Elden Ring - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#51 Re: Elden Ring - All about

Post by NecuVise »

Ja sam pobio sve osim fortisaxxa, čisto jer nisam ni znao da postoji pa ću otići po njega. Melania mi je najdraži boss u igri. Mogh ekstra, Maliketh, Fire Giant, Placidusax, Rennala, Radagon također, ti su mi ostali u najboljem sjećanju,a možda zato što je većina njih na kraj. Po meni je velika greška što su ubacili mimic tear u igru, jednostavno sve pokvari. Za mene je to easy mod. Većina ljudi uzme mimic tear i više nijedan drugi ash ne koristi, a kamo li neke strategije ili nešto. Sad mi je ostalo još nekoliko incantations i spells da nađem i fortisaxxa i to je sve. Onda ng+ za drugi ending pa još jednom za treći :thumbup:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#52 Re: Elden Ring - All about

Post by arnes_king »

Oko 145 sati, level 181, trenutno u crumbling farum azula imam samo jos main bossa. Poslije tog jos jedno podrucje ostaje i kad to zavrsim but ce odmah i platina. Odradio sam vjerovatno oko 90% sadrzaja. Jedino podrucje koje znam da nisam detaljno istrazio je moghwyns.
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#53 Re: Elden Ring - All about

Post by vaučer »

Ja sam level 250, oko 200 sati igranja i pred kraj NG+ prolaska. Nisam detaljno čistio mapu kao prvi put ali hoću kad odradim glavne bossove.
User avatar
ferratilis
Posts: 7266
Joined: 25/11/2013 16:48

#54 Re: Elden Ring - All about

Post by ferratilis »

Vi skoro pri kraju, a ja tek poceo, igram zadnja tri dana non-stop. Iako sam kupio igru kad je tek izasla, cekao sam da poprave performanse na PC-u, sad je sve savrseno. Zavrsio sam Raya Lucariu i par okolnih zona, probao ici u Capital ali je zakljucan, pa cu se baciti tamo na istok, Caelid. Raya Lucaria mi je bila odlicna, malo mi vuce na Demon's Souls, pogotovo jer i boss ima gimmick. Zasad je sve 10/10. Poceo sam kao dex build, ali onda sam naletio na Zweihander i nisam mogao odoljeti, sad pumpam strength. Smijem se kladit da ima dosta boljih greatswords, ali necu da trazim po netu sta je dobro, a sta ne. Igram naslijepo. :)

Image
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#55 Re: Elden Ring - All about

Post by vaučer »

Buildove kasnije možeš mjenjati kao čarape, čisto za eksperimentirati. Ja sam prvi playthrough bio čisti dex i Uchigatana, sad sam dex/arcane s Rivers of blood koji je debelo overpowered.

Stvarno je super igra, ni sekunde dosadna ni u drugom igranju.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#56 Re: Elden Ring - All about

Post by NecuVise »

Već sad on može mijenjati buildove. Ja sam prvi put za rsio sa rivers of blood i nije mi bio toliko Op koliko se predstavlja na internetu. Kakvih sam stvari viđao sa drugim buildovima ovo ni blizu. Ng+ sam krenuo sa strength quality buildom, došao sam do pred kraj capitala uz napomenu da sam samo rushao glavne bossove i skroz malo sa strane ali sam napravio pauzu već pofinu. Nastavim opet nekad. Najradije bih odmah na ng+3 prebacio da bude teže.
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57 Re: Elden Ring - All about

Post by vaučer »

Znam da može, samo je kasnije puno lakše kad skupiš zvonca i nakupiš upgrade stonesa. Jer bezveze je mjenjati build ako ne možeš dignuti oružje na potrebnu razinu.

Jesi skupio sve talismane za Rivers i onu bijelu masku? Bez maske i talismana nije ni upola ubojit Corpse piler.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#58 Re: Elden Ring - All about

Post by NecuVise »

vaučer wrote: 22/05/2022 08:37 Znam da može, samo je kasnije puno lakše kad skupiš zvonca i nakupiš upgrade stonesa. Jer bezveze je mjenjati build ako ne možeš dignuti oružje na potrebnu razinu.

Jesi skupio sve talismane za Rivers i onu bijelu masku? Bez maske i talismana nije ni upola ubojit Corpse piler.
Lord of blood exultation? Imao sam haman sve što trebaju. Ekstra je rivers da corpse piler, ne kažem da nije, nego nije toliko Op koliko pričaju.
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#59 Re: Elden Ring - All about

Post by vaučer »

Lord of blood's exultation, Shard of Alexander, Varre's mask i Rotten Winged Sword su po meni dobitna kombinacija - zadnji talisman slot možeš kako hoćeš. Ali ovi se zbrajaju i kumulativno baš uništavaju sve nakon par zamaha. Plus kao drugo oružje imam mali mač sa Sepuku ash of war - dakle ako idem na bossa aktiviram Sepuku i odmah imam sve bleed efekte.

Nakon ovog sam mislio probati power stance s Melania's blade i nekom drugom katanom. Super mi je moveset s dvije katane.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#60 Re: Elden Ring - All about

Post by NecuVise »

Umjesto varres mask sam koristio okina mask, a rotten winged sword nisam ganjao, imao sam obični winged sword insignia. Ta dva prva sam imao. Ma pola igre sam prešao sa tim build, imao sve što treba za njega. Sad ganjam nešto drugo. Pokušao sa magic i nije mi to to, pa sam se prebacio na strength.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#61 Re: Elden Ring - All about

Post by arnes_king »

Meni je daleko zabavnije sam sebi build graditi prema onome kako mi je zabavno igrati a ne pokupiti s neta najpopularniji OP build.

