Egipat (pročitati prvi post)

User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4901 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

Tu su Britanci, MI6 i njihov ihvanijski pokret da modelira i usmjerava sunni-muslimane. Nema potrebe da brineš. Sve je pod punom Jakubovom i kraljice Majke kontrolom.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#4902

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 20:16, edited 1 time in total.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#4903 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sandzokan »

Challenger_ wrote:
muhafuca wrote:Mursi mi nije drag - al je Sisi dosao na vlast drzavnim udarom na koji je zapad zazmirio...
Ne znam šta si ti pratio. Tzv. "zapad"; odnosno Britanci i Amerikanci su MB i ovog lika instalirali u Egiptu, a kada je pučiran nisu se skidali sa vrata u Kairu, od Catherine Ashton do one Obamine budale Konjske face (J. Kerrya).

On je njihov, od prvog dana.
A čiji je Sisi?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4904 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

sandzokan wrote:A čiji je Sisi?
Egipatski. I egipatske armije.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#4905 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sandzokan »

Challenger_ wrote:
sandzokan wrote:A čiji je Sisi?
Egipatski.
haha koliko je taj nezavisni egipatski Sisi, koji je svrgnuo američkog Mursija, dobio do sada miliona $ od SAD?
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4906 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Point. »

Sisi će vladati dok ne crkne. To je ta arapsko-ruska demokratija.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4907 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

sandzokan wrote:haha koliko je taj nezavisni egipatski Sisi, koji je svrgnuo američkog Mursija, dobio do sada miliona $ od SAD?
Dobio je tone i tone bespotrebnog vojnog smeća, kao i oni prije njega. Iščitaj temu od početka, ne može se svaki poletarac iznova educirati.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#4908 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Bosanski_kralj »

Na šta spadoše Arapa i muslimani generalno. Od tolike populacije ne možeš naći lidera koji će istinski raditi za islamski svijet, a ne za tamo neke Amere, Britance, Jevreje, Ruse...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#4909 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Bosanski_kralj »

Challenger_ wrote:
sandzokan wrote:haha koliko je taj nezavisni egipatski Sisi, koji je svrgnuo američkog Mursija, dobio do sada miliona $ od SAD?
Dobio je tone i tone bespotrebnog vojnog smeća, kao i oni prije njega. Iščitaj temu od početka, ne može se svaki poletarac iznova educirati.
Znači kupili su ga sa smećem.

Ono što Sisi radi Palestincima, u najmanju ruku, za robije je.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4910 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

Bosanski_kralj wrote:Znači kupili su ga sa smećem.
Ne znači. Ta lažna pomoć je bila ukinuta pa ponovo vraćena iako je Egipat nije tražio.
Ono što Sisi radi Palestincima, u najmanju ruku, za robije je.
Ne hvalim mu posla, ali priča na Sinaju je užasno komplikovana i vodi do naslijeđenog stanja nakon izraelsko-sirijsko-egipatskog rata. Vrlo nepovoljna situacija.

Ne može se to u jednom komentaru.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4911 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by insomnia78 »

Bosanski_kralj wrote:
Challenger_ wrote:
sandzokan wrote:haha koliko je taj nezavisni egipatski Sisi, koji je svrgnuo američkog Mursija, dobio do sada miliona $ od SAD?
Dobio je tone i tone bespotrebnog vojnog smeća, kao i oni prije njega. Iščitaj temu od početka, ne može se svaki poletarac iznova educirati.
Znači kupili su ga sa smećem.

Ono što Sisi radi Palestincima, u najmanju ruku, za robije je.
To nekako izmice ovim borcima za prava Palestinaca :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4912 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

jOFLA wrote:Drugim riječima, Muhamed Morsi je u Egiptu bukvalno ozakonjivao ropstvo.
Sve je taj mediokritet sporio osim egipatskih dugovanja prema zapadu. Ama, potpuno bezvrjedna, slučajna i sasvim tuđa pojava.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#4913 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sandzokan »

Challenger_ wrote:
sandzokan wrote:haha koliko je taj nezavisni egipatski Sisi, koji je svrgnuo američkog Mursija, dobio do sada miliona $ od SAD?
Dobio je tone i tone bespotrebnog vojnog smeća, kao i oni prije njega. Iščitaj temu od početka, ne može se svaki poletarac iznova educirati.
Gospodine, ne znam šta umišljate, ali ja edukaciju sigurno ne bih tražio od forumskog inventara. Imate dovoljno postova da, pretpostavljam, znate kako se vodi normalna diskusija na forumu.
Smeće? Možda jeste, ali nevažno, kojem to još "nezavisnom" vojnom diktatoru USA šalje milijarde?
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#4914 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Moenx »

