Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#51 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Postoji toliko nelogicnosti....

Ako se vec brani promiskuitet, homoseksualizam itd. tvdeci da je jedina svrha seksa razmonazavanje, cemu sex na drugom svijetu, zar tamo ne ide dusa, cemu tjelesna zadovoljstva razne svrhe ?
sex na drugom svijetu je samo radi uzivanja
Jedna o najkontraveznijih stvari, djevice koje cekaju gore muske da im se podaju, ma daj, to moras biti bas ono zadrti da povjerujes, sto onda kao ekvivalent zenske gore ne ceka jedno deset Brad Pitova, Klunija itd..., to je bas diskriminacija na rodnoj osnovi...
pa da ih ceka neko kao Brad Pitt i Kluni, onda bi to bilo pravo ponizenje za njih jer kad vide kakve zenske ce muskarci dobiti , gdje se pamet oduzima zbog ogromne ljepote a oni da dobivaju tipove Pitt i Kluni :D eh moj
one ce dobiti daleko ljepse i zgodnije nego ti ovozemaljski alkoholicari i drogerasi
pS: Skoro vidim karikaturu, ispred raja stoji jedno desetak bombasa samoubica a onaj na ulazu vice, polako, ne mozemo vas brzo primiti, u manjku smo s djevicama....
ma trla baba dlan da joj prodje dan prica :-)
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#52 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by statix »

Sve sto se ovdje smatra nemoralnim, gore izgleda valja. Ne bi me cudilo da se klempe nedju na meniju. :D
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#53 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Sve sto se ovdje smatra nemoralnim, gore izgleda valja. Ne bi me cudilo da se klempe nedju na meniju
jeli ovdje nemoralno biti vjencan ??? a ja koliko znam tamo je sve vjencano

jeli tamo grijeh piti vino koje nece imati nikakvih negativnosti , kao glavobolja, mucnina, povracanje, opijenost.

neznam sta je to tamo nemoralno???
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#54 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by nista novo »

Ajd sad mozda ti i idgovoris kad onaj manijak nije htjeo. Reci mi gdje ce katolici, zidovi, hindusi, protestanti, pravoslavci, jehove, budisti, hocel i oni sa muslimanima ili imaju oni svoj raj??? Jel Bog za njih pripremio isti raj ili ih ima vise.? Hocemo li se i gore prepirati ciji je Bog jaci ili cija je vjera cistija? Ako neko ima odgovor neka odgovori??
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#55 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Ajd sad mozda ti i idgovoris kad onaj manijak nije htjeo. Reci mi gdje ce katolici, zidovi, hindusi, protestanti, pravoslavci, jehove, budisti, hocel i oni sa muslimanima ili imaju oni svoj raj??? Jel Bog za njih pripremio isti raj ili ih ima vise.?


ovo sve do u detalje ima opisano gdje ce ko i sta ceko dobiti

Ljudi do kojih nije doprla objava islama , ce biti iskusavani na sudnjem danu, tako sto ce im se reci da idu u vatru, onaj ko poslusa Boga i to uradi uci ce u dzennet, onaj ko odbije bit ce na silu bacen u dzehennem.

A oni koji su culi za Muhammeda i nastavi dalje po svome nastradat ce na sudnjem danu

U vjerodostojnom hadisu, kojeg prenosi imam Muslim, Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: ''Tako mi Onoga u Čijoj je ruci moja duša, koji god Jevrej ili kršćanin čuje za mene, a nakon toga umre ne povjerovavši u ono s čime sam poslan, taj će biti u vatri!''


evo Bog ovdje objasnjava situaciju ljudi na sudnjem danu

Bog kaze u kuranu:

52.A na Dan kad On rekne: “Pozovite one za koje ste tvrdili da su ortaci Moji!” – i kad ih pozovu, oni im se neće odazvati i Mi ćemo učiniti da iskuse patnju zbog njihovih ranijih veza, #
53.i grješnici će ugledati vatru i uvjeriće se da će u nju pasti, i da im iz nje neće povratka biti
. #
54.U ovom Kur’anu Mi na razne načine objašnjavamo ljudima svakovrsne primjere, ali je čovjek, više nego iko, spreman raspravljati. #
55.A ljude, kada im dolazi uputa, odvraća od vjerovanja i od toga da od Gospodara svoga mole oprosta samo zato što očekuju sudbinu drevnih naroda ili što čekaju da ih snađe kazna naočigled svega svijeta. #
56.Mi šaljemo poslanike samo zato da donose radosne vijesti i da opominju. A nevjernici se raspravljaju, služeći se neistinama, da bi time opovrgli Istinu, i rugaju se dokazima Mojim i Mojim opomenama. #
57.I ima li nepravednijeg od onoga koji, kad se dokazima Gospodara svoga opominje, za njih ne haje, i zaboravlja na posljedice onog što je učinio? Mi na srca njihova pokrivače stavljamo da Kur’an ne shvate, i gluhim ih činimo; i ako ih ti na Pravi put pozoveš oni, kad su takvi, nikada neće Pravim putem poći. #
58.Gospodar tvoj mnogo prašta i neizmjerno je milostiv; da ih On za ono što zaslužuju kažnjava, odmah bi ih na muke stavio. Ali, njih čeka određeni čas, od koga neće naći utočišta


