Ekupi.ba - Iskustva?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#1 Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ruud »

Pozdrav forum familiji,

Ima li iko da ima iskustva sa ekupi.ba? Imaju jako dobrih ponuda i sniženja, ono što ja pratim se tiče bijele tehnike.
Neke od stvari koje su snižene kod njih su i dalje daleko skuplje u oficijelnim radnjama(npr. Beko).


Ima li tu kakva caka? :D
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#2 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by pringless »

Ja imam odlicna iskustva sa njima. Vec sam narucivao tri puta preko njih (stvari uvijek preko 100 KM), i sve je do sada bilo uredno. Korisnicka podrska im je za sve pohvale.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#3 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ruud »

Razumijem da su E-commerce i shodno manjim operativnim troškovima mogu davati bolje cijene.
Al' opet po 200 KM niže cijene.. uz navodno iste uslove (npr. 5 god. garancije u ovlaštenom servisu)?!
pringless wrote:Ja imam odlicna iskustva sa njima. Vec sam narucivao tri puta preko njih (stvari uvijek preko 100 KM), i sve je do sada bilo uredno. Korisnicka podrska im je za sve pohvale.
Hvala na odgovoru. Ja gledam zbog renoviranja stana pa bi bilo tu nekih par hiljada u igri (ušteda bi u ovom slučaju bila značajna), zato i tema :)
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#4 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by pringless »

Sto se garancije tice, nju inace daje proizvodjac, odnosno zastupnik, ne prodavnica. Tako da stoje isti uslovi garancije kao i kada kupis u nekoj prodvanici bijele tehnike.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#5 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ruud »

To sam shvatio. Kažem navodno, jer mi se desilo sa Gorenje mašinom za suđe da je "reklama" bila 5 god. na garantnom listu mi došlo 3.
I ja kažem nije kako je stajalo na reklami, kažu pa eto slučajno greška... :-)
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#6 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by Mišo_Kovač »

Ekupi je, koliko znam, KimTec-ov webshop. KimTec je dobavljač skoro svega, za skoro svakog ko prodaje računare i opremu. Sve regularno... :D
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#7 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by muminovic »

ruud wrote:To sam shvatio. Kažem navodno, jer mi se desilo sa Gorenje mašinom za suđe da je "reklama" bila 5 god. na garantnom listu mi došlo 3.
I ja kažem nije kako je stajalo na reklami, kažu pa eto slučajno greška... :-)
Nekad je npr garancija na motor 10 godina, a na ostale dijelove ves masine 3 godine.

Moras detaljno procitati.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#8 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ruud »

muminovic wrote:
ruud wrote:To sam shvatio. Kažem navodno, jer mi se desilo sa Gorenje mašinom za suđe da je "reklama" bila 5 god. na garantnom listu mi došlo 3.
I ja kažem nije kako je stajalo na reklami, kažu pa eto slučajno greška... :-)
Nekad je npr garancija na motor 10 godina, a na ostale dijelove ves masine 3 godine.

Moras detaljno procitati.
Tačno tako, uvijek ima nekih zavrzlama. Na greškama se uči, nažalost nekad na ličnim :mrgreen:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#9 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by valjuga »

ruud wrote:To sam shvatio. Kažem navodno, jer mi se desilo sa Gorenje mašinom za suđe da je "reklama" bila 5 god. na garantnom listu mi došlo 3.
I ja kažem nije kako je stajalo na reklami, kažu pa eto slučajno greška... :-)
Aj ti meni reci kako si zaključio da ti je 3 godine garancija?
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#10 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by hrasno38 »

