Džamije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#426

Post by obuca »

znaci treba jos jedna :D
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#427

Post by homo_sapiens »

xon_sa wrote:
Sara1605 wrote:
xon_sa wrote:Pa eto reci koja dzamija je to viska?
U At-mejdanu(ex park Cara Dušana)!
Sto je viska? Zato sto je bila srusena? Vraticemo imovinu crkvama, a kad neko pokusa isto za dzamije onda je ekstremista, onda je vehabija, onda ga se stide?

@Mimo, mene tebe nije stid, meni je tebe zao sto ti kao muslimanka mozes da pljujes po svojoj vjeri.

Meni se ovdje učinilo da Mima ne pljuje po vjeri, već po ljudima
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#428

Post by mIRCerka »

bosanska rijec wrote:
mIRCerka wrote:
BOSANSKA RIJEC, procitaj temu pa postiraj, fakat mi je mrsko ponavljati.
temu sam procitala ali tebe nisam niti hocu :zzzz:
Pa kako ces ucestvovati u raspravi?
Cemu amovi?
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#429

Post by bice_bice »

dzamijska tema
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#430

Post by mIRCerka »

Rezime xon...

xon_sa
Upisano: 30/12/2007 21:36


Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312
Koliko su neki ovdje bezobrazni to je cudo jedno. Ono ima obraza da donatoru koji hoce da SVOJ novac donira za izgradnju dzamije kaze da ne moze, vec mora da da za fabriku! Isto kad hoces nekom siromahu da das komad hljeba, a on kaze da nece vec hoce marku...

A dzamija nije puno vec jako malo i ako Bog da izgradicemo ih mi i duplo vise nego sto ih je bilo pred agresiju. Dzaba ste ih rusili i boli nas briga sto vam kvare pogled i sto vam sa njima gradovi "nisu lijepi". A za nezaposlenost nek se brine drzava!

Koja antimuslimanska hajka... al ne daju rec... ispadas nacionalista, vehabija, fasista ili ko zna sta sve ne. Malo je sto su srusili preko 600 dzamija u toku protekle agresije, sad treba dovrsiti posao...



xon_sa
Upisano: 02/01/2008 14:34

Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312

Ako ocekujes civilizovanu diskusiju onda molim te nemoj da mi se tako obracas, vec sam ti jednom rekao da si bezobrazan...

Covjece prosto je nevjerovatno kako se ovi nevjernici toliko brinu za vjernike. Hej, sad poceli raspravljati o efikasnosti dzamija Sta mislis da odredis neku kvotu na koliko vjernika ide jedna dzamija, ko sve smije da ima dzamiju i kolika smije da bude? I obavezno da zabranis onim muslimanima koji hoce da od svojih usta da odvoje za dzamiju da to urade. Sacuvaj ih od samih njih Mozda da porusimo ove crkve po gradu, napune se jednom do dva puta godisnje a? Jel to ta logika?

A sta cemo sa starim gradom, tamo dzamija haman svakih 100-200 metara, jel mnogo? Da porusimo koju da bi se bolje osjecali? Bil vam ljepsi onda bio grad?


xon_sa
Upisano: 02/01/2008 15:24

Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312
FFK as Lucy01 (citat):
Da mi neko ne bi prisio nacionalizam ili nesto jos gore, protiv sam unistavanja postojecih vjerskih objekata, i za sam, sto se tice njihovog obnavljanja tamo gdje su osteceni ili unisteni, cisto iz istorijskih i kulturnih razloga.


Ma jasta, ostavimo religiju samo u historiji i kulturi

Kako se usudjujes nekome nametati tako nesto? Ako ljudi zele da se mole u dzamiji u svom naselju, ako zele da je izgrade pa ko si ti da im kazes da ne moze, jer je to stvar historije i kulture, a jos bi da sudis i o tome ko je dobar vjernik, a ko ne? Gradovi se sire, prave se nova naselja, vjernici ne zive samo u "historijskim" dijelovima grada vec i u novosagradjenim. Zasto im zabraniti da prave svoje vjerske objekte tamo gdje zive?!

Prihvatite vec jednom da ljudi imaju pravo da prakticiraju svoju religiju i ako zele mora im se dozvoliti da sebi naprave vjerski objekat u kome ce moci zadovoljiti svoje vjerske potrebe.

Stvarno sam impresioniran kako neki svoje zaostale stavove zamotavaju u sjajni papir i na kraju jos stave masnu.


xon_sa
Upisano: 02/01/2008 15:57

Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312
cHupjahalic@ (citat):
da se ulaze i 10-ti dio u izgradnji skola i popravki tih istih kao u izgradnji novih vjerskih objekata - ih, sta bi nasa djeca imala.


