E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#1426 Re: E-cigarete

Post by HelaS »

no_sekirli wrote: 27/05/2023 08:34 Evo 10 dana na digitalnim pušilicama, i mogu vam reći da mi duhan ne fali nikako. Iako sam u zadnjih 10ak godina rolao Virginiu, nisam zapalio niti jednu motalicu do sada. Još uvijek exprementiram sa aromama, tekićinama, solima, ali zadovoljan sam.

U međuvremenu sam kupio i Vaporesso Gen Fit za ljepšu polovicu, pa da pitam ako netko koristi od vas ovaj Gen Fit, koliko vam može izdržati baterija?

Iako se ne koristi previše, npr. potroši se cca pola od spremnika od 3ml, baterija prijeđe u crveno, iako je nominalno 1200 mah. U ovom Xros2 je slabija, ali bez problema izdrži 2-3 dana, tj. barem 3-4 punjenja od 2 ml.
Zagađuju li e-cigarete prostor, zrak oko pušača?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#1427 Re: E-cigarete

Post by no_sekirli »

Ne bih ti znao odgovor na to pitanje :D

Uglavnom iz frulice izlazi puno ugodniji miris nego od duhana, čak i nepušači koji su u blizini obožavaju miris npr. burbona i vanilije.
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1428 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Ako misliš na second-hand pušenje, onda je odgovor skoro da ne, tj količina nikotina, jedine kontroverzne supstance - je zanemariva. Ako misliš kulturološki - da. Ja ne vejpam ljudima u facu niti u njihovu zonu ako mogu. Jer nisam volio ušetati u nečiji oblak kajsije, jagode ili čega već.
kakosepise
Posts: 6
Joined: 01/10/2022 18:23
Contact:

#1429 Re: E-cigarete

Post by kakosepise »

Novi digitalizirani1 wrote: 27/02/2022 18:17 Moze prjedlog neki sa koje stranice narucivati grijace i tecnosti ?
https://kakosepise.info/prijedlog-ili-prjedlog.html
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#1430 Re: E-cigarete

Post by no_sekirli »

kakosepise wrote: 30/05/2023 12:37
Novi digitalizirani1 wrote: 27/02/2022 18:17 Moze prjedlog neki sa koje stranice narucivati grijace i tecnosti ?
https://kakosepise.info/prijedlog-ili-prjedlog.html
Ja kao početnik u ovome, za sada sve naručio sa vapeshop-a.

Možda nam iskusnije kolege mogu preporučiti nešto bolje/jeftinije a dostupno u BiH :D
User avatar
mirota
Posts: 2357
Joined: 11/01/2018 11:42

#1431 Re: E-cigarete

Post by mirota »

no_sekirli wrote: 30/05/2023 14:23
Ja kao početnik u ovome, za sada sve naručio sa vapeshop-a.

Možda nam iskusnije kolege mogu preporučiti nešto bolje/jeftinije a dostupno u BiH :D
imas na OLX lika iz Trnova, isto sjajan izbor i sjajne cijene, ja narucujem i na vapeshop.ba iz BL , kao i od njega, jako korektan i strpljiv lik za nas pocetnike
User avatar
Tatjana75
Posts: 68
Joined: 19/10/2012 12:47

#1432 Re: E-cigarete

Post by Tatjana75 »

Pozz ekipa....
Jedno pitanje i savjet ako može.
Naime do sad sam koristila e cigaretu "Trend" Umbrella - blago je reci užas za istu prva je trajala nekih 7 mjeseci ,a nisam je konzumirala non-stop, a druga 5,5 mjeseci i da tuga bude veća taman sam prešla skroz na nju (22 dana bez i jedne zapaljene cigarete ) ona stade ....
Razmišljam sad da kupim " Sceptra " 2 pod , da li je ko uzeo ovaj novi model i kako se ponaša.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1433 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Tatjana75 wrote: 26/08/2023 13:40 Pozz ekipa....
Jedno pitanje i savjet ako može.
Naime do sad sam koristila e cigaretu "Trend" Umbrella - blago je reci užas za istu prva je trajala nekih 7 mjeseci ,a nisam je konzumirala non-stop, a druga 5,5 mjeseci i da tuga bude veća taman sam prešla skroz na nju (22 dana bez i jedne zapaljene cigarete ) ona stade ....
Razmišljam sad da kupim " Sceptra " 2 pod , da li je ko uzeo ovaj novi model i kako se ponaša.
ne znam za umbrella modele, ali ja imam dvije pod e cigarete vaporesso xros jedinica i dvica i mogu ti reći da rade fantastično. jedna je stara godinu a druga dvije godine, a još uvijek rade fantastično, mislim prvenstveno na bateriju. evo ti recenzija za xros pa vidi.
User avatar
Tatjana75
Posts: 68
Joined: 19/10/2012 12:47

