Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47026 Re: Edin Džeko

Post by Tito_i_Partija »

Point. wrote: 27/01/2021 17:48
Lug wrote: 27/01/2021 16:31
Van Halen wrote: 27/01/2021 07:49 Generalno talijanski klubovi nemsju empatiju prema igracima. Iskoriste ih koliko mogu i dolaze drugi mladji,bolji. To je tako u svakom poslu samo sto se ovdje to vidi jer je stalno prisutno u medijima . Sjetite se Del Piera i Juventusa, Totija i Rome,Napolija i Maradone. Igraci se gledaju kao roba s rokom trajanja, ali i predobro su placeni tako da ne treba plakati za njima.
pa koliko znam Toti je osta u Romi na nekoj funkciji, Del Piero je trener Juve.. Maradona bio i ostao legenda Napolia, dali ime stadionu po njemu.. :? jbg. jarane ni jednog ti ne pogodi. :D
Totti je napustio Romu, ima tome i dvije godine nakon sukoba sa bivšim vlasnikom, Del Piero ima neki restoran u Los Angelesu i koliko znam nije u fudbalu (možda ga je sad Pirlo dovukao, ne znam), Maradona je druga priča.
Da, Totti je se sredinom 2019 godine pokrk'o sa Palottom i tada je napustio svoju funkciju u Romi.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47027 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Lug wrote: 27/01/2021 16:31
Van Halen wrote: 27/01/2021 07:49 Generalno talijanski klubovi nemsju empatiju prema igracima. Iskoriste ih koliko mogu i dolaze drugi mladji,bolji. To je tako u svakom poslu samo sto se ovdje to vidi jer je stalno prisutno u medijima . Sjetite se Del Piera i Juventusa, Totija i Rome,Napolija i Maradone. Igraci se gledaju kao roba s rokom trajanja, ali i predobro su placeni tako da ne treba plakati za njima.
pa koliko znam Toti je osta u Romi na nekoj funkciji, Del Piero je trener Juve.. Maradona bio i ostao legenda Napolia, dali ime stadionu po njemu.. :? jbg. jarane ni jednog ti ne pogodi. :D
E moj jarane,ne pratis bas pozorno fudbal kad tako kazes. Svi su otjerani msltene kasnjje su se iz klubova posipali pepelom.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47028 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Realno problem Rome je sto oni traze nekog domaceg igraca da od njega na silu prave legendu. Za Dzeku su jedva cekali da se nesto desi da bi Pellegrinija gurnuli kao kapitena. Klub koji voli kult licnosti. Toti je igrao nekoliko sezona šetajući i klub je trpio rezultatski ali je to bilo bitnije. Realno nakon titule 2001 i pogotovo nakon dmrti predsjednika Sensija Roma je prosječan klub koji bi da se nadmeće s najvećima ali realno im nije mjesto tu.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#47029 Re: Edin Džeko

Post by Gerro »

Kad navijac Lazia neki drugi klub nazove smijesnim :pisnuo:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47030 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

Van Halen wrote: 27/01/2021 18:41 Realno problem Rome je sto oni traze nekog domaceg igraca da od njega na silu prave legendu. Za Dzeku su jedva cekali da se nesto desi da bi Pellegrinija gurnuli kao kapitena. Klub koji voli kult licnosti. Toti je igrao nekoliko sezona šetajući i klub je trpio rezultatski ali je to bilo bitnije. Realno nakon titule 2001 i pogotovo nakon dmrti predsjednika Sensija Roma je prosječan klub koji bi da se nadmeće s najvećima ali realno im nije mjesto tu.

Potpuno netacno. Roma je i prije Tottija imala svoje kapitene i legende. Dino Viola je najbolji i najuspjesniji predsjednik Rome u istoriji. Bolji i od Sensija. Za njegovo vrijeme 80' tih Roma je uzela najvise trofeja i igrala finale kupa sampiona. Di Bartolomei, Conti, Falcao, Pruzzo, Nela..sampionska generacija Rome.
Nakon Tottija i De Rossija bio je plan da Florenzi nastavi kapitensku tradiciju, ali on nema kvalitet. Pellegrini tesko, mozda bi Zaniolo mogao ali ga povrede unistavaju.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47031 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Ne kontam sta sam rekao netacno. Za period 80tih nisam siguran u potpunosti ali realno je da je Toti zadnje 3 godine bio vise teret nego prednost klubu. I u 80tim je Conti bio ispred Felera po simpatijama. Hajde reci sta je Roma osvojila poslije Sensija (ja nisam rekao da je najbolji )nego da nakon njega nista nismo osvojili. Zadnji je bio kup.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47032 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Van Halen wrote: 27/01/2021 19:47 Ne kontam sta sam rekao netacno. Za period 80tih nisam siguran u potpunosti , ali realno je da je Toti zadnje 3 godine bio vise teret nego prednost klubu. I u 80tim je Conti bio ispred Felera po simpatijama. Hajde reci sta je Roma osvojila poslije Sensija (ja nisam rekao da je najbolji )nego da nakon njega nista nismo osvojili. Zadnji je bio kup.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#47033 Re: Edin Džeko

