E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#101 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Pasiflora »

apreusi wrote:pa da je tebe nesto cobra naucim prije nego pocnes da nekog ucis.
prije mjesec dana licno sam ja svako jutro kad krenem na posao iznosio po punu kesu hrane i hranio i sve dok jedno jutro nisu napali mene i to ista gamad koju sam hranio i sad trebam da dopustim da mi se to djetetu desi pa jesi li ti normalan ako si ti tolika dusa od covjeka rasprodaj svu imovinu sto imas a ja cu ti prodati plac od 50 ari pa fino im napravi azil i preseli se sa njima
Ja nisam cobra, ja sam Kalimero.
Od imovine nemam nista sto bih mogla prodati (uh sto bih voljela imati barem nekoliko ari), a ni para da kupim tvojih 50 ari. Mogu prodati jedino svoj krov nad glavom, ali gdje ce mi djeca zivjeti u tom slucaju?

A sad bez sale. Zao mi je sto ti se to dogodilo. Nije da ti ne vjerujem, ali zaista prvi put u zivotu cujem da su nekoga napali psi koje hrani...
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#102 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Gost1515 »

moderator wrote:
Gost1515 wrote:
Dile wrote:a to ne smiju ni na auta lajati vise? dobro obavicemo informativni razgovor sa njima :D

stanes, zatrubis, i polako krenes, znam koja je ekipa kod kockice dole, i imaju svaki dan ceremoniju od sat vremena ganjanja auta, i ne nisu agresivni uopce, nikad nikoga nisu ujeli, samo laju i skacu, i ne nece uletiti kroz prozor da izujedaju nekoga.
Ma da kako jednostavno :roll: ... zato sam ja imao poveliku štetu kad me udario lik iza mene ... i on još više. Da se razumijemo drago mi je da psu nije ništa bilo, a štetu je svakako pokrilo osiguranje ... al drugi put možda i ne završi tako lako ...


al dobro 'ta ja znam ... :roll:
Moze li lokacija te nezgode?
Hotonj ...
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#103 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Ravenn »

niko ništa za donirati?!
ccc, iznenađenje
evo drugi prijedlog: što ih ne sterilišete (naravno kod veterninara i za pare) pa da bar ovu populaciju koja je zavladala gradom držite pod kontrolom (ovdje mislim na prave aktiviste, ne na lažove) ?
sistematično, od naselja do naselja
smanjila bi se i agresija, a prirodnim putem i broj pasa
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#104 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by privremeni »

Ravenn wrote:samo malo, znači tvoj savjet je da mi postanemo taoci nekontrolisano nakoćenih divljih pasa?! jer zaboga veliki znalci nam tvrde " ne nisu agresivni uopce, nikad nikoga nisu ujeli, samo laju i skacu, i ne nece uletiti kroz prozor da izujedaju nekoga"
oj, što ne mogu ovog proseravanja
može konkretan prijedlog? sigurno neko od vas ima neku djedovinu negdje, što je ne bi donirao za azil?!
evo svi ćemo učestvovati za kupovinu ograde i boksova samo daj taj komad babovine u humanitarne svrhe
Raven,
ti, ja i svi ostali smo taoci nekontrolisanih politicara, jer zaboga, veliki znalci su medju njima rekli da zakon treba zbog EU i da je odlican, te stali na pola puta.
Prema tome, pogresna adresa za proseravanje, da te citiram. :dance:

U dilemi sam da pitam sta radite sa tim problemom ovdje? Neznanje ili nesto drugo? Zna se ko je zakonodavac i kako ide procedura i ko je za sto nadlezan. Ova udruzenja, koja se jedva tako mogu i nazvati, ispadose glavni krivci za problem. Jest al ako cemo se zajebavati.
Prema trenutnom stanju stvari, otidji do svog nacelnika i predsjedavajuceg OV i nagovori im se koliko zelis, to je prava adresa, umjesto sto i ti, ugodno zavaljen iza monitora, radis istu stvar zbog koje optuzujes "ljubitelje zivotinja" odnosno clanove udruzenja, haloooo udruzenja gradjana. Nisam znao da nam je tako jak i uticajan nevladin sektor.
apreusi
Posts: 84
Joined: 17/05/2010 17:00

