EKV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#276 Re: EKV

Post by Capajebo »

sramota da ovakva tema ne bude na vrhu
UP !
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#277 Re: EKV

Post by Capajebo »

Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#278 Re: EKV

Post by Agnese »

Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#279 Re: EKV

Post by Agnese »

radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#280 Re: EKV

Post by radostan dan »

Naslov gornje pjesme me je uvijek podsjećao na na našu internu zajebanciju glede -nekih-...ja, moja žena i njen dečko. :mrgreen:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#281 Re: EKV

Post by Better Man »

User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#282 Re: EKV

Post by Better Man »

User avatar
šeficaraje
Posts: 907
Joined: 01/04/2011 01:10
Location: nisam tu :)

#283 Re: EKV

Post by šeficaraje »

ne znam je li bila, a i da jest.... ;)

User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#284 Re: EKV

Post by Melanholik »

nije bila, a i da jest... :thumbup: :mrgreen:

Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#285 Re: EKV

Post by Agnese »

Meni draga verzija pjesme Iznad grada :D
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#286 Re: EKV

Post by radostan dan »

OD TADA JE PROŠLA DECENIJA...


EKATARINA VELIKA - VRATI UNATRAG


Koncert pod nazivom "EKATARINA VELIKA - VRATI UNATRAG" će se održati 17. marta u legendarnom Lee's Palace, u 21č...

Novine broj 1321 - Toronto, 9. mart 2012.


Sada već starija garda Torontskih ex-yu rokera već mjesecima vrti istu ploču postavljajući pitanje: Da li se planira neki muzički događaj koji bi ih ponovo okupio? Isti se nostalgično osvrću na mnogobrojne lokalne svirke koje je vrijeme, zajedno sa većinom nekadašnjih bendova, progutalo.

Euforično prepričavajući kako se nekada gotovo svakog mjeseca moglo otići na neku domaću svirku, ljubitelji rok scene jedan događaj uvijek posebno ističu - Tribute to EKV, održan novembra 2002.-e, kada je Opera House za jedno veče naselilo 800 duša, opjevavajući Milanove mračne tekstove u spomen na naše pionire post-punka.
Od tada je prošla decenija...

Iako Balkanski Plagijat, VIS RefYUgees, B.A.S. Project, Aritmija, Crveni Bombarder, i Layoff više u originalnim postavama ne sviraju, pojedini bivši članovi su odlučili ponoviti taj za dijasporu nezaboravan događaj.
Koncert pod nazivom "EKATARINA VELIKA - VRATI UNATRAG" će se održati 17. marta u legendarnom Lee's Palace, sa početkom u 21č.
Kao specijalni gosti, veče će svojim prisustvom obogatiti bivši član grupe EKV Marko Milivojević (bubnjevi 1990-1994.) i Theodore Ted Yanni (producent/gitarista Ljubav, Par Godina za Nas).

Image
Da bi vas približili kako događaju, tako i gostima večeri, odlučili smo Marku i Tedu postaviti par pitanja:

Theodore Yanni, muzički producent i inžinjer iz Australije
Kako to da se 1987.-e nađeš u Beogradu, i kako je došlo do saradnje sa Ekatarinom Velikom?
(Prevedeno sa Engleskog)
Stigao sam u Beograd iz Londona sa prijateljem koji je iz Srbije. Uspeli smo da iznajmimo studio u Beogradu na mesec dana i to je bilo moje prvo snimanje u Srbiji.
Tokom rada na tom albumu, pozvali smo devojke iz benda Aska da nam budu prateći vokali. Jedna od tih devojaka je bila Viktorija i ona me je zamolila da radim na njenom albumu. Upoznala me je sa direktorom PGP-a, Pecom Popović. Peca je smatrao da bi Milan i ja dobro radili zajedno i ugovorio je sastanak. Milan i ja smo postali veoma bliski i ubrzo smo počeli da radimo na albumu Ljubav u Studiju 5 u Beogradu.

Kako je generalno tekao rad sa Milanom koji je opšte poznat kao bolestan perfekcionista?
Milan nije bio perfekcionista. On je bio pravi umetnik, koji nije bez mana, ali je znao kako punktirati srž svog emotivnog bića i to je bila njegova tajna.

Mnoge hvale od strane kritičara za ploču Ljubav kao i velika zasluga naglašena od publike za tvoj doprinos istoj. Da li si ti bio taj koji je insistirao na agresivnijim gitarama? Da li je istina da se nije računalo da će baš prva stvar na albumu, pjesma "Zemlja", postati hit?
Pa moglo bi se reći da sam uticao na Milana kada dođe do agresivnijih gitara. Uvek smo svirali zajedno pa je to valjda bilo prirodno. Ja sam svirao na svim pločama koje sam radio za EKV.
Mi smo mislili da bi "Zemlja "mogla da bude hit, ali ne baš toliki koliki je postala.

