Eksplozija na Kovacima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
dobarrabit
Posts: 30
Joined: 25/07/2006 16:09

#26

Post by dobarrabit »

Najvecu krivicu (pored onih koji su ovo uradili) snosi i MUP KS koji nakon snaznih pritisaka EFOR-a da se povuce vojna straza sa naoruzanjem, obecao da ce biti postavljeno osiguranje iz MUP-a, cak je obecano postavljenje van Mezarja MUP-ve kucice (kao pred stranim ambasadama) i da ce ona biti uvezana sa operativnim centrom MUP-a KS, ali je ocito da Himzi Selimovicu nije politicki odgovarala takva vrsta aktivnosti. Apsurdno je, i nigdje u svijetu ne postoji mezar, grob ili mauzolej koji nije fizicki osiguran.
Da je ovo normalna drzava, vrh MUP-a bi morao podnijeti ostavku, kao i Zlatar koji se razbacuje parama na sve strane, a nije u stanju da vodi racuna o sehidskom mezarju.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#27

Post by BECHO »

Grom iz vedra neba wrote:Sramota.

:x

Vjerovatno ce Slobodna Bosna i Dani napisati da su "islamski teroristi" napali Aliju :-)

Sada bi trebalo privesti Senada Avdica i ostale huskace lika Alije Izetbegovica, da se utvrde uzroci i posljedice.

Da je neko digao statuu Tita, vidjeli biste kako mediji urlaju, napadaju, osudjuju...

Jos gore od svega je sto nekom smeta sehidsko mezarje kovaci, ljudi koji su dali sebe za odbranu BiH.

Gdje je Puljic?

Jeli to sada neko ugrozava Hrvate?
U pravu si ti u mnogim stvarima ali prvo treba sacekati da se otkriju pocinioci.

Meni je ovo nekako previse u zadnje vrijeme: Dodik - atentat i otcjepljenje, Dudakovic i tuzba, sve ucestalija pojava babinih autonomasa u medijima, mafijaski obracuni, eksplozija na Kovacima... Nikad pred izbore nije bilo ovako zestoko kao ovaj put. :roll:
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#28 Re: uzas

Post by kikibobe »

.
Last edited by kikibobe on 18/08/2019 22:28, edited 2 times in total.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#29

Post by Vodenjak »

BECHO wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Sramota.

:x

Vjerovatno ce Slobodna Bosna i Dani napisati da su "islamski teroristi" napali Aliju :-)

Sada bi trebalo privesti Senada Avdica i ostale huskace lika Alije Izetbegovica, da se utvrde uzroci i posljedice.

Da je neko digao statuu Tita, vidjeli biste kako mediji urlaju, napadaju, osudjuju...

Jos gore od svega je sto nekom smeta sehidsko mezarje kovaci, ljudi koji su dali sebe za odbranu BiH.

Gdje je Puljic?

Jeli to sada neko ugrozava Hrvate?
U pravu si ti u mnogim stvarima ali prvo treba sacekati da se otkriju pocinioci.

Meni je ovo nekako previse u zadnje vrijeme: Dodik - atentat i otcjepljenje, Dudakovic i tuzba, sve ucestalija pojava babinih autonomasa u medijima, mafijaski obracuni, eksplozija na Kovacima... Nikad pred izbore nije bilo ovako zestoko kao ovaj put. :roll:
Do sad su BECHO imali i pokoju laz koja je znala zvucati kao argument u glavama onih koji ih slijepo slijede.
Sad nema ni toga.
Ostalo je samo sirovo ponasanje (poput ovoga) kojim ce se u ljudima probuditi oni najnizi, najmizerniji, zivotinjski porivi koji ce ih natjerati da opet glasaju za "svoje"!
Drugacije se objasniti ne moze. jebaji ga... :-?
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#30 Re: uzas

Post by terapija »

kikibobe wrote:
terapija wrote:
kikibobe wrote:Da nije sve rekla-kazala da vam saopstim 100 % pouzdanu vijest.

Inace stanujem u blizini mezarija kovaci i mene je probudila strahovita explozija.

O bacanju rucne bombe nema govora jer kada sam krenuo jutros u carsiju vidio sam poprilicno osteceno turbe dede Alije,nišan je unisten u potpunosti, i crne okolne mezare u radijusu od 10 m.

Pitao sam jednog prijatelja koji inace tu kraj mezara strazari sta se desilo, on mi je rekao da trenutno niko nije strazario kada se desila explozija, i da jos niko ne zna ko bi mogao bit(i) pocinioc(i).

