DVB-T u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Brcak1971
Posts: 675
Joined: 29/09/2020 23:57

#1901 Re: DVB-T u BiH

Post by Brcak1971 »

Mango19 wrote: 03/02/2023 23:30 ja Duge njive ne mogu uhvatiti tako da sam osuđen samo na signal s Vlašića, valjda će proradit idućih dana
Ma, hoće sigurno. Mora da je ispao neki kvar, čudo bi bilo da nije. :lol:
User avatar
genius 723
Posts: 525
Joined: 22/11/2019 20:07

#1902 Re: DVB-T u BiH

Post by genius 723 »

Brcak1971 wrote: 03/02/2023 23:25
genius 723 wrote: 03/02/2023 23:01 Odkad rade Duge njive ?samo punpa signal i kvaliteta0-100
Vjeruj da rade, drug.
Onada je to neka od antena ispala iz funkcije za odredeno podrucje ili?ili se medusobno sad tuce signal Duga Njiva Ciganiste a dolaze mi par stupnjeva razlike iz istog pravca su skoro.Iz teh.podrske vidi tv.samo isto odg da rade na provjeri da se strpimo. :?
User avatar
Boki Antena
Posts: 205
Joined: 11/12/2022 10:08

#1903 Re: DVB-T u BiH

Post by Boki Antena »

Mango19 wrote: 03/02/2023 23:30 ja Duge njive ne mogu uhvatiti tako da sam osuđen samo na signal s Vlašića, valjda će proradit idućih dana
Javili su da su u kvaru pojačala na Vlašiću. A gore ne mogu zbog visokog snijega.
User avatar
Boki Antena
Posts: 205
Joined: 11/12/2022 10:08

#1904 Re: DVB-T u BiH

Post by Boki Antena »

genius 723 wrote: 04/02/2023 10:13
Brcak1971 wrote: 03/02/2023 23:25

Vjeruj da rade, drug.
Onada je to neka od antena ispala iz funkcije za odredeno podrucje ili?ili se medusobno sad tuce signal Duga Njiva Ciganiste a dolaze mi par stupnjeva razlike iz istog pravca su skoro.Iz teh.podrske vidi tv.samo isto odg da rade na provjeri da se strpimo. :?
Ciganište sada prima signal preko satelita. Duga Njiva očito ne, ostala na linku...
User avatar
genius 723
Posts: 525
Joined: 22/11/2019 20:07

#1905 Re: DVB-T u BiH

Post by genius 723 »

Pa lovis ti ista od ova tri odasiljaca koji rade na 33 ch.u mene samo varira sig i kvaliteta ovaj smijer Duga Njiva Ciganiste 0-98%
User avatar
Boki Antena
Posts: 205
Joined: 11/12/2022 10:08

#1906 Re: DVB-T u BiH

Post by Boki Antena »

genius 723 wrote: 04/02/2023 10:41 Pa lovis ti ista od ova tri odasiljaca koji rade na 33 ch.u mene samo varira sig i kvaliteta ovaj smijer Duga Njiva Ciganiste 0-98%
Ništa. Pomalo sam se zasitio tog praćenja ima-nema signala.
User avatar
Cizmas
Posts: 272
Joined: 23/05/2022 20:23

#1907 Re: DVB-T u BiH

Post by Cizmas »

Dugujem ovom forumu i ovim ljudima, posebno jednom clanu,veliko hvala za informacije koji kanal gde i cime da ulovim.Danas je kod mene strasno vetar duvao i nadao sam se da ce mi pasti signal muxa sa udrigova, ali signal pokazuje jos jace.Ne tvrdim da je to merodavno to tacno rade specijalni mini tv aparati mali za u saku ko mobilni,ali signal nesmetano radi.Taj signal muxa d sa udrigova sa Majevice,inace u mene je mrezasta iz gembrida v2.0 sa plocicom i aktivnim pojacalom,njenim to jest onaj adapter.Posle toga antenikin monokanalni pojacivac od 40db max pojacanja pravljen za 27 kanala.Ko moze nek poruci od njih rekli su mi da salji i u druge zemlje mozete naruciti.Genius 723 probaj ako budes u situaciji od njih da narucis ako mozes.Inace VELIKO hvala za divnih 9 kanala tu je i jedan kao po mojoj zelji O Music.Ja inace puno volim muziku to mi znaci.

