Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#426 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

Vujošević o Musi nakon tekme:
Musa ima prostora da postane dobar igrač, ali dosta vode Miljackom treba da proteče da se to desi. Nadam se da će postati dobar igrač
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#427 Re: Džanan Musa

Post by svi u napad »

Diwan wrote:Vujošević o Musi nakon tekme:
Musa ima prostora da postane dobar igrač, ali dosta vode Miljackom treba da proteče da se to desi. Nadam se da će postati dobar igrač
Sve receno u jednoj recenici. Ako bude slusao Duleta bit ce nesto od njega. Momak ima velike oscilacije u igri i neko mu mora pomoci da se razvija u pravom pravcu.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#428 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

svi u napad wrote:
Diwan wrote:Vujošević o Musi nakon tekme:
Musa ima prostora da postane dobar igrač, ali dosta vode Miljackom treba da proteče da se to desi. Nadam se da će postati dobar igrač
Sve receno u jednoj recenici. Ako bude slusao Duleta bit ce nesto od njega. Momak ima velike oscilacije u igri i neko mu mora pomoci da se razvija u pravom pravcu.
On nema konstancu dobrih igara, da li zbog umora i čestih utakmica, da li zbog glave. Meni djeluje da je više do njegove glave. Često djeluje indisponirano - šta će biti sa 30, kad vec sada djeluje ponekad kao da igra preko one stvari. Onda emocionalna nestabilnost, što i ne čudi zbog godina, ali ako misli da se nametne, mora poraditi na svakom segmentu. Puno pure još treba pojesti da bi bilo nešto od njega.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#429 Re: Džanan Musa

Post by svi u napad »

svi u napad wrote:
Diwan wrote:Vujošević o Musi nakon tekme:
Musa ima prostora da postane dobar igrač, ali dosta vode Miljackom treba da proteče da se to desi. Nadam se da će postati dobar igrač
Sve receno u jednoj recenici. Ako bude slusao Duleta bit ce nesto od njega. Momak ima velike oscilacije u igri i neko mu mora pomoci da se razvija u pravom pravcu.
Slazem se stobom. Mislim da je puno do glave i da bi trebao angazovati nekog sportskog psihologa da mu pomogne. Nazalost kod nas svi bjeze od psihiloga kao od kuge.Zivio.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#430 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Hebem ti forum kad svako može svašta komentarisati...

Ono bi njega poslalo psihologu...

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#433 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

Musa i Gordić u najboljoj petorci ABA lige

https://sportsport.ba/kosarka/musa-i-go ... ige/270999

Ali zato nema mjesta u prvoj petorci Cedevite .... al eto, još malo nek fura dalje, bilo gdje
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#434 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Iznenadilo me ovo :thumbup:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#435 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

nema me tamo wrote:Iznenadilo me ovo :thumbup:
i mene, mada mislim da je tu bilo nekih drugih uplita. Musa ide ove godine na draft, valja malo statistiku pojačati :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#436 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Musu je ubio u pojam Jurij Zdovc....ali ubio citavu sezonu. Dzanan mu je sluzio kao jedini na koga se mogao izderati. Musa je imao minutazu pa ajmo reci solidnu ali je slobodu u igri imao za kurac i igrao je vecinu utakmica cuceci u cosku dok se Roko i Cherry izdrkavaju po terenu. I sa takvom igrom je bio najkonstantniji igrac Cedevite a da je imao svu slobodu ja vjerujem da bi mu statsitike bile impresivne. Isto tako je primjetno da je Musa izgubio sut i sa trice i sa dvice ali je popravio odbranu i recimo veceras protiv Buducnosti je odlicno odigrao odbranu ali napad vrlo lose. Njemu je prijeko potrebno ono sto je Luka Doncic dobio u realu....odgovornost i sloboda u igri a ponaqjvise jedan zaista ozbiljniji klub od Cedevite prije nego ode u NBA.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#437 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Sve je do Zdovca kojem želim brzu smrt ni manje ni više.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#438 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Sjetite se Nurkića u Cedeviti. Imao je i on ovih situacija.
:izet: Zdovca i Cedevitu, draft i vozi odavde.
Naravno, nije loša opcija da ga s drafta proslijede u Fener, Real ili nekog drugog euroligaša na sezonu.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#439 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

