Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
bboypatron
Posts: 106
Joined: 06/06/2012 16:28

#1 Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by bboypatron »

Nedavno je bila prica o covjeku koji zaposljava Bosance u Njemackoj. Uglavnom radi se o prevari.
Covjek koristi 2 broja telefona, 2 email adrese, prica mu je jako dobro upakovana. Uzme 250KM za potpisivanje posrednickog ugovora i nestane. Zivi pod kirijom u Tuzli, koristi USB 3G Modem (MTel), nema nista prijavljeno u Tuzli. Bog zna da li mu je i ime Dzemal, kako se predstavlja.


Uglavnom sto dalje od njega.

LP
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#2 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by slobodann »

Neki dan si otvorio istu temu, dupla tema:

http://www.klix.ba/forum/ooooo-t115089.html
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by uglavnomja »

slobodann wrote:Neki dan si otvorio istu temu, dupla tema:

http://www.klix.ba/forum/ooooo-t115089.html

onda nije znao ovo sto sad zna :D
bboypatron
Posts: 106
Joined: 06/06/2012 16:28

#4 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by bboypatron »

uglavnomja wrote:
slobodann wrote:Neki dan si otvorio istu temu, dupla tema:

http://www.klix.ba/forum/ooooo-t115089.html

onda nije znao ovo sto sad zna :D
hahaha..upravo tako :)
Kontam Administratori su ažurni, izbrisat ce temu pod nazivom "OOOOO", ali 0 bodova.
VOLTMER
Posts: 3
Joined: 06/10/2013 22:16

#5 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by VOLTMER »

bboypatron wrote:Nedavno je bila prica o covjeku koji zaposljava Bosance u Njemackoj. Uglavnom radi se o prevari.
Covjek koristi 2 broja telefona, 2 email adrese, prica mu je jako dobro upakovana. Uzme 250KM za potpisivanje posrednickog ugovora i nestane. Zivi pod kirijom u Tuzli, koristi USB 3G Modem (MTel), nema nista prijavljeno u Tuzli. Bog zna da li mu je i ime Dzemal, kako se predstavlja.


Uglavnom sto dalje od njega.

LP
Eh jarane slabo si informisan!!!
Kod mene nema prevare, ja moje klijente šaljem u regularna, trajna zaposlenja u Njemačku. To su činjenice koje svakom novom klijentu prvo dokažem, da svojim očima vidi - jedino to su prave informacije, bez priče!
Ima i takvih koje iz određenih razloga ne mogu uzeti, sa kojima ne mogu praviti ugovor, pa se ne iznenađujem ni negativnim i zlonamjernim mišljenjima. Ali da se ljudi ne bi oslanjali ni na čiju priču već samo na ono što svojim očima vide pokažem i dokažem moj rad, pa i mailove kuharice koju sam zaposlio u predivnom hotelu na Alpama, iznad Minhena.
User avatar
szlava
Posts: 676
Joined: 10/03/2013 18:27

#6 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by szlava »

Imali toga posla da se sredi :D
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#7 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by paladinka »

Treba svako da sebi utuvi u glavu, nijedan posrednik za posao koji se ozbiljno bavi tim poslom, nece uzeti novac unaprijed. Tek od prve plate uzima par procenata, i to je to !
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#8 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by Zviz »

paladinka wrote:Treba svako da sebi utuvi u glavu, nijedan posrednik za posao koji se ozbiljno bavi tim poslom, nece uzeti novac unaprijed. Tek od prve plate uzima par procenata, i to je to !

