Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#47201 Re: Edin Džeko

Post by LeTalek »

hrasno38 wrote: 04/05/2021 23:30
LeTalek wrote: 09/06/2017 14:56
NajdraziVodjaa wrote: U postjugoslovenskoj eri najbolji igraci sa ovih prostora su Modric, Vidic, Salihamidzic, Bane Ivanovic mozda sam nekog izostavio....
Deki Stanković...

Medjutim, ja bih ipak izdvojio Vidića i Modrića, jer su stvarno istinski WC igraci koji mogu u kosh sa najvecima!
Stanković i Salihamidžić su vrhunski igraci, ali su vise bili radilice i tzv. "sirova/pomocna" snaga svojih ekipa, igraci sistema! Bane Ivanović takodje top igrac, ali mi nije klasa Vidića, koji je ponavljam pojam za poziciju stopera i jedan od najvecih na toj poziciji! Moze i Džeko s njima u isti kontekst, jer nije samo klub u kojem igras dovoljna kvalifikacija, ali nikako ne sa Vidićem i Modrićem!
Heheheheheh e kad si ti stavio baneta Ivanovica u isti kos sa Edinom Dzekom meni je vise nego dovoljno!
Prijatelju, upravo.je u tome i poenta!

Vise ja imam.pravo da guram Ivanovića medju najbolje nego.sto vi imate za Džeku.
Momak.je bio standardan u najjacem Chelseu. Osvojio je 4 titule, CL, LE i to kao standardan igrac, a ne kao lik koji je ulazio s klupe i odmarao prvotimce.
Bane je u periodu 2009-2014 bio jedan od najboljih desnih bekova sveta, ali ja ga opet ne guram u isti kosh sa Cafuom, Maikonom, Dani Alvesom, Zanetiem, Lahmom..jer je neozbiljno i smesno.
To je ta prica, kapiras... ;-)
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#47202 Re: Edin Džeko

Post by Leopard_SA »

LeTalek wrote: 04/05/2021 23:44 Prijatelju, upravo.je u tome i poenta!

Vise ja imam.pravo da guram Ivanovića medju najbolje nego.sto vi imate za Džeku.
Momak.je bio standardan u najjacem Chelseu. Osvojio je 4 titule, CL, LE i to kao standardan igrac, a ne kao lik koji je ulazio s klupe i odmarao prvotimce.
Bane je u periodu 2009-2014 bio jedan od najboljih desnih bekova sveta, ali ja ga opet ne guram u isti kosh sa Cafuom, Maikonom, Dani Alvesom, Zanetiem, Lahmom..jer je neozbiljno i smesno.
To je ta prica, kapiras... ;-)
:lol: :lol:
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#47203 Re: Edin Džeko

Post by LeTalek »

Leopard_SA wrote: 04/05/2021 23:40 Cekaj, kada pricamo o Dzekinim golovima i asistencijama onda su brojevi nebitni, ali kada pricamo o klubovima u kojem su igrali Edin i ostali top igraci odjednom je broj trofeja jedini relevantan faktor za njihov individualni kvalitet
Nisam znao da individualni kvalitet igraca zavisi od broja trofeja njegovog kluba :thumbup:

EDIT: pretpostavljam da su Totti i Batistuta takođe bezveze igrači. Ipak nemaju 4-5 titula Lige prvaka i desetak nacionalnih prvenstava
Totti i Batistuta su institucije, jer su bili ponajbolji igraci najbolje lige sveta!
Taman posla da su trofeji jedini relevantan parametar. Samo ti sada spinujes pricu, jer se vi ovde vodite samo satistikom kada trpate Džeku u top 20 svih vremena sto je nonsens. Statistika je samo jedan od parametara koju sam.vam.cak i pobio.iznevsi imena 10-ak igraca koji su ispred njega samo u prethodnih 25 godina. Imas klubove za koje si igrao, sta si postigao s njima, u kakvoj konkurenciji si igrao itd...
Ronaldova statistika je smesna u poredjenju sa Džekinom, a opet porediti njih 2cu je zlocin protiv fudbala..
Džeko je igrac koji je jedan od najboljih napadaca (top 10-15) u periodu u kojem je on igrao, ali pricati isto to u kontekstu citave istorije je cirkus.
Sve vise mislim da me trolujete... :D
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#47204 Re: Edin Džeko

Post by hatemondays »

Leopard_SA wrote: 04/05/2021 23:49
LeTalek wrote: 04/05/2021 23:44 Prijatelju, upravo.je u tome i poenta!

