Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Locked
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#1 Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by abdulazizsarajevo »

Kad ce biti to moguce i zasto to Haris Silajdjic stopira...
Zasto smo taoci njegove politike...i da mi koji vodimo porjeklo iz crne gore ne mozemo imati i taj pasos?!

Ima li jos slicnih razmisljanaj?
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#2 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

I ja, odnosno, dio moje familije živi u Crnoj Gori.

Menščini, da nije do Hareta,...Vidi teme o dijaspori, neki zakon blokiran, pa dijaspora se masovno odriče bh. državljanstve, e taj, zakon treba da riješi i BH/CG dvojno državljanstvo, ali ga ne koči Hare (Ne pripadam ovoj opciji i pored svijetlih Haretovih ideja, mislim da mu je stranka ...bljak).

Ako sam ''fulio'', molim da mi oprostiš, nemam dovoljno informacija.
admirj
Posts: 34
Joined: 19/03/2008 22:31

#3 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by admirj »

Ako je neko rodjen u CG nek' uzme crnogorski, a ako je rodjen u BIH nek' uzme bosanski pasos. Ne kontam zasto ljudi vole da sjede na dvije stolice, jos narocito ovi iz bivse YU. Ja bi zabranio dvojna drzavljanstva izmedju republika exYU.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by Edin H. »

Clan 17 :oops:

Druga runda etnickog ciscenja Bosnjaka, ovaj put u rukavicama.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by kiky »

ko je bosanac i hercegovac imače pasoš svoje zemlje ...
svako nek ima pasoš svoje zemlje ( i ostale dokumente ) ...
dvojna državljanstva su glupost ...
ako je nekom draža crna gora nek ide tamo ...
sve je jasno ko proha ...
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#6 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by _majevica_ »

admirj wrote:Ako je neko rodjen u CG nek' uzme crnogorski, a ako je rodjen u BIH nek' uzme bosanski pasos. Ne kontam zasto ljudi vole da sjede na dvije stolice, jos narocito ovi iz bivse YU. Ja bi zabranio dvojna drzavljanstva izmedju republika exYU.

:thumbup: :bih:
sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#7 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by sijedi »

kiky wrote:ko je bosanac i hercegovac imače pasoš svoje zemlje ...
svako nek ima pasoš svoje zemlje ( i ostale dokumente ) ...
dvojna državljanstva su glupost ...
ako je nekom draža crna gora nek ide tamo ...
sve je jasno ko proha ...
slažem se, i da poslije ne ide priča, kako ovi što su došli vole više ovu zemlju od nas koji smo tu rođeni
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#8 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by felipe kajetano »

Osjecam nagli rast crnogorske populacije u seher Saraj'vu..mozda Milo i DPS u nekoj opcini uzmu i lokalnu vlast.. :roll:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#9 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by mO k3 »

kiky wrote:ko je bosanac i hercegovac imače pasoš svoje zemlje ...
svako nek ima pasoš svoje zemlje ( i ostale dokumente ) ...
dvojna državljanstva su glupost ...
ako je nekom draža crna gora nek ide tamo ...
sve je jasno ko proha ...
^bravo..... ne mozemo sa jednom goozom na dvije stolice..
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#10 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by susc_ovjek »

Jadni smo ako cuvamo nase drzavljane tako sto im zabranjujemo dvojno drzavljanstvo sa crnom gorom.
Velika je glupost sto je moguce imat dvojno drzavljanstvo sa hrvatskom, srbijom, a sa cg ne mozemo.

I jos, neki hoce da naprave razliku izmedju cg (ili bilo koje ex. ju repulike) i bih takvu.. kao npr. izmedju njemacke i francuske.
To ne moze bit i nikad nece bit tako, ljudi su godinama zivjeli na tim prostorima kao jednoj cjelini i ne mogu se sad osjecat
u jednoj avliji stranci a u drugoj domaci.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#11 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by kiky »

