Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#2401 Re: Džanan Musa

Post by studeni76 »

Upitno je moze li Jasikevicius dobiti ijednu bitnu seriju
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#2402 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Imam osjecaj da ce biti pravo dobra i neizvjesna tekma veceras u 21:00!

Prenos na:

Arena Sport 3 CRO
Arena Sport 1 Premium SLO
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2403 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

giovanni008 wrote: 16/06/2023 14:49 Imam osjecaj da ce biti pravo dobra i neizvjesna tekma veceras u 21:00!

Prenos na:

Arena Sport 3 CRO
Arena Sport 1 Premium SLO
Dzaba opet ista stvar kao i svaku utakmicu s tim da u prvoj cetvrtinini imas totalno ignorisanje od Williama Gosa i poprilicno soliranje. Cak mu je u jednom trenutku Musa bas ljutito dobacio sto mu nije vratio loptu jer je bio sam ko duh
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2404 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Dobra i nezivjesna utakmica i po meni jos jedan identican poraz Reala protiv Barce kao i ostali ove godine. Veceras je bilo soliranje bekova Reala u prvom poluvremenu Gosa a u drugom Rodrigeza koji je zaista bio odlican i vrlo losih Ljulja i Rudija. Ogromna minutaza za veceras tankog Jabusela. Musa izgubljen u drugom poluvremenu nakon sto je iz ne znam kojeg razloga izveden u prvoj cetvrtini u 6 minutu iako je dobro igrao i do kraja prvog poluvrene avise nije ulazio. Mislim da bi mozda i on trebao da malo bude bezobrazniji ppa da suta i kad treba i kad ne treba.
Opet je Mateo isao po pobjedu na srecu a ne na cisti rezon i sad je izgubio.
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2405 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Evo ova utakmica je pokazatelj zasto Mateo treba da ode. Njemau se svaka moguca pobjeda bazira ne na rezonu nego na sreci da li ce iz nemoguceg Ljulj da pogodi ili ne. Umjesto da neko ide pod kos na faul jok Ljulj iz ocaja i nija svaka utakmica ko ona iz EL.
Musa ocajan drugu partiju za redom ali po meni bekovi Reala uzasno igraju ovaj play off. Bio Musa u igri ili ne nevjerovatno su egoisticni i loptu daju samo kad moraju a ti onda u zadnjim sekundama pucaj iz ocaja.
Ma ovo je izvanredna primjer ove dvije utakmice da je Mateo jedna teska levatina i da klupu ocito drze stari igraci a on tu samo figurira. Ne postoji u sezoni ni jedna utakmica u kojoj kos odluke nisu sutali Lulj ili Rodrigez. Danas Rodrigez od silnog muljanja lopte dvije tri glat proda i odose protivnickoj ekipi. Hezona je bio dobar u prvom a onda tanak u drugom. Po meni sudjenje veoma lose jer u zadnjoj cetvrtini ne vidjeti vracanje lopte u svoje polje je bilo nemoguce.
Mislim da Real ovo ne moze izvuci kao protiv Partizana jer Barca je puno jaca ekipa od Partizana i Jaskevicius je puno jaci trener od Matea bez obzira sto nije osvojio EL.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58796
Joined: 03/08/2010 19:04

#2406 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

Da,otići će trener koji je osvojio Euroligu
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#2407 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Odlicna utakmica, medjutim pri kraju sudije pokradose Real.

Musa je bio los, iako je ima 4 fine asistencije.

Tesko da ce Barcelona imati snage pobjediti u Madridu, tako da ce se majstorica igrati u Barceloni, sa horor zavrsnicom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2408 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 18/06/2023 22:22 Da,otići će trener koji je osvojio Euroligu
Ne kontas ti fakat neke stvari ali dobro.....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58796
Joined: 03/08/2010 19:04

#2409 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jbg nismo svi isti
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2410 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

giovanni008 wrote: 18/06/2023 22:33 Odlicna utakmica, medjutim pri kraju sudije pokradose Real.

Musa je bio los, iako je ima 4 fine asistencije.

