Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3812
Joined: 10/04/2014 18:25

#2076 Re: Džanan Musa

Post by dulekrele »

Malo skromnosti mu ne bi falilo.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#2077 Re: Džanan Musa

Post by Murat Sabanovic »

vazna wrote: 20/09/2021 14:24 @Iker C na aparatima :izet:
I to na Fikrinim aparatima...
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2078 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

dobro, fin pocetak. ali sacekati i vidjeti jos malo vise. bice tu i uspona i padova i to je ok, ali ako si jednu tekmu izdominiro, nije razlog dizati se odmah u nebo.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2079 Re: Džanan Musa

Post by drag_gost »

vazna wrote: 20/09/2021 14:24 @Iker C na aparatima :izet:
Digao ruku na sebe...
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2080 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Ovo sto je sad uradio Dzenan trebao je uraditi nakon Cedevite i o tome sam pisao ovdje ja i par forumasa za razliku od vecine koji su bodrili njegov odlazak u NBA. U zivotu mora postojati put za sve (mada postoje iznimke kao sto je npr. iznenadno bogacenje) pa tako i u sportu. Ne mozes iz osnovne skole upisati doktorat. Sport pored svega trazi iskustvo. Doncic je taj svoj put izvanredno odradio i zato i jeste danas to sto jeste uz neizmjerno ogroman talenat. Ja i danas mislim da je Musa izabrao ispravan put i da mu je u glavi sve poslozeno kao Luki da bi i te kako bio na vecem nivou nego sto je danas. Ali za njega nista nije gotovo i ovo sa Breoganom je kao izmseljno za Dzenana. Em ce imati ogromnu minutazu, em ce biti vodja i kapiten ekipe em igra u prejakoj evropskoj ligi i naravno moci ce i svoje kvalitete pokazati u reprezentaciji. San snova za sticanje iskustva i vjerovatni povratak u NBA.
Sto se tice prve utakmice ja uvijek nekako volim reci da se prvi macici bacaju u vodu.....vidjet cemo tamo negdje nakon 10 kola gdje je Musa i da li je ovih 25 poena jednostavno fantastican dan ili odlicna forma i njegov individualni kvalitet.
U svakom slucaju sa uzitkom cu sada pratiti njegove utakmice.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2081 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

ne slazem se, ali nemam kvantitativan dokaz, da je vecina ovdje bila za to da ide u nba kad je otisao. onako iz sjecanja, mislim da je ovo tema gdje se upravo vecina slozila da njegov put nije dobar i da mu draft nije trebao kad je otisao. ali, eto ipak ga je crooklyn uzeo, pa valjda su i oni prevareni bili, mada se to desava na draftovima, nemam brojke ni za ovo, ali ja pretpostavljam da preko 50% draftovanih vise nije u nba-u 3-4 godine nakon sto budu draftovani.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2082 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Evo upravo odgledah utakmicu Burgos:Breogan za kojeg igra Musa i ocito da on nastavlja po starom. Prvu utakmicu MVP kola a drugu ga nema ni na mapi...7 poena, 3 skoka i dvije asistencije. Medjutim ekipa mu dobija i u gostima i to masala 62:87. Ne znam ali u njemu nema uopste vise onog kadeta Muse koji prevede loptu i pogodi kos....konstantno se imam osjecaj krije na krilnim pozicijama a onda uzme loptu i uradi nesto totalno nerezonski. Za dva dana gostuju Barceloni pa cemo vidjeti gdje Dzanan protiv preozbiljnog kluba. Inacee utakmicu sam gledao na IPTV na kanalu Movistar Deportes....neki spanski kanal tako da znate ko ima IPTV. Mozda ce ovu protiv Barce prenositi Arena ili SK ne znam ko ima sad prava.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2083 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

vidio sam tanke brojeve u poenima, skokovima i asistencijama ali ne vidjeh koja mu je bila minutaza i procenat suta?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2084 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

karanana wrote: 23/09/2021 23:31 vidio sam tanke brojeve u poenima, skokovima i asistencijama ali ne vidjeh koja mu je bila minutaza i procenat suta?
Sve mu je bilo tanko....evo ti statistika....

http://jv.acb.com/es/102918/estadisticas/ficha
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#2085 Re: Džanan Musa

Post by noviclan »

Mozda se istrosio na onoj cevapari
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2086 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

Bas dosao da to napisem. Cim je ona u burgosu tu salameta nema. Mogu mislit zajaho na nju 4-5 puta ko da nikad u zivotu jebo nije. Polako bola dzanane, ima vremena, sa uspjehom na terenu jebat ces i to i mnogo stosta drugog, ali cuvaj vigor, adrenalin i energiju za tekme dok ne dosegnes jedan fin nivo ustaljene igre a konstantna jebachina i distrakcija trebe tu ne pomazu. ne govore dzaba svjetski prepoznati treneri, terapeuti, doktori i psiholozi......NE SEXAJTE SE PRIJE UTAKMICA.
Talenta si mozda i imo, mozda i sad imas, ali discipline i neke skromnosti bas i ne.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2087 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Danas Musa opet medju najboljim u svom timu...14 poena... i po 2 skoka i asistecije. Od njega bolji samo Rasid radi vise skokova i asistencija. Inace ocekivano su izgubili 78:69 sto nije nista pretjerano s obzirom da je u pitanju Barca. Musa je odigrao lose prvo poluvrijeme ali je drugo bio najbolji igrac Breogana.
Sljedeca utakmica kuci protiv Real Betisa 03.10

http://jv.acb.com/es/102931/estadisticas/ficha
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#2088 Re: Džanan Musa