nemam ništa protiv crne gore ... ( ono zla što nam naniješe u ratu nek im je na obraz ... )
al činjenica je da se i u hrvatskoj domača javnost sve više buni protiv tog dvojnog državljanstva ...
živi ti u bih sa njihovim pasošem koliko hočeš al se moraju znati status, prava i obaveze svakog lica i bilo gdje ...
uzgred, bih ima i više nego loše iskustvo s licima koja imaju dvojna državljanstva pogotovo komšijskog podrijetla ...
to je poenta ...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#12 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by kiky »

nemam ništa protiv crne gore ... ( ono zla što nam naniješe u ratu nek im je na obraz ... )
al činjenica je da se i u hrvatskoj domača javnost sve više buni protiv tog dvojnog državljanstva ...
živi ti u bih sa njihovim pasošem koliko hočeš al se moraju znati status, prava i obaveze svakog lica i bilo gdje ...
uzgred, bih ima i više nego loše iskustvo s licima koja imaju dvojna državljanstva pogotovo komšijskog podrijetla ...
to je poenta ...
sansun
Posts: 300
Joined: 22/04/2009 17:14

#13 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by sansun »

Kad ce biti to moguce i zasto to Haris Silajdjic stopira...
Zasto smo taoci njegove politike...i da mi koji vodimo porjeklo iz crne gore ne mozemo imati i taj pasos?!

Ima li jos slicnih razmisljanaj?
Državljani BiH koji su rođeni u CG mogu bez problema podići crnogorski pasoš, ali građani CG-Bošnjaci koji bi željeli i bosanskohercegovačko državljanstvo ( znam iz iskustva studenata sa prostora CG) se godinama maltretiraju od strane BH institucija da bi dobili ovo naše državljanstvo. Ovo je 100% provjereno, znači, ako si Bosanac a rodom iz CG, državljanstvo CG-e ( ili pasoš) možeš u roku od mjesec dobiti.
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#14 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by abdulazizsarajevo »

vodim porjeklo otamo...nisam doduse rodjen tamo ali rado bi uzeo taj pasos...volio bi putovati bez viza...jedini razlog
Irfan82
Posts: 21
Joined: 04/05/2008 18:22

#15 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by Irfan82 »

sansun wrote:
Kad ce biti to moguce i zasto to Haris Silajdjic stopira...
Zasto smo taoci njegove politike...i da mi koji vodimo porjeklo iz crne gore ne mozemo imati i taj pasos?!

Ima li jos slicnih razmisljanaj?
Državljani BiH koji su rođeni u CG mogu bez problema podići crnogorski pasoš, ali građani CG-Bošnjaci koji bi željeli i bosanskohercegovačko državljanstvo ( znam iz iskustva studenata sa prostora CG) se godinama maltretiraju od strane BH institucija da bi dobili ovo naše državljanstvo. Ovo je 100% provjereno, znači, ako si Bosanac a rodom iz CG, državljanstvo CG-e ( ili pasoš) možeš u roku od mjesec dobiti.
Ali ja sam cuo da Drzavljanin BIH ukoliko zeli ili ima pravo na CG MORA se odreci BiH - Drzavljanstva,tako sam cuo!
Irfan82
Posts: 21
Joined: 04/05/2008 18:22

#16 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by Irfan82 »

I Zasto moze dvojno Drzavljanstvo sa SRB i HRV, a sa CG NE Totalno glupo, ili za sve ili nikako!
sansun
Posts: 300
Joined: 22/04/2009 17:14

#17 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by sansun »

Ali ja sam cuo da Drzavljanin BIH ukoliko zeli ili ima pravo na CG MORA se odreci BiH - Drzavljanstva,tako sam cuo!
Ne, ne vjerujem, poznajem više osoba ( kolege porijeklom iz CG kao i komšije) koje su to državljanstvo dobili i lično su mi potvrdili da se nisu morali bosanskig odreći.
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#18 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by Baba_Droga »

Zdravo, zanima me, ako ne zna, da li postoje nove informacije po pitanju državljastva CG

Osoba je rođena u CG, roditelji imaju državljanstvo Crne Gore i žive, ali ona ima BiH državljanstvo.

Da li ona ima pravo na dvojno državljanstvo?

Hvala!
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#19 Re: Dvojno drzavljanstvo BiH - Crna Gora

Post by PeppermintSA »

Ja koliko znam Crnogorci ne priznaju dvojno državljanstvo
Locked