Da se vama sa stranim pasosima naplate vize pri ulasku u BiH i te pare uloze u obnovu, gradnju i modernizaciju skola, ih, sta bi nasa djeca imala...


Pa ti ja napisem
mIRCerka
Upisano: 02/01/2008 15:59

Član od: 20 aug 2004 Poruke: 21414 Mjesto: Grbavica
xon, pretjerujes.
Al fakat vise.
Niko ne poziva na rusenje dzamije, sta je s tobom.
Mene vise iritira sto u 3.gimn i u sred raspusta automatsko zvono zvoni nego zvonjava obe crkve i ezan sa dzamije. Ali trebas znati da u ovom gradu osim strogo poboznih zive i oni koji nisu toliko pobozni i kojima smeta ezan na njihovom balkonu u 5 ujutro.
Ili zvonjava crkve u 8 ujutro.
Bogu hvala, nismo svi isti.
Meni smeta sto se pare iz budzeta (po koji ebeni put ponavljam) trose na dzamije i crkve, dok se za biblioteku osnovnih skola opcine centar izdvojilo 5.000 KM.
To meni smeta. Sta je tebi prece u zivotu, da ti komsija bude pobozan ili pismen? Ja nesto kontam, ako je komsija pismen, bice normalan ko komsija i ako hoce da se moli Bogu ili magicnom kamenju, to je njegova stvar i nek to radi SEBE RADI...a ako mi je komsija sav u "poboznosti" a ostavlja svoje hrakotine i urin po haustoru, se*em mu se u tu pricu...

NE, niko od ove raje nije islamofobican, pogotovo ne ja, ali ispadose sad u Sarajevu vjernici ugrozeni...
mislim ono WHAT THE FUCK....


Na sta je tvoj kometar bio
xon_sa
Upisano: 02/01/2008 16:02

Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312
Ma jasta, ili si pismen ili si pobozan. Znam ja tu pricu i povraca mi se na nju. Treba vjernike prikazati kao zaostale, nepismene, prljave i sl. I onda se jos pocnete vadit kako niste vi protiv vjernika, dzamija, ovo, ono. Popustite...


Sto je cisto izvrtanje rijeci…

PA TI JA OPET NAPISEM
mIRCerka wrote:
xon_sa wrote:Ma jasta, ili si pismen ili si pobozan. Znam ja tu pricu i povraca mi se na nju. Treba vjernike prikazati kao zaostale, nepismene, prljave i sl. I onda se jos pocnete vadit kako niste vi protiv vjernika, dzamija, ovo, ono. Popustite...
Pored dodatnih 60.000 KM za pomoæ nerazvijenim opæinama i 70.000 KM za održivi povratak povratnika u istoènu Bosnu, rebalansom je izdvojeno: JU Djeca Sarajeva sa sanaciju vrtiæa "Lane" (12.000 KM), JU Domovi zdravlja Sarajevo za sufinansiranje sanacije ambulante u MZ Bardakèije i MZ Višnjik (134.000 KM); za investiciono održavanje objekata OŠ Musa Æazim Æatiæ (15.000 KM) i OŠ Hasan Kikiæ (20.000 KM); za nabavku opreme za OŠ Isak Samokovlija (12.000 KM); Udruženju boraca NOAR Centar (10.000 KM) za izgradnju spomen obilježja na Marijin Dvoru - obješenim Sarajlijama žrtvama fašistièkog terora u drugom svjetskom ratu. Za dalje radove na adaptaciji obdaništa "Jezero" Organizaciji demobilisanih boraca izdvojeno je dodatnih 15.000 KM, a Udruženju porodica šehida i poginulih boraca 15.000 KM za adaptaciju objekta na Boraèkom jezeru. Grant vjerskim institucijama poveæan je za 50.000 KM, tako da u ovoj godini iznosu ukupno 250.000 KM.
http://www.centar.ba/Budzet2006.html

Evo sta mene boli...
Xone, ne vadim se ja, vec si ti Bosnjak koji je ugrozen u Sarajevu. Aferim.
Ja svoje rekoh. Moj obraz meni tvoj tebi.