Post by Point. »

Idi Džeko i ne osvrći se sine. Danas je Edin zatražio da se vrati u tim, dobio je glatko ne i od kluba i od portugalskog stručnjaka koji ne zna pravila zamjena.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47034 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

Van Halen wrote: 27/01/2021 19:47 Ne kontam sta sam rekao netacno. Za period 80tih nisam siguran u potpunosti ali realno je da je Toti zadnje 3 godine bio vise teret nego prednost klubu. I u 80tim je Conti bio ispred Felera po simpatijama. Hajde reci sta je Roma osvojila poslije Sensija (ja nisam rekao da je najbolji )nego da nakon njega nista nismo osvojili. Zadnji je bio kup.

Imao sam ja dosta diskusija sa likovima slicnim tebi. Razni likovi, prate Romu par godina manje-vise zbog Dzeka i Pjanica, misle da su veci Romanisti od onih iz Rima. Pljuju Tottija, pljuju DDR-a, pljuju Curvu Sud i Rimljane, ali se busaju da su veci Romanisti od Carla Zampe. Sa takvim likovima covjek ima dvije opcije: da ih kulturno zaobidje, ili da se upusti u diskusiju kojoj nema kraja, jer ovakvi ne popustaju bez obzira koliko bili u krivu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#47035 Re: Edin Džeko

Post by AmiĐa_Idriz »

Van Halen wrote: 27/01/2021 07:49 Generalno talijanski klubovi nemsju empatiju prema igracima. Iskoriste ih koliko mogu i dolaze drugi mladji,bolji. To je tako u svakom poslu samo sto se ovdje to vidi jer je stalno prisutno u medijima . Sjetite se Del Piera i Juventusa, Totija i Rome,Napolija i Maradone. Igraci se gledaju kao roba s rokom trajanja, ali i predobro su placeni tako da ne treba plakati za njima.
Pa ne znam baš.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47036 Re: Edin Džeko

Post by 90minut »

halo ba dzeko umislio da je veci od kluba i klub mu dao do znanja kolišni je
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47037 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Romanista 101% wrote: 27/01/2021 20:07
Van Halen wrote: 27/01/2021 19:47 Ne kontam sta sam rekao netacno. Za period 80tih nisam siguran u potpunosti ali realno je da je Toti zadnje 3 godine bio vise teret nego prednost klubu. I u 80tim je Conti bio ispred Felera po simpatijama. Hajde reci sta je Roma osvojila poslije Sensija (ja nisam rekao da je najbolji )nego da nakon njega nista nismo osvojili. Zadnji je bio kup.

Imao sam ja dosta diskusija sa likovima slicnim tebi. Razni likovi, prate Romu par godina manje-vise zbog Dzeka i Pjanica, misle da su veci Romanisti od onih iz Rima. Pljuju Tottija, pljuju DDR-a, pljuju Curvu Sud i Rimljane, ali se busaju da su veci Romanisti od Carla Zampe. Sa takvim likovima covjek ima dvije opcije: da ih kulturno zaobidje, ili da se upusti u diskusiju kojoj nema kraja, jer ovakvi ne popustaju bez obzira koliko bili u krivu.
Fulio si totalno,pratim Romu od kasnih 90tih. I ne propustam nijednu utakmicu. Isao sam na nekoliko na Olimpico,ali hajde ako hoces zaobidji,mada mi nije jasno gdje sam pogrijesio. Iskreno Toti jeste legenda,ali zadnje 3 sezone je bio teret pa ti reci sta hoces. Sto se tice De Rosija nikad mi nije bio igracina ni legenda. Vise furka od igraca. Uvijek sam vise cijenio Delvecchia,Montellu,Candelu,Cafua od njega. Ne busam se,ali istina navijam za Romu,mada nemam potrebu da se ikome dokazujem.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47038 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Iskreno problem Dzeke je nas kurceviti mentalitet sela koji igracima prolazi u reprezentaciji. Glume face,rade sta hoce,pored trening centra u Zenici oni iz ćejfa jer su im blize restorani po Ilidzi treniraju u Butmiru. I sve to ide kkd nas ali kad odes vani sine shvatis da to tako ne moze. Realno,htjeli bi ga se rijesiti zbog velike plate ali to sad nece niko da plati. Nek sjedi na tribinama ako im se isplati,uziva u prelijepom gradu,ali nek shvati da mu kurcenja koja prolaze ovdje nigdje u sredjenim zemljama nece proci.
Lug
Posts: 2497
Joined: 09/02/2009 15:27