Veliki pozdrav svim ljudima, ako je nesto bilo izvinite.
User avatar
genius 723
Posts: 525
Joined: 22/11/2019 20:07

#1908 Re: DVB-T u BiH

Post by genius 723 »

@Cizmas
Ja lovim dosta solidno ovaj nas bh mux d.sa aktivnom antenom.ali kad ih u biti i nema.
Kada bi imo mogucnost testiranja tog vaseg pomenutog pojacala za hr. i srb.mux-ove i kada bi se pokazalo da moze ulovit vrlo rado bi porucio.pozzz
Grga50
Posts: 122
Joined: 21/02/2022 08:00

#1909 Re: DVB-T u BiH

Post by Grga50 »

genius 723 wrote: 04/02/2023 15:21 @Cizmas
Ja lovim dosta solidno ovaj nas bh mux d.sa aktivnom antenom.ali kad ih u biti i nema.
Kada bi imo mogucnost testiranja tog vaseg pomenutog pojacala za hr. i srb.mux-ove i kada bi se pokazalo da moze ulovit vrlo rado bi porucio.pozzz
Obavezno mjerenje signala prije narudžbe kanalnog pojačala, jer za izradu kanalnog pojačala mora se znati traženo pojačanje i eventualno potiskivanje susjednog kanala, sve drugo je "ćoravo" s velikom šansom da se razočaraš. Dakle, ako imaš 2, 3 ili 4 antene, izmjeri se signal na svakoj anteni na traženim kanalima i onda kažeš npr: ulaz 1 treba da propušta kanal 32 i 37 i treba mi 30 dB pojačanje, ulaz 2 treba da propušta 39 i 43 kanal i treba mi pojačanje 10 dB, ulaz 3 treba da propušta 33 kanal i treba mi pojačanje 10 dB. S tim parametrima je rezultat zagarantiran. Tražena preporučena razina signala za prijem bez smetnji je 60-80 dBuV, mada digitala radi ajmo reći stabilno i već od 40 dBuV. Ako ti je dolazni signal na kanalima 32 i 37 (Kozara) oko 40 dBuV, onda je preporuka pojačati ga za cca 30 dB da dođe u preporučenu razinu. Tako isto i za ostale ulaze, bit je poravnati signale na izlazu da su svi podjednaki koliko je to moguće, i to je onda pravi posao, naravno voditi računa o bliskim kanalima koji mogu da se međusobno ometaju, npr Kozara je MUX A 32. kanal a Vlašić MUX D 33. kanal i ako je razlika u razinama velika, tu može biti problema. Sve ocvisi iz kog smjera dolaze signali i to uvjetuje odabir antene. Ako su signali iz sličnih smjerova, onda je potreban neka jagica koja ima oštrije usmjerenje i bolje gušenje sa strana, a ako su signali podjednaki iz smjerova koji su veća razlika od pedesetak stupnjeva, onda i logaritamska (riblja kost) može uredno raditi. Vrlo je bitna razina pojačanja signala, ne valja kada je signal preslab ali ne valja ni kada je prejak jer smeta ostale signale, a to se može samo odraditi mjerenjem. Ima tu dosta parametara koje treba uzeti u obzir kod postavljanja antena, naravno ako želiš da sve radi stabilno, u protivnom, kućna radinost s "ćoravim" izborom antena i pojačala bez ikakvih mjerenja je prilično neizvjestan posao s velikom šansom da se razočaraš.
User avatar
genius 723
Posts: 525
Joined: 22/11/2019 20:07

#1910 Re: DVB-T u BiH

Post by genius 723 »

Hvala @Grga50 uvijek si imo prave komentare i odgovore.pozz
User avatar
Cizmas
Posts: 272
Joined: 23/05/2022 20:23

#1911 Re: DVB-T u BiH

Post by Cizmas »

