dug ekoingu

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
irget
Posts: 29
Joined: 19/01/2011 09:14

#1 dug ekoingu

Post by irget »

Da li neko zna pravnu regulativu vezanu za ovu situaciju i šta mi je radit.....Prodajem stan i odem u Ekoing da izmirim dug od 360,00 KM koji je napravio raniji vlasnik stana iako ga ja nisam napravio, hajd reko platiću šta ću :( ( odnosno dug nije napravio ni prodavac od kojeg sam ja kupio nego raniji vlasnik...)Jja sam znao za taj dug al pošto sam dobio informacije da je dužnik dakle ne taj od kojeg ja kupijem već raniji vlasnik kojeg je Eko ing utužio pristao sam da kupim stan bez te potvrde...kontam Ekoing ga je tužio i kad tad će mu naplatiti....taj prvi vlasnik je kupio stan uz posredstvo famozne Mihrije Pelak kad je Sudu trebalo prezentovat a ne notaru da je stan čist od dugova..sad možete mislit...imala je ona ljude i u sudu....uglavnom kad je on sazno da stan ima taj dug otišao je u Ekoing koji su mu rekli da su tužili tu osobu.....uglavnom to je bilo prije nekih 7 godina....uh, ja zapetlja baš :mrgreen: uglavnom kažu meni gospoda u Ekoingu da moram platit i taj dug, i nihove sudske troškove i zatezne kamate ...sve u svemu skoro 2000KM... :twisted: ...Bože dragi...uglavnom kao mogu mi izaći u susret pa to svesti na nekih 1000KM ( valjda da mi ne obračunaju zatezne kamate i prepolove sudske troškove)..kao oni su dobili parnicu al još nisu naplatili ...moraju plijenit imovinu i blablabla....nisam lijepo sebi mogo doći...reko OK....ja ću platiti da bi dobio potvrdu a vi nastavite postupak pa kad se okonča da povratim novac...kažu ne može jer oni ako to naplate od nas obustavljaju postupak ?????????????????love ljudi u mutnom...znaju da mi niko živ neće kupit stan sa dugom pa daj naplati od koga uspiješ...užas....i posljednja opcija koju nude je da platimo dug koji je napravlljen a to je 360, KM a oni će mi dati potvrdu u kojoj će pisati da su ostali dugovi parničnog postupka itd....meni je sve to nelogično....ako ja izmirim stanje duga stana to je ok....dakle na stanu više nema duga za njihove usluge....troškovi koje su napravili su njihovi troškovi parnice...i to nek naplate od te osobe koju su tužili....ma čisti bezobrazluk...sad me zanimaju zakonski propisi koji to tertiraju jer ne mogu da vjerujem da je to OK... :( :( :(
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#2 Re: dug ekoingu

Post by Drinski »

nisu duzan da to platis. ti nisi preuzeo niciji dug time sto si kupio stan.
Post Reply