Žilić: Želim u BiH investirati 5 milijardi eura

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#76 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by mirsek »

Djubre_ wrote:Godisnje mu leze na racun 2.3 milijarde. Patent je na 30 god osiguran. Placat ce mu jos 20 god nekih. Tako da ce zaci na 60 milijardi.

To je neki patent koji vari auta za nekih 0.xxx.. sekundi.. dok je neki drugi vario za 4 sekunde. Sto je ubrzao proces tog vara.

Eto tako sam ja to nacuo.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Plus, taj njegov patentirani var moze da izdrzi vise puta vece opterecenje nego klasicni var.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#77 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by rekla-kazala »

http://de.forums.wordpress.org/topic/pr ... enfalscher
Tužba iz 2009. god. protiv advokata Forda, traži deset godina zatvora zbog falsfikovanja službene isprave. :roll:

http://ivan-zilic.blogspot.com/
2010. podnio prijavu poreskoj upravi protiv sebe, svojih advokata, svog poreskog savjetnika, ministara, Forda,.... zbog neplaćanja poreza na 800 miliona eura koji su mu trebali biti isplaćeni za period od 1999. do 2004. godine a na osnovu sporazuma iz 2006. godine.
Ovaj dio je zanimljiv :
"Meine Anwälte Prof. Dr. Bartenbach, Michael Knipp, Eckhard Funke, Mesut Darici haben meine 800 Millionen Euro erhalten und mit Hilfe von Jürgen Rüttgers, Albert Caspers, Günther Hans-Joachim Meyer, Ivan Miletic, und einem russischer BND / CIA Mitarbeiter, auf verschiedenen Konten angelegt. Ich habe weder Zugriff auf diese 800 Millionen Euro, noch weiß ich wo sich die Konten befinden.Zuerst wollten meine Anwälte Prof. Dr. Bartenbach, Michael Knipp, Eckhard Funke, Mesut Darici für mich eine GmbH in Belgien gründen.Das habe ich abgelehnt und verlangte, dass das Geld in Deutschland ausgezahlt und versteuert wird.Das haben sie abgelehnt, und darauf bestanden, in meinem Namen, mein Geld im Ausland zu verwalten."
Prevod:
Moji advokati Prof. Dr. Bartenbach, Michael Knipp, Eckhard Funke, Mesut Darici uz pomoć Jürgen Rüttgers, Albert Caspers, Günther Hans-Joachim Meyer, Ivan Miletic su 800 miliona eura dobili i položili na različite račune. Ja niti imam pristup tom novcu niti znam gdje se računi nalaze. Oni su prvo željeli da mi osnuju firmu u Beligiji što sam odbio i želim da novac bude u Njemačkoj isplaćen i oporezovan. Oni su to odbili i insistiraju da u inostranstvu u moje ime upravljaju mojim novcem. :lol:

