Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#351 Re: Džanan Musa

Post by al-em »

protiv zvezde nedavno zabio 17 koseva, prosle godine sam dobio partizan pred kraj aba sezone, u svakoj utakmici eurokupa ove godine dvocifren,osim ove zadnje utakmice, a u prosjeku 15 minuta, tako da prica o jacim utakmicama nije tacna, jedino je zakazao zadnju sa buducnosti,ali je i malo igrao

zdovc doveo 4 crnca i naravno musa je tu tek 5 opcija, treba on ici iz ove cedevite dogodine, u nekog euroligasa, dovesce njega zelimir u fener
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#354 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »


Svaki poen izgleda odlicno, baš ima lijep skok šut..
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#355 Re: Džanan Musa

Post by Itsoktobealone »

al-em wrote:protiv zvezde nedavno zabio 17 koseva, prosle godine sam dobio partizan pred kraj aba sezone, u svakoj utakmici eurokupa ove godine dvocifren,osim ove zadnje utakmice, a u prosjeku 15 minuta, tako da prica o jacim utakmicama nije tacna, jedino je zakazao zadnju sa buducnosti,ali je i malo igrao

zdovc doveo 4 crnca i naravno musa je tu tek 5 opcija, treba on ici iz ove cedevite dogodine, u nekog euroligasa, dovesce njega zelimir u fener
Igra dobro ove godine al' sam i dalje mišljenja da je trebao preći u neki jači europski klub da se kali sa boljima od sebe. Po mogučnosti Euroliga.

Svejedno, on ako se odabere za NBA draft projektiraju mu bilo gdje izmedju 10-14 mjesta. Iz cedevite je lahko otići.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#356 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Ne mora on nigdje još..

Ja bi ga ostavio jos jednu sezonu u Cedeviti..
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#357 Re: Džanan Musa

Post by It_is_a_Leclerc »

Za Musu bi bilo najbolje da ga odaberu u prvoj rundi i onda proslijede negdje u Euroligu na kaljenje, kao što su Spursi pustili Milutinova u Olympiacos gdje je čovjek eksplodirao ove sezone. Ima on puno, puno aspekata na kojima treba raditi prije neke ozbiljnije uloge u NBA-u, barem po mom mišljenju. Jer, pik ne garantuje ništa. Bio je i Hezonja 5. pa ga eno na korak da se počne baviti nečim drugim.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#358 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Cuj po tvom misljenju..

Po misljenju svakoga ko je bar malo gledao kosarku...
Kakav crni NBA bice spreman za jedno 3 godine, a pitanje hoce li i tada treba rada i rada još...

ABA ligu moze igrati, Euroliga mu je vec problem..
Doncic je vec takav talenat da je pitanje hoce li se pojaviti neko poslije njega da radi ovo s 18..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#359 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Realno, on dobija svoje minute ove sezone u Cedeviti.
Sjetimo se prošle sezone, nije to bilo ni bliu ove sad.
Da bi bio NBA životinja, trebaju hektolitri i hektolitri prolivenog znoja.
Treba odraditi i po 4 utakmice u 7 dana, i to često sve 4 provedeš u putu širom USA.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#360 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Tomahawk11 wrote:Realno, on dobija svoje minute ove sezone u Cedeviti.
Sjetimo se prošle sezone, nije to bilo ni bliu ove sad.
Da bi bio NBA životinja, trebaju hektolitri i hektolitri prolivenog znoja.
Treba odraditi i po 4 utakmice u 7 dana, i to često sve 4 provedeš u putu širom USA.


Ma govna trebao je prošlu sezonu imati ovu minutazu bez ikakvog patriotizma ovo kazem jer jeste dovoljno bio dobar..
Ove sezone bi trebao imati jos vecu nego sto sad ima..

Bice to dobro sve ako na pravi nacin bude odlucivao i tek otisao u NBA za jedno 3 godine kad nabaci misice..
Tad ce da bude zvijer.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#361 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

nema me tamo wrote:
Tomahawk11 wrote:Realno, on dobija svoje minute ove sezone u Cedeviti.
Sjetimo se prošle sezone, nije to bilo ni bliu ove sad.
Da bi bio NBA životinja, trebaju hektolitri i hektolitri prolivenog znoja.
Treba odraditi i po 4 utakmice u 7 dana, i to često sve 4 provedeš u putu širom USA.


Ma govna trebao je prošlu sezonu imati ovu minutazu bez ikakvog patriotizma ovo kazem jer jeste dovoljno bio dobar..
Ove sezone bi trebao imati jos vecu nego sto sad ima..

Bice to dobro sve ako na pravi nacin bude odlucivao i tek otisao u NBA za jedno 3 godine kad nabaci misice..
Tad ce da bude zvijer.
Ok, eto da uzmemo da je tajming kratak za tu sezonu, opet neće propasti.
Evo, recimo, Fener je uzeo Biberovića.
Baš me zanima kako će dozirati.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#362 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Ma joj evropski klubovi ima da se otimaju za njega...
Ja ipak govorim o svemu zbog drafta, mada frajer ima strasan rezime i za draft..

A nekako sve imam osjecaj da ga je uzeo Fener kad je trebao da bi eksplodirao ovu sezonu on pod pravim trenerom i igracima..
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#363 Re: Džanan Musa

Post by It_is_a_Leclerc »

nema me tamo wrote:Cuj po tvom misljenju..

Po misljenju svakoga ko je bar malo gledao kosarku...
Kakav crni NBA bice spreman za jedno 3 godine, a pitanje hoce li i tada treba rada i rada još...

