Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1951 Re: Džanan Musa

Post by detroit-mercy »

izvrsni direktor wrote: 13/02/2021 11:59
Murat Sabanovic wrote: 13/02/2021 09:35
spree wrote: 13/02/2021 01:22

Jbg kao i u svemu kod nas nema sistema. Nema skolovanih trenera. To je najgore sistem ne bi trebalo biti preteško uspostaviti, skolske lige, kampovi. Cak i ne kosta previse, ali nema interesa. Dobro ikakve igrace imamo. U obrazovanje trenera se ne ulaze nista, ne postoji fakticki. Musa je cudo kad se uzmu u obzir sve okolnosti.
Tacno. I zbog toga ja nikad necu ismijavati ili kritikovati kosarkaske sposobnosti nasih igraca koji su ponikli u BiH. Koliko je samo ismijavan i omalovazavan bio Edin Bavcic, da je to za ne povjerovati. A covjek je samo slabo skolavan kosarkas,sto i nije njegov grijeh,vec grijeh sistema,kluba. Pa Nihada Djedovica uvalise Barceloni, koji vrlo brzo zaglibi u drugom timu Barce,da bi zatim karijeru spasavao preko Italije ili bolje receno Bose Tanjevica. Jedino je Teletovic od nasih poslijeratnih kosarkasa donosio ispravne odluke.Isao je u Belgiju na celicenje,pa u Spaniju kod Ivanovica. Mi smo nerealni i neozbiljni kada ocekujemo neki ozbiljan rezultat od nasih sportista.U foteljama koji se "brinu" o nasim sportovima sjede uglavnom nestrucni ljudi.
Sistem formiranja mladog kosarkasa se cak ne mora napraviti na drzavnom nivou,on se moze cak napraviti na katonalnom nivou uz minimalna ulaganja, al to niko nece, ne zna i ne zeli.Tako da danas imamo to sto imamo.
Tacno, sto se tice nasih sportista uopsteno, najispravnije bi bilo poslati ih u inostranstvo cim se pokaze da imaju talenat kao djecaci. Radi te djece. Naci neki sistem, angszovati tim da uspostavlja kontakte svugdje u svijetu u svim sportovima, i samo im salje izvjestaje o talentovanoj djeci mladjim od 14 godina. Sve poslije toga sto ostane u bosni, smatraj da nece imati kvalitetan razvoj. Treber obrazovane nemam8, u sportu nikakav zdrav sistem i rad ne postoji, cilj ne postoji, plan ne postoji
Na drugu stranu, bi li se ti odvojio od svog djeteta u dobi od 11-12-13 godina zarad neke tamo jebene sportske karijere koje more bit bidne a more bit I ne bidne :skoljka:.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1952 Re: Džanan Musa

Post by spree »

Sve je individualno. Možda neko sa manje talenta ili kasnijim razvojem bi postao top sportista, a recimo nema priliku da ode u Bayern ili Barcelonu. Jbt generalizacija na uzorku od dva momcica. Sto se tiče odvajanja vecinom se ljudi ne bi odvajali od svoje djece, evo prvi ja, ali kad malo stanes i razmislis da bi mu se takvim stavom mogao posrati u zivot i da ti to dijete nikada neće oprostiti, mozda ipak bi. Uglavnom oba ova problema je poprilično lako rjesiti. Dobrom voljom i nekim minimalnim ulaganjem. Napraviti skolske lige, natjerati klubove da imaju mladje selekcije i organizovati ta takmičenja, sufinansirsti/omogućiti besplatno treniranje. Napravit neke edukacije za trenere sa par predavača/trenera/stručnjaka iz regiona, posebno srbije.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#1953 Re: Džanan Musa

Post by Lao Ce »

detroit-mercy wrote: 13/02/2021 16:37
Forummeho wrote: 13/02/2021 07:57
detroit-mercy wrote: 11/02/2021 20:52
Pa sad, podebljao mu je saldo na racunu vise nego da je 10tak godina tamburao po Euroligama :mrgreen:.
Sta mislis da tamo nije trosio novac, jeo pastetu i sjedio kuci? Vjerujem da je zaradio al ne vjerujem da se nesto obogatio
Nije jeo pastetu ali sigruno nije se vratio praznog dzepa, ne sikiraj se ti za Musu. On je vec klepio sto 90% kosarkasa nikada ne vidi.
Koliko je to para ako se može znati?
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1954 Re: Džanan Musa

