Egzorcizam, istjerivanje duhova

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#176 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:daj video gdje se ljudi pentraju po zidovima i plafonima ili jos bolje daj da uzivo vidimo kako se pentraju....
ja neznam za to pentranje po zidovima, nepoznato mi je to.....
User avatar
Truba
Posts: 81570
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#177 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Truba »

ja sam skeptičan
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#178 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by seln »

Otkako sam vidio roza slonove i Teletubbies u avliji, ja vjerujem u sve.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#179 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Irsar »

Ukoliko neko vjeruje u postojanje duše, kao i to da je duša nematerijalna i istovremeno vezana za materijalno tijelo, onda ne vidim razlog zašto se ne bi prihvatilo da i "niže" duhovne forme (tipa demoni/šejtani) mogu uticati na ista ta materijalna tijela. Duša je, neko reče, samo "forma koja daje osnov za tijelo da se materijalizuje", dakle nematerijalna duša i materijalno tijelo su vezani dokle god je tijelo živo.

Stoga smatram i da tehnike borbe protiv uplitanja nižih duhovnih formi su validne, dokle god su bazirane na stvarnoj i izvornoj tradiciji religije.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#180 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by animals »

Treba tim istjerivacima ucerati nesto...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#181 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by animals »

Svi ste culi kad se dvije macke sukobe u sumrak, kakve zvuke ispustaju..
zapsjednu ih shiri..treba i iz macaka isceravati duhove..
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#182 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

Irsar wrote:Ukoliko neko vjeruje u postojanje duše, kao i to da je duša nematerijalna i istovremeno vezana za materijalno tijelo, onda ne vidim razlog zašto se ne bi prihvatilo da i "niže" duhovne forme (tipa demoni/šejtani) mogu uticati na ista ta materijalna tijela. Duša je, neko reče, samo "forma koja daje osnov za tijelo da se materijalizuje", dakle nematerijalna duša i materijalno tijelo su vezani dokle god je tijelo živo.

Stoga smatram i da tehnike borbe protiv uplitanja nižih duhovnih formi su validne, dokle god su bazirane na stvarnoj i izvornoj tradiciji religije.
Dusa se najbolje empirijski dokazuje kroz iskustva bliske smrto kada se istrgne iz tijela i gleda stvari oko sebe a smrt nije jos nastupila
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#183 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
Irsar wrote:Ukoliko neko vjeruje u postojanje duše, kao i to da je duša nematerijalna i istovremeno vezana za materijalno tijelo, onda ne vidim razlog zašto se ne bi prihvatilo da i "niže" duhovne forme (tipa demoni/šejtani) mogu uticati na ista ta materijalna tijela. Duša je, neko reče, samo "forma koja daje osnov za tijelo da se materijalizuje", dakle nematerijalna duša i materijalno tijelo su vezani dokle god je tijelo živo.

Stoga smatram i da tehnike borbe protiv uplitanja nižih duhovnih formi su validne, dokle god su bazirane na stvarnoj i izvornoj tradiciji religije.
Dusa se najbolje empirijski dokazuje kroz iskustva bliske smrto kada se istrgne iz tijela i gleda stvari oko sebe a smrt nije jos nastupila
Hahahahahha kako se empirijski dokazuje.... koji su to emprijski dokazi koji dokazuju postojanje duse i to da se ista odvaja ili sta od covjeka. Dodao "empirijski" da to zvuci bolje... ono naucnije :lol:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#184 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Mišo_Kovač »

Koristeći metod smrčkove empiričnosti, ja sam empirijski dokazao da sam Bog, Jedan i Jedini. Kome se ne svidja nek dokazuje da nisam (ali jesam), jer jasni dokazi u ovom Svetom Postu koji sam upravo sam o sebi objavio, nedvojbeno i sasvim očito govore da jesam :izet:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#185 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by zijancer »

Nemam predstavu o tim stvorenjima, ali u periodu Sulejmana a.s./Solomona, su korišteni kao neka vrsta mehanizacije
graditelji, ronioci itd.. :-D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#186 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by славянин »

zijancer wrote:Nemam predstavu o tim stvorenjima, ali u periodu Sulejmana a.s./Solomona, su korišteni kao neka vrsta mehanizacije
graditelji, ronioci itd..
:-D
Ne razumijem... sam sebe negiras u istoj recenici. :lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#187 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by zijancer »

bespotrebno cijepanje dlake :P
ali evo ako bas moram crtati...ne mogu ih nikako vizuelizirati kako izvode sve te radove, sta je u pitanju kod njih..
neki antigravitacijski pogon? sablasno djelovanje na daljinu?, ne trem?agjde i njah..mh
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#188 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

