eksplozije u Londonu

Post Reply
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#176

Post by Bumbar »

ja sa rucka sa rajom iz CoE...cude se kako im kolege Britanca nema cijelo jutro. a ja taman spominjem kako sam cula za eksplozije na forumu.

Damn :(
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#177

Post by Alfons Kauders »

seka wrote:do bola zalosna razmisljanja :( pojedinaca .
Ovaj glagol bas i nije prikladan...
GENEX
Posts: 26
Joined: 07/07/2005 04:03

#178

Post by GENEX »

novalic wrote:pa je li to razlog nasladjivati se nesreci nevinog naroda :(
ma ne nasladjujem se, ne daj boze

al mi nije jasno kako je NORMALNO da svi muslimani placaju danak radi onoga sto rade TERORISTI ali je u isto vrijeme NENORMALNO da Englezi placaju za ono sto radi Bler u koaliciji s Bushom?

cisto onako, na ljudskoj osnovi - jesmo li ravnopravni?
Mladen
Posts: 141
Joined: 27/10/2003 00:00

#179

Post by Mladen »

Genex,

posveti li ijednu misao o nastradalim, nekoliko je mrtvih i tesko povrijedjenih? :?
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#180

Post by novalic »

GENEX wrote:
novalic wrote:pa je li to razlog nasladjivati se nesreci nevinog naroda :(
ma ne nasladjujem se, ne daj boze

al mi nije jasno kako je NORMALNO da svi muslimani placaju danak radi onoga sto rade TERORISTI ali je u isto vrijeme NENORMALNO da Englezi placaju za ono sto radi Bler u koaliciji s Bushom?

cisto onako, na ljudskoj osnovi - jesmo li ravnopravni?
koliko muslimana imas koji ne podrzavaju politiku terorista
koliko engleza imas koji ne podrzavaju blairovu politiku...


koliko nevinih zrtava i na jednoj i na drugoj strani placaju ceh..

tesko tebi kada mozes tako nesto osjecati.. ne bih ti bila u kozi... nikada.. nikako...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#181

Post by Alfons Kauders »

novalic wrote:
GENEX wrote:
novalic wrote:pa je li to razlog nasladjivati se nesreci nevinog naroda :(
ma ne nasladjujem se, ne daj boze

al mi nije jasno kako je NORMALNO da svi muslimani placaju danak radi onoga sto rade TERORISTI ali je u isto vrijeme NENORMALNO da Englezi placaju za ono sto radi Bler u koaliciji s Bushom?

cisto onako, na ljudskoj osnovi - jesmo li ravnopravni?
koliko muslimana imas koji ne podrzavaju politiku terorista
koliko engleza imas koji ne podrzavaju blairovu politiku...


koliko nevinih zrtava i na jednoj i na drugoj strani placaju ceh..

tesko tebi kada mozes tako nesto osjecati.. ne bih ti bila u kozi... nikada.. nikako...
Ma ne pricaj bezze s njom, njoj ni lijecnicki konzilij ne bi pomogao. Kljuc u bravu i zdravo ! :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#182

Post by novalic »

i to sto kazes,

pozdravljam drustvo, odo' kuci..
uzdravlje svima do sutra (ako posao ne pritegne opet)
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#183

Post by novalic »

ah, zaboravih da zovnem pice..
GENEX
Posts: 26
Joined: 07/07/2005 04:03

#184

Post by GENEX »

Mladen wrote:Genex,

posveti li ijednu misao o nastradalim, nekoliko je mrtvih i tesko povrijedjenih? :?
Posvetih, naravno

onda se sjetih chata sa jednim Englezom koji kaze mrzi imigrante, posebno indijske i arapske jer "iscrpljuju Engleska nacionalna bogatstva" - mislio je na one koji su na socijalnoj pomoci jer nemaju pravo da rade i ako steknu neko pravo zna im se - lopata, krpa i kanta vode.

onda se sjetih i demonstracija u Londonu protiv Busha i Blera, i onog naucnika koji je izvrsio samoubistvo kad se dokazalo da Ameri i Englezi nisu imali nikakvih dokaza ni da je Iraq umjesan u napad Al Quaide 11. Septembra, ni na biolosko oruzje (za koje se ispostavilo da su im to amerikanci i prodali), ali im je opsta frka obezbjedila jednoglasnu narodnu podrsku da razvale i Avganistan i Iraq. Onda se sjetih da je Regan pomagao i teroriste u Avganistanu dok su Rusi dole "gurali nos" i Sadama Huseina kad je maltretiro Iran, a Osama je jos slobodan ko ptica...