Hvala Grga na detaljnom obrazlozenju i iznesenom znjanju,koristice mi itekako za ubuduce lovljenje mux ova.Ja sad imam neke nedoumice oko 2 muxa jedan je udaljen oko 50 mozda manje kilometara drugi 200km,za drugi sam se razocarao ali nisam jos zavrsio sa njim.Naime detaljno traganje i lov signala mogu utvrditi tek kad mi stigne neka oprema za t2 da direktno kada lovim vidim ima li uopste corbe u kvaliteti ili jacini :D u muxu koji lovim .Probacu sa svim antenama koje imam mrezasta,loga5 i neka stara yagica.
Drugi kraci mux koji zelim da ulovim za koji jos nemam kanalca je manji problem jer je udaljenost manja nego do majevice,iz tog ugla gledano ali ja sam imao slab signal i bez kanalca sa majevice.A iz tog teze to jest neznam kako da se postavim da uhvatim.Naravno rotacija mrezaste i okretanje loge je jedino moguce.Imam tu jos jednu rezervnu opciju to je da idem kanalac pa linijsko sto se moze kombinovati sa modelima koje imam,probao sam moze.Ali je problem vreme trajanja jer znam da netreba da rade antena pojacalo pojacalo,samo jedno moze da bude dobro.Ali sta raditi kad nisam nikad imao taj mux nego da se muxim da ga se dokopam pa onda smanji pojacaj okreci usmeravaj.No to je za vrsacki breg mux govoreno tih 50 km.
Isto imam veliku zelju uhvatiti i a mux od BIH sto mi je rekao drug da je tesko jer je daleko izmerio sam isto oko 200km.A pre toga kanalac koji je pravljen bio je jacine 40 db, imaju u prodaju za izradu i od 50db malo skuplji,zeleo bi cuti Grga sta mislis ocu ja sa podrucja srema uspeti da ulovim mux a koji je u okolini sarajeva kako sam razumeo druga.Da predje tih 200km.
I hvala svima vama koji mi pomazete zaista od srca evo prvi put da u obicnoj televiziji da imam muzicki kanal mogu konacno da surfujem po netu bez da prelazim na satelitske kanale sto je mali problem kad gledam domacu tv pa onda okreni obrni i tako ne znaju svi ukucani kako se to isklikce sa daljinskim i sta pa zato.Ovako samo ukucam br kanala i to. Moje pocetno misljenje je bilo idem jedan na jedan point to point jer su tako male sanse da izgubim na tom polju mux koji hvatam,tu su sjajni kanalci.Linijski je ponekad stvarno tesko namestiti da ti svi muxovi rade pogotovo kod mene kad nekad pocne stucati podrinjski mux i ja cimajuci antenu od njega poremetim i druga 2 3 muxa koja hvatam.Posle mi treba minimum 2 3 dana po 2 3 sata detaljnog inspektovanja mesta pozicije mrezaste.Na kraju dana se drzim samo jedne misli jedan mux nemoze da radi ako svi ostali rade ok , i to se i dan danas pokazalo da je tako.To je avalski mux ako njega lovim obavezno cim se naoblaci nemam 1 ili 2 domaca muxa.Jos cu morati na kraju i tu pljunuti lovu za kanalca i tako resiti,sto mi se neradi nimalo :D

Zanima me ovo Grga koji mi je najbilizi mux i br kanala da uhvatim kanalcem mux a bih,nadam se da ce onaj od 50 db biti dovoljno jak da kazem da je meni etarski plus sto sam podnozje fruske gore a u bih su planine pa vazdusno gledno mi pada sa visine mozda taj signal? ako se ne varam , neznam tacno kazem od prilike.Onda oko umrezenja 2 pojacala znam malko ali nedovoljno jer sam puko sa tim drugim muxom koji mi je daleko kolko i mux a bih.A to je onaj od 40 db neznam moguce da mozda nije problem jacina mozda i 50db nebude pasovalo neznam sta je problem tu sam stao zato nemogu dalje.Nadam se da sa mux a necu puci tako,zato te molim da mi kazes koji kanal i lokaciju da lovim i dali ce antenikin kanalac od 50 db biti okej za tu daljini.I ono mozda najvazije dali smer sirokopojacne antene treba malko vamo tamo ili da teram isti smer ko za majevicu kako mi stoji sada ta jedna mrezasta koja mi sluzi samo za majevicu bukvalno :D koja me zapravo odusevila i ponosan sam da su mi komsije donele lep sadrzaj kanala i broj a i kvalitet.Kod nas jeste da nema muxa bez 7 kanala ali tesko da je ijedan sem placenih i u 720sd svi u 500sd,stara smo garda prvi poceli tada bila ta oprema a da menjaju nece a i nemaju para privatnici da prelaze na hd a i ima ih zaista puno. :izet:
Grga50
Posts: 122
Joined: 21/02/2022 08:00

#1912 Re: DVB-T u BiH

Post by Grga50 »