славянин wrote: Hahahahahha kako se empirijski dokazuje.... koji su to emprijski dokazi koji dokazuju postojanje duse i to da se ista odvaja ili sta od covjeka. Dodao "empirijski" da to zvuci bolje... ono naucnije :lol:
smijes se a nisi ni cuo sta imam da kazem :-)

pa dokazuje tako sto onaj ko dozivi iskustvo bliske smrt situaciju kada dusa izadje iz tijela i lebdi i prolazi kroz zidove, i moze da cuje govor ljudi u tim prostorijama. Takvoj osobi je empirijski dokaz za postojanje duse a ne tebi koji cujes samo svjedocanstvo o tome.
znaci osoba je licno osjetila i vidjela, znaci empirijski je dokazala sebi postojanje duse. jer dusa nosi svijest sa sobom kad izlazi,
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#189 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
славянин wrote: Hahahahahha kako se empirijski dokazuje.... koji su to emprijski dokazi koji dokazuju postojanje duse i to da se ista odvaja ili sta od covjeka. Dodao "empirijski" da to zvuci bolje... ono naucnije :lol:
smijes se a nisi ni cuo sta imam da kazem :-)

pa dokazuje tako sto onaj ko dozivi iskustvo bliske smrt situaciju kada dusa izadje iz tijela i lebdi i prolazi kroz zidove, i moze da cuje govor ljudi u tim prostorijama. Takvoj osobi je empirijski dokaz za postojanje duse a ne tebi koji cujes samo svjedocanstvo o tome.
znaci osoba je licno osjetila i vidjela, znaci empirijski je dokazala sebi postojanje duse. jer dusa nosi svijest sa sobom kad izlazi,
Empirijski dokaz nije subjektivan .... :lol: izmedju ostalog zato i jeste empirijski jer je naucno dokaziv tj. moze se posmatrati,izvesti u eksperimentu,ponoviti.... Cuj takvoj osobi je EMPIRIJSKI dokaz.... :lol: de nauci prvo termine sta znace pa onda dalje se provaljuj uz koristenje ispravnih termina. :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#190 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
славянин wrote: Hahahahahha kako se empirijski dokazuje.... koji su to emprijski dokazi koji dokazuju postojanje duse i to da se ista odvaja ili sta od covjeka. Dodao "empirijski" da to zvuci bolje... ono naucnije :lol:
smijes se a nisi ni cuo sta imam da kazem :-)

pa dokazuje tako sto onaj ko dozivi iskustvo bliske smrt situaciju kada dusa izadje iz tijela i lebdi i prolazi kroz zidove, i moze da cuje govor ljudi u tim prostorijama. Takvoj osobi je empirijski dokaz za postojanje duse a ne tebi koji cujes samo svjedocanstvo o tome.
znaci osoba je licno osjetila i vidjela, znaci empirijski je dokazala sebi postojanje duse. jer dusa nosi svijest sa sobom kad izlazi,
Empirijski dokaz nije subjektivan .... :lol: izmedju ostalog zato i jeste empirijski jer je naucno dokaziv tj. moze se posmatrati,izvesti u eksperimentu,ponoviti.... Cuj takvoj osobi je EMPIRIJSKI dokaz.... :lol: de nauci prvo termine sta znace pa onda dalje se provaljuj uz koristenje ispravnih termina. :lol:
to sto je subjektivan za neke a za neke nije, jer ima vise ljudi koji su dozivjeli istu situaciju, gdje se dusa otrgne iz tijela...za sve njih koji su prosli to je empirijski dokaz pa makar bio i subjektivan.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#191 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
to sto je subjektivan za neke a za neke nije, jer ima vise ljudi koji su dozivjeli istu situaciju, gdje se dusa otrgne iz tijela...za sve njih koji su prosli to je empirijski dokaz pa makar bio i subjektivan.
Smrle.... nemoj vise :pisnuo:

:lol: :lol: :lol: Sta ti ono bi po struci ? Elektroinzinjer jel :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#192 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
to sto je subjektivan za neke a za neke nije, jer ima vise ljudi koji su dozivjeli istu situaciju, gdje se dusa otrgne iz tijela...za sve njih koji su prosli to je empirijski dokaz pa makar bio i subjektivan.
Smrle.... nemoj vise :pisnuo:

