Dunge Lange

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#126 Re: Dunge Lange

Post by Faruk »

julisiz es grant wrote:
TheGodfather001 wrote:Samo neko ko je (nekadsezvaogradom) Sarajevo gledao na razglednici do 1992.g. može u ravan staviti lik čika Miše i ovih retarda Mudalange & Co.
A čika Miška je legenda bio po čemu tačno?
nipočemu, samo u Sarajevu se mogu takvi likovi kovati u legende, a istinske legende grada se pljuju po principu "ma 'ta će on"
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#127 Re: Dunge Lange

Post by julisiz es grant »

Faruk wrote:
julisiz es grant wrote:
TheGodfather001 wrote:Samo neko ko je (nekadsezvaogradom) Sarajevo gledao na razglednici do 1992.g. može u ravan staviti lik čika Miše i ovih retarda Mudalange & Co.
A čika Miška je legenda bio po čemu tačno?
nipočemu, samo u Sarajevu se mogu takvi likovi kovati u legende, a istinske legende grada se pljuju po principu "ma 'ta će on"
Taman tako.
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#128 Re: Dunge Lange

Post by Faruk »

julisiz es grant wrote:Joj preseravanja oko dvojice produkata incesta, sestre mi...
najbolji komentar na ovu temu :mrgreen: :lol: :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#129 Re: Dunge Lange

Post by sheilak »

Faruk wrote:
julisiz es grant wrote:
TheGodfather001 wrote:Samo neko ko je (nekadsezvaogradom) Sarajevo gledao na razglednici do 1992.g. može u ravan staviti lik čika Miše i ovih retarda Mudalange & Co.
A čika Miška je legenda bio po čemu tačno?
nipočemu, samo u Sarajevu se mogu takvi likovi kovati u legende, a istinske legende grada se pljuju po principu "ma 'ta će on"
Pa niko ne uzdize misu kao neku legendu vise kao atrakciju i simbol (r)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#130 Re: Dunge Lange

Post by dječak sa šibicama »

Ne znam zasto je ovo cudno, osim onima koji ne pamte Sarajevo od nekad... prije rata, ko je isao u kino sutjesku, prvi maj i kino radnik, ovi likovi dunge lange su smijesni.

To se cigla prodavala, cige ordinirale od Sarajke prema kinu Radnik, a o kljuckim stepenicama. prvom maju, kinoteci i maloj raji sa Gorice mogli bi se romani pisati.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#131 Re: Dunge Lange

Post by bitanga_sa_otesa »

dječak sa šibicama wrote:Ne znam zasto je ovo cudno, osim onima koji ne pamte Sarajevo od nekad... prije rata, ko je isao u kino sutjesku, prvi maj i kino radnik, ovi likovi dunge lange su smijesni.
u kino areni ista stvar,od ciganije nisi mogo uci....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#132 Re: Dunge Lange

Post by Bakir1 »

Oni su poceli prositi tako sto su se papci i polusvijet na njima izivljavali za marku, hajde sjedi pa nam pricaj pa se mi tebi smijemo pa te zajebajemo pa ti damo marku...
Prosili su i po Visokom, sretnem ih ponekad u Sarajevu samo okrenu glavu od mene.
I ne razumijem sto ih neko ima potrebu snimati i komentarisati uopste. Hoces mu dati daj, halali i zdravo, neces okreni glavu i mirna bosna.
Ali oko njih citav fenomen nastade, to klipovi to ikone fejsbuka to nema dalje... Kako te budala moze zasmijavati?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#133 Re: Dunge Lange

Post by dječak sa šibicama »

U drustvu u kojem je Ramiz Zmaj Bog humora... sve je moguce
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#134 Re: Dunge Lange

Post by Bakir1 »

Ja ne znam da ikome ko je ista iz kuce dobio za zivota moze osoba sa mentalnom retardacijom biti smiješna....
Isto tako apsolutno ne razumijem potrebu da im se pridaje bilo kakva paznja.
Ali evo i ovdje fenomen dunge Lange izbi :run:
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#135 Re: Dunge Lange

Post by krofnaa* »

Bakir1 wrote:Oni su poceli prositi tako sto su se papci i polusvijet na njima izivljavali za marku, hajde sjedi pa nam pricaj pa se mi tebi smijemo pa te zajebajemo pa ti damo marku...
Prosili su i po Visokom, sretnem ih ponekad u Sarajevu samo okrenu glavu od mene.
I ne razumijem sto ih neko ima potrebu snimati i komentarisati uopste. Hoces mu dati daj, halali i zdravo, neces okreni glavu i mirna bosna.
Ali oko njih citav fenomen nastade, to klipovi to ikone fejsbuka to nema dalje... Kako te budala moze zasmijavati?
Bravo za komentar - Upravo tako. Na jednom klipu ih snimaju a ovaj snimatelj i suvozač mu psuju majku i brata, te mu nude marku da bi mu se dalje ismijavali.