Post by 90minut »

hrasno38 wrote: 25/09/2021 20:16 Danas Musa opet medju najboljim u svom timu...14 poena... i po 2 skoka i asistecije. Od njega bolji samo Rasid radi vise skokova i asistencija. Inace ocekivano su izgubili 78:69 sto nije nista pretjerano s obzirom da je u pitanju Barca. Musa je odigrao lose prvo poluvrijeme ali je drugo bio najbolji igrac Breogana.
Sljedeca utakmica kuci protiv Real Betisa 03.10

http://jv.acb.com/es/102931/estadisticas/ficha
Nemaju oni loš tim sekunde ako su izgubili od Barse s samo 9 poena razlika naravno pišem pod uslovom da je Barsa igrala s najboljim
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#2089 Re: Džanan Musa

Post by vazna »

Da nam se hoće javiti onaj jedan forumaš da nam napiše onaj neki sarkastični post o mahanju peškirima, ili ono kako su ga zamjenili za navijača, može i da nam napiše u koji će se klub u našoj ligi Musa vratiti, naravno ako bi ga neko od klubova iz naše lige želio. Šta bilo da napiše, samo da znamo da je živ.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2090 Re: Džanan Musa

Post by drag_gost »

vazna wrote: 25/09/2021 22:22 Da nam se hoće javiti onaj jedan forumaš da nam napiše onaj neki sarkastični post o mahanju peškirima, ili ono kako su ga zamjenili za navijača, može i da nam napiše u koji će se klub u našoj ligi Musa vratiti, naravno ako bi ga neko od klubova iz naše lige želio. Šta bilo da napiše, samo da znamo da je živ.
Digao je ruku na sebe...
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2091 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

vazna wrote: 25/09/2021 22:22 Da nam se hoće javiti onaj jedan forumaš da nam napiše onaj neki sarkastični post o mahanju peškirima, ili ono kako su ga zamjenili za navijača, može i da nam napiše u koji će se klub u našoj ligi Musa vratiti, naravno ako bi ga neko od klubova iz naše lige želio. Šta bilo da napiše, samo da znamo da je živ.
Ma pazi jos uvijek je njegova igra po meni nedefinisana.....toplo-hladno i jednostavno previse igra mlako i neobjasnjivo nekako bezvoljno. Za 30 minuta igre i nije bas ovo neki skor za glavnog igraca ekipe. Nema u njemu ni u blizu onog goropadnog kadeta gladnog kosa.U prvoj utakmici je to bio u drugoj katastrofa u trecoj nesto izmedju ove dvije. Ova ekipa predpostavlja da se moze osloniti na njega i na njegovo kosarkasko znanje. Moguce je da se jos trazi jer mu je skroz nova sredina i izuzetno jaka liga ali nije NBA. Ja nisam nikada sumnjo u njegove kvalitete ali ih je odjednom prestao da koristi i pokazuje. Ono sto sam jos vidio je to da nije odrastao i da ima jos uvijek ponasanje onog kadeta koji pokazuje misice kad postigne kos. Vidjet cemo duga je spanska liga, idu i reprezentativne utakmice koje je propustao...imat ce gdje da pokaze kvalitet.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2092 Re: Džanan Musa

Post by Tesla Edison »

P.r.o.p.o.

Velik ego, manjak znanja, višak samopouzdanja....

Nije jedini, Džumhur mu pravi društvo, mada mi se čini da Džumhur igra za kladionice i da namjerno radi to što radi, tj., gubi konstantno od šlagera.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#2093 Re: Džanan Musa

Post by vazna »