Vidjenje Allaha dz.s. na Sudnjem Danu

Ebu Hureje kazuje da je svijet upitao:"Boziji Poslanice, da li cemo na Sudnjem danu vidjeti naseg Gospodara?" "Da li vi sumnjate u Mjesec o ustapskoj noci ispred koga nema nikakvog oblaka?", upitao je Alejhisselam. "Ne, Boziji Poslanice!", odgovorili su oni. "Da li vi sumnjate u Sunce ispred koga nema nikakvog oblaka?", upitao je Alejhisselam. "Ne!", odgovorili su. "Pa, vi cete Ga, eto, tako uistinu jasno vidjeti! Kada se svijet iskupi na Sudnjem Danu, On ce reci: 'Ko se kome (na Dunjaluku) klanjao, neka ga i sada slijedi!' Tada ce neko od toga svijeta slijediti Sunce, neko ce slijediti Mjesec, neko kipove (i satane), a ostace (na mjestu) ovi moji sljedbenici i medju njima dvolicnjaci. Potom ce im se pojaviti Allah i reci: 'Ja sam vas Gospodar.' Oni ce tada kazati: 'Ovo je nase mjesto sve dok nam ne dodje nas Gospodar, i kada nam On dodje mi ce mo Ga prepoznati.' Utom ce im se, stvarno, pojaviti opet Allah i reci: 'Ja sam vas Gospodar.' 'Ti si nas Gospodar!', odgovorice oni. Bog ce ih tada pozvati, a utom ce se postaviti i Cuprija po sredini Dzehennema i ja cu biti prvi poslanik kome ce biti dozvoljeno da sa svojim sljedbenicima predje. Tada nece niko nista govoriti, osim poslanika, a govor poslanika bice samo: 'Boze, spasavaj, spasavaj!' U Dzehennemu ce biti cengele slicne trnju velike bocike. Da li ste vidjeli trnje te bocike?" "Da!" odgovorise oni. "Pa, one su poput trnja te bocike, samo sto njihovu velicinu ne zna niko osim Allaha. One ce grabiti svijet prema njihovim djelima i neki ce, zbog svojih djela, biti upropasteni a neki iskomadani a potom spaseni. Kada Bog bude htio ukazati Svoju milost nekim osobama u Dzehennemu, On ce narediti melekima da ih izvedu, da izvedu one koji su se klanjali Allahu. Meleki ce ih izvoditi poznavajuci ih po ostacima tragova namaske sedzde, a Bog je zabranio dzehennemskoj vatri da przi trag sedzde. Tako ce oni izaci iz Dzehennema. Dzehennemska vatra guta sve covjecije organe osim mjesta sa tragom sedzde. Grijesnici ce izaci iz Dzehennema posve sprzeni i na njih ce se izliti voda zivota, te ce pocece bujati kao sto buja zrnje u nanosu bujice. Tada ce Allah zavrsiti sudjenje medju robovima, a ostace samo jos jedan covjek izmedju Dzenneta i Dzehennema. To je posljednji covjek Dzehennema koji bi trebao uci u Dzennet. Okrenut svojim licem prema Dzehennemu govorit ce: 'Gospodaru moj, okreni moje lice od Dzehennema, zatrovao me njegov zadah a isprzilo buktanje vatre!' 'Ako ti se ucini to, neces li, mozda, traziti jos nesto drugo?', odgovorit ce Allah. 'Ne, Tvoje mi casti!', odgovorit ce on. Tada ce mu Bog dati sto bude htio od svoga obecanja i ugovora i okrenut ce mu lice od Vatre. Posto ga okrene Dzennetu i on vidi njegove ljepote, sutjet ce koliko Bog bude htio da on suti, a potom ce reci: 'Boze moj, primakni me samo do dzennetskih vrata!' Bog ce mu odgovoriti: 'Nisi li vec dao obecanja i obavezu da neces traziti nista izuzev ono sto si vec trazio?' 'Gospodaru moj', kazat ce on 'nisam ja, valjda, najnesretnije Tvoje stvorenje?' Bog ce mu reci: 'Da, mozda, ako ti se da to, neces traziti i jos nesto drugo?' 'Ne', kazat ce on,' tako mi Tvoje velicine, necu traziti nista osim toga.' On ce, potom, dati svome Gospodaru obecanje i obavezu koju On bude htio i On ce ga, potom, primaknuti dzennetskim vratima. Kada dodje do vrata Dzenneta, vidi njegov sjaj, bujno zelenilo i radost, zasutit ce, koliko Bog bude htio da on suti, a onda ce reci: 'Boze moj, uvedi me u Dzennet!' Uzviseni Bog ce reci: 'Covjece, tesko tebi! Dao si cudnu izjavu. Nisi li dao obecanje i obavezu da neces traziti nista drugo osim onoga sto ti je vec dato?' 'Boze moj,' kazat ce on, 'ne ucini me najnesretnijim Tvojim stvorenjem!' Svevisnji Bog nasmijat ce se tome, a potom mu dozvoliti ulazak u Dzennet i reci mu: 'Zazeli jos stogod!' On ce iznositi svoje zelje i kada se njegove zelje okoncaju, Uzviseni Bog ce mu reci: 'Povecaj trazenje toga i toga!' Uzviseni Bog podsjecat ce ga na njih sve pojedinacno i kada se te zelje dokoncaju, Uzviseni Bog ce reci: 'Imat ces sve to i jos toliko!' " Po nekim tvrdnjama kaze se da je Pejgamber tada rekao: Preuzviseni Bog ce reci: 'Dobivas sve to i jos deset puta toliko!'

Hocemo li se i gore prepirati ciji je Bog jaci ili cija je vjera cistija? Ako neko ima odgovor neka odgovori??
neces sigurno , jer nece biti durgih Bogova nego samo jedan Bog


Bog kaze u kuranu:

52.A na Dan kad On rekne: “Pozovite one za koje ste tvrdili da su ortaci Moji!” – i kad ih pozovu, oni im se neće odazvati i Mi ćemo učiniti da iskuse patnju zbog njihovih ranijih veza, #
53.i grješnici će ugledati vatru i uvjeriće se da će u nju pasti, i da im iz nje neće povratka biti
.

Isus ce se ograditi od krscana na sudnjem danu

Bog obavjestava suituaciju na sudnjem danu, razgovor Isusa i Allaha

116.A kada Allah rekne: “O Isuse/Isa, sine Marijin/Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: ’Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!’” – on će reći: “Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš. #
117.Ja sam im samo ono govorio što si mi Ti naredio: ’Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!’ I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš. #
118.Ako ih kazniš, robovi su Tvoji, a ako im oprostiš, silan i mudar ti si
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#56 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by fedor »

Mislim da od kotromanichevog II objašnjenja bolje ne postoji. Lijepo je to potkrijepio ajetima i odgovorio na pitanja. Svaka čast! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#57 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

ONI koji nevjeruju u prozivljenje Allah daje dokaz iz Kurana

Fosilizacija u kuranu

Allah kaze o prozivljenju:

49. Oni govore: "Zar kada se u kosti prašinu pretvorimo, zar ćemo, kao nova bića, doista biti oživljeni?"

50. Reci; "Hoćete, i da ste kamenje ili gvožđe

51. ili bilo kakvo stvorenje za koje mislite da ne može biti oživljeno." – "A ko će nas u život vratiti?" – upitaće oni, a ti reci: "Onaj koji vas je i prvi put stvorio", a oni će prema tebi odmahnuti glavama svojim i upitati: "Kada to?" Ti reci: "Možda ubrzo!

52. Biće onog Dana kad vas On pozove, i odazvaćete se, hvaleći Ga, i pomislićete da ste ostali samo malo vremena."


Pretvaranje u kamen

skamenjen fossil
Image

fossil

2. (Paleon.) The remains of an animal or plant found in stratified ROCKS. Most fossils belong to extinct species, but many of the later ones belong to species still living.

pretvaranje u gvozdje

Fossils do contain "Iron Pyrite":

Iron pyrite

The mineral iron pyrite, FeS2, can occur in igneous, metamorphic and sedimentary rocks. It is often found in fossil shells, and can become a problem in museum collections because it may React with oxygen and water to form compounds that may destroy the specimen.

zeljezo, Pirit
Image

pogledaj te ovaj video o primjeru kakav Allah daje ljudima kako ce ljudi izlaziti iz grobova kao skakvci

Pazite sad ovo, vidi ovog primjera o prozivljenju

Allah kaze

"Mi u ovom Kur'anu navodimo ljudima svakojake primjere da bi pouku primili"

