Džamije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#251

Post by pitt »

homo_sapiens wrote:Ja namjeravam, krajem ove godine, u Sarajevu izgraditi veliki objekat oblika džamije, sa prilazom i parkingom za automobile, visokim stubom oblika munare, prozorima, i td, i instalirati unutra svu potrebnu opremu za diskoteku.
Slične neće biti nigdje. Već radim na građevinskoj dozvoli. Treba mi sufinansijer. Ima li koga ?
Sta fali......ovdje se crkve prodaju bas kao i svake druge gradjevine. Ima vec par koje su preuredjene u klubove :D:D jest malo cudno vidjet da iz crkve sijevaju reflektori i na oltaru plesu polugole djevojcice.....ali c’est la vie :D:D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#252

Post by cHupjahalic@ »

pitt wrote:Sta fali......ovdje se crkve prodaju bas kao i svake druge gradjevine. Ima vec par koje su preuredjene u klubove :D:D jest malo cudno vidjet da iz crkve sijevaju reflektori i na oltaru plesu polugole djevojcice.....ali c’est la vie :D:D
to bi bilo poput Kinder jajeta :D : 3 zelje u jednom se ispunjavaju :D :
1. na kraju nece niko moci reci da nikad nije bio u dzamiji ili crkvi. :D
2. i nevjernici postali "vjernici" :D
3. i "vjernici" imaju vremena da se "obilaze" - van crkve i dzamije :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#253

Post by pitt »

seka wrote:
pitt wrote:
homo_sapiens wrote:Ja namjeravam, krajem ove godine, u Sarajevu izgraditi veliki objekat oblika džamije, sa prilazom i parkingom za automobile, visokim stubom oblika munare, prozorima, i td, i instalirati unutra svu potrebnu opremu za diskoteku.
Slične neće biti nigdje. Već radim na građevinskoj dozvoli. Treba mi sufinansijer. Ima li koga ?
Sta fali......ovdje se crkve prodaju bas kao i svake druge gradjevine. Ima vec par koje su preuredjene u klubove :D:D jest malo cudno vidjet da iz crkve sijevaju reflektori i na oltaru plesu polugole djevojcice.....ali c’est la vie :D:D
sodom i gomora :D
pa moras na primjeru djeci pokazati svu sejtansku rabotu :D:D:D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#254

Post by callmethebreeeze »

seka wrote:
pitt wrote:
homo_sapiens wrote:Ja namjeravam, krajem ove godine, u Sarajevu izgraditi veliki objekat oblika džamije, sa prilazom i parkingom za automobile, visokim stubom oblika munare, prozorima, i td, i instalirati unutra svu potrebnu opremu za diskoteku.
Slične neće biti nigdje. Već radim na građevinskoj dozvoli. Treba mi sufinansijer. Ima li koga ?
Sta fali......ovdje se crkve prodaju bas kao i svake druge gradjevine. Ima vec par koje su preuredjene u klubove :D:D jest malo cudno vidjet da iz crkve sijevaju reflektori i na oltaru plesu polugole djevojcice.....ali c’est la vie :D:D
sodom i gomora :D

cccc. sve ce to na svoje doci kad brat obama uzme vlast u svoje ruke :D

:D nije mi dedo udbas bio :D
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#255

Post by homo_sapiens »

pitt wrote:
homo_sapiens wrote:Ja namjeravam, krajem ove godine, u Sarajevu izgraditi veliki objekat oblika džamije, sa prilazom i parkingom za automobile, visokim stubom oblika munare, prozorima, i td, i instalirati unutra svu potrebnu opremu za diskoteku.
Slične neće biti nigdje. Već radim na građevinskoj dozvoli. Treba mi sufinansijer. Ima li koga ?
Sta fali......ovdje se crkve prodaju bas kao i svake druge gradjevine. Ima vec par koje su preuredjene u klubove :D:D jest malo cudno vidjet da iz crkve sijevaju reflektori i na oltaru plesu polugole djevojcice.....ali c’est la vie :D:D