hrasno38 wrote: 26/09/2021 20:57
vazna wrote: 25/09/2021 22:22 Da nam se hoće javiti onaj jedan forumaš da nam napiše onaj neki sarkastični post o mahanju peškirima, ili ono kako su ga zamjenili za navijača, može i da nam napiše u koji će se klub u našoj ligi Musa vratiti, naravno ako bi ga neko od klubova iz naše lige želio. Šta bilo da napiše, samo da znamo da je živ.
Ma pazi jos uvijek je njegova igra po meni nedefinisana.....toplo-hladno i jednostavno previse igra mlako i neobjasnjivo nekako bezvoljno. Za 30 minuta igre i nije bas ovo neki skor za glavnog igraca ekipe. Nema u njemu ni u blizu onog goropadnog kadeta gladnog kosa.U prvoj utakmici je to bio u drugoj katastrofa u trecoj nesto izmedju ove dvije. Ova ekipa predpostavlja da se moze osloniti na njega i na njegovo kosarkasko znanje. Moguce je da se jos trazi jer mu je skroz nova sredina i izuzetno jaka liga ali nije NBA. Ja nisam nikada sumnjo u njegove kvalitete ali ih je odjednom prestao da koristi i pokazuje. Ono sto sam jos vidio je to da nije odrastao i da ima jos uvijek ponasanje onog kadeta koji pokazuje misice kad postigne kos. Vidjet cemo duga je spanska liga, idu i reprezentativne utakmice koje je propustao...imat ce gdje da pokaze kvalitet.
Ma iskreno da ti kažem nisam pogledao nijednu čitavu utakmicu u kojoj je Musa igrao, daleko sam od nekog specijalnog poznavaoca košarke, u zadnje vrijeme uopšte i ne gledam košarku, ali kakve je gadosti onaj pisao ono je bilo bolesno. Da je onaj Musa najgori čovjek na svijetu bilo bi mi drago da sutra potpiše za Lakerse samo zbog onakvih komentara.
Last edited by vazna on 27/09/2021 13:33, edited 1 time in total.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#2094 Re: Džanan Musa

Post by vazna »

vazna wrote: 27/09/2021 13:06
hrasno38 wrote: 26/09/2021 20:57

Ma pazi jos uvijek je njegova igra po meni nedefinisana.....toplo-hladno i jednostavno previse igra mlako i neobjasnjivo nekako bezvoljno. Za 30 minuta igre i nije bas ovo neki skor za glavnog igraca ekipe. Nema u njemu ni u blizu onog goropadnog kadeta gladnog kosa.U prvoj utakmici je to bio u drugoj katastrofa u trecoj nesto izmedju ove dvije. Ova ekipa predpostavlja da se moze osloniti na njega i na njegovo kosarkasko znanje. Moguce je da se jos trazi jer mu je skroz nova sredina i izuzetno jaka liga ali nije NBA. Ja nisam nikada sumnjo u njegove kvalitete ali ih je odjednom prestao da koristi i pokazuje. Ono sto sam jos vidio je to da nije odrastao i da ima jos uvijek ponasanje onog kadeta koji pokazuje misice kad postigne kos. Vidjet cemo duga je spanska liga, idu i reprezentativne utakmice koje je propustao...imat ce gdje da pokaze kvalitet.
Ma iskreno da ti kažem nisam pogledao nijednu čitavu utakmicu u kojoj je Musa igrao, daleko sam od nekog specijalnog poznavaoca košarke, u zadnje vrijeme uopšte i ne gledam košarku, ali kakve je gadosti onaj pisao ono je bilo bolesno. Da je onaj Musa najgori čovjek na svijetu bilo bi mi drago da sutra potpiše za Lakerse samo zbog onakvih komentara.
dupli.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#2095 Re: Džanan Musa

Post by noviclan »

Ko vozi crnu q8 dž.m. u sarajevu valjda je on u spaniji
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#2096 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

Sergi Martinez: " Musa mi je rekao da ga sacekam i da ce mi rado dati autogram".
Zanimljiva situacija se desila nakon utakmice Barcelona Bergos kada je Martinez prisao Musi da mu iz kurtoazije cestita na fer utakmici. Musa je neocekivano reagovao te je Martinezu rekao da ga saceka i da ce mu rado dati autogram, jos je dodao da je sampion evrope, osvajac Eurolige i NBA igrac. Martinez ga je sa cudjenjem pogledao jer nije imao pojma da sa takvim igracem razgovara.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#2097 Re: Džanan Musa

Post by cassius »

Od 14 poena, dva je postigao u zadnjoj sekundi utakmice.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#2098 Re: Džanan Musa

Post by vazna »

Iker C wrote: 27/09/2021 19:45 Sergi Martinez: " Musa mi je rekao da ga sacekam i da ce mi rado dati autogram".
Zanimljiva situacija se desila nakon utakmice Barcelona Bergos kada je Martinez prisao Musi da mu iz kurtoazije cestita na fer utakmici. Musa je neocekivano reagovao te je Martinezu rekao da ga saceka i da ce mu rado dati autogram, jos je dodao da je sampion evrope, osvajac Eurolige i NBA igrac. Martinez ga je sa cudjenjem pogledao jer nije imao pojma da sa takvim igracem razgovara.
Tvoj humor sam tražio po raznim temama pošto te nije bilo na ovoj, baš sam se bio zabrinuo. Upratio sam da si ativan na temi "tvoji atributi" pa trenutno tamo uživam čitajući sarkazam vrhunskog nivoa. Možda budem dobre sreće pa i sliku kakvu uhvatim.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#2099 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

@vazna Idi prati Musin ig profil tamo ima slika uz koje se mozes opustiti..
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#2100 Re: Džanan Musa

Post by vazna »

Iker C wrote: 28/09/2021 10:20 @vazna Idi prati Musin ig profil tamo ima slika uz koje se mozes opustiti..
Blokirao me, kaže loš mi sarkazam.
Post Reply