Pravi posrednik ce naplatiti svoju uslugu a ne uzimati % od plate. Kao drugo to je nemoguce i realizovati (mislim na %) osim ako ce posrednik isplacivati plate :roll: Ali onda mi pricamo o agenturi, a ne obicnom posredniku, koja regrutuje radnike a ima kontakte sa nekim firmama. No kad je BiH u pitanju to je u jednu ruku i "neizvodljivo", jer jednom drzavljanu BiH treba maleno brdasce papirologije da bude na mjestu prije nego sto moze poceti raditi i kao takvi su jako ne atraktivni, jer ce i jedan Poljak raditi isti posao za iste pare a moze biti zaposljen u roku od tri dana, a ne u roku od dva mjeseca ili vise. Kod mene u gradu ima jedan nas iz Sanskog Mosta ima tesarsku firmu - pa su sve danci i jedan sa tih dole prostora (inace odvje zivi) zaposljeni, ponekad kad treba extra ljudi nabavi pokojeg poljaka (sezonski / periodski) i to je to... zasto nema nasih iz BiH? Zato sto ga kosta i treba da se oteli dok izganja papire. Tako da uzmati nene pare za neke papire o becanja od tog nema nista. Uzeti pare za konkretne kontakte tj. znas ima neko sto trazi pa ih spojis pa se vi dogovorite a eto da se ja pocastim to je sasvim druga stvar i po mojem misljenu to je opravdano. Sve drugo je goli lopovluk jer ljudi iz BiH su jedniki onima iz Somalije, Gvineje Bissau ili Laosa kad je u pitanju posao u drzavama koje su ujednako i clanice EU.
jety
Posts: 1
Joined: 23/10/2013 23:28

#9 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by jety »

bboy hvala na info,
Ak je mucak nek se zna
A sto se tice plate ja sam radila na crno tkz 24h njegovanje za 1200 pa i 900 eurica i bila SRETNA jer ovde zaradjujem tacno 0,00 KM mjesečno.
:idea:
VOLTMER
Posts: 3
Joined: 06/10/2013 22:16

#10 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by VOLTMER »

Čudi me samo da administrator ostavlja ovakve netačne ili zlonamjerne priloge i čini mi se da ću morati pokrenuti pravne korake zbog nanošenja imaterijalne i materijalne štete, jer kod mene nema prevare! To sam već objasnio u ranijem prilogu. Molim administratora da mi dostavi podatke autora pomenutog zlonamjernog priloga, inače ću morati pokrenuti postupak samo protiv KLIX.ba.
VOLTMER
Posts: 3
Joined: 06/10/2013 22:16

#11 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by VOLTMER »

ZVIZ je dao najtačniji komentar cijele situacije. Ja tako i radim, njemačke firme, kao građevinski koncern HOCHTIEF AG, ali i mnoge druge, obraćaju mi se direktno saopštavajući slobodna radna mjesta, ja tek tada konkretno tražim u internetu, sklapam posredničke ugovore i apliciram kod njemačkih firmi.

Ali tačno je i to da je veoma teško "izganjati" radne papire: samo deficitarna zanimanja mogu proći. Izuzetak su dipl.ing. građevinarstva i mašinstva, te medicinsko osoblje - ova zanimanja glatko prolaze; po njemačkim zakonskim propisima imaju štaviše pravo na tzv. PLAVU KARTU EU (DIE BLAUE KARTE EU)!
mirce787
Posts: 12
Joined: 05/01/2014 13:31

#12 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by mirce787 »

pazite ljudi, taj isti Voltmer je slao ljude i za Australiju i mnogi su ostali bez novaca. to je bilo 2005 godine. U sustini potpises sa njime predugovor i das pare i onda nestane. Takoce je u to vrijeme radila doticna gospoca Ajla u Sarajevu.
On ne smije pokrenuti nikakav postupak jer i sam zna da je vise puta prijavljivan i da se trenutno traga za njime ...
Pazite ljudi to je obican prevarant.
On ti ponudi posao i prijavite preko neke agencije u njemackoj samo da bi sebe pokrio ali 100% neces dobiti posao...
mirce787
Posts: 12
Joined: 05/01/2014 13:31