I jos nesto
a grantove neprofitnim organizacijama izdvojeno je dodatnih 138.430 KM, od èega agenciji SERDA 9.500 KM za sufinansiranje projekta unapreðenja zaštiæenog podruèja spomenika prirode Skakavac; za DVD Bjelave 6.180 KM za poveæane za snabdijevanje pitkom vodom naselja Grdonj i Gornji Kromolj; 12.500 KM Sindikalnoj organizaciji organa uprave za jednokratnu pomoæ penzionisanim uposlenicima Opæine Centar, Omladinskoj informativnoj agenciji 3.000 KM za Konferenciju "Lokalne vlasti i mladi u BiH", te dodatnih 50.000 KM za boraèke organizacije, a koje æe rasporediti Komisija za boraèka pitanja u skladu sa Odlukom o izvršavanju Budžeta. Po usvojenim amandmanima izdvojeno je još: Crvenom križu Centar 10.000 KM; Udruženju civilnih žrtava rata Centar 3.000 KM; sportskom društvu SPID 2.250 KM; po 2.000 KM za KUD Proleter, Željeznièar i Seljo, a isto toliko za ansambl Sonemus i Udruženje likovnih umjetnika BiH; dodatnih 10.000 KM Udruženju penzionera Centar za nabavku lijekova; 5.000 KM Demokratskom omladinskom pokretu BiH; 5.000 KM za SOS Kinderdorf; 5.000 KM Udruženju Zajedno; 2.000 KM Media plan institutu; 5.000 KM Udruženju za pomoæ oboljelima od karcinoma dojke.


Pa se diskusija koliko-toliko normalizovala, I opet ti napadas dijasporce
xon_sa
Upisano: 03/01/2008 13:06

Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312
Ma jasta, samo se Bosnjacima treba spocitavat navodna netolerancija. Samo po Sarajevu znate pljuvat. Sve to sa druge strane planete. Sve vi znate, na svakih par metara dzamija, svaki park dzamija, svako djecije igraliste dzamije, jel tako?

Svi nesto trunite koliko je dzamija izgradjeno, a niko da kaze koja je to dzamija viska napravljena, koja ne treba tom i tom naselju.

Niko ne kritikuje Srbe i Hrvate sto grade crkve, cak i na temeljima srusenih dzamija i otetoj zemlji ili ogromne krstove na mjestima sa kojih su ubijali neduzne civile drugih nacija i vjera. Valja popljuvat dzamije i prljave, netolerantne i nepismene muslimane. Neki se u svoj svojoj toleranciji i multikulturalnosti cak pitaju jel bolje biti pismen, cist i nevjernik nego biti prljav, nepismen i vjernik. Ja bi se onda tom logikom mogao zapitati jel bolje biti vjernik ili pedofil...

Pa onda imas gomilu radikalnih ateista koji mrze sve sto je vjersko, a najveci trn su im u oku dzamije. Sigurno svaku noc pred spavanje sebi puste dodikovu izjavu da bi Sarajevo bilo ljepse da ima manje dzamija. Smeta im ezan u sred Sarajeva kojim su se uvijek culi ezani, a sad odjednom ugrozavaju nekoga.

Nije ovo slucajno. To je samo jos jedan korak kojim se pokusava dovrsiti posao koji je zapocet 92 i pauziran dejtonom. Preko 600 dzamija je sruseno i sad treba pod izgovorom neke ravnopravnosti, fabrika, siromastva, nezaposlenosti itd. sprijeciti da se dzamije obnove, da se onima koji zele da ih posjecuju to zabrani, jer eto dzamije narusavaju arhitekturu. Treba obrisati tragove postojanja Islama na ovim prostorima, prepustiti to historiji. Pa onda valja popljuvati sve one koji su se vratili vjeri, a koji su nekad bili zastranili, jer eto zaboga oni nisu pravi vjernici. Daju si za pravo da i ocjenjuju ko je kakav vjernik!

Jeste Sarajevo je radikalno, netolerantno, vehabijsko, Teheran i sta sve ne, a to se vidi po tome sto vam je zabranjeno o tome raspravljati, a ne kao u Banjaluci, Mostaru, Zvorniku, Foci, Stocu, Prozoru, Trebinju, Prijedoru... gdje vlada opsta sloboda govora i gdje su vam sva prava i slobode zagarantovane.

Aferim.
I umjesto normalnog dijaloga krece verbalni rat…
xon_sa
Upisano: 03/01/2008 13:37

Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312
Fox Mulder (citat):
Eto to je vec preklani bilo, ja dos'o u Sarajevo i probudi me nakav hodja dere se k'o jarac. Pitam:"Sta je ovo? Kako vi ovo izdrzavate." Upalio majmun zvucnik 160 dB "dere" jace nego MIG ili F-16 u brisucem letu. Ezan treba da je dometom ogranicen visinom i jacinom ljudskog glasa, a ovo sto vehabije rade je silovanje Bosne. Sto ne prave dzamije i mesdzide u RS-u kad su tako drccno zajebani? Ne smiju jer su se dogovorili tako sa dodikom. Oni jedni druge hrane, a ti mislis da si pokupio svu pamet svijeta, ako si otis'o u extremizam. Zato i imate isti image kao i cetnici i agresori iz Srbije i Crne Gore. Vi koji se podrugivacki derete sa munara snimljenim ezanima ste isto tako agresori. Agresori ste na moje fino i nekad lijepo Sarajevo.
*************************************************

Ma jasta, treba skroz ukinuti ezan, a zvoncici su umilni ljudskom uhu pa neka ih, na to ste navikli na zapadu, a ovaj hodza se nesto dere... A dzamije se prave i u RS tamo gdje se moze, gdje im nije zabranjeno. Ezan vjerovao ili ne ne koriste samo vehabije! Kakvo je to silovanje Bosna? Kako te nije stid tako ruznu rijec upotrijebiti za ezan?!