Zapravo, ta ideja nije ni loša. Možda bi mogao početi pregovarati s nadležnim za džamije u Sarajevu. Ima dosta već izgrađenih, a pogolemih, i polupraznih. Manje para za investiciju, njima više u kasu, a bar bi bile i u upotrebi 24 sata: za njih do uveče, za mene do ujutro.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#256

Post by pitt »

callmethebreeeze wrote:
seka wrote:
pitt wrote: Sta fali......ovdje se crkve prodaju bas kao i svake druge gradjevine. Ima vec par koje su preuredjene u klubove :D:D jest malo cudno vidjet da iz crkve sijevaju reflektori i na oltaru plesu polugole djevojcice.....ali c’est la vie :D:D
sodom i gomora :D

cccc. sve ce to na svoje doci kad brat obama uzme vlast u svoje ruke :D

:D nije mi dedo udbas bio :D
KOSovac? :D:D:D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#257

Post by callmethebreeeze »

pitt wrote:
callmethebreeeze wrote:
seka wrote: sodom i gomora :D

cccc. sve ce to na svoje doci kad brat obama uzme vlast u svoje ruke :D

:D nije mi dedo udbas bio :D
KOSovac? :D:D:D
jok. mumin de luxe :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#258

Post by pitt »

ubaceni element znaci :D:D
Vidim nastavio si dedinim stopama :D aferim :D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#259

Post by FFK as Lucy01 »

bice_bice wrote:
FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!
Mozda zato sto je jedini grad u BiH u kojem "braca" iz SDA-HDZ-SDS koalicije nisu uspjeli dokazati da su "razgranicenja po nacionalnoj liniji" dobra za narod :? ...jos ih zadrti i opaki komunisti u zubima drze :D
bice_bice wrote: ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????
Jest u pravu si....nani je jedina zelja bila da se promovise....nana-zajeban igrac :roll:
Citiranje.....wth r u talking about :?
Jesli ti ikada cuo za "common sense" ili po naski "kontanje"?
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#260

Post by Vodenjak »

FFK as Lucy01 wrote:
bice_bice wrote:
FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!
Mozda zato sto je jedini grad u BiH u kojem "braca" iz SDA-HDZ-SDS koalicije nisu uspjeli dokazati da su "razgranicenja po nacionalnoj liniji" dobra za narod :? ...jos ih zadrti i opaki komunisti u zubima drze :D
bice_bice wrote: ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????
Jest u pravu si....nani je jedina zelja bila da se promovise....nana-zajeban igrac :roll:
Citiranje.....wth r u talking about :?
Jesli ti ikada cuo za "common sense" ili po naski "kontanje"?
Osim sto bih ti vizu za ulaz u zemlju naplacivao, ja bih tebi i porez za svaku stranu rijec uzimao! :D
Meraklos
Posts: 109
Joined: 16/10/2007 20:54

#261

Post by Meraklos »

pjega wrote: nisam cesljala 5 stranica osim povrsno, ali ko to kaze da ima previse dzamija? ima li tu kakvih brojeva, statistike, broj dzamija po stanovniku, itd? ili to nekom 'izgleda' da ima dzamija hejbet, pa sad treba rusiti, ukidati gradnju novih ili sta? a sto nekome smeta dzamija ili crkva, nebitno, nije mi jasno. je li to mozda znaci da ce ljudi postati vise religiozni? cisto sumnjam.
"Sto manje dzamija - to ljepsi grad" - Milorad Dodik.
http://www.youtube.com/watch?v=8XioIhXQ ... re=related

Pjegava, kao sto vidis - doticni knjaz milosevicki dinarski tip
ima mnogo sljedbenika na ovom forumu.