:lol: :lol: :lol: Sta ti ono bi po struci ? Elektroinzinjer jel :lol:
ne bitno sta sam ja u ovoj prici

znaci svjedocanstva su lazna iako dolazi od razlicitih ljudi sa razlicitih kontinenata
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#193 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
to sto je subjektivan za neke a za neke nije, jer ima vise ljudi koji su dozivjeli istu situaciju, gdje se dusa otrgne iz tijela...za sve njih koji su prosli to je empirijski dokaz pa makar bio i subjektivan.
Smrle.... nemoj vise :pisnuo:

:lol: :lol: :lol: Sta ti ono bi po struci ? Elektroinzinjer jel :lol:
ne bitno sta sam ja u ovoj prici

znaci svjedocanstva su lazna iako dolazi od razlicitih ljudi sa razlicitih kontinenata
Bitno je jasta jer si upravo rekao da empirijski dokaz moze biti subjektivan... kontas :D :D :D :D :D :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#194 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

славянин wrote: Bitno je jasta jer si upravo rekao da empirijski dokaz moze biti subjektivan... kontas :D :D :D :D :D :lol:
pa moze biti subjektivan...

sta mislis sad svi vjeruju da je Tazmanijski tigar izumrla zivotinja, i sad jedan istrazivac dok hoda sumom jasno i cisto vidi jedan zivi primjer tasmanijskog tigra, on je dobio empirijski dokaz da ta nije jos upotpunosti izumrla kao sto se vjeruje....iako je subjektivan ipak je empirijski, jer su cula potvrdila to.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#195 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
славянин wrote: Bitno je jasta jer si upravo rekao da empirijski dokaz moze biti subjektivan... kontas :D :D :D :D :D :lol:
pa moze biti subjektivan...

sta mislis sad svi vjeruju da je Tazmanijski tigar izumrla zivotinja, i sad jedan istrazivac dok hoda sumom jasno i cisto vidi jedan zivi primjer tasmanijskog tigra, on je dobio empirijski dokaz da ta nije jos upotpunosti izumrla kao sto se vjeruje....iako je subjektivan ipak je empirijski, jer su cula potvrdila to.
Ne moze jer mora odnijeti primjerak te zivotinje u labaratoriji - on ce napraviti hipotezu mozda da se radi o tasmanijskom tigru pa ce isti ici do mjesta gdje moze biti potvrdjeno da se radi o Tasmanijskom tigru a ne o nekom ukrstanju,sasvim drugoj vrsti ili je zaista to tasmanijski tigar - tada se dobiju empirijski dokazi kroz testove,mjerenja,zapazanja i sve ostalo i zakljucak se donese na osnovu istih koji kaze nadjen je primjerak Tasmanijskog tigra dakle isti nisu izumrli.

Naravno ovo je sve simplifikacija i ti jos uvijek ne mozes da dokucis sta znaci empirijski dokaz.

Ti si sve ovo pokazao do sada - i ovo je blazi primjer tvog neznanja -,ignoriranja ocitih dokaza koji ti se predstavljaju itd.Ti vjerujes i krivis navrces siris radis sta god treba kako bi ti se uklopilo u ono sto vjerujes.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#196 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
славянин wrote: Bitno je jasta jer si upravo rekao da empirijski dokaz moze biti subjektivan... kontas :D :D :D :D :D :lol:
pa moze biti subjektivan...

sta mislis sad svi vjeruju da je Tazmanijski tigar izumrla zivotinja, i sad jedan istrazivac dok hoda sumom jasno i cisto vidi jedan zivi primjer tasmanijskog tigra, on je dobio empirijski dokaz da ta nije jos upotpunosti izumrla kao sto se vjeruje....iako je subjektivan ipak je empirijski, jer su cula potvrdila to.
Ne moze jer mora odnijeti primjerak te zivotinje u labaratoriji - on ce napraviti hipotezu mozda da se radi o tasmanijskom tigru pa ce isti ici do mjesta gdje moze biti potvrdjeno da se radi o Tasmanijskom tigru a ne o nekom ukrstanju,sasvim drugoj vrsti ili je zaista to tasmanijski tigar - tada se dobiju empirijski dokazi kroz testove,mjerenja,zapazanja i sve ostalo i zakljucak se donese na osnovu istih koji kaze nadjen je primjerak Tasmanijskog tigra dakle isti nisu izumrli.

Naravno ovo je sve simplifikacija i ti jos uvijek ne mozes da dokucis sta znaci empirijski dokaz.