Ova prica sa rahmetli Mursijem ne treba Egiptu
Svaka cast svakom ali zna se de je Mursi predstavljao radikalni element ali praviti od njega zrtvu nije produktivno
Taj ponudjeni nije za 21 vijek bar ne za 2019
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4915 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

sandzokan wrote:Smeće? Možda jeste, ali nevažno, kojem to još "nezavisnom" vojnom diktatoru USA šalje milijarde?
Kao onima prije njega, Mubaraku i Sadatu. Tenkovi i avioni koji se skladište jer prevazilaze njihove vojne potrebe. Tu lažnu pomoć su uskratili pa su je vratili kada su vidjeli da se u Kairu ne brinu zbog toga.

Dakle, ne daju primarno pare, one su mizerne, ta "pomoć" se, prije svega, očituje u hiljadama tona neupotrebljavane vojne tehnike koja se lageruje već decenijama.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#4916 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Haris.ba »

jOFLA wrote:Svrgnuti egipatski predsjednik Muhamed Morsi svojim autoritetom službeno je uvodio radnu obavezu, i napravio izmjene u zakonu o radu ukinuvši sva prava zaposlenih.

Drugim riječima, Muhamed Morsi je u Egiptu bukvalno ozakonjivao ropstvo. Rijaset Islamske zajednice BiH klanja dženazu namaz u odsutnosti za svrgnutog egipatskog predsjednika Muhameda Morsija.
Imaš li igdje taj zakon?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4917 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

Pare, ozbiljne pare je Egipat dobio od zemalja Zaliva, a ne od USA.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#4918 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sandzokan »

Challenger_ wrote:
sandzokan wrote:Smeće? Možda jeste, ali nevažno, kojem to još "nezavisnom" vojnom diktatoru USA šalje milijarde?
Kao onima prije njega, Mubaraku i Sadatu. Tenkovi i avioni koji se skladište jer prevazilaze njihove vojne potrebe. Tu lažnu pomoć su uskratili pa su je vratili kada su vidjeli da se u Kairu ne brinu zbog toga.

Dakle, ne daju primarno pare, one su mizerne, ta "pomoć" se, prije svega, očituje u hiljadama tona neupotrebljavane vojne tehnike koja se lageruje već decenijama.
Amerika i to smeće od pomoći dobro naplati, tako da ne znam samo na čemu zasnivaš to idealiziranje Sisija.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4919 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

sandzokan wrote:Amerika i to smeće od pomoći dobro naplati, tako da ne znam samo na čemu zasnivaš to idealiziranje Sisija.
Ne naplaćuje nikako. Osim od svojih poreskih obveznika u ruke vojne industrije. To je za Egipat odavno sasvim suvišna stvar. Ne idealizujem Sisija, naprotiv. Samo ne gajim idealističku viziju o jednoj sasvim prozaičnoj budaletini sa Jakub-Majčinog* lanca nad kojom se ovdje lamentira.

* (Nj. K. V. kraljica Majka)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4920 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by insomnia78 »

Jao vidi mu zvjezdice :lol:
Pa Sisi radi daleko bolji pos’o za Jakuba glede Palestine. Davi hin ko anakonda
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#4921 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sandzokan »

Challenger_ wrote:
sandzokan wrote:Amerika i to smeće od pomoći dobro naplati, tako da ne znam samo na čemu zasnivaš to idealiziranje Sisija.
Ne naplaćuje nikako. Osim od svojih poreskih obveznika u ruke vojne industrije. To je za Egipat odavno sasvim suvišna stvar. Ne idealizujem Sisija, naprotiv. Samo ne gajim idealističku viziju o jednoj sasvim prozaičnoj budaletini sa Jakub-Majčinog* lanca nad kojom se ovdje lamentira.

* (Nj. K. V. kraljica Majka)
Mislim da potcijenjuješ važnost egipatsko-izraelskihh odnosa i nesmetano korištenje Sueckog kanala i egipatskog zračnog prostora.
Pa ta budaletina je pobijedila na izborima, šta god mi mislili o njemu to je činjenica. Ne znam kako bi ti reagovao da sada neko iz SAA zatvori Asada i proglasi se novim predsjednikom? :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4922 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger_ »

sandzokan wrote:Mislim da potcijenjuješ važnost egipatsko-izraelskihh odnosa i nesmetano korištenje Sueckog kanala i egipatskog zračnog prostora. Pa ta budaletina je pobijedila na izborima, šta god mi mislili o njemu to je činjenica. Ne znam kako bi ti reagovao da sada neko iz SAA zatvori Asada i proglasi se novim predsjednikom? :D
Objeručke bih prihvatio takvu smjenu ukoliko bi ona 1. stabilizirala situaciju u Siriji, 2. uticala na teritorijalni integritet Sirije i 3. zaštitila sve nacionalne i vjerske grupacije u zemlji.

