DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
messerschmitt79
Posts: 27
Joined: 11/10/2014 12:00

#26 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by messerschmitt79 »

https://www.facebook.com/pages/Zelena-K ... 32?fref=nf evo napravio sam i grupu na fb pa pozovite i prijatelje
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#27 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by landlord »

Pozdrav za sve.

Ja sam aplicirao 2008 i dobio odgovor 2009 da sam izvucen. Prosao sam kroz cijelu proceduru pa ako neko ima konkretnih pitanja probat cu mu odgovoriti. Kao sto je vec spomenuto, prijava je besplatna.

Neko je spomenuo da morate imati i sponzora i djelomicno je u pravu. Mi smo imali srecu da imamo sponzora koji vam posalje pismo da ce vas izdrzavati finansisjki prve dvije godine od vaseg dolaska. Dakle, u slucaju da nemate posao nemate nikakve privilegije, vec taj ko vam je dao sponzorstvo se mora binuti o vama. U slucaju da nemate sponzora, morate pokazati da imate dovoljno novca da se snadjete za pocetak. Suma novca zavisi od broja clanova porodice.

Sam proces je nas dvoje kostao oko 1600 dollara (mislim da je sada jeftinije), plus karte u jednom smjeru i novac koji smo ponijeli da imamo u pocetku.

Super site sa informacijama na nasem jeziku je zelenalutrija.com
User avatar
messerschmitt79
Posts: 27
Joined: 11/10/2014 12:00

#28 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by messerschmitt79 »

VELIKI POZDRAV ! E sad me zanima konkretan odgovor u slučaju da me izvuku ja imam završen zanat za Bravara i imam dokvalifikaciju od službe za prekvalifikaciju i zapošljavanje za KUĆNOG VODOINSTALATERA to je 3 godišnja srednja škola da li ja otpadam na lutriji ukoliko me izvuku !? Dobro govorim engleski iako sam slabog imovinskog stanja ponudila se rodbina da mi pomogne koja živi u SAD u Iowa ako me izvuče za mene i porodicu !! E TO ME zanima znači da li otpadam ako me izvuku zbog škole jer zanat traje 3 godine !?
User avatar
messerschmitt79
Posts: 27
Joined: 11/10/2014 12:00

#29 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by messerschmitt79 »

landlord DA LI SU TI TRAŽILI DA IMAŠ ODŠTAMPANU PRIJAVU ZA LUTRIJU ?
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#30 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by miki27A »

mislim da si vec pitao to: moras imati ukupno 12 godina formalnog obrazovanja : 8 osnovne, + 4 srednje skole. Po ovome nemas uslove da se prijavis. Ako imas zenu i ako ona ima zavrsenu bar srednju cetverogodisnju skolu onda moze ona da se prijavi, pa ako nju izvuku ti da ides sa njom.
User avatar
messerschmitt79
Posts: 27
Joined: 11/10/2014 12:00

#31 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by messerschmitt79 »

miki27A wrote:mislim da si vec pitao to: moras imati ukupno 12 godina formalnog obrazovanja : 8 osnovne, + 4 srednje skole. Po ovome nemas uslove da se prijavis. Ako imas zenu i ako ona ima zavrsenu bar srednju cetverogodisnju skolu onda moze ona da se prijavi, pa ako nju izvuku ti da ides sa njom.


:sad: JA SAM SE VEĆ PRIJAVIO I NADAM SE NE ZNAM ČEMU ! DA SUPRUGA IMA SREDNJU ŠKOLU 4 GODINE GIMNAZIJA I PRIJAVILA SE PA ETO MOŽDA NJU IZVUKU NADAM SE ...
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#32 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by landlord »

Kao sto ti miki rece sa trogodisnjom srednjom tesko. Cak su odbijali i one koji su vanredno zavrsili 4 razred.
Pozdrav i eto nadaj se da ti suprugu izvuku.
Dzole_SSS
Posts: 97
Joined: 07/06/2013 01:37

#33 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by Dzole_SSS »

messerschmitt79 wrote:
miki27A wrote:mislim da si vec pitao to: moras imati ukupno 12 godina formalnog obrazovanja : 8 osnovne, + 4 srednje skole. Po ovome nemas uslove da se prijavis. Ako imas zenu i ako ona ima zavrsenu bar srednju cetverogodisnju skolu onda moze ona da se prijavi, pa ako nju izvuku ti da ides sa njom.