Nesto je zestoko explodiralo jer na okolnim kucama su porazbijani prozori, i vidio sam ostecena auta koja su bila parkirana u blizini.

Blizu mezarija se nemoze prici jer je sve pod kontrolom policije, trenutno se na kovacima nalazi masa novinara koja zeli dobiti ekskluzive... sta ces to im je posao.

Sve u svemu, ko god je owo ucinio samo je pokazao da je necovjek. Explozivom na mezar.... Nemam rijeci.
Sta ti ovo govori burazeru??? Velike su sanse da je ovo smisljeno... Ko god da je autor, saznat ce se kad tad...
Oni imaju dosta rupa u dezursvu. Placeni su da strazare, nego od 24 sata strazare kada treba doci neka delegacija.. i navece tacno kada dolazi kontrola...i sl... Tipican bosanski rad... sto se tice tog povezivanja sa smisljenom explozijom to bi bio najmanji problem da se uskladi...
Jos veca sramota :x
Sjeca li se iko kak je cuvana kuca cvijeca?
Dobro, nije mi namjera da pravim paralele, ali sramota je da se mezar jedne osobe kao sto je Alija Izetbegovic - rahmet mu dusi - ne obezbijedi 24h dnevno... Pa bolje bi ovi iz BIGA radili taj posao nego "drzavna policija" :x :x :x :x
13
Posts: 202
Joined: 12/11/2002 00:00

#31

Post by 13 »

citav ovaj post od jutros .... i slusam vas ..... sa detaljima .....
ali primjecujem da nikom nije palo na pamet da je sinoc bio koncert ortodoksnog konja na "zeljinom" stadionu ...... i da se brdjana tovar sjatilo u sarajevo sinoc ..... i naravno istu se vratilo uz brdo ....... pa da je neko mozda ali mozda skrenuo na kovace da malo posjetio mezarje .....

:x :x
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#32

Post by daduli_sa »

terapija wrote:
ibrik wrote:Katastrofa, jad, bijeda, nevjerica, žalost...pa jasno mi je da postoje monstrumi koji zele ubiti nekoga jer mu smeta iz ovog ili onog razloga, ali da nekome smeta mrtav covjek to mi nikada nece biti jasno...nadam se samo da nece biti nekih vecih posljedica ovog cina, a vjerujem da nece jer se to dogodilo na rahmetli Alijinom mezaru...da je na bilo cijem drugom vjerujem da bi puno veca i medijska i svaka druga paznja bila posvecena...
ovo ti je predizborna kampanja covjece...
Mozda je ista SDA to narucila kao odgovor na srpsko huskanje svog naroda u RS-u mucnite malo glavom ljudi, pa oni ce mater prodat za saku vlasti a kamoli vas i mene.
Iskreno, ne mogu bas ni ja da se otmem slicnom nekom razmisljanju...
U svakom slucaju trebala bi se malo i polocija da zapita na kakvom nivou je sigurnost gradjana.
semso poplava
Posts: 294
Joined: 15/04/2006 00:35
Location: Tunguzija

#33

Post by semso poplava »

sramota :( :( :(

samo me zanima kako ce Senad "Krme" Smecanin i Senad "Truhlo" Avdic ovo komentarisati vjerovatno nesto u stilu "ko se maca laca..."
13
Posts: 202
Joined: 12/11/2002 00:00

#34

Post by 13 »

13 wrote:citav ovaj post od jutros .... i slusam vas ..... sa detaljima .....
ali primjecujem da nikom nije palo na pamet da je sinoc bio koncert ortodoksnog konja na "zeljinom" stadionu ...... i da se brdjana tovar sjatilo u sarajevo sinoc ..... i naravno istu se vratilo uz brdo ....... pa da je neko mozda ali mozda skrenuo na kovace da malo posjetio mezarje .....

:x :x

a ne ne ne ......
molim te policija ima previse zauzete ruke od posla sto sad sprovode ono izuzetno efikasno cudo od zakona ....... stani u stranu..... pa gdje ti je svijetlo pa gdje ti je pojas ..... a vidi vidi nemas prsluk ..... ccccccc ...... ide prijava uredno u roku dostavljena .... pa ti jarane u zatvor ..... kriminalac si .... nemas prsluk !!!!!!

gade mi se .....