Post by Edin H. »

Lao Ce wrote: 13/02/2021 17:45 Koliko je to para ako se može znati?
Guta :izet:
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#1955 Re: Džanan Musa

Post by Lao Ce »

Edin H. wrote: 14/02/2021 01:32
Lao Ce wrote: 13/02/2021 17:45 Koliko je to para ako se može znati?
Guta :izet:
Tako sam otprilike i mislio da večina ovih koji brane Musu po svaku cijenu imaju samo dolare pred očima i te 'gute' para imaju i Bakir, Mile i mnogi drugi nama 'dragi' naši voljeni političari. Doduše, Musa je to sve pošteno zaradio od košarke, nije krao. Ali da je prevara od igrača, to stoji :mrgreen: But who cares, važno je da ima 'gutu' :lol: . Pa kad imaš ovakav narod, nije ni čudo što imaš takvu vlast.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#1956 Re: Džanan Musa

Post by noviclan »

Lao Ce wrote: 14/02/2021 08:32
Edin H. wrote: 14/02/2021 01:32
Lao Ce wrote: 13/02/2021 17:45 Koliko je to para ako se može znati?
Guta :izet:
Tako sam otprilike i mislio da večina ovih koji brane Musu po svaku cijenu imaju samo dolare pred očima i te 'gute' para imaju i Bakir, Mile i mnogi drugi nama 'dragi' naši voljeni političari. Doduše, Musa je to sve pošteno zaradio od košarke, nije krao. Ali da je prevara od igrača, to stoji :mrgreen: But who cares, važno je da ima 'gutu' :lol: . Pa kad imaš ovakav narod, nije ni čudo što imaš takvu vlast.

Mozda ima malo manje od budnjo alije al' u certifikatima :lol:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1957 Re: Džanan Musa

Post by detroit-mercy »

Lao Ce wrote: 14/02/2021 08:32
Edin H. wrote: 14/02/2021 01:32
Lao Ce wrote: 13/02/2021 17:45 Koliko je to para ako se može znati?
Guta :izet:
Tako sam otprilike i mislio da večina ovih koji brane Musu po svaku cijenu imaju samo dolare pred očima i te 'gute' para imaju i Bakir, Mile i mnogi drugi nama 'dragi' naši voljeni političari. Doduše, Musa je to sve pošteno zaradio od košarke, nije krao. Ali da je prevara od igrača, to stoji :mrgreen: But who cares, važno je da ima 'gutu' :lol: . Pa kad imaš ovakav narod, nije ni čudo što imaš takvu vlast.
Gdje ja branim Musu :mrgreen: ni krivom ni duznom upala mu kasika u med, klepio je love o kojoj 90% kosarkasa moze da sanja, end of the story :skoljka:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1958 Re: Džanan Musa

Post by detroit-mercy »

spree wrote: 13/02/2021 17:31 Sve je individualno. Možda neko sa manje talenta ili kasnijim razvojem bi postao top sportista, a recimo nema priliku da ode u Bayern ili Barcelonu. Jbt generalizacija na uzorku od dva momcica. Sto se tiče odvajanja vecinom se ljudi ne bi odvajali od svoje djece, evo prvi ja, ali kad malo stanes i razmislis da bi mu se takvim stavom mogao posrati u zivot i da ti to dijete nikada neće oprostiti, mozda ipak bi. Uglavnom oba ova problema je poprilično lako rjesiti. Dobrom voljom i nekim minimalnim ulaganjem. Napraviti skolske lige, natjerati klubove da imaju mladje selekcije i organizovati ta takmičenja, sufinansirsti/omogućiti besplatno treniranje. Napravit neke edukacije za trenere sa par predavača/trenera/stručnjaka iz regiona, posebno srbije.
Srbija ti redovno daje vrhunske kosarkase bez tog elementa odlaska vani u dobi od 11-12 godina.
Sta je Juga radila prije, kako je bila u stanju izbacivati vrhunske sportiste. Nije kvantna fizika, dobar rad sa mladima, masovnost, prilicno dobri strucnjaci i naravno minimalna ulaganja od strane roditelja i to je to.
Sta od toga imas danas, kojekakve kampove i akademije gdje se klepa dobra lova i gdje dosta roditelja gura svoju djecu da bi ostvarili svoje mladalacke zelje i nadanja ili da bi od malca stvorili zvijezdu koja ce potpisati ugovor zivota :mrgreen: .
Kosarka (bio koji sport) se mora omasoviti, biti dostupna svim kategorijama stanovnistva i imati koliko toliko kvalitetan kadar za rad sa mladima. Iz te kolicine, obzirom na prirodne predispozicije nasih ljudi, neces imati problema da iz svake generacije izbacis par jako dobrih igraca.
Al drzavu boli kurac, drzavu je bolio kurac za narod u vrijeme panedmije pa je dala onoj furdi da nabavlja krseve od respiratora a da je boli kurac za mladim i sportom :skoljka: .
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1959 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