Dalje tvrdi da je društvo koje mu je uzurpiralo novac podmitilo sljedeće ljude njegovim novcem:
- Richter am Landgericht Düsseldorf: Dr. Kühnen, Schmidt, Frau Voß, Frau Klepsch, Dr. Stapper, Rinken, Frau von Gregory, Dr. Wirtz, Frau Dr. Kohlhof-Mann, Dr. Grabinski, Klus, Lambrecht, Dr. Stapper,- Richter am OLG Düsseldorf: Steinacker, Kappelhoff, Rütz, Dr. Becker, Dr. Bünten, Dr. Fleischer, Mielke,- Richter am Landgericht Frankfurt: Rau, Frau Wehn-Sälzer, Dr. Kochendörfer,- Richter am Arbeitsgericht Köln: Dr. Fabricius, Frau Bock, Löhr-Steinhaus, Esser, Colto,- Richter am Amtsgericht Köln: Luhmar, Baumgarten, Dr. Dahlmann, Langner, Bartels, Rey, Frau Nollau-Haeusler, der Präsident des Amtsgerichts Schulz,- Richter am Landgericht Köln: Frau Oswald, Reuter-Jaschick, Freudenstein, Dr. Webering,- Bauer, Vizepräsident des Landesarbeitsgerichts Köln, Dr. Kalb,- Richter am Landesarbeitsgericht Köln: Dr. Backhaus, Bielefeldt, Schergel,- Richter am Landgericht Saarbrücken: Frau Hugo, Frau Wirtsch, Frau Friedrich, Schulz, Peil,- Richter am OLG Saarbrücken: Dr. Mader-Groß, Herr Dr. Knerr, Herr Dr. Eckstein-Puhl,- Richter am Amtsgericht Bochum: Dr. Deutscher,- Richter am Bundespatentgericht München: Herrn Zglinitzki,- Richter am Bundesarbeitsgericht Erfurt: Müller-Gloge, Mikosch, Laux,- Generalstaatsanwaltschaft Köln: Dr. Lenz, Komp, Esser, Frau Stamer, Frau Auchter-Mainz, Lorscheid, Albrecht,- Generalstaatsanwaltschaft Düsseldorf: Dr. Mattulke, Stockhausen, Kaune-Gebhardt, Baumert,- Generalstaatsanwalt Berlin: Sahm,- Staatsanwaltschaft Köln: Frau Müller, Böshagen, Frau Franz, Frau Meinert, Dr. Lenz, Quack-Kummrow, Frau Meinert, Frau Brorhilker, Rötgen,- Staatsanwaltschaft Düsseldorf: Caspers, Schöfferle, Frau Hoffmann,- Staatsanwaltschaft Frankfurt: Haas,- Staatsanwälte Bochum: Hermann,- Staatsanwaltschaft München: Dr. Hödl,- Polizeipräsidium Köln: Helsper, Wolfgang Witt, Polizeipräsidenten Köln Klaus Steffenhagen,- Präsident des Deutsches Patent- und Markenamtes, München: Herr Dr. Jürgen Schade,- Anwälte Köln: Frau Dr. Gabriele Kippels, Frank W. G. Dahlmann, Dr. Thomas Schulte-Beckhausen, Holger Rüttgen, Alexander Stevenson, Dirk M. Rothstein, Lazaros Kyritsis, Frau Angela Otto, Stefan Lauterbach, Malte Mörger, Mustafa Kaplan, Frau Sibel Zeybek-Kaplan, Hasan Yildirim, Udo Henn, Marcus Palm, Harry Steiger, Christoph Oldenburg, Gerd Nogossek, Wolfgang Hoffmann, Sadik Bozkurt, Frau Nurten Satilmis,- Anwälte Essen: Michael Knipp, Eckhard Funke, Mesut Darici,- Anwälte Düsseldorf: Bernhard Fuchs, Hans Günter Reinhold, Josipa Salm-Francki, Ulrich Voß,- Anwalt Overath: Karsten Frings,- Anwalt Wesseling: Peter D. Götzmann,- Anwalt Bochum: Thomas Scuric, Dr. jur. Peter Haas,- Anwalt Dortmund: Axel Pohlmann,- Anwalt Berlin: Falk Emmerich, Frau Melanie Krasemann, Frau Lisbeth Bechtel,- Anwalt Trier: Robert Nieporte,- Anwältin Euskirchen: Frau Susanne Sicher,- Anwalt München: Dr. Stephan Gruber,- Anwältin Teheran/Iran: Mahtaban Eghdam,- Anwalt Belgrad/Serbien: Goran Petronijevic,- Anwalt Thessaloniki/Grichenland: Dr. Ioannis Men. Papagiannis,- Patentanwälte Köln: Dr. Wulf Bauer, Dr. Felix Wolff,- Patentanwalt Düsseldorf: Ivo Stute,- Patentanwaltskammer München: Frau Dr. Wittenzellner,- Patentanwalt Breda/Niederlade: Joost A.M. Grootscholten,- Rechtsreferenten am European Court of Humar Right Strasbourg: Frau K. Uerpmann, A. Müller-Eischer,- Politiker: Müller-Pieppenkötter, Frau Zypries, Frau Merkel, die Präsidentin des Landtages NRW (27.11.2007), Dr. Schäuble, u. a.- Steuerberater: Günther Hans-Joachim Meyer, u. a.- Vermittler: Dr. W. Leskau, Arndt Vierhaus, Salayev, Ivan Miletic, Adrianus W.A.J. van den Elshout, Adrian van der Wouden, u. a.- Presse: Guido Eckert, Die Bestechungen wurden, wie bei meiner früheren Anwältin Frau Dr. Gabriele Kippels, über die Sparkasse KölnBonn - Deutschland, oder über LGT Lichtenstein, Nordea Schweden, UBS Schweiz, u. a. abgewickelt.
;-) Ured pa pola planete.
Vi vjerute šta god želite ali ja tu ne vidim 24 milijarde eura. ;-)
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#78 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by Djubre_ »