#1434 Re: E-cigarete

Post by Tatjana75 »

E hvala puno baš sam kod njega našla video i o ovoj što ja hoću ... joj nezz razmislim još ova mi se baš nešto svidjela Al kad vidim da ti svoju koristiš godinu dana več nešto me sad lomi i oko nje..... u svakom slučaju hvala ti puno :izet:
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#1435 Re: E-cigarete

Post by Shiba »

I od mene preporuka za Xross 2 i 3. Ne znam kakvo je stanje za Innokin sto se tice grijaca. Od njih sam koristio Kroma R Zlide i nije se pokazao, iako je tri puta skuplji od Xrossa. Bas me razocarao. Probao sam sve coilove od 0.3 do 1.2, nic salts, e-liquids, DIY tecnosti, nije ni blizu.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#1436 Re: E-cigarete

Post by no_sekirli »

Ja imam Xros 2 i Gen Fit od Vaporesso.

Čini mi se da Xros 2 ima malo bolju bateriju, iako je nazivno manjeg kapaciteta. Također, Gen Fit ima mogućnost podešavanja jačine, pa mi je ugodniji za korištenje od Xros, koji po mom ukusu ima malo "prevruć" hit :)

S druge strane, Xros mi još nije procurio, dok se kod Gen Fita dešava i "grgljanje" i nekada procuri ispod grijača.
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1437 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Shiba wrote: 26/08/2023 20:08 I od mene preporuka za Xross 2 i 3. Ne znam kakvo je stanje za Innokin sto se tice grijaca. Od njih sam koristio Kroma R Zlide i nije se pokazao, iako je tri puta skuplji od Xrossa. Bas me razocarao. Probao sam sve coilove od 0.3 do 1.2, nic salts, e-liquids, DIY tecnosti, nije ni blizu.
Nisam koristio taj Vaporesso, ali koristim Kromu R preko godine i meni je super. Šta ti je tačno problem s njim?
A Vaporesso gledam ove Target 200 kitove, iako ne znam jer su DTL, nisam navikao tako duvati.
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#1438 Re: E-cigarete

Post by Shiba »

vaučer wrote: 28/08/2023 13:11 Nisam koristio taj Vaporesso, ali koristim Kromu R preko godine i meni je super. Šta ti je tačno problem s njim?
A Vaporesso gledam ove Target 200 kitove, iako ne znam jer su DTL, nisam navikao tako duvati.
Ma koji god grijač i tečnost sam probao - jedva da ima ukusa ikako. Jačina grijača, podešena snaga, protok zraka - ništa nema efekta. Na kraju sam uzeo 1.2ohm grijače i derem nic salts na 12-14W jer je tako najmanje zlo. Ovi ostali (0.3 do 0.8ohm sa standardnim e-liquid tečnostima) su nula bodova. Ali mislim stvarno jedva se osjeti. Vaporesso 0.8 grijač star mjesec dana daje više arome nego nov 0.8 u Innokinu.

Ne znam kako je to moguće, žalio sam se ovde prije par mjeseci pa mi rekoše da tako treba. Možda je kod mene feleričan uređaj, nije nemoguće. Uglavnom, pomirio sam se s tim.
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1439 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Hm, ok. Meni je Kroma R prvi veći kit. Složio bih se da ima manje arome od onih nekih malih pen-kitova i naročito manje od disposable podova - koji su super aromatični. Što se tiče coilova, 0.3 ima bar meni najintenzivniji okus, ali se prilično brzo zagori i bome guta tekućinu i bateriju kao lud. 0.5 je možda najbolji balans. Ovisi i o tekućinama dosta, ne znam šta pušiš.
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1440 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Uzeo jučer Vaporesso Target 100 kit. Fina aroma, dobar wattage, lijep dizajn i baš melje tekućinu, ali doslovno beskoristan kit - dvije krucijalne stavke za svaki kit su najniža ocjena koju mogu dati. Da mogu vratio bih, ali jebiga sad. :roll:

Tip se ne može skinuti kod punjenja nego se samo klizne da dobiješ pristup otvoru za punjenje. Dizajn je takav da bilo koja shortfill boca udara u tip i ne može osim pod kutem djelomično ući. Pored tog zaštitni flap na rupi je pretvrd i vraća tekućinu čak i s malim 10ml bocama. A sa shortfill bocama bar 50% tekućine se vrati. U biti nefunkcionalno skroz.