ABA ligu moze igrati, Euroliga mu je vec problem..
Doncic je vec takav talenat da je pitanje hoce li se pojaviti neko poslije njega da radi ovo s 18..
Pa moram napisati po mom mišljenju jer su ovdje svi silno osjetljivi kad se radi o Musi. Ne daj Bože napisati da šta ne valja. K'o da im iz džepa otimaš.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#365 Re: Džanan Musa

Post by zavrzlama »

Musa ima male sanse da izraste u dobrog igraca ukoliko ostane jos jednu sezonu u Cedeviti..

Njemu treba trener koji ce izvuci maksimum iz njega i odrediti ulogu koju ce igrati u ekipi...Musa je los u odbrani a zbog straha veoma cesto ima los izbor suteva,tako da u prosjeku na svakoj utakmici ima jedanu ili vise"air ball" sto opasno gubi na samopouzdanju...
PeppermintSA
Posts: 1908
Joined: 05/08/2010 20:00

#366 Re: Džanan Musa

Post by PeppermintSA »

Trebao je Musa otići kod Željka u Fener kada ga je on tražio.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#367 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Auuuuu šta uradi Zadru u produžetku
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#368 Re: Džanan Musa

Post by insaneinthebrain »

bravo DZanane :thumbup:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#369 Re: Džanan Musa

Post by bingov buraz »

Igra dijete!
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#370 Re: Džanan Musa

Post by zavrzlama »

Nekako mi se cini da je Musa u zadnjih 5-6 mjeseci ostao na istom levelu...njegova igra postaje dosadna i ne vidi se progres....uglavnom trckara bjezeci od odgovornosti i svaki put ako ima imalo otvoren sut puca tricu i kad dvije zaredom promasi,zbog izgubljenog samopouzdanja igra siguricu praveci asistencije po kvalitetu slabijim igracima od sebe i njih pravi korisnijim i boljim za tim od njega samog.

Nemojte samo tek mu 18 godina...Musa je u problemu da predje u next level...
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#371 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Gledao sinoć prvo poluvrijeme. Musa odličan, odigrao 14 minuta, ubacio 7 poena, sjajna odbrana, pa su s njim na terenu napravili razliku od +20 u najkraćem mogućem roku.

Prebacim na fudbal, kontam gotovo je to. Kad vidim sad, u drugom ga više nije ni uvodio, a to drugo poluvrijeme su izgubili 22 razlike uz 52 primljena poena, a time i utakmicu.

Koji je to kreten od trenera, majku mu hebem ćelavu konjušarsku.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#372 Re: Džanan Musa

Post by Nadzorna_ploca »

Kod 74-70 za Cedevitu uzima Musa loptu ocistili mu teren i on dribla u noge. I generalno cijelu je utakmicu tanak. Fali mu nesto. Jednu dobar drugo tanak ko baslija.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#373 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Nadzorna_ploca wrote:Kod 74-70 za Cedevitu uzima Musa loptu ocistili mu teren i on dribla u noge. I generalno cijelu je utakmicu tanak. Fali mu nesto. Jednu dobar drugo tanak ko baslija.
Musi je u Cedeviti Zdovc ubio samopouzdanje i nad njim konstantno trenira strogocu. Musa se boji da sutne tricu jer mu Zdovc konstantno sere sa klupe uradio dobro ili uradio lose. Kad zasere skoro pa uvijek ide na kllupu za razliku od ostalih igraca. Roko ga poprilicno ignorise u igri a ni Cherry se bas ne lomi da mu da loptu kada je slobodan. Medjutim Musina igra na kos je najkonkretnija i igra odlicno sa Stipanovic pik igru. Musi samo treba dati puno vise slobode i imati strpljenja sa njim kao sto ima strpljenja trener Reala sa Doncicem. Jedno od jacih oruzja Muse je trica ali u zadnje vrijeme svaku koju je opucao vidi se izuzetna nesigurnost u tom sutu za razliku od reprezentacije gdje mu Dule daja maksimalno povjerenej i skoro pa totalno odrjesene ruke pa zato i igra sa svojih 18 godina u reprezentaciji kao da ima puno vise. Nije mala stvar jednoj Rusiji sa 18 godina zabiti 16 poena.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#374 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Tako je druže Hrasno38.

Cedevitina igra se svodi na ispucavanje Amera bez rezona nakon 10 sekundi, a pridružio im je se i istetovirani kockar i centar Omerhođić, koji je već umislio da je neki kurac u ekipi. Danas mu je se naljutio i Musa jednom kad ga je previdio na cistom ziceru i opalio bezveznu tricu preko ruke.

O Ukiću ne namjeravam trošiti riječi, osim da ne mogu da vjerujem da taj lik igra u iole ozbiljnijoj ligi... :lol: :lol: :lol:

Zdovc je pizda od trenera, i Cedevita neće osvojiti ni hrvatski kup s njim, a kamoli ABA ligu, o kojoj više i nema govora. Dobija otkaz još u januaru ako ovako nastave da se raspadaju.

Musa mu igra 25-30 minuta svake 2 večeri, a koristi ga samo da mu igra odbranu, koju Musa igra vrlo korektno. Tu i tamo u hrvatskoj ligi bljesne i zabije preko 20 protiv amatera, ali više iz nekog bijesa, nego planski. A mogao bi i u ABA imati prosjek od 20 uz solidne procente.

Jedino je Nichols sigurnija napadačka opcija od njega u ovom smeću od ekipe , a opet sam Roko Leni baci po 5-6 cigli po utakmici na Džananov jedan šut.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#375 Re: Džanan Musa

Post by Diwan »

Musa: Za pet godina želim da budem najbolji na svijetu
https://sportsport.ba/kosarka/musa-za-p ... etu/265813

Drago dijete, ukratko - don't shit :zzzz:
Post Reply