Pa valjda je 2004 registrovan patent kad vec.. skupilo je se ti milijardi. Ja ih vidim jer ga je luxemburg uzeo u kostac za poreze. Ne mogu mu lupati poreze od milion i 200 hiljada nekih a da nema milijarde.. hajde znat ce se mnogo vise. Ko ce mu ga znati kakav se rat tu vodi.. jeben ne patent kako god..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
betametazon
Posts: 1609
Joined: 22/06/2011 23:56

#79 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by betametazon »

koliko sam ja skontao, a gledao sam onako povrsno plus covjeku je ocito bilo malo tesko da preciznije pojasni kompletan razvoj situacije (a mozda i ne zeli da je do kraja jasan) on je prvo govorio o tome kako su te razlicite auto industrije znale ono sto je i on znao ali nisu znali kako to da primjene (dakle taj nacin varenja koji je brzi i jaci) i on je platio nekom profesoru 15.000,00 eura da mu to dodatno pojasni nakon cega je on izumio/patentirao taj nacin varenja kojeg su te razlicite auto kompanije preuzele i pocele koristiti u svojoj proizvodnji. a onda je on angazovao vjestaka da procjeni koliko vrijedi taj njegov izum, oni procijenili na 90 eura po vozilu puta 26 miliona vozila godišnje = cca 2.300.000,00 eura a onda je on osiguranju podnio zahtjev za nadoknadu stete po osnovu odgovornosti proizvodjaca sto su ovi priznali i sad mu placaju narednih 30 godina taj iznos... to bi bilo nekako pojednostavljeno valjda, sad ne kontam je li u medjuvremenu bio ukljucen i sud ali koliko sam ga ja shvatio njemu su odmah priznali da imaju taj dug prema njemu, dakle priznali su propust (mislim na auto kompanije) vjerovatno jer su znali da ce to placat osiguranje a ne kompanije same :D
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#80 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by Djubre_ »

Bravo druze! Sve iz njegovih usta si napisao!

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
betametazon
Posts: 1609
Joined: 22/06/2011 23:56

#81 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by betametazon »

Djubre_ wrote:Bravo druze! Sve iz njegovih usta si napisao!

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
:D i pokazivao je neke izvode sa tim velikim ciframa ali nedovoljno da bi se dalo zakljuciti sta konkretno oni predstavljaju :D
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#82 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by Djubre_ »

Njega su nanjusile sad ove nase njuske.. sad ce Bevanda jos malo zakazati sastanak..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#83 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by Kemal Malovčić »

Kakvo to osiguranje može plaćati tolike pare? Koji su to giganti?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#84 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by vješalica »

Djubre_ wrote:Godisnje mu leze na racun 2.3 milijarde. Patent je na 30 god osiguran. Placat ce mu jos 20 god nekih. Tako da ce zaci na 60 milijardi.

To je neki patent koji vari auta za nekih 0.xxx.. sekundi.. dok je neki drugi vario za 4 sekunde. Sto je ubrzao proces tog vara.

Eto tako sam ja to nacuo.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Rekao ej 4 minute,a ne 4 sekunde,a njegov je 0,3xx sec.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#85 Re: AW: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by vješalica »

mirsek wrote:
newlevel wrote:Ja sam jos u dilemi, pa bi zamolio nekog da mi kaze.
Jesul' milijarde na njegovom racunu ?
Ili je to sve ajmo reci na pendingu.
Sent from my Nokia 3310
Koliko sam ja skontao i vidio iz reportaze on pokazuje neke izvode sa konta gdje pise 24 milijarde eura. On je kao dobijao zadnjih 10 godina po 2.3 milijarde eura godisnje a dobivat ce valjda jos 10 ili 20 godina, tako mi se cini da je izjavio jer mu je zbog presude produzen patent na 30 godina pa ga i dalje auto industrija mora placati zbog koristenja njegovog izuma. :-) :D
:-)
Sudski spor se kao izvršava 30 godina,a patent je 20,što će mu ga produžiti još 10 godina.