Ti si sve ovo pokazao do sada - i ovo je blazi primjer tvog neznanja -,ignoriranja ocitih dokaza koji ti se predstavljaju itd.Ti vjerujes i krivis navrces siris radis sta god treba kako bi ti se uklopilo u ono sto vjerujes.
itekako znam sta je empirijski dkaz, i naravmp da je to empirijski dokaz ako covjek vidi svojim ocim stvarni primjerak tasm,anijskog tigra, nemoze se reci nije to empirijski dokaz kada je uistinu covjek vidio, jeste subjektivan ali je vidjen, i ako je stavrno vidjen onda postoji mogucnosti da to i drugi potvrde, a to sto ga drugi nisu vidjeli jer nisu bili sa tim istrazivacem nemoze negirati taj subjektivni empijerski dokaz.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#197 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
itekako znam sta je empirijski dkaz, i naravmp da je to empirijski dokaz ako covjek vidi svojim ocim stvarni primjerak tasm,anijskog tigra, nemoze se reci nije to empirijski dokaz kada je uistinu covjek vidio, jeste subjektivan ali je vidjen, i ako je stavrno vidjen onda postoji mogucnosti da to i drugi potvrde, a to sto ga drugi nisu vidjeli jer nisu bili sa tim istrazivacem nemoze negirati taj subjektivni empijerski dokaz.
Vidis opet pocinjes sa retardiranoscu, vidi djete i babarogu pa to ti emprijski dokaz jel.Viditi nesto je cisto subjektivno i zato i sluzi dokazivanje da bi se utvrdilo da je to tako.Prije dokazivanja ide HIPOTEZA I PREDPOSTAVKA RAZUMIJES LI - Kako da ti nacrtam , ne znas sta znaci dokaz u nauci a pricas o molekularnoj genetici,inzinjeringu,historiji,geologiji i cemu vec ne.... prvo procitaj onove pa onda gledaj te klipice po internetu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50401
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#198 -mod comment -

Post by Bloo »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
itekako znam sta je empirijski dkaz, i naravmp da je to empirijski dokaz ako covjek vidi svojim ocim stvarni primjerak tasm,anijskog tigra, nemoze se reci nije to empirijski dokaz kada je uistinu covjek vidio, jeste subjektivan ali je vidjen, i ako je stavrno vidjen onda postoji mogucnosti da to i drugi potvrde, a to sto ga drugi nisu vidjeli jer nisu bili sa tim istrazivacem nemoze negirati taj subjektivni empijerski dokaz.
Vidis opet pocinjes sa retardiranoscu, vidi djete i babarogu pa to ti emprijski dokaz jel.Viditi nesto je cisto subjektivno i zato i sluzi dokazivanje da bi se utvrdilo da je to tako.[Prije dokazivanja ide HIPOTEZA I PREDPOSTAVKA RAZUMIJES LI - Kako da ti nacrtam , ne znas sta znaci dokaz u nauci a pricas o molekularnoj genetici,inzinjeringu,historiji,geologiji i cemu vec ne.... prvo procitaj onove pa onda gledaj te klipice po internetu.

Chill.
Nema potrebe za vrijeđanjem.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#199 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
itekako znam sta je empirijski dkaz, i naravmp da je to empirijski dokaz ako covjek vidi svojim ocim stvarni primjerak tasm,anijskog tigra, nemoze se reci nije to empirijski dokaz kada je uistinu covjek vidio, jeste subjektivan ali je vidjen, i ako je stavrno vidjen onda postoji mogucnosti da to i drugi potvrde, a to sto ga drugi nisu vidjeli jer nisu bili sa tim istrazivacem nemoze negirati taj subjektivni empijerski dokaz.
Vidis opet pocinjes sa retardiranoscu, vidi djete i babarogu pa to ti emprijski dokaz jel.Viditi nesto je cisto subjektivno i zato i sluzi dokazivanje da bi se utvrdilo da je to tako.Prije dokazivanja ide HIPOTEZA I PREDPOSTAVKA RAZUMIJES LI - Kako da ti nacrtam , ne znas sta znaci dokaz u nauci a pricas o molekularnoj genetici,inzinjeringu,historiji,geologiji i cemu vec ne.... prvo procitaj onove pa onda gledaj te klipice po internetu.
pa babaroga postoji ako cemo gledati taj jezicki aspekat te rijeci, bararoga je cinjenica,babaroga= Baba koja ima rog :D
Image
broj dva
Posts: 4532
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#200 Re: Egzorcizam, istjerivanje duhova

Post by broj dva »

Ima i ovaj dokumentarac o ekzorcizmu koji definitvno dokazuje postojanje boga i sejtana.

https://www.imdb.com/title/tt0070047/
Post Reply