:sad: JA SAM SE VEĆ PRIJAVIO I NADAM SE NE ZNAM ČEMU ! DA SUPRUGA IMA SREDNJU ŠKOLU 4 GODINE GIMNAZIJA I PRIJAVILA SE PA ETO MOŽDA NJU IZVUKU NADAM SE ...
Neka ti se zena prijavi pod hitno, neces ti niti u bubanj uci za izvlacenje jer oni to razvrstavaju odmah. Dakle, ako si ispunio sve adekvatne uslove koje su naglasavali mnogo puta, ulazis u "bubanj", ako ne, odmah te diskvalifikuju.

Zato, reci zeni neka se odmah prijavljuje, tj da bude ona koja vodi...
User avatar
messerschmitt79
Posts: 27
Joined: 11/10/2014 12:00

#34 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by messerschmitt79 »

Dzole_SSS wrote:
messerschmitt79 wrote:
miki27A wrote:mislim da si vec pitao to: moras imati ukupno 12 godina formalnog obrazovanja : 8 osnovne, + 4 srednje skole. Po ovome nemas uslove da se prijavis. Ako imas zenu i ako ona ima zavrsenu bar srednju cetverogodisnju skolu onda moze ona da se prijavi, pa ako nju izvuku ti da ides sa njom.


:sad: JA SAM SE VEĆ PRIJAVIO I NADAM SE NE ZNAM ČEMU ! DA SUPRUGA IMA SREDNJU ŠKOLU 4 GODINE GIMNAZIJA I PRIJAVILA SE PA ETO MOŽDA NJU IZVUKU NADAM SE ...
Neka ti se zena prijavi pod hitno, neces ti niti u bubanj uci za izvlacenje jer oni to razvrstavaju odmah. Dakle, ako si ispunio sve adekvatne uslove koje su naglasavali mnogo puta, ulazis u "bubanj", ako ne, odmah te diskvalifikuju.

Zato, reci zeni neka se odmah prijavljuje, tj da bude ona koja vodi...

HVALA DJOLE PRIJAVILA SE ONA JE NOSILAC ...
johnywalker200
Posts: 4
Joined: 22/10/2014 16:47

#35 DV 2016 - američka zelena lutrija

Post by johnywalker200 »

Za one koji su zainteresovani da učestvuju ove godine na DV 2016 (zelena lutrija) zainteresovani evo mogu pročitati malo iz mog iskustva od prošle godine kako to sve funkcioniše itd...

http://mojputdoamerike.wordpress.com/
raiffeisen-prevara
Posts: 12
Joined: 19/08/2014 20:41

#36 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by raiffeisen-prevara »

landlord wrote:Pozdrav za sve.

Ja sam aplicirao 2008 i dobio odgovor 2009 da sam izvucen. Prosao sam kroz cijelu proceduru pa ako neko ima konkretnih pitanja probat cu mu odgovoriti. Kao sto je vec spomenuto, prijava je besplatna.

Neko je spomenuo da morate imati i sponzora i djelomicno je u pravu. Mi smo imali srecu da imamo sponzora koji vam posalje pismo da ce vas izdrzavati finansisjki prve dvije godine od vaseg dolaska. Dakle, u slucaju da nemate posao nemate nikakve privilegije, vec taj ko vam je dao sponzorstvo se mora binuti o vama. U slucaju da nemate sponzora, morate pokazati da imate dovoljno novca da se snadjete za pocetak. Suma novca zavisi od broja clanova porodice.

Sam proces je nas dvoje kostao oko 1600 dollara (mislim da je sada jeftinije), plus karte u jednom smjeru i novac koji smo ponijeli da imamo u pocetku.

Super site sa informacijama na nasem jeziku je zelenalutrija.com
Kako ti je od 2009 do danas u Americi ?
utopijabih
Posts: 51
Joined: 02/09/2014 21:25

#37 Re: DV 2016 - američka zelena lutrija

Post by utopijabih »

Jel se izvlači 50.000 ljudi ?
Darkstorm2
Posts: 29
Joined: 02/11/2014 10:47

#38 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by Darkstorm2 »

Da se i ja vratim na temu, banovase me zbog gluposti...