Vise ja imam.pravo da guram Ivanovića medju najbolje nego.sto vi imate za Džeku.
Momak.je bio standardan u najjacem Chelseu. Osvojio je 4 titule, CL, LE i to kao standardan igrac, a ne kao lik koji je ulazio s klupe i odmarao prvotimce.
Bane je u periodu 2009-2014 bio jedan od najboljih desnih bekova sveta, ali ja ga opet ne guram u isti kosh sa Cafuom, Maikonom, Dani Alvesom, Zanetiem, Lahmom..jer je neozbiljno i smesno.
To je ta prica, kapiras... ;-)
:lol: :lol:
Tribine se tresu kad spiker kaze number 2 Ivanovic upish stare mi...Tribine (one svjetske) prepoznaju ono sto palikurci iza tastatura9(jal iz vjerskih ili nekih onamo onih razloga) nece nikad..
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#47205 Re: Edin Džeko

Post by Gerro »

Eto mu najboljeg trenera svih vremena. Vjerujem da ce svasta i nauciti od njega. :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#47206 Re: Edin Džeko

Post by ultima_palabra »

deogest wrote: 04/05/2021 23:32 Ovaj ce cesce ljubit klupu od Pjanica sad kod placke.
Mou je nekoliko puta pokusavao da ga dovede. Dzeko je sad stariji, ali moze mu jos valjati.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47207 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

LeTalek wrote: 04/05/2021 23:44
hrasno38 wrote: 04/05/2021 23:30
LeTalek wrote: 09/06/2017 14:56
Deki Stanković...

Medjutim, ja bih ipak izdvojio Vidića i Modrića, jer su stvarno istinski WC igraci koji mogu u kosh sa najvecima!
Stanković i Salihamidžić su vrhunski igraci, ali su vise bili radilice i tzv. "sirova/pomocna" snaga svojih ekipa, igraci sistema! Bane Ivanović takodje top igrac, ali mi nije klasa Vidića, koji je ponavljam pojam za poziciju stopera i jedan od najvecih na toj poziciji! Moze i Džeko s njima u isti kontekst, jer nije samo klub u kojem igras dovoljna kvalifikacija, ali nikako ne sa Vidićem i Modrićem!
Heheheheheh e kad si ti stavio baneta Ivanovica u isti kos sa Edinom Dzekom meni je vise nego dovoljno!
Prijatelju, upravo.je u tome i poenta!

Vise ja imam.pravo da guram Ivanovića medju najbolje nego.sto vi imate za Džeku.
Momak.je bio standardan u najjacem Chelseu. Osvojio je 4 titule, CL, LE i to kao standardan igrac, a ne kao lik koji je ulazio s klupe i odmarao prvotimce.
Bane je u periodu 2009-2014 bio jedan od najboljih desnih bekova sveta, ali ja ga opet ne guram u isti kosh sa Cafuom, Maikonom, Dani Alvesom, Zanetiem, Lahmom..jer je neozbiljno i smesno.
To je ta prica, kapiras... ;-)
Momcino ti si promasio forum......vise nego ocito i nism bez veze rekao da me podsjecas na onog @markomilanov....bolan nebio Edin Dzeko je bio najbolji strijelac u dvije lige petice, Izabran od njemačkih profesionalaca za najboljeg igrača Bundeslige u 2009. godini, najbolji strijelac talijanske A lige, ma mrsko mi da ti sad nabrajam koje je coovjek oborio klupske i evropske rekorde i ti sponjis jebenog i nebitnog Baneta Ivanovica. Tebi je Vidic najbolji centarhalf svijeta, Bane Ivanovic najbolji bek svijeta, vjerovatno je sad i Mitrovic najbolji napadac svijeta itd itd. Sinko nije ti ovo forum za nezasluzeno velicanje srpskih igraca i pricanja bajki.....potrazi to negdje drugo. Znas sta je Salihamidzic za Ivanovica :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#47208 Re: Edin Džeko

Post by Leopard_SA »

@hrasno38 pusti ba, sta ce Dzeko. Samo bezveze igraci poput njega daju preko 300 golova i 50 asistencija. Jos je u Romi igrao. Poznato je da i treci napadac Rome da 30 golova po sezoni
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47209 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

Image
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47210 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

Dijamant se nalazi na četvrtom mjestu svih vremena sa postignutih 40 golova u kvalifikacijama za Svjetsko i Europsko prvenstvo.

https://radiosarajevo.ba/sport/nogomet/ ... ica/412762
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47211 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47212 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

Leopard_SA wrote: 05/05/2021 00:18 @hrasno38 pusti ba, sta ce Dzeko. Samo bezveze igraci poput njega daju preko 300 golova i 50 asistencija. Jos je u Romi igrao. Poznato je da i treci napadac Rome da 30 golova po sezoni
Ma kazem ti isti onaj tip sto nas je ovdje danima davio sa srspkim selektorima
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#47213 Re: Edin Džeko

Post by Gerro »

Dzeko je nas najbolji igrac ikad ali je opet daleko od same elite. Recimo, Mario Mandzukic je bolji igrac i napravio je daleko bolju karijeru.

