Džamije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#1 Džamije

Post by Ahmmed »

Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....O ovom najvećem zlu bosanske današnjice....
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#2

Post by Amazonka27 »

:roll:
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#3

Post by chinese_water »

:-)
:faraon1:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#4

Post by pitt »

uh.....teska tema brate :D:D
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#5

Post by superxenon »

ne koMtam... :?
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#6

Post by xon_sa »

Ma jasta, treba to rusit, mnogo ih brate. Reko Dodik da bi Sarajevo bilo ljepse da ih je manje.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#7

Post by Ahmmed »

pitt wrote:uh.....teska tema brate :D:D
Eh, neka si se ti javio :D Ti si mi i dao ideju za otvaranje ove nadasve rijetko originalne ideje :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#8

Post by pitt »

Ahmmed wrote:
pitt wrote:uh.....teska tema brate :D:D
Eh, neka si se ti javio :D Ti si mi i dao ideju za otvaranje ove nadasve rijetko originalne ideje :D
nije valjda da sam i ja nekome inspiracija :D:D Axmo, prijatno si me iznenadio :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#9

Post by Ahmmed »

pitt wrote:
Ahmmed wrote:
pitt wrote:uh.....teska tema brate :D:D
Eh, neka si se ti javio :D Ti si mi i dao ideju za otvaranje ove nadasve rijetko originalne ideje :D
nije valjda da sam i ja nekome inspiracija :D:D Axmo, prijatno si me iznenadio :D
:D Krv nije voda :D
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#10 Re: Džamije

Post by MUNAFIK »

Ahmmed wrote:Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....O ovom najvećem zlu bosanske današnjice....
Sve je kriv reiZ!!! renoviraju i popravljaju srusene dzamije.... sram ih bilo, jos i ljudi daju pare i prave sebi dzamije sram ih bilo. Mora da je neki sihr u pitanju cim neko hoce da da pare za dzamiju to veliko zlo, a nece te pare da proturi kroz gu.icu!!! :-) :-) :-)
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#11

Post by Bosanac_21 »

Cim je pocela agresija na Bosnu i Hercegovinu meta je bila vjera i bogomolja, podrzavam izgradnju svih porusenih dzamija.
Jedino sam protiv sto se neke grade bespravno, ili u nekom stilu koji ne lici tradiciji bosansko-hercegovackih dzamija.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#12 Re: Džamije

Post by elSaik »

MUNAFIK wrote:
Ahmmed wrote:Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....O ovom najvećem zlu bosanske današnjice....
Sve je kriv reiZ!!! renoviraju i popravljaju srusene dzamije.... sram ih bilo, jos i ljudi daju pare i prave sebi dzamije sram ih bilo. Mora da je neki sihr u pitanju cim neko hoce da da pare za dzamiju to veliko zlo, a nece te pare da proturi kroz gu.icu!!! :-) :-) :-)
Da, da... onaj komplex od Kralja Fahda je samo obnovljena... i ona na Otoci također... :oops:
muthafuca
Posts: 69
Joined: 12/08/2004 14:15
Location: Bih

#13 Re: Džamije

Post by muthafuca »

Ahmmed wrote:Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....O ovom najvećem zlu bosanske današnjice....
ne znam sto je zlo... il ti to ironicno mada nije smijesno... zlo su takvi koji baljezgaju a jos vece zlo je ako tvoji komentari nekog ohrabre... uglavnom budale
a jedno ZLO zvano Aladža džamija u Foči je bila dragulj bh arhitekture kejem su se divili ljudi iz cijelog svijeta a sada mozes na prste izbrojati komadice tog zla kao i zla zvanog Ferhadija u BL... sva sreca (ili za tebe nesreca) pa Alipasina ostade citava jer je ona sa svojim zlim, opasnim i hinjsko-podmuklim proporcijama naljepsa na svijetu
Bosanac_21
Cim je pocela agresija na Bosnu i Hercegovinu meta je bila vjera i bogomolja, podrzavam izgradnju svih porusenih dzamija.
Jedino sam protiv sto se neke grade bespravno, ili u nekom stilu koji ne lici tradiciji bosansko-hercegovackih dzamija.
potpisujem prvi dio a drugi... BiH dzamije na koje ti mislis su gradili turci a na bosanci mada se ni meni ove danasnje ne svidjaju nesto plaho.. ima i lijepih kao ona malezijska na breci a vise ih je samo parodija na dzamiju al et
Last edited by muthafuca on 29/12/2007 02:08, edited 2 times in total.
bos
Posts: 538
Joined: 14/08/2006 00:51
Location: Sarajevo

#14

Post by bos »

Super tema!
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#15 Re: Džamije

Post by MUNAFIK »

elSaik wrote:
MUNAFIK wrote:
Ahmmed wrote:Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....O ovom najvećem zlu bosanske današnjice....
Sve je kriv reiZ!!! renoviraju i popravljaju srusene dzamije.... sram ih bilo, jos i ljudi daju pare i prave sebi dzamije sram ih bilo. Mora da je neki sihr u pitanju cim neko hoce da da pare za dzamiju to veliko zlo, a nece te pare da proturi kroz gu.icu!!! :-) :-) :-)
Da, da... onaj komplex od Kralja Fahda je samo obnovljena... i ona na Otoci također... :oops:
mislis na onaj islamski centar sto u sebi ima razne sadrzaje ukljucujuci i sportsku dvoranu (koju koristi veliki broj ljudi i omladine) i to vecinom besplatno!!!
Ah to su one dvije dzamije na racun kojih se prosipaju price tipa 'ovdje u Sarajevu se na svakih 100 metara pravi nova dzamija' a ustvari radi se o dvije navedene i mozda jos nekoliko drugih.

