Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#151 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by DanteX »

Ubejde wrote:
DanteX wrote:
Ubejde wrote:Arabija je zivjela raskosno i kad nije bilo nafte i tada se imalo najvise zlata i bogatstva. Pa Bliski Istok je uvijek bio bogata regija svijeta. Nafta je tek kasno pronadjena i to je dodoatno povecalo zaradu Islamskih zemalja.
Inace ko je kriv Bosni sto nije bogata. Ne moze sada Saudijska Arabija da vas izdrzava. Saudijska Arabija je dosta pomogla Bosnjacima za vrijeme rata i sada ona ne moze da izdrzava jednu cijelu zemlju u kojoj ce gradjani mozd aklanjati a mozd ane klanjati a mozda piti alkohol ili ne piti.

Koliko znam, Saudijska Arabija je bila pustoš (prije 80 godina), jedva su živjeli kako treba i jedva su vodu imali. Ali tek nakon dolska Amerikanaca i pronalasla nafte ojačali su ekonomski.
Dobro prije 80 godina kada osmanlije nisu ulagale u Arabiju a sta da govirmo o Arabiji prije 1000 godina gdje je sva kultura bila u Arabiji? Kako su tada opstajali ljudi i kako su tada Arap[i bili ispred Europe? Moze se zivjeti i bez nafte i opet ce se drzave razvijati kako treba. Kad se uzdas u Allaha onda je sve lako a kad izgubis vjeru onda ti sve smeta i onda ti je svako kriv.

Ovo boldirano... Odakle ti to, života ti?

I da, arapski svijet je tada bio puno bolji slažem se. Doprinijeli su prirodnim naukama i danas bez njih ne možemo. A danas? Šta danas rade? Kontra svemu tome. Misle na sebe tj. na svoj narod ili ti samo na sebe kao osobu (princ).
Ja ne govorim o tome da trebaju 50% novca ulagati u drugu državu. Ali ako mogu kupovati engleske timove, praviti tornjeve bez ikakvog značaja, hladiti pijesak jer ne vole vreli pijesak po plažama onda je to komotno bacanje novac kroz prozor.
Zamisli jednu vagu i razmisli šta je ovdje loše, a šta je dobro.
S. Arabija, može pomoći drugoj državi da stane na svoje noge. Novčano ili sa hranom ili nekako drugačije. Ovo je isto kao u BiH, efendija dolazi u džamiju sa autom od stotinu hiljada maraka sa zatamnjenim staklama i drži govor pred siromašnim narodom o tome kako je loše držati novac za sebe, a ne pomoći drugima. Licemjerstvo.
User avatar
Ubejde
Posts: 95
Joined: 15/07/2012 12:07
Location: Pristina, Kosovo

#152 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ubejde »

Mislim da morate znati prilike u svijetu. Mi imamo na ovom svijetu svjestku super silu koja diktira politiku i ekonomiju. Da bi jedna drzava uspjela na politickoj i ekonomskoj razini ona mora biti u dobrim odnosima sa postojecom super silom i sa njom suradjivati. Sve sto je suprotono tome je put ka ratu i sukobima. Ipak mi muslimani smoramo prestati se zavaravati da mi trebamo imati svjestku super silu i da mi moramo odrijedjivati politiku svijeta. Nasa metoda je samo u sirenju islama i cinjenju hidzre a to je naseljavanju cijelog svijeta tako da nas ima svuda. Mi se ne trebamo ogracniavati nekim zidovima i nekim blokovima nego moramo se siriti na sve dijelove svijeta i to je nasa snaga i nasa prilika do pobjede.
User avatar
Ubejde
Posts: 95
Joined: 15/07/2012 12:07
Location: Pristina, Kosovo

#153 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ubejde »

DanteX Boga ti ne pricaj bez veze. Danas ti ni rodjeni brat ne moze pomoci a kamoli druga drzava. Snadji se, radi, i zaradi.
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#154 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by DanteX »

Ubejde wrote:DanteX Boga ti ne pricaj bez veze. Danas ti ni rodjeni brat ne moze pomoci a kamoli druga drzava. Snadji se, radi, i zaradi.