ako sam dobro procito i sabro, on je u americi zaradio oko 3,5 miliona dolara. od toga je mishku mozda bubam 20%, vjerovatno je morao platiti i neke takse na zaradu tamo, to je jos mozda 30% bubam. znaci nakon toga mu je ostalo hajmo reci oko 2,0 miliona. onda je tamo imao troskove koji su vjerovatno visoki, cini mi se da sam vidio neke slike iz apartmana koji je sigurno bio 10ak hiljada mjesecno. onda izlasci, hrana, auta, odjeca, vjerovatno je potrosio pola miliona na zivot tamo. onda to ispada da se iz amerike vraca sa jedno 1,5 miliona dolara, vjerovatno i manje. mozda je i ovdje trosio kupovo kuce, stanove, trebe, auta i slicno ali to je vec druga racunica. vjerovatno u efesu zaradjuje kikiriki u odnosu na nba, ali mozda i tamo fino uzme da moze fino zivjeti. mislim nije lose, tacno da 90% kosarkasa nece vidjeti ovu cifru nikad. ali nije ni u sholdima sve.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1960 Re: Džanan Musa

Post by detroit-mercy »

karanana wrote: 14/02/2021 18:16 ako sam dobro procito i sabro, on je u americi zaradio oko 3,5 miliona dolara. od toga je mishku mozda bubam 20%, vjerovatno je morao platiti i neke takse na zaradu tamo, to je jos mozda 30% bubam. znaci nakon toga mu je ostalo hajmo reci oko 2,0 miliona. onda je tamo imao troskove koji su vjerovatno visoki, cini mi se da sam vidio neke slike iz apartmana koji je sigurno bio 10ak hiljada mjesecno. onda izlasci, hrana, auta, odjeca, vjerovatno je potrosio pola miliona na zivot tamo. onda to ispada da se iz amerike vraca sa jedno 1,5 miliona dolara, vjerovatno i manje. mozda je i ovdje trosio kupovo kuce, stanove, trebe, auta i slicno ali to je vec druga racunica. vjerovatno u efesu zaradjuje kikiriki u odnosu na nba, ali mozda i tamo fino uzme da moze fino zivjeti. mislim nije lose, tacno da 90% kosarkasa nece vidjeti ovu cifru nikad. ali nije ni u sholdima sve.
Oko 5.5 bruto
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1961 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

Musa nije dobio poziv u reprezentaciju, Bosnic je ocijenio da Musa nema kvalitet ili da bi narusio atmosferu u reprezentaciji.I nemojte sad pricati da ga Efes ne bi pustio jer je pustio glavnu zvijezdu ekipe Micića u selekciju Srbije.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#1962 Re: Džanan Musa

Post by Lao Ce »

Iker C wrote: 15/02/2021 15:13 Musa nije dobio poziv u reprezentaciju, Bosnic je ocijenio da Musa nema kvalitet ili da bi narusio atmosferu u reprezentaciji.I nemojte sad pricati da ga Efes ne bi pustio jer je pustio glavnu zvijezdu ekipe Micića u selekciju Srbije.
Da ne bismo bili zajedljivi, realno nije ni potreban ove dvije utakmice, pa nema potrebe rizikovati povredu. Uostalom, nije zvao ni Atića i još nekoga koje odmara i kojima je dao slobodno. Nema potrebe za najboljom postavom, a odlična prilika da proba neke nove igrače i kombinacije.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1963 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 15/02/2021 15:13 Musa nije dobio poziv u reprezentaciju, Bosnic je ocijenio da Musa nema kvalitet ili da bi narusio atmosferu u reprezentaciji.I nemojte sad pricati da ga Efes ne bi pustio jer je pustio glavnu zvijezdu ekipe Micića u selekciju Srbije.
Musa je dobio poziv ali ga Efes nije pustio.

https://sportal.ba/kosarka/bosnic-objav ... stio-musu/
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#1964 Re: Džanan Musa