I ja sam ekstremista sto samo podrzavam slobodu prakticiranja religije, a ti si tolerantni mali fasista koji govori o "slabim" narodima i koji pljuje po religioznim ljudima nazivajuci ih svakakvim pogrdnim imenima. Jeste cim si vjernik onda si isti agresor...

Cuj podrugljivo se dere sa munare i zato je agresor. Ja tvrdim da si ti psihicki bolestan i iza toga stojim 100%. Normalna osoba ne moze imati ovako bolesne stavove!

A ovo nije tvoje Sarajevo, eto tebi tvoje Amerike...



I ode sve u hendek

xon_sa
Upisano: 03/01/2008 13:53

Član od: 30 oct 2005 Poruke: 1312
obuca (citat):
xon_sa (citat):
obuca (citat):
pa jel trebamo da svakih 500 m bude dzamija. nije mi jasno kako mozete tvrditi da ih nema dovoljno. po vama je potrebno da bude dzamija na svakom koraku pa da covjek gdje god stane vidi neku od njih. halo ba ovo vise prelazi granice dobrog ukusa i postaje ruglo.


Pa eto reci koja dzamija je to viska?


necu ulaziti u raspravu i necu sastavljati spiskove ali je cinjenica da se poslije rata gradi i gradi i gradi a raja samo gleda kako da strugne i uhljebi se negdje kad vec ne moze ovdje. pa zar nije logicno da napravi donator (sad karikiram) fabriku cipela i da onda kad posao krene napravi i jednu Dzamiju u nekom mjestu gdje je bila i gdje je nazalost vise nema.


Znaci hoces da pljujes uopsteno po dzamijama, po Islamu, a kad te neko pita konkretno da kazes o cemu govoris onda neces da raspravljas?

Ja cu te sve dok ne navedes konkretno koja je dzamija viska, smatrati lazovom i podlacem koji nije vrijedan rasprave.

mIRCerka wrote:
xon_sa wrote:
Koliko dzamija ima na Grbavici? Dzamije se prave tamo gdje im opstina dodijeli zemljiste i gdje im se dozvoli gradnja. Zali se opstini sto nije dala drugo zemljiste, a ova jedna i jedina dzamija na Grbavici je potrebna!
1. Vratiti se u osnovnu skolu i nauciti brojati do 10.
2. Nakon sto se savlada zadatak 1., nauciti raspored naselja u Sarajevu i savladati komplikovani zadatak brojanja :D
Jedna iza muzicke skole, kod skole koja se nekad zvala BRATSTVO I JEDINSTVO a druga je kod kod OS Grbavica 1. Na obali Miljacke. Sa poslovnim prostorima u prizemlju.

DVIJE. Ne jedna jedina. DVIJE. Nove.

Ok, treba. Kome? Stanarima koji su peticije pisali?

:D

PS Uskoro nice i katolicka crkva na Grbavici. pravoslavnu vec imamo u pofalicima. Dodushe, ona je jedina stara gradnja. I eto derneka.

I krece titulisanje drugih….
xon_sa wrote:
obuca wrote: cuj xon_sa ti kao vjernik bi trebao znati sta je haram, a haram je djeci uzimati prostor za igru, haram je pored ovoliko gladnih i siromasnih samo zidati dzamije :x i spusti loptu ne mislimo svi isto. to sta ja znam o Islamu nije predmet ove rasprave. dajte taj novac halalite za neko djete oboljelo od raka, za neku transplantaciju ili slicno.
Hoces da kazes da muslimani ne daju novac nizasta drugo osim za dzamije? Kako te nije stid bona? Kakvi samo ksenofobi odvdje dolaze na ovaj forum. Sta ste se svezali dzamija, eto nista se ne gradi u ovoj zemlji, ni zasta ljudi ne daju pare do dzamija. I jeste predmet ove rasprave tvoje znanje o islamu jer sebi dajes za pravo da ocjenjujes ko je kakav vjernik, a ako imas imalo pojma o Islamu onda znas ko je jedini ko to moze raditi...