6. zato se okreni od njih! Na Dan kad ih glasnik pozove na nešto užasno
7. oni će oborenih pogleda iz grobova izlaziti, kao skakavci rasuti,
8. i netremice gledajući u glasnika i žureći, nevjernici će govoriti: "Ovo je težak dan
!"

pogledaj te video gdje jedna vrsta skakvaca, zvana Cicada lezi pod zemljom 17 godina i nakon 17 godina izadju na povrsinu
video ovdje
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#58 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by HAVANA »

Jebo skakavca.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#59 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by Great Cornholio »

Ljudi, vratite sat na forumu :D Ono u što sam ja siguran je da život postoji i na nekim drugim lokacijama u svemiru, a sad da li je tamo bolje ili ne, ne znam . U "Raju" kakvim ga ja zamišljam ne bi bilo popova, hodža, paroka i ostalih društvenih parazita.
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#60 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Ljudi, vratite sat na forumu Ono u što sam ja siguran je da život postoji i na nekim drugim lokacijama u svemiru, a sad da li je tamo bolje ili ne, ne znam . U "Raju" kakvim ga ja zamišljam ne bi bilo popova, hodža, paroka i ostalih društvenih parazita
evo nek Allah kaze koju u vezi toga:

Allah kaze:

122. One koje vjeruju i čine dobra djela uvešćemo u džennetske bašče kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno i zauvijek ostati, - Allahovo je istinito obećanje, a čije su riječi od Allahovih istinitije!

123. To neće biti ni po vašim(muslimani) željama ni po željama sljedbenika Knjige(krscani i zidovi); onaj ko radi zlo biće kažnjen za to i neće naći, osim Allaha, ni zaštitnika ni pomagača;

124. a onaj ko čini dobro, bio muškarac ili žena, a vjernik je, - ući će u džennet i neće mu se učiniti ni koliko trun jedan nepravda.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#61 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by Great Cornholio »

KotromanichII wrote:[

124. a onaj ko čini dobro, bio muškarac ili žena, a vjernik je, - ući će u džennet i neće mu se učiniti ni koliko trun jedan nepravda.[/b]
Znači, ako nisi vjernik možeš činiti koliko hoćeš dobra, ali džaba, ode ti u Džehenem :D
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#62 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Znači, ako nisi vjernik možeš činiti koliko hoćeš dobra, ali džaba, ode ti u Džehenem
nokontam ovo nikako, mozeli mi neko prevesti ovo na bosanski :D

ako sam vjernik i cinim dobro ljudima a klonim se zla, pa sto bi me onda Bog kaznjavao ???
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#63 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Narode evo jos jedan dokaz da je Kuran istina potem nauke i naucnika

Bog kaze u kuranu o vise univerzuma:

17. Mi smo sedam nebesa iznad vas stvorili, i Mi bdijemo nad onim što smo stvorili;

koje cak i naucnici potvrdjuju da postoji 7 univerzuma

Crossing the seven layers of higher dimensions into the chilled Flat Universe
India Daily Technology Team
May 6, 2006


There are seven layers of additional higher dimensions according to superstring theory. The Chilled Universe lies beyond that. The goal of the ZPEs – the indestructible souls that are part of the collective consciousness is in endless struggle to move into the chilled universe. The ZPEs actually reside in the Hyperspace and exists simultaneously in all ten dimensions. But they can project into the physical universe of the three dimensions and then after recycling in that environment for many times to gather enough energy to penetrate higher dimensions, the ZPEs move into higher dimensions.

The transfer to higher dimensions require higher energy levels. Higher energy levels can be acquired only by manifestation of detachment with the physical world in a normal standard setting. Crossing these layers of seven additional dimensions is not easy. The detachment from materialism provides crossing to the fourth and higher dimensions. ZPEs can decide to go for a test any time. They are allowed to take a test in the form of life to manifest the level of energy they have acquired.

The fourth dimension and beyond is where the ZPEs get really tested. The matter and antimatter universes do not exist there. The higher spatial dimensions require hughe of amount of energy to navigate and cross the boundaries.

kopirano sa
http://www.indiadaily.com/editorial/8503.asp

A Allah upozorava zato:

40. Onima koji dokaza Naše budu poricali i prema njima se budu oholo odnosili – kapije nebeske neće se otvoriti, i prije će debelo uže kroz iglene uši proći nego što će oni u džennet ući. Eto tako ćemo Mi grešnike kazniti.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#64 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by Great Cornholio »

KotromanichII wrote:
Znači, ako nisi vjernik možeš činiti koliko hoćeš dobra, ali džaba, ode ti u Džehenem
nokontam ovo nikako, mozeli mi neko prevesti ovo na bosanski :D

ako sam vjernik i cinim dobro ljudima a klonim se zla, pa sto bi me onda Bog kaznjavao ???
da pojednostavim pitanje:D Ako činim dobro i klonim se zla, a ne klanjam pet vakata namaza, ne postim mjesec ramazana, ne odem na hadž, i ne dajem zekjat, Džehenem me čeka :D
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#65 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

da pojednostavim pitanje:D Ako činim dobro i klonim se zla, a ne klanjam pet vakata namaza, ne postim mjesec ramazana, ne odem na hadž, i ne dajem zekjat, Džehenem me čeka :D


Pa vidis Allah nije nepravedan nikome, svakome ce se isplaiti na ovaj ili onaj nacin. Ti ako radis dobro vratit ce ti se to ako BOg da, recimo da s eotkloni neka nesreca od tebe, da ti nafaka bude povecana itd ali sve to sto dobijas na ovom svijetu, ali ostanes praznih dzepova na drugom svijetu.

Allah objasnjava situaciju:

18. Onome ko želi ovaj svijet, Mi mu brzo dajemo što hoćemo i kome hoćemo, ali ćemo mu poslije džehennem pripremiti, u kome će se osramoćen i odbaćen peći.

19. A onaj ko želi onaj svijet i trudi se da ga zasluži, a vjernik je, trud će mu hvale vrijedan biti
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#66 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by therrarrius »

Great Cornholio wrote:
KotromanichII wrote:
Znači, ako nisi vjernik možeš činiti koliko hoćeš dobra, ali džaba, ode ti u Džehenem
nokontam ovo nikako, mozeli mi neko prevesti ovo na bosanski :D

ako sam vjernik i cinim dobro ljudima a klonim se zla, pa sto bi me onda Bog kaznjavao ???
da pojednostavim pitanje:D Ako činim dobro i klonim se zla, a ne klanjam pet vakata namaza, ne postim mjesec ramazana, ne odem na hadž, i ne dajem zekjat, Džehenem me čeka :D
Ako ne idem u skolu, ako ne zavrsavam kurseve niti posjedujem diplome, ali citam knjige i poznajem strane jezike, posjedujem znanje koje mi knjige daju. Dali cu se zaposliti u dobroj firmi?
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#67 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by nista novo »

KotromanichII wrote:
Ajd sad mozda ti i idgovoris kad onaj manijak nije htjeo. Reci mi gdje ce katolici, zidovi, hindusi, protestanti, pravoslavci, jehove, budisti, hocel i oni sa muslimanima ili imaju oni svoj raj??? Jel Bog za njih pripremio isti raj ili ih ima vise.?


ovo sve do u detalje ima opisano gdje ce ko i sta ceko dobiti

Ljudi do kojih nije doprla objava islama , ce biti iskusavani na sudnjem danu, tako sto ce im se reci da idu u vatru, onaj ko poslusa Boga i to uradi uci ce u dzennet, onaj ko odbije bit ce na silu bacen u dzehennem.

