Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#376 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Za 5 godina ce biti zvijer ako ne bude povreda i odvajanja od pravog puta
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58764
Joined: 03/08/2010 19:04

#377 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diwan wrote:
Musa: Za pet godina želim da budem najbolji na svijetu
https://sportsport.ba/kosarka/musa-za-p ... etu/265813

Drago dijete, ukratko - don't shit :zzzz:

nek za 5 godina bude najbolji u BiH
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#378 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Prvo se treba maknuti iz Cedevite.
Ili da dođe neko da vodi ekipu ko bi od njega mogao napraviti boljeg igrača.
Zdovc....on je izgubio kompas, nakrpio Amera, prava ona divljanerska bundesligaška ekipa tipa Ludwisburg.
Uz ove njihove olupine tipa Roko.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#379 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

nema me tamo wrote:Za 5 godina ce biti zvijer ako ne bude povreda i odvajanja od pravog puta
Bojim se samo da mu se ne desi kao sa Svojatac beef, koji svake sezone treba da 'eksplodira', ali to nikako da se desi. Musa je ipak civilizovanije od spomenutog, jedino što mu fali doza kritičnosti, realiteta i razumnosti i da ne bude po defaultu balkanac, a kako je krenulo teško da ne postane.

Neka nama Muse, fali nam dobrih igrača, a da bude jedan od boljih euroligaških igrača - ja zadovoljan.

A on može sanjati šta hoće ....
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#380 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Eksplodirao je davno svojatac beef to što nam je 90 posto građana retardirano i misli da treba da ima 200 miliona za 5 godina to je druga stvar..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58764
Joined: 03/08/2010 19:04

#381 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diwan wrote:
nema me tamo wrote:Za 5 godina ce biti zvijer ako ne bude povreda i odvajanja od pravog puta
Bojim se samo da mu se ne desi kao sa Svojatac beef, koji svake sezone treba da 'eksplodira', ali to nikako da se desi. Musa je ipak civilizovanije od spomenutog, jedino što mu fali doza kritičnosti, realiteta i razumnosti i da ne bude po defaultu balkanac, a kako je krenulo teško da ne postane.

Neka nama Muse, fali nam dobrih igrača, a da bude jedan od boljih euroligaških igrača - ja zadovoljan.

A on može sanjati šta hoće ....

i ja
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#382 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Tomahawk11 wrote:Prvo se treba maknuti iz Cedevite.
Ili da dođe neko da vodi ekipu ko bi od njega mogao napraviti boljeg igrača.
Zdovc....on je izgubio kompas, nakrpio Amera, prava ona divljanerska bundesligaška ekipa tipa Ludwisburg.
Uz ove njihove olupine tipa Roko.
Nemoj tako o Zdovcu. Ludwigsburg ipak ima 9 crnaca :lol: :oops:

Osim ako nisi mislio na stil igre.... :-D
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#383 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »



A ovaj mi je najmrži igrač, jer je najveća ubleha u istoriji sporta.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#384 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

zlajapravaraja wrote:
Tomahawk11 wrote:Prvo se treba maknuti iz Cedevite.
Ili da dođe neko da vodi ekipu ko bi od njega mogao napraviti boljeg igrača.
Zdovc....on je izgubio kompas, nakrpio Amera, prava ona divljanerska bundesligaška ekipa tipa Ludwisburg.
Uz ove njihove olupine tipa Roko.
Nemoj tako o Zdovcu. Ludwigsburg ipak ima 9 crnaca :lol: :oops:

Osim ako nisi mislio na stil igre.... :-D
Ma stil igre....a tačno imaš osjećaj da imaju 6, a ne 3 divljanera....doduše, nije daleko, ne moraju svi biti Ameri :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#385 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

zlajapravaraja wrote:
A ovaj mi je najmrži igrač, jer je najveća ubleha u istoriji sporta.
Kad je ono na neku foru završilo u Panati i sad jedan derbi sa Olympom....najjači komentar....

- Roko Leni Ukić je ušao strašno u utamicu, prvi napad, prodor pod koš i polaganje....i to je bilo to od njega :lol: :lol:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#386 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Tomahawk11 wrote:
zlajapravaraja wrote:
A ovaj mi je najmrži igrač, jer je najveća ubleha u istoriji sporta.
Kad je ono na neku foru završilo u Panati i sad jedan derbi sa Olympom....najjači komentar....

- Roko Leni Ukić je ušao strašno u utamicu, prvi napad, prodor pod koš i polaganje....i to je bilo to od njega :lol: :lol:
Samo činjenica da je nekako dospio do hrvatske reprezentacije i stalno se odazivao dok ionako nisu imali plejmejkera ga je prodala po svijetu, inače bi on i danas igrao u Splitu.