#47039 Re: Edin Džeko

Post by Lug »

Romanista 101% wrote: 27/01/2021 17:10
Lug wrote: 27/01/2021 16:25
Romanista 101% wrote: 27/01/2021 12:13


Nisi dobro upucen. Uopste se ne radi o laziu, niti o igrama na terenu. Mediji su ti koji su kritikovali Dzeka nakon derbija. Fonseca jednu ruznu rijec nije rekao jer je znao da je citava ekipa podbacila, a ne samo jedan igrac.
Sve je ovo krenulo nakon Spezie, ispadanja u kupu i famozne seste izmjene u produzetku.
pa dobro, zna li iko sta je bilo? Mislim, toliko toga je ucinio za Romu, pisali o njemu kao legendi, obecavali mu mjesto u upravi, prije par sedmica citao.. golgeter treci u istoriji kluba.. ono djete place za dres :) ... ja sam mislio i da ce zavrsiti u Romi. I sta se sad desava, sta je to toliko mogao reci ili uraditi da ga ovako hoce pod hitno odbaciti iz kluba?!?! Nek je ovaj mali iz Reala i bolji od njega i perspektivniji, ali opet.. Stvarno mi nije jasno, sta je to mogao uraditi?

Dan nakon ispadanja od Spezie u kupu igraci odbili da treniraju. Sta mislis, ko stoji iza toga?
Razlog - uprava Rome otpustila dvije osobe zaduzene za organizaciju. Njima prebacili krivicu za sestu izmjenu. Igraci se pobunili i trazili da se vrate ta dvojica i odbili trening. Po njima najveci krivac za sestu izmjenu trener Fonseca.
E sad, postavlja se pitanje sto se igraci uopste mjesaju u dio koji nije njihov vec posao uprave. Nakon 2 uzastopna poraza (lazio, Spezia) igraci skrecu paznju sa losih igara na nesto sto ne treba da se njih tice. Po meni nerazumljiv potez.
Hvala, ziv i zdrav bio! :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55474
Joined: 15/12/2008 16:53

#47040 Re: Edin Džeko

Post by ultima_palabra »

Van Halen wrote: 27/01/2021 20:29 Iskreno problem Dzeke je nas kurceviti mentalitet sela koji igracima prolazi u reprezentaciji. Glume face,rade sta hoce,pored trening centra u Zenici oni iz ćejfa jer su im blize restorani po Ilidzi treniraju u Butmiru. I sve to ide kkd nas ali kad odes vani sine shvatis da to tako ne moze. Realno,htjeli bi ga se rijesiti zbog velike plate ali to sad nece niko da plati. Nek sjedi na tribinama ako im se isplati,uziva u prelijepom gradu,ali nek shvati da mu kurcenja koja prolaze ovdje nigdje u sredjenim zemljama nece proci.
Bas suprotno, Dzeko je uvijek bio manji od makovog zrna u klubovima, nije se bunio zbog klupe, nije forsirao transfere, odlazio samo kada je klub izricito htio da ga se rijesi.

Zajebao se, u danasnjem fudbalu bolje prolaze supci, jos ako imas Raiolu ili Mendesa za menadzera...
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#47041 Re: Edin Džeko

Post by palermo »

Van Halen wrote: 27/01/2021 20:29 Iskreno problem Dzeke je nas kurceviti mentalitet sela koji igracima prolazi u reprezentaciji. Glume face,rade sta hoce,pored trening centra u Zenici oni iz ćejfa jer su im blize restorani po Ilidzi treniraju u Butmiru. I sve to ide kkd nas ali kad odes vani sine shvatis da to tako ne moze. Realno,htjeli bi ga se rijesiti zbog velike plate ali to sad nece niko da plati. Nek sjedi na tribinama ako im se isplati,uziva u prelijepom gradu,ali nek shvati da mu kurcenja koja prolaze ovdje nigdje u sredjenim zemljama nece proci.
O kakvim kurčenjima pričaš ?.....