Patent je suštinski ukraden od njega,nešto kao Tesla.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#86 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by gnjev »

Te 24 milijarde zvuce nestvarno ko posten politicar u BiH. Ajd par miliona I nekako al 24 milijarde sto rece Kemo osiguranje da mu isplati je u domenu fantazije
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#87 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by Kemal Malovčić »

Ovo je osiguranje koje spominje http://en.wikipedia.org/wiki/ERGO_Insurance_Group

Sve u svemu, Ivan izgleda kao pozitivan i zdrav čovjek.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#88 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by gnjev »

Pa spor tezak 24 milijarde bi svakako bio medijski popracen . Opet mozda je sve sto Ivan prica I istina samo mi cudno da bas Senad pronalazi ove milijardere
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#89 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by TheMule »

Ne vjerujem u ovu pricu...

Kad bi ovo bilo istinito, on bi bio medju top 5 milijardera na svijetu, i bio bi poznat, nema sumje u to.

Slim
Gates
Ortega
Buffet
i onda Zilic.

Nesto nije u redu, jer jedan mali patent ne vrijedi toliko. Moja procjena bi bila oko 50 miliona maksimalno, ali i to je puno. Pare se tesko zaradjuju, znamo svi to, a da je dobio toliku presudu, slucajno bi ga opalilo auto na putu u sudnicu


Jedna stvar sto odmah iskace je da su vrijednost patenta odredili s tim kolko kosta po auto , cini mi se da rece haman 100 eura. Ne vjerujem da se patenti tako vrednuju, jer materijali i ruke nisu njegove. On bi na primjer dobio 0,001 fening za svaki dio koji naprave ili tako nesto, a ne 100 eura.

Volim i postujem Senada zbog patriotizma, ali od kako je propio, prolupo je skroz. Mora se paziti ovakvih kich prica, ako nema nista da stavi na tv, nek stavi neku pjesmu.

I mi i Hrvati smo ispali pateticni mediokriteti
rokan
Posts: 480
Joined: 23/11/2013 17:32

#90 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by rokan »

isti ljuba tadic.. :shock:
User avatar
newlevel
Posts: 1167
Joined: 30/03/2013 23:51

#91 Re: AW: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by newlevel »

Mogu sve shvatiti, ali da posaljete ekipu "novinara", koji ce da intervjuisu covjeka, naprave prilog. U kojem je mnogo mnogo stvari neobjasnjeno, nema smisla. Smio bi se kladiti, da i onom novinaru, nije jasno, sve o ovom covjeku, iako je vodio intervju sa njim.
Iskreno, bolje da su moju nanu poslali u Luksemburg, napravila bi kafu, sjela s njim popricat, razuvidjela bi svu situaciju, jos bi mu rekla, ziv bio obrij te solufe, gadno te vidjet.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#92 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by shiljak »

DW video dana: Posljedice zatvaranja Fordove tvornice u Genku
http://www.klix.ba/biznis/privreda/dw-v ... /131218012
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#93 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by rekla-kazala »

Ich habe das weltweit neue Zilic-Halterschweiß-Verfahren bei der Firma Emhard Teknologies/Tucker GmbH entwickelt und anschließend patentiert.
(Patent Nr.: DE 10 2004 026 929).

Mein Zilic-Halterschweiß-Verfahren habe ich 1999 in die Produktion bei der Ford Werke AG (seit 2004 GmbH) eingeführt und damit das bis dahin übliche Punktschweiß-Verfahren abgelöst. Ich erhielt dafür den Award of Excellence 1999, aber keine entsprechende Vergütung.

Meinem ehemaligen Arbeitgeber, der Ford Werke GmbH habe ich die Erfindung ordnungsgemäß mehrmals mitgeteilt. Die zur Übertragung der Rechte an meinem Patent erforderliche unbeschränkte Inanspruchnahme als Erfindung erfolgte verfristet. Die Ford Werke GmbH bestreitet die eindeutig verfristete, formlose Zustellung und hat mich auf Herausgabe meines Patentes verklagt. Mittlerweile habe ich die Ford-Werke GmbH mehrmals verklagt und die Ford-Werke GmbH hat mich mehrfach verklagt.
Die Ford Werke GmbH ist durch die unbeschränkte Inanspruchnahme gesetzlich verpflichtet eine Erfindungsvergütung festzulegen und entsprechend zu zahlen, §12 (3) ArbnErfG. Um das mir gesetzlich zustehende Geld zu erhalten soll ich nach Aussage eines Ford Anwaltes erneut klagen.