Tesko da ce Barcelona imati snage pobjediti u Madridu, tako da ce se majstorica igrati u Barceloni, sa horor zavrsnicom.
Ma danas je bila ocajna igra Realovih bekova. Igrali su za sebe a ne za tim.....u pocetku sezone se igralo puno vise timski, sa postavljenim akcijama, sa bezbroj puta samim igracem na sutu a sada je to samo cisto soliranje pojedinaca.
Sto se tice Muse obe utakmice je bio los medjutim suddije mu sada radi previse foliranja ne sviraju ciste faulove. Da sudije su imale po meni dvije prediskutabilne odluke a to je banana Tavareza cista ko suza i ono prebacivanje lopte u polje odbrane koje se vidjelo iz aviona.
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2411 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 18/06/2023 22:46 Jbg nismo svi isti
Real nije nikada bio klub koji se zadovoljava sa slucajnostima i pobjedama na srecu. Ovu sezonu su osvojili EL cistom srecom jer moglo se i u EL desiti kao i veceras protiv Barce da Ljulj fuli. Izgubili su kup i sad ako zijane i prvenstvo ja ne vidim ikakve sanse da Mateo ostane jer ovo prvenstvo ako zijane zijanili su u prvom dijelu sa nekim glupavim porazima gdje su zavrsili kao treci i izgubili prednost domaceg terena. Posto svi predpostavljamo da je ekipa Reala ubjedljivo najskuplja Peres sigurno nije dao tolike pare da se kocka sa trofejima.
Mateo nije trener sa vizijom i svaka utakmica mu je ista a najbolji primjer ti je upravo kada se utakmica odluzcuje u zadnjim sekundama gdje uvijek to odlucujue Ljulj i nema druge varijante iako je recimo za suteve sa trice i distance Hezonja daleko jaci igrac.
Dalje Mateo vodi najjaci i najtrofejniji evropski kosarkasci tim a sudije ga ne jebu ni 2% te je fasovao tehnickih i tehnickih ove sezone. Koliko sam pratio ove sezone reakcije sppanskih navijaca, nekih spanskih portala vrlo su svi nezadovoljni sa Mateom i odavno se prica o njegovoj smjeni. Evo upravo gledam utakmkicu Zvezde i Partizana na kojoj je pritisak 10x veci nego na Barca Real i recimo kako se igra rezonska i kolektivna kosarka sa stalnim izmjenama i kako igra vjerovatno povratnik u Real Campazo. Nema sanse da kod tipa igrac moze biti sam a da ne dobije loptu.
E zato druze sam napisao da nije sve u tome sto je osvojena EL jer nije to Realu prva ali jeste jedna od rijetkih koja nije osvojena dominantno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58796
Joined: 03/08/2010 19:04

#2412 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2413 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

I sta kazu strucnjaci sa playstationa nema Real debilcinu na klupi koja vodi ekipu??? :lol: :lol: :lol: Jebo ga i Ljulj i Rodrigez i Rudy....Citava mu se sezona bazirala na tome hoce li kad je gusto pogoditi neko od ove trojice kos iz ocaja......Braca igra kolektivno i nema siledzija sa loptom koji igraju sami za sebe. Ako nista steta sto nisu odigrali svih 5 utakmica ali kako sa ovim medjedom!
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#2414 Re: Džanan Musa

Post by Ironman_88 »