Bez obzira na sve, vidi se da sa ovim ljudima nešto nije u redu i kao takvi ne zaslužuju da ih se ismijava javno i da se od njih prave maskote, te za svako što učestvuje u tom cirkusu treba prijaviti i odgovarati za to. Svako ljudsko biće ima pravo na dostojanstvo.

A ovu dvojicu što prose i uznemiravaju građane treba takođe prijaviti u policiju.

Prosijake jednostavno treba ignorisati, pogotovo agresivne. Ko god da prosi po ulici ima više nego VI, a dokle god im ljudi daju biće ih sve više i više, jer zašto bi radili bilošta kad samo ispuže ruku i dobiju pare besplatno
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#136 Re: Dunge Lange

Post by TheGodfather001 »

Faruk wrote:
julisiz es grant wrote:
TheGodfather001 wrote:Samo neko ko je (nekadsezvaogradom) Sarajevo gledao na razglednici do 1992.g. može u ravan staviti lik čika Miše i ovih retarda Mudalange & Co.
A čika Miška je legenda bio po čemu tačno?
nipočemu, samo u Sarajevu se mogu takvi likovi kovati u legende, a istinske legende grada se pljuju po principu "ma 'ta će on"
Možeš li malo pojasniti svoj stav? Koje su to istinske legende koje su popljuvane? On je simbol i legenda Sarajeva, od Sarajeva je dobio i Plaketu (https://sarajevo.ba/2017/02/27/) i u Sarajevu će vječno živjeti, zasluženo.
Taj tvoj problem i juliusz-a je ustvari klinička slika kompleksa niže vrijednosti, karakterističan za područja istočne bosne, alijine mikro-države, srednje bosne i dijela zeničko-dobojske kotline! žao mi je što vas vrijeđa da je jedan od simbola Sarajeva i Čika Mišo, možda vas vrijeđa i simbol personificiran u Vedranu Smajloviću (ipak ćete morati više guglati da biste našli ko je on i šta je on).
Takvi kompleksaši po sarajevskim parkovima razvaljuju biste Maka Dizdara, Ive Andrića, Dače Popovića, Kinđeta jer su oženili četnikuše, jer su alkoholičari, jer mater mu bila u partizanima, jer jeo je svinjetinu tobe jarabi...Njihova lična ostvarenja su dokumentovale države svijeta i globalne tv kuće, ahh sjetih se... Vaši kablovski operateri ne pružaju pristup istim, nastavite gledati TV Igman i provaljivati se po forumu.
Žao mi je što nema lijeka za vašu k.sliku, udavi vas malograđanstvo i Buba Brat
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#137 Re: Dunge Lange

Post by Oligarh »

Ova dvojac kretena sa kormilarom ne bi da kometarisem, jer su bezvrijedni ičega osim šamara što je jedan od njih i dobio od mene u bašti Barhana prije par godina kada me je s leđa zaskočio dok sam večerao sa društvom, a to jutro dobio 10 km od mene. Tada kao da guju vidi.
Nego kada već kod Miše, pamtim malo duže neke stvari, dok je još bio sa poslom svojim kod grilova na Marin dvoru na tramvajskoj. Poslije rata, postao je vrlo bezobrazan jer je znao i petobanku strancima tražiti za čišćenje. Ispod dvadeset maraka nije naplaćivao, što je realno u koliziji sa idejom da bi on trebao predstavljati nekakvu legendu.
Po meni je legenda pokojni Slobodan-Bobo, jer nam upravo on dođe, sa svojom tužnom sudbinom, kao paradigma ovog grada u šta se pretvorio kada su nam ovi likovi preslikani iz “Južnjačke utjehe” ikad i postali tema.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#138 Re: Dunge Lange

Post by TRANCE »

Dunge Lange i slični će biti legende grada dok ne siluju neku curicu, ne zadave nekog klinca ili ne poliju benzinom i zapale nečiju majku. Onda će ovi za koje je bio legenda predlagati odsjecanje jaja, deranje kože, javno vješanje, obezglavljivanje u skladu sa šerijatom i tako to :mrgreen:
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#139 Re: Dunge Lange

Post by Woody »