Muslimani hvala Bogu imaju obavezu da pomazu siromasne i bolesne i to rade, ne trebaju nam takvi koji hoce da nas svedu na jednu historijsku cinjenicu uce kako i sta treba da radimo.

Sram da vas bude sve koji pravite te ruzne usporedbe tipa mircerkine koja kaze, parafraziram, "jel tebi drazi komsija nevjernik koji je pismen, kulturan i cist od vjernika koji je nepismen, prljav, pisa i sere po haustorima" ili takve kao ti koji kazu ili dzamija ili bolesni, siromasni ili djeca. Ako cemo tako onda hajde da se svi solidarisemo sa gladnima i zednima u Africi pa hajmo svi odvojit 99% svog licnog dohotka za njih, a ne samo muslimani.

Pakosni ste i zlonamjerni, iz vas govori mrznja. Mozete vi hiljadu puta reci kako "niste vi protiv dzamija, ali" ali vasi stavovi govore dovoljno o vama. Sto niko od vas nije otvorio temu "zasto se tolike crkve grade po RS i kod hrvata"? Zato sto vam to ne smeta, zato sto na toj temi ne bi bilo vise od 5 postova. Zasto? Zapitajte se malo o tome!
Pa ti I mnogi drugi objasnise da nisi u pravu
callmethebreeeze wrote:
xon_sa wrote: Sto je viska? Zato sto je bila srusena? Vraticemo imovinu crkvama, a kad neko pokusa isto za dzamije onda je ekstremista, onda je vehabija, onda ga se stide?

@Mimo, mene tebe nije stid, meni je tebe zao sto ti kao muslimanka mozes da pljujes po svojoj vjeri.
jes, jes, eno su ekonomski fakultet u bogosloviju pretvorili.
bezveze se palis i optuzujes raju bez osnove :-)
mIRCerka wrote:
Fox Mulder wrote:Je li to konacno iskljucen?
Jos uvijek nije uvedena kategorija ban za
1. izvrtanje tudjih rijeci s ciljem pljuvanja te osobe
2. nemogucnost brojanja
3. nepoznavanje geografije SVOG grada
4. cisti bezobrazluk i "govorim jedno, radim skroz drugo" ponasanje.
Tako da je Xon tu. A ja cu se potruditi da ga izvedem na pravi put.
:D
xon_sa wrote: Ma nema, najpametnija si. Aferim. S tobom apsolutno nema smisla raspravljati, uvijek koristis istu strategiju. Nadjes pojedinacni negativni primjer i onda ga lijepis cijeloj grupi.

1. Ti si mozda drugo mislila, ali Boga mi ja nisam telepata i ne mogu ti citat misli, a pise upravo ono sto sam rekao, gore opisana strategija. Da nisi htjela ruzno govoriti o cijeloj grupi onda ne bi spominjala ovaj primjer. Vrlo ruzno od tebe.
2. Jah, eto velika greska, 1,2,3 na koliko desetina hiljada ljudi? Ako ti je lakse ja se izvinjavam sto sam napravio ovu "drasticnu" gresku, tj. sto ne znam brojat :roll:
3. :lol:
4. Pa jel vidis sta ti radis, kako podvaljujes pojedinacne negativne slucajeve cijeloj jednoj religijskoj grupi? To nije bezobrazluk, to je gore, to je podlo. Ja nemam autorizaciju za banovanje, a i da je imam ne bi je primjenio ni na kojem ucesniku ove diskusije, iako su mnogi jako netolerantni prema Islamu a prodaju se kao velike demokrate i zastitnici ljudskih prava. Neki su cak isli i toliko daleko da imame uporedjuju sa cetnicima. Takvima niko od vas nije prigovorio, a i kako bi kad vam je samo stalo da popljujete dzamije i muslimane.

Ti kao da taj svoj humanitarni rad koristis da bi mogla da hranis svoju uobrazenost. Budi skromna i daj ljudima primjer, a ne da se ponasas ko siledzija. Hej jos bi i dijelila samare onima koji se ne slazu sa njom...


Hajde sad opet svi u glas "NISAM PROTIV DZAMIJA, ALI".
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#431

Post by Bosanac sa dna kace »

homo_sapiens wrote: Hajd' ne pričajte gluposti!
Stanujem 20 m od nove džamije na Grbavici, gledam njen ulaz s prozora.
Dnevno u nju uđe jedva 5 ljudi + hodža 6-ti. Izuzetno petkom, skupi ih se 10-tak.
A servisira kompletnu Grbavicu 2.

Ova je džamija izgrađena bez potrebe, i to još u parku.
jel mislis na onu jordansku dzamiju?
ja sam tu bir vaktile redovno iso, na svim vaktovima je bivalo najmanje po 50 muskaraca+ zene, na dzumi bude prepuna, uz Ramazan takodje.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#432

Post by dr.gog »

,,,,cccc...tema sazrijela za temeljitu rekonstrukciju...il za katanca :D šta vam je ? Mircerice trebal ti ranisan?...