O Modricu, Rakiticu, Ivanovicu i Vidicu ne vrijedi ni pricati.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47214 Re: Edin Džeko

Post by 90minut »

Daj ba dosta više navlacenja ljudi :lol:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#47215 Re: Edin Džeko

Post by Gerro »

Prove me wrong.



Atletico
Bayern
Juve
Milan

2 gola u finalu CL

Gol u polufinalu svjetskog
Gol u finalu svjetskog

Malo li je

SUPERRRRRRRR MARIJOOOOOOOOOOOO
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47216 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

Gerro wrote: 05/05/2021 00:25 Dzeko je nas najbolji igrac ikad ali je opet daleko od same elite. Recimo, Mario Mandzukic je bolji igrac i napravio je daleko bolju karijeru.

O Modricu, Rakiticu, Ivanovicu i Vidicu ne vrijedi ni pricati.
Mandzukic je drag momak i igrac ali on sa Edinom takodje ne moze u istu pricu. Naprimjer igrao je za Wolfsuburg kao i Edin cak mislim da su i jednu sezonu igrali skupa samo sto je Mandzo tada sjedio na klupi kao zamjena Edinu i sta je osvojio sa Wolfsburgom??? Nista. Jeste postigao dosta golova za dvije godine i to je to. Mandzo je igrao takodje u tri lige petice i ni u jednoj nije postigao preko 50 golova i u ni jednoj nije bio prvi strijelac. Znas biti prvka Njemacke sa Bajernom nije nikakv problem kao i sa Juventusom ali jeste sa Wofsubrgom i jeste recimo bilo sa MC-em koji je bukvalno dolaskom Edina nakon 35 godina osvojio dvije titule u tri sezone sa tada giganittma MU, Arsenalom, Liverpulom itd itd. Rome nije godinam i godinama bilo nigdje a takodje je godina i godinama prosjecan tim i onda ih bukvalno Edin dzeko dovede do polufinala lige prvaka gdje ih u uzvratu preodvratno pokradu sudije. Mandzo je igrao u Bajerniu i Juventusu za koje je prava rijetkost da ne osvoje titule. Pa Juventus je zadnjih 8 godina prvak kao i Bajern i od sezone 2007/08 samo ih je Wolfsubrg naguzio za titulu. I ne zaboravi jos jednu cinjenicu da je transfer Edina iz WF u MC bio do tada najveci u istoriji Balkanskih igraca a Mandzukicevog ni dan danas nema ni medju 10. Tako da jeste Mandzukic igrao u vecim klubovima ali njegovi ucinsci su zaista neuporedivi sa Edinovim isto kao sto su Mandzukicevi neuporedivi sa ucincima Lewandovskog.
Pa i u reprezentaciji Hrvatske u kojoj zaista igraju decenijama vrhunski igraci oddigrao je 88 utakmica i postigao 33 gola. Daleko je on i od Sukera a ne od Edina!
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47217 Re: Edin Džeko

Post by 90minut »

Hrasno ja mislim da je ovo 2 ili 3 put da mu odgovaraš na isti nacin volim Gerru, al' ovo radi svako par mjeseci. :D

Dovoljno da pogledate gdje je Mandzo gdje Edin ko je kome grijao klupu i ko je više imao impakta na svoj tim i da se više nikad ne ponovi ova rasprava. :D

Šta je Edin Gerri skrivio ne znam. :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47218 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47219 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

90minut wrote: 05/05/2021 00:55 Hrasno ja mislim da je ovo 2 ili 3 put da mu odgovaraš na isti nacin volim Gerru, al' ovo radi svako par mjeseci. :D

Dovoljno da pogledate gdje je Mandzo gdje Edin ko je kome grijao klupu i ko je više imao impakta na svoj tim i da se više nikad ne ponovi ova rasprava. :D

Šta je Edin Gerri skrivio ne znam. :mrgreen:
Ma dobro on konstatno na svakoj temi ide u kontru....valjda misli da je sa tim interesanatan....ali nebitno nije bezobrazan i drzak i meni to ne smeta. Nije on jedini koji ovdje neosnovano eksponira hrvatske i srpske igrace na ustrb nasih igraca.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#47220 Re: Edin Džeko

Post by skafiskafsnjak »

hrasno38 wrote: 05/05/2021 00:58
90minut wrote: 05/05/2021 00:55 Hrasno ja mislim da je ovo 2 ili 3 put da mu odgovaraš na isti nacin volim Gerru, al' ovo radi svako par mjeseci. :D

Dovoljno da pogledate gdje je Mandzo gdje Edin ko je kome grijao klupu i ko je više imao impakta na svoj tim i da se više nikad ne ponovi ova rasprava. :D