Cizmas wrote: 04/02/2023 20:07 Hvala Grga na detaljnom obrazlozenju i iznesenom znjanju,koristice mi itekako za ubuduce lovljenje mux ova.Ja sad imam neke nedoumice oko 2 muxa jedan je udaljen oko 50 mozda manje kilometara drugi 200km,za drugi sam se razocarao ali nisam jos zavrsio sa njim.Naime detaljno traganje i lov signala mogu utvrditi tek kad mi stigne neka oprema za t2 da direktno kada lovim vidim ima li uopste corbe u kvaliteti ili jacini :D u muxu koji lovim .Probacu sa svim antenama koje imam mrezasta,loga5 i neka stara yagica.
Drugi kraci mux koji zelim da ulovim za koji jos nemam kanalca je manji problem jer je udaljenost manja nego do majevice,iz tog ugla gledano ali ja sam imao slab signal i bez kanalca sa majevice.A iz tog teze to jest neznam kako da se postavim da uhvatim.Naravno rotacija mrezaste i okretanje loge je jedino moguce.Imam tu jos jednu rezervnu opciju to je da idem kanalac pa linijsko sto se moze kombinovati sa modelima koje imam,probao sam moze.Ali je problem vreme trajanja jer znam da netreba da rade antena pojacalo pojacalo,samo jedno moze da bude dobro.Ali sta raditi kad nisam nikad imao taj mux nego da se muxim da ga se dokopam pa onda smanji pojacaj okreci usmeravaj.No to je za vrsacki breg mux govoreno tih 50 km.
Isto imam veliku zelju uhvatiti i a mux od BIH sto mi je rekao drug da je tesko jer je daleko izmerio sam isto oko 200km.A pre toga kanalac koji je pravljen bio je jacine 40 db, imaju u prodaju za izradu i od 50db malo skuplji,zeleo bi cuti Grga sta mislis ocu ja sa podrucja srema uspeti da ulovim mux a koji je u okolini sarajeva kako sam razumeo druga.Da predje tih 200km.
I hvala svima vama koji mi pomazete zaista od srca evo prvi put da u obicnoj televiziji da imam muzicki kanal mogu konacno da surfujem po netu bez da prelazim na satelitske kanale sto je mali problem kad gledam domacu tv pa onda okreni obrni i tako ne znaju svi ukucani kako se to isklikce sa daljinskim i sta pa zato.Ovako samo ukucam br kanala i to. Moje pocetno misljenje je bilo idem jedan na jedan point to point jer su tako male sanse da izgubim na tom polju mux koji hvatam,tu su sjajni kanalci.Linijski je ponekad stvarno tesko namestiti da ti svi muxovi rade pogotovo kod mene kad nekad pocne stucati podrinjski mux i ja cimajuci antenu od njega poremetim i druga 2 3 muxa koja hvatam.Posle mi treba minimum 2 3 dana po 2 3 sata detaljnog inspektovanja mesta pozicije mrezaste.Na kraju dana se drzim samo jedne misli jedan mux nemoze da radi ako svi ostali rade ok , i to se i dan danas pokazalo da je tako.To je avalski mux ako njega lovim obavezno cim se naoblaci nemam 1 ili 2 domaca muxa.Jos cu morati na kraju i tu pljunuti lovu za kanalca i tako resiti,sto mi se neradi nimalo :D

Zanima me ovo Grga koji mi je najbilizi mux i br kanala da uhvatim kanalcem mux a bih,nadam se da ce onaj od 50 db biti dovoljno jak da kazem da je meni etarski plus sto sam podnozje fruske gore a u bih su planine pa vazdusno gledno mi pada sa visine mozda taj signal? ako se ne varam , neznam tacno kazem od prilike.Onda oko umrezenja 2 pojacala znam malko ali nedovoljno jer sam puko sa tim drugim muxom koji mi je daleko kolko i mux a bih.A to je onaj od 40 db neznam moguce da mozda nije problem jacina mozda i 50db nebude pasovalo neznam sta je problem tu sam stao zato nemogu dalje.Nadam se da sa mux a necu puci tako,zato te molim da mi kazes koji kanal i lokaciju da lovim i dali ce antenikin kanalac od 50 db biti okej za tu daljini.I ono mozda najvazije dali smer sirokopojacne antene treba malko vamo tamo ili da teram isti smer ko za majevicu kako mi stoji sada ta jedna mrezasta koja mi sluzi samo za majevicu bukvalno :D koja me zapravo odusevila i ponosan sam da su mi komsije donele lep sadrzaj kanala i broj a i kvalitet.Kod nas jeste da nema muxa bez 7 kanala ali tesko da je ijedan sem placenih i u 720sd svi u 500sd,stara smo garda prvi poceli tada bila ta oprema a da menjaju nece a i nemaju para privatnici da prelaze na hd a i ima ih zaista puno. :izet:
Uff, puno je ovdje informacija, znači, udaljenost mi ne igra nikakvu ulogu, samo mjerenje nekim profesionalnim instrumentom gdje se vidi realna razina signala, i nema potrebe praviti posebno kanalna pojačala za svaki smjer kada se to se sve napravi u jednom kanalnom pojačalu s 2 ili 3 ili 4 ulaza. Naravno, najbolje je napraviti nekakav crtež s krugom od 360 stepeni i navesti pozicije dolaznih signala s 2 ili više tačaka te razine tih signala, tu sva filozofija prestaje i s tim konkretnim informacijama se realizira pojačalo. Sve drugo je, što bi u narodu rekli, presipanje iz šupljeg u prazno. Širokopojasna pojačala, osobito ona s velikim pojačanjima 40 ili 50 dB će napraviti više štete nego koristi ako se ide na ulov signala iz više smjerova. Za jedan smjer to može proći uz obaveznu ugradnju 5G LTE filtera na ulaz takvih pojačala.
Brcak1971
Posts: 675
Joined: 29/09/2020 23:57