Da li je postojala razlika u radnom procesu na ploči Ljubav, i narednoj Samo par godina za nas, koju si producirao u saradnji sa Mitrom Subotićem? Sa kojom od ove dvije si više zadovoljan, i da li možeš sa njih izdvojiti lično najdražu stvar?
Moja omiljena pesma EKV-a je "Voda". I, za mene, Ljubav je i dalje sjajan album.Bilo nam je fantastično kada smo stvarali Ljubav sa Bojanom i Magi, koji su bili izuzetno bitni za ovaj album.
Par Godina su zapravo Milan i Suba snimili. Album je tada nosio drugo ime.
Peca me je pozvao i pitao me da snimim dve hit pesme za isti, pošto je verovao da im treba veliki hit.
"Par godina" je snimljena u veoma malom studiju u Novom Sadu, kao i "Amerika" , te "Nisam mislio na to".

Kakvi su tvoji generalni pogledi na EKV tribute održane na prostorima bivše Jugoslavije? Da li pamtiš 'Tribute to EKV' održan u Torontu 2002.-e, i kakva su tvoja očekivanja za mart?
Prelepo je videti nove generacije eks Jugoslovena koji odrastaju slušajući Milanove pesme; a impresivno je i da znaju sve reči tih pesama!
Toronto je jedan primer EKV-a i toga kako je njihova muzika dotakla sve krajeve sveta. To je fantastično.

Možeš li nam reći nešto o svojim planovima za budućnost?
Planiram da nastavim da pomažem pri razvijanju novih ideja i talenata, sa mladim umetnicima kojima treba pomoć da pronađu svoj put i svoj stil.

Marko Milivojević:
Kako je došlo do toga da zamijeniš Srđana Todorovića? Kakvi su bili prvi utisci po upadu u tada već popularan bend?
Kada je Žika izašao iz EKV, ceo bend je želeo da ga ja zamenim. Oni su dugo znali da sam ja super za njih. Bio sam i VDOV izbor. I Koja me je u to vreme zvao da sviram u Kičmi. Pre EKV svirao sam sa Divljanom, Partibrejkersima, U Škripcu i drugim popularnim bendovima.

Možeš li nam reći nešto o dinamici benda kao i kreativnom procesu?
Za EKV je dinamika bila temelj zvuka, razvoja svake pesme, vrsta režije. Mislim i da je u tome EKV najdalje otišao od svih rok grupa. To je i najteži element na kome smo najviše radili. Svi smo puno razmišljali i onda donosili rezultate na probu, kao da smo u prostoriji imali maketu koju smo svaki dan kao tim dograđivali.

Koje su bile reakcije na činjenicu da je dotadašnji basista Bojan Pečar odselio za London? Da li misliš da je Bojanov odlazak bio jedan od uticaja na promjenu zvuka?
Bojan je ključan za EKV kao i za yu-rock. Njegov odlazak je učinio da bend postane u stvari trio.

Možeš li podijeliti sa nama osjećanja o preranoj smrti svojih kolega?
Oni su toliko dali da taj gubitak ne znači ništa za celu priču. Oni su ostvarili umetnički prostor. Zvali su nas i mi smo ušli za njima. Od tada smo zajedno.

Kakvi su tvoji generalni pogledi na EKV tribute održane na prostorima bivše Jugoslavije? Da li pamtiš 'Tribute to EKV' održan u Torontu 2002.-e, te kakva su tvoja očekivanja za mart?
To je nastavak fantastične priče o EKV. Fenomen. Ni jedan drugi bend ili izvođač u ex-yu, na Balkanu, ni u Evropi nema okupljajući tribute, duhovni krug oko benda, nešto kao Led Zeppelin ili The Doors. O Torontu 2002. slušao sam od Teda Yannia, koji kaže da je bilo fenomenalno videti salu ispunjenu do poslednjeg mesta raspevanim ljudima koji slave muziku jednog benda.
Ovogodišnji Tribute to EKV iskoristićemo da donesemo EKV sound do publike u Torontu. EKV je živ, mi smo EKV.

Eni Odobašić
___________________________________________________________-

http://www.youtube.com/watch?v=-B5NNGdO210 8-)
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#287 Re: EKV

Post by Agnese »

User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#288 Re: EKV

Post by Mis mekinjas »

MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#289 Re: EKV

Post by MADMalice »



S njom je nekada davno pocelo...Album: Ljubav, Pjesma: Tonemo

Long live EKV!
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#290 Re: EKV

Post by radostan dan »

radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#291 Re: EKV

Post by radostan dan »

Up, up...

