Duodenal switch operacija za bilijarni reflux, placanje preko zavoda ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#1 Duodenal switch operacija za bilijarni reflux, placanje preko zavoda ?

Post by MaksprotivMarksa »

Imam potvrdjenu bolest bilijarnog refluxa, jedini potencijalni lijek za teske slucajeve poput mog je operacija duodenal switch, bez resekcije zeludca, ta operacija je namjenjena za pretile osobe, ja nisam pretio, ali mi je potrebna ova operacija. Da li zavod sufinansira ovakve zahvate koji se ne provode u nasoj zemlji, u kojoj mjeri finansira ove procesure i koja je procedura za ostvarivanje ovih pogodnosti ? Cijena zahvata je nekih 10 do 15 k maraka.
mkmk
Posts: 1
Joined: 08/11/2018 11:04

#2 Re: Duodenal switch operacija za bilijarni reflux, placanje preko zavoda ?

Post by mkmk »

Pozdrav,

ja imam istu dijagnozu i brdo simptoma koje traju evo vec 2,5 god.
Sve je pocelo posle operacije zucne kese koja mi je odstranjena zbog kamencica i polipa.
Moje pitanje je ko vam je preporucio ovu operaciju i gde se ona izvodi? Kakve su prognoze posle operacije a koji su rizici?

Pozdrav
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#3 Re: Duodenal switch operacija za bilijarni reflux, placanje preko zavoda ?

Post by MaksprotivMarksa »

Move to folder:
EXPAND VIEW MESSAGE HISTORY:
Re: bilijarni reflux
Sent: 12/11/2018 15:35
by MaksprotivMarksa

Pozdrav sapatnice,

Operaciju sam nasao na stranim forumima kao jedino predlozeno rjesenje za problem bilikarnog refluksa. Niti jedna promjena u navinu zivota mi nije pomogla, isto je i sa lijekovima koje su mi prepisivali. Lijecio sam se kod dr. Korjenica i dr. Gornjakovica, nije mi nista pomoglo, ovo je modifikovana duodenal switch operacija bez resekcije zeludca, u sustini se kanal iz koje se zuc ispusta u duodenum pomjera blize debelom crijevu, rizici se kriju u potencijalnoj malobsorpciji hranjivih tvari (sto i jeste ideja originalne procedure, a to je mrsanje), indolentnost ljekara me izludjuje i moj zivot je uveliko promijenjen, nadam se da tebi nije tako, ali sumnjam jer znam kako se ophode prema ovom podmuklom stanju.

Ja se planiram operisati u Turskoj naredne godine, bitno je proci kroz sve nalaze da se odagna sumnja na to da simptome ne uzrokuje neka druga bolest. Osnovni rizik je u potencijalnoj malobsorpviji hranjivih tvari, ukolilo je zuc jedini uzrocnik problema oni bi trebali nestati jer fizivki vise nece moci da se vraca u zeludac. Cijena procedure je od 5 do 6 hiljada Eura, cijena je veca u Engleskoj 10k funti, radi se na barijatrijskim klinikama i vrijeme lezanja u bolnici je 3 do 4 dana.

Ukoliko ti imas neki carobmi stapic sa kojim kontroliras svoje stanje volio bih da to podijelis sa mnom, u svakom slucaju zelim tj srecu, a ako se operisem kontaktirat cu te za iskustva iz prve ruke. Mozes pogledati i frupu na fb Duodenal switch for bile reflux, tamo postoje iskustva nekih ljudi, neki su imali potpono ozdravljenje, neki ne, procedura je nova i uspijeh zavisi ponajvise od trenutnog stanja organizma i od toga da je suc osnovni problem.

Pozdrav !
Post Reply