prebacuje kako treba(mislim na vrijeme),duzni su doci i nastimati ga.Ako nikako ne prebacuje,duzni su doci i zamijeniti bateriju..Ako ne radi nikako,onda doci i zamijeniti uklopni sat...Ovo ti je 1/1 ;-)
Post Reply