:x :x :x
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#35

Post by Edit »

13 wrote:citav ovaj post od jutros .... i slusam vas ..... sa detaljima .....
ali primjecujem da nikom nije palo na pamet da je sinoc bio koncert ortodoksnog konja na "zeljinom" stadionu ...... i da se brdjana tovar sjatilo u sarajevo sinoc ..... i naravno istu se vratilo uz brdo ....... pa da je neko mozda ali mozda skrenuo na kovace da malo posjetio mezarje .....
:x :x
Ajd sto to nama nije palo na pamet.. ne pratimo rasporede brdjanskih koncereta ( o kome je rijec zapravo?)
ali eto, nije ni onima koji imaju dezurstva da mezar cuvaju :?
User avatar
Qler
Posts: 23606
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#36

Post by Qler »

joj moj rahmetli amidza je pokopan blizu Alijinog mezara.... ako su mu ostetili mezar :x :x :x :x :x :x

treba gamad ubiti istrijebiti sve im hebem! licno bi ga streljao i onda bi mu minirao tijelo! da mu gledaju roditelji! hebem li im sve! Amidza mi je poginuo na Zuci i sad da moji dedo i nena gledaju njegov mezar unisten zbog nekog seljaka! jooooo! :x :x :x :x :x :x sad bi ga zubima kidao!!!!!!
13
Posts: 202
Joined: 12/11/2002 00:00

#37

Post by 13 »

policija samo strazari kada je bajram .... da ih svijet moze vidjeti kako su oni lijepi obrijani i utegnuti ......

straza samo za bajrame ......

:x :x
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#38

Post by Pearl »

Edit wrote:
13 wrote:citav ovaj post od jutros .... i slusam vas ..... sa detaljima .....
ali primjecujem da nikom nije palo na pamet da je sinoc bio koncert ortodoksnog konja na "zeljinom" stadionu ...... i da se brdjana tovar sjatilo u sarajevo sinoc ..... i naravno istu se vratilo uz brdo ....... pa da je neko mozda ali mozda skrenuo na kovace da malo posjetio mezarje .....
:x :x
Ajd sto to nama nije palo na pamet.. ne pratimo rasporede brdjanskih koncereta ( o kome je rijec zapravo?)
ali eto, nije ni onima koji imaju dezurstva da mezar cuvaju :?
ma on otisao samo da piski...

isto kao i pljcke blindiranih vozila... pljackasi "SLUCAJNO" naletili kad je voozilo krenulo...
ili pljacke banaka.. bas se nekako potrefi da upadnu u banku kad cuvar nema pistolj... ehh.. sto ti je peh...

ne bi me uopste iznenadilo da je namjesteno.. u svrhu dobijanja glasova...

jadno.. :sad:
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#39

Post by Jasho »

Eksplozija na mezarju Kovaći je nešto grozno i jadno i djelo bolesnih maloumnika! Meni to sve miriše na predizborne igre, kako bi se građani mobilisali oko nacionalnih stranaka. Vjerovatno će usljediti priče i komentari, da ako ne glasamo za svoje (time se misli na SDA, HDZ i SDS, pa i SBiH i PDP) nestat ćemo sa lica zemlje, dalje kako će oni drugi da glasaju za svoje, pa kao to moramo učiniti i mi! Sad trebamo biti još odlučniji i reči nacionalnim strankama i njihovim satelitima ne zauvijek! Onaj ko iole želi ovoj zemlji dobro, će na izborima za člana predsjedništva da zaokruži najpošteniju i najmoralniju osobu Željka Komšića, koji je u u interviju za SB rekao da bi volio da za njega glasaju građani svih nacionalnosti, a ne samo Hrvati, tj. da bude izabran od svih građana, a ne samo od Hrvata!
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#40

Post by Grom iz vedra neba »

alphonse kauders wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Sramota.

:x

Vjerovatno ce Slobodna Bosna i Dani napisati da su "islamski teroristi" napali Aliju :-)

Sada bi trebalo privesti Senada Avdica i ostale huskace lika Alije Izetbegovica, da se utvrde uzroci i posljedice.

Da je neko digao statuu Tita, vidjeli biste kako mediji urlaju, napadaju, osudjuju...

Jos gore od svega je sto nekom smeta sehidsko mezarje kovaci, ljudi koji su dali sebe za odbranu BiH.

Gdje je Puljic?