Izbori. U prvom krugu, lik je dobio mizeran broj glasova a drugi krug je bio antifaraonski plebiscit i tu je jedva prošao, ali prošao. To je bio više glas PROTIV MUBARAKA nego glas za njega, notornog anonimusa. Međutim, brzo se kompromitovao i izazvao bijes građana.

Egipatsko-izraelski odnosi su determinisani pravnim posljedicama iz prošlosti u kojima je Egipat bio gubitnička strana. To negativno pravno naslijeđe je teret Sisiju i biće onima iza njega ako ne dođe do nekih dramatičnih promjena.

Još nešto, moram ti dati za pravo. U pravu si, nema potrebe za tonom s visine. Izvini.
mirage77
Posts: 230
Joined: 09/01/2012 15:59

#4923 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by mirage77 »

Bio sam u Egiptu dva puta u životu. Jednom dok je još Mubarak bio na vlasti 2010. , drugi put 2016. Imao sam zablude oko Mursija i Sisija. 2016. sam vidio kako stvari stoje i u razgovoru s lokalnim ljudima shvatio šta se sve dešavalo i gdje je moglo odvesti. Sisi je spasio zemlju od građanskog rata. Kakav god bio. Diktator jeste. Ali ovi kad pričaju o Islamu ima i onaj hadis da je bolja i vladavina nepravednog vladara nego jedan dan anarhije. Ja sam vidio Sisija npr. da gradi tri termoelektrane od 14400 MW snage sa Siemensom, da gradi novi glavni grad, da nastoji da obnovi turizam, da modernizuje sve vidove oružanih snaga sa modernim sistemima uključujući dva manja nosača aviona....Što je najvažnije sačuvao je Egipat stabilnim. Šta bi se desilo da je zemlja otišla u građanski rat? To bi bila katastrofa ne samo za Egipat nego za kompletan Bliski Istok. Šta su uradili Mursi i Muslimanska Braća? Ništa. Samo šuplja priča. Ko ne zna o Mursiju i Muslimanskoj Braći neka zamisli Baketa i SDA. Evo sada se vidi da su to isti ideološki koncepti. Tu se nudi isprazna priča o Islamu bez dijela. I to je doživilo poraz u Egiptu. Ta MB imaju duboke korjene u društvu ali nakon svega opala im je podrška. Oni nisu imali nijedno rješenje za moderne probleme društva. Samo priču.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#4924 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by aldinjo »

Moenx wrote:Ova prica sa rahmetli Mursijem ne treba Egiptu
Svaka cast svakom ali zna se de je Mursi predstavljao radikalni element ali praviti od njega zrtvu nije produktivno
Taj ponudjeni nije za 21 vijek bar ne za 2019
:lol: :lol: :lol: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#4925 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by aldinjo »

Point. wrote:
Kikibombona wrote:
aldinjo wrote:Murted je murted kjafiru. :wink:
Ne vjerujem da si dovoljno ucen da bi mogao jednu takvu velicinu poput Abdel Fatah al-Sisija proglasiti nevjernikom. Zasto to ne urade islamski ucenjaci, al-Azhar...?

Ti si sebi uzeo za pravo, skromnog znanja, da nekoga proglasis nevjernikom. Da si istinski vjernik bilo bi te strah zbog toga. Otkud tebi znanje da predsjednika Egipta, muslimana, proglasis nevjernikom? Sta ces reci Allahu kada te za to bude pitao?

Neka ti je sretno u dzehenemu, previse toga sebi uzimas za pravo.

A Muslimansko bratstvo je teroristicka organizacija. Sisi im je kicmu slomio.
E moj Kiki, sa kakvim delegatom se ti prepireš. To je izgubljen lik u vremenu i prostoru, lik koji podržava nemuslimanske nazadne terorističke grupe poput Isisa i talibana, da je pravne države davno bi ovaj Aldinjo gulio zidove u kakvoj ustanovi i išao na vaspitne razgovore. Lik naučio par fraza pa ih baca u svakom postu, određuje ko je a ko nije musliman, podržava terorizam dakle sve te stvari koji jednoga mumina odvajaju od vjere. Kjafir u pravom smislu te riječi samo je previše ograničen da to sam skonta. Al volim kad napiše šta god, nasmije me svaki put svojim izvalama. :mrgreen:
Toliko si pokvaren i hinjav da je to teško opisati. A koliko mrziš vjernike to je posebna priča. I za jednog ublehaša dijasporca puno.
Post Reply