I svima skupa...aj pročitajte sve od početka,pa zovnite nekog totalnog laika po pitanju Sarajeva i urbanih zavrzlama u njemu---pitajte ga kakav mu je utisak ostavila ova poučna&nadasve prijatna diskusija..

Grade se džamije u gradu gdje jedan dio ljudi to gleda kao dobro,drugi kao loše,a treći kao nepotrebno jer se pobogu ima gdje novac pametnije ulagati(po njihovom rezonu i praksi).

Onima kojima je ova gradnja pozitivna--njima će i biti od koristi,imaju kamo otići na molitvu,bila ona iskrena ili ne -Bog zna--često i sami su davali prilog za gradnju.

Onima kojima je izgradnja negativna---smeta im što su ezani bučni("kad se prodere u 5 ujutro...),smeta im što se okupljaju ljudi koje nisu prije vidjeli u samoupravnom Šeheru,smeta im što je tako lagodno glasno pričati i ispoljavati taj,da kažemo konzervativniji islam,sve im je to nekako antiurbano,antigospodski,fanatično...i napravljeno nafta-dolarima ugojenih i arogantnih arapskih tajkuna i feudalaca(nađe se tu još komentara..).

Treći pak,slijede ateistički i lijevičarski default,koji je sad uvjet da bi se bilo prihvaćeno u Sarajevsku urbanu kremu,multikulti ukislu čorbu kokuza i idealista.
Oni su pak strašno pogođeni licemjerstvom i rastrošnošću pri gradnji suhog objekta ,dok ti isti vjernici grcaju pod računima,oskudicom ili bolešću(kao neka nesretna djeca),a istovremeno vjerno glasaju za te iste,promotore "NAS","NAŠEG","SVOJEG".
I tako dok sarkastično sijeku svaku ,pa i najmanju priču o vjeri u Boga(pri tom i ne pomišljajući da ima i iskrenih u tom--jer je sve kvragu DenBraunovska Vatikanska izmišljotina),zaborave se naši divni i požrtvovani intelektulci,urbani gerilci sa espressom i tastaturom u ruci...zaborave da su možda postali pomalo nalik onome protivu čega se bore....netrpeljivi,grubi,cinični,ksenofobični,uskogrudi.

Cijenim humanitarne akcije koje je pokrenuo jedan broj ljudi s Portala,naime provjerio sam ih i učestvovao u njima,ali tako što sam ih shvatio kao zajednički potjecaj dobroga i ljudskog,ne kao ekskluzivnost autora.

Ako je jedna radnica Foruma rekla što je rekla,to je njeno mišljenje kao diskutanta,sa svojim ličnim(meni lično je malo ekscentrična :) srećom ni meni nije mane)stavom.Ja velim da niste u pravu ,jer se oslanjate samo na golu buku i "pravo"---dajte odgovor poBogu,imate pamet i jezik kolko god pitanje bilo provokativno.
Dajem si za slobodu za još jednu primjedbu,koliko god bila nepoželjna --mišljenja moderatora mogu zaključiti raspravu jer ostali su naime gosti,a moderator domaćin,koji račune podnosi onom koji ovo održava sve skupa.

I zaista,dajte malo spustite ton u dijalogu,ne priča se o arenama za borbu pitt-bullova.U Sarajevu.zbilja,ima mjesta na prečac za sve ljude i njihove građevine,nek bude onako kako se ljudi dogovore jer takav je sistem sada.Ko misli suprotno,nek skuplj dokumente,informacije,snimke,i nek pokrene svoju stvar u povoljnom momentu.Dotad,sabur dragi moji..

Dr.Gog
Last edited by dr.gog on 03/01/2008 16:55, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#433

Post by mIRCerka »

dr.gog wrote:,,,,cccc...tema sazrijela za temeljitu rekonstrukciju...il za katanca :D šta vam je ? Mircerice trebal ti ranisan?
jok vala :D

Vidis da je pobjegao :D
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#434

Post by homo_sapiens »

Bosanac sa dna kace wrote:
homo_sapiens wrote: Hajd' ne pričajte gluposti!
Stanujem 20 m od nove džamije na Grbavici, gledam njen ulaz s prozora.
Dnevno u nju uđe jedva 5 ljudi + hodža 6-ti. Izuzetno petkom, skupi ih se 10-tak.
A servisira kompletnu Grbavicu 2.