Najuglednija figura bi im trebao biti banjalucki dizajner uljepsavanja gradova
Bos Krajine - rusenjem dzamija TNT-om Radosav Brdjanin http://www.un.org/icty/glance/brdjanin.htm

On je u praksi ostvario ono za to se mnogi ovdje sanjaju. Doduse sud u Hagu mu to nije uzeo bas kao olaksavajucu okolnost.

Vehabijski elementi Haskog Suda Pravde.

Sto je rekao jedan afirmisani srpski ideolog (i alarmista "islamske opasnosti") o povodu 100% srusenih dzamija tokom rata na podrucju zvanom RS - "Minareti su kao rakete otisli u nebo".
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#262

Post by homo_sapiens »

Daj, nek' neko kaže je li dozvoljeno imati privatnu džamiju ?
Unajmio bih jednu od postojećih, svakako su poluprazne, ili izgradio novu. Postavio LCD, gledali bismo razne poučne filmove, slušali muziku, raspravljali o svemu, organizovali razna predavanja.
Imali bismo grijanje zimi, klimu ljeti !
Ljudi bi se masovnije okupljali, dovodili supruge, komšije. Naravno, plaćali članarinu. Niko bez članske karte ne bi mogao pristupiti.
Znam da se ne bih mogao obogatiti kao IZ, ali . . . bilo bi za godišnjeg odmora i novo auto.
Čak bih i zaposlio nekoliko hodža, profesora istorije, umjetnosti, jezika, i td.
Ma bila bi to prava firma. „D.o.o. Na pravom putu“.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#263

Post by Vodenjak »

homo_sapiens wrote:Daj, nek' neko kaže je li dozvoljeno imati privatnu džamiju ?
Unajmio bih jednu od postojećih, svakako su poluprazne, ili izgradio novu. Postavio LCD, gledali bismo razne poučne filmove, slušali muziku, raspravljali o svemu, organizovali razna predavanja.
Imali bismo grijanje zimi, klimu ljeti !
Ljudi bi se masovnije okupljali, dovodili supruge, komšije. Naravno, plaćali članarinu. Niko bez članske karte ne bi mogao pristupiti.
Znam da se ne bih mogao obogatiti kao IZ, ali . . . bilo bi za godišnjeg odmora i novo auto.
Čak bih i zaposlio nekoliko hodža, profesora istorije, umjetnosti, jezika, i td.
Ma bila bi to prava firma. „D.o.o. Na pravom putu“.
Otprilike tako izgleda crkva na zapadu... :wink:
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#264

Post by StLouis »

a zasto nebi poceli praviti mobilne crkve i dzamije. lijepo stavimo cetiri tocka i premjestati ih po potrebama vjernika. jedini problem bi bila brda, ali i tu ima rjesenje kao npr. rentati neki veliki avion od rusa ili amera...zakacis i expres usluga.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#265

Post by homo_sapiens »

StLouis wrote:a zasto nebi poceli praviti mobilne crkve i dzamije. lijepo stavimo cetiri tocka i premjestati ih po potrebama vjernika. jedini problem bi bila brda, ali i tu ima rjesenje kao npr. rentati neki veliki avion od rusa ili amera...zakacis i expres usluga.
Ma sve je manje vjernika u brdima. Sišli u grad
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#266

Post by IlijaLadin »

Pobogu Ahmede, ko ti dade to ime!?
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#267 Re: Džamije

Post by elSaik »

MUNAFIK wrote:
elSaik wrote:
MUNAFIK wrote: Sve je kriv reiZ!!! renoviraju i popravljaju srusene dzamije.... sram ih bilo, jos i ljudi daju pare i prave sebi dzamije sram ih bilo. Mora da je neki sihr u pitanju cim neko hoce da da pare za dzamiju to veliko zlo, a nece te pare da proturi kroz gu.icu!!! :-) :-) :-)
Da, da... onaj komplex od Kralja Fahda je samo obnovljena... i ona na Otoci također... :oops:
mislis na onaj islamski centar sto u sebi ima razne sadrzaje ukljucujuci i sportsku dvoranu (koju koristi veliki broj ljudi i omladine) i to vecinom besplatno!!!
.
Ja tamo samo vehabije viđam. Da mi je znati o čemu se oni obrazuju u tom centru. Nije da imam nešto protiv njih, ali eto...
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#268

Post by elSaik »

cHupjahalic@ wrote:
bice_bice wrote:
FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!

ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????
mada ovo nema veze sa temom (moderatori brisite ako krsim pravila :D ) ali ne mogu a da ne kazem @bice_bice: pa ko je koga ovdje citirao? ti Lucy ili Lucy tebe :? :D
Pa valjda je mislio na citiranje tih neninih riječi... :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#269 Re: Džamije

Post by fixer »

elSaik wrote:
MUNAFIK wrote:
elSaik wrote: Da, da... onaj komplex od Kralja Fahda je samo obnovljena... i ona na Otoci također... :oops:
mislis na onaj islamski centar sto u sebi ima razne sadrzaje ukljucujuci i sportsku dvoranu (koju koristi veliki broj ljudi i omladine) i to vecinom besplatno!!!
.
Ja tamo samo vehabije viđam. Da mi je znati o čemu se oni obrazuju u tom centru. Nije da imam nešto protiv njih, ali eto...
dizu tegove
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#270 Re: Džamije

Post by Vodenjak »

fixer wrote:
elSaik wrote:
MUNAFIK wrote: mislis na onaj islamski centar sto u sebi ima razne sadrzaje ukljucujuci i sportsku dvoranu (koju koristi veliki broj ljudi i omladine) i to vecinom besplatno!!!
.
Ja tamo samo vehabije viđam. Da mi je znati o čemu se oni obrazuju u tom centru. Nije da imam nešto protiv njih, ali eto...
dizu tegove
Ahaaaaaa... :-)
Znaci tako oni ojacali pa im one hlace postale pokratke? :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#271

Post by pitt »

momci u razvoju ":D:D:D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#272

Post by fixer »

ja isao s frendom u taj fitness ima vishe od 6 godina i kad smo se pozdravljali ja rekao dobro vece :D :D samo vidim kako oni nesto pricaju izmedju sebe o gledaju prema meni i smjeskaju se..... :D al kad sam ja tamo isao nisam ni znao sta su vehabije
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#273

Post by homo_sapiens »

fixer wrote:ja isao s frendom u taj fitness ima vishe od 6 godina i kad smo se pozdravljali ja rekao dobro vece :D :D samo vidim kako oni nesto pricaju izmedju sebe o gledaju prema meni i smjeskaju se..... :D al kad sam ja tamo isao nisam ni znao sta su vehabije

Prije 6 godina je bila 2001. Smješkaju li se još uvijek ?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#274

Post by fixer »

homo_sapiens wrote:
fixer wrote:ja isao s frendom u taj fitness ima vishe od 6 godina i kad smo se pozdravljali ja rekao dobro vece :D :D samo vidim kako oni nesto pricaju izmedju sebe o gledaju prema meni i smjeskaju se..... :D al kad sam ja tamo isao nisam ni znao sta su vehabije

Prije 6 godina je bila 2001. Smješkaju li se još uvijek ?
sad sam izrazunao tacno 5 godina... mislim :D otprilike 5. znam zima bila. prvi srednje bio.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#275

Post by Vodenjak »

homo_sapiens wrote:
fixer wrote:ja isao s frendom u taj fitness ima vishe od 6 godina i kad smo se pozdravljali ja rekao dobro vece :D :D samo vidim kako oni nesto pricaju izmedju sebe o gledaju prema meni i smjeskaju se..... :D al kad sam ja tamo isao nisam ni znao sta su vehabije

Prije 6 godina je bila 2001. Smješkaju li se još uvijek ?
Sad se kese! :D
Locked