Die Firma Emhard Teknologies/Tucker GmbH, Gießen (Ford-Zulieferer) hat mir per Gericht verbieten lassen weiter zu behaupten, dass es sich bei dem von ihnen vertriebenen Weldfast-Verfahren um mein Verfahren handelt, dass sie seit 1999 vertreibt.
Ich habe mein Zilic-Halterschweiß-Verfahren 1998 bei Emhard Teknologies/Tucker mit deren, von mir modifizierten, Geräten entwickelt. Selbstverständlich gibt es dafür Zeugen.
Wenn ich dem Urteil zuwider handele muss ich 2 Jahre in Haft. Den Richter des Landgerichts Düsseldorf, 4b Patentkammer, der das Urteil gesprochen hat, habe ich bereits mehrfach wegen Befangenheit abgelehnt.

Ohne Schuld bin ich in die Fänge der Justiz geraten und wundere mich, dass in Deutschland durchaus nicht jeder der Recht hat auch Recht bekommt. Das Recht hängt von der Absprache zwischen den Anwälten, Richtern und den zahlungskräftigen Konzernen ab. Die Gesetze werden mißachtet.


Richter

Am Arbeitsgericht Köln wurde durch einen Richter, der mich nie gesehen hat geschweige denn mit mir gesprochen, offiziell ein Entmündigungsverfahren gegen mich eingeleitet, indem er bei meinem Anwalt nachfragte, ob ich Prozessfähig bin.
Daraufhin habe ich diesen Richter mehrfach bei Gerichtsverhandlungen, wegen Befangenheit abgelehnt. Ich verweigerte einmal sogar die Verhandlung und ließ dadurch zu, dass ein Versäumnisurteil gegen mich erging. Bei der nächsten Verhandlung saß der abgelehnte Richter wieder als Vorsitzender am Richtertisch.
Nachdem ich diesen Richter schriftlich als NAZI bezeichnet habe um ihn doch noch vom Richtertisch zu entfernen, hat die Staatsanwaltschaft Köln Ermittlungen gegen mich eingeleitet. Die zuständige Staatsanwältin bezeichnet es in ihrer Klageschrift als üblichen und normalen Vorgang einen anderen Menschen als Prozessunfähig und somit Geisteskrank zu bezeichnen. Gegen den Richter wurde nichts unternommen, ich wurde vom Landgericht Köln zu einer 2-jährigen Bewährungsstrafe wegen Beleidigung und Betrug (!) verurteilt.

Ein Richter vom 2. Senat des Oberlandesgerichts Düsseldorf hat einen Beschluss der 4b Kammer vom Landgericht Düsseldorf, über eine Einstweilige Verfügung gegen mich, bestätigt. Diese Einstweilige Verfügung, die die Ford Werke GmbH gegen mich erwirkt hat, untersagt mir zu sagen, dass mein Patent mein Patent ist und es auf dem Markt anzubieten. Eine solche Unterlassungsverfügung steht laut Gesetzt nur dem Patentinhaber zu (§§ 9, 10 PatG). Der Richter vom 2. Senat schafft eigene Regeln.

Staatsanwaltschaft/Generalstaatsanwaltschaft

Die Staatsanwaltschaft NRWund die Generalstaatsanwaltschaft ermittelt in allen Fällen nicht, die die Ford Werke GmbH betreffen, obwohl laut Legalitätsprinzip und Offizialprinzip bei jeder Anzeige ermittelt werden muss. Bei meinen - 21 Strafanzeigen - wegen Urkundenfälschung, Falschaussage vor Gericht, Bestechung und Bestechlichkeit, Betrug, Parteiverrat, u.a. - weigerte sich die Staatsanwaltschaft Ermittlungen aufzunehmen.