Spominjao sam i ranije, ponavljam i sada da je Musa napravio ogromne pomake ali je i dalje jednodimenzionalan igrač. Vođa ekipe može postati i preuzeti veći teret na svoja leđa pa i trošiti više lopti kad nauči sam sebi kreirati šansu. Kad to nauči, onda može dolaziti do izražaja i u bitnim utakmicama gdje se igra ozbiljna odbrana. Ovako je bio praktično nevidljiv u F4 (iako se iskopala ta priča o ozljedi), protiv Barcelone još gori. Govorimo o tome da je glavni scorer ekipe skroz nestao u tim utakmicama, zamislite koliko to olakša stvar za neku ekipu kad uspije neutralizirati glavnog scorera protivnika. A neutralizirali su ga tako što su ograničili tranziciju, zatvorili rupe i prilaz košu, a znaju da je beskorisan sa loptom u rukama na postavljenu odbranu.
Protiv slabijih protivnika će uvijek imati vrlo dobar učinak jer će imati više prilika da napadne koš kad se otvori rupa ili da se nađe otvoren na trici, a protiv jakih ekipa u bitnim utakmicama ga čeka igra iz F4 i serija protiv Barcelone ako ne nauči sam sebi kreirati priliku.
User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2415 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Ironman_88 wrote: 21/06/2023 12:35 Spominjao sam i ranije, ponavljam i sada da je Musa napravio ogromne pomake ali je i dalje jednodimenzionalan igrač. Vođa ekipe može postati i preuzeti veći teret na svoja leđa pa i trošiti više lopti kad nauči sam sebi kreirati šansu. Kad to nauči, onda može dolaziti do izražaja i u bitnim utakmicama gdje se igra ozbiljna odbrana. Ovako je bio praktično nevidljiv u F4 (iako se iskopala ta priča o ozljedi), protiv Barcelone još gori. Govorimo o tome da je glavni scorer ekipe skroz nestao u tim utakmicama, zamislite koliko to olakša stvar za neku ekipu kad uspije neutralizirati glavnog scorera protivnika. A neutralizirali su ga tako što su ograničili tranziciju, zatvorili rupe i prilaz košu, a znaju da je beskorisan sa loptom u rukama na postavljenu odbranu.
Protiv slabijih protivnika će uvijek imati vrlo dobar učinak jer će imati više prilika da napadne koš kad se otvori rupa ili da se nađe otvoren na trici, a protiv jakih ekipa u bitnim utakmicama ga čeka igra iz F4 i serija protiv Barcelone ako ne nauči sam sebi kreirati priliku.
Vodja ekipe mozes postati samo ako ti to dozvoli trener i tvoji stariji suigraci sto nije slucaj u Realu. Musa kad opuca dvije za redom i fuli ide na klupu a kad to uradi Ljulj ili Rodrigez pet puta ne idu na klupu. Nakon svakog promasaja trice on gleda prema klupi hoce li ga izvesti. I to ubije igraca i te kako. Ovo jos nije ni blizu sta Musa moze napraviti u Realu i nadam se da ce Mateo dobiti nogu i da ce doci trener kojem nece jedini nacin za pobjedu biti sut iz ocaja Ljulja ili Rodrigeza pa ako udje udje. Ajde ti meni objasni u ovoj zadnjoj utakmici Musa u prvoj cetvrtini ubjedljivo najbolji igrac sa 5 poena, dvije asistencije, jednim skokom i onda ga baja hladno izvede u 6 minuti i ne uvodi ga do kraja poluvremena. To nema nigdje u svijetu kosarke bar ja nisam vidio a imam masala godina zivota i masala godina kosarke.
Sto se tice kreiranja prilika kosarka je kolektivni sport i prilike se kreiraju kolektivnom igrom ili silovanjem lopte pa sta bude. Kad dobije slobodu koju je imao Doncic u Realu i bude lose igrao onda se moze pricati o njegovoj jednodimenzionalnosti.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#2416 Re: Džanan Musa

Post by Priglavke »