Jeli to sada neko ugrozava Hrvate?
Stani malo, polako. Jedno je ne slagati se sa politikom Alije I., a drugo dizati mezar čovjeku u zrak, pa je zato traženje dežurng krivca u Senadu A. bezveze.
Čin je š&upački i hinjski i može samo dovesti do povećanja međunacionalnih tenzija. Ne znam je li ovo bio neki smišljen plan ili djelo nekog pijanog i pohmanitalog N.N.-a, ali fakat u ovom gradu je sigurnost nula bodova.
Haj, nadam se da će naći krivca, iako čisto sumnjam.
Ne trazim ja dezurnog krivca, samo sam cinican u kontekstu ranijih "cinizama" od sekularne zajednice, sto se i pokazalo u nekim komentarima, tipa predizborne kampanje

:-)

Kada su rekli da smo se ubili sami na Markalama, vjerovatno je i to bilo u cilju predizborne kampanje...
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#41

Post by vodolija_33 »

čitajući komentare da je ovo možda "namješteno zbog izbora" počnem da se preispitujem, da li sa mojim mozgom nešto ne valja jer mi to nije ni u peti ili sa mozgom ovih što tako razmišljaju :-?
dobarrabit
Posts: 30
Joined: 25/07/2006 16:09

#42

Post by dobarrabit »

dobarrabit wrote:Najvecu krivicu (pored onih koji su ovo uradili) snosi i MUP KS koji nakon snaznih pritisaka EFOR-a da se povuce vojna straza sa naoruzanjem, obecao da ce biti postavljeno osiguranje iz MUP-a, cak je obecano postavljenje van Mezarja MUP-ve kucice (kao pred stranim ambasadama) i da ce ona biti uvezana sa operativnim centrom MUP-a KS, ali je ocito da Himzi Selimovicu nije politicki odgovarala takva vrsta aktivnosti. Apsurdno je, i nigdje u svijetu ne postoji mezar, grob ili mauzolej koji nije fizicki osiguran.
Da je ovo normalna drzava, vrh MUP-a bi morao podnijeti ostavku, kao i Zlatar koji se razbacuje parama na sve strane, a nije u stanju da vodi racuna o sehidskom mezarju.

IMA LI NEKO NORMALAN DA POKRENE ZAHTJEV ILI PETICIJU ZA SMJENU CELNIKA SARAJEVSKOG MUP-a
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#43

Post by Pearl »

ne bih ni ja tako razmisljala da se nije zadesilo BAS SAD, pred oktobar, i BAS SAD, kad tamo treba da bude pocasna straza 24 sata... ako je neko placen da stoji tamo, ko mu je dao ovlastenje da se udalji??? :x
to mene buni... ja da odem sa svog posla, nako jer nema potrebe da budem tamo ako nema puno posla, bila bih otpustena odmah... bez obzira smatram li ja da sam "tipicni bosnjo koji malo radi malo ne radi" ili ne....

u ovoj drzavi me nista ne moze iznenaditi...
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#44

Post by ibrik »

daduli_sa wrote:
terapija wrote:
ibrik wrote:Katastrofa, jad, bijeda, nevjerica, žalost...pa jasno mi je da postoje monstrumi koji zele ubiti nekoga jer mu smeta iz ovog ili onog razloga, ali da nekome smeta mrtav covjek to mi nikada nece biti jasno...nadam se samo da nece biti nekih vecih posljedica ovog cina, a vjerujem da nece jer se to dogodilo na rahmetli Alijinom mezaru...da je na bilo cijem drugom vjerujem da bi puno veca i medijska i svaka druga paznja bila posvecena...
ovo ti je predizborna kampanja covjece...
Mozda je ista SDA to narucila kao odgovor na srpsko huskanje svog naroda u RS-u mucnite malo glavom ljudi, pa oni ce mater prodat za saku vlasti a kamoli vas i mene.
Iskreno, ne mogu bas ni ja da se otmem slicnom nekom razmisljanju...
U svakom slucaju trebala bi se malo i polocija da zapita na kakvom nivou je sigurnost gradjana.
Ma dajte ljudi zasto se sve vrti oko te predizborne kampanje...nije to razlog svog zla koje nam se desava...ima ljudi koji jednostvano mrze lik i djelo rahmetli Predsjednika i hoce da ga pod svaku cijenu oskrnave pa makar i na ovaj monstruozno divljacki cin i nije uopste bitno iz kojeg narda ti monsrumi dolaze , bitno je da se pronađu i kazne najstrozijim kaznama koje postoje...a vrijeme i historija ce pokazati ko je bio rahmetli Predjednik i sta je donio ovoj drzavi i ovom narodu koji zivi na ovim prostorima...
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#45