Druga stvar je da konstantno curi na prstenu ispod coila. Ne malo, nego baš velike količine. Čistio, namještao, ništa ne pomaže. Strah me na stolu ga ostaviti a ne staviti u džep.

Uglavnom bačene pare. Ok za imati kući gdje se mogu zajebavati ali beskorisno kao glavni kit koji ide svugdje uz mene jer mu ne možeš vjerovati i punjenje je užasno nepraktično.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1441 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Sjo kakvom sam se ja masinom pocastio! :mrgreen:
Image
Vaporesso Gen 80S :shock:
Sta je ovo jbt ovako dobro!?
Okus, kolicina pare, software, usb C port od 0 do 100 jednu 18650 🔋 napuni za 20 minuta.
iTank ❤️!
Mali, kompaktan, lagan mod, ma sve ocm za :thumbup: .
Jedino kabal za punjenje je bas kratak.
Cijena:100KM plus 🔋15-ak KM, bas sam se izgleda namirio.
Vidjet cemo hoce li curiti, ne vidim na recenzijama da se zale.
Kupljena kod Marka u Vapeshopu.
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1442 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Okus je bomba i u ovom mom Targetu. Ali punjenje i curenje su i dalje tragedija. Ne nosim ga nigdje, ne vjerujem da mi neće ostati džep pun tekućine.

Još sam na prvom coilu, pa me zanima koliko će trajati. Plus ovaj 0.2 unutra mi je prejak, guta tekućinu opako.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1443 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Da i ovdje top fill nije bas najbolje rijesen. Na starom Elafovom Princ-u (koji me je izdao u Capljini bas kad sam krenuo na remo :twisted: ) zakrenes poklopac tako da imas otovoren pristup prorezu za punjenje a na ovome samo malo smaknes poklopac ali podnosljivo je.
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#1444 Re: E-cigarete

Post by stativa »

Pozdrav raja.
Nakon par godina vratih se vejpanju, kupih Drag X Maxa sa ovim nekim atomizercima koji dolaze uz njega i odmah skontah da trebam kupiti obavezno i neki MTL RTA atomizer. Nekada sam ta cuda narucivao sa Fasttecha (atomizere, zice, vate i sl.), ali sad provalih da je ugasena stranica.
Postoji li trenutno neka alternativa za narucivanje iz Kine ili slicno? I da li neko slucajno prodaje kakav MTL RTA?
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#1445 Re: E-cigarete

Post by Adoxxx »

Sta je bolje uzeti Gen 80s ili target 80 kit? Cijene su tu negdje
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1446 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Iako je i dalje sklon curenju ako ne pazim da je uvijek u vertikalnoj poziciji, ovaj Target 100 je jebena raketa. Potpuno druga dimenzija od Krome-Zlide koji sam ranije koristio. Aroma je zakucana od prvog do zadnjeg dana coila, a coil umjesto 10-14 bez problema traje 15-20 dana.

Punjenje sam sredio tako da napunim nekoliko manjih bočica iz velike shortfill boce pa to koristim par dana. Punjenje iz shortfill boce je nažalost neizvedivo.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1447 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Mislim da su isti modovi, razlike su dizajn i wati.
Iste mane i prednosti, sta god uzmes neces se izraditi.
Ovo je top mod vjeruj!
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1448 Re: E-cigarete

Post by vaučer »

Koji su coilovi u Target 80?
Ovaj Target 100 koristi GTI coilove.
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#1449 Re: E-cigarete

Post by Adoxxx »

vaučer wrote: 28/09/2023 11:16 Koji su coilovi u Target 80?
Ovaj Target 100 koristi GTI coilove.
Na sluzbenoj stranici piše gtx
Gen 80s je sa gti coilom
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1450 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

je li ko probao Vaporesso Luxe XR Max i ako jeste, kakvi su utisci. nameračio sam da se počastim pa reko da vidim ima li ko iz prve ruke info.na youtube sam pregledao par klipova i sve za 5. konkretno, mene zanima MTL a vidim i da su sve 3 opcije u igri: MTL, DTL i RDL
Post Reply