Ova je džamija izgrađena bez potrebe, i to još u parku.
jel mislis na onu jordansku dzamiju?
ja sam tu bir vaktile redovno iso, na svim vaktovima je bivalo najmanje po 50 muskaraca+ zene, na dzumi bude prepuna, uz Ramazan takodje.
Da, nekad prije, kad je "svijetu" trebalo dokazati opravdanost uzurpacije diječijeg brda i izgradnje džamije.
Nakon "klimanja glavom" - kud koji mili moji, nigdje nikog. Osim 2-3 starije žene iz komšiluka i sličnih.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#435

Post by Bosanac sa dna kace »

homo_sapiens wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
homo_sapiens wrote: Hajd' ne pričajte gluposti!
Stanujem 20 m od nove džamije na Grbavici, gledam njen ulaz s prozora.
Dnevno u nju uđe jedva 5 ljudi + hodža 6-ti. Izuzetno petkom, skupi ih se 10-tak.
A servisira kompletnu Grbavicu 2.

Ova je džamija izgrađena bez potrebe, i to još u parku.
jel mislis na onu jordansku dzamiju?
ja sam tu bir vaktile redovno iso, na svim vaktovima je bivalo najmanje po 50 muskaraca+ zene, na dzumi bude prepuna, uz Ramazan takodje.
bio sam u septemnru u istoj dzamiji i bio je isti borj ljudi, ne vidim da se shta puno promijenilo....

Da, nekad prije, kad je "svijetu" trebalo dokazati opravdanost uzurpacije diječijeg brda i izgradnje džamije.
Nakon "klimanja glavom" - kud koji mili moji, nigdje nikog. Osim 2-3 starije žene iz komšiluka i sličnih.
ja sam bio ljetos u istoj dzamiji i bilo je najmanje 50 muskaraca na podni plus žene....
Last edited by Bosanac sa dna kace on 03/01/2008 17:47, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#436

Post by mIRCerka »

GoZhe :D
Dajem si za slobodu za još jednu primjedbu,koliko god bila nepoželjna --mišljenja moderatora mogu zaključiti raspravu jer ostali su naime gosti,a moderator domaćin,koji račune podnosi onom koji ovo održava sve skupa.
Ovo nije index.hr da ja kao domacin primam platu i animiram :D
Moj zadatak je da implementiram pravila.
I kad stignem, da forumam ko i svi vi :D obicni smrtnici bez mod statusa :D:D

JA fino navedoh da mi smeta potrosnja para iz budzeta u religijske svrhe i postirah link na budzet opcine centar, podebljah iznose za skole i za religijske objekte, argumentirah svoju primjedbu, i dobih svasta nesto na svoj racun :D Da je stigao, opet bi mi i mace moje pomenuo.
A iskreno, onaj napad na hum akcije mu oprostiti necu, da je 100 puta zeljovac...
Nego, obaveze zovu, moram letit dalje :D
LP
Meraklos
Posts: 109
Joined: 16/10/2007 20:54

#437

Post by Meraklos »

homo_sapiens wrote: Stanujem 20 m od nove džamije na Grbavici, gledam njen ulaz s prozora.Dnevno u nju uđe jedva 5 ljudi + hodža 6-ti. Izuzetno petkom, skupi ih se 10-tak.
"homo_sapiens" = Uhoda i Zbir. Jel pises i imena onih koji udju?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#438

Post by pitt »

samo stavlja recke :D:D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#439

Post by spreca »

mIRCerka wrote:
bosanska rijec wrote:zivim u BiH i zaista ne vidim tu poplavu dzamija kako vi predstavljate. I nemam nista protiv neka se grade i dzamije i crkve. Ne znam ni za jedan primjer da se sagradila dzamija tamo gdje zive samo recimo Srbi , ali zato se crkve grade tamo gdje nema njenih vjernika odnosno tu gotovo uopce ne zive Srbi nego Bosnjaci :). Ili koji cirkus gradjene i stavljanje ogromnih krizeva na brda, pa to je smijesno. Upravo sam skoro na TV gledala emisiju i bas je bilo govora o tome kako se pravoslavne crkve grade tamo gdje u stvari ne zivi srpsko stanovnistvo. Koliko znam crkve se grade radi vjernika a ne da bi zjapile prazne, naveli su nekoliko primjera. Niiko o takvim stvarima ne pise a svako malo teme o dzamijama, meni se cini to je autor ove teme i htio da kaze , dzamije smetale u ratu smetaju i u miru, a danas se crkve grade tamo gdje je vecinsko bosnjacko stanovnistvo , al koga to briga, vi svoje pa svoje... :roll:
koji to vi koji to oni....

u recenici

NEMOJTE UZIMATI PARE IZ BUDZETA ZA CRKVE I DZAMIJE sta je nejasno?[/quote]








Licno sam protiv bilo kakve veze izmedu drzave i religije pa i toga da se religija koristi Budzetom drzave.