Varaš se, ima ljudi koji su spremni pomoći (i ja sam među njima). To što ti nisi naletio na nekoga tj. to što tebi neko nije pomogao, to je tvoj problem :)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#155 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by nosara »

Ubejde wrote:DanteX Boga ti ne pricaj bez veze. Danas ti ni rodjeni brat ne moze pomoci a kamoli druga drzava. Snadji se, radi, i zaradi.
Kao kosovo...? :lol:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#156 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by muhafuca »

Ubejde wrote:Mislim da morate znati prilike u svijetu. Mi imamo na ovom svijetu svjestku super silu koja diktira politiku i ekonomiju. Da bi jedna drzava uspjela na politickoj i ekonomskoj razini ona mora biti u dobrim odnosima sa postojecom super silom i sa njom suradjivati. Sve sto je suprotono tome je put ka ratu i sukobima. Ipak mi muslimani smoramo prestati se zavaravati da mi trebamo imati svjestku super silu i da mi moramo odrijedjivati politiku svijeta. Nasa metoda je samo u sirenju islama i cinjenju hidzre a to je naseljavanju cijelog svijeta tako da nas ima svuda. Mi se ne trebamo ogracniavati nekim zidovima i nekim blokovima nego moramo se siriti na sve dijelove svijeta i to je nasa snaga i nasa prilika do pobjede.
bash si ono s nekim kontradiktornim stavovima
po onome kako pises covjek bi rekao da si za hilafet 1/1

kad ovamo - nek sve gori okolo samo nek je kralj ziv i zdrav i ne dirajte Izraela - i mi svi
muslimani happy - samo o tome trebamo razmisljat - ko god iskace iz tog okvira nije dobar

nece ipak ni njihovo jos dugo ako Bog da
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14645
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#157 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by DaysleepeR »

muhafuca wrote:
DaysleepeR wrote:ma jarane u zadnje vrijeme strašno puno ovih zadrtih što ne koriste ni mozak ni zdrav razum samo ponavljaju ko papagaji šta su naučili iz priručnika

ni na mapi pametnih vjernika koji se ne daju isprovocirat teškim pitanjima nego mirno i staloženo diskutuju o svemu

treba poštovati svakoga, ja sam prvi odlučio da neću učestvovati u diskusijama na religiji tokom ramazana iz poštovanja prema ljudima kojima je to sveti mjesec
Po toj logici nema muslimana sem ovih sto su se javili na temu
Ti o kojima ti pricas se nisu javili na temu i ukljucili u rapravu/diskusiju
samim tim nemozes ih vidjeti "ni na mapi"

@"treba poštovati svakoga, ja sam prvi odlučio da neću učestvovati u diskusijama na religiji tokom ramazana iz poštovanja prema ljudima kojima je to sveti mjesec"

ovim impliciras da ti je inace cilj da isprovociras ljude na temi religija
pa to neces raditi tokom Ramazana iz postovanja ili sam pogresno skontao?
naravno da si pogrešno skontao, malo ti šejtan smeta, šapće ti da započneš svađu

ja npr. znam šta ramazan znači vjernicima, to je mjesec bez ružnih riječi, gestova, nervoze, ljutnje a shvatam da neke stvari koje se pojave u diskusijama mogu iste izazvati te iz poštovanja neću da bihuzurim ljude

jel sad jasnije?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#158 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by seln »

Ubejde wrote: Mekka je sve ljepsa i ljepsa i sve muslimanskija.
I Dubrovnik je sve stariji. :-)
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#159 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by muhafuca »

DaysleepeR wrote:
muhafuca wrote:
Po toj logici nema muslimana sem ovih sto su se javili na temu
Ti o kojima ti pricas se nisu javili na temu i ukljucili u rapravu/diskusiju
samim tim nemozes ih vidjeti "ni na mapi"