Padaju mi na pamet i borbe za ljudska prava, predivna ideja pod kojom zapad marsira po Istoku - al jos nemaju nista protiv hapsenja osumnjicenih i deportovanja po Americkim logorima.

Onda se sjetih i da je bez obzira na sve ono na sta je ukazivala stampa u Engleskoj - prvenstveno na savez Blera i Busha - al opet pobjedi Bler jer - ko jebe Arape - Bler je ipak bolji za Engleze...

Zao mi je naravno svih nevinih zrtava - ali ovo je dogadjaj u nizu dogadjaja od kojih se maltene svaki tretira kao nesto sto je pocelo juce...

I sjetih se i toga da je Amerikanac danas prava Bozja sila - niko ih ne moze natjerati da pred bilo kojim sudom odgovaraju za bilo sta - ukljucujuci naravno i dogadjaje u Bosni i Hercegovini ...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#185

Post by pitt »

Kakve sad dogadjaje u BiH treba amerima pripisat? jel sto su bombardovali agresora? :?
Last edited by pitt on 07/07/2005 17:40, edited 1 time in total.
Mladen
Posts: 141
Joined: 27/10/2003 00:00

#186

Post by Mladen »

Genex,
ukratko, ja uvijek samo srz, strajt to d pojnt,
ovo sto ti sad cinis, je umgekehrter nazionalismus, uzvratni, povratni nacionalizam.
Sve to bazira na predrasudama i nezdravom razmisljanju.
GENEX
Posts: 26
Joined: 07/07/2005 04:03

#187

Post by GENEX »

pitt wrote:Kakve sad dogadjaje u BiH treba amerima pripisat? jel sto su bombardovali agresora? :?
Ne znamo. A ni smijemo ni da pitamo. Trazili su izuzece sa Haskog tribunala - i dobili su ga. Amerikanci pred internacionalnim sudom ne odgovaraju. Kome onda odgovaraju?
GENEX
Posts: 26
Joined: 07/07/2005 04:03

#188

Post by GENEX »

Mladen wrote:Genex,
ukratko, ja uvijek samo srz, strajt to d pojnt,
ovo sto ti sad cinis, je umgekehrter nazionalismus, uzvratni, povratni nacionalizam.
Sve to bazira na predrasudama i nezdravom razmisljanju.
Mozes ti sve u srz - ali obrazlozi. ovako - ovo sto si napisao mozes propagirat nekome niti ima pamcenje niti mu mozak sluzi za razmisljanje. nego suplja glava pa puni cim hoces...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#189

Post by pitt »

Ne vidim vezu al etyo.
Ameri ne zele da odgovaraju medjunarodnom sudu jer ga smatraju lakrdijom (sto i shvatam u neku ruku). Ovdje za ubistvo jednog covjeka ides na stolicu ili ti ne gine dozivotna u najgorima kazamatima dok plavsicka i drugi odgovorni za GENOCID idu po zatvorima gdje mogu jahat konje...........zna se ko bi u americkom zatvoru bio uzjahan :D:D
GENEX
Posts: 26
Joined: 07/07/2005 04:03

#190

Post by GENEX »

+++
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#191

Post by RPM »

Alfons Kauders wrote:
seka wrote:do bola zalosna razmisljanja :( pojedinaca .
Ovaj glagol bas i nije prikladan...
i od kada je to uopste glagol .. :? :D
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#192

Post by rainbow_sex »

Amerikanci pred internacionalnim sudom ne odgovaraju. Kome onda odgovaraju?
NIKOM PA NI BOGU, JER JEDINO ONI ODRZAVAJU RED I DISCIPLINU NEKULTURNIH REZIMA
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#193

Post by water »

pitt wrote:Ne vidim vezu al etyo.
Ameri ne zele da odgovaraju medjunarodnom sudu jer ga smatraju lakrdijom (sto i shvatam u neku ruku). Ovdje za ubistvo jednog covjeka ides na stolicu ili ti ne gine dozivotna u najgorima kazamatima dok plavsicka i drugi odgovorni za GENOCID idu po zatvorima gdje mogu jahat konje...........zna se ko bi u americkom zatvoru bio uzjahan :D:D
Samo da dodam, muka mi je muka zbog ove revizionisticke istorije. Vama bosancima mrziteljima svega americkog, pitam se kako bi se danas osjecali da vam nije bilo Amerike 95, kada su slavne brigade krenule u deblokadu, i kada, da vam nije bilo Amerike, danas bi srpska zastava vijorila na Bascarsiji, a broj Bosnjaka bio prepolovljen, a Srebrenica bila samo jedna od manjih tragedija. Kako bi bilo da Milosevic nije zaustavljen u planiranom pokolju stotine hiljada Albanaca.
Za one koje istinski interesuje zbog cega nema napada u Americi, moje misljenje je da Arapi koji zive u Americi (vecina) VOLE zivjeti ovdje i tesko ih regrutirati da postanu hladnokrvne mozgoisprane ubice, zato sto ih Amerika i americki narod ciji su dio tretira bas tako, kao svoj dio, i sto se osjecaju tako. U Evropi zive kako zive to znam samo iz prica ili iz medija, ali ocigledno je tamo regrutacija sega.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#194