Vezano za ono gore "crveno"


S obzirom da zivimo u "demokratskom" drustvu i kao grdani istog imamo pravo i da rjesavamo kuda idu sredstva od poreza pa makar to bile crkve i dzamije itd.i jos jednom ne razumijem uopste tvoju misao :NEMOJTE UZIMATI PARE......?
Last edited by spreca on 03/01/2008 17:26, edited 1 time in total.
Meraklos
Posts: 109
Joined: 16/10/2007 20:54

#440

Post by Meraklos »

mima wrote:XON_SA.....................čemu služe ove velike džamije po Sarajevu?
Odes Mima u Banjaluku i nemas te brige vise.

Odahnes dusom. Odes do Laktasa. Ronhil te izgrli i izrecituje "Sto manje dzamija to ljepsi grad".
I smiris svoju duhovnu prazninu. Sve nedoumice odu, a ljepota grada srusenih dzamija sama udje u tebe.
Meraklos
Posts: 109
Joined: 16/10/2007 20:54

#441

Post by Meraklos »

homo_sapiens wrote:
Meraklos wrote: 2002 ! Smjeskaju, sto pitas? Samo nisu homo. A kakvi ti sapiensi trebaju?
Slijedeći put uzmi abdest kad se meni obraćaš
Kad se obraca Al-Hakimu onda se uzme ab-dest.
A za homohapiensa - motka. A za izigravanja - vatra.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#442

Post by popajic »

MUNAFIK wrote:
Fox Mulder wrote:Pa nek' ponovo izgrade te strusene. Sada samo prave vehabijske, koje su nepotrebne, ruzne i neprikladne arhitekture. Kad se poprave stare, onda treba, po potrebi praviti nove.
E 'stare' srusene od strane agresora se renoviraju a nove se prave na onim mjestima gdje su potrebne, izgovor na racun arhitekture je smijesan, kad se ne moze prigovoriti na arhitekturu onda se prica o ezanu, kad ne moze na ezan onda o parama, kad ne moze o parama onda o fanatizmu i obiljezavanju teritorije i slicno....

Kad se radi o dzamiji, budimo iskreni, niko od ovih zagovornika ravnopravnosti i sta ja znam vec cega ovdje na forumu, (koji eto nemaju apsolutno nista protiv dzamija a ti isti uvjek imaju ono ALI.... PA ONDA SPISAK...) nisu napisali ni jedan post TIPA eto u tom naselju ima 40 zgrada zive vecinom muslimani i napravili dzamiju i neka su svaka im cast... to se ovdje na forumu NE MOZE PROCITATI....


Alipasino P. Cvila, Grbavica, Breka, Kobilja glava, Vogosca, Otoka iii i slicna mjesta su bas ona iz tvog posta: po potrebi praviti nove.

Prosipa se suplja prica kako su dzamije na svakom koraku, sto apsolutno nije istaina to zna svaka budala koja se bar jednom provozala gradom!


kako li smo uopste dosli do toga da smatramo da su svi pripadnici jedne nacije (bilo koje) automatski i vjernici.Pa,onda racunamo- 40 zgrada punih samo jedne sorte = fali dzamija ( ili crkva,svejedno !) Odjednom sve sami vjernici,trka da se bude u prvom redu,da se bude vidjen...Zivot provedoh u Sarajevu i znam sigurno da ogromnoj vecini vjera nije jaca strana.To nervira !!!

kako li smo uopte dosli do toga
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#443

Post by sarlo »

spreca wrote:u recenici

NEMOJTE UZIMATI PARE IZ BUDZETA ZA CRKVE I DZAMIJE sta je nejasno?[/quote]
Licno sam protiv bilo kakve veze izmedu drzave i religije pa i toga da se religija koristi Budzetom drzave.

Vezano za ono gore "crveno"

S obzirom da zivimo u "demokratskom" drustvu i kao grdani istog imamo pravo i da rjesavamo kuda idu sredstva od poreza pa makar to bile crkve i dzamije itd.i jos jednom ne razumijem uopste tvoju misao :NEMOJTE UZIMATI PARE......?
[/quote]
Fala drzavi sto izdvaja sredstva za potporu vjerskim zajednicama. Opcina Centar je vjerovatno najjaca u BiH ali 250 000 je solidan novac, nisam za ovo znao. S druge strane vecina od 700 vakufskih stanova vrijedi bar toliko ako ne i vise. Kad bi IZ samo rentala svoje stanove koji se nalaze na podrucju opcine Centar dobila bi vise.
Drzava znaci treba da vrati imovinu vjerskim zajednicama.
Cist racun, duga ljubav.
Locked