#1913 Re: DVB-T u BiH

Post by Brcak1971 »

https://www.dvbportal.net/dvb-t/bih-u-m ... ovi-kanali

Izgleda da je to sve od kanala koji su dodani. Na drugim portalima pišu da bi mogao ući i N1 i još 2-3.
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#1914 Re: DVB-T u BiH

Post by player_ »

Samo su obavijestili sta je ubaceno i bice sigurno jos kanala...
Samo mi nije jasno sto nije transparetno objavljeno koji kanali su ubaceni...
Brcak1971
Posts: 675
Joined: 29/09/2020 23:57

#1915 Re: DVB-T u BiH

Post by Brcak1971 »

Zna li neko kada će biti ubačeni ostali programi planirani za MUX-D?
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#1916 Re: DVB-T u BiH

Post by MTV »

RTV USK prebacen u HD.
Brcak1971
Posts: 675
Joined: 29/09/2020 23:57

#1917 Re: DVB-T u BiH

Post by Brcak1971 »

Pitanje za genius723, da li se emituje išta sa Trebačkog brda, pošto je ta lokacija u tvom kraju?
User avatar
genius 723
Posts: 525
Joined: 22/11/2019 20:07

#1918 Re: DVB-T u BiH

Post by genius 723 »

Brcak1971 wrote: 06/02/2023 20:02 Pitanje za genius723, da li se emituje išta sa Trebačkog brda, pošto je ta lokacija u tvom kraju?
Nista drug Trebacko brdo je trebalo po inf dasto semtela ic najprije od svih ali nista.mislim da se jos samo analogno emituje bht1 sa smnjenom snagom.ntv amna ugasena kao i ftv.kada krene mux d predvidena snaga 1kw opet ce daleko bacit preko granice.znam da se ntv amna fatala i u hr.ali dzaba kad od 3 meni dostupna odasiljaca na 33 ch trenutno nemam kanala mux d zalosno.
Brcak1971
Posts: 675
Joined: 29/09/2020 23:57

#1919 Re: DVB-T u BiH

Post by Brcak1971 »

genius 723 wrote: 06/02/2023 20:27
Brcak1971 wrote: 06/02/2023 20:02 Pitanje za genius723, da li se emituje išta sa Trebačkog brda, pošto je ta lokacija u tvom kraju?
Nista drug Trebacko brdo je trebalo po inf dasto semtela ic najprije od svih ali nista.mislim da se jos samo analogno emituje bht1 sa smnjenom snagom.ntv amna ugasena kao i ftv.kada krene mux d predvidena snaga 1kw opet ce daleko bacit preko granice.znam da se ntv amna fatala i u hr.ali dzaba kad od 3 meni dostupna odasiljaca na 33 ch trenutno nemam kanala mux d zalosno.
Žao mi je, drug, vjeruj. Da ironija bude veća, ja ovdje u Brčkom i dalje hvatam signal na 33ch, doduše, kada prebacim na ovu antenu prema Vlašiću- signal je 58/100% i slika je odlična. Kada prebacim na krovnu antenu signal je 98-100%, i varira svakih par sekundi, ali nema slike i tona.
Dok je Vlašić radio bila je slika i ton sa manjim prekidima na ovoj krovnoj anteni koja nije okrenuta prema Vlašiću, ali je slika postojala.
Sada mi je jasno kada nema Vlašića na 33ch onda moram prebaciti na ovu drugu antenu na tavanu da bih pratio 33ch.
Hvatam analogno BHT na 47ch. ali slika ima, nema tona. Da nije možda sa Trebačkog brda?
User avatar
genius 723
Posts: 525
Joined: 22/11/2019 20:07