Na nebitnim utakmicama izbuši koš, kad zagusti nema ga nigdje. Klasični choker.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#387 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Tomahawk11 wrote:
zlajapravaraja wrote:
Tomahawk11 wrote:Prvo se treba maknuti iz Cedevite.
Ili da dođe neko da vodi ekipu ko bi od njega mogao napraviti boljeg igrača.
Zdovc....on je izgubio kompas, nakrpio Amera, prava ona divljanerska bundesligaška ekipa tipa Ludwisburg.
Uz ove njihove olupine tipa Roko.
Nemoj tako o Zdovcu. Ludwigsburg ipak ima 9 crnaca :lol: :oops:

Osim ako nisi mislio na stil igre.... :-D
Ma stil igre....a tačno imaš osjećaj da imaju 6, a ne 3 divljanera....doduše, nije daleko, ne moraju svi biti Ameri :oops:
Pa ja, dodaj im još Roka-Lenija i Omerhođića, i ispunio si ludvigsburšku kvotu divljaka :lol:
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#388 Re: Džanan Musa

Post by palermo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Diwan wrote:
Musa: Za pet godina želim da budem najbolji na svijetu
https://sportsport.ba/kosarka/musa-za-p ... etu/265813

Drago dijete, ukratko - don't shit :zzzz:

nek za 5 godina bude najbolji u BiH
Veliš od Sejfića da bude bolji za pet godina.....


Bravo Džanane tako razmišlja sportista koji ima ambiciju i vjeruje u sebe..... :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58764
Joined: 03/08/2010 19:04

#389 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

palermo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Musa: Za pet godina želim da budem najbolji na svijetu
https://sportsport.ba/kosarka/musa-za-p ... etu/265813

Drago dijete, ukratko - don't shit :zzzz:

nek za 5 godina bude najbolji u BiH
Veliš od Sejfića da bude bolji za pet godina.....


Bravo Džanane tako razmišlja sportista koji ima ambiciju i vjeruje u sebe..... :thumbup:[/quote]


najbolji BiH kosarkas,znaci pored nurkica,koji je trenutno nas najbolji igrac
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#390 Re: Džanan Musa

Post by Nadzorna_ploca »

Odlican odlican protiv Olimpije. :thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#391 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Strašan protiv Olimpije..

Inace nakon detaljno odgledane utakmice cak i nakon sto ga krene saigraci mu opet okrecu leđa svi osim Stipanovica našeg...
Sto znaci kad ga ne krene ne jebu ga 2%..

Treba on uvijek igrati na ovaj nacin i otkrivat se sam, a ne biti u cosku..
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#392 Re: Džanan Musa

Post by insaneinthebrain »

bravo sine Dzanane, samo deri :thumbup: :bih:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#393 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

nema me tamo wrote:Strašan protiv Olimpije..

Inace nakon detaljno odgledane utakmice cak i nakon sto ga krene saigraci mu opet okrecu leđa svi osim Stipanovica našeg...
Sto znaci kad ga ne krene ne jebu ga 2%..

Treba on uvijek igrati na ovaj nacin i otkrivat se sam, a ne biti u cosku..
I sam Musa je kriv - ponekad djeluje prilično letargičan, kao da se uklopi u sivilo ekipe. Mora mnogo mnogo više da grize. Gledajući jedan žar, polet i želju jednog Dončića, Musa izgleda k'o polumrtav.

Odlična utakmica s njegove strane ali ako hoće da nešto ozbiljnije da napravi od karijere ovo ne smiju da budu sporadični pucnji/utakmice.

Nažalost, igra i u šupačkoj ekipi, sa polušupačkim trenerom. Da se zove Ante umjesto Džanan vjerovatno bi imao bolji tretman.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#394 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Jeste, samo što Dončić igra u jednom Realu, ima podršku i trenera i saigrača, ima sistem što se od Cedevite ne može očekivati, recimo u onoj utakmici sa Zvezdom u BG, pa to nije ličilo ninašta, totalno neozbiljna i loše selektirana ekipa, Zvezda je za njih bila Chicago Bullsi sa Jordanom.
U tom džumbusu od taktike, izgubio bi se svako. I ovo su izgubili sa mizernim brojem datih poena, Musa skoro pola dao. Nema tu ni kontinuiteta niti napredovanja.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#395 Re: Džanan Musa

Post by palermo »

Podsjeća me ova priča oko Džanana na sve one priče oko Edina Džeke.....

Kao što Edin nikada nije nekim mogao biti dovoljno dobar, tako izgleda ni Džanan ne može biti.