@"treba poštovati svakoga, ja sam prvi odlučio da neću učestvovati u diskusijama na religiji tokom ramazana iz poštovanja prema ljudima kojima je to sveti mjesec"

ovim impliciras da ti je inace cilj da isprovociras ljude na temi religija
pa to neces raditi tokom Ramazana iz postovanja ili sam pogresno skontao?
naravno da si pogrešno skontao, malo ti šejtan smeta, šapće ti da započneš svađu

ja npr. znam šta ramazan znači vjernicima, to je mjesec bez ružnih riječi, gestova, nervoze, ljutnje a shvatam da neke stvari koje se pojave u diskusijama mogu iste izazvati te iz poštovanja neću da bihuzurim ljude

jel sad jasnije?
haman da sam te razumio samo se prvi put nisi dobro izrazio
pa sam priupitao da pojasnis
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14645
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#160 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by DaysleepeR »

sve OK
User avatar
_Alcatraz_
Posts: 526
Joined: 19/05/2010 23:07
Location: Na putu do ludila bb

#161 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by _Alcatraz_ »

Ubejde na kojim si ti drogama pa ti je tako dobro? reci da uzmemo i mi pa da budemo veseli nakon svega sto pises.

Ono je katastrofa i arapi jesu bili kulturan i ucen narod, ali sve do amerikanizacije i otkrica nafte. Nakon toga ih je uhvatilo naftno-dolarsko bjesnilo pa su poceli da se kurce, zaboravljaju bracu muslimane sirom svijeta, rasipaju pare na zidovsko-krscanske ovosvjetske za*ebancije i zene, a kao vrhunac svega je kupovina svega i svacega i gradnja bezveznih gradjevina koje nemaju svrhe osim za qrcenje.

Bolje bi im bilo da porade na arapskom jedinstvu i miru nego sto unistavaju izgled Meke. Umjesto toga cekaju u redu za amerikanizaciju i dolazak demokratije,a istu podrzavaju u Libiji, Siriji, Iranu, Iraku, Afganistanu...
User avatar
Ubejde
Posts: 95
Joined: 15/07/2012 12:07
Location: Pristina, Kosovo

#162 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ubejde »

Znaci smeta vam sto se qurcimo???
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#163 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by muhafuca »

Ubejde wrote:Znaci smeta vam sto se qurcimo???
Koja si ti antireklama za muslimana i za Islam
Muslimani ovo ono trebaju zemlje u kojima se samo klanja
i ne pije alkohol sherijat se uvodit itd a rjecnik na nivou jednog
"pravog has mu'mina" - aferim
User avatar
_Alcatraz_
Posts: 526
Joined: 19/05/2010 23:07
Location: Na putu do ludila bb

#164 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by _Alcatraz_ »

Ubejde wrote:Znaci smeta vam sto se qurcimo???
NE, nego smeta to sto dok se arapi bespotrebno qrce i bacaju pare, na milioni muslimana (izmedju ostalog i ovi u mianmaru) ginu, umiru od gladi, ratuju protiv krcana i zidova... Smeta to sto NASA braca arapi na sve to nijemo gledaju i dalje kupuju zidovsko-krscanske proizvode, a nama govore kako to ne treba da radimo.
Smeta to sto ti glumis muslimana i slijep si na ovu bruku arapsku i ruglo koje su uradili sa ovim tornjem.

SKROMNOST
User avatar
Ubejde
Posts: 95
Joined: 15/07/2012 12:07
Location: Pristina, Kosovo

#165 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ubejde »

Da li sam razumio da se vi ljutite sto ne primate pomoc od Saudijske Arabije? To je vrlo lako. Samo uzmite abdest i otidnite u dzamiju i klanjajte. Pustite bradu i skratite pantalone i primacete 450 eura mjesecno. Barem ja toliko primam mjesecno iz Ar Rijada. Ne mozete se vi nadati pomoci od Saudijske Arabije a ne klanjate. Klanjajte pa ce vam se pomoci.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#166 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by muhafuca »