#105 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by apreusi »

sitno wrote:
apreusi wrote:pa da je tebe nesto cobra naucim prije nego pocnes da nekog ucis.
prije mjesec dana licno sam ja svako jutro kad krenem na posao iznosio po punu kesu hrane i hranio i sve dok jedno jutro nisu napali mene i to ista gamad koju sam hranio i sad trebam da dopustim da mi se to djetetu desi pa jesi li ti normalan ako si ti tolika dusa od covjeka rasprodaj svu imovinu sto imas a ja cu ti prodati plac od 50 ari pa fino im napravi azil i preseli se sa njima
Ja nisam cobra, ja sam Kalimero.
Od imovine nemam nista sto bih mogla prodati (uh sto bih voljela imati barem nekoliko ari), a ni para da kupim tvojih 50 ari. Mogu prodati jedino svoj krov nad glavom, ali gdje ce mi djeca zivjeti u tom slucaju?

A sad bez sale. Zao mi je sto ti se to dogodilo. Nije da ti ne vjerujem, ali zaista prvi put u zivotu cujem da su nekoga napali psi koje hrani...
vjeruj ni ja nisam na prvi momenat mogao da povjerujem svojim ocima da su se zaletili al kad sam vidio da se ne sale :run: bjzanija u haustor nego sva sreca pa sam bio blizu haustora.
P.S. da mi je neko pricao tesko bi mu povjerovao al eto desi se bas meni :roll:
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#106 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Ravenn »

moderator wrote:
Gost1515 wrote: Hotonj ...
E postovani sarajevotaxi (dobar ti broj u nicku),
zao mi je zbog stete ali brate mili i tebi i tom drugom trebaju dodatni casovi. Ogranicenje je 50 (tad je mozda bilo 60) a treba se drzati odstojanje od najmanje duzine jednog auta, da ste se drzali propisa, mozda steta ne bi bila tolika.
:-)

Ovo ja cisto slikovito da pokazem da i ja konja za utrku imam.


Normalno je da se desava da u voznji, pogotovo na vangradskim cestama, dolazi do izlijetanja zivotinje na cestu i samim time pogibije iste. Normalno je da covjek instinktivno pokusava izbjeci zivotinju, ali isto tako izbjeci nesrecu sa svojim vozilom.
Ne moze se svaka zivotinja spasiti :(
Ali ne mora se ni svaka tema na sax forumu pretvoriti u poziv na linc ulicnih pasa.

Raven, samo ti nastavi prozivati aktiviste lazovima, kad te napadnu na forumu, nemoj se ni nasaliti da se pozalis. Vec drugi put ti skrecem paznju na to.

prvo ovo nije skretanje pažnje nego direktna prijetnja
a sada me slobodno banujte
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#107 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by metronom »

Za ovo "napadanje" auta imam i konkretan primjer. Kad idete od grada prema Sipu, jedno 100 m prije OMV pumpe, s desne strane, ima jedno 4-5 pasa koji svakodnevno skacu pred auta i laju na njih. Bas da vidim ko ce tako blagonaklono gledati prema tome da mu pod tockove uleti bijesno stvorenje i napravi stetu sa 4-cifrenim iznosom... Par puta sam morao do daske zakocit, rizikujuci da mi se auto izvrti na cesti, da napravim frontalni sudar sa vozilom iz suprotnog smjera ili da se vozilo iza mene zakuca u mene...