Post by Bumbar »

Moze li samo molitva za zrtve a ne rasprava :roll:
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#195

Post by bug »

ljudi hoce li ovo ikada prestati :(
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#196

Post by List »

novalic wrote:
BECHO wrote:Uf, uf, vruca tema, vruca. Pitam se da li bi pojedinci dizali ovoliku hampu kad bi se izvrsio masakr nad crnackim plemenom u Ruandi!? :roll:
pa u tome i jeste poenta, moj becho... zrtva je zrtva, pa bilo gdje.. i ne bi trebali razlicito reagovati na ove ili one..

a posebno reci, boli me kurac :(
Sve sam konto da se ne javim. Ali evo ipak se javljam.

Braca Ameri pobili su 3 miliona Vijetnamaca, preko 100 000 Iracana, braca Sovjeti pobise 1 milion Afganistanaca, braca Srbi i Hrvati pobise priblizno 200 000 brace Bosnjaka (tzv. bratoubilacki rat).

Mislim da na te zrtve malo ko gleda jednako.

Beco rece sta su Englezi sve radili u kolonijama. Nedavno sam gledao sta su cinili u Keniji na Discovery Channel.

Nebitno, nista sto sam naveo ne opravdava zlocin.

Samo hocu reci da serete vi koji sada trazite da osudimo svaki zlocin.
Sjecam se frisko pred napad na Irak bila je anketa u Zapadnom Mostaru o tom pitanju. 80% anketiranih izjavilo je kako Iracani treba da nestanu sa lica zemlje (ne izvlacim iz konteksta).

Mojne suplje kako ste vi koji sad pozivate na zdrav razum i suosjecanje sad svi fini, divni i krasni.

Na ovom forumu se davno vidjelo ko je ko. Nema se vise sta pricati. Sve se zna.

Evo za ovaj slucaj vec osudjuju muslimane na osnovu web stranice. A znamo koliko je net pouzdan izvor. Tu web stranicu moze drzati bilo ko.
Nemaju nikakvih dokaza (jos uvijek) ali vec sada niko ne pominje Irce koji su poznati po mrznji prema Englezima.
Da nije tuzno bilo bi smijesno.

Jedini trn u oku vecini vas je gradonacelnik Londona Ken Livingston kojeg Blair voli ko Bajro mater. :oops:
Blair je unistio BBC ali nije Livingstona.
Last edited by List on 07/07/2005 19:41, edited 1 time in total.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#197

Post by JBT »

Zemlje koje imaju svoje vojnike u Iraku i Afganistanu su u ratu. Izmedju ostalih i sa al-kaidom. Za ocekivati je da se rat prenese i na domaci teren.
Neminovno je prilagodjavanje zastitnih mjera u navedenim drzavama.
Jedna stvar mi nije jasna.
Da pored sve tehnike i engleskog iskustva u borbi protiv terorizma (isto vrijedi i za USA) moze doci do ovakvih masakra.
Ma koliko to ruzno zvucalo, faktum je da ovakva proljevanja krvi nevinih civila odgovara ljudima koji su na vlasti u drzavama u kojima se to dogadja. Narod daje podrsku svojim liderima i okuplja se oko njih iz cistog straha.
Rijetko kad to ne bude iskoristeno.
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#198

Post by List »

novalic wrote:pa je li to razlog nasladjivati se nesreci nevinog naroda :(
Da jos jednom podvucem. Lazete vi kojima su sad odjednom kofol sve zrtve jednake.
Vecina vas je u proslosti (na forumu) zbijala sale sa nekim drugim zrtvama.
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#199

Post by maccarona »

List wrote:
novalic wrote:pa je li to razlog nasladjivati se nesreci nevinog naroda :(
Da jos jednom podvucem. Lazete vi kojima su sad odjednom kofol sve zrtve jednake.
Vecina vas je u proslosti (na forumu) zbijala sale sa nekim drugim zrtvama.
`

ima u ovom postu i istine
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#200

Post by danas »

List wrote: Da jos jednom podvucem. Lazete vi kojima su sad odjednom kofol sve zrtve jednake. Vecina vas je u proslosti (na forumu) zbijala sale sa nekim drugim zrtvama.
skidam kapu za komentar.
Post Reply