Ekupi.ba - Iskustva?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#51 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by paladinka »

Kad zavrsisu kupovinu dobijes potvrdu na mail . pa tamo pise ocekivani termin dostave taj i taj datum.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#52 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by Nisrin »

.
User avatar
Filadendron96
Posts: 680
Joined: 23/02/2019 16:53

#53 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by Filadendron96 »

Šta mislite o kupovini Samsung-a ili nekog drugog telefona na eKupi.ba? Da li je pouzdano sa računom i garancijom i koliko košta dostava? Trenutno imaju sniženje za vlasnike određenih kartica u Intesa Sanpaolo banci i obzirom da imaju Samsung A7 koji me interesuje, želio bih da provjerim kakva su iskustva sa stranicom, te da li ste kupovali mobitele od njih?
https://www.ekupi.ba/Mobitel-Samsung-SM ... 85212.aspx
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#54 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by drndalo »

Ja sam uzeo Huawei prosle godine. Radi jos...

2 godine garancije, imaju svoj servis, Kim Tec koji mi je inace popravljao Samsunge iz firme.

Dostava je vini mi se 8 KM ili tako nesto, kurirskom sluzbom...

To vidis kada dodjes do kraja narudzbe prije samog placanja...
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#56 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by paladinka »

Filadendron96 wrote:Šta mislite o kupovini Samsung-a ili nekog drugog telefona na eKupi.ba? Da li je pouzdano sa računom i garancijom i koliko košta dostava? Trenutno imaju sniženje za vlasnike određenih kartica u Intesa Sanpaolo banci i obzirom da imaju Samsung A7 koji me interesuje, želio bih da provjerim kakva su iskustva sa stranicom, te da li ste kupovali mobitele od njih?
https://www.ekupi.ba/Mobitel-Samsung-SM ... 85212.aspx
Imam cod 30 maraka kad su kupuje od 299 km , meni danas doslo u newsletter-u. Moras kupiti do 16.04. . Ako hoces javi se pp , ne znam smijem li javno postaviti.
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#57 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by Angel_of... »

Neodgovorni, zavlače me mjesecima. Nemaš se kome žaliti. Fuj!
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#58 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by drndalo »

Oko cega te zavlace?
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#59 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by paladinka »

KOD: slavimo do 14 .10 besplatna dostava
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#60 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by banjaluka078 »

Vidim da za proizvod kojeg hoću da kupim nemaju servis u gradu u kojem sam ja. Znate li kako funkcioniše slanje ovlaštenom servisu...ne očekuju valjda da vozim iz Banjaluke za Bijeljinu?
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#61 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by nagibSA »

Angel_of... wrote: 09/10/2019 11:49 Neodgovorni, zavlače me mjesecima. Nemaš se kome žaliti. Fuj!
Isti slucaj, prvi put kupujem kod ovih levata. 10+ dana vec ne salju artikal, govore kao problem do dostavljaca. Jos ja budala platio unaprijed internet bankarstvom. Ne znam kome da se zalim za povrat novca, ili da 'halalim' 80km.

Uglavnom zaobilaziti.
Dagon
Posts: 2
Joined: 07/03/2018 11:14

#62 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by Dagon »

Ovih dana planiram da kupil laptop preko ekupi.ba. Nisam siguran s obzirom da ima dosta negativnih komentara na facebook-u. O čemu se tu radi. Da li samo isporuka kasni, ili se nekad ispostavi da roba nije na stanju, ili akcija nije namjenjena za artikal koji je bio prikazan, pa je onda potrebno čekati malo duže povraćaj novca. Ja bih naručivao preko visa kartice. Valjda bi u tom slučaju bilo moguće legalno tražiti povrat novaca. Da li ima prevara koje podrazumjevaju situaciju kada kupac ne dobije robu, a novac se ne vrati ili recimo artikal je neispravan, a prodavnica neće da vrati novaa ili pošalje novi artikal. Što se tiče garancije, mislim da je to stvar zastupinka za određenu marku.


Hvala!
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#63 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by drndalo »

Mislim da ne bi trebalo biti ozbiljnih problema, mozda stanje robe ili brzina isporuke. Posebno povrat ne bi smio biti sporan. Na sta se zale na FB?
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#64 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by gidra »

Kupio ljetne gume neki dan na ekupi. Isporuka trebala biti po web aplikaciji kroz 6 dana, a gume uz besplatnu dostavu stigle za manje od 24 sata od narudzbe. Uhvatio dodatni popust od 10% na kupovinu Visa karticom.