Ja sam dosta stvari kupio od njih i to za solidne pare na 24 rate :D i sve je OK i vr profesionalno s tim sto im se nekada desi da stave na stranicu stvari koje ne mogu da nabave...ti narucis i platis i onda ti jave da t nemajupa vracaj pare.....
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#11 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ruud »

valjuga wrote:
ruud wrote:To sam shvatio. Kažem navodno, jer mi se desilo sa Gorenje mašinom za suđe da je "reklama" bila 5 god. na garantnom listu mi došlo 3.
I ja kažem nije kako je stajalo na reklami, kažu pa eto slučajno greška... :-)
Aj ti meni reci kako si zaključio da ti je 3 godine garancija?
Pa kad mi je otišla 'pumpa', pa zvao :)
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#12 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ruud »

Mišo_Kovač wrote:Ekupi je, koliko znam, KimTec-ov webshop. KimTec je dobavljač skoro svega, za skoro svakog ko prodaje računare i opremu. Sve regularno... :D
Ohrabrujuće :D Hvala :thumbup:
hrasno38 wrote:Ja sam dosta stvari kupio od njih i to za solidne pare na 24 rate :D i sve je OK i vr profesionalno s tim sto im se nekada desi da stave na stranicu stvari koje ne mogu da nabave...ti narucis i platis i onda ti jave da t nemajupa vracaj pare.....
Hvala 8)
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#13 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by tap3ah75 »

Dobar je ekupi.
Kad ganjaš vikend akcije za kartično plaćanje.
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#14 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by tap3ah75 »

Evo ti konkretno kad sam imao problem s tv kupljen preko njih.

tek-kupljen-tv-problem-ii-p13207071.html#p13207071
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#15 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by EliasVeskot »

korkodil wrote:zakonom neuređena oblast, ljudi mlate čistu lovu, kao i pik kao i portali, zato se može naći mnogo jeftinije, kad ih država rebne biće ovde svega, drugim riječima divlji zapad.
Ne kontam sta je tu zakonom neuredjeno? Ne izdaju racun, rade na crno? Ako procitate njihove uslove prodaje, fino stoji da nemaju radnju, samo skladiste, pretpostavljam da nemaju svu robu na stanju vec racunaju na dobavljace itd..
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#16 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ado_sar »

korkodil wrote:zakonom neuređena oblast, ljudi mlate čistu lovu, kao i pik kao i portali, zato se može naći mnogo jeftinije, kad ih država rebne biće ovde svega, drugim riječima divlji zapad.
kakva glupost
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#17 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by Gray »

Kupio ja tv kod njih prije više od 3 godine, platio 1500 km, sve super, naručio ga danas dobio sutra, bez ikakvih problema.

A ne kontam kakav to treba biti poseban zakon o internet radnjama? Sve je normalno regulisano kao i ostala društva, ima registrovan doo, plaćanje poreza nema veze sa načinom kako prodaješ, isti porez plaćaju i ekupi i domod npr, kada ti dostave stvari dobiješ i račun, sve regularno. Dakle nije uopšte ni siva ni crna zona, a problema sa internet prodavnicama možeš imati sa neprovjerenim firmama, isto kao i sa firmama koje imaju klasičnu radnju pa te zajebu.
Last edited by Gray on 10/04/2018 10:40, edited 1 time in total.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#18 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by valjuga »

ruud wrote:
valjuga wrote:
ruud wrote:To sam shvatio. Kažem navodno, jer mi se desilo sa Gorenje mašinom za suđe da je "reklama" bila 5 god. na garantnom listu mi došlo 3.
I ja kažem nije kako je stajalo na reklami, kažu pa eto slučajno greška... :-)
Aj ti meni reci kako si zaključio da ti je 3 godine garancija?
Pa kad mi je otišla 'pumpa', pa zvao :)
Mislim da gorenje daje 5 godina garancije za mašine za suđe ali tek od 2015 godine.Bilo je 3 pa su pomaknuli na 5.
Ja sam kupio par stvari sa ekupi i sve su bile preko 500km,i uvijek sve regularno i dobiješ i fiskalni račun :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#19 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by un1ted »

korkodil wrote:zakonom neuređena oblast, ljudi mlate čistu lovu, kao i pik kao i portali, zato se može naći mnogo jeftinije, kad ih država rebne biće ovde svega, drugim riječima divlji zapad.
Kako mislis? Za svaki prozivod dobijes racun? Ne kontam kakve veze ima sa pikom?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#20 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by un1ted »

korkodil wrote:šta vam nije jasno?