A oni koji su culi za Muhammeda i nastavi dalje po svome nastradat ce na sudnjem danu

U vjerodostojnom hadisu, kojeg prenosi imam Muslim, Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: ''Tako mi Onoga u Čijoj je ruci moja duša, koji god Jevrej ili kršćanin čuje za mene, a nakon toga umre ne povjerovavši u ono s čime sam poslan, taj će biti u vatri!''


evo Bog ovdje objasnjava situaciju ljudi na sudnjem danu

Bog kaze u kuranu:

52.A na Dan kad On rekne: “Pozovite one za koje ste tvrdili da su ortaci Moji!” – i kad ih pozovu, oni im se neće odazvati i Mi ćemo učiniti da iskuse patnju zbog njihovih ranijih veza, #
53.i grješnici će ugledati vatru i uvjeriće se da će u nju pasti, i da im iz nje neće povratka biti
. #
54.U ovom Kur’anu Mi na razne načine objašnjavamo ljudima svakovrsne primjere, ali je čovjek, više nego iko, spreman raspravljati. #
55.A ljude, kada im dolazi uputa, odvraća od vjerovanja i od toga da od Gospodara svoga mole oprosta samo zato što očekuju sudbinu drevnih naroda ili što čekaju da ih snađe kazna naočigled svega svijeta. #
56.Mi šaljemo poslanike samo zato da donose radosne vijesti i da opominju. A nevjernici se raspravljaju, služeći se neistinama, da bi time opovrgli Istinu, i rugaju se dokazima Mojim i Mojim opomenama. #
57.I ima li nepravednijeg od onoga koji, kad se dokazima Gospodara svoga opominje, za njih ne haje, i zaboravlja na posljedice onog što je učinio? Mi na srca njihova pokrivače stavljamo da Kur’an ne shvate, i gluhim ih činimo; i ako ih ti na Pravi put pozoveš oni, kad su takvi, nikada neće Pravim putem poći. #
58.Gospodar tvoj mnogo prašta i neizmjerno je milostiv; da ih On za ono što zaslužuju kažnjava, odmah bi ih na muke stavio. Ali, njih čeka određeni čas, od koga neće naći utočišta


Vidjenje Allaha dz.s. na Sudnjem Danu

Ebu Hureje kazuje da je svijet upitao:"Boziji Poslanice, da li cemo na Sudnjem danu vidjeti naseg Gospodara?" "Da li vi sumnjate u Mjesec o ustapskoj noci ispred koga nema nikakvog oblaka?", upitao je Alejhisselam. "Ne, Boziji Poslanice!", odgovorili su oni. "Da li vi sumnjate u Sunce ispred koga nema nikakvog oblaka?", upitao je Alejhisselam. "Ne!", odgovorili su. "Pa, vi cete Ga, eto, tako uistinu jasno vidjeti! Kada se svijet iskupi na Sudnjem Danu, On ce reci: 'Ko se kome (na Dunjaluku) klanjao, neka ga i sada slijedi!' Tada ce neko od toga svijeta slijediti Sunce, neko ce slijediti Mjesec, neko kipove (i satane), a ostace (na mjestu) ovi moji sljedbenici i medju njima dvolicnjaci. Potom ce im se pojaviti Allah i reci: 'Ja sam vas Gospodar.' Oni ce tada kazati: 'Ovo je nase mjesto sve dok nam ne dodje nas Gospodar, i kada nam On dodje mi ce mo Ga prepoznati.' Utom ce im se, stvarno, pojaviti opet Allah i reci: 'Ja sam vas Gospodar.' 'Ti si nas Gospodar!', odgovorice oni. Bog ce ih tada pozvati, a utom ce se postaviti i Cuprija po sredini Dzehennema i ja cu biti prvi poslanik kome ce biti dozvoljeno da sa svojim sljedbenicima predje. Tada nece niko nista govoriti, osim poslanika, a govor poslanika bice samo: 'Boze, spasavaj, spasavaj!' U Dzehennemu ce biti cengele slicne trnju velike bocike. Da li ste vidjeli trnje te bocike?" "Da!" odgovorise oni. "Pa, one su poput trnja te bocike, samo sto njihovu velicinu ne zna niko osim Allaha. One ce grabiti svijet prema njihovim djelima i neki ce, zbog svojih djela, biti upropasteni a neki iskomadani a potom spaseni. Kada Bog bude htio ukazati Svoju milost nekim osobama u Dzehennemu, On ce narediti melekima da ih izvedu, da izvedu one koji su se klanjali Allahu. Meleki ce ih izvoditi poznavajuci ih po ostacima tragova namaske sedzde, a Bog je zabranio dzehennemskoj vatri da przi trag sedzde. Tako ce oni izaci iz Dzehennema. Dzehennemska vatra guta sve covjecije organe osim mjesta sa tragom sedzde. Grijesnici ce izaci iz Dzehennema posve sprzeni i na njih ce se izliti voda zivota, te ce pocece bujati kao sto buja zrnje u nanosu bujice. Tada ce Allah zavrsiti sudjenje medju robovima, a ostace samo jos jedan covjek izmedju Dzenneta i Dzehennema. To je posljednji covjek Dzehennema koji bi trebao uci u Dzennet. Okrenut svojim licem prema Dzehennemu govorit ce: 'Gospodaru moj, okreni moje lice od Dzehennema, zatrovao me njegov zadah a isprzilo buktanje vatre!' 'Ako ti se ucini to, neces li, mozda, traziti jos nesto drugo?', odgovorit ce Allah. 'Ne, Tvoje mi casti!', odgovorit ce on. Tada ce mu Bog dati sto bude htio od svoga obecanja i ugovora i okrenut ce mu lice od Vatre. Posto ga okrene Dzennetu i on vidi njegove ljepote, sutjet ce koliko Bog bude htio da on suti, a potom ce reci: 'Boze moj, primakni me samo do dzennetskih vrata!' Bog ce mu odgovoriti: 'Nisi li vec dao obecanja i obavezu da neces traziti nista izuzev ono sto si vec trazio?' 'Gospodaru moj', kazat ce on 'nisam ja, valjda, najnesretnije Tvoje stvorenje?' Bog ce mu reci: 'Da, mozda, ako ti se da to, neces traziti i jos nesto drugo?' 'Ne', kazat ce on,' tako mi Tvoje velicine, necu traziti nista osim toga.' On ce, potom, dati svome Gospodaru obecanje i obavezu koju On bude htio i On ce ga, potom, primaknuti dzennetskim vratima. Kada dodje do vrata Dzenneta, vidi njegov sjaj, bujno zelenilo i radost, zasutit ce, koliko Bog bude htio da on suti, a onda ce reci: 'Boze moj, uvedi me u Dzennet!' Uzviseni Bog ce reci: 'Covjece, tesko tebi! Dao si cudnu izjavu. Nisi li dao obecanje i obavezu da neces traziti nista drugo osim onoga sto ti je vec dato?' 'Boze moj,' kazat ce on, 'ne ucini me najnesretnijim Tvojim stvorenjem!' Svevisnji Bog nasmijat ce se tome, a potom mu dozvoliti ulazak u Dzennet i reci mu: 'Zazeli jos stogod!' On ce iznositi svoje zelje i kada se njegove zelje okoncaju, Uzviseni Bog ce mu reci: 'Povecaj trazenje toga i toga!' Uzviseni Bog podsjecat ce ga na njih sve pojedinacno i kada se te zelje dokoncaju, Uzviseni Bog ce reci: 'Imat ces sve to i jos toliko!' " Po nekim tvrdnjama kaze se da je Pejgamber tada rekao: Preuzviseni Bog ce reci: 'Dobivas sve to i jos deset puta toliko!'