Šta je Edin Gerri skrivio ne znam. :mrgreen:
Ma dobro on konstatno na svakoj temi ide u kontru....valjda misli da je sa tim interesanatan....ali nebitno nije bezobrazan i drzak i meni to ne smeta. Nije on jedini koji ovdje neosnovano eksponira hrvatske i srpske igrace na ustrb nasih igraca.
Ne voli lik nista nase :D
Ni Pjanke ni Dzeko ne valjaju
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#47221 Re: Edin Džeko

Post by Gerro »

hrasno38 wrote: 05/05/2021 00:58
90minut wrote: 05/05/2021 00:55 Hrasno ja mislim da je ovo 2 ili 3 put da mu odgovaraš na isti nacin volim Gerru, al' ovo radi svako par mjeseci. :D

Dovoljno da pogledate gdje je Mandzo gdje Edin ko je kome grijao klupu i ko je više imao impakta na svoj tim i da se više nikad ne ponovi ova rasprava. :D

Šta je Edin Gerri skrivio ne znam. :mrgreen:
Ma dobro on konstatno na svakoj temi ide u kontru....valjda misli da je sa tim interesanatan....ali nebitno nije bezobrazan i drzak i meni to ne smeta. Nije on jedini koji ovdje neosnovano eksponira hrvatske i srpske igrace na ustrb nasih igraca.
Nikad ja nisam bio bezobrazan.

Ma bolji je Dzeko individualno to niko ne spori. Bolji je strijelac ali Mandzukic mi je vise timski igrac, bolje se podredi ekipi i prije bih ga volio imati u vrhunskoj ekipi nego Edina.

S druge strane oko Edina bih prije gradio ekipu jer znas da je prime Edin Dzeko u stanju izmisliti gol a Mandzukic nije.

Ne znam od kud ti to da ja eksponiram hrvatske igrace, ja sam samo realan. Dzeko je bolji individualno, ali je Mandzo imao realno uspjesniju timsku karijeru.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#47222 Re: Edin Džeko

Post by Gerro »

90minut wrote: 05/05/2021 00:55 Šta je Edin Gerri skrivio ne znam. :mrgreen:
Apsolutno nista. Moj najdrazi igrac od postanka reprezentacije.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47223 Re: Edin Džeko

Post by 90minut »

Jebote život prestigao Rooneya i Eto-a da nam je to neko rekao 15 godina unazad pa nece se ovakav strijelac roditi ono baš je nikad ne reci nikad..

Al' kad shvatiš kakva smo vukojebina i propalitet i da imaš ovo :shock:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#47224 Re: Edin Džeko

Post by skafiskafsnjak »

Prvo kazes napravio bolju karijeru....pa sad dodajes to timsku :D odluci se....

Golovi se broje ... A titule i timska igra ne zavisi samo od jednog.

Ev nesto od Edina.... mandzo je mogo mozda ovo u hrvatskoj ligi

Image
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47225 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

Gerro wrote: 05/05/2021 01:01
hrasno38 wrote: 05/05/2021 00:58
90minut wrote: 05/05/2021 00:55 Hrasno ja mislim da je ovo 2 ili 3 put da mu odgovaraš na isti nacin volim Gerru, al' ovo radi svako par mjeseci. :D

Dovoljno da pogledate gdje je Mandzo gdje Edin ko je kome grijao klupu i ko je više imao impakta na svoj tim i da se više nikad ne ponovi ova rasprava. :D

Šta je Edin Gerri skrivio ne znam. :mrgreen:
Ma dobro on konstatno na svakoj temi ide u kontru....valjda misli da je sa tim interesanatan....ali nebitno nije bezobrazan i drzak i meni to ne smeta. Nije on jedini koji ovdje neosnovano eksponira hrvatske i srpske igrace na ustrb nasih igraca.
Nikad ja nisam bio bezobrazan.

Ma bolji je Dzeko individualno to niko ne spori. Bolji je strijelac ali Mandzukic mi je vise timski igrac, bolje se podredi ekipi i prije bih ga volio imati u vrhunskoj ekipi nego Edina.

S druge strane oko Edina bih prije gradio ekipu jer znas da je prime Edin Dzeko u stanju izmisliti gol a Mandzukic nije.

Ne znam od kud ti to da ja eksponiram hrvatske igrace, ja sam samo realan. Dzeko je bolji individualno, ali je Mandzo imao realno uspjesniju timsku karijeru.
Ovo je vec bolje pojasanjenje i prihvatljivije s tim da ponovimo da je Mandzukic bio godinu dana zamjena Edinu a ne obratno. Sto se tice toga ko je vise timski igrac to je vrlo tesko odrediti ali za napadaca bi o toj osobini moglo da govori broj asistencija suigracima a i tu je mandzo daleko iza Edina. Ali slozio bih se da ima veci rad na citavom terenu od Edina sto je opet po meni samo trosenje napadaca. Uglavnom sa ovim sto si napisao se slazem. :thumbup:
Post Reply