zakonom nije uređena oblast internet kupovine/prodaje i internet biznisa uopšte, nema zakona o internet radnjama itd dakle totalno ne siva zona već crna zona, ne plaćaju nikome ništa ni PIK, ni ovaj ekupi ni internet portali, nema zakona o ba domenu gdje se jasno treba navesti ko je vlasnik domena imenom i prezimenom itd itd ali ko će dobrom bošnji inače poznatom po čitanju knjiga i razumjevanju zakona pojasnit, kada to dobri bošnjo iz svoje glave pravi napamet zakone.
Kako nije uređena? Šta ne plaćaju, zaista bi trebao napisati više informacija pa da diskutujemo.

Ekupi i pik nemaju nikakvih poveznica. Ekupi je "virtualna radnja" u kojoj kupuješ artikle na isti način kao u fizički registrovanoj radnji. Za svaki artikal se izda račun. Kako nemaju prostore, nemaju troškove zakupa, pa to mogu kroz niže cijene kompezirati.

Kako domena nema vlasnika imenom i prezimenom?

Image

Zaista je žalosno što danas svako ima pravo da iznese mišljenje, ili tvrdnju, bez posljedica.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#21 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by dječak sa šibicama »

kupio tv preko njih, dobio racun, urednu garanciju, neki fakat lupaju napamet cuj siva ili crna zona... kako onda dobijem fiskalni racun i garanciju, nigdje veze sa pikom

siva-crna zona je kad na piku uzmem monitor, dodje expresom, nema racuna ni garancije, pitam gdje garancija kazu 'imamo mi vas u evidenciji'
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#22 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by pajero »

Kupio sinu autic na akumulator...sve pohvale! Prvo mi je preljubazna djevojka objasnila sta je koji i kad sam rekao da mu kupujem za rodjendan ona kaze evo i 10% popusta od nas :shock:

Dosao autic za 24 sata isto tako ljubazni gospodin mi pomogao da ga unesem, platio njemu, dobio racun, garanciju...odusevljen! :thumbup:
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#23 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by pringless »

korkodil wrote:šta vam nije jasno?

zakonom nije uređena oblast internet kupovine/prodaje i internet biznisa uopšte, nema zakona o internet radnjama itd dakle totalno ne siva zona već crna zona, ne plaćaju nikome ništa ni PIK, ni ovaj ekupi ni internet portali, nema zakona o ba domenu gdje se jasno treba navesti ko je vlasnik domena imenom i prezimenom itd itd ali ko će dobrom bošnji inače poznatom po čitanju knjiga i razumjevanju zakona pojasnit, kada to dobri bošnjo iz svoje glave pravi napamet zakone.
Ja sam svaki put uredno dobio fiskali racun za kupljeni proizvod, tako da, iako zakon za ovu oblast mozda ne postoji, oni uredno posluju kao prodavnica koja prodaje svoje proizvode putem interneta.

Druga stvar su PIK, razne facebook i instagram prodaje, cice mace.
User avatar
ettakoto
Posts: 167
Joined: 11/02/2017 12:15

#24 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by ettakoto »

Pozitivno.

Kupio sam prije 3 godine Samsung led televizor 32 inča i uštedio više od 120 maraka. Svi mi govorili to je neka prevara, pokvariće ti se za mjesec, a da kucnem u drvo radi kao sat i danas. :izet:
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#25 Re: Ekupi.ba - Iskustva?

Post by drndalo »

Maloprije mi stigao e-mail, neka akcija ljetnih guma... Kome trebaju nek pogleda...
Post Reply