Dečko ima 18 godina, već sad je jedan od najboljih igrača ABA lige, bit će izabran u prvom krugu drafta, sad da li će biti 15 ili 25 i nije mnog važno, na ljeto ili najkasnije za godinu dana bit će u NBA.......malo li je...
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#396 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Veceras izvanredna partija protiv Olimpije. sam je vratio -15 Olimpije ali pored nadobudnog Ukica tesko da je mogao sta vise. 24 poena sa sutem 66%!!!
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#397 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

Tomahawk11 wrote:Jeste, samo što Dončić igra u jednom Realu, ima podršku i trenera i saigrača, ima sistem što se od Cedevite ne može očekivati, recimo u onoj utakmici sa Zvezdom u BG, pa to nije ličilo ninašta, totalno neozbiljna i loše selektirana ekipa, Zvezda je za njih bila Chicago Bullsi sa Jordanom.
U tom džumbusu od taktike, izgubio bi se svako. I ovo su izgubili sa mizernim brojem datih poena, Musa skoro pola dao. Nema tu ni kontinuiteta niti napredovanja.
Da, Luka je projekat Reala, dok to Musa nažalost nije. Politika Cedevite je u najmanju ruku glupa - toliko para troše bez ikakvih rezultata. Ajd barem da ima nekog hajra od silnih afro-amerikanaca, ovako ... Pitanje je šta bi se desilo da je izabrao drugu ekipu. Kao što netko napisa, ako odluči da i sljedeću sezonu ostane u Evropi, treba im dati ultimatum - da bude glavni igrač u ekipi ili nek sebi traži nafaku negdje drugdje.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#398 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Ja mislim, jer vidim, da Džanan u međuvremenu igra i previše. Cedevita igra 3-4 utakmice sedmično, što je daleko najžešći ritam u Evropi od svih klubova jer igraju 3 lige i jedan kup, a on u svakoj provodi 25+ minuta zadnjih nekoliko sedmica.

Očigledno je umoran i iscrpljen, pogotovo što uvijek igra odbranu na najopasnijem vanjskom igraču kad je u igri. Bilo je mnoštvo šuteva zadnjih sedmica koji nisu ni došli do obruča, ali to se ne vidi na hajlajtsima.

Gledajte uostalom danas utakmicu protiv Zadra, vidjecete da čitava Cedevita više ne može. A za njega onako krhkog se baš bojim...
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#399 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:Ja mislim, jer vidim, da Džanan u međuvremenu igra i previše. Cedevita igra 3-4 utakmice sedmično, što je daleko najžešći ritam u Evropi od svih klubova jer igraju 3 lige i jedan kup, a on u svakoj provodi 25+ minuta zadnjih nekoliko sedmica.

Očigledno je umoran i iscrpljen, pogotovo što uvijek igra odbranu na najopasnijem vanjskom igraču kad je u igri. Bilo je mnoštvo šuteva zadnjih sedmica koji nisu ni došli do obruča, ali to se ne vidi na hajlajtsima.

Gledajte uostalom danas utakmicu protiv Zadra, vidjecete da čitava Cedevita više ne može. A za njega onako krhkog se baš bojim...
Ma dobro sto se tice minutaze nije to nista sto jedan momak od 19 godina ne moze podnjeti...zato imaju smanjen broj treninga sto naravno nije dobro. Mene vise brine to sto mi se cini da je izgubio ono svoj staro samopouzdanje i sto u vecini utakmica vidi se bar kad su sutevi u pitanju da ima strah i to strah od reakcije sa klupe. Kaed ga krene kao protiv Olimpije onda OK on gilja i ide ali mu fali one drskosti da uzme "iz ruku" tu zadnju loptu i odluci utakmicu. Doduse ima strasnu opstrukciju od Roka Ukica (doduse od njega imaju skoro svi) i n jemu zaista fali liderstvo koje recimo ima u reprezentaciji. Zdovc ga je do mozda zadnje 2-3 utakmice kaznjavao za svaku gresku i nad njim trenirao strogocu sto moze biti i dobro za neke igrace ali za Musu nikako jer to je extra talenat kojem moras sto sta istrpiti da bi pokazao svoju punu raskos. U principu Cedevita me strasno podsjeca na Romu....puno imena a karina od igre i karina od trenera. Na kraju krajeva Zdovc i Ukic radi slicne igre su popili i nogu iz AEK-a ako se ne varam. Zadar je neka sasvim druga prica u kojoj Musa igra protiv strasnog nacionalizma i ustasluka sto njegovim gofinama zaista pravi pritisak i prevelika koilicina adrenalina koju on redovito ima ode u kontra smjeru.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#400 Re: Džanan Musa

Post by Thorgerson »

Kakav mu je ugovor sa Cedevitom.

Jebiga, trebao je iskoristiti onaj zamah koji je imao sa kadetskom repkom. Tesko da ce ponovo imati onakvih svojih 5 minuta. Da, bio bi mac sa 2 ostrice otici u neku jacu ekipu, ali ako si talenat i ako imas ono nesto - uspjet ces.

Ako nisi preodredjen za nesto veliko isto ti, propao u Cedeviti ili Realu. :D Ne govorim za Musu, nego onako opcenito. Kad si u velikoj ekipi, i ako nisi za prvih 5, 10 posudit ce te opet nekoj jacoj ekipi, gdje ces igrati. Ako znas i zazluzujes vratit ce te.

Mislim Musa se jebe sa nekakvim Ukicem i Zdovcom, daj ba. :run:
Post Reply