Ubejde wrote:Da li sam razumio da se vi ljutite sto ne primate pomoc od Saudijske Arabije? To je vrlo lako. Samo uzmite abdest i otidnite u dzamiju i klanjajte. Pustite bradu i skratite pantalone i primacete 450 eura mjesecno. Barem ja toliko primam mjesecno iz Ar Rijada. Ne mozete se vi nadati pomoci od Saudijske Arabije a ne klanjate. Klanjajte pa ce vam se pomoci.
Samo se pomoci od Boga nadam - a kad nedaj Boze budem klanjao za 450 eura
uzecu drogu dilat jer su bolje pare a vjerovatno i manji haram
User avatar
_Alcatraz_
Posts: 526
Joined: 19/05/2010 23:07
Location: Na putu do ludila bb

#167 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by _Alcatraz_ »

Ubejde wrote:Da li sam razumio da se vi ljutite sto ne primate pomoc od Saudijske Arabije? To je vrlo lako. Samo uzmite abdest i otidnite u dzamiju i klanjajte. Pustite bradu i skratite pantalone i primacete 450 eura mjesecno. Barem ja toliko primam mjesecno iz Ar Rijada. Ne mozete se vi nadati pomoci od Saudijske Arabije a ne klanjate. Klanjajte pa ce vam se pomoci.
SLABO KONTAS! GLUP SI i tebi nema pomoci pa makar klanjao po vazdan!
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#168 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Smail Aga »

Ubejde wrote:Da li sam razumio da se vi ljutite sto ne primate pomoc od Saudijske Arabije? To je vrlo lako. Samo uzmite abdest i otidnite u dzamiju i klanjajte. Pustite bradu i skratite pantalone i primacete 450 eura mjesecno. Barem ja toliko primam mjesecno iz Ar Rijada. Ne mozete se vi nadati pomoci od Saudijske Arabije a ne klanjate. Klanjajte pa ce vam se pomoci.
Evo ja bih sa hanumom se upisao kod vas u Saudiju,dosad nisam klanjao,zena jos manje ali za 450 eura,budemo,bez daljnjega. Samo mi reci ,hocu sta za djecu dobiti,imam troje a pravicemo jos. Ako za djecu dobijam bar po 250 eura,mozes mi odmah na PP poslati prijavnicu,pa da se upisujemo kod vas Saudijaca.
Evo zena vec trazi makaze da krati pantole :D :D :D
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#169 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ajatolah_ »

Ubejde wrote:Da li sam razumio da se vi ljutite sto ne primate pomoc od Saudijske Arabije? To je vrlo lako. Samo uzmite abdest i otidnite u dzamiju i klanjajte. Pustite bradu i skratite pantalone i primacete 450 eura mjesecno. Barem ja toliko primam mjesecno iz Ar Rijada. Ne mozete se vi nadati pomoci od Saudijske Arabije a ne klanjate. Klanjajte pa ce vam se pomoci.
:shock: :D
Da se pribilježim da pratim temu, nadam se da se neće zaključati.
Nego, primijetio sam da pričaš ijekavicom, zar nije ekavica na Kosovu po svoj logici? Zato mi i najviše mirišeš na trolla.

I još mi reci gdje si se registrovao za to puštanje brade, kontam da bi kod nas 50% studenata bilo bradato?
User avatar
Ubejde
Posts: 95
Joined: 15/07/2012 12:07
Location: Pristina, Kosovo

#170 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ubejde »

Za to je lako. Odi do Fahd Dzamije i izjavi pripadnost Islamu. Od momenta izjave pripadnosti Islamu nemoj se brijati i pusti bradu bez brige, neka ona raste jer sto je veca to je bolje i imaces vise para.
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#171 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Smail Aga »

Ubejde wrote:Za to je lako. Odi do Fahd Dzamije i izjavi pripadnost Islamu. Od momenta izjave pripadnosti Islamu nemoj se brijati i pusti bradu bez brige, neka ona raste jer sto je veca to je bolje i imaces vise para.
A znaci to po bradi ide,povescu onda i moga havera Jovu,njemu je brada vazda bila do pupka a izjavice on sve i svasta,kada pred sudijom izjavi i potpise sto ne bi i kod tog Fahda :D :D :D :D :D
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#172 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by grayburn »

@Ubejde
Kada bi ti ukinuli tih 450 eura, da li bi nastavio supljirati po forumu, klanjati redovno, nastavio pustati bradu i ostavio skracene pantalone?