Ich bekam Ende 2006 eine Strafanzeige wegen Beleidigung, weil ich den gegnerischen Anwalt und sein "Netzwerk" als Bande bezeichnet und darauf hingewiesen habe, dass es sich bei diesen Verbindungen um eine kriminelle Organisation im Sinne des StGB handelt. (siehe Organisierte Kriminalität)
Im Gegensatz zu meinen 21 Strafanzeigen über schwere Delikte, für die 5 bis 10 Jahren Haft im Strafgesetzbuch vorgesehen sind, wird der Anzeige gegen mich sofort nachgegangen.

Die Staatsanwaltschaften sind an die Weisungen ihrer Dienstvorgesetzten (§146 GVG), also den Justizministern ihres Bundeslandes gebunden. Justizminister sind Politiker; diese geben den Staatsanwaltschaften Anweisungen, wie z. B. mit den berechtigten Milliardenforderungen von Erfindern umzugehen ist.
Der Anwalt, der die Ford Werke GmbH und VW vertritt, sitzt bei der Bundesjustizministerin Frau Zypris als Berater am Tisch. Welches Ausmaß diese " Beratung" hat ist nicht kontrollierbar. Lobbyismus kann man das nicht mehr nennen. Es drängt sich der Verdacht der staatlich geförderten Korruption auf.

Mittlerweile habe ich von anderen Justizopfern erfahren, dass die Staatsanwaltschaften generell nicht gegen Großkonzerne (z. B. Bayer, VW, Ford), ermitteln. Es gibt wohl einen Deal zwischen Großindustrie und Justiz, dass für Patente an die Erfinder nicht gezahlt wird. Die, laut Gesetz, garantierten Zahlungen werden von den Gerichten mit allen Mitteln verhindert. Massive Rechtsbeugungen der Richter bleiben folgenlos, da die Staatsanwaltschaft nicht ermittelt. Die Täter sind in Sicherheit.

Ungeniert brüsten sich die Anwälte dieser Konzerne damit, dass sie auf die "biologische" Lösung warten, um dann mit den Erben leichtes Spiel zu haben.
Anwälte

Die fachliche Qualität von Anwälten ist erschreckend gering. Ohne ständige Kontrolle der "Facharbeiten" wird man sehr professionell um sein Geld betrogen.
Ob Geldmittel von der Gegenseite an meine Anwälte gezahlt werden kann nicht genau festgestellt werden, weil die zuständige Staatsanwältin, Köln entsprechende Ermittlungen verweigert.

Eine meiner Anwältinnen war früher Richterin am Verwaltungsgericht und hat meine Klage drei Mal unschlüssig geschrieben. Eine unschlüssige Klageschrift hat zur Folge, dass die Klage abgewiesen wird. Der begründete Verdacht, durch Dokumente belegt, das meine Anwältin 100.000 € von der Ford Werke GmbH erhalten hat, wird von der zuständigen Staatsanwältin abgetan mit der Bemerkung, "Das kann sie von ihrer Tante haben". Ende der Ermittlungen.

... unbedingt mal durchschauen!

Ima materijala da se knjiga napiše o njemu. :roll:
Previše je teksta da bi ga prevodio ali između ostalog piše da je podnio 21 tužbu. Piše da je zbog vrijeđanja i prevare osuđen na dvije godine uvjetne kazne. Piše da ga je sud proglasio neuračunljivim,...
I dalje možete vjerovati da on ima milijarde ali poređenja radi da spomenem da je Njemačka, sa dvadesetak najvećih kompanija, tek poslije 50 godina natezanja po sudovima isplatila "samo" 10 milijardi maraka porodicama ratnih zarobljenika koji su bili na prisilnom radu u vrijeme II Svjetskog rata. ;-)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#94 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by The 51st State »

rekla-kazala :thumbup: , mada bih volio da je istina, vratila bi mi se vjera u bajke...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#95 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by Eborg »

Koliko sam shvatio on treba ukupno dobiti 24 milijarde EUR, sada samo dobija godišnje "nekoliko" milijardi tako da sada ima možda "samo" 6-7 milijardi EUR na računu pa ga i nema na Forbesovim listama i to je ono što mu se oporezuje.