Hocemo li se i gore prepirati ciji je Bog jaci ili cija je vjera cistija? Ako neko ima odgovor neka odgovori??
neces sigurno , jer nece biti durgih Bogova nego samo jedan Bog


Bog kaze u kuranu:

52.A na Dan kad On rekne: “Pozovite one za koje ste tvrdili da su ortaci Moji!” – i kad ih pozovu, oni im se neće odazvati i Mi ćemo učiniti da iskuse patnju zbog njihovih ranijih veza, #
53.i grješnici će ugledati vatru i uvjeriće se da će u nju pasti, i da im iz nje neće povratka biti
.

Isus ce se ograditi od krscana na sudnjem danu

Bog obavjestava suituaciju na sudnjem danu, razgovor Isusa i Allaha

116.A kada Allah rekne: “O Isuse/Isa, sine Marijin/Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: ’Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!’” – on će reći: “Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš. #
117.Ja sam im samo ono govorio što si mi Ti naredio: ’Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!’ I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš. #
118.Ako ih kazniš, robovi su Tvoji, a ako im oprostiš, silan i mudar ti si



Znaci svi na islam, inace nema raja :D A meni moj jedan jedini Bog garantuje ako napustim moju vjeru pravac pakao...a Kinezima isto, Jevrejima isto, pravoslavcima isto, itd. Dobra ti logika, ali reci mi jos, sta je bilo prije islama, gdje su ljudi prije zavrsavali, mislim jel su bili na cekanju dok se islam dogodi, jel vjerovatno prije islama i nije bilo raja, kako ti tumacis gdje su zavrsile sve te silne duse, odkad zemlja postoji???
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#68 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by Great Cornholio »

therrarrius wrote: Ako ne idem u skolu, ako ne zavrsavam kurseve niti posjedujem diplome, ali citam knjige i poznajem strane jezike, posjedujem znanje koje mi knjige daju. Dali cu se zaposliti u dobroj firmi?
Zavisi od toga ko ti je poslodavac. Ako poslodavac više cijeni znanje i sposobnosti koje posjeduješ od diplome, koja danas i nije neki garant da posjeduješ znanje i sposobnosti potrebne za uspješno obavljanje nekog posla, onda postoji šansa da se zaposliš u dobroj firmi.
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#69 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Znaci svi na islam, inace nema raja A meni moj jedan jedini Bog garantuje ako napustim moju vjeru pravac pakao...a Kinezima isto, Jevrejima isto, pravoslavcima isto, itd. Dobra ti logika, ali reci mi jos, sta je bilo prije islama, gdje su ljudi prije zavrsavali, mislim jel su bili na cekanju dok se islam dogodi, jel vjerovatno prije islama i nije bilo raja, kako ti tumacis gdje su zavrsile sve te silne duse, odkad zemlja postoji???
Znaci svi na islam, inace nema raja
upravo tako, ali biti u islamu neznaci da ces se spasiti potpuno Dzehennema , jer ako i dalje nastavis sa grijesima , i naslagaju se puno moze se desiti da se ode do dzehennema jedna period i onda tek u dzennet.
Znamo da ce se Dzehennem potpaliti sa muslimanima koji su se izigravali sa vjerom,

borac koji se borio da bi drugi govorili kako je hrabar, Hodza ili ucenjak koji ucio znanje kako bi drugi govorili kako je pametan i onaj koji je udjeljivao pare drugima kako bi drugi rekli kako je dobar, znaci muslimani hvalisavci ce prvi nastradati u dzehennemu
A meni moj jedan jedini Bog garantuje ako napustim moju vjeru pravac pakao...a Kinezima isto, Jevrejima isto, pravoslavcima isto
kakvim kinezima , kineza muslimana ima oko 30 miliona , ko ikome brani da slijedi Kuran sad, niko ti nebrani , imas dostupan kuran preko internet sirokim masama

Dobra ti logika, ali reci mi jos, sta je bilo prije islama, gdje su ljudi prije zavrsavali, mislim jel su bili na cekanju dok se islam dogodi, jel vjerovatno prije islama i nije bilo raja, kako ti tumacis gdje su zavrsile sve te silne duse, odkad zemlja postoji??
Dobra ti logika, ali reci mi jos, sta je bilo prije islama
prije islama iz muhammedova vremena je isti bio islam samo u drugoj formi , drugim zakonima

oni koji su slijedili pravo ucenje Isusa i ostalih poslanika oni u Dzennet idu inshallah

jel vjerovatno prije islama i nije bilo raja, kako ti tumacis gdje su zavrsile sve te silne duse, odkad zemlja postoji?
oni koji su slijedili svoje poslanike u svoje vrijeme koji su im dolazili , inshallah idu u dzennet
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#70 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Moguce naucno objasnjenje mosta preko Dzehennema, sto ce biti postavljeno na sudnjem danu, kad budu ljudi prelazili preko njega
Onima koji neznaju engleski

1.Poslanik kaze Sirat cuprija tanja od dlake a naucnici kazu kosmicka zica tanja od atoma
2.Sirat cuprija ima kuke, takodjer naucnici kazu kosmicka zica ima kuke
3.Preko sirat cuprije ce neki prelaziti poput groma, a naucnici kazu da predmet koji je blizu kosmicke zice moze da putuje brzinom svjetlosti

slika izracunate kuke kosmicke zice imate dole , Allah zna jeli to to, ali interesantna teorija
A Scientific Approach on Al-Sirat (the bridge over Hell)
Introduction

I am aware that I could be completely wrong about what I say here, because there is no way of proving it and this is just a theory of mine. Only Allah knows the validity and truthfulness of what I will say about this topic. However, I feel that it’s very much possible that this idea could be correct, because I think the points that I make about the al-sirat have a close connection with today’s understanding of physics and the universe.