Oligarh wrote:Ova dvojac kretena sa kormilarom ne bi da kometarisem, jer su bezvrijedni ičega osim šamara što je jedan od njih i dobio od mene u bašti Barhana prije par godina kada me je s leđa zaskočio dok sam večerao sa društvom, a to jutro dobio 10 km od mene. Tada kao da guju vidi.
Nego kada već kod Miše, pamtim malo duže neke stvari, dok je još bio sa poslom svojim kod grilova na Marin dvoru na tramvajskoj. Poslije rata, postao je vrlo bezobrazan jer je znao i petobanku strancima tražiti za čišćenje. Ispod dvadeset maraka nije naplaćivao, što je realno u koliziji sa idejom da bi on trebao predstavljati nekakvu legendu.
Po meni je legenda pokojni Slobodan-Bobo, jer nam upravo on dođe, sa svojom tužnom sudbinom, kao paradigma ovog grada u šta se pretvorio kada su nam ovi likovi preslikani iz “Južnjačke utjehe” ikad i postali tema.
Da, da... Slobodan (Blagoje) Kovačević. Možda i ponajbolji profil ove ličnosti (ne bih ga ja nazvao legendom - prije bih rekao da je hudnik) može se pročitati kod "wannabe" hroničara:

https://www.radiosarajevo.ba/kolumne/mi ... rom/296420
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#140 Re: Dunge Lange

Post by r_faruk »

Woody wrote:
Da, da... Slobodan (Blagoje) Kovačević. Možda i ponajbolji profil ove ličnosti (ne bih ga ja nazvao legendom - prije bih rekao da je hudnik) može se pročitati kod "wannabe" hroničara:

https://www.radiosarajevo.ba/kolumne/mi ... rom/296420
da li je moguce da je slobodan u periodu 1992-1995 godine zivio na alipasinom polju. spavao u jednom warburgu u a fazi u ulici Ive Andrica (parni brojevi). sjecam se jednog covjeka koji je neprestano ponavaljao imena, dogadjaje i uvijek pricao. ljudi su mu donosili hranu, sjecam se da je bio visok (ili je meni kao djetetu tada tako izgledao)...
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#141 Re: Dunge Lange

Post by Woody »

r_faruk wrote:
Woody wrote:
Da, da... Slobodan (Blagoje) Kovačević. Možda i ponajbolji profil ove ličnosti (ne bih ga ja nazvao legendom - prije bih rekao da je hudnik) može se pročitati kod "wannabe" hroničara:

https://www.radiosarajevo.ba/kolumne/mi ... rom/296420
da li je moguce da je slobodan u periodu 1992-1995 godine zivio na alipasinom polju. spavao u jednom warburgu u a fazi u ulici Ive Andrica (parni brojevi). sjecam se jednog covjeka koji je neprestano ponavaljao imena, dogadjaje i uvijek pricao. ljudi su mu donosili hranu, sjecam se da je bio visok (ili je meni kao djetetu tada tako izgledao)...
Mala mogućnost. Ljudi sa takvom dijagnozom obično se ne udaljavaju od utvrđenih ruta i unutar kruga od 1km oko kuće. Ukratko, A. Polje je Slobodanu bilo daleko kao Pluton. Što se tiče spavanja u wartburgu, 100% sam siguran da on to sebi ne bi dopustio. Nije on bio ta dijagnoza.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#142 Re: Dunge Lange

Post by r_faruk »

da, vjerovatno se onda radilo o nekom drugom.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#143 Re: Dunge Lange

Post by Oligarh »

Woody wrote:
Oligarh wrote:Ova dvojac kretena sa kormilarom ne bi da kometarisem, jer su bezvrijedni ičega osim šamara što je jedan od njih i dobio od mene u bašti Barhana prije par godina kada me je s leđa zaskočio dok sam večerao sa društvom, a to jutro dobio 10 km od mene. Tada kao da guju vidi.
Nego kada već kod Miše, pamtim malo duže neke stvari, dok je još bio sa poslom svojim kod grilova na Marin dvoru na tramvajskoj. Poslije rata, postao je vrlo bezobrazan jer je znao i petobanku strancima tražiti za čišćenje. Ispod dvadeset maraka nije naplaćivao, što je realno u koliziji sa idejom da bi on trebao predstavljati nekakvu legendu.
Po meni je legenda pokojni Slobodan-Bobo, jer nam upravo on dođe, sa svojom tužnom sudbinom, kao paradigma ovog grada u šta se pretvorio kada su nam ovi likovi preslikani iz “Južnjačke utjehe” ikad i postali tema.
Da, da... Slobodan (Blagoje) Kovačević. Možda i ponajbolji profil ove ličnosti (ne bih ga ja nazvao legendom - prije bih rekao da je hudnik) može se pročitati kod "wannabe" hroničara:

https://www.radiosarajevo.ba/kolumne/mi ... rom/296420
Hvala na ovom tekstu. Naravno, Miljenko neće ili ne smije spomenuti da je kuću doktora Kovačevića na uglu današnjih ulica Koševo, Patriotske lige i Bolničke još 1992. uzurpirao i iz nje izbacio Slobodan, jedan drugi doktor nauka kojem je prezime Ganić, a ime Ejub. Još uvijek u njoj obitava taj stjegonoša novobošnjačke obrazovno-društvene elite.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#144 Re: Dunge Lange