Prvobitni muslimani su bili uz Poslanika koji nije imao nista, ni za kakav materijalni interes nisu presli na novu vjeru. Zar ne mislis da to placanje samo stvara i podrzava nove oportuniste i licemjere?
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#173 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by grayburn »

Btw ono sto je napravljeno pored Ka'be je skoro pa blasfemicno. Uciniti da Ka'ba i centar muslimana djeluje tako minijaturno i beznacajno izaziva gadjenje.

Takodjer, mora li se zavisnost o Londonu manifestirati ovako ocigledno? (Ova zgradurina je napravljena na osnovu Big Bena)
Last edited by grayburn on 16/07/2012 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
Ubejde
Posts: 95
Joined: 15/07/2012 12:07
Location: Pristina, Kosovo

#174 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ubejde »

grayburn wrote:@Ubejd
Kada bi ti ukinuli tih 450 eura, da li bi nastavio supljirati po forumu, klanjati redovno, nastavio pustati bradu i ostavio skracene pantalone?

Prvobitni muslimani su bili uz Poslanika koji nije imao nista, ni za kakav materijalni interes nisu presli na novu vjeru. Zar ne mislis da to placanje samo stvara i podrzava nove oportuniste i licemjere?
Pa nije tako. Ipak se mora od necega zivjeti i ono sto nje glavno sto Saudijska Arabija zeli pomoci vjernicima muslimanima. Ona ne zeli bacati novac na one koji nisu vjernici. I u vrijeme Poslanika s.a.v.s. moralo se zivjeti i ljudi su kao jednu vrstu opstanka vidjeli u Allahovoj dozvoli ratnog plijena i mnogi su izvjeli od ratnog plijena tada sve dok se nije pocelo sa obradom zemljista i sa trgovinom. Tadasnja Medina u pocetku nije imala nikakave prihode sem u ratnom plijenu. Gladan muslimana ne m oze puno toga uciniti dok je sit musliman spreman na sve da razvije Islamsku kulturu.
To nije licemjerno jer mnogi muslimani zele da zive kako je zivio Poslanik s.a.v.s. i zele da imaju jedan svoj svijet koji je za muslimane idealan svijet. Naravno bez pomoci Rijada danasnje Selefije ne bi mogle nista drugo da rade sem fizickog posla i da na kraju nista ne zarade. Na primjer u danasnje vrijeme postoji diskriminacija ljudi u nacinu odijavenja i izgleda tako da mnogi ne bi zamislili sluzbenika u drzavnoj upravu sa bradom i skracenim pantalonima ili zenu i Hidzabu. Istina je da je ta populacija vjernika ugrozena i podrazuumijeva se da oni tyrebaju pomoc od nekoga i naravno je da svi mi primamo pomoc kako bi smo imali pristojan zivot. Nisi ti isti sa Selefijom jer Selefija ne moze raditi svuda a ti mozes raditi svuda i mozes p[reko noci transformirati u Zapadnjackog gospodina.
User avatar
Ubejde
Posts: 95
Joined: 15/07/2012 12:07
Location: Pristina, Kosovo

#175 Re: Dvije Svete Dzamije su spremne za Ramazan

Post by Ubejde »

grayburn wrote:Btw ono sto je napravljeno pored Ka'be je skoro pa blasfemicno. Uciniti da Ka'ba i centar muslimana djeluje tako minijaturno i beznacajno izaziva gadjenje.

Takodjer, mora li se zavisnost o Londonu manifestirati ovako ocigledno? (Ova zgradurina je napravljena na osnovu Big Bena)
Molim te uzdrzi se od vrijedjanja Kabe. Ako ti ona izaziva gadjenje barem to zadrzi za sebe.
Post Reply