Some of you might not really get it. But even though the subject material is a little bit dense and complicated, I tried to keep everything as simple as I can. First I will briefly explain what is the Sirat, and then explain what is a "cosmic string". And then I will talk about some of the similar features between the Sirat and a cosmic string, in order to make the point that the sirat might be a cosmic string.


What is al-Sirat

The al-sirat is a long and narrow bridge that everyone will have to pass through before entering Heaven. It is believed to be a “bridge over Hell”. The Quran does not say anything about this bridge, except in Surah 19 Verse 71, which could possibly be referring to the bridge. In that verse it says, "There is not one of you but will pass over it: this is, with your Lord, a decree which must be accomplished" (Surah 19:71).

Some scholars refer Verse 71 of this Surah to the Bridge over Hell, the sirat, over which all must pass to their final klix. They argue that this verse is simply saying that people will have to pass or cross over Hell into Paradise on a bridge called al-Sirat.

But even though the sirat is not specifically mentioned in the Quran, it is found in some of the authentic hadiths of our Prophet (pbuh):

Narrated by Abu Huraira: Some people said, "O Allah's Apostle! Shall we see our Lord on the Day of Resurrection?" He said, "Do you crowd and squeeze each other on looking at the sun when it is not hidden by clouds?" They replied, "No, Allah's Apostle." He said, "Do you crowd and squeeze each other on looking at the moon when it is full and not hidden by clouds?" They replied, No, O Allah's Apostle!" He said, "So you will see Him (your Lord) on the Day of Resurrection similarly Allah will gather all the people and say, 'Whoever used to worship anything should follow that thing. 'So, he who used to worship the sun, will follow it, and he who used to worship the moon will follow it, and he who used to worship false deities will follow them; and then only this nation (i.e., Muslims) will remain, including their hypocrites. Allah will come to them in a shape other than they know and will say, 'I am your Lord.' They will say, 'We seek refuge with Allah from you. This is our place; (we will not follow you) till our Lord comes to us, and when our Lord comes to us, we will recognize Him.' Then Allah will come to then in a shape they know and will say, 'I am your Lord.' They will say, '(No doubt) You are our Lord,' and they will follow Him. Then a bridge will be laid over the (Hell) Fire." Allah's Apostle added, "I will be the first to cross it. And the invocation of the Apostles on that Day, will be 'Allahukka Sallim, Sallim (O Allah, save us, save us!),' and over that bridge there will be hooks Similar to the thorns of As Sa'dan (a thorny tree). Didn't you see the thorns of As-Sa'dan?" The companions said, "Yes, O Allah's Apostle." He added, "So the hooks over that bridge will be like the thorns of As-Sa-dan except that their greatness in size is only known to Allah. These hooks will snatch the people according to their deeds. Some people will be ruined because of their evil deeds, and some will be cut into pieces and fall down in Hell, but will be saved afterwards, when Allah has finished the judgments among His slaves, and intends to take out of the Fire whoever He wishes to take out from among those who used to testify that none had the right to be worshipped but Allah.” (Sahi Bukhari- Volume 8, Book 76, Number 577)

Narrated by Abu Sa'id Al-Khudri: We, the companions of the Prophet said, "O Allah's Apostle! What is the bridge?' He said, "It is a slippery (bridge) on which there are clamps and (Hooks like) a thorny seed that is wide at one side and narrow at the other and has thorns with bent ends. Such a thorny seed is found in Najd and is called As-Sa'dan. Some of the believers will cross the bridge as quickly as the wink of an eye, some others as quick as lightning, a strong wind, fast horses or she-camels. So some will be safe without any harm; some will be safe after receiving some scratches, and some will fall down into Hell. The last person will cross by being dragged over the bridge." (Sahih Bukhari- Volume 9, Book 93, Number 532)

It is believed by many Muslims today that the as-siraat bridge is extremely thin (thinner than a hair) and also long and very sharp (sharper than a blade). The bridge of as-siraat is a very long and narrow path to heaven, and below it is hell. Everyone has to pass the bridge to go to heaven. Some people will walk over the bridge very slowly, and other people will pass the bridge as fast as lightning. Those who have alot of sins will lose their balance as they walk over the bridge and they will be caught by the hooks on the bridge and fall down into hell.

Here is another interesting lecture about the Sirat:
http://www.daralislaamlive.com/index...sk=view&id=147


What is a Cosmic String?

In theoretical physics, there is something called cosmic strings. Cosmic strings are said to be thinner than the nucleus of an atom. Even though they are incredibly thin, they have an immense density. Cosmic strings are under millions upon millions of gravitional pressure, which is why they are so dense. It is calculated that "A cosmic string 1.6 kilometers in length would exert more gravity than the Earth" (cited from http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmic_string ). Cosmic strings are said to be remnants left over after the Big Bang. They may have formed right after the Big Bang, and many of them may still be present somewhere in our universe.

Even though cosmic strings have never been detected, physicists believe that their existence is very probable because this idea fits well with other cosmological theories, such as inflation theory, symmetry breaking, and grand unification theory. The existence of cosmic strings is also supported by string theory, which I have read about in wikipedia- http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmic_string. String theorist Joseph Polchinski said that the expanding universe could have stretched a "fundamental" string until it was of "intergalactic size". The physicist Brian Greene, in his book The Elegant Universe, also mentioned the possibility of detecting a long string extending across the universe sometime in the future. He writes that “the size of a string is typically the Planck length, but strings that are more energetic can grow substantially larger. The energy of the big bang, in fact, would have been high enough to produce a few macroscopically large strings that, through cosmic expansion, might have grown to astronomical scales. We can imagine that now or sometime in the distant future, a string of this sort might sweep across the night sky, leaving an unmistakable and measurable imprint on data collected by astronomers” (pg. 224).


The Sirat and a Cosmic String: Are they one and the same thing?

1. They are both long and thinner than a hair:

Now having explained what is the Sirat and what are cosmic strings, my main idea is that the bridge to heaven, the Sirat, might be a long cosmic string from a scientific point of view. Because just like the Sirat, a cosmic string is extremely thin and also very long. At the same time it is very dense, because gravity is very strong and tightly curved near the region of a cosmic string.

2. They both have hooks:

Prophet Muhammad (peace be upon him) also told us that that there will be hooks and thorns on the as-sirat bridge, hooks like the thorns of a plant. Like the as-sirat bridge, do cosmic strings have hooks too? Believe it or not, scientists say that cosmic strings have something on them called "kinks" and "cusps", which are both very similar to the definition of hooks. These so-called kinks and cusps can form at many points throughout the length of a long cosmic string. The definition of a kink (from thefreedictionary.com) is: A tight curl, twist, or bend in a length of thin material, as one caused by the tensing of a looped section of wire. Another definition of kink (from merriam-webster.com) is: a short tight twist or curl caused by a doubling or winding of something upon itself. And the definition of a cusp (from thefreedictionary.com) is simply: A point or pointed end.