Uslovi koje morate ispuniti da biste usli u bubanj su dobro naglaseni na prethodnoj stranici, pazljivije procitajte pravila.
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#39 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by landlord »

raiffeisen-prevara wrote:
Kako ti je od 2009 do danas u Americi ?
Pa na pocetku je bilo prilicno tesko navici se na drugaciji zivot. Ostavis iza sebe porodicu prijatelje, posao i krenes u nepoznato. Kad stiges, dozivis par kulturoloskih sokova. Od toga da ni po pivu ne mozes bez auta, do toga da svakaka ulica nema trotoar i da ako nemas auto i ides pjeske ljudi staju da vide sta nije u dure s tobom. Dosta mi je trebalo da se naviknem na te stvari. Sa druge strane sve ono sto je kod nas nakaradno (adminsitracija, polaganje vozackog, saobracajna kultura...) ovde je super uredjeno i na te stvari se jako brzo naviknes i postanu totalno normalne. Ja sam dosao sa nekih 29 godina, tako da je malo teze neka nova prijateljstva praviti. To je dio koji mi najvise nedostaje. Preko e-baya sam kupio i par prijatelja tako da se ima i s nekim piva popiti. :)
Sto se tice karijere, ja sam i vise nego zadovoljan mogucnostima koje ti se pruzaju ovde. Ako znas sta hoces i sa malo srece mozes da se razvijas i da napredujes. Sve je do tebe i koliko zelis da ulazes u sebe.
I sada kao odgovor na tvoje pitanje: kako vrijeme prolazi i kako ucim vise o pravilima o ovoj zemlji sve se vise i vise uklapam ovde. Tako da mogu reci da je i sve bolje i bolje. Eto nadam se da sam uspio odgovoriti na pitanje.
User avatar
messerschmitt79
Posts: 27
Joined: 11/10/2014 12:00

#40 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by messerschmitt79 »

Sa nestrpljenjem se očekuje 5 Maj za provjeru rezultata :zjev: :lol: :-)
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#41 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by miki27A »

Vidi stvarno, pomjerili su, prije je bilo 1. maj.
User avatar
messerschmitt79
Posts: 27
Joined: 11/10/2014 12:00

#42 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by messerschmitt79 »

Jedan mi prijatelj kaže da je moguće kad te izvuku za GREEN CARD odradiš ovdje sve dobiješ vizu i dođeš na aerodrom u Americi i oni te tamo ako im se svidi jednostavno bez ikakvog razloga te vrate ustvari ima razlog nekakav njihov uglavnom vrate te i nemaš pravo na ulazak u USA koji bi to bed bio zna li neko jeli se to događalo ??? :?
User avatar
dante17
Posts: 63
Joined: 12/05/2014 21:38
Location: Fribourg

#43 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by dante17 »

Taj prijatelj te slagao.
Dzole_SSS
Posts: 97
Joined: 07/06/2013 01:37

#44 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by Dzole_SSS »

Ne mora znaciti da ga je slagao, ali vjerovatno je izostavio odredene stvari iz njegove price koju je tebi prenio.

Postoje nove sigurnoste procedure, gdje ces cak imati problema na HR granici a ne ulasku u US.
U prevodu, radi sranja koje eksremni muslimani radi, ako imas muslimansko ima, mogao bi podlegati dodatnim provjerama.

Tako se desio slucaj da je moj jedan poznanik ove godine imao problema na HR granici, jer mu se u imenu nalaze dva mm. Ammar

A ne mora biti nesto ovome, vec imas hiljadu nekih drugih razloga. Ja ti samo dajem primjer sta bi moglo biti.