Posto azila nema... Hajde ljubitelji zivotinja, spasite ih... inace ce ili pod tockove, a mozda zavrse kao i oni na sipu...
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#108 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by privremeni »

Ravenn wrote:niko ništa za donirati?!
ccc, iznenađenje
evo drugi prijedlog: što ih ne sterilišete (naravno kod veterninara i za pare) pa da bar ovu populaciju koja je zavladala gradom držite pod kontrolom (ovdje mislim na prave aktiviste, ne na lažove) ?
sistematično, od naselja do naselja
smanjila bi se i agresija, a prirodnim putem i broj pasa
Kako se to drugacije mogu sterilisati zivotinje nego kod veterinara? :zjev: Prosvijetli me, jer vidim da si na svom terenu kad je prica o postupanju sa zivotnjama.
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#109 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Haettenschweiler »

Ma kog vraga mi glumimo? Kakvi azili i kakvi bakrači?
Mi kao narod još uvijek nismo dovoljno zreli za takve stvari.
Jednostavno nismo u stanju prikupiti finansijska sredstva ni za MNOGO važnije stvari od azila za pse lutalice.

Za naše kriminalce i maloljetne delikvente nisu udobne ćelije, mobiteli i play station. Već:
Image


Isto kao što za naše pse lutalice nisu azili već dobri stari:
Image
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#110 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Pasiflora »

Ovo je stvarno FUJ!
Tema zrela za zakljucavanje
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#111 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Gost1515 »

moderator wrote:
Gost1515 wrote: Hotonj ...
E postovani sarajevotaxi (dobar ti broj u nicku),
zao mi je zbog stete ali brate mili i tebi i tom drugom trebaju dodatni casovi. Ogranicenje je 50 (tad je mozda bilo 60) a treba se drzati odstojanje od najmanje duzine jednog auta, da ste se drzali propisa, mozda steta ne bi bila tolika.
:-)

Ovo ja cisto slikovito da pokazem da i ja konja za utrku imam.


Normalno je da se desava da u voznji, pogotovo na vangradskim cestama, dolazi do izlijetanja zivotinje na cestu i samim time pogibije iste. Normalno je da covjek instinktivno pokusava izbjeci zivotinju, ali isto tako izbjeci nesrecu sa svojim vozilom.
Ne moze se svaka zivotinja spasiti :(
Ali ne mora se ni svaka tema na sax forumu pretvoriti u poziv na linc ulicnih pasa.

Raven, samo ti nastavi prozivati aktiviste lazovima, kad te napadnu na forumu, nemoj se ni nasaliti da se pozalis. Vec drugi put ti skrecem paznju na to.
E dobri moj moderatore, slab ti je taj konj ... iako je svaka diskusija suvišna jer uvijek, al baš uvijek će biti neki izgovor, pa neću dalje. Ne znam voziš li uopšte auto, ne bi se spuštao na nivo lične diskvalifikacije, al nakon ove tvoje analize naprosto moram da se zapitam.

Volio bih tebe vidjeti kako juriš preko ograničenja u jutarnjoj špici ... što se visine štete tiče nije nekad ni brzina presudna (tipovi auta, nezgodan ugao, kuka, ...) al nejse dakle evo ti prihvatljiva verzija događaja: Opasni Zli Ljudi koji se ne pridržavaju ograničenja su pokušali zgaziti nedužne psiće koji su uspjeli izbjeći udarac i poetska pravda je opet kaznila Zle Ljude.


uživaj :run:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#112 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by privremeni »

metronom wrote:Za ovo "napadanje" auta imam i konkretan primjer. Kad idete od grada prema Sipu, jedno 100 m prije OMV pumpe, s desne strane, ima jedno 4-5 pasa koji svakodnevno skacu pred auta i laju na njih. Bas da vidim ko ce tako blagonaklono gledati prema tome da mu pod tockove uleti bijesno stvorenje i napravi stetu sa 4-cifrenim iznosom... Par puta sam morao do daske zakocit, rizikujuci da mi se auto izvrti na cesti, da napravim frontalni sudar sa vozilom iz suprotnog smjera ili da se vozilo iza mene zakuca u mene...