It is said these cusps or kinks emit powerful bursts of radiation, such as gamma rays and gravitational waves. In an article titled "Getting Vibes From Cosmic Strings" ( http://findarticles.com/p/articles/m...131/ai_4986446 ) it says that "As cosmic strings oscillate, certain fast-moving parts of them called 'cusps' should produce narrow, well-directed beams of gamma rays that could give an observer crossing their path the effect of sharp bursts." In another article titled "Cosmic Superstrings and LIGO"- http://www.phys.lsu.edu/mog/mog25/node12.html - it tells us that "The bursts we are most likely to be able to detect are produced at cosmic string cusps. These are regions of string which acquire phenomenal Lorentz boosts, and emit a powerful burst of gravitational waves in the direction of motion of the string." In another article it says that two physicists, Thibault Damour and Alexander Vilenkin, figured out that "when cosmic strings oscillate, every once in a while, they crack like a whip. 'It's surprising,' said Polchinski, 'but when you write out the equations for an oscillating string, a little piece of the string snaps and moves very fast. Basically, the tip will move at the speed of light. When a string cracks like this, it emits a cone of gravitational waves, which is a remarkably intense and distinctive signal, which LIGO can detect'"
cited from: http://www.kitp.ucsb.edu/kitpnews/item/?id=13

Below I have given two more links to studies that talk about these "cusps" and "kinks":
1) "The form of cosmic string cusps"
http://arxiv.org/PS_cache/gr-qc/pdf/9810/9810005v1.pdf
2) "Gravitational wave bursts from cusps and kinks on cosmic strings"
http://arxiv.org/PS_cache/gr-qc/pdf/0104/0104026v1.pdf

Even though these two papers are very technical and mathematical, the basic idea of the papers is that the existence of cusps and kinks on a cosmic string are well-supported by physicists doing research on cosmic strings.

Thus, if we were walking on a long cosmic string, it is possible that the cusps on a cosmic string act like hooks. In the same way that some people crossing the as-sirat will be cut, torn, or pulled downwards into Hell by the hooks on the bridge, I think that similarly the powerful bursts of radiation emitted from the cusps of a cosmic string can tear our bodies apart. It's also possible that the gravitational waves that radiate from the cusps can pull us downward by the gravitational force if we were walking on a cosmic string. Just like the hooks on the as-sirat bridge will make it difficult for some people to cross the bridge quickly, the cusps and kinks on a cosmic string might make it difficult for some people to make it through the cosmic string quickly because of the bursts of radiation and gravitational waves bombarding us throughout our long journey to heaven. Maybe the more sins a person has, the more likely he will be caught by the cusps on a cosmic string and the more radiation he will recieve from those cusps. The cusps on the cosmic string might cause sinful people to get out of balance as they're walking, while those people with little sins won't get caught by the cusps and thus they will be able to stay on the straight path and make it to heaven. In this sense I think the cusps and kinks on a cosmic string are a scientific way of thinking about the hooks on the as-sirat bridge- the bridge over hell.

3. Traveling at the speed of light:

Another good point is that cosmic strings can allow time travel to the past. Some scientists have designed models of time travel using the physics of cosmic strings. One physicist who showed how cosmic strings can be used for time travel is J. Richard Gott of Princeton University in 1991. In his book Time Travel in Einstein's Universe, he discusses in length about his proposed theory of time travel via cosmic strings.

In this website: http://science.howstuffworks.com/time-travel4.htm, it states that: "These cosmic strings, which are thinner than an atom, would generate an enormous amount of gravitational pull on any objects that pass near them. Objects attached to a cosmic string could travel at incredible speeds, and because their gravitational force distorts spacetime, they could be used for time travel. By pulling two cosmic strings close together, or one string close to a black hole, it might be possible to warp spacetime enough to create closed time-like curves."

The following link has another good article about cosmic strings and their role in time travel to the past:
http://caleng.berkeley.edu/archive/s...;20Strings.pdf

The idea that cosmic strings allow time travel to the past matches with the Islamic belief that we will become younger (like 25 to 30 years old) when we go to heaven after crossing the as-sirat. If we become attached to a cosmic string one day, then maybe we will travel through the length of the cosmic string and go back in time. This point matches with the Islamic teaching that there will be some people who will cross the as-siraat as fast as lightning. Einstein said that to go back in time you have to travel at the speed of light. So it follows that as we go through the as-siraat bridge at the speed of light or as fast as lightning, we will be going back in time and thus our age will reverse and we will become younger when we reach heaven after passing the narrow bridge. Similarly, physicists say that things attached to a cosmic string can travel at incredible speeds and even go back in time by going faster than the speed of light.

There is also the possibility that a long cosmic string can be scattered or even captured by a rotating black hole, which is explained how in a paper titled "Scattering of Cosmic Strings by Black Holes: Loop Formation" ( http://arxiv.org/PS_cache/gr-qc/pdf/0609/0609089v1.pdf ). If the end of a cosmic string is attached inside the event horizon of a black hole, then everything attached to the cosmic string might possibly be propelled towards the black hole at a very high speed. A long cosmic string plus a black hole are the two ingredients of Richard Gott's time machine which I briefly mentioned earlier. In fact, cosmic strings are essentially "a two-dimensional version of a black hole": "Similar to the way that a black hole’s mass collapses into a single one-dimensional point called the singularity, a cosmic string’s mass collapses into a string-like object or in other words a two-dimensional singularity". And "Much like a black hole, when an object passes by a cosmic string, the object will be pulled in by the gravitational force and become attached to the cosmic string. In this state, the object can travel at incredible fast speeds and distort the space-time that it lies in. The gravitational force on the mass of the object is what bends time, thus making it possible for the object to travel through time"
cited from http://www.zamandayolculuk.com/cetin...lBlackHole.htm


Recap of the similarities between the al-sirat and a cosmic string

1. Prophet Muhammad (peace be upon him) told us that the width of As-sirat will be thinner than a hair. Similarly, physicists say that the width of a cosmic string is thinner than the nucleus of an atom.

2. The Prophet told us that the As-sirat will have hooks and thorns on it. A cosmic string also has what physicists call “cusps” and “kinks” on it, which are sharp and pointed ends on a cosmic string.

3. The Prophet told us that some people will cross the As-sirat as fast as lightning. Similarly, physicists say that objects that get attached to a cosmic string can travel at incredible speeds- almost at the speed of light.

So the question is, can it be a coincidence that the descriptions of the Sirat and the descriptions of a cosmic string are so similar to each other? Although it could be coincidence, to me it seems more likely not to be the case. And if the similarities between a cosmic string and the Sirat are too great to happen by coincidence, then it’s very much possible that the al-sirat is a cosmic string. However, we can never be too sure about whether the Sirat is a cosmic string or not, and we cannot even test this theory.


