Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#1 Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by Josip321 »

Znam da na ovome forumu prevladavaju forumaši jednoge nacionalnosti ali da baš nema teme o svim ovim događanjima, ipak me malo čudi.

Duje gostujući na TV emisijama otvoreno, nedvosmisleno govori tko je nalogodavac a tko ubojica njegovog oca. Odnosno koga smatra odgovornim. Opisuje i način na koji je njegov otac cijelu noć mučen i gdje je zatim odveden i usmrćen.

http://www.facetv.ba/novost/11394/ko-je ... du-santica
http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... ranim.html
Ovo gore su video uradci. A ovo ispod je intervju koji je dao Slobodnoj Dalmaciji.
http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... e-moga-oca

E sada, da smo mi ozbiljna država do ovoga ne bi ni dolazilo jer bi obitelj pokojnog Vlade šantića davno saznala istinu a odgovorni osuđeni. Kada se već to nije uradilo onda danas bi netko morao odgovarati i ići u zatvor. Ili Duje zbog teške klevete i teških optužbi izrečenih na konkretna imena. Ili Dudaković i Tigar zbog podmuklog ubojstva. Da smo ozbiljna država barem sada ili da to želimo postati, onda bi nakon ovih Dujinih izjava država promtno ispitala da li on kleveće ili stvarno ima točne indicije i konkretne dokaze pa bi onda uhvatili i osudili Dudakovića i Tigra.
Indikatno je i to da je ubojstvo Vlade Šantića prekvalificirano u civilno ubojstvo, a ne kao ratni zločin. Kako je u početku okarakterizirano bilo čini mi se.

Sada nakon svih ovih mediskih istupa Duje je napadnut na kućnom pragu. Tko to želi ušutkati Duju?

http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti ... ica/151205
http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti ... vac/150660
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#2 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by Josip321 »

Nije ni cudo sto se ovaj proces ovoliko oduzio. Niti jednoga komentara na temu. To pokazuje koliko ima interesa u ovoj drzavi da se razrijesi jedan ratni zlocin. Mnogi bi da se ovo najradje zaboravi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40976
Joined: 29/06/2011 23:39

#3 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by dječak sa šibicama »

Nece ti se forumski "veleumovi" na ovoj temi oglasiti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66415
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote:Nece ti se forumski "veleumovi" na ovoj temi oglasiti.
Pa i ne trebaju na ovakav uvodni post, realno. Dok neko potencira nacionalnu pripadnost kao arsin za stav o istini , ni ne zasluzuje paznju.

Znam ja na sta ti ciljas i slazemo se nas dvojica oko ovakvih stvari.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40976
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by dječak sa šibicama »

A sta ce drugo potencirati, ubijen je general HVO-a, ubice i nalagodavci manje vise poznati, i niko nista.

Sin generala napadnut jer se usudio govoriti o tome i traziti istinu, niko nista. Mediji sute... kada je pretucen Slavo Kukic, sve se usijalo u sarajevskim medijima. Sada svi sute kao zaliveni. Omerta.

Cijeli slucaj se godinama trola nekim pricama o "svercu i obracunu kriminalaca" u kojem je stradao Santic. Pa sto se onda krivci ne izvedu pred pravdu, ako je to samo neki tamo obracun nekih anamo nepoznatih kriminalaca.

Jasno kao dan da se istina skriva, i da se stiti Atif Dudakovic. Ali nijedan zlocin ne zastarjeva, pa valjda nece ni ovaj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66415
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by _BataZiv_0809 »

Svejedno, puno licemjerja izbija iz postova.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40976
Joined: 29/06/2011 23:39

#7 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by dječak sa šibicama »

Pa ne znam kakvog licemjerja, ostaje cinjenica da se vec 21 godinu skriva istina o sudbini covjeka koji je branio BiH, koji je ubijen (nestao, ali jasno da je ubijen) i zadnji put vidjen kako ulazi u hotel Sedru u kojem su se nalazili Dudakovic i Abdic, nikome do sada nije palo na pamet pokrenuzi istragu sa te tacke. Mozda je i bilo neke istrage, ali rezultata nema.

Jednostavno, stvar se gura pod tepih. Skandalozno.

Ali nista novo, mislim nije to jedini slucaj, nikada nece biti rijesen slucaj Ugljen, Herenda, Seve, Leutar, citav niz zlocina sa politickom pozadinom o kojima se suti iako za mnoge od njih postoje spremni svjedoci, prezivjeli insajderi.

Sramota drzave koja se naziva demokratskom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66415
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by _BataZiv_0809 »

Pa uporedi to sto si ti napisao i njegov uvodni post.

Ti si naveo cinjenice, naveo si konkretna pitanja i dao dobar tematski okvir. Da si ti otvorio temu ovim postom, ja bih medju prvima ucestvovao i stoicki podnosio lovce na salonce.

A ovako, on nije ni poceo temu, a vec je krenuo da insinuira. To mi je povuklo zivac.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Duje Šantić traži istinu, Duje pretučen.

Post by insomnia78 »

Kme, kme
Nisi djecace sa žigicama dugo kmeč'o o majorizaciji
Zaboravio si Blaža Kraljevića ili ipak nisi?
Post Reply