Tomahawk11 wrote:Sjetite se Nurkića u Cedeviti. Imao je i on ovih situacija.
:izet: Zdovca i Cedevitu, draft i vozi odavde.
Naravno, nije loša opcija da ga s drafta proslijede u Fener, Real ili nekog drugog euroligaša na sezonu.
Neda mu šupak da igra - ubi mu samopuzdanje, kako netko napisa. Ovo što Zdovc radi s njim je pravi mobing i psihološka tortura i mučenje. Bježi mali od šupačke ekipe, gdje klauni i starosjedioci poput Ukiča mogu igrati i raditi šta hoće
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#440 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#441 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Diwan wrote:
Tomahawk11 wrote:Sjetite se Nurkića u Cedeviti. Imao je i on ovih situacija.
:izet: Zdovca i Cedevitu, draft i vozi odavde.
Naravno, nije loša opcija da ga s drafta proslijede u Fener, Real ili nekog drugog euroligaša na sezonu.
Neda mu šupak da igra - ubi mu samopuzdanje, kako netko napisa. Ovo što Zdovc radi s njim je pravi mobing i psihološka tortura i mučenje. Bježi mali od šupačke ekipe, gdje klauni i starosjedioci poput Ukiča mogu igrati i raditi šta hoće
I sampouzdanje i odlican sut koji je imao ali zato mu je popravljena odbrana za 300%! Prosle godine u finalnim utakmicama protiv Partizana Musa je bio igrac odluke za Cedevitu svojim tricama a evo u dvije utakmice protiv Buducnosti postigao je ukupno 10 sto je stvarno tanko. Evo u zadnjoj cetvrtini nije uopste ni igrao. I u samoj igrli obicno samo popunjava roster cuceci u cosku dok se Cherry i Ukic izivljavaju sa loptom. I onda naravno kada se docepa lopte ko zvijer sa lanca od navale adrenalina i velike zelej da postigne poene napravi glupost ili nerezonski sut.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#442 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

I šta sad Diwane kad je Musa dao 33 poena i 7 asistencija?
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#443 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

nema me tamo wrote:I šta sad Diwane kad je Musa dao 33 poena i 7 asistencija?
jeste protiv predposljednje ekipe u Hrvatskom prvenstvu.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#444 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

nema me tamo wrote:I šta sad Diwane kad je Musa dao 33 poena i 7 asistencija?
Igro protiv Kaknja :D

Ako primjetiš, pokretač teme o Musi je moja malenkost, što govori da sam vidio potencijal Musa da bude jedan od naših najboljih igrača ever, a što ne znači da ne treba da ga kritikujem.

Žao mi je zbog njegovog statusa u Cedeviti za koji mislim da je nepravedan, ali s druge strane da je otišao negdje drugdje ne znamo kako bi to izgledalo. Meni je jedna Mega lijepa sredina koja daje priliku mladim igračima, a sada je kasno za to.

Bio bi budala da još jednu sezonu provede u Cedeviti pod ovakvim uslovima i tretmanu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#445 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Diwan wrote:
nema me tamo wrote:I šta sad Diwane kad je Musa dao 33 poena i 7 asistencija?
Igro protiv Kaknja :D

Ako primjetiš, pokretač teme o Musi je moja malenkost, što govori da sam vidio potencijal Musa da bude jedan od naših najboljih igrača ever, a što ne znači da ne treba da ga kritikujem.

Žao mi je zbog njegovog statusa u Cedeviti za koji mislim da je nepravedan, ali s druge strane da je otišao negdje drugdje ne znamo kako bi to izgledalo. Meni je jedna Mega lijepa sredina koja daje priliku mladim igračima, a sada je kasno za to.

Bio bi budala da još jednu sezonu provede u Cedeviti pod ovakvim uslovima i tretmanu.
100% si u pravu i ja sam pisao o tome i odnosu Zdovca prema njemu.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#446 Re: Džanan Musa

Post by insaneinthebrain »

Bravo Dzanane sine :thumbup: :bih:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#447 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Diwan wrote:
nema me tamo wrote:I šta sad Diwane kad je Musa dao 33 poena i 7 asistencija?
Igro protiv Kaknja :D

Ako primjetiš, pokretač teme o Musi je moja malenkost, što govori da sam vidio potencijal Musa da bude jedan od naših najboljih igrača ever, a što ne znači da ne treba da ga kritikujem.

Žao mi je zbog njegovog statusa u Cedeviti za koji mislim da je nepravedan, ali s druge strane da je otišao negdje drugdje ne znamo kako bi to izgledalo. Meni je jedna Mega lijepa sredina koja daje priliku mladim igračima, a sada je kasno za to.

Bio bi budala da još jednu sezonu provede u Cedeviti pod ovakvim uslovima i tretmanu.

Pa to i hocu da ti kazem u suštini tad kad si ga spominjao nije mu se ni igrala vjerovatno hrvatska liga sad nakon što i nije dobio lopti i svega u dvije utakmice protiv buducnosti ( predpostavljam da nije dobio ) iživljavao se na ovima..

Pa uvjeren sam da u Hrvatskoj ligi da hoce moze 20 do 25 poena imati u prosjeku.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#448 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Da hoce, može.

Hrvatska liga.
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#449 Re: Džanan Musa

Post by Rob_Atl »

svi veliki portali i novine Musu imaju u prvoj rundi drafta izmedju 17-25
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#450 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Ono kad te trener pohvali :-)

https://sportsport.ba/kosarka/zdovc-nap ... upa/272454

Jebem ga u one zvalje Slovenacke zadnjih par utakmica Musa je poslije Cherria igrao odlicnu odbranu i njegovim ulascima se rezultat drasticno mijenjao. Radi odbrane je sjebo svoj fantasticni napadacki ucinak. Naravno glup trener kao sto je Zdovc izgleda jos uvijek nije skonto da na svijetu ima bezbroj igraca koji nisu nesto odbrambeni ali zato jesu napadacki. Moj Dzanane mogla bi tebi jebena Cedevita doci karijere!
Post Reply