Conclusion
Once again as a reminder, all the points I have made in this discussion are only possibilities of being true, not facts. This was just my own hypothesis about the Al-Sirat, and therefore I won't deny that I could be wrong. I only suggested what seems to me the most probable scenarios that fit with the ideas of theoretical physics. But only Allah knows the truth

matematicki izracunata kuka
Image
_Dame_
Posts: 130
Joined: 05/08/2007 14:43
Location: Sarajevo

#71 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by _Dame_ »

Iskreno da vam kažem, počinje me hvatati strah. Je li to pozitivno?
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#72 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by belfy »

KotromanichII wrote:
A sto ti nikad nesto iz svoje glave, vec samo citiras kuran, nije zanimljivo citirat samo, vjeruj...
mogu ja i iz svoje glave :wink: samo meni je ucinkovitije kad to Allah preko kurana vama objasnjava
a ovako ako ja pocnem objasnjvati necete znati jeli to od mene ili kurana ili iz hadisa, i neki peti i desti to rekao.

Ali evo ukratko cu iz svoje glave, covjek kad malo ovako sagleda cijelu situaciju iz coska , i vidis neke stvari, covjek koji imalo ima logike u sebi prihvatit ce Kuran kao boziju knjigu , jer kad se vide svi ti dokazi iz kurana koje moderna nauka potvrdila, i ne samo to nego cak i zapadni naucnici tvrde da kuran jedino mogao doci od Boga. Pazi kad ti je covjek iz nauke a ne musliman to kaze onda je to tesko na vagi, jer da je neki naucnik musliman samo tvrdio nebi imalo toliko tezinu kao neko koji je nepristrasan. I kad citas kuran i vidis da nema gresaka, nema protivrjecnosti, jednostavno logika nad logikom knjiga.
Ako znamo da je kuran od Boga onda prihvatamo ono sta ona kaze, pa tako i Raj i Pakao, ali evo vidite dokaze dolaze i sa drugih strana kao ovaj video gdje naucnici govore o paralelnom univerzumu,ili vise njih, oni fakticki govore o Dzennet i Dzehennemu a nisu ni svjesni toga :) jer Dzennet i Dzehennem je stvoren i sada postoje u tom nekom paralelnom univerzumu u drugoj dimenziji.
ako je tako kao sto kazes kako to da svi takvi naucnici odmah ne prelaze na islam?
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#73 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by derion »

KotromanichII wrote:... A pazite sad ovo, Ove dvije rupe spadaju u Hadis o predznacima Sudnjeg dana

Allahov Poslanik, salllallahu alejhi ve sellem, rekao: "Nastupice pred kraj Svijeta/dunjaluka propadanje u zemlju, bacanje (padanje) kamenja sa nebesa i pretvaranje ljudskih likova u zivotinjske.
- A kad ce to biti o Allahov Poslanice ?- upitase.
- Kada se pojave muzicki instrumenti i pjevacice - odgovori on."
E, ovo "pjevačice", to je bit svega! Ma ja sam svo ovo vrijeme i imao neki predosjećaj da su žene (sve su to pjevačice jedna do druge) za sve krive. A toliko smo ih spaljivali kroz stoljeća, tlačili, silovali i ubijali... i nikada da dođu do pameti!

Čovječanstvu treba samo vjera u zdrav razum, znanje, ljubav i u poštovanje prema sebi i drugima, i to je sve. Kraj poruke.
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#74 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by KotromanichII »

Iskreno da vam kažem, počinje me hvatati strah. Je li to pozitivno?
jeste pozitivno ako ce te preokrenuti nabolje , to znaci da se drzis koliko toliko islama, da se barem mozes uhvatiti za nesto na sudnjem danu, da neides tamo praznih dzepova

Jer od straha bez pozitivnog napretka nema nikave koristi, a uostalom ovo kaze Muhammed

Pristalicama La ilahe illallah nece biti neugodno i neobicno prilikom smrti, niti u kaburu(mezaru), niti prilikom prozivljavanja. Kao da ih vidim kako prilikom najave Sudnjeg dana otresaju prasinu sa lica i govore:
035:034. "Hvaljen neka je Allah" - govoriće - "koji je od nas tugu odstranio - Gospodar naš, zaista, mnogo prašta i blagodaran je
ako je tako kao sto kazes kako to da svi takvi naucnici odmah ne prelaze na islam?
Ovdje zapadni naucnici potvrdjuju da Kuran dolazi od Boga


Ceski naucnik prelazi na islam


Americki profesor matematike na univerzitetu, prelazi na islam
http://www.youtube.com/watch?v=g2ZIgn1K ... re=related

Tajlandski naucnik Dr. Tagatat Tejasen prelazi na islam
http://www.youtube.com/watch?v=QhHr7OBQ ... re=related

Njemacki doktor i njegova asistentica prelazi na islam
http://www.youtube.com/watch?v=p-Fik8H4 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=FA3wcKYc ... re=related

Njemacki doktor prelazi na islam
http://www.youtube.com/watch?v=UACSIxaR ... re=related

Allah kaze u Kuranu:

Reci(Muhammede): "Kažite vi Meni: šta ce s vama biti ako je Kur'an od Allaha, a vi u njega necete da vjerujete, i ako je jedan od sinova Israilovih posvjedocio da je Kur'an od Allaha kao što su to Knjige prije njega."
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#75 Re: Dzennet/Raj opis, dali vjerujete da postoji?

Post by nista novo »

derion wrote:
KotromanichII wrote:... A pazite sad ovo, Ove dvije rupe spadaju u Hadis o predznacima Sudnjeg dana

Allahov Poslanik, salllallahu alejhi ve sellem, rekao: "Nastupice pred kraj Svijeta/dunjaluka propadanje u zemlju, bacanje (padanje) kamenja sa nebesa i pretvaranje ljudskih likova u zivotinjske.
- A kad ce to biti o Allahov Poslanice ?- upitase.
- Kada se pojave muzicki instrumenti i pjevacice - odgovori on."
E, ovo "pjevačice", to je bit svega! Ma ja sam svo ovo vrijeme i imao neki predosjećaj da su žene (sve su to pjevačice jedna do druge) za sve krive. A toliko smo ih spaljivali kroz stoljeća, tlačili, silovali i ubijali... i nikada da dođu do pameti!

Čovječanstvu treba samo vjera u zdrav razum, znanje, ljubav i u poštovanje prema sebi i drugima, i to je sve. Kraj poruke.

Zdrav razum! E to je izgleda najteze imati, zasto bi se mucili razmisljati svojom glavom, kad je vec neko razmisljao za nas, mi samo citiramo i sljedimo to. Ljubav i zdrav razum, to je ono sto najvise nedostaje ljudima, sve drugo ulazi u glavu ali te dvije stvari najmanje...
Post Reply