hrasno38 wrote: 23/06/2023 10:20
Ironman_88 wrote: 21/06/2023 12:35 Spominjao sam i ranije, ponavljam i sada da je Musa napravio ogromne pomake ali je i dalje jednodimenzionalan igrač. Vođa ekipe može postati i preuzeti veći teret na svoja leđa pa i trošiti više lopti kad nauči sam sebi kreirati šansu. Kad to nauči, onda može dolaziti do izražaja i u bitnim utakmicama gdje se igra ozbiljna odbrana. Ovako je bio praktično nevidljiv u F4 (iako se iskopala ta priča o ozljedi), protiv Barcelone još gori. Govorimo o tome da je glavni scorer ekipe skroz nestao u tim utakmicama, zamislite koliko to olakša stvar za neku ekipu kad uspije neutralizirati glavnog scorera protivnika. A neutralizirali su ga tako što su ograničili tranziciju, zatvorili rupe i prilaz košu, a znaju da je beskorisan sa loptom u rukama na postavljenu odbranu.
Protiv slabijih protivnika će uvijek imati vrlo dobar učinak jer će imati više prilika da napadne koš kad se otvori rupa ili da se nađe otvoren na trici, a protiv jakih ekipa u bitnim utakmicama ga čeka igra iz F4 i serija protiv Barcelone ako ne nauči sam sebi kreirati priliku.
Vodja ekipe mozes postati samo ako ti to dozvoli trener i tvoji stariji suigraci sto nije slucaj u Realu. Musa kad opuca dvije za redom i fuli ide na klupu a kad to uradi Ljulj ili Rodrigez pet puta ne idu na klupu. Nakon svakog promasaja trice on gleda prema klupi hoce li ga izvesti. I to ubije igraca i te kako. Ovo jos nije ni blizu sta Musa moze napraviti u Realu i nadam se da ce Mateo dobiti nogu i da ce doci trener kojem nece jedini nacin za pobjedu biti sut iz ocaja Ljulja ili Rodrigeza pa ako udje udje. Ajde ti meni objasni u ovoj zadnjoj utakmici Musa u prvoj cetvrtini ubjedljivo najbolji igrac sa 5 poena, dvije asistencije, jednim skokom i onda ga baja hladno izvede u 6 minuti i ne uvodi ga do kraja poluvremena. To nema nigdje u svijetu kosarke bar ja nisam vidio a imam masala godina zivota i masala godina kosarke.
Sto se tice kreiranja prilika kosarka je kolektivni sport i prilike se kreiraju kolektivnom igrom ili silovanjem lopte pa sta bude. Kad dobije slobodu koju je imao Doncic u Realu i bude lose igrao onda se moze pricati o njegovoj jednodimenzionalnosti.
Da bi bio vodja trebas biti prihvacen od suigraca kao takav,sto znaci da moras biti bolji od njih i posjedovati liderske kvalitete,pa tek onda trener da aminuje.Jednostavno moras biti neprikosnoven autoritet,imati harizmu, auru. Pitanje koje se postavlja da li je to trenutno Musa?! Po meni,jos nije.
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#2417 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Juce u polufinalu Super Kupa Musa odlican sa 24 poena u ubjedljivoj pobjedi Reala protiv Barcelone.

Zanimljivo u drugom polufinalu je Nihad Djedovic postigao 13 poena za pobjedu svoje Unicaje protiv domacina Murcie.

Veceras u 19 finale Musa vs. Djedovic :-)

Imate prenos na Sport klub 2 i spanske Movistar Plus + i Movistar Deportes.



https://www.realmadrid.com/en/news/2023 ... -cup-final

User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#2418 Re: Džanan Musa

Post by Ironman_88 »

Musa djeluje kao da nastavlja gdje je stao, za očekivati je dodatni iskorak osve sezone. Jučer veoma dobar u 14 min igre, više nije ni bilo potrebno jer je utakmica riješena još prije poluvremena.
Rano je još govoriti koliko daleko može Real ove sezone, očekivao sam da će se dodatno pojačati ali koliko znam došao je samo Campazzo a otišao Hanga.
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#2419 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Pometose opet Barcelonu, a Musa postao MVP lige za mjesec septembar:

giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#2420 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Musa najbolji igrac tekme protiv Monaka.
21 poen, 5 asistencija i 2 skoka.


https://www.euroleaguebasketball.net/eu ... /E2023/76/


https://www.euroleaguebasketball.net/eu ... t%20videos

User avatar
hrasno38
Posts: 31499
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2421 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

giovanni008 wrote: 16/11/2023 23:23 Musa najbolji igrac tekme protiv Monaka.
21 poen, 5 asistencija i 2 skoka.


https://www.euroleaguebasketball.net/eu ... /E2023/76/


https://www.euroleaguebasketball.net/eu ... t%20videos

Sinoc je bas bio odlican!
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#2422 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Uhh sto motivisani Musa sa Realom podera izraelce :P
70:99

Musa dobar, 15 poena , 3 skoka i 4 asistencije.




giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#2423 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Musa unistio grke, 23 kosa, 3 skoka 1 asistencija PIR 21

User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2424 Re: Džanan Musa

Post by Logovan »

Idu poeni k'o djeca u školu :D :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2425 Re: Džanan Musa

Post by shalla »

Ma šta će on, prop'o u NBA, u Efesu dodavao peškire na timeoutu...
Post Reply