Prije toga kupio frizider, mašinu za suđe..
Uglavnom preporuka...
Dagon
Posts: 2
Joined: 07/03/2018 11:14

#65 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by Dagon »

Hvala na odgovoru.
Dosta njih navode da još uvjek čekaju da dobiju pošiljku. Ima odgovora gdje se navodi i potreba da se sprovede tužba, ali se ne navodi šta je pravi razlog. Obično su tada komentari, dala bih vam i nulu da mogu, ali se ocijenjuje od 1 do 5. Naravo ima i pozitivnih komentara.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#66 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by nivla »

uglavnom bude sve ok, nije olx
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#67 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by tap3ah75 »

Dagon wrote: 21/04/2020 22:47 Ovih dana planiram da kupil laptop preko ekupi.ba. Nisam siguran s obzirom da ima dosta negativnih komentara na facebook-u. O čemu se tu radi. Da li samo isporuka kasni, ili se nekad ispostavi da roba nije na stanju, ili akcija nije namjenjena za artikal koji je bio prikazan, pa je onda potrebno čekati malo duže povraćaj novca. Ja bih naručivao preko visa kartice. Valjda bi u tom slučaju bilo moguće legalno tražiti povrat novaca. Da li ima prevara koje podrazumjevaju situaciju kada kupac ne dobije robu, a novac se ne vrati ili recimo artikal je neispravan, a prodavnica neće da vrati novaa ili pošalje novi artikal. Što se tiče garancije, mislim da je to stvar zastupinka za određenu marku.


Hvala!
U globalu su ok na ekupi ... garancija i isporuka i sve ostalo.
Ja sam kupio jednom tv i nakon 3 dana je crklo neko svjetlo na tv.
Poslali su odmah dostavljača i odvukli na servis, utvrđeno je da je s greškom ... ja dobio nov tv. Sve u par dana.
Kupili smo još par stvari.

Ali kad sam kupovao laptop tu su me zajebali.
Odmah da kažem ... nudili su mi zamjenu ili povrat novca, ali nije bilo laptopa ovakvih karakteristika za ovu cijenu koliko sam platio ovaj.
Zajeb je bio u tome da je laptop lenovo došao preko firme Genelec iz Tuzle koja NIJE ovlašteni uvoznik lenova.
Laptop koji su mi isporučili je za Špansko tržište i sa španskom tastaturom. U Genelecu su vršili zamjenu hard diska, ubačen mi je ssd disk ... jer kad sam tražio ovaj laptop na ovlaštenim stranicama nigdje nije sa ssd diskom.
Nakon mojih žalbi upućenih ekupi ponudili su mi povrat para ili da odaberem neki drugi laptop - to mi nije odgovaralo jer smo ovaj ugrabili sa skroz dobrom cijenom. Tako da sam ostavio laptop i ok je služi nas uredno svo vriheme.
Plus su mi slagali da će me "pripaziti" pri sljedećoj kupovini zbog toga sa laptopa - a ni to nisu ispoštovali kad sam se poslije raspitivao za kupovinu bicikla. I tražio specijalan tretman zbog slučaja sa laptopom.

Mada jbga nedavno sam opet od njih uzeo Samsung tv i sve je ok. :run:
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#68 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by tap3ah75 »

Dagon wrote: 21/04/2020 22:56 Hvala na odgovoru.
Dosta njih navode da još uvjek čekaju da dobiju pošiljku. Ima odgovora gdje se navodi i potreba da se sprovede tužba, ali se ne navodi šta je pravi razlog. Obično su tada komentari, dala bih vam i nulu da mogu, ali se ocijenjuje od 1 do 5. Naravo ima i pozitivnih komentara.
Imaš im na stranici dole desno live chat sa njima.
Slobodno pitaj ih šta god te zanima i bitno i nebitno.
bmw740i
Posts: 60
Joined: 12/10/2012 12:02

#69 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by bmw740i »

Kupio frižider i bušilicu na akciji. Ušteda preko vize 134Km. Nisu isporučivali 10+ dana. Nakon pritiska da mi frižider koji nemaju zamjenu drugim o njihovom trošku traže mi 288km razliku za frižider iako je bez akcije isti 146 skuplji.
Na kraju jednostrano raskinu narudžbu iako sam bio isključiv da želim taj frižider i navodno vrate pare (o tome dogodine kad vidim izvod). Odmah sam cijelu prepisku proslijedio ombudsmanu za zaštitu a iza praznika ću i federalnoj tržnoj inspekciji.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#70 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by nlt »

Ako neko ima kod za 10% popusta i voljan je da ga podijeli neka pošalje u pp, a ja čim dobijem svoj kod također šaljem
nanino_zlato
Posts: 7
Joined: 03/11/2020 15:14
Location: GB
Contact:

#71 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by nanino_zlato »

Vozdra raja, mislio sam kupiti iphone 13 pro. Kakva su iskustva, jel ima problema sa telefonima. Imajul oni svoku poslovnicu u Sarajevu?
Post Reply