Image

Image

Image
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#292 Re: EKV

Post by Anestezija »


"Ovo je tren koji osecam
kako promice iznad krovova,
kamen uzdise,miris zavija
glasom vremena sto se raspada. :thumbup:
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#293 Re: EKV

Post by rise against »

EKV je najveci bend ikad,nikad nece biti niko veci od njih.Kako zavidim vama koji ste ih slusali uzivo i volio bih da sam bio rodjen u njihovo vrijeme,a ne 1 godinu nakon Milanove smrti
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#294 Re: EKV

Post by radostan dan »

GODIŠNJICA: 10 godina od smrti Margite Stefanović
18. Septembar 2012. 15:38->16:25

Klavijaturistikinja "EKV"-a, koja je ostavila nemerljiv utisak na domaćoj muzičkoj rok sceni, preminula je 2002. godine u Beogradu

Image

Na današnji dan, pre deset godina, preminula je srpska muzičarka Margita Stefanović, koja se proslavila svirajući klavijature u bendu „EKV“. Muzikom je počela da se bavi od malih nogu, a karijeru u ovoj industriji započinje davne 1982. godine. Posle upoznavanja sa pevačem Milanom Mladenovićem postaje punopravni član grupe „Ekatarina Velika“.

Osim angažovanja u svom sastavu, Margita je svoj muzički talenat iskoristila za komponovanje pozorišnih predstava „Klasni neprijatelj“, „Tri sestre“, „S one strane duge“ i „Majka hrabrost“. Pojavljuje se kao gost na albumima mnogih jugoslovenskih grupa, kao što su „Van Gog“, Elvisa J. Kurtovića, „Babe“, „Bejbi Kejt“…

Margita Stefanović ,posle raspada „EKV“-a 1994. godine, formira više bendova: „Kurajbere“ 1994. i „EQV“ 1995. godine sa muzičarem Vladimirom Stojićem, sa kojim izdaje CD „Ti si sav moj bol“ za bečku muzičku kuću „Coop Arts & Crafts Unlimited“.

2002. godine objavila je i svoje poslednje muzičko delo, a u pitanju je muzika za pozorišnu predstavu “Kaput mrtvog čoveka” Hajdane Baletić. Iste godine preminula je na beogradskoj Infektivnoj klinici. Iako nije zvanično objavljen uzrok smrti, smatra se da je u pitanju prekomerna upotreba narkotika.

Inače, Zoran Predin, nekadašnji frontmen slovenačkog benda “Lačni Franc”, predstavio je novu numeru “Kosa boje srebra (Margita)” koju je posvetio pokojnoj Margiti Stefanović.
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#295 Re: EKV

Post by Clover »

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#296 Re: EKV

Post by uglavnomja »

radostan dan wrote:GODIŠNJICA: 10 godina od smrti Margite Stefanović
18. Septembar 2012. 15:38->16:25

Klavijaturistikinja "EKV"-a, koja je ostavila nemerljiv utisak na domaćoj muzičkoj rok sceni, preminula je 2002. godine u Beogradu

Image

Na današnji dan, pre deset godina, preminula je srpska muzičarka Margita Stefanović, koja se proslavila svirajući klavijature u bendu „EKV“. Muzikom je počela da se bavi od malih nogu, a karijeru u ovoj industriji započinje davne 1982. godine. Posle upoznavanja sa pevačem Milanom Mladenovićem postaje punopravni član grupe „Ekatarina Velika“.

Osim angažovanja u svom sastavu, Margita je svoj muzički talenat iskoristila za komponovanje pozorišnih predstava „Klasni neprijatelj“, „Tri sestre“, „S one strane duge“ i „Majka hrabrost“. Pojavljuje se kao gost na albumima mnogih jugoslovenskih grupa, kao što su „Van Gog“, Elvisa J. Kurtovića, „Babe“, „Bejbi Kejt“…

Margita Stefanović ,posle raspada „EKV“-a 1994. godine, formira više bendova: „Kurajbere“ 1994. i „EQV“ 1995. godine sa muzičarem Vladimirom Stojićem, sa kojim izdaje CD „Ti si sav moj bol“ za bečku muzičku kuću „Coop Arts & Crafts Unlimited“.

2002. godine objavila je i svoje poslednje muzičko delo, a u pitanju je muzika za pozorišnu predstavu “Kaput mrtvog čoveka” Hajdane Baletić. Iste godine preminula je na beogradskoj Infektivnoj klinici. Iako nije zvanično objavljen uzrok smrti, smatra se da je u pitanju prekomerna upotreba narkotika.

Inače, Zoran Predin, nekadašnji frontmen slovenačkog benda “Lačni Franc”, predstavio je novu numeru “Kosa boje srebra (Margita)” koju je posvetio pokojnoj Margiti Stefanović.
ima li negdje ovo za cuti i vidjeti :)
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#297 Re: EKV

Post by Clover »

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#298 Re: EKV

Post by uglavnomja »

hvala :-D
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#299 Re: EKV

Post by Clover »

uglavnomja wrote:hvala :-D
:wink:
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#300 Re: EKV

Post by kisni indijanac »

prelistavam temu i slažem se da je EKV jedna od najvećih s ovih prostora, ali je pomalo pretenciozno tvrditi da su najveći ili čak daleko najveći....jedino ako konzument koji to tvrdi nije slušao npr. Time, Leb i Sol, Indexe, Lačnog Franca, Smak, pa i Azru....
Post Reply