#13 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by mirce787 »

mirce787 wrote:pazite ljudi, taj isti Voltmer je slao ljude i za Australiju i mnogi su ostali bez novaca. to je bilo 2005 godine. U sustini potpises sa njime predugovor i das pare i onda nestane. Takoce je u to vrijeme radila doticna gospoca Ajla u Sarajevu.
On ne smije pokrenuti nikakav postupak jer i sam zna da je vise puta prijavljivan i da se trenutno traga za njime ...
Pazite ljudi to je obican prevarant.
On ti ponudi posao i prijavite preko neke agencije u njemackoj samo da bi sebe pokrio ali 100% neces dobiti posao...
prijasnja firma preko koje je kao fola zaposljavao sa zvala se "Omiseli" i bila je stacionirana u Sarajevu.
U predugovoru pise da ce ti vratiti pare ukoliko ti ne nace posao ali on nestane nekim cudom, takoce je i doticna gospocica Ajla nestala, i posle se uopste nisu ni javljali na mobitele ...
ti ljudi su samo prevaranti i nista vise i ne nasjedajte na prevare
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#14 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by _mufljuz_ »

VOLTMER wrote:ZVIZ je dao najtačniji komentar cijele situacije. Ja tako i radim, njemačke firme, kao građevinski koncern HOCHTIEF AG, ali i mnoge druge, obraćaju mi se direktno saopštavajući slobodna radna mjesta, ja tek tada konkretno tražim u internetu, sklapam posredničke ugovore i apliciram kod njemačkih firmi.

Ali tačno je i to da je veoma teško "izganjati" radne papire: samo deficitarna zanimanja mogu proći. Izuzetak su dipl.ing. građevinarstva i mašinstva, te medicinsko osoblje - ova zanimanja glatko prolaze; po njemačkim zakonskim propisima imaju štaviše pravo na tzv. PLAVU KARTU EU (DIE BLAUE KARTE EU)!
da je meni naci takve hohštaplere kao ti za jaja bih vas vjesao javno na trgovima - jos imas petlje se javljat nesto na forum i srat
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#15 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by Zviz »

Po novim izmjenama zakona o porezu ima nekih poslova u Danskoj koje mogu obavljati ljudi iz BiH! Nisam bas skroz u toku ali zigleda da to samo vazi za drzave bivse YU.

Nisam skroz u toku ali u principu moze vas Danski poduzentik uzeti u najam ako ispunajavate neke sitne kriterije - i naravno ako isto i on prema Danskoj drzavi (ali u ovaj obzir samo dolaze poduzetnici danskog drzavljanstva sa etabliranim fimama u Danskoj i samo za posao u Danskoj)


Rijec je o gradjevinskim radovima, variocima i monterima (sta sad misle sa monterima nisa u toku) ali predpostavljam za neke vrste konstrukcija).

Ali to su poslovi na jako katak period - mozda u vrh glave 2 do 2 i po mjeseca.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#16 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by Zviz »

_mufljuz_ wrote:
VOLTMER wrote:ZVIZ je dao najtačniji komentar cijele situacije. Ja tako i radim, njemačke firme, kao građevinski koncern HOCHTIEF AG, ali i mnoge druge, obraćaju mi se direktno saopštavajući slobodna radna mjesta, ja tek tada konkretno tražim u internetu, sklapam posredničke ugovore i apliciram kod njemačkih firmi.

Ali tačno je i to da je veoma teško "izganjati" radne papire: samo deficitarna zanimanja mogu proći. Izuzetak su dipl.ing. građevinarstva i mašinstva, te medicinsko osoblje - ova zanimanja glatko prolaze; po njemačkim zakonskim propisima imaju štaviše pravo na tzv. PLAVU KARTU EU (DIE BLAUE KARTE EU)!
da je meni naci takve hohštaplere kao ti za jaja bih vas vjesao javno na trgovima - jos imas petlje se javljat nesto na forum i srat

https://www.youtube.com/watch?v=KxqPlrwTsCg

:lol:
zullum2
Posts: 1
Joined: 03/09/2014 21:06

#17 Re: Džemal Voltmer zaposljava Bosance!!!

Post by zullum2 »

hešteg Džemal Voltmer iliti Dzemal neka ima oboje cisto zbog pretrazivanja

http://mup.ks.gov.ba/node/12435

A evo naseg dzeme i ovdje pri dnu stranice dok je jos advokat bio i to u ime Allaha dz.s. tobejarabi

http://www.419scam.org/emails/2013-04/1 ... 60.123.htm
Post Reply