Poenta nije u "bezveznosti" patenta već procesu da se sva auto-industrija dovede u stanje kao da nisu ni koristili patent. Dakle, ako po svakom autu uštede određeni iznos (manje materijala, manje vremena, manje radnika, manje prostora) onda se u više fabrika kod više proizvođača zaista nabere fina cifra, pogotovo za 20-30 godina uz kamate. A čitava je poenta da nisu prihvatili niti otkupili njegov patent iako su ga koristili. To je i u BiH tako, svaku inovaciju je radnik dužan prijaviti poslodavcu koji ga treba nagraditi za to. Ako poslodavac to ne želi prihvatiti, radnik ima pravo da to patentira za sebe. Stvar je u tome da su ovi njegovi to odbili, nisu mu dali niti jedan Euro a počeli su koristiti to u proizvodnji pa se kasnije proširilo i na ostale proizvođače. Mada mi to malo neozbiljno zvuči za zemlju poput Njemačke.

Meni samo malo nategnuto zvuči priča o nacističkim sudijama, 150 advokata varalica, 4 pokušaja atentata i slično. :?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#96 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by shiljak »

čuj 150 advokata, da nisi fulio šta, možda 15?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#97 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by Eborg »

Tako je sam rekao pa nisam ni ja mogao vjerovati, cak ga je onaj polunovinar i pitao da potvrdi.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#98 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by w0rld »

Cak je rekao minimalno 150 advokata :)
detroit-mercy
Posts: 16183
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#99 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by detroit-mercy »

uskrsno_respo wrote:Ford nije njemacka kompanija
Ovaj ivan nije medju prvih 5 jer vjwrovatno jos uvijek nema te 24 milijarde ili koliko vec
A i koliko sam shvatio nece mu se sve.odmah isplatiti nego u kamatama
Da ima i 5-6 milijardi vec bi bio ispod radara kao jedan od bogatijih ljudi u svijetu. Ford De je firma registrovana u Njemackoj, smatra se njemackom firmom jer je pravno zaveden u registar njemackih firmi :D . Kao sto je if Reiffeisen Sarajevo BH firma :D .
Volio bih da mi pojasnis malo ovo oko isplate u kamatama :mrgreen: , obicno se nesto isplacuje u ratama, kamate se isplacuju na glavnicu orocenu u banci :mrgreen:.
24 milijarde eura je malo zesca ubleha, cio Ford ne vrijedi 24 milijarde eura, prije par godina Ford je zalozio svu svoju imovinu i logo, cijena sitnica 19 milijardi USD :mrgreen: .
Kako se lupate milijardama ko da ste na pijaci.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#100 Re: Ivan Žilić, bosanski milijarder

Post by rekla-kazala »

detroit-mercy wrote:
uskrsno_respo wrote:Ford nije njemacka kompanija
Ovaj ivan nije medju prvih 5 jer vjwrovatno jos uvijek nema te 24 milijarde ili koliko vec
A i koliko sam shvatio nece mu se sve.odmah isplatiti nego u kamatama
Da ima i 5-6 milijardi vec bi bio ispod radara kao jedan od bogatijih ljudi u svijetu. Ford De je firma registrovana u Njemackoj, smatra se njemackom firmom jer je pravno zaveden u registar njemackih firmi :D . Kao sto je if Reiffeisen Sarajevo BH firma :D .
Volio bih da mi pojasnis malo ovo oko isplate u kamatama :mrgreen: , obicno se nesto isplacuje u ratama, kamate se isplacuju na glavnicu orocenu u banci :mrgreen:.
24 milijarde eura je malo zesca ubleha, cio Ford ne vrijedi 24 milijarde eura, prije par godina Ford je zalozio svu svoju imovinu i logo, cijena sitnica 19 milijardi USD :mrgreen: .
Kako se lupate milijardama ko da ste na pijaci.
Dobro kažeš,
ljudi ovdje govore o milijardama kao da se radi o milionima.
Dvadeset četiri milijarde bi u potpunosti potopile Ford koji je i ovako gubitaš.
To je iznos koji bi potopio i mnoge osrednje banke ili osiguranja a uzdrmao čak i reosiguranja. Ne bi ni Minchener RE prošao bez većih potresa na berzi jer je to njegova desetogodišnja dobit. ;-)
Što se tiče forbesove liste ona obuhvata sve ( $ ) milijardere svijeta. Igrajmo se igre pronađi Ivana Žilića ? http://www.forbes.com/billionaires/
Locked