Ono sto je sigurno, da te niko nece vratiti bez nekog razloga. U to budi siguran, a sad sto svoj prijatelj nije istakao razlog, to je njegova stvar.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#45 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by razonoda »

landlord wrote:
raiffeisen-prevara wrote:
Kako ti je od 2009 do danas u Americi ?
Pa na pocetku je bilo prilicno tesko navici se na drugaciji zivot. Ostavis iza sebe porodicu prijatelje, posao i krenes u nepoznato. Kad stiges, dozivis par kulturoloskih sokova. Od toga da ni po pivu ne mozes bez auta, do toga da svakaka ulica nema trotoar i da ako nemas auto i ides pjeske ljudi staju da vide sta nije u dure s tobom. Dosta mi je trebalo da se naviknem na te stvari. Sa druge strane sve ono sto je kod nas nakaradno (adminsitracija, polaganje vozackog, saobracajna kultura...) ovde je super uredjeno i na te stvari se jako brzo naviknes i postanu totalno normalne. Ja sam dosao sa nekih 29 godina, tako da je malo teze neka nova prijateljstva praviti. To je dio koji mi najvise nedostaje. Preko e-baya sam kupio i par prijatelja tako da se ima i s nekim piva popiti. :)
Sto se tice karijere, ja sam i vise nego zadovoljan mogucnostima koje ti se pruzaju ovde. Ako znas sta hoces i sa malo srece mozes da se razvijas i da napredujes. Sve je do tebe i koliko zelis da ulazes u sebe.
I sada kao odgovor na tvoje pitanje: kako vrijeme prolazi i kako ucim vise o pravilima o ovoj zemlji sve se vise i vise uklapam ovde. Tako da mogu reci da je i sve bolje i bolje. Eto nadam se da sam uspio odgovoriti na pitanje.
I ako neko hoce svake godine da putije u BIH, neka ne dolazi. Bar 5 god, treba ostati raditi ustediti $ pa tek onda na putovanje vani.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#46 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by melb26sa »

razonoda wrote:I ako neko hoce svake godine da putije u BIH, neka ne dolazi. Bar 5 god, treba ostati raditi ustediti $ pa tek onda na putovanje vani.
A ko si ti da odredjujes koliko cesto ce neko dolaziti u BiH?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#47 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by razonoda »

melb26sa wrote:
razonoda wrote:I ako neko hoce svake godine da putije u BIH, neka ne dolazi. Bar 5 god, treba ostati raditi ustediti $ pa tek onda na putovanje vani.
A ko si ti da odredjujes koliko cesto ce neko dolaziti u BiH?
Ne razumijes o cemu pisem. :-D
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#48 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by miki27A »

Mislim da razonoda hoce da kaze da kad dodju u US i nadju posao da ce to biti toliko jadno da ce im trebati minimalno 5 godina da zarade za karte za posjet BiH.

Ja samo mogu da kazem da se razonoda "prerazonodila" jer ima ovdje ljudi koji imaju dobro placene poslove kojima nije problem da posjete BiH godisnje bar jednom.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#49 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by detroit-mercy »

messerschmitt79 wrote:Jedan mi prijatelj kaže da je moguće kad te izvuku za GREEN CARD odradiš ovdje sve dobiješ vizu i dođeš na aerodrom u Americi i oni te tamo ako im se svidi jednostavno bez ikakvog razloga te vrate ustvari ima razlog nekakav njihov uglavnom vrate te i nemaš pravo na ulazak u USA koji bi to bed bio zna li neko jeli se to događalo ??? :?
Jaro te laze i to dobro :mrgreen: , jedino ako te uhvate sa kilo bijelog na aerodromu :mrgreen: onda ti ne garantujem nista.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#50 Re: DV-2016 (Zelena lutrija) od 01.10.2014.

Post by razonoda »

miki27A wrote:Mislim da razonoda hoce da kaze da kad dodju u US i nadju posao da ce to biti toliko jadno da ce im trebati minimalno 5 godina da zarade za karte za posjet BiH.

Ja samo mogu da kazem da se razonoda "prerazonodila" jer ima ovdje ljudi koji imaju dobro placene poslove kojima nije problem da posjete BiH godisnje bar jednom.
:-D Dobra placa za pocetnika iz BIH? .Ako si ti taj -cestitam. Odlazak u Bosnu je najmanje $ 7000 za 2 je. Znajuci bosnjake -glava u BOSNI , guzica USA , nikad sretni.
Post Reply