Post by noviclan »

hrasno38 wrote: 15/02/2021 20:58
Iker C wrote: 15/02/2021 15:13 Musa nije dobio poziv u reprezentaciju, Bosnic je ocijenio da Musa nema kvalitet ili da bi narusio atmosferu u reprezentaciji.I nemojte sad pricati da ga Efes ne bi pustio jer je pustio glavnu zvijezdu ekipe Micića u selekciju Srbije.
Musa je dobio poziv ali ga Efes nije pustio.

https://sportal.ba/kosarka/bosnic-objav ... stio-musu/
Onakvom igracini da ne daju da igra za rreprezentaciju tuga
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1965 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

Micica pustio Efes a Musu nije, znaci Musa je bitniji za Efes.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1966 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Efes igra utakmicu Eurolige kuci u cetvrtak navece i Micic ne dolazi na prvu utakmicu Srbije sutradan protiv Gruzije u Tbilisiju koja im je izuzetno vazna. Srbija jos uvijek nije obezbjedila plasman na Euro a BiH jeste tako da ce Micic vjerovatno doci na drugu utakmicu koja se igra u nedelju protiv Svicarske. Osim toga uporedjivati prvog igraca Efesa sa nekim ko je tek dodao je smijesno. Rijetko koji klub koji igra EL je pustio svoje igrace a ekipa Srbije igra sa totalno nepoznatim rosterom. Evo ti pa citaj......

https://kss.rs/%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%b5 ... %b0%d0%bb/
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#1967 Re: Džanan Musa

Post by dječak sa šibicama »

Mozda nije potreban ali ovo su zlata vrijedne prilike da se malo uigra ekipa za EP, ili se vec racuna da ce Musa biti lider koji salje saigrace u pm ako mu ne daju loptu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1968 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote: 16/02/2021 14:30 Mozda nije potreban ali ovo su zlata vrijedne prilike da se malo uigra ekipa za EP, ili se vec racuna da ce Musa biti lider koji salje saigrace u pm ako mu ne daju loptu.
Kako ce se uigrati ekipa kad pola igraca koji bi trebali da igraju ne dolazi. Pola ovih iz sadasnjeg rostera nece ici na EP ako budu svi zdravi i fit koji bi trebali. I ne kontam st avma svima nije jasno. Euroligasi ne pustaju igrace kao ni NBA i to nije od jucer. E sad postoje izuzeci ali su rijetki a o tome govori i Kokoskov na linku koji sam postavio.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1969 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

Musa na pozdravljanju prije utakmice igracima suparnicke ekipe kaze: " Ja sam Dzanan Musa, evropski sampion, NBA igrac izvolite se braniti".
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#1970 Re: Džanan Musa

Post by Lao Ce »

Ubi olimpiakos efes - možda Musa dobije minute.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#1971 Re: Džanan Musa

Post by Lao Ce »

Lao Ce wrote: 18/02/2021 18:51 Ubi olimpiakos efes - možda Musa dobije minute.
Tako je izgledako u prvoj dionci kada je bilo 26:11. Ličilo je na raspad sistema.

Musi ni pune dvije minute na plus 23. Pored toga onaj mu šupak Micić ne da lopte, a glupi Musa ne smije da puca pa dodaje Miciću. Kakva ironija.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1972 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

E moj Musa al ti je menadzer izabrao ekipu u P.M!
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#1973 Re: Džanan Musa

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote: 26/02/2021 18:51 E moj Musa al ti je menadzer izabrao ekipu u P.M!
Sta fali efesu?!
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#1974 Re: Džanan Musa

Post by Vsvp »

Ne daju mu više ni peškir da zaduži u Euroligi?
Jel ovo na vrhu tribina sjedi sa prekrštenim nogama?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1975 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote: 26/02/2021 18:55
hrasno38 wrote: 26/02/2021 18:51 E moj Musa al ti je menadzer izabrao ekipu u P.M!
Sta fali efesu?!
Fali Musi u Efesu evo sto veceras nije uopste u postavi. Da su ga makar supci pustili da igra za reprezentaciju. Musi treba ekipa u kojoj ce igrati. Bolje bi mu bilo da je do kraja sezone potpisao za najlosiju ekipu EL u kojoj bi igrao 20-tak minuta nego za Efes u kojem igra samo tursko prvenstvo. Kako decko ima lose menadzere i savjetnike da je to za nevjerovati.
Post Reply