Električni pekač hljeba

User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1 Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

Posto nema neki PF oko klope da metnem ovdje.

Naime, danas ja i supruga kupismo Tefalov pekač za hljeb. Dosta pozitivnog sam čuo o istom, ali me interesuju misljenje i vas. Posebno onih koji imaju iskustvo sa ovom spravom...gdje, sta, kako???

I neka mi neko napise sta mu je to "pekarski kvasac"?
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2 Re: Električni pekač hljeba

Post by mahalas505 »

Ma germa obicna :D .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66251
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3 Re: Električni pekač hljeba

Post by _BataZiv_0809 »

Imali smo to mati i ja. Hljeb bude bezukusan. :run:

Mozda je i do nas, ali sve smo radili po uputstvu :roll:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4 Re: Električni pekač hljeba

Post by kox »

Odlična spravica, koristili smo ga intenzivno otprilike 2 godine. Prvih par puta smo se u potpunosti držali dobijenih recepata a onda smo skontali neke naše modifikacije.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

kox wrote:Odlična spravica, koristili smo ga intenzivno otprilike 2 godine. Prvih par puta smo se u potpunosti držali dobijenih recepata a onda smo skontali neke naše modifikacije.
Zaci valja? Ja zaista nikada nisam ni okusio nesto tako, ali sam sa par strana cuo da je fantazija, pogotov kad mi je jedan kolega sa posla (inace, diplomirana poguzija) rekla da je super. Nadam se da je bata fulio...

mahalas, znaci germa, nemoj da mi masina pomahnita a ni kifle jos nisam pojeo...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66251
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Električni pekač hljeba

Post by _BataZiv_0809 »

Mi smo kupili Moulinex ili Tefal, ne mogu se sad tacno sjetiti, znam da je bolja marka i da smo ga solidno kesirali. Hljeb je stvarno bio nekako bezukusan, plastican, ne znam fakat :roll:

Moze biti da je do nas dvoje, ne zelim te odgovarati od kupovine, samo navodim licno iskustvo :)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#7 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

_BataZiv_0809 wrote:Mi smo kupili Moulinex ili Tefal, ne mogu se sad tacno sjetiti, znam da je bolja marka i da smo ga solidno kesirali. Hljeb je stvarno bio nekako bezukusan, plastican, ne znam fakat :roll:

Moze biti da je do nas dvoje, ne zelim te odgovarati od kupovine, samo navodim licno iskustvo :)
i ovaj je Tefal, bilo je nekakvih Bira, Vox Kox sta ti ja znam ali i ja kontam haj' Tefal je...

Dobili smo i neku knjigu recepata sa brojem stranica ko Ana Karenjia, valjda ce jedan upaliti...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#8 Re: Električni pekač hljeba

Post by kox »

zateznistub wrote:
kox wrote:Odlična spravica, koristili smo ga intenzivno otprilike 2 godine. Prvih par puta smo se u potpunosti držali dobijenih recepata a onda smo skontali neke naše modifikacije.
Zaci valja? Ja zaista nikada nisam ni okusio nesto tako, ali sam sa par strana cuo da je fantazija, pogotov kad mi je jedan kolega sa posla (inace, diplomirana poguzija) rekla da je super. Nadam se da je bata fulio...

mahalas, znaci germa, nemoj da mi masina pomahnita a ni kifle jos nisam pojeo...
Ja volim hljebove od integralnog brašna i ispadali su mi vrlo dobri, za mene bolji od kupovnih. E sad, zavisi od toga kakav hljeb volite, koliko vam se da eksperimentisati dok ne nadjete odgovarajući recept, kakav je pekač itd. Da ga ponovo kupujem uzeo bih neki čiji se propeleri za miješanje uvlače prilikom pečenja, kod mog se ne uvlače i ostanu velike rupe kada se izvade pa je nezgodno sijeći hljeb.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#9 Re: Električni pekač hljeba

Post by braca »

Ako nema i grijac SA GORNJE STRANE, tamo gdje je onaj glupi prozor, moš ga hebat, odnosno - ne valja!
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

braca wrote:Ako nema i grijac SA GORNJE STRANE, tamo gdje je onaj glupi prozor, moš ga hebat, odnosno - ne valja!
:shock:

Mislim da nema. Ima samo onaj oko one kantice...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#11 Re: Električni pekač hljeba

Post by kox »

Koliko se sjećam nema ni moj taj gornji grijač ali se hljeb uspijevao ispeći. Pazi na preporučenu gramažu brašna, nemoj stavljati više nego što je predvidjeno i trebalo bi biti ok.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#12 Re: Električni pekač hljeba

Post by braca »

Onda ces morati panju dopeci u rerni, pa je to skuplja pita od tepsije. Sve ovo ti pisem jer sam se i ja zahebao, eno ga na polici, odmara i sakuplja prasinu. Vjerujem da ima sistema kako to dodatno dobro odraditi, ali ja necu da se zahebajem sa razno-raznim metodologijama (!!!), zelio sam samo opciju naspi brasno, vodu i sta jos treba, upali struju, ispeci i jedi. To sve moze sa onim koji ima grijace sa svih strana, sve ostalo je dodatna komplikacija.
Last edited by braca on 20/09/2015 21:42, edited 1 time in total.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#13 Re: Električni pekač hljeba