Presao sam igru kao melee mage tako da sam najvise levelovao inteligenciju pa koristio kombinaciju borbe s katanom + magija.
User avatar
ferratilis
Posts: 7266
Joined: 25/11/2013 16:48

#62 Re: Elden Ring - All about

Post by ferratilis »

Probao sam par razlicitih buildova zahvaljujuvi Larval Tears, ali sam se na kraju vratio na ono s cim sam poceo lol. Kolosalni macevi su mi uvijek bili najdrazi. Probao sam cisti faith build sa Blasphemous Blade, ali mi je dosadio nakon par borbi. Probao sam bleed, nisam veliki fan iako je odlican. Ovo je finalna verzija mog builda, samo cu pumpati strength do kraja. U prethodnim igrama mi je Zweihander uvijek bio najdrazi mac, ovdje mi se svidja moveset Grafted maca (samo mi preostaje da ga dignem na +10). Nekad u buducnosti cu se bavit magijom.

Image
Image
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#63 Re: Elden Ring - All about

Post by arnes_king »

ferratilis wrote: 31/05/2022 10:55 Probao sam par razlicitih buildova zahvaljujuvi Larval Tears, ali sam se na kraju vratio na ono s cim sam poceo lol. Kolosalni macevi su mi uvijek bili najdrazi. Probao sam cisti faith build sa Blasphemous Blade, ali mi je dosadio nakon par borbi. Probao sam bleed, nisam veliki fan iako je odlican. Ovo je finalna verzija mog builda, samo cu pumpati strength do kraja. U prethodnim igrama mi je Zweihander uvijek bio najdrazi mac, ovdje mi se svidja moveset Grafted maca (samo mi preostaje da ga dignem na +10). Nekad u buducnosti cu se bavit magijom.

postimg.cc/sVFyWzLM/Screenshot-175.png[/img]
postimg.cc/4s7p4bRX/Screenshot-176.png[/img]
Wow, koliki damage ima taj greatsword a jos nije do kraja ni upgradeovan. Ja sam od pocetka do kraja isao na Mage + Melee, tako da sam najvise gurao inteligenciju te zavisno od situacije koristio Staff + Shield ili Moonveil + Shiel. Koristio sam i druge maceve koji se skaliraju uz inteligenciju, imao sam 3-4 upgradeovana do kraja pa tako mijenjao i gledao sta mi najbolje odgovara, ali moonveil mi je bio favorit. Rijetko kad sam koristio onaj skill na two handed, tako da ga nisam zbog tog koristio.
User avatar
ferratilis
Posts: 7266
Joined: 25/11/2013 16:48

#64 Re: Elden Ring - All about

Post by ferratilis »

Igram drugi run Elden Ringa, 170 sati dosad. Quality build ovaj put, svidja mi se Great Épée moveset, mozda nadjem nesto bolje kasnije, ali uglavnom ide STR/DEX u jednakom omjeru. Ne mogu magiju ni faith, kad god probam smori me. Mada bleed je nesto sto me zanima. Nisam jos ni blizu toga da mi je dosadna igra. A DLC jos nije ni na vidiku. Fakat jedna od najboljih igara ikad. :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#65 Re: Elden Ring - All about

Post by arnes_king »

ferratilis wrote: 09/06/2022 00:58 Igram drugi run Elden Ringa, 170 sati dosad. Quality build ovaj put, svidja mi se Great Épée moveset, mozda nadjem nesto bolje kasnije, ali uglavnom ide STR/DEX u jednakom omjeru. Ne mogu magiju ni faith, kad god probam smori me. Mada bleed je nesto sto me zanima. Nisam jos ni blizu toga da mi je dosadna igra. A DLC jos nije ni na vidiku. Fakat jedna od najboljih igara ikad. :)
Ja kako sam zavrsio dao drugu jednom, ovako dodje ponekad kod mene pa hajd reko ti skroz novi sejv pokreni da vidim kako ces ti igrati. Poceo neki melee build, prvi put igra takvu igru, dobro se snalazi, medjutim sad i mene opet zagrijalo da i ja krenem nanovo skroz. Inace ne igram istu igru dva puta, pogotovo ne nakon 150 sati a ovo me i dalje vuce :D

Iako sam imao melee + magic build, probao s njegovim likom par bosova samo melee i bez ashes i summona i iznenadio sam se koliko dobro sad igram :D
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#66 Re: Elden Ring - All about

Post by alcho »

Jesam ja jedini koji ovo još uvijek igra?
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#67 Re: Elden Ring - All about

Post by vaučer »

arnes_king wrote: 09/06/2022 09:55
Iako sam imao melee + magic build, probao s njegovim likom par bosova samo melee i bez ashes i summona i iznenadio sam se koliko dobro sad igram :D
Ovako moj blesavi brat igra. Samo brute force, greatsword i tenkira čelikom u glavu. Išlo mu je sve fino do Malenije - onda je plakao. :D
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#68 Re: Elden Ring - All about

Post by alcho »

vaučer wrote: 01/02/2023 16:16
arnes_king wrote: 09/06/2022 09:55
Iako sam imao melee + magic build, probao s njegovim likom par bosova samo melee i bez ashes i summona i iznenadio sam se koliko dobro sad igram :D
Ovako moj blesavi brat igra. Samo brute force, greatsword i tenkira čelikom u glavu. Išlo mu je sve fino do Malenije - onda je plakao. :D
Zato uvijek ima rebirth....znam iz istog iskustva :lol:
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#69 Re: Elden Ring - All about

Post by vaučer »

Njemu je najveći zajeb bio jer je ubio Patchesa i ostao bez onog tank-armor seta. Rebirthao se pet puta i opet ostavljao dane na Maleniji. Lagao sam mu da je Farum puno lakši. :D
Post Reply