Post by julisiz es grant »

Oligarh wrote: Hvala na ovom tekstu. Naravno, Miljenko neće ili ne smije spomenuti da je kuću doktora Kovačevića na uglu današnjih ulica Koševo, Patriotske lige i Bolničke još 1992. uzurpirao i iz nje izbacio Slobodan, jedan drugi doktor nauka kojem je prezime Ganić, a ime Ejub. Još uvijek u njoj obitava taj stjegonoša novobošnjačke obrazovno-društvene elite.
Ne spominje, jer to nije istina.
Kuća na mjestu kasnije ambasade Saudijske Arabije u koju je Ejup Ganić uselio je kuća Bokonjića, takođe poznate srpske sarajevske ljekarske porodice.
Ovo sa Slobodanovim navodnim izbacivanjem je urbana legenda. I on nije naprasno postao siroče baš u vrijeme kad su ga navodno zli muslići izbacili iz kuće. Njegov otac dr Blagoje Kovačević umro je još 1959, tri decenije prije raspada Jugoslavije, tako da ga niko od FGR koja 20 godina širi izmišljenu priču nije mogao nikako ni u putu sresti.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#145 Re: Dunge Lange

Post by Oligarh »

julisiz es grant wrote:
Oligarh wrote: Hvala na ovom tekstu. Naravno, Miljenko neće ili ne smije spomenuti da je kuću doktora Kovačevića na uglu današnjih ulica Koševo, Patriotske lige i Bolničke još 1992. uzurpirao i iz nje izbacio Slobodan, jedan drugi doktor nauka kojem je prezime Ganić, a ime Ejub. Još uvijek u njoj obitava taj stjegonoša novobošnjačke obrazovno-društvene elite.
Ne spominje, jer to nije istina.
Kuća na mjestu kasnije ambasade Saudijske Arabije u koju je Ejup Ganić uselio je kuća Bokonjića, takođe poznate srpske sarajevske ljekarske porodice.
Ovo sa Slobodanovim navodnim izbacivanjem je urbana legenda. I on nije naprasno postao siroče baš u vrijeme kad su ga navodno zli muslići izbacili iz kuće. Njegov otac dr Blagoje Kovačević umro je još 1959, tri decenije prije raspada Jugoslavije, tako da ga niko od FGR koja 20 godina širi izmišljenu priču nije mogao nikako ni u putu sresti.
Ok, zahvaljujem se na pojašnjenju. Moja je možda greška što prenosim neprovjerene stvari. Ali znam da se od 1993. bar pričalo o tome kao istinitoj činjenici. Drago mi je da mi je pojašnjena ta “urbana legenda”.

PS

Ipak mislim da griješiš što se tiče kuće bivše ambasade S.Arabije i Ejubove kuće. To nije ista kuća. Ambasada je bila u kući na početku same Bolničke, Ejubova je kuća do nje, na početku bivše Kralja Tomislava (Koševa).
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#146 Re: Dunge Lange

Post by DaysleepeR »

vlasnik kuće u kojoj je bila Saudija je Šahinpašić
Ejup je kuća pored
i treća vila u nizu je SDA, prezime je Zukić

:D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#147 Re: Dunge Lange

Post by julisiz es grant »

DaysleepeR wrote:vlasnik kuće u kojoj je bila Saudija je Šahinpašić
Ejup je kuća pored
i treća vila u nizu je SDA, prezime je Zukić

:D
I imaju tri zvona, na svakom piše "Zukić" :D
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#148 Re: Dunge Lange

Post by Truba »

prestanite davati novce ljenoguzim ljenčinama
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#149 Re: Dunge Lange

Post by kakavdanakneiskustvu »

Black swan wrote:prestanite davati novce ljenoguzim ljenčinama
:thumbup:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#150 Re: Dunge Lange

Post by klosar pravi »

Black swan wrote:prestanite davati novce ljenoguzim ljenčinama

Ne daje niko daju samo stariji koji gurnu koju marku da ih ovi ostave na miru i prestanu pratiti i maltretirati. :D
Post Reply