#1920 Re: DVB-T u BiH

Post by genius 723 »

Neznam stvarno odakle bht1 na 47 da nisu sta premjestali privremene kanale dali.zbog smetnji.
Inace bht1 analogno ide sa Trebackog brda na 41 ch.
Nevrijedi se puno oko digitalne nase polemisat uvijek isto nikad stabilno.da mi se dokopat hr kanala kao nekad kad sam imo dok su bili dvbt.-u
Brcak1971
Posts: 675
Joined: 29/09/2020 23:57

#1921 Re: DVB-T u BiH

Post by Brcak1971 »

genius 723 wrote: 06/02/2023 21:16 Neznam stvarno odakle bht1 na 47 da nisu sta premjestali privremene kanale dali.zbog smetnji.
Inace bht1 analogno ide sa Trebackog brda na 41 ch.
Nevrijedi se puno oko digitalne nase polemisat uvijek isto nikad stabilno.da mi se dokopat hr kanala kao nekad kad sam imo dok su bili dvbt.-u
Znam kako se osjećaš, svi manje-više prolazimo kroz tu fazu. I mene obuzme neki bijes kada vidim kako rade perfektno MUX-ovi u Hrvatskoj i Srbiji.
Sve što se počne, mora se i završiti, pa i ova saga oko digitalizacije u BiH.
Uskoro će 15.februar kada se raspisuje ponovo konkurs za MUX-A, pa nadati se nečemu.
Ne znam možeš li hvatati MUX Hrvatske na 39ch sa Papuka ili Psunja? Signal je više nego dobar, bar ovdje u Posavini.
Imaš Google Earth, pa probaj odrediti lokaciju i udaljenost.
User avatar
genius 723
Posts: 525
Joined: 22/11/2019 20:07

#1922 Re: DVB-T u BiH

Post by genius 723 »

Imo sam hr mux A dok je bio u dvbt.sa resiverom ali ne i sa tv.
Mozda neki dobar resiver 265 hevec pa probat.
Samo da se nadovezem za nas mux d i kod mene Duga njiva varira sa 90/98 bez kanala.Vlasic vec dugo samo 0/0.
Brcak1971
Posts: 675
Joined: 29/09/2020 23:57

#1923 Re: DVB-T u BiH

Post by Brcak1971 »

Image
Brcak1971 wrote: 06/02/2023 21:30
genius 723 wrote: 06/02/2023 21:16 Neznam stvarno odakle bht1 na 47 da nisu sta premjestali privremene kanale dali.zbog smetnji.
Inace bht1 analogno ide sa Trebackog brda na 41 ch.
Nevrijedi se puno oko digitalne nase polemisat uvijek isto nikad stabilno.da mi se dokopat hr kanala kao nekad kad sam imo dok su bili dvbt.-u
Znam kako se osjećaš, svi manje-više prolazimo kroz tu fazu. I mene obuzme neki bijes kada vidim kako rade perfektno MUX-ovi u Hrvatskoj i Srbiji.
Sve što se počne, mora se i završiti, pa i ova saga oko digitalizacije u BiH.
Uskoro će 15.februar kada se raspisuje ponovo konkurs za MUX-A, pa nadati se nečemu.
Ne znam možeš li hvatati MUX Hrvatske na 39ch sa Papuka ili Psunja? Signal je više nego dobar, bar ovdje u Posavini.
Imaš Google Earth, pa probaj odrediti lokaciju i udaljenost.
Koliko vidim nema nekih velikih prepreka prema tvojoj lokaciji, a udaljenost je kraća nego kod mene.
Sretno!
Grga50
Posts: 122
Joined: 21/02/2022 08:00

#1924 Re: DVB-T u BiH

Post by Grga50 »

Vlašić već dugo ne radi, rekao bih i više od 8 dana, imam signal, čak i kvalitetu oko 85% ali slika se ne pojavljuje, samo povremeno kvaliteta propadne na 0. Ima li itko informaciju da li oni to uopšte i pokušavaju popraviti?
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#1925 Re: DVB-T u BiH

Post by player_ »

Napisao je neko negdje da su pojacala na vlasicu u kvaru i da je trenutno nepristupacno radi snijega :D
Post Reply