Zar nije glupo čovjeku koji je ostvario ovakvu karijeru spočitavati neki kurčeviti mentalitet sela.....? U njegovoj 35 godini ? Hajde...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47042 Re: Edin Džeko

Post by 90minut »

A lik u pravu 100% u karijeri uvijek bio manji od makovog zrna i tek sad našao muda i evo kako je završio
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#47043 Re: Edin Džeko

Post by palermo »

90minut wrote: 27/01/2021 20:41 A lik u pravu 100% u karijeri uvijek bio manji od makovog zrna i tek sad našao muda i evo kako je završio
Kako je završio ?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47044 Re: Edin Džeko

Post by 90minut »

kakva su to pitanja
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47045 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Halo ba,izadjes ispred cijelog tima i kazes da danas niko nece trenirati dok ne vrate u klub levata kojeg su optuzili da je kriv za lose organizovane izmjene. Sta je to nego kurcenje,ne govorim za period prije nego za tu situaciju. Dajte ba objektivnosti jest nam drag ali pravis pobunu,bojkot,ne das ekipi da trenira i sta drugo ocekivati. Naravno klub je hinjavo odradio i svu losu atmosferu sad lome preko njegovih ledja ali mislim da je ispo naivan u toj situaciji.
Last edited by Van Halen on 27/01/2021 21:04, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47046 Re: Edin Džeko

Post by 90minut »

Naravno da je ispao naivan koliko god vodstvo kluba mislilo da je recimo Edin u pravu uvijek ce u toj situaciji stati iza trenera kojeg su oni postavili logika.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#47047 Re: Edin Džeko

Post by Point. »

Van Halen wrote: 27/01/2021 20:46 Halo ba,izadjes ispred cijelog tima i kazes da danas niko nece trenirsti dok ne vrate u klub levata kojeg su optuzili da je kriv za lose organizovane izmjene. Sta je to nego kurcenje,ne govorim za period prijenego za tu situaciju. Dajte ba objektivnosti jest nam drag ali pravis pobunu,bojkot,ne das ekipi da trenira i sta drugo ocekivati. Naravno klub je hinjavo odradio i svu losu atmosferu sad lome preko njegovih ledja ali mislim da je ispo naivan u toj situaciji.
Nije Edin na svoju ruku izašao da se buni, nego ispred cijelog tima, znači i ostali igrači su bili za to. Sad, pošto je kapiten naravno da će sva govna pokusati samo on.

S druge strane, klub je trebao i treneru dati otkaz u tom slučaju, jebote trener a ne zna koliko izmjena ima pravo da uradi. Još mu onaj igrač broji ko da su na školskom.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#47048 Re: Edin Džeko

Post by palermo »

Edin nema šta izgubiti. Pare izgubiti neće, zaštićen je ugovorom, neće karijeru više ganjati, uradio je u njoj i više nego što je itko sanjao.....može da bira, da penzionerski trenira u Romi i diže platu, ili da možda ode malo do MSl.......jednostavno, može mu se......mašala.... :thumbup:

Što je najsmješnije, nakon par loših utakmica rome u nizu ( a desit će se) opet će ga prizivati....

A ova naša forumska pametovanja, hehheejjjj...kad su Džeksonu forumaši spremali fudbalski sprovod....
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47049 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Slazem se,mada izgleda da ne znaju ni oni sta hoce pa im je trebao zrtveni jarac,a on se upalio u pogresno vrijeme. Doduse treba biti realan s onakvom ekipom Fonseca pravi dobre rezultate. Ali briga ga,ako mu ne daju igrati sjedi na tribine sto bi neko iznad reko i pisaj po raji
User avatar
studeni76
Posts: 5381
Joined: 03/06/2009 14:12

#47050 Re: Edin Džeko

Post by studeni76 »

Za 7,5 miliona u 35oj godini mu se isplati i sjedit na tribinama. Neka se malo qrci pod stare dane.
Post Reply