Nikome ni da padne na um da je Sarajevo grad koji se siri i koji se i prije rata sirio ali tada se dzamije nisu pravile, valjda se nije smjelo, i svak ce pametan skontat da ako se grad siri to znaci prave se nove zgrade nove kuce i sl. dakle vjerovatno ce se praviti i nove dzamije, ili crkve ili sinagogr za sta s eukaze potreba.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#16

Post by Prozor »

Volim dzamije
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#17 Re: Džamije

Post by Vodenjak »

Ahmmed wrote:Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....O ovom najvećem zlu bosanske današnjice....
@Ahmmede, sejtane! :D :D
User avatar
mema mo
Posts: 379
Joined: 31/08/2007 15:32
Location: spavaca soba

#18

Post by mema mo »

tobe jarabi cuj dzamije zlo :roll: jes da ih ima podosta ali bolan nebio gdje ces rec da su zlo :-D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#19 Re: Džamije

Post by callmethebreeeze »

Ahmmed wrote:Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....O ovom najvećem zlu bosanske današnjice....
boze sacuvaj. nema nista ljepse od fine i stare, mahalske dzamije.
zlo je kada se dzamije grade da bi se teritorij zapisavao i sto se ne grade tamo odakle su bosnjaci protjerani.
jedino sto je ljepse od fine i stare mahalse dzamije je vitki, bijeli munaret u selima po, recimo, istocnoj bosni.
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#20

Post by uozo »

Ja najvise volim Selimiye u Edirne ili Edirnama (kako god). Kazu da je neki levat doso i reko, Munare ti nakrivo stoji, Mimaru Sinanu kad ju je zavrsio. Onda je Mimar Sinan skupio kistru raje i zavezo veliki konop za vrh Munare i vukli ljudi dok im Sinan nije rek'o dosta. :shock: :-D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#21 Re: Džamije

Post by Shoshana »

Ahmmed wrote:Pošto vidim da se na svakoj od tema pominju džamije, da i ja otvorim jednu....
Mislis....... DJamija?

:D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9887
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#22

Post by Bosanac sa dna kace »

uozo wrote:Ja najvise volim Selimiye u Edirne ili Edirnama (kako god). Kazu da je neki levat doso i reko, Munare ti nakrivo stoji, Mimaru Sinanu kad ju je zavrsio. Onda je Mimar Sinan skupio kistru raje i zavezo veliki konop za vrh Munare i vukli ljudi dok im Sinan nije rek'o dosta. :shock: :-D
nisam znao da vjerujes u babije price :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9887
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#23

Post by Bosanac sa dna kace »

Image
:wink:
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#24

Post by uozo »

Bosanac sa dna kace wrote:
uozo wrote:Ja najvise volim Selimiye u Edirne ili Edirnama (kako god). Kazu da je neki levat doso i reko, Munare ti nakrivo stoji, Mimaru Sinanu kad ju je zavrsio. Onda je Mimar Sinan skupio kistru raje i zavezo veliki konop za vrh Munare i vukli ljudi dok im Sinan nije rek'o dosta. :shock: :-D
nisam znao da vjerujes u babije price :D
Nije to nista. Kazu kad je Suleymaniye (ako nisam pomijeso) pravio, svaku vecer sjedio unutra sam i pusio Nargile. I one uvlakuse od padisahe pocDaele da se zale kako on nista ne radi nego samo pusi svaku vecer nargile u jos nedovrsenoj dzamiji, i to uvijek na drugom mjestu. I stvarno, Padisah dodje navecer a on sjedi i cjevci nargile. Dal" je bilo i sta esrara unutra pitanje je :D ! Radjon sto reko moj drug Kaan!

Nego, ih Sinan sve od.ebo i nastavio da pusi nargile svaku vecer. I nakraju ispadne akusticki nesto nevjerovatno za izvesti od dzamije. Co'ek provjeravo akustiku ili tako nesto. :shock: :D Mozda zna neko bolje ovu legendu! :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9887
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#25

Post by Bosanac sa dna kace »

ma ne skonta ti ja ovu u vezi nakrivljene munare
znam da je u Sultanahmetovu stavio nojevo jaje na neku odredjenu visinu, koje se odatle ni slucajno ne smije pomaknut, sta mislis zasto? :-)
Locked