Posto azila nema... Hajde ljubitelji zivotinja, spasite ih... inace ce ili pod tockove, a mozda zavrse kao i oni na sipu...
Sta ces, ti psi kao i gomila ljudi u ovom gradu, tek otkrila cetverotockasa. Pa se cude novotariji. :lol:
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#113 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Ravenn »

"Ja ti skrenuh paznju dva puta da ne prozivas aktiviste da su lazovi i da ih ne vrijedjas, jer ce oni da ti odgovore, a ti ces onda da se zalis, naravno ne meni direktno, vec moderaciji."
samo da razjasnimo, postoji jasna razlika između pravih aktivista i lažova, a priznaćeš da ih itekako ima ovdje sa ovim nebuloznim događajima i doživljajima
"Kako se to drugacije mogu sterilisati zivotinje nego kod veterinara? :zjev: Prosvijetli me, jer vidim da si na svom terenu kad je prica o postupanju sa zivotnjama."

"kod veterinara" je naglašeno jer zaista postoje svakakvi monstrumi i kasapi i ljudskog i životinjskog svijeta
to je bio prijedlog za mobilnu stanicu, možda i nekog veterinara angažovati sa biroa
to i nije tako neizvodivo
sljedeći put pročitaj i prethodne postove (neko je predložio metod "između 2 kamena")
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#114 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by minjonja »

Ravenn wrote:niko ništa za donirati?!
ccc, iznenađenje
evo drugi prijedlog: što ih ne sterilišete (naravno kod veterninara i za pare) pa da bar ovu populaciju koja je zavladala gradom držite pod kontrolom (ovdje mislim na prave aktiviste, ne na lažove) ?
sistematično, od naselja do naselja
smanjila bi se i agresija, a prirodnim putem i broj pasa
sta mislis cime se av-mau bavi? oni skupljaju pare za sterilizacije i vakcinacije. sta ti radis?
vidim da ti je pravo stalo da se smanji broj lutalica, onda doniraj para udruzenju av-mau i pomozi im da suzbiju razmnozavanje pasa.
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#115 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by metronom »

moderator wrote:Drzi se samo propisane brzine i odstojanja od drugih auta na toj cesti i neces imati nikakvih problema.
Zaustavni put vozila koje se po suhom kolovozu krece brzinom od 50 km/h je cca. 30 metara. Ovi psi iskacu iz zbunja i visoke trave kraj puta i apsolutno ih nije moguce primjetiti dok ne pridjes na nekih 10tak metara. Samim tim ti psi predstavljaju veliku opasnost za sigurnost saobracaja. Drzanje odstojanja i propisane brzine tu ne pomaze.
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#116 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Ravenn »

ako se neko time već bavi kako to da problem eskalira (mislim na sterilizaciju)?
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#117 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Gost1515 »

moderator wrote:
Gost1515 wrote:
E dobri moj moderatore, slab ti je taj konj ... iako je svaka diskusija suvišna jer uvijek, al baš uvijek će biti neki izgovor, pa neću dalje. Ne znam voziš li uopšte auto, ne bi se spuštao na nivo lične diskvalifikacije, al nakon ove tvoje analize naprosto moram da se zapitam.

Volio bih tebe vidjeti kako juriš preko ograničenja u jutarnjoj špici ... što se visine štete tiče nije nekad ni brzina presudna (tipovi auta, nezgodan ugao, kuka, ...) al nejse dakle evo ti prihvatljiva verzija događaja: Opasni Zli Ljudi koji se ne pridržavaju ograničenja su pokušali zgaziti nedužne psiće koji su uspjeli izbjeći udarac i poetska pravda je opet kaznila Zle Ljude.


uživaj :run:
Ja ti lijepo rekoh - neke se stvari ne mogu izbjeci, ali prevrtanje auta u voznji od 50 na sat, a ako je jutarnja spica dabogda i 30 na sat, mi je vrlo cudna stvar.
Vozim, imam auto, i uvijek vozim tako da mogu naglo zakociti bez da ikoga na cesti pregazim ili spucam.
Nađi mi mjesto gdje spominjem prevrtanje i ne da ću se samobanovati nego i samospaliti :lol:

Dargo mi je da si takav vozač, evo meni je ovo bio prvi udes u 13 godina otkako vozim al et' ti bolje znaš ... i od policije na uviđaju, i od mene, ...

i btw i ja sam stao - pas je ostao živ i zdrav.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#118 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by privremeni »

Ravenn wrote:"Ja ti skrenuh paznju dva puta da ne prozivas aktiviste da su lazovi i da ih ne vrijedjas, jer ce oni da ti odgovore, a ti ces onda da se zalis, naravno ne meni direktno, vec moderaciji."
samo da razjasnimo, postoji jasna razlika između pravih aktivista i lažova, a priznaćeš da ih itekako ima ovdje sa ovim nebuloznim događajima i doživljajima
"Kako se to drugacije mogu sterilisati zivotinje nego kod veterinara? :zjev: Prosvijetli me, jer vidim da si na svom terenu kad je prica o postupanju sa zivotnjama."

"kod veterinara" je naglašeno jer zaista postoje svakakvi monstrumi i kasapi i ljudskog i životinjskog svijeta
to je bio prijedlog za mobilnu stanicu, možda i nekog veterinara angažovati sa biroa
to i nije tako neizvodivo
sljedeći put pročitaj i prethodne postove (neko je predložio metod "između 2 kamena")

Procitao i zato pitam. I opet vidim da je tebi metoda "2 kamena" poznata, kao i rjesenje ovog problema, nije mi jasno sta takav poznavalac radi ovdje.
Sto se tice raspolaganja informacijama tipa"mobilne stanice" licis mi cak na jednog od 90-tak veterinara sa biroa, koji su kao prvo upisali veterinu jer nisu mogli medicinu (sreca po ljude), a onda se nisu vratili u svoja mjesta (sreca po zivotinje tamo) vec se zakopitili u asvalt, dok ne iskrsne kakva farmaceutska kuca i posao trgovackog putnika. 8-)
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#119 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by 1906 »

da malo analogije :)

"svi koji imaju i vole djecu i misle da su dobri roditelji - te zele spasiti i zastiti djecu od svega losega
- oni to nikako nisu - dokle god na semaforima ima malih peraca - dokle god ima djece prosjaka itd itd

ajde - spasite tu djecu - pokupite ih kucama
a drzava nek trosi vase pare tek tako
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#120 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by minjonja »

Ravenn wrote:ako se neko time već bavi kako to da problem eskalira?
ma ja, neko se vec bavi tm problemom, ja ne moram ni prsta mrdnut :roll:


problem je eskalirao jer se zakon ne primjenjuje. vrlo jednostavno.



sterilizacije,vakcinacije, spasavanje, lijecenje i udomljavanje rade od juna 2009. godine saka studenata, i to iz svog dzepa i zahvaljujuci dobrim ljudi iz bosne i dijaspore. da su se dali onih 600 000 sto su sintorima dali, dosad bi se najmanje 6 000 sterilizacija moglo finansirati.
Fozgen
Posts: 581
Joined: 14/09/2006 12:52

#121 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Fozgen »

Neam pojma.
Tu gdje ja radim ima jedna grupa lutalica ( svi su dobro uhranjeni, i kastrirani ) imaju fakat te ceremonije ganjanja auta, bude svega i svacega. Neku noc su mom kolegi odvalili bocnu lajsnu na autu, jednostavno je zagrizao i odvalio, valjda sto je usporio da ga ne zgazi, al valjda pas nije kriv sto ljudi vozaju auto.
Sljedeca scena je bio stariji ciko sa kevom u ruci. Svi znamo kako psi reaguju kada vide nekog sa stapom u ruci. I taj cica sam sa stapom protiv tih dobro uhranjenih kastiranih pet-sest pasa. Jbo to sto us kastrirani nece oni silovat neg ujedat. Al valjda je covjek kriv sto je toliko ostario :P.
Elem problem nije od juce traje i trajat ce. Al brate nemojte govorit da nece nista, hoce fino ugrist i isprepadat a posto rjesenje jos nije na vidiku ne treba se cuditi sve vecim frustracijama ljudi i sve cescim napadima na one koji brane zivotinje.
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#122 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Ravenn »