Post by Vodenjak »

ibrik wrote:
daduli_sa wrote:
terapija wrote: ovo ti je predizborna kampanja covjece...
Mozda je ista SDA to narucila kao odgovor na srpsko huskanje svog naroda u RS-u mucnite malo glavom ljudi, pa oni ce mater prodat za saku vlasti a kamoli vas i mene.
Iskreno, ne mogu bas ni ja da se otmem slicnom nekom razmisljanju...
U svakom slucaju trebala bi se malo i polocija da zapita na kakvom nivou je sigurnost gradjana.
Ma dajte ljudi zasto se sve vrti oko te predizborne kampanje...nije to razlog svog zla koje nam se desava...ima ljudi koji jednostvano mrze lik i djelo rahmetli Predsjednika i hoce da ga pod svaku cijenu oskrnave pa makar i na ovaj monstruozno divljacki cin i nije uopste bitno iz kojeg narda ti monsrumi dolaze , bitno je da se pronađu i kazne najstrozijim kaznama koje postoje...a vrijeme i historija ce pokazati ko je bio rahmetli Predjednik i sta je donio ovoj drzavi i ovom narodu koji zivi na ovim prostorima...
Vidimo mi to vec sad...
Cak i ovim cinom!
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#46

Post by rashid »

dobarrabit wrote:
dobarrabit wrote:Najvecu krivicu (pored onih koji su ovo uradili) snosi i MUP KS koji nakon snaznih pritisaka EFOR-a da se povuce vojna straza sa naoruzanjem, obecao da ce biti postavljeno osiguranje iz MUP-a, cak je obecano postavljenje van Mezarja MUP-ve kucice (kao pred stranim ambasadama) i da ce ona biti uvezana sa operativnim centrom MUP-a KS, ali je ocito da Himzi Selimovicu nije politicki odgovarala takva vrsta aktivnosti. Apsurdno je, i nigdje u svijetu ne postoji mezar, grob ili mauzolej koji nije fizicki osiguran.
Da je ovo normalna drzava, vrh MUP-a bi morao podnijeti ostavku, kao i Zlatar koji se razbacuje parama na sve strane, a nije u stanju da vodi racuna o sehidskom mezarju.

IMA LI NEKO NORMALAN DA POKRENE ZAHTJEV ILI PETICIJU ZA SMJENU CELNIKA SARAJEVSKOG MUP-a
TO JE SVE KRIVA POLICIJA. Prvo ko prvo ja bih dao policiji totalnu oblast i plate od 2000KM-ova. Kao drugo ... patrulija bi se morala sastojati od najmanje 3 policajca. Stroga dozvola upotrebe streljnog oruzja u slucaju opasnosti.

Vrijedzanje policajaca kazna 6 mjeseci zatvora.

Kradze ( male ili velike ) 15 godina zatvora. Celija u zatvoru bi imala dva kreveta a unutra bi stvaio 6 kriminalaca, tako da se sami medzu sobom pobiju.

Kad bi se uhvatio koji "kriminalac" sred ulice bi ga morali tuci i udarati dok se nebi onesvjestio od sutanja u glavu. Tako da bi mahala sirila informaciju sta se desava kad ko neslusa ili radi stvari koji nisu moralne.

I definitivno uvodio smrtnu kaznu!!! <- ovo je prioritet

Ako se sjetim jos koje radikalne ideje ... dopunit cu.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#47

Post by Mahalac »

Najgore je kad ne postoji nikakav sitem ustvari najgore je zivjeti u njemu :(
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#48

Post by Edit »

dobarrabit wrote: IMA LI NEKO NORMALAN DA POKRENE ZAHTJEV ILI PETICIJU ZA SMJENU CELNIKA SARAJEVSKOG MUP-a
Evo na primjer - ti ? :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23606
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#49

Post by Qler »

meni je samo krivo zbog drugih mezara.... sve im na kamaru! tim sto su stavili bombu! ni mrtvima ne daju mira! joj ja jos ne mogu da se smirim! nemaju postovanja ni prema cemu! da bog da ih zive pokopali!
dobarrabit
Posts: 30
Joined: 25/07/2006 16:09

#50

Post by dobarrabit »

Edit wrote:
dobarrabit wrote: IMA LI NEKO NORMALAN DA POKRENE ZAHTJEV ILI PETICIJU ZA SMJENU CELNIKA SARAJEVSKOG MUP-a
Evo na primjer - ti ? :lol:


na zalost, za to treba neko mnogo politicki, a i zakonski uticajni
Post Reply