Post by braca »

Dupli, sorry.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#14 Re: Električni pekač hljeba

Post by Android Knego »

_BataZiv_0809 wrote:Imali smo to mati i ja. Hljeb bude bezukusan. :run:

Mozda je i do nas, ali sve smo radili po uputstvu :roll:
imao sam zelju da ovo kupim, a cuo sam samo dobra iskustva. do vas je, sigurno... :)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#15 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

braca wrote:Onda ces morati panju dopeci u rerni, pa je to skuplja pita od tepsije. Sve ovo ti pisem jer sam se i ja zahebao, eno ga na polici, odmara i sakuplja prasinu. Vjerujem da ima sistema kako to dodatno dobro odraditi, ali ja necu da se zahebajem sa razno-raznim metodologijama (!!!), zelio sam samo opciju naspi brasno, vodu i sta jos treba, upali struju, ispeci i jedi. To sve moze sa onim koji ima grijace sa svih strana, sve ostalo je dodatna komplikacija.
:(
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#16 Re: Električni pekač hljeba

Post by Jack Be Nimble »

Da nije toga je ne bi prezivio fax. Ponekada ga samo koristio da mi zamjesi tijesto (npr picu, ustipke) a onda bi ja sam pekao. Sada naucio oko tijesta raditi sam pa ga vise i ne trebam.

ipak preporucujem :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#17 Re: Električni pekač hljeba

Post by vjesticanametli »

Super stvar...ima tema vec na umj. Zivljenja.....bas sutra hocu da pravim hljeb opet hihihi....nozevi su mana velika kad se vade naon pecenja ali.....nema moj mulinex grijace na vrhu ali super pece.....bolji od kupovnog hljeba def. + pravila dzem u njemu hahahha i pravim tijesto za picu
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

vjesticanametli wrote:Super stvar...ima tema vec na umj. Zivljenja.....bas sutra hocu da pravim hljeb opet hihihi....nozevi su mana velika kad se vade naon pecenja ali.....nema moj mulinex grijace na vrhu ali super pece.....bolji od kupovnog hljeba def. + pravila dzem u njemu hahahha i pravim tijesto za picu
Ovo su pricali i kleli se u majku da je pravo dobro

I da, gledao sam nekoliko modela od nekoliko proizvođaća i ni jedan nije imao grijac u poklopcu
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19 Re: Električni pekač hljeba

Post by vjesticanametli »

:lol: bio nam gost iz njem. I ja taj dzem stavila za dorucak na stol i jedemo haahha kaze on gdje si u bih kupila schwartau hahahhaha reko kupila jagode na pijaci i pravila. Extra je
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20 Re: Električni pekač hljeba

Post by mO k3 »

zateznistub wrote:Posto nema neki PF oko klope da metnem ovdje.

Naime, danas ja i supruga kupismo Tefalov pekač za hljeb. Dosta pozitivnog sam čuo o istom, ali me interesuju misljenje i vas. Posebno onih koji imaju iskustvo sa ovom spravom...gdje, sta, kako???

I neka mi neko napise sta mu je to "pekarski kvasac"?
iskreno...
Mislices prvi mjesec dana joj kupio sam super spravu , u tih mjesec dana ces ispeci hljeb 4-5 puta i kad tada ces to gurnuti negdje u cosak....
Hljeb ti nije isti kada ga peces u tom "stroju" ili u rerni ... sve u svemu bolje da si bacio te pare niz rijeku

bez ljutnje molim
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#21 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

Kao sto sam i ocekivao

oprecni stavovi, samo da me jos vise zbune...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#22 Re: Električni pekač hljeba

Post by mO k3 »

zateznistub wrote:Kao sto sam i ocekivao

oprecni stavovi, samo da me jos vise zbune...
ako ga nisi vec koristio vrati ... iskreno ti kazem
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#23 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

mO k3 wrote:
zateznistub wrote:Kao sto sam i ocekivao

oprecni stavovi, samo da me jos vise zbune...
ako ga nisi vec koristio vrati ... iskreno ti kazem
Maloprije stavili sastojke za taj bijeli i programirali za ujutro...

jbg, poslije j..... nema kajanja, vidjecemo sutra sta smo kupili...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#24 Re: Električni pekač hljeba

Post by mO k3 »

zateznistub wrote:
mO k3 wrote:
zateznistub wrote:Kao sto sam i ocekivao

oprecni stavovi, samo da me jos vise zbune...
ako ga nisi vec koristio vrati ... iskreno ti kazem
Maloprije stavili sastojke za taj bijeli i programirali za ujutro...

jbg, poslije j..... nema kajanja, vidjecemo sutra sta smo kupili...
.... ma sve najbolje...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#25 Re: Električni pekač hljeba

Post by vjesticanametli »

Nemoj taj hljeb neeee
Mjesaj onaj s crnim brasnom 95 grama ostalo bijelo brasno....secer...germa sol i ako hoces ubacis sebi sjemenkica njamiiiiiiii
Post Reply