privremeni wrote:
Ravenn wrote:"Ja ti skrenuh paznju dva puta da ne prozivas aktiviste da su lazovi i da ih ne vrijedjas, jer ce oni da ti odgovore, a ti ces onda da se zalis, naravno ne meni direktno, vec moderaciji."
samo da razjasnimo, postoji jasna razlika između pravih aktivista i lažova, a priznaćeš da ih itekako ima ovdje sa ovim nebuloznim događajima i doživljajima
"Kako se to drugacije mogu sterilisati zivotinje nego kod veterinara? :zjev: Prosvijetli me, jer vidim da si na svom terenu kad je prica o postupanju sa zivotnjama."

"kod veterinara" je naglašeno jer zaista postoje svakakvi monstrumi i kasapi i ljudskog i životinjskog svijeta
to je bio prijedlog za mobilnu stanicu, možda i nekog veterinara angažovati sa biroa
to i nije tako neizvodivo
sljedeći put pročitaj i prethodne postove (neko je predložio metod "između 2 kamena")

Procitao i zato pitam. I opet vidim da je tebi metoda "2 kamena" poznata, kao i rjesenje ovog problema, nije mi jasno sta takav poznavalac radi ovdje.
Sto se tice raspolaganja informacijama tipa"mobilne stanice" licis mi cak na jednog od 90-tak veterinara sa biroa, koji su kao prvo upisali veterinu jer nisu mogli medicinu (sreca po ljude), a onda se nisu vratili u svoja mjesta (sreca po zivotinje tamo) vec se zakopitili u asvalt, dok ne iskrsne kakva farmaceutska kuca i posao trgovackog putnika. 8-)
veze nemaš o meni, a izgleda ne znaš ni čitati
prijedlozi su bili konkretni, od vas niko ništa
ni za zemlju, ni za sterilizaciju
jedno je pričati, nešto sasvim drugo djelovati
rado ću učestvovati u konkretnoj akciji i vremenom i novcem, ali ne držite nam više predavanja dok smo zaista fizički ugroženi u svako doba dana i u svakom dijelu grada
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#123 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Cholina_Lokica »

inace u gradu niko nije ni jednu kuju sterilizovao... a-a, jok
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#124 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by privremeni »

Ravenn wrote:ako se neko time već bavi kako to da problem eskalira (mislim na sterilizaciju)?
Uz godisnji iznos koji je kanton odvajao sintoraju, problem bi se u kratkom roku doveo pod kontrolu (sterilizacom), kao i strogom primjenom propisa prema vlasnicima zivotinja.
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#125 Re: E dobro, ima'l tih udruženja za zaštitu životinja?!

Post by Ravenn »

minjonja wrote:
Ravenn wrote:ako se neko time već bavi kako to da problem eskalira?
ma ja, neko se vec bavi tm problemom, ja ne moram ni prsta mrdnut :roll:


problem je eskalirao jer se zakon ne primjenjuje. vrlo jednostavno.



sterilizacije,vakcinacije, spasavanje, lijecenje i udomljavanje rade od juna 2009. godine saka studenata, i to iz svog dzepa i zahvaljujuci dobrim ljudi iz bosne i dijaspore. da su se dali onih 600 000 sto su sintorima dali, dosad bi se najmanje 6 000 sterilizacija moglo finansirati.
ponašate se kao da je to udruženje privatni klub, isto da radite u ilegali
gdje je kampanja? ja nijednu ne vidjeh
misliš da ne bi svi odvojili ako ništa bar malo novca da pomognu da se riješi zajednički problem?!
Post Reply